en: I ien: Hulleman optiek B .v. nraarófr1hd» Het krachtige kleur- en lijnenspel van kunstschilder Marcel Kuhne OOG VOOR MODE BIJ HULLEMAN Postiljon door wethouder heropend wedstrijd voor Road Riders im kampioen b KNAC ^jÖNDjr^, SOES^ OUD 7ÏITV aoorArle Centrale verwarming Steppen B. W. willen treintaxi's bij Soest-Zuid OUD WORDEN Gratis 06-nummer voor klachten over militair vliegverkeer Door rood iicht Najaarsconcert Schilderijen-expositie bij Inter Casa Tweede prijs voor Groei en Bloei Feestelijke avond na lange verbouwing en veel tegenslagen Vliegbewegingen Dieven betrapt PAGINA 14 :ht weer vergeleken bij de teken maar gelukkig was le wedstrijd droog. Er was e opkomst met 76 rijders tste regiowedstrijd dus er tunten te verdelen voor de n klasse moesten Sander Marsé, Dennis Krol, Rudy v.d. Wolk en Koen v. Val- finale fietsen. Dit leverde evelijk een 8e, 5e, 6e, 7e 2e op. Erwin Marsé en Vin- rd werden le en 2e in de :n klasse werd Sander Kolb larsé 2e, Rudy Krol 4e en ïiffart le. 3rederode reed zijn eerste werd 2e, een hele goede sen de jongens die toch al varing hebben, ts werden Dennis Krol, Ro lt, Koen v. Valkenhoef, Er in Leon v. Valkenhoef le. ït Govaard was er een 2e jke Nederlandse Automo- udt jaarlijks onder zijn le- f-clubkampioenschap. Dit 50 KN AC-leden zich inge- )r dit kampioenschap, dat inder barre weersomstan- :rd gehouden op de Nun- club. ;enoot Jan Stam leverde in en een fantastische presta- mpioen te worden. Hij nden van de voorzitter van en zeer fraai litho in ont- i. Jan Stam had deze over- verwacht, vanwege het feit ts twee jaar de golfsport fer Ier! .Heen deze zegswijze, zin' moet u inzenden. en van de prijswinnaars dossing worden in deze publiceerd. el (afk.): nsnaam; ibalk boven raam, deur, etc.; van Mohammed, eigenschap; n; rijwiel; snoepgoed, el te paard, >g; Jigenschap; :ijn; verdwenen; )rd van graad; officier (afk.); out; ig van eb en vloed, bovenaan smalle, ande zuil; digen op een vakgebied; itsel; luwwerktuig; <a (afk.), risdrank; i. gekheid maken; ten; rd; rm; laamval; rinstrument; e met een zeis werkt; rodukten; elegen; ts Dagblad (afk.); r Ver. Staten (afk.); aak; erd woord voor azijn. s; laktemaat (afk.), ïrheid (afk.) tzzelaktie Konnais Bank 3.78.00.818 k 2275800 talkaarten of cheques 'fdprys aak ƒ2,— extra over leespelen in de super- Wandelaar Is er iets leuks aan ouder worden? Wis en waarachtig wel. Arie schaart zich geheel achter de steeds meer op leeftijd komende caba retier Fons Jansen, die in zijn laatst verschenen boek "Het nieuwe van ou der worden" opmerkte: "Het leuke van ouder worden is dat je het voor 't eerst doet, en voor het laatst." Pluk de dag dus 55-plussers. Geef er bij voorkeur invulling aan op een manier die je zelf verkiest, die bij je past. Laatje niet op het verkeerde been zet ten door een bepaald soort welzijns werkers, dat de indruk wekt met een proeftijd op senioren te zijn losgela ten. Tot deze categorie rekent Arie de sa menstellers van een merkwaardig boekje dat de afgelopen week in zijn brievenbus rolde. Afkomstig van de S.W.O.S., Stichting Welzijn Ouderen Soest. De S.W.O.S. presenteert in het sei zoen '90 - '91 drie gloednieuwe evene menten en vraagt op pagina 1 van dit boekje daarvoor nadrukkelijk aan dacht. Nieuw voor Nederland, en dus ook voor Soest, koersbal. Volgens de toe lichting is het een uit het buitenland overgewaaide sport. Geloof 't of ge loof het niet, maar het staat er: OVERGEWAAID. Het is Arie even ontgaan, maar zoiets schijnt tegenwoordig dus mogelijk te zijn. Het wordt, vertelt de toelichting verder, gespeeld met speciale ballen die niet volgens een rechte baan rol len, maar met een boog. Boogballen dus. De spelregels kunnen binnen enkele minuten in onze hersenpan worden gestampt, zodat iedereen kan mee doen. Mag Arie even passen. Het tweede evenement bestaat uit een geheugencursus voor ouderen, even wel niet geschikt voor mensen die ver schijnselen van dementie vertonen. De cursus schenkt aandacht aan het onthouden van namen en gezichten, telefoonnummers, nieuwsberichten, voornemens en afspraken. Eigenlijk dus afgestemd op senioren die nog niet dement zijn, maar af en toe, evenals jonge mensen overigens, de indruk wekken het te zullen wor den. Gezichten onthouden. Alsof Arie zijn Marie, zijn kinderen, kleipkinderep, zijn kaartmaatjes en al 't andere dat vreugde op het netvlies schenkt in het holst van de nacht niet zou herkennen. Cursus telefoonnummers onthouden. Moeten we straks terwille van de be zuiniging het telefoonboek nog uit ons hoofd gaan leren. Passen mensen. Nieuwsberichten onthouden. Mag Arie er de voorkeur aan geven ze 't liefst zo snel mogelijk te vergeten. Voornemens onthouden. Arie barst van de goede. Sta hem evenwel toe op zijn leeftijd ze af en toe eens te mogen bedekken. Het derde evenement waarop ouderen worden getracteerd door de S.W.O.S. slaat ongeveer alles wat in dit boekje staat. "Zelfverdediging voor vrouwen van 55+". In deze cursus, schrijven de sa menstellers, zullen we op verschillen de manieren het gevoel van veiligheid vergroten. Er staat niet dat ze een poging daartoe wagen, of het proberen, nee, de cur susleidster doet 't gewoon. De absolute onzin vindt zijn hoogte punt in de suggestie dat het vergroten van veiligheid ook betrekking heeft op cursisten met belemmeringen, handi caps e.d. Vrouwelijke 55-plussers, voorzien van de maatjes 50 t/M 56, gebruikers van een prothese dan wel rolstoel, met de S.W.O.S. evenementen ziet 't leven er na het cursusjaar '90 - 91 anders uit. Veiliger. Deugt er dan helemaal niets van wat de S.W.O.S. beoogt met 55-plussers? Natuurlijk wel. Marie heeft Arie voor gelezen dat elders in het boekje gewag wordt gemaakt van mogelijkheden om te water te worden gelaten, over de vloer te schuifelen en tal van denk sporten te bedrijven. Arie is niet toegekomen aan het lezen van deze aanbiedingen. Hij kreeg grote rooie vlekken in zijn nek bij het lezen van de eerste adver tentie in dit aktiviteitenboekje voor ouderen: "Coöperatieve Vereniging, Gooische Uitvaartverzorging, sinds 1933 een begrip, dag en nacht bereik baar. De ongewassen geest die een dergelijke advertentie in een op oude ren afgestemd recreatief boekje toe laat is in de leer geweest bij het echt paar dat onlangs via een advertentie een jong meisje vroeg dat kinderen kan verzorgen en koken. Verbaas u niet als straks de S.W.O.S. in het vol gende cursusjaar als evenement een training in euthanasie uitschrijft. Met Fons Jansen hoort Arie de cursus leider in '92 roepen: "Let goed op, want ik doe het maar één keer voor". Oud worden, oud zijn. Wat er gebeure, laat deze S.W.O.S. er buiten. ARIE WANDELAAR Installatiebedrijf j. cornelisse bv. 1 Telefoon (02155)-1; 3014 Ik mag zeggen dat ik héél wat lichame lijke inspanningen heb verricht. Gewild of ongewild: er werd door Peter Cornelis Koelewijn, geboren Heezerweg 101 in Eindhoven, "Het Vishuis", toen tele foon 12600, héél wat afgezien. Ik herin ner mij nog zeer goed een ingrijpende gebeurtenis op mijn vijfde verjaardag. Die viel, zoals ook de jaren daarvoor, op de 29ste december. Dan is 't dus winter en in die goeie ou we tijd mocht 't eind de cember wel eens sneeuwen. Ik had een mooie slee gekregen, met van die stalen glijers er onder. Knapz waar voor een jo chie van vijf, maar geen probleem als er sneeuw lag. De nacht van de 28ste was een leuk tapijtje uit de hemel komen val len, dus ik moest en zou met m 'n cadeau naar de kleuterschool want dat opschep perige had ik toen al. De kleuterschool lag wel vier kilometer van huis, maar alsleëend was ik er bin nen 't uur. Normaal bracht ma me op de fiets, maar daar wilde ik die dag niets van weten. Ik was écht De Bram bij m 'n vriendjes van de klas, want de oorlog was net voorbij en dure geschenken wer den in die tijd, in de volksbuurt waar ik ben opgegroeid, maar zelden uitgedeeld. Het was de eerste sneeuw van die winter, de voorhoede zogezegd, kwartierma kers, slechts om tezien hoe de aarde er bij lag en helemaal niet bedoeld om langer dan een paar uur te blijven. Toen de school uit was lag er nog wat hardnekkig spul, maar ook dat was bezig zich ijlings terug te trekken.En daar stond ik dus met m 'n nieuwe slee. De weg naar huis was lang. In het begin ging 't nog wel, want ik slalomde van witte plek naar witte plek, maar na een uur waren ook de laatste resten gesmolten en moest ik m 'n nu loodzware cadeau over de stoep trek ken. Een paar kilometer vóór huis en twee uur later kwam m'n moeder op haar fiets me te hulp. Die had me zo snel nog niet gemist, want 't was erg druk ge weest in de viswinkel. Ze vond een heel zielig Petertje, die snikkend met z'n lo- Wie aan sport doet leest de Soester Courant Het College van B. W. van Soest gaat met de Nederlandse Spoorwe gen praten over de mogelijkheid om de "treintaxi" in te voeren bij het sta tion Soest-Zuid. Al sinds vorig jaar bestaat dat fenomeen in dertig ge meenten en onderzoek wijst uit dat het een succes is. Voor 5 gulden kun nen treinreizigers zich van het station in de plaats van aankomst naar hun bestemming laten rijden. Bekend is dat de NS het aantal trein taxi-gemeenten wil uitbreiden en het gemeentebestuur van Soest wil daar graag bijhoren, aldus burgemeester De Widt vorige week tijdens de we kelijkse ontmoeting met de pers. Volgens De Widt komt Soest-Zuid daarvoor het meest in aanmerking. "Ook bij ons zijn de afstanden groot, bijvoorbeeld naar het industrieter rein." Het gemeentebestuur be schouwt de treintaxi ook als een goe de aanvulling op het beleid om het gebruik van het openbaar vervoer te stimuleren. De gemeente heeft - mede naar aan leiding van suggesties van bewoners van de Parklaan (het flatgebouw "Parkhof') - de NS ook voorgesteld een aantal extra parkeerplaatsen bij het station aan te leggen. In de prak tijk blijken heel wat treinreizigers hun auto in die omgeving achter te laten en dat is alleen maar op te los sen door er een officie—le parkeer plaats te maken. Ook het feit dat er steeds meer mensen (dus poten tie—le treinreizigers) in het Veen zijn komen wonen, plus de toekomstige realisering van de woonwijk Klein Engendaal, maken uitbreiding van de parkeermogelijkheden gewenst. Van de plannen om ter hoogte van de Bosstraat een "P R"-parkeer- plaats aan te leggen, zoals in grotere forensensteden, zal wel weinig te rechtkomen, meende De Widt. Vol gens de Spoorwegen komt Soest daarvoor niet in aanmerking. den last over het trottoir zeulde, bijna aan derand van totale uitputting. Dus ik bedoel maar, al vroeg heb ik leren af zien. Zeven jaar later was er nog zo 'n akke vietje. Vijftien kilometer van Eindhoven ligt het dorp Mierlo, sinds jaar en dag bekend als dé kersenstreek van de regio. Met een paar vriendjes besloot ik om op een zondagmorgen kersen te gaan eten. Het was midden-zomer en het zou die dag dertig graden worden, maar daar hadden wij natuurlijk niet bij stil ge staan, want toen wij om tien uur 's och tend vertrokken, was de temperatuur prima. Geldrop ligt halverwege en daar begonnen we de hitte en onze voeten al goed te voelen. We hebben Mierlo niet gehaald. Vier kilometer voor het eind doel zijn we volslagen "out" langs de kant van de weg gaan zitten en hebben een uurtje met onze duim omhoog ge probeerd om passerende automobilisten te bewegen ons weer mee terug naar Eindhoven te nemen. Natuurlijk lukte dat zo 'n stel belhamels niet en moesten we dezelfde weg terug lopen. Marathon-lopers weten hoe ik me toen gevoeld heb. We maakten van onze zak doeken want die hadden in die tijd alle jochies in hun zak; moest van moeder) een hoofddeksel tegen de brandende zon door knopen in de vier punten te leggen. Wat heb ik geleden en wat een prestatie vond ik later. Daaraan moest ik denken toen ik verle den week op de radio in een NCR V-pro- gramma een paar mensen aan het woord hoorde, die allen opmerkelijke prestaties hadden geleverd. Jeroen Hezemans uit Eindhoven (natuurlijk!) vertelde dat hij als hobby z'n hele vakantie was gaan steppen. Hij had op dat ding meer dan duizend kilometer afgelegd, dwars door Nederland en België. In Nederland ge bruikte hij de rijwielpaden, maar in Bel gië zijn de voorzieningen op dat gebied iets minder. Daar moest hij meestal over de rijksweg of over kasseien z 'n weg zien te vinden, zelfs behoorlijk steile heuvels op en af, mét een zware rugzak. Met een kruissnelheid van dertig kilometer tufte hij iedere fietser voorbij en zo deed hij gemiddeld zo'n honderd kilometer per dag! Ja, hij had wel veel bekijks gehad, want je ziet natuurlijk niet alle dagen een volwassen man op een steppie langs je heen flitsen. "Volgendjaar ga ik een toer van tweeduizend kilometer maken en in 1992 step ik naar Griekenland", vertel de Jeroen monter. Ene Ingrid ging letterlijk en figuurlijk nóg een stapje verder. Die was net terug van een voetreis naar Athene en terug. Daar had ze een jaar over gedaan en tij dens die monstertocht werd zc vijftig jaar.... "Op een dag heb ik gewoon de beslissing genomen om te gaan", vertel de zij. "Ik heb m 'n huis verhuurd, heb een rugzak ingepakt mét m 'n tentje en ben met de hond Blacky op stap gegaan. Ik had geen enkele ervaring, was onge traind en kwam de eerste dag niet verder dan zes kilometer. Toen was ik al kapot. Na een week liep ik twaalf kilometer per dag en zo heb ik dat langzamerhand kunnen uitbouwen. In het begin wilde ik vaak wanhopig graag teruggaan, maar dat kon niet, want ik had m 'n huis ver huurd. Op een dag tilde ik mezelf over het dode punt en kon ik pas goed verder. Ik kwam toen ook tot het besef dat er niets te wanhopen was, dat er vanzelf voor me gezorgd zou worden, als ik maar geloofde in wat ik aan het doen was.Ingrid gaf een voorbeeld. "Op de heenweg kwam ik door een dorpje in Duitsland. Natuurlijk was ik voor de meeste mensen, waar dan ook, een vreemde verschijning. Een oudere dame met zo 'n groot pak op haar rug en ik zag er natuurlijk nogal verfomfaaid uit. Een paar vrouwen vroegen me wat ik aan 't doen was en toen het tot hen doordrong dat ik vastbesloten was, riepen ze dat ik op de terugweg langs moest komen. Dan zouden ze koffie en gebak voor me heb ben. Toen ik bijna een jaar later weer door dat dorp kwam, zag één van die vrouwen mij. Ik werd meteen herkend. "Oh, mevrouw, u bent 't echt", zei ze en ik moest mee naar binnen. Zij had voor haar familie juist gebakjes gehaald en lothaar verbazing had ze gezien dat ze er één teveel had meegenomen. En toen zag ze mij. Dat is wat ik bedoel; er wordt voor je gezorgd." Toen ik die verhalen op de radio hoorde, vond ik mijn belevenissen met m'n sleetje en de tocht naar Mierlo lang niet meer zo spectaculair. Maar tóch heb ik toen óók afgezien... Peter Koelewijn OOGMETING - CONTACTLENZEN Optometrlsten O.V. - Contactlensspecialist A.N.V.C. WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1990 SOESTER COURANT PAGINA 15 De Koninklijke Luchtmacht heeft sinds medio september voor telefo nische klachten over militair vlieg verkeer boven Nederland een gratis 06-nummer ter beschikking. Het nummer 06-0226033 vervangt de oude klachtenlijn, waarvoor bellers nog moesten betalen. De luchtmacht hoopt met de komst van het 06- nummer de zogeheten meldings drempel voor klachten te verlagen. Het nieuwe nummer heeft twee lij nen, die zijn aangesloten op een ant woordapparaat. Daardoor wordt overbezetting van de lijnen zoveel mogelijk voorkomen. De banden van het antwoordapparaat worden dagelijks beluisterd door de afdeling Geluidhinder van de luchtmachtstaf in Den Haag. Klagers die hun tele foonnummer opgeven worden zo snel mogelijk teruggebeld en geïn formeerd over de oorzaak van de on dervonden hinder en de genomen of te nemen maatregelen. Naast dit nieuwe centrale klachten nummer beschikt de luchtmacht over informatiecentra op al haar operationele vliegbases. Deze centra behandelen de klachten over het startend en landend vliegverkeer van de betrokken vliegbasis. Het infor matiecentrum van de vliegbasis Soesterberg is te breiken onder tele foonnummer 03404-34222, tst. 2060. Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 -1 01 15 VERHUUR VAN Schrijfmachines Rekenmachines Telefoonbeantwoorders Inbindapparatuur Overheadprojectoren Plastificeermachines Een kleine drie kwartier controle aan de Birkstraat betekende een bon voor twee automobilisten. Zij reden door rood licht. De controle werd gehouden van drie uur tot kwart voor vier 's middags. Muziekvereniging PVO heeft dit jaar gekozen voor een najaarsconcert. Een seizoen lang heeft deze 90-jarige ver eniging haar beste beentje voorgezet en keihard gewerkt aan een nieuw pro gramma. Het traditionele concert - dit jaar op zaterdag 29 september a.s. is hiervan het resultaat. Een resultaat dat er mag zijn! De mu- ziekcommissie heeft een bijzonder ge varieerd programma kunnen samen stellen. Zo wordt het concert geopend met "The fairest of the fair' van J.P. Sousa. "A Mozart Festival" in een ar rangement van Clair W. Johnson en het bekende "New York, New York" staan o.a. op het programma vermeld. En het eerste deel van de avond wordt besloten met "Pack up your troubles" van Randy Beek. Menigeen zal deze melodie vroe ger op de lagere school al gezongen hebben. Na de pauze is de beurt aan de "Eem- lander Blaaskapel" o.l.v. Joop Over steegen. Deze kapel, die nauwelijks eni ge introductie behoeft, brengt natuur lijk de originele blaasmuziek in "Fidele Musikanten" en de "Landler potpourri Weiss Blau". Maar daarnaast klinken ook "gouden nummers" van Billy Vaughn en doet "Happy Brasil" ons denken aan Zuidamerikaanse klanken en tropische temperaturen. Kortom, het programma biedt afwisse ling in alle toonaarden. Om 19.30 uur is de zaal van "De Vijverhof' open. Om 20.00 uur opent Piet Daalhuisen met "zijn" harmonie-orkest het con cert. Uiteraard is deze avond voor ie dereen gratis toegankelijk. Vanaf vrijdag 28 september zijn bij In- ter Casa aan de Burg. Grothestraat de schilderijen te zien van de Soester Marcel Kuhne. In zijn werk spelen emoties een belangrijke rol. Met krachtige of juist zwakke lijnen en kleuren legt hij emoties van mensen vast. "Mensen blijven boeien. Het maakt niet uit of een model mij afstoot of juist aantrekt. Wat erg is, is wanneer ik helemaal niets voel bij een model." De 33-jarige leraar aan het Griftland College is niet gecharmeerd van een mooi plaatje alleen. "Het materiaal, de manier waarop het materiaal gebruikt is en de afbeelding moeten bekoring heb ben. Ik kan echt verlekkerd kijken naar mooie kwaststrepen. Voor mij speelt de figuratieve werkelijkheid een onderge schikte rol. Het gaat om het totaal, niet om een mooi plaatje alleen. Een schil derij moet blijven boeien. Wanneer je er keer op keer naar kijkt, moet je steeds nieuwe dingen zien, weer een ander verhaal in je hoofd hebben." Kuhne denkt na en gaat verder; "Kijk, je hebt schoonheid van uitdrukking en uit drukkingskracht. Dat eerste is mooi, het tweede vraagt veel meer, is veel in tenser en dat is hetgeen ik op het doek wil zetten." Mensen zijn voor hem het middel om de emoties op het doek te zetten. "Mensen zijn wezens met diepgang. Je kunt aan de buitenkant laten zien wat er van bin nen gebeurt. Dat geeft een spannings veld. Door een bepaalde houding, een blik in de ogen. Om daar de nadruk op te leggen, overdrijf ik het. Ik maak een kromme man heel erg krom, ik zet zijn verslagen houding nog eens extra dik aan. Ik schilder meer wat ik denk dat ik zie, dan wat ik werkelijk zie." De Soester kunstschilder verlangt meer van zijn publiek dan alleen kijken. "Ik wil dat de mepsen actie ondernemen. Nadenken Kunstschilder Marcel Kuhne wil in zijn werk de relaties tussen mensen vast leggen. "Mensen blijven boeien." en een verhaal ontdekken in het schil derij. Ze moeten zelf de relaties en het spanningsveld erin ontdekken. Het is een spel tussen de beslissing van de kunstenaar, hoe hij het op het doek zet, en de visie van de kunstminnaar." Rijksacademie Marcel Kuhne doorliep de lerarenop leidingen tekenen en handvaardigheid en behaalde een eerste graad in teke nen. In 1980 volgde hij de Rijksacade mie voor Schilderkunsten in Amster dam, waar zijn voorliefde voor grote formaten ontstond. "Op een groot for maat kun je meer kwijt, je kunt je hele li chaam erachter zetten. Het is wel eens gebeurd dat ik, terwijl ik heel emotio neel bezig was en met zoveel kracht iets op het doek wilde zetten, er dwars doorheen ging. Dan sta je weer even met beide benen op de grond," vertelt Kuhne. Naast zijn werk als leraar handvaardigheid en tekenen schildert hij al tien jaar. In die tijd heeft hij een aantal exposities gehouden. Voor de expositie in Inter Casa heeft hij schilde rijen geselecteerd uit zijn werk van de laatste jaren. Hij is zelf bijzonder geluk kig met de locatie. Kuhne: "Ik vind de relatie tussen meubelen en kunst leuk. In deze zaak vinden mensen mooie, stijlvolle meubelen. De combinatie meubelen en schilderijen vindt ik heel prettig. Het is minder statisch dan een galerie en bij de mensen thuis komen de schilderijen ook in combinatie met de meubelen te hangen." Bij Inter Casa zijn van 28 september tot 31 oktober 28 werken van Marcel Kuh ne te zien. De expositie is tijdens de openingstijden van meubelzaak aan de Burg. Grothestraat la te bezichtigen. BURG. GROTHESTRAAT 8 - 3761 CM SOEST - TELEFOON 02155 - 1 38 59 's Maandags de gehele dag gesloten Vrijdag 21 september j.1. vonden de nationale Kampioenschappen Bloem schikken voor amateurs plaats. Een van de deelneemsters was Annelies Wouterse uit Soest, die via de Bloem schikkring van Groei en Bloei dit jaar voor het eerst aan een kampioenschap deelnam. Zij won de tweede prijs in de B-klasse, een geweldige prestatie! De opdracht voor de schikking luidde: "contrast" en de bijgaande foto toont hoe Annelies daaraan vormgegeven heeft. Het zijn twee bolvormige stuk ken, met elkaar verbonden door buig zame, rode kornoelje-takken. De kleur stelling is heel fris: rood en groen met hier en daar een donker accent. Toege paste materialen zijwonder meer: groe ne tomaten, groene appels, mos, pinus- takjes, rode hanekammen, rode rozen, papaverbollen en zwarte besjes. Aad van Uffelen, auteur van diverse boeken op bloemschik-gebied, bekend bloembinder en leraar gaf na voltooiing en jurering van de stukken commen taar. Hij was verrast door de enorme kwalitatieve vooruitgang in deze B-klasse. Een mooi compliment ook voor vroe gere leraren van Annelies: de heren Amesz en Post, die beide nog bloem- schikkursussen verzorgen, ook voor Groei en Bloei. De prijs was een unieke, grote Mobach-vaas met inscriptie ter herinnering aan deze kampioenschap- pen. SPECIAALZAAK VOOR BRILLEN Het heeft de Protestant-Christelijke basisschool de Postiljon niet meegeze ten tijdens de rigoreuze verbouwing. Minder op tijd, maar zeker niet met een minder resultaat heropende de Soesterbergse basisschool dan vorige week dinsdagavond de deuren. Ou ders, bestuur en medewerkers van het architectenbureau en aannemersbe drijf waren in groten getale naar de ruime zaal van de naastgelegen kerk gekomen om de feestelijke opening door wethouder van onderwijs Mieke Swinkels bij te wonen. De Postiljon heeft een gedaantewisse ling ondergaan. De heldere kleuren van de nieuwe meubeltjes en de wanden en kozijnen geven de school een fris, maar vooral gezellig karakter. De verbou wing van de Soesterbergse school werd noodzakelijk met de nieuwe wet op het basisonderwijs. Deze bepaalde dat het kleuteronderwijs en het basisonderwijs in één schoolgebouw moesten worden ondergebracht. Kleuters werden vorig jaar nog geplaatst in de voormalige Prinses Marijkeschool. De plannen wa ren er snel: na een rigoreuze verbou wing zouden kleuters en oudere leerlin gen samen ondergebracht kunnen wor den in de Postiljon aan de Generaal Winkelmanstraat. Niet alleen prettig omdat daarmee aan de wet was vol daan, maar het bestuur vond het sowie so een prima uitgangspunt om alle leer lingen bij elkaar te hebben. Van de Prinses Marijkeschool werd met niet veel hartzeer afscheid genomen. De einddatum van de verbouwing werd echter drie keer verplaatst. Zelfs de laatst gestelde datum werd maar net ge haald. Het bestuur stuitte tijdens de verbouwing op veel problemen. Veel tot dan toe verborgen gebleven gebre ken kwamen aan het licht. De bouw kundige staat van het pand bleek uiter mate slecht: rotte balken in de dakcon structie, een ongewenste gast in de vorm van de boktor, de spouwconstruc tie bleek niet goed en ook de kozijnen moesten allemaal worden vervangen. 1959 was een goed wijnjaar. Maar van de scholen die in dat jaar gebouwd zijn kan dat niet gezegd worden," zei wet houder Swinkels over de miserabele staat van de Postiljon. Transistors Alle tegenvallers ten spijt, kon een trots bestuur dan eindelijk dinsdag de sleutel overhandigen aan hoofd van de school Leo Kamphorst. Kamphorst benadruk te dat "de klus was geklaard door de ve le handen die hadden geholpen, de soe pele instelling van de aannemer en met behulp van Radio 3," hiermee doelend op de vele transistors die tijdens de ver bouwing de volumeknop op tien had den. De 'ceremoniële' handelingen buiten werden verricht door Mieke Swinkels en oud-directeur van de Postiljon J. Ro sing. Rosing onthulde het nieuwe naambord van de basisschool, geheel in stijl met het verbouwde pand, een fris blauw bord met in felgeel de naam en natuurlijk de onafscheidelijke jacht hoorn. Rosing wist met publiek zeer te boeien toen hij, op de manier waarvan men dacht dat alleen Dolf Brouwers dat kon, met een wijds gebaar het doek wegtrok en uitriep: "dames en heren, de nieuwe Postiljon!" Vervolgens viel de wethouder de eer te beurt de vlag te heisen, onder de toepasselijke hoornklanken van de 10-jarige leerlin ge Esther Schipper. Zij werd bijgestaan door haar moeder en mevrouw Smits. Op 4 oktober a.s. zal door het op de vliegbasis Soesterberg gestationeerde 286-squadron 's avonds, van 18.00 uur tot 's avonds 20.30 uur, in het kader van het oefenprogramma worden gevlogen. Het 298-squadron vliegt met Allouette Ill-helikopters. De eigenaar van een modezaak aan de Soesterbergsestraat stond in de nacht van donderdag op vrijdag oog in oog met een vijftal inbrekers toen hij pools hoogte ging nemen omdat hij gerommel had gehoord. De vijf, drie mannen en twee vrouwen, waren via een keuken raam binnengekomen en gingen er als vijf hazen vandoor. De Soester kon geen diefstal ontdekken.

Soester Courant | 1990 | | pagina 15