A Nu is de keus helemaal niet moeilijk meer!! v Voor een huwelijk in stijl? Griftland College verwacht zaterdag nieuwe 'Poolse invasie' Folo;Goi Modeshow Sophia van Amersfoort Mode Radio Soest zaterdag midi-magazine Bfiföpï Politie pakt vandalen op ^jbartkuifen Voor reserveringen tel. 1 38 07 Ruim 70 lyceum-leerlingen uit Kozle 15 jaar hulpverlening vanuit de Bijbel Open Dag bij jubileum 'De Paltz' Speelgoed voor het DWG-kinderproject in Lins, Brazilië In de Ruimte Thuiszorg bestolen Uitvoering gedicht niet van Ton Paauw! Nationale wedstrijden Rode Kruis Zaterdag alle vestigingen geopend De Banenshow van Dactylo Ui Foto 's en verhalen gezocht voor reünie De Savornin Lohmanschool 60 jaar Doorrijder zonder rijbewijs Diefstal auto mislukt Inbraken Heuvelweg en Dokter de Voslaan op klaarlichte dag Inbraken Noorderweg Autoradio's gestolen EN MIDDAGJE WINKELEN H GOLDKRONE WOENSDAG 3 OKTOBER 1990 SOESTER COURANT PAGINA 17 HAK MET DRIE I SCHOKAB- SORBERENDE ELEMENTEN der» gewrichten en rug- qewervels gespoord. Goldkrone schoenen worden met de hond ge- maokt uit soepel leer en ondersteunen door hun perfekte pasvorm uw na tuurlijke loopbeweging. En mocht u denken dat gezond niet elegant kan zi|n dan moet u snel eens de nieuwe collectie ko men bekijken. Met de aanhouding van vier jonge mannen uit Soest in de leeftijd van 16 tot 21 jaar hoopt de politie voor lopig weer enige rust te hebben be werkstelligd aan de Willaertstraat in Overhees. De buurt werd alweer ge ruime tijd geteisterd door vandalis me, lawaai en ander ongerief, waar voor het viertal verantwoordelijk was. Ze kregen een proces-verbaal wegens openlijke geweldpleging. De politie greep in toen ze vrijdag met vuurwerk aan de gang waren en een hekje en een brievenbus sloop ten. Het "kwartet" werd een nachtje vastgehouden op het bureau en be kende een hele reeks wandaden, waaronder een fors aantal vernielin gen en andere overlast, zoals lawaai, schunnige taal en graffiti. Na het ver hoor werden de heren heengezon den. En nu maar hopen dat 't over zal zijn... het restaurant Pr. Hendriklaan 1 - 3761 DS Soest Telefoon (02155) 13807 Meer verstand van verzekeren heb je zo te pakken. 't Is simpel om u te verzekeren van een goed advies. Gewoon even uw Victoria- Vcsta adviseur bellen. Hij helpt u altijd aan een passende polis. Zijn verstand van verze keren staat er borg voor. Maak er gebruik van. In uw eigen belang. En praat u liever thuis met uw Victoria-Vesta adviseur? Maak dan gerust even een HnB- afspraak. VICTORIA-VESTA m W J.A.W. Huurdeman, tel.: 02155 - 12625 Pr. Bcrnhardlaan 8A, Soest G. van der Heiden, tel.: 02155 - 10139 Christinalaan 7, Soest meer verstand van verzekeren Zeven mannequins met maten varië rend van 36 tot en met 48 showden vo rige week dinsdag in de Knollentuin de najaarscollectie van Sophia van Amersfoort. Het zal niemand verba zen dat de professioneel opgezette show een groot succes was. Opmerkelijk was de grote sortering in pantalons met bijpassende pullovers en blouses van bekende merken als In Wear, P.T.A., Le Compte en Mare O'Polo. Modieuze ensembles in grote maten van onder meer Modiana wer den zeer goed ontvangen. Uit de eigen modelijn van Sophia van Amersfoort werden onder meer korte jasjes, jumpsuits en mantels gepresen teerd, te leveren naar de wens van de klant in iedere maat. Kapsels van Ans Haarmode maakten de show compleet. Na afloop gingen alle gasten met een leuke attentie van Boutique des Fleurs Foto: Goos van der Wilt. naar huis. Al met al een zeer geslaagde middag en avond, zoals men eigenlijk inmiddels van Sophia van Amersfoort Mode gewend is. Duidelijk naar voren kwam dat deze modezaak aan de Ko- ninginnelaan voor vrouwen van 14 tot 94 jaar een zeer breed assortiment heeft. De ene groep Poolse gasten is nog maar nauwelijks vertrokken of de an dere is zowat al weer onderweg naar Soest. Het Griftland College venvacht zaterdag 6 oktober opnieuw een klei ne "Poolse invasie": de 72 leerlingen en vier docenten van het Liceum Ogolnoksztalcace uit Kozle. De be doeling is dat ze in de loop van de mid dag arriveren. Het bezoek maakt deel uit van het uit wisselingsprogramma tussen Soest en Kozle, waarmee het Griftland vorig jaar is begonnen. Voor de leerlingen van 5 VWO is het in feite een alternatieve "in vulling" van de jaarlijkse werkweek, die op die manier zelfs twee weken omvat: nu een week hier met Poolse logés, straks (in mei) een week daar, "op te genbezoek". De lyceïsten uit Kozle komen in gezel schap van hun directeur, de heer Rys- zard Pacult, en drie docenten: de dames Bogumila Kozlowska en Krystyna Ing- nacy en de heer Ryszard Wiecek. Ze zijn afkomstig uit vooral het tweede en derde leerjaar van de school en allemaal dus zo om en nabij de 17 jaar, net als de Griftlanders die optreden als hun gast heer of -dame. Opmerkelijk is dat het vooral meisjes (minstens 55) zijn die de week in Soest gaan meemaken. Dat zal wel iets te maken hebben met het feit dat ook het lyceum voornamelijk wordt bezocht door meisjes. (Kozle heeft nóg een middelbare school, die meer "tech niek" in het pakket heeft en - dus - voor het grootste deel jongens-leerlingen heeft.) Bij het Griftland is een groepje leerlin gen en docenten al weken in de weer met de voorbereidingen van het pro gramma. De groep bestaat uit de 5-VWO-ers Nora Achgare, Lieke Din- gemanse, Maartje Pierhagen, Gerbrig Ram, Vincent Staal en Marjorie Wei stra, plus de docenten mevrouw M. Westerhuis en de heren R. Bijma, H. v.d. Kerk en conrector J. Fransen. Wat minder -cultuur' Dat programma omvat o.m. een be zoekje aan de Efteling, de Zaanse Schans en het Muiderslot, alsmede een dagje Amsterdam. Er is wat minder "georganiseerd" dan vorig jaar, bij de eerste uitwisseling, en de nadruk is ook niet zo sterk op "cultuur" komen te lig gen. "Vorig jaar gingen we naar de Del tawerken, het Openluchtmuseum en het Rijksmuseum, maar dat bleek voor de meesten wat minder interessant. Op uitdrukkelijk verzoek van de leerlingen gaan we nu dus naar de Efteling," aldus conrector Hans Fransen. Verder zullen de gasten op school een paar lessen meemaken (Engels, infor matica en scheikunde/natuurkunde), gevolgd door een bezoekje aan een fit ness-centrum in Soest, en natuurlijk vindt er een sportontmoeting plaats. De avonden zullen de Poolse en Neder landse leerlingen wel in eikaars gezel schap doorbrengen, want die zijn meestal "vrij" en de ervaring leert dat er dan allerlei feestjes thuis worden geor ganiseerd. De gasten zijn "1 op 1" on dergebracht, dat wil zeggen dat elke Soester leerling één logé thuis heeft. Dat heeft als voordeel dat er wel ge communiceerd móet worden. "Vorig jaar waren er vaak nog twee logés per gastgezin, maar dan bestaat al gauw de neiging tot Poolse 'onderonsjes', en dan schiet je je doel voorbij," vindt Fransen. De Griftlanders die vorig jaar in Kozle waren hebben daar ook positieve erva ringen mee opgedaan. Johannes-evangelie Het officiële welkom vindt zondagmid dag plaats in de aula van de school aan de Noorderweg. Om half vijf wordt er een soort "dienstje" gehouden, waarin o.a. gedeelten uit het Johannes-evange lie gelezen worden en klassieke muziek te horen zal zijn. Voor de gelegenheid wordt ook het VWO-koor weer nieuw leven ingeblazen. De ontvangst wordt afgesloten met een gezamenlijke pan- nekoekenmaaltijd, die in de school wordt bereid. Interessant is dat iemand - "een anonieme schenker", aldus Fransen - ervoor zorgt dat alle Poolse leerlingen gratis een exemplaar van het Johannes-evangelie (in het Pools na tuurlijk) mee naar huis krijgen. Over "sponsors" heeft het Griftland College trouwens toch niet te klagen: café-restaurant Soestdijk zorgt, net als vorig jaar, de hele week voor de "kost" van de vier chauffeurs die de twee bus sen van Kozle naar Soest rijden. Een ge baar dat door de school bijzonder op- prijs wordt gesteld. Ook de bekende Soester ijshandel Baks staat garant voor een bedrag, want er gaat uiteraard nog al wat geld zitten in de hele organisatie van de week. Het is de bedoeling dat de Polen alleen de reiskosten zelf betalen en voor het overige hier worden "vrij gehouden". Ze krijgen elk een bedrag van 50 gulden als zakgeld, en dat wordt betaald door hun gastheer of -dame. Volgende week vrijdag (12 oktober) zit het er weer op: dan vindt het afscheid plaats, al is dat slechts tijdelijk want de 5-VWO-ers van het Griftland die nu als gastheer/dame optreden zijn volgend jaar mei zelf aan de beurt. Dan volgt het tegenbezoek aan Kozle. marcel kuhne olieverf houtsnede gouaches Iedere zaterdag van 11.00 -13.00 uur kan men bij Radio Soest het program ma "zaterdag midi-magazine" beluis teren. Zoals de titel al zegt, is het een magazine-achtig programma waarin van alles kan gebeuren. Een en ander hangt af van de actualtiteit die speelt. Er zijn in dit programma van Eef van der Horst en Frank Köhlinger iedere week wel vast terugkerende onderwer pen. Iedere week is een vereniging in Soest te gast in dit programma. Zo waren de Soester Dierenbescherming, de histori sche fietsclub en de Kinderboerderij al aan het woord. Komende weken komen medewerkers van het historisch mu seum, de Soester Boerendansgroep, de padvindersgroep Don Bosco op be zoek. Verder is er iedere week "de Zoek- hoek". Luisteraars die op zoek zijn naar een bepaald persoon of voorwerp kun nen dit kenbaar maken aan Radio Soest midi-magazine. Tussen 12.00 en 13.00 uur worden deze "advertenties" behan deld. Wie waar dan ook naar op zoek is, kan het laten weten door een briefkaar tje te sturen aan: Radio Soest, zaterdag midi-magazine, Postbus 193,3760 AD Soest. Afgelopen zaterdag 29 september be leefde het Christelijke Rehabilitatie centrum De Paltz in Soestduinen zijn vijftienjarig jubileum. Dit werd ge vierd met een Open Dag. Naar schat ting honderdtwintig mensen, zowel van binnen als van buiten de organisa tie, bezochten de instelling, 's Morgens werd er een dankdienst ge houden, waar diverse sprekers te horen waren. Herman Ter Welle, directeur van Stichting In de Ruimte, sprak over de ontstaansgeschiedenis van De Paltz. Voorganger Auke van Slooten vertelde hoe op De Paltz gestklte gegeven wordt aan het bijbels pastoraat en Ad Over- eem, staflid van de instelling, sprak van vijftien jaar Gods trouw. De Derde Wereldgroep Soest kreeg van Els Koop, al vele jaren de motor achter het project voor straatkinderen in Lins, in het hartje van Brazilië, de vraag of ge holpen kan worden met het verkrijgen van speelgoed voor kleuters en kinde ren met een motorische achterstand. Dit project, al weer geruime tijd door de Derde Wereldgroep geadopteerd, is een tot nu toe geslaagde poging om in het gebied van Lins de straatjeugd op te vangen, onderwijs te geven en een vak te leren. De groep kinderen waarvoor het ge vraagde speelgoed is bestemd heeft nog een aanloop nodig voor deze opleidin gen. Behoefte bestaat met name aan eenvoudige puzzels, lego- en andere blokken, kleurkrijt en -potlood, een voudige kleurboeken, poppen en pop- pekleertjes, kralen, kettinkjes enz.. Bruikbaar speelgoed wordt door de Derde Wereldgroep graag in ontvangst genomen. De kinderen van Lins, tot de armste bevolkingsgroep behorende, zullen er zeker een goed gebruik van maken. Inmiddels is op 18 september een zen ding wol, kleding, gereedschappen end., door de Soester bevolking bijeen gebracht, per container naar Lins ver zonden. Aan een volgende zending wordt al weer hard gewerkt door de me dewerkers. Speelgoed end. kan men afgeven op de bekende adressen: Claroenstekerpad 30 en 41, Emmalaan 6, Hartmanlaan 20, Patrijsgang 44, St. Theresiastraat 15, Stadhouderslaan 46, Valeriaan straat 77, Veenbesstraat 678 en Wiardi Beckmanstraat 186. Ook kan men bel len: 13452, 17692, 17001 of 14622. Daarnaast was er een dia-presentatie die het werk van De Paltz in beeld bracht. Voor geïnteresseerden bestaat overigens de mogelijkheid om deze dia presentatie in eigen kring te zien. Hier voor kan men contact opnemen met De Paltz. Na de lunch op het grasterrein voor De Paltz kon het publiek de instel ling van binnen bekijken, zodat men een goed beeld kon krijgen van het da gelijks leven in de instelling. Zo kon men onder meer een Training Sociale Vaardigheden meemaken en zien wat Creatieve Therapie inhoudt. De Paltz is een Christelijke Rehabilita tiecentrum waar jong-volwassenen met sociale of psychische problemen terecht kunnen voor een intensieve begeleiding vanuit de Bijbel. De instelling gaat uit van Stichting In de Ruimte, een stich ting die aanvankelijk begon met het or ganiseren van Christelijke kinderkam pen. Inmiddels omvat Stichting In de Ruimte onder meer een bijbelschool, een evangelische boekhandel, een drukkerij, een uitgeverij en een evange lische gemeente. In de nabije toekomst wil De Paltz zich ook gaan richten op de zogenaamde ambulante hulpverlening. Bij de Stichting Thuiszorg Baarn/Soest aan de Steenhoffstraat werd in het weekend ingebroken. De stichting mist een computer, een telefoonbeantwoor- der en diverse telefoons. De openslaan de deuren van het pand waren door de inbreker geforceerd. In het verslag over de gebeurtenissen rondom de opening van het nieuwe ge meentehuis in de krant van vorige week is de indruk gewekt dat het gedicht "Ci- ves Susati" zou zijn uitgevoerd door de beeldende kunstenaar Ton Paauw uit Soest. Dat is een misverstand. Paauw heeft de redactie laten weten dat zijn idee voor de uitvoering sterk verschilt van wat er uiteindelijk gekozen is. "De architect heeft alleen mijn voorstel om niet een glasplaat maar een plaat van plexiglas te gebruiken overgenomen," aldus Paauw. Zijn idee om de "skyline" van Soest (Oude Kerk etc.) in de plaat op te nemen is bijvoorbeeld niet over genomen, evenmin als de "aanlichting van onderaf'. Wel heeft de kunstenaar zich te elfder ure nog met de afwerking van het gedicht bezig gehouden door de plaat te laten polijsten. Waarvan akte. Een belangrijke taak van het Rode Kruis is de hulpverlening aan en de op vang, verzorging en verpleging van ge wonden, zieken en andere slachtoffers bij bijzondere gebeurtenissen en ram pen in tijd van vrede en oorlog. Daar toe worden over het gehele land zoge heten geneeskundige peletons en op vang- en verzorgingsgroepen gevormd, die bestaan uit goed opgeleide en ge trainde vrijwilligers. De helpers en helpsters onder hen heb ben jaarlijks een sportieve gelegenheid om onderling hun inzicht en vaardig heid te meten tijdens de Nationale Wedstrijden Rode Kruis Korps, die vooral in het teken staan van de boven genoemde taak. Dit jaar worden de wedstrijden gehouden in sporthal De Trits in Baarn. Een "papieren" catastrofe is uitgangs punt voor een vierledige competitie: EHBO, eerste hulp dicht bij de plaats van een ramp, verdere behandeling on der verantwoordelijkheid van een arts en vervolgens de opvang, verzorging en verpleging in een noodbeddeninrich- ting. De verrichtingen worden beoor deeld op totaal maar liefst driehonderd punten. Daarbij wordt niet alleen gelet op kennis en kunde, maar ook op de houding tegenover slachtoffers en je gens elkaar. De wedstrijdploegen, elk bestaande uit vier personen, worden afgevaardigd door plaatselijke colonne-houdende afdelingen van het Nederlandse Rode Kruis uit elf provincies. Al met al een spannend evenement dat hoofdzakelijk kan worden georgani seerd dankzij een grote en enthousiaste inzet dit jaar van de afdeling Sliedrecht (winnaar 1989) en de gemente Baarn. Het programma begint om 10.00 uur en duurt tot ca. 14.30 uur. Ook wekelijks terugkerende onderwer pen zijn het laatste Soester politie nieuws, het weekend-recept door de ra dio Soest kokkin, een prijsvraag waarbij leuke prijzen te winnen zijn en de Radio Soest klassieke Top 3. Kortom: een ge zellig programma, dat beslist de moeite waard is om eens naar te luisteren. De uilzending vindt plaats op 97.0 via de kabel en 105.9 mhz in de ether. Het is uw beurt... Op maandag 8 oktober is de heer LJ. Meijer te gast bij het Radio Soest-pro- gramma "Het is uw beurt.." Eef van der Horst praat dan met de heer Meijer, die bij veel Soesters niet alleen bekend is door het feit dat hij jarenlang bij de Soester politie heeft gewerkt als chef personeelszaken, maar ook als dirigent van de zangvereniging Paleis Soestdijk en de Christelijke koorvereniging Sur- sum Corda. De heer Meijer zal in dit programma zijn eigen miziekkeus laten horen. Op zaterdag 6 oktober wordt er tussen 10.00 en 16.00 uur een landelijke Ba nenshow georganiseerd. Alle 140 Dactylo-vestigingen zijn op deze dag geopend. De Banenshow wordt juist op zaterdag gehouden om werkzoe kenden, die niet op werkdagen langs kunnen komen, de mogelijkheid te bieden zich te laten informeren over de honderden beschikbare banen. Dactylo heeft de Banenshow samen met bedrijven georganiseerd. De op drachtgevers hebben speciaal voor deze dag een inventarisatie van de beschik bare vakatures aan de vestigingen door geven. Werkzoekenden kunnen een goede keuze maken uit deze beschikba re banen. Hierdoor krijgt de uitzend kracht een duidelijk beeld van zijn of haar toekomstmogelijkheden en kan zich goed oriënteren op de arbeids markt. Dactylo heeft banen in alle sektoren en beroepen. Naast de vakatures in de adminstratieve, technische, (pa ramedische en industriële sektor, zijn er zelfs mogelijkheden op het gebied van off-shore. Voor wat betreft de werktijden zijn er legio mogelijkheden. Er is werk voor kandidaten die full-time of parttime, of slechts enkele uren per week beschikbaar zijn. Uitzendwerk is vaak tijdelijk, maar het is ook een ideale opstap voor kandida ten die op zoek zijn naar een vaste baan. Door het tijdelijke karakter van uit zendwerk kunnen schoolverlaters bij meerdere bedrijven werkervaring op doen en ondervinden welke baan hen het meeste aanspreekt. Kortom, er zijn redenen genoeg om za terdag 6 oktober a.s. tussen 10.00 en 16.00 uur even langs te komen en wel licht vindt Dactylo dan al gelijk een pas sende baan. Iedereen is van harte wel kom bij Dactylo Uitzendburo in Soest, Soesterbergsestraat 22a, tel. 24000. - - Een aantal oud-leerlingen en oud-leer krachten van de De Savornin KLhman- basisschool wil gelijktijdig met de in no vember te houden festiviteiten rond heropening en viering van het 60-jarig jubileum een reünie organiseren voor allen die ooit leerling of leerkracht van deze school geweest zijn. De daartoe opgerichte commissie on der voorzitterschap van J. Brons is reeds enkele maanden bezig met de organisa tie van deze reünie. Direct na de hero pening op vrijdag 9 november van de school, die nu verbouwd wordt, wil men op zaterdag 10 november van 11.00 tot 16.00 uur de reünie houden. De com missie wil op deze dag niet alleen volop gelegenheid tot ontmoeting geven, maar ook zullen er door oud-leerkrach ten uit diverse perioden "openbare" lessen gegeven worden. In de naast het schoolterrein gelegen grote zaal van de "Rank" zal een expositie gehouden worden van allerlei oude leermiddelen uit de tijd van "toen", waarbij tevens een koffiemaaltijd kan worden aange boden. De commissie hoopt ook dat speciaal voor deze gelegenheid een historische schoolkrant kan worden uitgegeven en verzoekt daarom om inzending van De 19-jarig jongemman uit Soester- berg, die na een aanrijding was doorge reden, heeft zichzelf gemeld bij de poli tie. De jongen was na een botsing met een 49-jarige man uit Soest op de krui sing Plesmanstraat - Fokkerstraat door gereden. Getuigen hadden hem echter herkend. De reden waarom de jonge man, die de Soester geen voorrang had verleend, niet was gestopt werd al snel duidelijk. Hij had geen rijbewijs, de au to was niet verzekerd en stond - voor het gemak - op naam van een plaatsgenoot die daar totaal geen weet van had. Een 81-jarige bewoner van de Veenbes- straat heeft zijn auto - zij het behoorlijk beschadigd - nog voor de deur staan. Dieven hadden geprobeerd zijn auto te stelen. De auto liep voor 500 gulden schade op aan contact- en deurslot. Ook werd een koker met parkeerkwar- tjes uit de auto gestolen. Bewoners van de Heuvelweg en de Dokter de Voslaan ontdekten vorige week vrijdag dat er in hun woning was ingebroken. De inbraken moeten op klaarlichte dag hebben plaatsgevonden en vermoedelijk zijn ze het werk van de zelfde daders. Een buurtonderzoek le verde geen resultaat op. Aan de Dokter de Voslaan werd een schuifpui aan de achterzijde openge broken, waarna de daders de gehele woning doorzochten en alle kasten leeghaalden. Vermist worden een aan tal sieraden en wat buitenlands geld, ter waarde van zo'n 3000 gulden. Aan de Heuvelweg werd de achterdeur geforceerd. Wat daar werd meegeno men kon de politie niet zeggen. schoolfoto's uit deze 60-jarige periode, terwijl ook geschreven anecdotes uit die tijd door de redactie zeer op prijs wor den gesteld. Foto's en "pennenvruch ten" kan men sturen naar de school: Driehoeksweg 16, 3768 EP Soest. Geïnteresseerden voor deze reünie kunnen zich voor deze dag aanmelden door overmaking van f 12,50 op reke ning van de De Sav. Lohmanschool, banknummer 9444.74.683. Gironum mer van de bank: 31003, met vermel ding Reünie (plus schooljaren op de De Sav. Lohmanschool. VAN DER LOUW SCHOENEN KWALITEIT TEGEN EEN BETAALBARE PRIJS BAARN: laanstraat 94 a (naast 't Kruidvat)- 02154-12661 In de nacht van woensdag op donder dag werden drie bewoners van en rond de Noorderweg slachtoffer van een in braak. Een 33-jarige bewoner van de Heuvelweg deed aangifte van inbraak. Dieven waren zijn woning binnengeko men door het slot van de achterdeur te forceren. Ook een 32-jarige bewoner van de Noorderweg overkwam dit. Een 31-jarige buurtgenoot meldde dat de dief was binnen gekomen door de schuifpui te forceren. Er werd geld en sieraden gestolen. Twee bewoners van de Van Goyenlaan werden afgelopen week verrast door een auto-inbreker. Een 26-jarige man en een 43-jarige vrouw uit die straat de den hiervan aangifte. De zijruiten van de auto's waren ingeslagen. ZONDER PIJNEN VERMOEIDHEID.. Geen overmatige vermocid- heil en pijnliikc voeten na een gezellig mid dagje winkelen Luchtkamer- I Dot kon met Goldkrone. demping hak de kwaliteitsschoen met de revolutionaire hak Stap na stap ervaart u het weldadige loopcom fort van de zachte, dyna mische schokabsorptie

Soester Courant | 1990 | | pagina 17