Succesvol weekend voor Pijnenburgatleten Eemvogels op kop na verdiend gelijkspel Int. Procar-toernooi zeer groot succes SPORT Fietstocht door de Gelderse vallei DUIVENSPORT Wedvlucht vanuit Minderhout DUIVENSPORT BRIDGE Soester Bridge Kampioenschap TRIATHLON Schieters trotseren herfst in Zeist Shot redt het niet tegen Eindhoven TAFELTENNIS VOLLEYBAL Clubkampioenschappen AV Pijnenburg ATLETIEK Soester Bowling Vereniging ATLETIEK VISSEN Koppelwedstrijd De Snoekbaars KORFBAL Henk de Bree duivenkampioen 1990 Stam/Sovoco dames presteren boven verwachting WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1990 SPORT SOESTER COURANT PAGINA 18 Op zaterdag 6 oktober organiseert de Nederlands Christelijke Reis Vereni ging een fietstocht door de Gelderse Vallei en over de Treek. Zij vertrekken 's morgens om 10.30 uur vanaf station Amersfoort en hopen ca. 15.30 uur weer terug te zijn. Voor nadere infor matie en opgave kan men telefonisch contact opnemen met mevr. van den Hoek (18651) of met mevr. Osnabrug- ge (03423-2683). Het duivensportseizoen 1990 is in middels voor de leden van De Zwaluw weer in de laatste fase beland, nu ook de vluchten met de jonge duiven zijn vervlogen. De junioren - dit zijn dui ven die geboren of geringd zijn in 1990 - hebben het dit seizoen niet cadeau gekregen en moesten met zeer ver schillende weersomstandigheden hun vluchten naar huis volbrengen. Ook de smog heeft de jonge onervaren duiven bij hun oriëntatie problemen opgele verd. Op 22 september werd de laatste wed vlucht van dit seizoen gehouden vanuit Minderhout over een afstand van 93 ki lometer. De duiven werden om 15.30 uur in vrijheid gesteld bij een zuidwest tenwind. P.V. De Vriendschap Aankomst le duif 16.54.19 uur, snel heid 1106.59 meter per minuut. Aan komst laatste prijsduif 17.26.13 uur. De uitslag: Comb. Raka 1 6 12 22 26 32. Z.K.H. 2 8 30 55 62 78. W. Hoff- mann 3 28 34 38 40 42 46 51 70 75 76 77. B. Schimmel 4 19 23 24 27 52 53 60 63 67 68 7172. J. Koster 5 7 10 1114 16 20 33 66 69. C.P. Jak en Zn. 9 29 44 45. J. Kruseman 13 18. H.C. Mol en Zn. 15 17 48 54. A. Wijnands 21 64. J. Wij- nands 25 56 6165 74. W. Cochius 3147 58 59. P. Rauch 35 37 73. Comb. Buch- ner de Man 36 41. T. Kok 39. J. Rutten- berg 43 50. H. v.d. Veen 49. J. Beijer 57. P.V. De Zwaluw In concours waren 453 duiven. Aan komst eerste prijsduif 16.52.29 uur, snelheid 1115,65 meter per minuut. Aankomst laatste prijswinnende duif 17.30.50. Uitslag: J.P. Stam 1 11 20 46 55 60 68 69 77 82 83 88 89. v.d. Brakel de Beer 2 4 5 15 29. H. de Bree 3 8 12 13 18 19 23 24 31 33 38 42 57 58 67 84 86. K. de Jong 6 32 36 70. J. Duyst 7 27. R. van Egdom 9 41 51 71 81 90. J. v.d. Brakel en Zoon 10. J. v.d. Belt Klzn. 14 39 53 87 91. G. Rijksen 16. A. de Bes 17 43 44 63 64 75. B. Roest 21 37. A. van Ginkel 22 50. T. Klomp 25 35. W.H. van Dor- restein 26 30 45 79 85. R. Voskuilen 28 34 76. Mevr. D. van Tol 40 49 53. K. Kok 7 72 78. Th. Wigtman 48 56 59 65 66. M. Kanters 54 6273 74. J. v. Groe- nestein Zoon 61. J. van Dijk 80. Henk de Bree. Het jonge duivenkampioenschap wordt vervlogen over 8 concoursen met af standen tussen ca. 90 en 550 km. Deze zijn gewonnen door A. de Bes, J.P. Stam en H. de Bree, die ieder twee keer wisten te zegevieren en W.H. van Dor- restein en J. van Dijk, die beide éénmaal het succesvolst waren. Het concours vanuit Minderhout, dat door J. van Dijk is gewonnen, was het grootste vereni gingsconcours van De Zwaluw met een deelname van 1200 duiven, zodat deze liefhebber voor 1 jaar in het bezit komt van de Vibra-wisseltrofee. De klassieker voor de duivenhouders in Nederland is het concours met jonge duiven vanuit Orleans met een afstand naar Soest van ca. 550 km. Dit jaar de den maar liefst 160.000 duiven vanuit het gehele land mee aan dit grootste concours ter wereld. De leden van De Zwaluw hadden hieVvoor 280 duiven ingezet en ondanks dat de weersver wachtingen niet al te best waren is het een mooi concours geworden, waar de liefhebbers in het oosten van het land in het voordeel waren door de krachtige westenwind. Met een gemiddelde snel heid van ca. 70 km. per uur was het dui- vinnetje met ringnummer 214 van Henk de Bree de eerste duif van De Zwaluw. De generaal-kampioen van '89 - Henk de Bree - was met het behalen van het onaangewezen kampioenschap het suc cesvolst met 786 punten voor J.P. Stam met 768 en W.H. van Dorrestein met 691 punten. Ook de beste jonge duif be hoorde aan hem toe. Met nog 14 talent volle duiven bij de beste 50 junioren van De Zwaluw zullen zij ook in het komen dejaar weer veel van deze topliefhebber horen. In het rayon Soest-Baarn-Bunschoten met ca. 250 liefhebbers was de Bree het sterkste met de jonge duiven en behaal de in Kring Eemland met ca. 700 leden de eervolle 2e plaats. Het aangewezen kampioenschap is gewonnen door J.P. Stam met 587 punten, voor Henk de- Bree met 484 en W.H. van Dorrestein met 427 punten. De leden van De Zwa luw hebben totaal 5272 jonge duiven ingezet voor de 8 concoursen, hetgeen een gemiddelde is van 659 duiven. Wie aan sport doet leest de Soester Courant Op zaterdag 6 oktober 1990 - aanvang 12.30 uur - wordt in de grote zaal van de Vijverhof, het dienstencentrum aan de Klarinet 39 te Soest (Overhees) voor de vierde maal het bridge-kam- pioenschap van Soest voor paren ge houden. Er bestaat een groeiende belangstelling voor dit evenement, dat wederom is georganiseerd door de Werkgroep Brigde Soest. De inschrijving voor dit kampioenschap staat open voor alle le den van de bridgeclubs Eemland, O.N.I., Schoon Slem, Soest en Soester- berg en voor bridgers die in Soest of Soesterberg wonen. Bij 56 paren sluit de inschrijving. Naast de wisselbeker, beschikbaar ge steld door de Soester Courant en dit jaar te verdedigen door de heren J.A. Landstra en F.J.M. van der Kant, ont vangen de als 1,2 en 3 eindigende paren een beker. Voor een kwart van alle deel nemers is er bovendien een flesje wijn beschikbaar. De uitslagberekening zal per computer plaatsvinden. Voor deelname kunt u zich wenden tot de wedstrijdsekretaris van de vijf genoemde bridgeclubs of tot de heer A. Groen, tel. 02155-12912. De inschrijving sluit op zaterdag 29 sep tember. Zondag waagden zich aan hef einde van het triathlonseizoen nog twee le den van de Schieter in het 14 graden koude water van de Weesper stads gracht. Hier startten Ed van Rens- wouw en Rob Webster voor de 2e Zeiss triathlon over de afstanden 1000 nieter zwemmen, 36 km fietsen en 10 km lopen. Rob Websters lichaam bleek het best bestand tegen de koude en kwam na 18.30 min. al weer uit het water. Voor Ed van Renswouw bleek de watertem peratuur een behoorlijk obstakel. Na 24.25 min. zwemmen duurde het nog kilometers lang fietsen voordat de warmte weer terugkeerde in zijn spie ren. Rob Webster bedwong het fiets- parkoers in 1 uur 6.15 min, terwijl Ed 1 uur 11.17 min. nodig had. Op het looponderdeel was Ed welis waar 10 min. sneller dan zijn clubge noot, maar kon hem niet meer achter halen. Rob Webster liep 49.07 min. en noteerde een eindtijd van 2.13.26 min. Ed liep een goede tijd van 39.48 min. en kwam totaal op 2.17.00 uur min. uit. Het internationale Procar-toernooi dat het afgelopen weekend in sporthal Beukendal werd gehouden is ondanks de vele tegenwind die de organisatie gehad heeft een doorslaggevend suc ces geworden. Tot het laatst toe was de samenstelling van het deelnemersveld een probleem en net op het moment dat de toernooi- commissie dacht het definitieve veld bijeen te hebben, kwam er de afgelopen week opnieuw een afzegging van het Belgische Hatovok. Alle inspanningen ten spijt kon er geen achtste ploeg meer gevonden worden en werd er tenslotte besloten om niet in twee poules van vier te spelen, maar alle ploegen in een pou le in te delen en een halve competitie te spelen. Alle ploegen hadden begrip voor de handelwijze van de organisatie en hebben van harte meegewerkt aan de sportieve uitwerkingervan. Het deelne mersveld bevatte gelukkig nog vol doende kwaliteit om van prima volley balwedstrijden getuige te kunnen zijn. Het organiserende Stam/Sovoco mocht zaterdag de spits afbijten tegen eredivisie ploeg Zaan. In een van Soes ter zijde voortreffelijk gespeelde wed strijd werd tot groot enthousiasme van het publiek zeer volwaardig partij gege ven en in een zinderende partij van drie sets wisten de Soester dames uiteinde lijk de overwinning te pakken en was de eerste grote verrassing van het toernooi een feit. Alhoewel de dames van Stam/Sovoco hun overige wedstrijden op de eerste speeldag verloren was er steeds sprake van prima wedstrijden. Tegen de Belgi sche nummer twee Wervik werd een goede partij gespeeld en de score van 12-15 en 14-16 had net zo goed ander som kunnen zijn. De Belgische kam pioen Herenthals had het met name in de tweede set heel moeilijk tegen de toen ontketende Soester dames en wist maar nipt te winnen. Hoge ogen Na de eerste speeldag was het al duide lijk dat de nummer twee van Neder land, de ploeg van Brother Martinus, hoge ogen zou gaan gooien. Met een to tale winst van alle vier gespeelde partij en ging de ploeg uit Amstelveen fier aan de leiding. De spanning op de tweede speeldag bestond met name uit de vraag wie gaat er met Brother Martinus de fi nale spelen en wat doen de Soester da mes in hun laatste twee wedstrijden te gen Olympia en het onaantastbare Bro ther Martinus. Eerst moest aangetreden worden tegen Olympia en met goed en vaak geva rieerd spel, waarbij opnieuw duidelijk werd dat de Soester ploeg in vergelij king met vorig seizoen met name in de breedte aan kracht heeft gewonnen, werd de ploeg van Olympia verslagen en was de tweede overwinning in dit toernooi een feit. Voor de Sovoco dames restte de laatste wedstrijd tegen Brother Martinus en ge zien de vorm van de Amstelveense da mes werd het ergste gevreesd. Aanvan kelijk werd de Soester ploeg ook op gro te achterstand gezet, maar zonder dat Brother echt in gevaar kwam wist men toch uitstekend terug te komen en werd de eerste set met de zeer eervolle cijfers van 10-15 afgesloten. Hiervoor was het nog geen ploeg gelukt zoveel punten te maken tegen dit topteam met een groot aantal internationals. De tweede set was nog slechts een formaliteit aangezien de Soester dames veel van hun krachten verbruikt hadden. Aan het einde van het toernooi konden de trainers van Stam/Sovoco en hun speelsters desondanks terugkijken op een prima toernooi, waarbij het ver toonde spelpeil beslist goede vooruit zichten geeft voor de komende compe titie. Na veel spanning in de wedstrijden was het uiteindelijk WC/Gevamij uit Vught, de nummer drie van Nederland die de finale mocht spelen. WC bleef de Belgische kampioen Herenthals nipt voor waardoor de Belgische kampioen als derde eindigde. In de finale liet Bro ther Martinus zien dat er maar een ploeg recht had op de eindoverwinning en dat zij dat waren. Na afloop werden de prijzen uitgereikt door wethouder Jan Visser en kon de toernooicommissie van Stam/Sovoco opgelucht ademhalen omdat het on danks de vele tegenslagen in de voorbe reiding toch een zeer geslaagd toernooi was geworden en de publieke belang stelling in vergelijking met vorig jaar aanzienlijk was toegenomen. Het was met name zondag gezellig druk op de tribunes en alle deelnemende vereni gingen vol lof waren over de organisatie en sfeer op het toernooi. Sponsor gezocht Een dergelijk toernooi organiseren is alleen maar mogelijk met behulp van een sponsor. De afgelopen drie jaar heeft Procar dit toernooi op fantasti sche wijze onder haar hoede genomen, maar heeft nu te kennen gegeven met deze sponsoring te stoppen. De organi satie en de vereniging Stam/Sovoco is Procar bijzonder veel dank verschul digd voor datgene wat dit bedrijf de af gelopen drie jaar heeft gedaan, maar is nu genoodzaakt te trachten een nieuwe sponsor te vinden om dit toernooi ook Tafeltennisvereniging Shot maakte een niet al te best weekeinde door. Zo wel het eerste en tweede seniorenteam als het eerste jeugdteam verloren hun wedstrijden met ruime cijfers. Shot 1 was niet bij machte om Eindhoven te stuiten: 8-2, terwijl Shot 2 teveel pun ten liet liggen tegen SVE: 3-7. Het eerste team speelde uit in Eindho ven tegen de gelijknamige club, die on der andere ex-eredivisiespeler Rob Turk in de gelederen heeft. Turk was te gen Shot goed voor drie winstpartijen. Eindhovenspeler Stanley Verbeek is echter van minder kaliber en tegen hem wisten Hans den Blanken en Berend Jonker dan ook te scoren. Grote teleurstelling bij Shot was Arjen Hoogeveen. Dat hij geen enkele partij wist te winnen leek voornamelijk te wij ten aan een gebrek aan concentratie. Zo wist hij bijvoorbeeld Turk nog wel een game afhandig te maken, maar kon zelfs tegen Verbeek niet winnen. Het verlies was voor Shot geen ramp, aan gezien Eindhoven in deze poule tot de toppers gerekend moet worden. Het tweede team liet tegen SVE een paar steekjes vallen. Tot 5-3 hield Shot het redelijk bij. De laatste twee wed strijden gingen echter verloren en dat was niet nodig geweest. Aksel van Elte- ren liet zich in de derde game van zijn laatste wedstrijd verrassen en werd op een achterstand gezet die niet meer goed te maken bleek. Dirk Schuiling die zijn eerste twee partijen verloren had, bleek ook tegen de zwakste SVE-speler teveel last te hebben van een trainings achterstand. Lichtpuntje voor Shot was dat Sander de Riemer een uitstekende wedstrijd speelde. Hij won twee van de drie enkelspelen. Als hij in deze vorm blijft, zou hij Shot nog aardig wat nutti ge punten kunnen bezorgen. Het derde Shotpunt kwam op naam van Van Elte- ren. Jeugd Het debuut van het eerste jeugdteam in de landelijk A-klasse verloopt nog niet geheel naar wens. Vorige week werd het verlies nog enigszins binnen de per ken gehouden, maar dit keer moesten de Shotters er echt aan geloven. Tegen TOGB slaagde alleen Mark van der Horst erin om tegen te scoren. Toen hij dat deed stond het echter al 9-0 in het voordeel van TOGB. Zijn teamgenoten Robert Huisman en Joost de Visser kwamen er helemaal niet aan te pas. Hoewel De Visser niet eens zo slechts speelde, was hij op de beslissende mo menten net een maatje te klein. Shot 2 - Buna 1: 6-4 Een krappe overwinning voor Shot. Luc Scheele had met drie overwinnin gen een groot aandeel in dit resultaat. Hij werd echter goed gesteund door Michel Kanters die twee keer scoorde. Victoria 4 - Shot 3: 2-8 Een mooie overwinning van dit team. Aletta Peelen en Paul Merkus scoorden allebei een hattrick. Erik Merkus goed mee met twee keer winst. Overige uitslagen Shot 3 - Huizen 3 Quick 3 - Shot 4 Shot 5 - Quick 4 Shot 6 - Nike 2 UBTV 3- Shot 7 Huizen 11 - Shot 8 Shot 9 - Victoria 5 Shot 10 - Victoria 7 Zeta 4 - Shot 11 Shot 12 - Poker Face 9 Foxboro 1 - Shot 14 Een sprankelend, spectaculair, span nend evenement. Dat was het Interna tionale Procar Toernooi van afgelopen weekend. volgend jaar doorgang te laten vinden. Zowel de Nederlandse kampioen Avero/Os uit Sneek als de Duitse kam pioen Feuerbach hebben al laten weten graag naar Soest te willen komen. Mocht er een sponsor gevonden wor den dan kan er een geweldig vervolg ge geven worden aan dit toernooi. Zoniet dan... A.s. zaterdag, aanvang 13.00 uur, spe len de dames van Stam/Sovoco hun laatste oefenwedstrijd voordat de com petitie tegen het Voorburgse Tonegido begint. De wedstrijd wordt gespeeld in sporthal De Bunt, publiek is van harte welkom en de toegang is gratis. Het komende weekeinde zal het onge twijfeld weer druk worden op de atle tiekbaan van AV Pijnenburg. De baan gelegen aan de Wieksloterweg zal dan weer het decor vormen voor de jaar lijkse clubkampioenschappen op de baan. (Het clubkampioenschap cross zal dit jaar plaats vinden op de zondag 21 oktober a.s.) Het is dit jaar de 5e keer, dat deze kam pioenschappen op de eigen accommo datie kunnen worden georganiseerd. Daarvóór moest AV Pijnenburg altijd uitwijken naar Papendal. De kam pioenschappen bestaan altijd uit het af leggen van diverse onderdelen. Vorig jaar werd voor het eerst een heuse 8-kamp gorganiseerd voor de Junioren A/B en de senioren dames/heren en vanwege het grote succes werd besloten dat de achtkamp voortaan een vast on derdeel zal zijn op de clubkampioen schappen. De junioren, die normaliter altijd vier onderdelen afwerken, komen dit jaar in aktie op de officiële zevenkamp. Dit houdt in, dat ook zij 2 dagen (zaterdag en zondag) in touw zullen zijn. De pu pillen, recreanten en lange afstand zijn alleen zondag te zien. De pupillen zullen deelnemen aan vier onderdelen en naturlijk zullen ook de "kleintjes" hard knokken voor de over winning. De recreanten en lange af standlopers behoeven geen technische nummers te doen; voor hen bestaat het clubkampioenschap alleen uit loop nummers. Maar natuurlijk kunnen zij ook gewoon meedoen aan de acht kamp. De clubkampioenschappen be ginnen zowel op zaterdag als zondag om 12.00 uur precies. Aleen de pupil len beginnen zondag om 14.00 uur. Na afloop van de kampioenschappen organiseert de aktiviteitencommissie een barbecue voor leden, familie, sup porters en sponsors. Iedereen is van harte welkom om zaterdag en/of zon dag een bezoekje te brengen aan de at letiekbaan om de sporters op deze wijze van dichtbij aan het werk te zien. Brouwer springt clubrecord Dave Brouwer heeft weer eens van zich laten spreken. Tijdens instuifwedstrij- den in Apeldoorn kwam hij dit keer niet uit op zijn favoriete onderdeel het verspringen, maar op het aanverwante onderdeel hink-stapspringen. Brouwer beoefent de hink-stap-sprong nog maar twee maanden en hij wilde in Apeldoorn kijken hoe hij er nu voor stond op dit voor hem nieuwe onder deel. Zijn eerste poging was goed voor 12,85, gelijk een verbetering van het 4 jaar oude clubrecord bij de junioren A en heren senioren. Na enkele technische aanwijzingen van trainer Ard Vermeu len verbeterde Dave zich tot 13.12. Een uitstekende prestatie vooral gezien het feit dat dit zijn eerste wedstrijd was op dit onderdeel. Ook middenafstandloper Abdes Belar- di was aanwezig in Apeldoorn. Belardi hoopte op deze nieuwe kunststofbaan zijn persoonlijk record op de 3000 m. te verbeteren. Helaas werkten de weergo den niet mee, hoewel de wind nogal meeviel. Onder deze matige omstan- Uitslagen maandag 17 september Bloopers-Grillroom Cairo 3-2 Silverstar Video-T.P.R 4-1 Baanbrekers-Pindown 3-2 Bull'seye-Glasserv. van Ede 5-0 Streepjes-Arrows 4-1 Heineken-Oude Enghe 2-3 Uitslagen dinsdag 18 september Kegelkeilers-Happye Hoekers 3-2 Boonuintje-Funnel.4-1 H.A.M.-Trio Bleeker 1-4 Strajk-Kaasspecialist 2-3 Cobra's-Autoschade Koffrie 0-5 B.B. Engeneering-Kapperij 1-4 Op maandagavond gooide Ad Bid- dingh een game van 206 waarmee hij meteen de kop overnam in de top 5 van Mehmet Eris. Uitslagen jeugd vrijdagavond: Dotjes-J.P.C. 0-5 WSBV - G. Team 5-0 Baanbrekers-F. Team 3-2 De jeugd is ook weer begonnen en kan nog enkele leden gebruiken. Inl. tel. 20075. digheden liep Abdes een bekeken race en finishte in een fraaie tijd van 8.55.2, slechts 2 seconden van zijn persoonlijk record verwijderd. De 17-jarige MTS'er was hiermee redelijk tevreden. Rondje Amsterdam De opening van de nieuwe rondweg om Amsterdam was voor veel organisaties een reden om diverse activiteiten te or ganiseren. De plaatselijke atletiekver eniging had op deze nieuwe snelweg een hardloopwedstrijd over 10 kilome ter georganiseerd. Om een zo goed mo gelijk deelnemersveld aan de start te krijgen waren er twintig atleten uitge nodigd die sneller hadden gelopen dan 32 minuten op de 10 km.. Onder deze genodigde lopers bevonden zich twee Pijnenburgers: Gert de Ruygt en Dick van den Broek. De Ruygt liep een prima race en kon vooraan een aardig woordje meespreken. Met een tijd van 31.58 pakte hij de zevende plaats. Van den Broek kon dit tempo tot acht kilometer goed volgen. Helaas kreeg hij in de res terende kilometers last van zijn milt waardoor Dick zijn tempo drastisch omlaag moest brengen. Van den Broek eindigde daardoor in de middenmoot met een matige tijd van 37.45. In Amsterdam werden zondag op het sportcomplex Ookmeer de nationale D-spelen gehouden. Dit zijn een soort van Ned. Kampioenschappen voor ju nioren van 13 en 14 jaar. Dit jaar ken den de D-spelen een record aantal deel nemers: maar liefst 600 atleetjes kwa men zondag in actie. AV Pijnenburg had vijf atletes verte genwoordigd in Amsterdam. Corine Verhoeven startte op haar favoriete on derdeel, de 60 m.-horden. Ondanks het feit dat ze nogal zenuwachtig aan de start verscheen liep ze een regelmatige race en snelde zij naar 11.8 (0.2 boven het clubrecord). Ook het kersverse Pij nenburg-lid Eva kwam uit op dit onder deel. In haar eerste wedstrijd liep ze een prima 12.4. Gezien het feit dat Eva nog maar enkele maanden lid is, kunnen wij van dit meisje nog heel wat verwachten. Marinde Boissevain was de enige Pij nenburger die op meerdere onderdelen uitkwam. Marinde kwam uit in de klas se meisjes D eerstejaars. Dit in tegen stelling tot haar 1 jaar oudere clubge- nootjes, die uitkwamen in de klasse meisjes D tweede jaars. Ook Marinde deed de 60 m. horden. Met nog een hor de te gaan lag ze op een keurige tweede plaats, hetgeen goed was voor een fina leplaats. Helaas had zij wat moeite om haar ritme te handhaven en kwam daar door bijna ten val. Ze finishte nog wel, maar een goede tijd en finaleplaats kon ze wel vergeten. Gelukkig was Marinde bij het verspringen zeer gemotiveerd om haar "foutje" goed te maken. Met een zeer goede sprong van 4.23 m. be reikte zij de finale, waarin ze achtste van Nederland is geworden. Bij het onderdeel hoogspringen kwam ze niet verder dan 1.20 m. Dieuwke Moerman en Ulrike v.d. Lee kwamen uit op de 1000 m. Met in hun achter hoofd het clubrecord van 3.21.7 gingen ze alletwee snel van start. Dieuwke en Ulrike behoefden geen kopwerk te doen want ze waren in de snelste serie ingedeeld. Dieuwke liep al snel een paar meter van Ulrike weg en behield deze voorsprong tot aan de finish, waar zij als achtste finishte in 3.26.0 (na een slechte laatste ronde). Ulrike, normaal vlak achter Dieuwke, had duidelijk last van de afgelopen werkweek en eindigde op de dertiende plaats in 3.32.0. Al met al kunnen de atleetjes terugzien op een Op zaterdag 6 oktober organiseert h.s.v. de Snoekbaars een koppelwed strijd voor haar leden. De wedstrijd wordt gevist vanuit boten op de Vecht bij Weesp. Het inschrijfgeld bedraagt f 10,- p.p. waarbij de boothuur is inbe grepen. Verzamelen 6.00 uur bij "De Bierhut" van Carl Prent te Weesp. Inschrijven tot uiterlijk drie dagen voor de wedstrijd bij Willem v.d. Kraats, Laanstraat 72, Soest, tel. 16895. De wedstrijd van afgelopen zaterdag tussen Eemvogels 1 en Desto 1 kan ge rust een topper genoemd worden. De thuisploeg had de eerste twee wedstrij den gewonnen, terwijl Desto na een gelijkspel vorige week had uitgehaald tegen het zwakke Activitas (16-5). Sterk gemotiveerd startte Eemvogels met een goed opgezette aanval, die vrij wel direct het eerste doelpunt oplever de. Marco Kuil schoot van afstand raak: 1-0. De verdediging van de ploeg uit Utrecht werd zodanig onder druk ge zet, dat er wel een fout gemaakt moest worden. Deze werd vakkundig afge straft door Agnes Kraaikamp: 2-0. Desto deed hierna niet veel onder voor Eemvogels getuige de twee doelpunten die zij vervolgens scoorden: 2-2. Doel punten maken bleef echter een kunsten tot de rust veranderde de stand niet. De traditionele 'slow-start' van de Soesters in de tweede helft brak ze nu niet op. Weliswaar scoorde Desto het eerstvolgende doelpunt, maar Eemvo gels kwam weer op gelijke hoogte, doordat de scheidsrechter min of meer een cadeautje gaf aan de doorgebroken Carlo Oudebeek. Aukje Wiersma be nutte de toegekende strafworp: 3-3. De gelijkopgaande strijd alsmede het supergladde veld hielden de wedstrijd boeiend. Plotseling kwam Desto ver rassend uit de hoek. Een speler van het Utrechtse-team die gedurende de wed strijd niet zo goed uit de verf was geko men, benutte één keer zijn vrijheid en scoorde van afstand 3-4. Eemvogels liet het hoofd niet hangen en vocht terug. En wei zodanig dat Linda Bello in de gelegenheid kwam vlak voor tijd de ge lijkmaker te scoren. Een enerverend einde voor een spannende wedstrijd die verdiend onbeslist eindigde. Volgende week zaterdag treedt Eemvogels 1 in Houten aan tegen het sterk geachte Victum. Tweede team Eemvogels 2 startte ondanks enkele nog niet uitgeslapen spelers goed. Jan v.d. Kuil scoorde van afstand (1-0) en benutte vervolgens de strafworp die Claudia Touwslager meekreeg. De te genstander, THOR 3, kwam door hgt terugzakkende spelpeil van Eemvogels terug tot 2-2. Colinda Bloemendal trok de zaken weer recht. Ze schoot van af stand raak: 3-2. Na rust werd er hard om de zege ge vochten. Jan v.d. Kuil zorgde voor 4-3, waarna THOR terukwam: 4-4. Ad v.d. Hoed en Rieke Smakman (na goed aan geven van Ronald v. Bemmel) zorgden ervoor dat de punten in Soest bleven: 5-4 en 6-4. Eemvogels 3 had in de uitwedstrijd te gen Victum 4 haar dag niet. Binnen drie minuten was het 2-0. Richard v.d. Hoed, Bas Verhey, Alex Pattihahuan en Manon Nieuwenhuis wisten nog te scoren, maar helaas vond Victum een keer meer de korf. Het werd 6-5. De meisjes van Eemvogels Ml speel den goed tegen De Zwaluwen Ml, maar ze waren niet opgewassen tegen de routine van de tegenstander en ver loren met 7-Q. Jonge duivenconcours P. V. De Zwaluw

Soester Courant | 1990 | | pagina 18