PLATEN 10 DAAGSE! kabelkrant - t/mso S^op Gratis CD tijdens de Platen-10- daagse van 3 t/m 13 oktober WIN EEN SUPERTAART; MI®® Gratis CD, MC of LP Het Nationale muziekkado Platen-10-daagse-gala's op tv VARA De mooiste kado's vind je in de platenzaak „De mooiste kado's vindje in de platenzaak' 'Dag van de postzegel 1990' in Soest 77V PLATEN 10 DAAGSE DE MOOISTE KADO'S VIND JE IN DEZE PLATENZAAK: Erik Gr Speciale aandacht voor klassiek Helft Nederlan ders heeft CD- player Gratis! Postzegelvereniging "Eemland" organiseert tentoonstelling EEMLAND Na succes van zaterdagse ontmoetingsavonden Nieuw initiatief van 'Solo'; soos-avonden op vrijdag Gezelligheid voorop BIJ BESTEDING VAN f 49,50 AAN CD'S, MUSICASSETTES OF LP'S. Van Weedestraat 253 3761 CD Soest Telefoon 02155 - 2 23 39 (naast de Wibra) Superpoetsbed HET NA'flONALK [PLATÊH 10 DAACSEl Oleta Adams JoeCocker Candy Duif er Clouseau rekt op zijn plaats is. Er is dan ook eigen lijk niets mooiers dan een stuk muziek kado doen. Een kado waarmee je de ont vangertot in zijn gevoel benadert. Bij het beluisteren zal hij of zij zich dat moment van ontvangst nog haarfijn kunnen her inneren. Kent u een dankbaarder ge schenk? Muziek hoor je via de televisie, de ra dio, je eigen CD-playet". grammofoon platenspeler of musicassette. De radio en de televisie houden echter géén rekening met je gevoel op dat momentEen CD biedt de mogelijkheid op het juiste mo ment naar die muziek te luisteren waar voor je in de stemming bent. Juist tijdens deze negende „Platen-10- daagse" wil de platenbranche u op de vele mogelijkheden van CD, LP en MC attenderen. Je zelf of anderen verwennen met een goed muziek. Dat kan niet beter dan in de maand oktober als de grammo foonplatenmaatschappijen hun belang rijkste produkten voor dit jaar hebben uitgebracht. Uw aankopen in de platen zaak worden beloond met het gratis „Nationale Muziek Kado". Het is de nieuwe titel voor het geschenk dat de grammofoonplatenbranche aan u geeft. Een prachtige verzameling muziek op CD die u ontvangt bij de aankoop van 49,50 aan CD's, musicassettes of LP's. De gratis musicassette of elpee ont vangt u bij aankoop van 27,50. Dit jaar' is de samenstelling bijzonder trendy. Nooit eerder werd zo'n sterk kado aan de consument gegeven. Alle nieuwe mu ziekvormen die er momenteel zijn kunt u op dit muziekkado beluisteren. Uiteen lopende stijlen van vele nieuwe arties ten. Een samenstelling die geheel in de lifestyle van de hedendaagse consument past. Een prima initiatief urn muzieklief hebbers te confronteren met nieuwe ar tiesten als Mildred Douglas, Loïs Lane, Wilson Philips, Mariah Curey. Itcné Shuman, Oleta Adams of Vava Con Dios om er maar enkelen te noemen. De ..Platen-1 O-daagse" is uniek voor Nederland. Nergens ter wereld vindt een dergelijke campagne van de gezamenlij ke grammofoonplatenbranche plaats. Nergens ontvangt de consument een ka do van de artiesten, platenzaken en pla tenmaatschappijen. Een kado namens iedereen die in de muziekwereld werk zaam is. Iedereen die „Het Nationale Muziek Kado" ontvangt svordt beslist door één of meerdere artiesten geraakt waarvan men meer wil horen. Dat kan want van alle artiesten die op dit ge schenk staan hebben de platenwinkels de splinternieuwe produkten in voor raad. Dit jaar worden er van het Muziek kado meer dan 600.000 exemplaren gra tis weggegeven. Dat betekent dat één op de tien gezinnen het muziekkado bin nenkort in huis heeft. Toto Gerard Joling Mildred Douglas Loïs Lane New Kids On The Block Wilson Philips Mariah Carey René Shuman Oleta Adams Mecano TearsForFears Billy Joel Vaya Con Dios Notting Hillbillies Jonathan Dutler Nooit eerder werd door de gezamenlij ke Nederlandse grammofoonplatemn- dustrie een zo fantastisch mooi samenge steld „Muziekkado" aan de c°n|ument seeeven. Bij aankoop van 27,50 ont- vanBt u de gratis MC of LP. Bij aankoop van 49,50 ontvangt u de gratis CD. Het Nationale Muziek Kado' Iaat u kennis maken met vele nieuwe trendsettende artiesten waarvan de nieuwste produk- ties in de platenwinkel of grammofoon- platenafdeling van uw warenhuis klaar liggen. Deze artiesten ontvangt u hele maal gratis! Onder het motto „Klassiek geeft meer" wordt door de Nederlandse grammo foonplatenbranche van 22 oktober t/m 31 januari extra veel aandacht aan de klassieke muziek besteed. Steeds meer mensen waarderen klassieke muziek. Een actueel voorbeeld is natuurlijk de zich in de hitparade zingende Pavarotti. Tijdens de aktieperiode worden drie spe ciaal voor de AVRO-tv opgenomen „Jon ge mensen in concerf'-programma's uit gezonden. Ook is een fantastisch pre- mium-CD samengesteld (ook op MC en LP). Onder de naam „Jonge mensen in concert 1990" kunt u voor slechts 9,95 een CD aanschaffen die niet alleen een zeer interessante samenstelling heeft, maar die u ook nog zo'n 300,- aan mu- ziekwaardebonnen op klassiek repertoi re biedt. De musicassette en LP worden voor 6,95 aangeboden. De CD is tevens voorzien van een boekje met informatie over 140 klassieke aktuele meesterwer ken. Profiteer van deze speciale aanbie ding van de Nederlandse grammofoon platenindustrie. Kimwilde Ter gelegenheid van de „Platen-10- daagse" werd woensdag 26 september een drie uur durend „Gala" opgenomen waaraan vele nieuwe trendsettende ar tiesten deelnamen. Een keur aan natio nale en internationale beroemdheden als: Kim Wilde, Luka Bloom, Oleta Adams, Nigel Kennedy, Dave Stewart, Kenny Colman, London Beat, Candy Dulfer, Joe Cocker, Clouseau, Zucchero Fornaciari, James Last, René Froger,. The Nits en Beverly Graven. Al deze ar tiesten treden „live" tijdens drie ver schillende uitzendingen op. Zij zullen hun nieuwste produkten laten horen. Het eerste deel van het „Platen-10- daagse-gala" wordt op 2 oktober door de VARA vanaf 20.45 uur uitgezonden. Ge volgd door een uitzending op zondag 7 oktober aanvang 20.00 uur bij de KRO. De serie wordt afgesloten met een feeste lijk slot op 9 oktober vanaf 20.45 uur bij de VARA. De presentatie is in handen van VARA's muziekspecialist Jan Dou- we Kroeske. Meer dan 50% van alle huishoudens in Nederland heeft nu al een CD-player. De overige 50% bezit een gxammofoonpla- tenspeler en een musicassetterecorder. Het aantal verkochte CD-players gaat met de dag in ons land omhoog. Steeds meer mensen kiezen voor deze fantasti sche kwaliteit en nieuwe vorm van mu- ziekbeleving. Het wordt u steeds gemak kelijker gemaakt om een CD-player te kopen. Er zijn CD-players die maar tus sen de vier en vij fhonderd gulden kosten Toch wordt er door de grammofoonpla tenindustrie ook nog steeds rekening ge houden met de mensen die alleen over een grammofoonplatenspeler of een cas sette-recorder beschikken. Daarom is het „Nationale Muziek Kado" ook nog verkrijgbaar op LP en zeker op musicas sette. Bent u op zoek naar een passend ge schenk? In de platenwinkels vindt u ka- do's die aan iedere smaak, beantwoor den. Stuk voorstuk CD's, musicassettes en elpees waarmee u het gevoel van de ontvanger kunt treffen. Op ieder pas send moment heeft de platenzaak een passend geschenk. U kunt die platen zaak binnenlopen voor alle individuele kadomomenten als een verjaardag, jubi lea of om je liefde te bekrachtigen. En... waarom zou men voor het etentje bij vrienden nu eens geen CD'tje meene men? Dat is natuurlijk naast een creatie ver en persoonlijker kado, een geschenk waar je lang plezier aan kunt beleven. En.natuurlijk vind je in de platenzaak oolf £e mooistè kado's'om je zelf eéns te verwennen. Kortom :'de mooiste kado's vind j e in de platenzaak WOENSDAG 3 OKTOBER 1990 SOESTER COURANT Van 3 t/m 13 oktober wordt de jaarlijkse „Platen-10-daagse" ge houden. Voor de negende maal staat de populaire muziek volop in - belangstelling. In de platenzaken is dat duideljk te merken. De kels zijn extra feestelijk aangekleed. De nieuwste produkties liggen massaal op nieuwe klanten te wachten en wie voor een bepaald bedrag kooptontvangt een gratis Muziekkado. Naar keuze de CD, musicassette of elpee: „het Nationale Muziek Kado". De „Platen-10-daagse" staat dit jaar in het teken van de trendsetters. Jaar lijks worden nieuwe sterren ontdekt die al snel de smaak bepalen van de heden daagse muziek. Enkele jaren geleden kende nog niemand Loïs Lane, Mariah Carey, Oleta Adams of Vaya Con Dios. Vandaag staan ze hoog genoteerd in de vaderlandse hitparades. De platenwin kel is trendsettend. Juist in een land als Nederland is dat iets geweldigs. Iedereen kan helemaal „bij" zijn. Of je nu van jazz, Nederlandstalig, Engelse house- music of opera houdt, het allerlaatste nieuws ligt bij de platenwinkel. Muziek voor je zelf maar ook muziek om anderen mee blij te maken. De mooiste kado's vind je in de platenzaak! Dat is tevens het thema van de negende editie van de „Platen-10-daagse". Joost Prinsen weet dat de komende tijd zo treffend te zeggen op de televisie: „De platenwinkel is de mooiste kadowinkel". "Muziek is een onmisbare levensbe hoefte. Muziek is de versiering van je gevoel. Je hebt muziek nodig om er iets moois van te maken in je leven. Voor de één is dat het meezingen met de Haven zangers, voor de ander het luisteren naar het orkest van James Last of het keihard beluisteren van hardrock om je agressie kwijt te raken. Muziek kan op ieder mo ment een bepaalde sfeer maken. Vrolijke muziek op een blijde dag of iets vertede- rends bij de open haard. Het zijn die mo menten die het leven zo mooi maken. Mo menten waar een goed stuk muziek di- Toto Gerard Joling Mildred Douglas Loïs Lane New Kids On The Block Wilson Philips Mariah Carey René Shuman Oleta Adams Mecano Tears ForFears Billy Joel Vaya Con Dios Notting Hillbillies Jonathan Dutler De postzegelvereniging "Eemland" te Soest heeft op 14 november 1989 in de ledenkring haar twintigjarig bestaan gevierd. Het is traditie bij elk lustrum een post/.egeltentoonstelling te orga niseren. In overleg met de Nederland se Bond van Filatelisten-Verenigin gen werd in het najaar van 1989 echter de voorrang gegeven aan de zusterver eniging Amersfoort, die toen haar vijf tigjarig bestaan vierde met een ten toonstelling op Men 15 oktober 1989 in "De Drietand" te Amersfoort. Eemland zou echter Eemland niet zijn, indien niel alsnog een tentoonstelling werd gebracht. Het voor 1990 bij de Bond van Filatelisten-Verenigingen in gediend verzoek werd gehonoreerd met de toewijzing van de organisatie van de "Dag van de Postzegel 1990". Het streven is jaarlijks in oktober in elk POSTZEGEL VERENIGING van de elf Tegio's, waarin filatelistisch Nederland is verdeeld, door een van de daar gevestigde postzegelverenigingen een tentoonstelling te laten organiseren om aan de filatelie als hobby bijzondere De start van "Solo", de club die in Soest sinds juli maandelijkse ontmoe tingsavonden voor alleenstaanden in de Praatpaal organiseert, is zó'n suc ces geworden dat er met ingang van 12 oktober voortaan ook op vrijdag een activiteit zal plaatsvinden. Elke vrij dagavond is er een soos-avond in de Praatpaal, behalve als er de daarop volgende zaterdag een "gewone" ont moetingsavond wordt gehouden. Initiatiefneemster Kitty Feiken van "Solo" verwacht dat de soos-avonden in een grote behoefte voorzien. Uit een onlangs onder de bezoekers van de ont moetingsavonden gehouden enquête bleek dat veel alleenstaanden belang stelling hadden voor kaarten, spelletjes etc. "Dat zijn dingen die je nu eenmaal moeilijk in je eentje doet," aldus Kitty, "maar op de zaterdag-avonden kon dat niet." Vandaar dat "Solo" nu wekelijks een activiteit heeft: de ontmoetingsavond (elke eerste zaterdag van de maand) en in de andere weken de vrijdagavond- soos. De eerste keer (12 oktober) is de entree nog gratis om de stap-over-de- drempel wat lager te maken; de volgen de avonden wordt een toegangsprijs van f 3,50 gerekend. AI een paar keer is de actiefste groep bezoekers met elkaar wezen bowlen. Dat is zo goed bevallen dat er nu een ex tra Solo-activiteit wordt opgestart. Er kunnen spelletjes worden gedaan als sjoelen, rummy-cub, scrabble, etc. "Echte gezelschapsspelletjes," aldus Kitty, "maar het is natuurlijk niet ver plicht om mee te doen." De maandelijkse ontmoetingsavonden gaan dus gewoon door. De eerstvolgen de is a.s. zaterdag 6 oktober, van 20.00 tot 23.30 uur, in de Praatpaal aan de Smitsweg 311, daarna volgen dit jaar nog zaterdag 3 november en zaterdag 1 december. Ook hier bedraagt de entree f3,50. "Solo" heeft zich intussen verzelfstan digd en staat voortaan los van de stich ting Welzijnswerk, die overigens de ac commodatie nu ter beschikking stelt te gen een huurprijs. De club kan intussen terugzien op een enorm succes. Bij de start kwamen er zo'n 100 bezoekers, een aantal dat zich inmiddels heeft ge stabiliseerd op ca. 55. Daarvan zijn tel kens ongeveer de helft "nieuwe gezich ten", aldus Kitty Feiken. "Het rouleert. Er worden natuurlijk ook wel eens mensen teleurgesteld in hun verwachtingen. Soms komen er mensen met hun problemen, die een uitlaatklep zoeken, maar dat is niet de bedoeling van deze avonden. Anders blijven de mensen weg. Het eerste doel is gezelligheid. Onze werkgroep pro beert dat zo veel mogelijk te bevorderen en maakt steeds een ronde langs alle ta fels." Dat "Solo" in een duidelijke behoefte voorziet staat nu wl vast, vindt ze. "Het loopt allemaal boven verwachting. Het heeft me ook wel verbaasd hoor. In Groningen kwamen er lang niet zoveel, en dat is toch een grote stad. Ik denk dat het komt omdat je in Soest toch eigen lijk in een dorp zit. Zonder auto kom je er niet zo makkelijk uit, en dat geldt ze ker voor alleenstaanden." Wie belangstelling heeft voor "Solo" kan kontakt opnemen met Kitty Fei ken, tel. 21009. •aandacht te geven en zowel georgani seerde als niet-georganiseerde verza melaars in de gelegenheid te stellen met andere verzamelaars in kontakt te ko men. De "Dag van de Postzegel" heeft in dit licht gezien een grote propagan distische waarde. Dankzij financiële en organisatorische steun van de Bond slaagt men er jaarlijks in, dat in zeven of acht regio's een dergelijke tentoonstel ling van de grond komt. De regio waar in Eemland valt strekt zich uit van Al- mere, Hilversum, Utrecht, Leerdam, Tiel tot Amersfoort. In dit gebied werken 25 postzegelverenigingen met bijna 5000 leden. Eemland met circa (S00 leden behoort tot de grootste drie verenigingen in de regio. De tentoonstelling, die op 12 en 13 ok tober 1990 wordt gehouden in de aula van het Griftland College aan de Noor- derweg 79 te Soest, omvat de volgende onderdelen: Entree-hal: tijdelijik P.T.T.-kantoor, verzending van tijdens de openingsuren van de tentoonstelling aangeboden post, die van een tentoonstellingsstem- pel wordt voorzien: tevens zijn speciale enveloppen verkrijgbaar. Aula: circa 200 kaders met door ver zamelaars aangeboden filatelistische zaken, verdeeld over een erehof en een wedstrijdklasse die is onderverdeeld in "senioren" en "jeugd", in dit geval met een leeftijdsgrens van 21 jaar. Ruilbeurs: achter de aula is een uit stekende ruimte voor het houden van een handels- en ruilbeurs; in een afzon derlijk lokaal wordt een jeugdhonk on dergebracht. Bovendien is de tentoonstellingsorga nisatie er in geslaagd een tiental buiten landse postadministraties te interesse ren voor deze tentoonstelling in de vorm van het beschikbaar stellen van posters en informatie- en propaganda materiaal, alles ondergebracht in een naast de ruilbeurs gelegen ruimte. In één oogopslag kan men kennis nemen van hetgeen er elders in Europa op fila telistisch gebied gebeurt. RUILBEURS Grirttand College, Noorderweg 79 te Soest Onder het motto "een andere kijk op postzegels" worden de eindexamen stukken van de M.D.G.O.-school Sara Nevius aan de Utrechtseweg 230 te Amersfoort tentoongesteld. De op dracht voor het vak Textiele Werkvor men luidde: "Maak een werkstuk geïn spireerd op postzegels. Techniek appli- katie, eventueel met reliëf, patchworm en/of seminole. Materiaal onder grondstof, fiberfill en (borduur)garen." Onder de enthousiaste leiding van de docent mevrouw J. D. Hooglander- Nieuwelink werd een twintigtal werk stukken tot stand gebracht. De eindex amenkandidaten, die over het alge meen geen verstand hebben van filate lie, geven een verrassende (andere) kijk op postzegels. Alles te zamen voor een ieder wat wils. De tentoonstellingskommissie houdt rekening met een grote toeloop van be langstellenden, die nu in de gelegenheid zijn in eigen omgeving kennis te nemen van de filatelie in het algemeen en van de mogelijkheden om iets meer van de hobby te maken in het bijzonder. De tentoonstelling in het Griftland College is geopend op vrijdagavond 12 oktober van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag 13 oktober van 10.00 tot 17.00 uur. KIJK ELKE WOENSDAG LOS DE KRUISWOORDPUZZEL OP GRATtSQ) - joel Toto v"ois L Mariah CarcV ®^!io61ooT- ^"ns° JonaihanB""" For Foars „ev.**150" w,WrodDoogla Bené Sho^a" Oleta Adatys a con °'°s N0,«n9 H,llb Gerard J°l'n9 ^son Philï.P* Th 3 t/m 13 oktober 1990 WOENSDAG G Het bedrijf van Erik Kostverlorenweg heel cialisatie: poetsen. Ni> was en uitsmeren, ma Het resultaat wat Gro: tioning weet te berei fend. Een tweedehani ziet alsof er niets me valt, wordt weer als i glans geeft Erik Groi derhalf jaar garantie, vak apart," beweert i ondernemer. En dat De 32-jarige Erik Gro geleden zijn eigen bed ste liefhebberij: auto'; beroepsbrandweerma uitdaging om een aut< leek uitzag of hij rijp v op te knappen, groten seren en zo te laten gl voor een jonger broert begon een bedrijf waa van zijn bedrijf zegt h tioneerd konden worc ken, lakbeschadiginge gen spuiten, bekledin een beschermingsmid poetsen. Met name da grote specialiteit. Metamorfose Naast het gewone po zijn huidige specialitt zo wel noemen - kwar leden met een geheel uniek in Nederland, i middel waarmee de a tamorfose ondergaal Erik Groart vijf jaar j bedrijf begon, is de d toegenomen. Uit Lei Lelystad komen kla naar Soest brengen, poetsbeurt door het 1 verzekert hen maan prachtig glanzende schermde carrosserie Het 'tovermiddel' ko Waxoyl en heet Wa nieuwe auto's en voo dehands auto's gebn Aan de Kerkstras bouw uit XIV enl gebouw van de Ni door dr. PJ.H. C Architectuurhisto het bouwtype, de het interieur en v; Stedebouwkundij bouwing in de K Van grote beteke het oorspronkelij het pand verbom

Soester Courant | 1990 | | pagina 14