t jaCmijn bloemen Raadhuisvijver als reuze-afwasteil ÏÊiïKl Raad zit lekker in nieuw raadhuis GROEN BLOEMENHUIS de leukste Soest 50 jaar geleden vraagt: uw aandacht: voor Ongeluk door alcohol Gestolen auto terug Gemeentebelangen kritiseert besluitvorming Witte afgehamerd door De Widt Algemene instemming met aankoop Cola-fabriek Weteringpad Onder invloed 27 September 1940 WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1990 SOESTER COURANT PAGINA 5 Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het verbouwen van een kantoorge bouw, Lange Brinkweg 81 (voormalig nr. 77) (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet); het bouwen van een winterafdekking voor planten, Dorresteinweg 72a, (ar tikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 27 septem ber 1990, eventuele bezwaren schrifte lijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afde ling ruimtelijke ordening en bouwza ken, Raadhuisplein 1, ter inzage. Ontwerp-hinderwet- vergunning Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27 ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de biblio theek aam de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren, ter inzage het ont werp van de beschikking op het verzoek van: B.V. Timmerfabriek 't Driftje, Drif- tje 6, voor het uitbreiden van een in richting voor machinale houtbewerking (timmerfabriek) met een verfspuitafde ling op het perceel Driftje 6. (Negatieve beslissing op aanvraag). Gemotiveerde bezwaren tegen de ont- werp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondelijk bezwaar hebben gemaakt te gen het verzoek om vergunning en door hen die daartoe redelijkerwijze niet (tij dig) in staat zijn geweest. De bezwaar schriften moeten bij het gemeentebe stuur worden ingediend vóór 11 okto ber 1990. Indien men dat wenst worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Hinderwetaanvraag Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27 ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de biblio theek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren, ter inzage een ver zoek met bijlagen van: A. Nemas B.V., Duinweg 14,voor het oprichten van eeninrichting tbv de as semblage van röntgenapparatuur, fa bricage lichtkasten, opslag en admini stratieve werkzaamheden op het per ceel Duinweg; B. G. van Zijtveld, Jachthuislaan 19, voor het oprichten van een inrichting t.b.v. het houden van rundvee en paar den op het perceel Jachthuislaan 19; C. JJ. Meerts, Staalwijklaan 7, voor het oprichten van een inrichting van een stalling voor zeven paarden op het per ceel Staalwijklaan 7. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na dagtekening van deze kennisgeving schriftelijk worden ingediend bij het ge meentebestuur. De ingekomen be zwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling, te houden op verzoek. Men gelieve daartoe desge wenst vóór 17 oktober 1990 een af spraak te maken. Indien men dat wenst worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek geno men beslissing kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die bin nen de gestelde termijn schriftelijk of mondeling bezwaar heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat hij redelij kerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. Hinderwetaanvraag Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de bi bliotheek aan de Albert Cuyplaan tij dens de openingsuren, ter inzage een verzoek met bijlagen van: A. Van Altena Gereedschap, Nieuwe- weg 62, voor het oprichten van een in richting t.b.v. verhuur/reparaties ma chines en gereedschap op het perceel Nieuweweg 62; B. KJ. Wijnkamp, Colenso 64, voor het oprichten van een grillbarlunch- room op het perceel Laanstraat 1. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na dagtekening van deze kennisgeving schriftelijk worden ingediend bij het ge meentebestuur. De ingekomen be zwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen op een openbare zitting, wpjar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling, te houden voor: A. op woensdag 17 oktober 1990 om 09.00 uur in het gemeentehuis, Raad huisplein 1 te Soest. B. op woensdag 17 oktober 1990 om 10.30 uur in het gemeentehuis, Raad huisplein 1 te Soest. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek geno men beslissing kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die bin nen de gestelde termijn schriftelijk of mondeling bezwaar heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat hij redelij kerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. Commissievergaderingen Donderdag 27 september, 19.30 uur: Financiën/Sport/ Economische Zaken Agenda o.a.: verkoop grond voormalig raadhuis; transactie Soest er woonbouw complex Dalweg. Maandag 1 oktober: Algemene Bestuurszaken Agenda o.a.: voortgang planningska lender. (N.B. De vergadering wordt aanslui tend gehouden aan de ABZ-vergade- ring over de begroting, die om 14.30 uur begint!) Dinsdag 2 oktober, 19.30 uur: •Ruimtelijke Ordening/Be drijven/ V oorlichting/Kunst Agenda o.a.: Discussiestuk woning bouw (gezamenlijk met cie. Welzijn); volumebesluit 1991 en raming midde len 1992-1995 stads- en dorpsvernieu wing. Woensdag 3 oktober, 19.30 uur: Welzijn/Volksgezondheid/ Volkshuisvesting Agenda o.a.: Welzijnsplan 1991-1994; jaarprogramma 1991; ontwikkelingen inzake C-drie. Woensdag 3 oktober, 19.30 uur: Ruimtelijke Ordening/Be drijven/ Voorlichting/Kunst Agenda o.a.: Bestemmingsplan Klein Engendaal. Donderdag 4 oktober, 19.30 uur: Milieu/Onderwijs Agenda o.a.: Notitie leerplicht; notitie bekostiging basisonderwijs. Woensdag 17 oktober, 19.30 uur: Extra vergadering Milieu en Ruimtelijke Ordening Agenda: Plan van aanpak structuurvi sie; idem milieubeleidsplan; idem ver- keersbeleidspfan; idem landschapsbe leidsplan; idem recreatienota. De vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in de commissieka mers van het gemeentehuis, Raadhuis plein 1. Publiek kan meepraten Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang van een commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich melden bij de voorzitter of de secretaris van de commissie voor het stellen van vragen of het geven van een toe lichting bij een bepaald agendapunt. Voor de behandeling van de agenda geeft de voor zitter de spreker(s) uit het publiek de gele genheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per per soon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum kan men de stukken van de commissie in zien. N.B. Om zeker te weten of een bepaald onderwerp tijdens een van de bovenge noemde commissievergaderingen wordt be handeld, is het verstandig eerst het INFO- centrum te bellen (tel. 93459). Begrotingsbehandeling De openbare behandeling van de con cept-begroting 1991 en de meerjaren begroting 1991-1994 vindt plaats in de onderstaande commissievergaderin gen: Maandag 1 oktober 08.30-11.15 uur: Milieu c.a. 11.15-13.30 uur: Ruimtelijke Ordening c.a. 14.30-17.00 uur: Algemene Bestuurszaken Dinsdag 2 oktober 9.00-13.00 uur: Welzijn c.a. 14.00-17.00 uur: Financiën c.a. De vergaderingen worden gehouden in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1. Informaties- INFO-CENTRUM, RAADHUISPLEIN 1, j Telefoon (02155) 93777. I Open maandag t/m vrijdag. Informatietelefoon met actualiteiten, tel. 93665 (24-uurs-service). Een 34-jarige man op een brommer veroorzaakte maandagmiddag een bot sing, toen hij geen voorrang verleende aan een 23-jarige automobiliste. De be trokken personen raakten daarbij niet gewond, maar de 34-jarige Soester bleek teveel alcohol te hebben gedron ken. Het ongeluk gebeurde op de krui sing Groen van Prinstererstraat en de Hartweg. Op de A.P. Hilhorstweg werd maan dagmiddag een auto aangetroffen. Bij navraag bleek het te gaan om een auto die enige tijd daarvoor in Amersfoort was gestolen. De 25-jarige rechtmatige eigenaar uit Amersfoort kreeg zijn bezit behoorlijk gedeukt terug. Alle leden van de Soester gemeente raad zijn dik tevreden met het nieuwe gemeentehuis. Dat bleek vorige week tijdens de eerste raadsvergadering, waarin namens de diverse fracties de lof van het gebouw in diverse toonaar den bezongen werd. Alleen de fractie van Gemeentebelangen Groen Soest maakte een aantal kritische kantteke ningen. Harry Witte, aanvoerder van de GGS- fractie, stak naar aanleiding van het "tussentijds bericht" over de begroting een lang verhaal af waarin hij een naar eigen zeggen kritische noot kraakte. Hij veronderstelde overigens zelf al dat het door de meeste aanwezigen zou worden beschouwd als "een ongepast intermez zo in het koor vol jubel en lofgeschal", en dat was ook wel een beetje zo. Witte ging uitvoering in op de voorge schiedenis: de teleurstellende gang van zaken met de structuurschets Dalweg die, ondanks alle inspraak en kosten, een paar jaar later van tafel werd ge veegd; de omstreden architentenkeuze; de kritiek op het eerste ontwerp, die nauwelijks werd gehoord; de omstre den lokatie, etc. "Onze fractie denkt in deze tijd regelmatig met ergernis aan deze financiële erfenis, die voor lange tijd op de begroting blijft drukken. We moeten hopen dat het mee zal vallen, maar vrezen dat de begroting de ko mende jaren een minder florissant beeld zal bieden." Hij kraakte het "bepaald niet zuinig ge bruik van energie" - waterval, fontei nen, de royale verlichting - wat geen goed voorbeeld voor de bevolking is die met regelmaat wordt opgeroepen tot milieubewust gedrag en eiste op korte termijn verbeteringen. Ook maakte hij bezwaar tegen de elektronische beveili ging: gevoelsmatige weerstand tegen het ongevraagd registreren en de asso ciatie met 'Big Brother Is Watching You', die bovendien storingsgevoelig is. Ten slotte hekelde hij de entree (wat is de juiste toegangsdeur?) en de onvind baarheid van de brievenbus, omdat de architect niet zou willen dat die duide lijk wordt aangeduid. Glans en glitter Witte vond dat de gebruikers meer recht van spreken hadden dan de archi tect. Zij moeten de vrijheid hebben om het gebouw dienstbaar te maken aan het functioneren van het gemeentelijk ap paraat. "Want zo wensen wij dit gebouw toch te zien, ondanks alle glans en glit ter." "Maar het gebouw staat er, of onze frac tie het wil of niet," merkte Witte vervol gens op, daarmee blijk gevend van een sterk ontwikkeld vermogen om de werkelijkheid waar te nemen. Hij kon digde aan dat zijn fractie nog in het ge weer zal komen tegen de aantasting van de laatste stukjes noordelijke Eng en vond dat het nieuwe gebouw de raad verplichtte zich meer dan honderd pro cent in te zetten voor de belangen van de burgers. "Het zal nooit meer mogen gebeuren dat we ons doof houden voor kritiek of dat we het gesprek met protes terende burgers uit de weggaan." Om te laten zien dat zijn fractie niet blijft mok ken liet Witte vervolgens groene zuur tjes uitdelen: "snoepjes voor ambtena ren en raadsleden, financiële zuurtjes voor de bevolking van Soest," 'Fantastisch' Uiteraard riep Wittes betoog hier en daar reacties op. Ries van Logtenstein (CDA) - wiens fonkelnieuwe micro foon direct al uitviel - beperkte zich tot de mededeling dat het gebouw er "in derdaad" staat en wenste daarover ver der geen diepzinnigheden te berde te brengen, en Wiebe Meilof (GPV) vond het "fantastisch dat we hier zitten en dat het financieel allemaal zo zuiver was ge lopen". Nóg fantastischer zou het vol gens hem geweest zijn als de raad niet alleen de bouwers, maar ook God had willen danken voor de voorspoedige realisering van het gebouw. "Maar mis schien komt het ooit nog eens zo ver..." Hij vermaande zijn mede-bestuurders zich "niet op de borst te stuiten". Neks Blommers (VVD) benadrukte nog eens dat haar fractie in elk geval buitengewoon tevreden was met het nieuwe huis. Ze vond het fijn dat er al tijd op een open wijze gepraat en mee gedacht was over de uitvoering en de in richting. "Een prettige ervaring". Genoeglijk Wethouder Jan Menne, die als "bouw- pastor" zo ongeveer de dag van z'n le ven moet hebben gehad, bedankte Wit te voor zijn snoepjes ("naar ik hoop ver pakt in afbreekbaar papier") en wees er nog eens op dat de besluitvorming voor de bouw van het raadhuis aan de hoog ste democratische eisen had voldaan: 26 van de 27 raadsleden hadden ermee ingestemd. "En u hebt toch ook ge noeglijk in de nieuwe zetels plaatsgeno men..." Hij verwees Wittes suggesties ten slotte naar de ideeënbus. "We zullen er zo democratisch mogelijk mee om gaan, als u maar niet voor ieder akke vietje komt," aldus de wethouder. Onze bloembindsters verwerken in elk gemengd boe ket bladmateriaal. Bloemen in combinatie met groen maken Uw boeket voller, en laten de kleuren beter uit komen. en zoals U van ons gewend bent, kunt U volop kiezen uit diverse soorten bladmateriaal en groen!! I WINKELCENTRUM HARTJE ZUID SOEST TEL 02155 -16877 mm 1« l| (I H Bezoekers van het nieuwe gemeentehuis keken zaterdag morgen - voor de officiële opening - wel even vreemd op toen ze de raadhuisvijver bedekt zagen door een dikke sop-laag. On bekende actievoerders bleken de waterpartij te hebben getrans formeerd tot een soort reuze-afwasteil, door toevoeging van een waarschijnlijk vrij forse hoeveelheid wasmiddel. De bedoelingen van de actie zijn niet bekend, tenzij er reclame moest worden gemaakt voor de afwaskracht van sommige soorten afwasmiddel, maar dan nog is de vraag: welk, en was het wel fosfaatvrij? Geen enkele actiegroep - bekend of onbekend - heeft de ver antwoordelijkheidvoorde "aanslag"opgeëist. Ookde "Vrien den Soester Natuurbad" - die in eerste instantie wel ludieke ac ties bij de opening had aangekondigd - wijst iedere betrokken heid van de hand. Woordvoerster Janny Broekman: "Nee, wij hebben er niets mee te maken. Dit is trou wens onze stijl niet, en bovendien: we hadden onze actie al afgeblazen omdat het slecht weer was." Hoe dan ook, het schuim was ruim voldoende om zelfs de vet ste pannen schoon te maken en het ging inderdaad lang mee. Het duurde in elk geval geruime tijd voordat het sop was uitge werkt. Het water werd overigens niet gebruikt om er de afwas van het gemeentehuis - na al die visite van zaterdag - mee te doen. Zonde eigenlijk... Alle fracties in de gemeenteraad - óók het CDA, waar tot dusver een aantal "huiveraars" werden geteld - zijn vori ge week akkoord gegaan met de aan koop van de voormalige Cola-fabriek aan het Weteringpad. De gemeente wil het gebouw en het terrein voor 4 mil joen in eigendom nemen om er "sto rende" bedrijven, nu nog in de woon wijken gevestigd, onder te brengen. De meeste fracties beperkten zich tot een kort instemmend commentaar, echter niet alzo de kersverse groepering Gemeentebelangen Groen Soest. Har ry Witte maakte in zijn verhaal, dat uit eindelijk uitliep op een felicitatie met de aankoop "als eerste aanzet tot een actief saneringsbeleid en het behoud van een stukje kostelijke natuur", zo'n omweg dat Kees Verheus (CDA) hem inter rumpeerde. "Heeft-ie 't over hetzelfde agendapunt als wij?" informeerde de "nestor" van de raad bij burgemeester De Widt. Wit te was toen nog maar net op gang en had zojuist het sportcomplex aan de Dal weg, het praten met B. W., de weg- om-de-noord, de Vondellaan/Ossen- damweg en de vogels in de Eempolder gehad. Hij was van plan de lijst met "ge wraakte beslissingen" - waaronder de Lindenhof en het Natuurbad - nog even af te werken toen burgemeester De Widt de bezwaren van Verheus over nam en Witte vroeg ter zake te komen. "Laten we er geen algemene beschou wingen van maken," aldus de burge meester. "Ik heb het volste recht om m'n eigen verhaal te doen," reageerde Witte ver ongelijkt. "Als ik geïnterrumpeerd word begin ik gewoon opnieuw." En hij voegde de daad bij het woord. Knop De Widt oordeelde dat de GGS-fractie- voorzitter ver buiten de orde ging en waarschuwde hem. "Anders ben ik ge dwongen u het woord te ontnemen. Dat recht heb ik. Ik heb 't in 15 jaar niet ge daan, maar ik heb hier een knop die ik maar hoef in te drukken." Witte murmureerde nog wat. Hij vond het erg vervelend dat hij zijn betoog niet op zijn eigen manier kon houden, maar hij bond in en sloeg ruwweg de helft over om te eindigen met de betuiging van zijn hartelijke steun aan het voor stel, vooral omdat volgens hem de uit breiding van het industrieterrein Nieu- wegracht 2 nu niet hoeft door te gaan. De andere fracties toonden zich zonder uitzondering dik tevreden met het voor stel. Kees Boerkoel (PvdA) meende dat het een goede zaak voor de bevolking was, nu de hinderlijke bedrijven ver plaatst kunnen gaan worden. Leidje To massen (PS) ging ook van harte ak koord, maar vroeg het College er wel op toe te zien dat Howson - die een deel van het gebouw tijdelijk gaat huren - geen scherpe chemische stoffen achter laat. Adriaan Pothuizen (D66) ging "met vreugde" akkoord, ondanks de risico aspecten en datzelfde gold ook Ries van Logtenstein (CDA), die liet weten dat zijn fractie nu unaniem met de aankoop instemde, al wilde hij niet "onthullen" dat er fractieleden waren die zo hun twijfels hadden gehad. Wiebe Meilof (GPV) vond dat het be drag van 4 miljoen wel een "druk op de schouders" van wethouder Jan Menne legde - "Het kan heel zorgelijk worden" - en ook Neks Blommers (WD) ge waagde van een zware verantwoorde lijkheid voor het College. Toch meende ze dat het "kostbare experiment" het voordeel van de twijfel moest krijgen, al bedong ze van de wethouder dat deze de raad zeer regelmatig en nauwgezet op de hoogte zou houden van de ont wikkelingen. Druk "De druk besef ik," antwoordde Menne enigszins devoot. Hij nam de felicitaties - ook die van Witte - graag in ontvangst. Zijn milieu-collega Mieke Swinkels (D66) reageerde als een Pavlov-hondje op het woord "chemisch", dat Leidje Tomassen had laten vallen. "Zo, dan krijg ik ook de kans om nog wat te zeg gen," klonk het gretig door de luidspre kers, waarop de nieuwbakken wethou der een verhaal afstak over KCA (ofte wel klein chemisch afval) waaraan de relevantie nogal ontbrak. Het valt im mers nauwelijks aan te nemen dat How son de voormalige fabriek zal vervuilen met batterijen, verf-overschotjes en cosmetica-restanten. I A.A. VAN BREUKELEN B.V. BIEDT AAN: *on BRtUKElEN bv adviseurs in.. hypotheken vastgoed ossuiantlen A A. van Breukelen B V. is een onafhankeli|k adviesbureau met 20 jaar ervaring in. hypotheken, vastgoed en assurantiën. HYPOTHEKEN VASTGOED ASSURANTIËN A.A. van Breukelen B V. Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest 02155- 17962/23 789 SOEST Honingbij Halfvrijstaand herenhuis met garage, c.v.-kombiketel en grote, verzorgd aange legde vrije tuin. Ind.: entree, toilet, woonkamer, moderne keuken mei mb.app. De be gane grond is geheel voor zien van marmeren vloertegels. Verd.- 3 slaapkamers, badkamer met lig bad, douche, toilet Zolder met vaste trap, slaapkamer en bergruimte. Ge hele huis voorzien van isolatiebeglazing. Gevraagde koopsom f298.000,-. SOEST Laanstraat Vriistaand woonhuis met grote tuin en geheel onderkelderde kantoorruim te (2 x 50 m2). Ind.: entree, luxe keuken met inb. app., badkamer met lig bad, woonkamer met aangrenzende eethoek (open haard/plavuizen vloer), serre Verd.: overloop, 3 slaapkamers, vliering met trap. Zowel het woonhuis als de kantoorruimte zijn voorzien van c v. Gevraagde koopsom f 249.000,-. SOEST Waldeck Pyrmontlaan 2 percelen bopuwgrond nabij het centrum gelegen in een rustige woonom geving. Perceel 1 groot ca. 760 m2. Gevraagde koopsom f 267.500,-. Perceel 2: groot ca. 715 m2. Gevraagde koopsom f 262.500,-. (JDNBvA SOEST Kerkpad Z.Z. Vrijstaand woonhuis met schuren en mooi aangelegde zonnige tuin op ca. 1000 m2 grond. Ind.: grote kelder, entree, zitkamer, grote keuken en bijkeuken, toilet en douchecel. Verd.. grote overloop, 3 slaapkamers, zolder met vaste trap. Gevraagde koopsom f 339.000,-. SOEST Koninginnelaan I Halfvrijstaand woonhuis met c.v„ garage en V P,uin. Ind.: hal, toilet, ruime koele kelder kast, woonkamer met marmeren schouw in inbouw*,.* f\ f - moderne witte open keuken met inb. app. Verd. 3 ruime slaapkamers, grote lichte badKar,.\wX Laparte douche-cabine. Vaste trap naar zolder (ca. 35 m2). Er is een vergunning voor een dakKoJtr- Gevraagde koopsom f 227.000,-. SOEST Van Goyenlaan Geheel gemoderniseerd 2-kamer (v/h 4) app£ een geheel vernieuwde witte keuken De woonkamer' gevoegd tol een kamer Gevraagde koopsom f 92.500,- ^2j)_et flargebouw. Dit appartement heeft ,"2? slaapkamers zijn samen- SOEST Van Goyenlaan Op de 3e etage gelegen 3-kamer (v/h 4) ap met inb, app. en ingebouwde eethoek, bijkeukenTïL.' l-"* hal, toilet, volledig ingerichte keuken en een zonnescherm en 2 Gevraagde koopsom f 77.500,-. Op het Nieuwerhoekplein hield de po litie zaterdagnacht een 54-jarige inwo ner van Bosch en Duin staande, die door zijn rijgedrag de aandacht trok. De man bleek nogal wat moeite met de bochten te hebben. Hij moest blazen, kreeg een rijverbod van vier uur en een proces-verbaal en moest per taxi naar huis. Op de Nieuweweg werd zondagmorgen in alle vroegte een 40-jarige Soester an- gehouden, omdat hij over de weg slin gerde. De blaastest mislukte, zodat de dokter hem de bloedproef moest ko men afnemen. Dat leverde hem een rij verbod van acht uur en een proces-ver baal op. Bovendien bleek zijn auto niet verzekerd te zijn, zodat die voorlopig aan het bureau moet blijven staan. Politie-kroniek Voor het venten zonder vergunning is L.V. uit Kaatsheuvel bekeurd. J.V., G.R en Mevr. G.M.-W. werden het slachtoffer van een controle op het wielrij- den zonder licht, iets wat zeer onverantwoordelijk is in dezen verduisterden tijd. G. v.d. B. en K., beiden uit Soest, vochten Zaterdagmiddag een robbertje na bij een café op de Birktstraat, om later deze onbesliste match voort te zetten op den Buntweg. De politie kalmeeerde de gemoederen. De controle voor rijvergunningen leverde een kleine buit op. F.H.B.K. vloog met zijn motorfiets, waarop geen rijvergunning was afgege ven, figuurlijker wijze in de armen van de controleerende ambtenaren. De Diemenaar J. W., die zich per rijwiel voort liet trekken, kreeg eveneens een bonnetje. Zaterdagmiddag werden H. v. S. en H.F. alhier ingesloten wegens openbare dronkenschap. Zaterdagavond laat werden zij ontnuchterd vrijgelaten, voor zien van een bekeuring. Inbraak Onbekenden hebben ingebroken in een houten huisje staande op het terrein van het Natuurbad, waarin tijdens het seizoen bad-artikelen worden ver kocht. Een badjas, alsmede een divankleed, een padvinders-cape, eenige flesschen en doozen met crème en olie en een wollen strandpantalon worden vermist. Dit is de tweede maal dat in dit huisje wordt ingebroken en goederen worden vermist. Van de daders is nog geen spoor gevonden. De eindelooze lijst Het einde van onze eindelooze lijst welke iedere week in dit blad wordt ver lengd met de drieste resultaten van duistere lieden - in de wandeling zwijntjes jagers genoemd - wordt steeds eindeloozer en steeds meer Soestenaren zien hun stalen ros, dat thans in het benzinelooze tijdperk zoo'n belangrijke rol als vervoermiddel heeft, in andere ongewenschte handen overgaan. Het laatste weekeinde leverde voor deze zwijntjesjagers een buit van 9 fietsen, waaronder de fietsen van twee politie-agenten. Acht van de negen rijwielen werden gestolen bij Hotel Eemland, welke res tauratie een uitgezochte gelegenheid schijnt te zijn voor deze lieden. Enkele rijwielen werden later ter plaatse teruggebracht, zoodat daaruit misschien blijkt, dat de personen, die de rijwielen meenamen, iets teveel aan Bachus hadden geofferd... Een rijwiel werd later in een heg langs den weg aangetrof fen en bleek het eigendom van een Soester agent van politie te zijn. Waarheid, ook in reclame Onder dit opschrift is "De Soester" tegen ons van leer getrokken, naar aanlei ding van het redactioneele woord, hetwelk wij vorige week tot onze lezers richtten, toen wij dezen grooten kring er op wezen, dat onze bladen in een nieuw gewaad waren gestoken en dat wij in dit nieuwe uiterlijk op dezelfden voet zouden blijven doorwerken, n.1. zakelijk, nuchter en wars van sensatie. Daarbij hebben wij terloops aangestipt, dat onze lezerskring in de laatste tij den een belangrijke uitbreiding heeft ondergaan en nog ondergaat, daarbij aannemend, dat bovengenoemde eigenschappen van nuchterheid, zakelijk heid enz. de redenen hiervoor waren. Het mondelinge en schriftelijke contact, dat wij steeds met velen hebben, geeft ons voldoende redenen tot deze veronderstelling of beter gezegd tot dit weten. Het overgroote deel der bevolking immers, ook in onze gemeente, heeft, vooral in deze tijden, gelukkig alleen oog voor nuchterheid en zakelijkheid en dat men zich daarom achter onze bladen schaart, is voor ons een normaal ver schijnsel. De redactie van "De Soester" wil toch niet beweren dat de Soester bevolking een groep is, die ziende blind en hoorende doof is en bereid alles te slikken, wat men haar maar voorzet. Bovendien staat het ons vrij, wanneer wij dit noodig achten, een persoonlijk woord te richten tot onze lezers en te wijzen op de eigenschappen van onze en hun krant. Dat wij, ondanks de moeilijke tijdsomstandigheden, waarin zeer veel bladen groote aantallen abonne's verliezen, kunnen zeggen, dat ons aantal abonne's zeer beduidend stijgt, staat ons evenzoo vrij en kan ons niemand beletten, ook "De Soester" niet. Uit het feit echter, dat "De Soester" meent op ons stukje te moeten ingaan, niettegenstaande daarin geen enkel woord en dus ook niet ten nadeele van ge noemd blad werd gezegd, zouden wij moeten opmaken, dat ons onschuldig praatje tot onze abonne's voor "De Soester" niet aangenaam was. Wij willen dit niet beoordeelen, maar meenen toch, dat men zijn leed dan nog niet mag laten culmineeren in insinuatie's als "misleidend, onjuist, overdre ven' enz. Uit de hier gekozen woorden blijkt bovendien maar al te duidelijk, dat men spreekt tegen beter weten in. Een nuchter Hollander zegt op zulk geschrijf: Dank U... om dan rustig verder te arbeiden aan de taak, die hij zich zelfstelt. Zoo zullen ook wij doen. Rustig gaan wij denzelfden weg, die zoo talrijk velen in Soest begeeren: nuchter, za kelijk en wars van alle niet gewilde invloeden. De nuchtere feiten omtrent den grooten groei van ons abonnementen-tal be vestigen onze woorden, geven den adverteerder waarde voor zijn geld en- mogen door ieder serieus persoon worden gecontroleerd. Voorshands zien wij nog geen redenen om te gelooven aan het "hellende vlak"waarop wij ons bevinden en hebben nog geen vaderlijk vermaan nood ig, zeker niet van de zijde van "De Soester". Nogmaals: Dank U. Wij gaan verder!

Soester Courant | 1990 | | pagina 5