20 DISKETTES computer/ sromenade15 Sportief bewegen met 'conditiemeting Open dag De vele kanten van Lambertus van de Kooij m d'OudeEnghe Soester bakkers introduceren drie 'muzikale' broodsoorten Doerderij je Teugel' rsussen is Statief Nieuwe serie over recent werk van bekende Soester schilder Reis door Europa met Lambertus van de Kooij 'De roze bril', Nederland Voor een GEZELLIGE AVOND UIT "TEGELEN" f 29,50 Te snel en te luid Fijne compost? Daarvoor is er in uw omgeving een Bang&Olufsen Center Bang&Olufsen Center 'Koper' geeft auto-eigenaar het nakijken 'Week van het brood' 57, inch DS/DD 'Honger hoeft niet'-week Max Havelaar-koffie kan geproefd in Soester supermarkten Het beste terras van het Gooi PAGINA 10 53, tel. 18136. >ktober: .ag! Een aantal school- igs om de dieren te ver- n we natuurlijk niet al- aar alle dagen van het unnen volwassenen te- .elochtend. Een aantal ren zijn natuurlijk ook Dm) knutselt dan de in elkaar. Vandaag aan het bewerken van )at het geen echte kan- et uit het feit dat ze (en. Kosten: f2,50, in- ;t duurt tot 11.30 uur. omt een aantal kinde- ag vieren, ber: disko van het seizoen, an 7 tot 13 jaar is het Iedere eerste en der- d maand van 19.00 tot 3n kinderen meedoen vordt leuke muziek ge- rijdjes gedaan, zoals: •iste dansen, en wie het leen, etc. De entreeprijs (es en drankjes zijn te- vergoeding te verkrij- mooie kleren aan en je kinderdisko! tober: komen 3 kinderen met n vriendinnetjes langs ag te vieren. We gaan ke aktiviteiten met en •ren doen. Nogmaals: lig boeken. Het loopt ober: 30 uur peuter/ouder- :rs komen met hun praten met mede-ou- ulden per ouder/kind- oktober: orstelling vanmiddag at gebeurt er als kinde- ïder kind gaan plagen? uk? Wat kan je doen als It? Een toneelstuk dat kinderen van 4 tot en gelukkig heel goed af- gulden en na de voor iade kunnen de kinde- n diverse aktiviteiten. n van de AFUK te met medewerking van gingen "It Pompeblêd" ysk- en Frij" te Hilver- i september weer cur- start. Voor de begin- :s voor niet-Friestali- an de Friese taal niet "ndat het lesmateriaal iners is afgestemd. De A is bedoeld voor die- ar kennis van het Fries n vervolmaken. Voor eekvaardigheid in de verbeteren zijn er con- i bovendien bestaat er van het Friese boek de sl te nemen aan boek- x per winterhalfjaar), rmatie kan men zich ursusleider, I. Yntema 12159-10691). itief organiseert weer aferen voor beginners: inden van 19.30 tot n aan de orde komen Dbjectieven, de film, de ïerpte-diepte, flitslicht susdata zijn 15, 22 en l en 19 november. De Daarna zijn nog di- ussen mogelijk. Infor- meulen, Hartweg 20, '-18.00 uur). WOENSDAG 3 OKTOBER 1990 SOESTER COURANT PAGINA 11 oep Integratie Gehan- vrijwillig(st)er voor Iministratie, notuleren /oor gehandicapte of rnationale hulpverle- vraagt enekele vrijwil- 3t geven van voorlich- n Soest. lal-culturele stichting villig(st)ers voor voor- iniseren van de kinde- sdagmiddag voor kin- Voorbereidingstijd is woensdag), peelzaal Soest vraagt ng leidsters enige vrij- >epsgrootte 12 tot 17 nsvervangend tehuis i'Iig(st)ers die één be- heid wil en kan bieden gedacht wordt aan 'en, bioscoop, etc. '^vereniging in Soest "gers tijdens seizoen 1 voor: schoonhouden ttie en belijnen veld. lode Kruis zoekt vrij- bezoek aan huis ge spten, zieken en be- uis Baam vraagt vrij- o a. draaien van films, Ims, publiciteit, bar- etc.. Vanaf 25 jaar. Vrijwilligers Vakatu- n lts weg 311, telefoon yden: maandag 13.30 dag t/m donderdag ;n 13.30 - 15.30 uur; 00 uur. Hij verwierf in Soest onder meer be kendheid als schilder van ikonograti- sche voorstellingen en materieschilde- rijen. Verder kennen velen hem als huisschilder. Ook maakte hij een aan tal bijna abstracte werken, waarin vol ledig symmetrische figuren de basis vormen. Met ingang van dit nummer verschijnt wekelijks in de Soester Cou rant een schilderij uit een recente serie van de bekende Soester schilder, waar in hij weer een heel andere kant van zichzelf laat zien. Op een sprankelen de en sfeervolle wijze geeft hij zijn vi sie op Zuid Europa. Lambertus van de Kooij (70) heeft alle aspecten van zijn talent benut. "Reizen naar vreemde landen is één van mijn favoriete bezigheden," vertelt Van de Kooij. "Mijn vakantiereizen vallen meestal in drie delen uiteen. In de eerste plaats probeer ik altijd wat culturele plekjes te bezoeken. Van de Eiffeltoren tot aan de scheve toren van Pisa, van Venetië tot aan de ruïnes van Carthago. Maar vaak trekken wij ook de binnen landen in om van de natuur te genieten, typische plekjes op te zoeken en een praatje te maken met de plaatselijke be volking. En een vakantie is pas echt goed geslaagd, wanneer we veel, heel veel gelachen hebben. Gelukkig heeft mijn vrouw dezelfde instelling als ik." Lambertus van de Kooij heeft voor zijn meest recente werk inspiratie opgedaan in de zuidelijke landen van Europa. Zijn voorliefde voor dit gebied en die voor bloemen vormen de hoofdmoot in zijn serie 'Reis door Europa in twintig schilderijen'. Positief De schilderijen die vanaf deze week in de Soester Courant te zien zijn, geven weer wat in Europa de meeste indruk op Van de Kooij heeft gemaakt. Opval lend is de positieve instelling van de schilder, die vooral tot uiting komt in de heldere, sprankelende, soms bijna transparante kleuren en de vele bloe men die hij in zijn schilderijen heeft ver werkt. In sommige schilderijen, zoals 'Het klaproosveld' van België en 'De zonnebloemen' van Spanje, spelen bloemen de hoofdrol. In andere schil derijen vervullen zij een niet onbelang rijke bijrol. Van de Kooij: "De bloemen in het Zuiden van Europa zijn zo prach tig, vooral de Bougainvillea, Hibiscus en Strelitzia. Bloemen benadrukken de subtropische sfeer van het land." De nieuwe uitdaging die hij vond in Zuid Europa bracht wel met zich mee dat hij van de schildermethode waar hij veel mee werkte af moest stappenEen schilderij van Van de Kooij kon men vaak al van verre herkennen. Ik ge bruikte voor de uitvoering olieverf ver mengd met zilverzand, wat een zwaar reliëf opleverde. Deze techniek was echter niet geschikt voor de gedetail- ■iXV, leerde schilderijen die ik nu wilde ma ken. De onderwerpen leenden zich daar niet voor. Gelukkig kon ik hiervoor te- ruggrijpen naar de periode waarin ik ikonografische schilderijen maakte," al dus Van de Kooij. Autodidact Lambertus van de Kooij tekent en schil dert al 'zolang hij zich kan herinneren'. Hij is volledig autodidact. Zijn eerste expositie kwam echter in pas in 1971. Van de Kooij houdt bij hoog en laag vol dat hij, al zijn profesionaliteit ten spijt, schildert voor zijn hobby. De reacties waren overweldigend en veel lovende kritiek viel Van de Kooij ten deel. De Soester, die met name door zijn schil dersbedrijf bekendheid had in Soest, overtuigde het publiek vanaf de eerste expositie van zijn talenten. Van de Kooij: "Huisschilder is natuurlijk iets heel anders dan kunstschilder. Veel mensen reageerden stomverbaasd toen ze mijn schilderijen zagen. De reactie: 'Dat die huisschilder ook zulke mooie schilderijen kan maken,' heb ik niet zel den gehoord." Lambertus van de Kooij kan bogen op veertig jaar ervaring. In die tijd heeft hij zeer verschillende stijlen op het doek weten te zetten. Zijn ruime atelier hangt vol schilderijen en lijkt op het eerste ge zicht een expositie van verschillende kunstenaars. Niets is minder waar. De religieuze werken, het strakke symme trisch werk, dof en met veel reliëf en de Lambertus van de Kooij met een schil derij dat deel uit zou kunnen maken van het vervolg op de 'Reis door Europa'. Een zebra in Kenia is voorlopig nog het enige Afrikaans getinte schilderij. Foto: Goos van der Wilt. heldere, kleurrijke schilderijen geven samen een goed beeld van de verschil lende fasen die de schilder heeft door gemaakt. "Mijn werk wordt nog steeds beter. Een doek waar ik twintig jaar ge leden heel tevreden over was, gaat nu in de afbijt. Werk waar ik niet meer achter sta, bewaar ik niet. Ik maak liever iets nieuws," aldus Van de Kooij. Het be langrijkste van schilderen is nadenken, vindt hij en het idee is het moeilijkste van alles. "Soms heb ik wel zes ideeën tegelijk. Als ik eenmaal begin te schil deren, krijg ik terwijl ik bezig ben weer een hele andere ingeving. Het uiteinde lijke resultaat lijkt vaak helemaal niet meer op de eerste schets," vertelt de Soester kunstschilder. Eigen stijl Zijn stijl is, mede door de vele aspecten van de schilderkunst die hij beheerst, moeilijk te karakteriseren. Zelfs Van de Kooij zelf heeft daar moeite mee. Na lang nadenken zegt hij treffend: "Het is niet lyrisch en het is niet strak, de stijl is niet realistisch maar ook niet surrealis tisch. Het is niet abstract, het is niet mo dern en niet klassiek. Het is de Van de Kooij-stijl." De Soester Courant publiceert met ingang van dit nummer wekelijks een schilderij van de bekende Soester schilder Lambertus van de Kooij (70) uit zijn serie 'Reis door Europa in twintig schilderijen'. Deze serie maakt deel uit van zijn meest recente werk. Van de Kooij werd onder meer bekend door zijn ikonografische schilderijen en materieschilderijen. Ook een aantal symmetrische, bijna abstracte kunstwerken behoort tot zijn oeuvre. Deze serie laat weer een hele andere kant van de Soester kunstschilder zien. In twintig schilderijen geeft hij weer wat de meeste indruk op hem maakte in de Europese landen die hij allemaal persoonlijk heeft bezocht. Een mooi plekje, een karakteristieke figuur, prachtige bloemen of een rus tiek uitzicht, waarin hij vaak symbo len van het land heeft verwerkt, vor men samen zijn visie op Europa. Zijn voorliefde voor Zuid-Europa ge combineerd met die voor bloemen en het gebruik van heldere, spranke lende kleuren, resulteerde in deze opmerkelijke serie in een stijl die moeilijk in een hokje te plaatsen is. Hij noemt het zelf 'een typische Van de Kooij-stijl'. En dat is ongetwijfeld de enige en beste manier om zijn werk te karakteriseren. Het commentaar bij de schilderijen is van de maker zelf. Deze week het eerste schilderij. Wanneer men eenmaal het land van bestemming heeft uitgekozen, is de vakantie al een beetje begonnen. Men gaat bijvoorbeeld wat literatuur lezen over die landstreek en men neemt zich voor van alles te ondernemen en veel te gaan genieten. Menbekijkt alles door een roze bril en verwacht een paradijsje te vinden in ruil voor het vaak som bere, Hollandse klimaat. BAR EETCAFE Terug naar de oertijd Antieke kookkunst: een goed idee om gezond te eten. Zonder vet of olie. Diverse soorten vlees, groente, fruit etc. 'Grillen' op een steen aan tafel Vanaf 17.00 tot 20.00 uur 'n dagelijks wisselend daqmenu (10.- \Jbehalvu op zaterdag en zondag) Ook diners a la Carte het mee- m een gezellig a BITTEK-UURTJEl Tevens geschikt voor parhien lol 60 personen de hele weeh nerxa qcop' n gezellig vanaf 17.MOuur Middelwijkstraat 2 Soest tel: 02155-13331 Bij een controle op de Amersfoortse- straat hield de politie een 18-jarige jon geman uit Bunschoten aan die hard en met veel decibellen de post voorbij schoot. De jongen reed 65 kilometer per uur, waar 40 is toegestaan. De brommer bleek opgevoerd. Bij een controle op de Stadhouderslaan controleerde de politie 45 brommers. Negen berijders kregen een bon omdat hun voertuigen niet aan de technische eisen voldeden. Op dit moment wordt onderzocht of de milten vriendelijke onkruidverdelger boomschors niet juist een prachtige ondergrond vormt voor het gehate on kruid in gemeentelijke plantsoenen. Er gaan geruchten dat na drie a vier jaar afdoende onkruid te zijn tegenge gaan, liet middel erger is dan de kwaal. GPV-raadslid Wicbe Meilof stelde hierover vragen in de begrotingsbespre king van de commissie milieu. Hem was bovenvermeld gerucht ter ore gekomen en hij vroeg om opheldering. Porte feuillehouder Mieke Swinkels kon hem niet geruststellen. Ook zij had van deze mogelijke 'bijwerking' gehoord en liet weten dat daar momenteel nog niets over bekend is, maar dat experts druk doende zijn de zaak tot op de al dan niet vruchtbare bodem uit te zoeken. met het volledige B&0 programma en heel veel kennis van zaken. Schoemaker Bang&Olufsen Center SOEST Van Weedestraat 78, Tel. 02155-17253 Hoedt u voor onbekende autoko pers! Dat is de moraal van het ver haal over de gebeurtenissen rondom de verkoop van een auto, die vrijdag j.1. zou plaatsvinden in Soesterberg, naar aanleiding van een advertentie in een in de regio verschijnend dag blad. De verkoper, een 30-jarige man uit Nijkerk, had het nakijken. Op zijn advertentie, waarin hij een VW Golf te koop aanbood, kreeg de man enkele reacties. Er werd een af spraak gemaakt: hij zou met de wa gen naar een bedrijf in Zeist rijden, waar de koop beklonken zou wor den. Op de ontmoetingsplaats arri veerden twee onbekende mannen in een groene wagen en met een van hen, de "koper", reed de Nijkerker naar Soesterberg. De vader van de veronderstelde nieuwe eigenaar zou daar met het geld wachten. In Soes terberg aangekomen parkeerde de koper de wagen voor een gesloten hek, waarop hij de Nijkerker vroeg even het hek open te maken. Die stapte bereidwillig uit, waarna de on bekende het gas intrapte en er met de wagen vandoorging, de Nijkerker met lege handen en een schadepost van 12.000 a 15.000 gulden achter latend. In de auto bevonden zich ook de benodigde papieren. De Nijker ker lichtte de politie in. Die stelt een onderzoek in, waarbij de belangstel ling vooral uitgaat naar de ca. 30-ja- rige man die zich als koper voordeed. MULTI-FITNESS FORMULE Door de jaren heen veranderen de eet gewoonten van de mensen, ook op het gebied van brood. Dat is duidelijk ge bleken uit de cijfers van een onderzoek in opdracht van de Stichting Voorlich ting Brood, de stichting die ieder jaar de Week van het Brood organiseert. Dit jaar onder het motto "Brood daar zit muziek in". Eerst enkele conclusies uit het rapport: vroeger kenden we nog drie eetmomen- ten per dag, ontbijt, lunch en warme maaltijd, maar in het onderzoek gaat men al uit van zes eetmomenten per dag. De tussendoortjes zijn erg belang rijk geworden. Een klein deel van de mensen kent zelfs helemaal geen vaste tijd van eten. Zij eten dan hier en dan daar een kleinigheid, wanneer zij trek hebben. Zij grazen als het ware de hele dag door. Deze groep wordt dan ook aangeduid met "grazing". Gemiddeld slaat 10% van de Nederlanders de lunch over. Een opmerkelijk hoog cijfer volgens het rapport. "Grazing" wordt blijkbaar steeds meer gemeengoed. Over het ontbijt concludeert het rap port: Gemiddeld 83% van de Neder landers ontbijt, dat wil zeggen: zij eten en drinken wat. Ouderen (55+) zijn - in tegenstelling tot de jongeren - over het algemeen zeer trouwe ontbijters. Van deze groep eet 92% iets voor de werke lijke dag begint. De jonge een- en twee persoonshuis houdens ontbijten het slechtst (72%). Deze gewoonte wordt niet veroorzaakt door tijdgebrek, want ook een- en twee persoonshuishoudens zonder beroep ontbijten minder dan de ouderen. Een opvallend gegeven uit het rapport is dat vaak jonge tweeverdieners zonder kinderen brood eten bij het avondeten (12% Dit zijn voornamelijk luxe broodjes en witbroodsoorten, o.a. stok brood. Blijkbaar besluiten mensen die 's middags uitgebreid hebben geluncht met warme-maaltijd-componenten in bedrijfsrestaurants, 's avonds sneller tot een gemakkelijke broodmaaltijd. Drie nieuwe soorten De veranderde eetgewoonten zijn ook bij de Soester bakkers bekend. Zij pas sen zich bij deze vernieuwde ontwikke ling aan. Hun assortiment is luxer ge- wordenen beslaat tegenwoordig uit een- grote verschiedénheid van broodjes. Deze week komen daar drie muzikale soortenbij. Het Bolero-broodje, het Lambada-broodje en de Notenbol. Alle reden om in deze "Week van het Brood" uw eetgewoonte te veranderen en van de smakelijke aanbiedingen van de Soester bakkers gebruik te maken. 2500 1 Telefoon 02155-1 28 74 Aanstaande vrijdag 5 oktober en dins dag 9 oktober kunnen de Soester con sumenten in de Soester supermarkten gratis koffie proeven van het Max Ha- velaar-keurmerk. Deze activiteit wordt, ter gelegenheid van de "Honger hoeft niet"-week (9 tot 16 oktober), georganiseerd door de Werkgroep We- reldvoedselvraagstuk Soest, in nauwe samenwerking met Vrouwen voor Vre de, De Derde Wereldgroep en de kof- fieverkopers uit de plaatselijke kerken. Deze activiteit is vooral gericht op het promoten van de Max Havelaar-koffie. Tevens,wordt er informatie verstrekt over de ontwikkelingen rondom de prijs van deze koffie, die in het algemeen wat duurder is dan andere merken. Uiter aard hopen de intiatiefnemers dat meer mensen de smaak van deze koffie - waarvoor de producenten (kleine kof- fie-coóperaties in de Derde Wereld) een eerlijke prijs betaald krijgen - te pakken zullen krijgen. De "Honger hoeft niet"-week staat dit jaar in het teken van het kritisch consu meren, als antwoord op de internatio nale schuldencrisis. "Schuldverlichting een verplichting", luidt het thema. Aandacht wordt o.a. besteed aan de ef fecten van de economische sanerings maatregelen die op last van hel Interna tionale Monetaire Fonds in een groot aantal ontwikkelingslanden worden doorgevoerd en de kapitaalvlucht die daarvan het gevolg is. Naast al dan niet gedeeltelijke kwijtschelding worden ook hogere grondstoffenprijzen als een bijdrage voor een duurzame oplossing gezien. Het Max Havelaar-model is daarvan een uitwerking. Succesvol De actie startte in november 1988 en wordt algemeen als zeer succesvol be schouwd. In negen van de tien super markten is nu de Max Havelaar-koffie in het assortiment opgenomen. On danks de ineenstorting van de koffie- markt steeg de omzet gestadig, vooral onder de grootverbruikers. Inmiddels zijn zo'n 260 gemeenten overgestapt op Max Havelaar-koffie. De promotie-actie krijgt op woensdag 10 oktober een vervolg in de Rank aan de Soesterbergsestraat 18, waar van 20.00 tot 22.00 een voorlichtingsavond wordt gehouden. Het onderwerp - "Max Havelaar, groei tegen de stroom in" - wordt ingeleid door Nico Roozen, secretaris van de stichting Max Have laar. Er is gelegenheid voor discussie en de positie van de koffieproducenten wordt met een muzikale omlijsting "in scene" gezet. Belangstellenden zijn hartelijk welkom. CARDIOVASCULAIRE TRAINING Een vorm van FITNESS waarbij u door meting van de bartfrequentie op een gekontroleerde en medisch verantwoorde manier werkt aan uw kond'tie en uithoudingsvermogen. VOOR IEDEREEN Ben je nu man of vrouw, studerend, rekreant, topsporter of gepensioneerd iedereen kan bij ons trainen in een anders opgezette vitaliteitsstudio met 2 unieke systemen. Uitstekend naast specifieke sport beoefening en als voorbereiding op activiteiten zoals langlaufen, skiën, wandeltochten (in de bergen) enz. STUDIO VITALITÉ is ook gespecialiseerd in begeleiding van mensen die als gevolg van bijv. rugklachten, reumatische aandoeningen en tal van andere lichamelijke problemen niet kunnen sporten en toch sportief bezig willen zijn. ZATERDAG 13 OKTOBER VAN 10.00-17.00 UUR Kom gerust eens langs om dit alles te bekijken. U kunt natuurlijk ook een joggingpak schone trimschoenen meenemen om het nieuwe systeem eens te proberen. Daarna geven wij u graag in formatie en adviezen. Een gratis kopje koffie staat voor u klaar. IW 1 HET ANDERE FITNESS-CENTRUM voor: VITA-CULTURE FITNESS PRECOR-CARDIO TRAINING SLIMMING ZONNEN MASSAGE THERAPIËN ED VAN BASTEN Bewegingstherapeut/gedipl. N.G.S. masseur Kerkstraat 86 - Soest - Tel. 02155-18990 U BLIJFT ER VITAAL BIJ Eerste prijs voor Darthuizen in Gooise terrassentest Dat de bekendheid van het gerenom meerde Soester restaurant Darthuizen niet ophield bij de grenzen van deze gemeente, is opnieuw bewezen. In een terrassentest van het Goois Weekblad in samenwerking met het Gooise VW rolde Darthuizen twee keer als eerste uit de bus. Niet alleen de juryleden van VVV en Goois Weekblad verkozen liet Soester terras tot het gezelligste en beste van het Gooi, ook het publiek uit de regio was het daar grondig mee eens. Vorige week donderdag kreeg de heer A. van Keken van het prijswinnende restaurant de speciale prijs uitgereikt van de heer W. Gross, directeur van het Gooise VW. Een groene parasol met als opschrift 'winnaar terrassentest 1990' zal wellicht de komende winter maanden een plekje tussen zijn minder opvallende soortgenoten krijgen in de schuur, maar zal het komend voorjaar zeker pronken op het terras van restau rant Darthuizen. Redenen voor deze verkiezing waren er volgens hoofdredacteur van het Goois Weekblad R. Kuiphof in overvloed. "Ten eerste is de bediening hier voor treffelijk, de kleding van het personeel verzorgd, de kaart is uitstekend en er zijn goede sanitaire voorzieningen. Het wordt allemaal zeer goed bijgehouden, je zult hier dan ook geen peukje op het terras tegenkomen. Maar ook belang rijk is de prachtige ligging van het terras. Met name in de zomer is deze parkach tige omgeving een grote bloemen pracht. Je waant je hier midden in de natuur, maar je zit midden in het cen trum van Soest," aldus Kuiphof. De groene parasol voor Darthuizen. Voor eigenaar A. van Keken betekent het vooral veel dat zijn etablissement door het Goois publiek de eretitel 'beste terras' meekreeg. Tweede keer Eigenaar A. van Keken zelf was bijzon der blij met de toekenning van deze prijs, die hij overigens al voor de tweede keer in ontvangst mocht nemen. "Het is natuurlijk goed om te horen dat het Goois Weekblad en de VW mij heb ben uitgekozen. Maar de prijs van het publiek is voor mij het allerbelangrijkst. Daar ben ik heel gelukkig mee. Van het publiek moet ik het tenslotte hebben!' aldus de Soester prijswinnaar. De terrassentest werd dit jaar voor de zesde keer gehouden. In het Goois Weekblad verscheen in de zomermaan den een lijst met zestig terrassen, waar uit de mensen hun keuze konden ma ken. Deze lijst omvat praktisch alle ter rashouders in het Gooi. Naast deze pu blieksjury, zijn er ook vertegenwoordi gers uit de Horeca, de VW en het Goois Weekblad op pad gegaan om bij de diverse terrassen poolshoogte te ne men en het terras van hun keuze te be palen. Hoofdredacteur Kuiphof: "Het is echt geen natte vingerwerk. De VW- vertegenwoordiging is alle terrassen langs gegaan. Van het publiek mochten we honderden bonnen ontvangen. We hebben, geloof ik, de duizend inzendin gen maar net niet gehaald." Het laatste nieuws staat in de Soester Courant

Soester Courant | 1990 | | pagina 11