ion buis baarn Klassewijn Chateau 'Stimulans' Fonneuve in de aanbieding Woensdag 10 oktober a.s. start van 13-wekelijkse rebus - prijsvraag Actie Avia goed voor tweeduizend gulden Soest en Amersfoort in actie I^LÏÏ,.euwbouw Stimulans Huiskamerconcert voor Stichting Stimulans Ds. Rob ter Haar Romeny: 'Mijn receptie is voor de stichting Stimulans s.o.Soest en SEC geven goed voorbeeld aan Soester sportwereld SOESTER COURANT Het geld ligt op straat...? INTERIEURVERZORGING VOOR STEEDS NIEUWE WOONIDEEËN Oproep van een burgemeester Help ernstig gehandicapte kinderen op het paard Bij v. Dolderen in oktober tanken is gehandicapte kinderen vreugde schenken PAGINA 27 Op de wijnkaart Stichting Stimulans Comité van Aanbeveling Uit voorraad WOENSDAG 3 QKTORFr -) gg0 Baarnsche en Soester Courant nemen het voortouw vraagt solidariteit Afscheid na dertien jaar Zonnegloren Stichting Stimulans A*t> De besturen van s.o.Soest en SEC heb ben, in tegenstelling tot hun collega's van andere Soester sportverenigingen, positief gereageerd op de oproep van de stichting Stimulans en het bestuur van de K.N.V.B., district Utrecht, om gezonde sporters in te schakelen voor de revalidatie en recreatie van ernstig verstandelijk en lichamelijk gehandi capte kinderen uit Soest en verre omge ving. van f 25,— voor de actie nieuwbouw Sti mulans op. Het SEC-bestuur betaalt voor iedere nederlaag van het le elftal in dezelfde periode een bedrag van f 25,-- en bij een gelijkspel f 12,50. Het is (nog) steeds niet te laat om dit goede voorbeeld te volgen! Wellicht brengen s.o.Soest en SEC andere sport organisaties binnen en buiten Soest op een idee... In tegenstelling tot wie beschikt over een redelijk tot goede gezondheid, kunnen ernstig gehandicapte kinde ren niet met collectebussen of an derszins een beroep doen op finan ciële hulpvaardigheid- Gezonde, bevoorrechte mensen, kunnen dat wel. Moeten daarvoor slechts uit hun stoel komen. Zo er in iedere straat of laan één be woner te vinden is die het initiatief neemt met een intekenlijst medebe woners van haar of zijn straat of laan voor financiële hulp aan de stichting Stimulans te interesseren, dan komt een afdoende oplossing voor de Birkstraat 131 snel naderbij. Wie, o wie gelooft in het solidari teitsgevoel van "de buurt" en neemt het initiatief? Nadere inlichtingen: J.H. Leijen- dekker, Jacob Catslaan 7, tel. 14665. Ongeacht de uitslag brengt iedere com petitie-wedstrijd van s.o.Soest (1), ge snoeid tot aan de winterstop een bedrag Inzet: Kinderen die alles aan gezond heid missen helpen het laatste stukje le vensvreugde te behouden. NIEUWSTRAAT 18-24 - BAARN - TEL. 02154-12600 Namens het Comité van Aanbeveling "Actie Nieuwbouw stichting Stimulans", brengen wij het volgende onder uw aandacht. Sinds 1985 is de stichting Stimulans, gevestigd aan de Birkstraat 131 te Soest, dagelijks actief verstandelijk en lichamelijk gehandicapte kinderen te active ren, revalideren en recreëren door middel van paardrijlessen. Dit werk ge schiedt op niet commerciële basis en wordt verricht door vrijwilligers en sta giaires. Daarnaast worden voor deze doelgroepen jaarlijks een aantal zomer vakantie-kampen georganiseerd. Met beide projecten zijn jaarlijks 6000 werk uren gemoeid. Op korte termijn loopt de voorzetting van dit werk ernstig gevaar. Toegangsweg en accommodatie brengen, bij gebruik door ernstig gehandicapte kinderen niet langer te verantwoorden risico 's met zich mee, waardoor binnen afzienba re tijd sluiting onvermijdelijk is. De Provinciale Overheid stelt voor noodzakelijke verbeteringen, nieuwbouw en instandhouding een bedrag van f200.000, ter beschikking, daarmee nut en noodzaak van deze therapie onderstrepend, zij het met de taakstellende voorwaarde dat de stichting Stimulans het resterende bedrag voor renovatie en nieuwbouw, f 300.000,—, uit eigen middelen financiert. Dit laatste valt op korte termijn niet te realiseren. De exploitatie is tot nu toe ge baseerd geweest op kleine bijdragen van ouders, incidentele giften en beschei den subsidies. Daardoor konden in de afgelopen vijf jaar geen afschrijvingen op de accommodatie plaatsvinden. Gehandicapte kinderen kunnen niet bij collectes en andere inzamelingsacties worden ingezet. Gelden om met een groots opgezette reclamecampagne een groot publiek voor deze problematiek te interesseren ontbreken. Gehandicapte kinderen en de stichting Stimulans zijn dus aangewezen op de hulp van derden. Sinds het sein "alle hens aan dekwordt uitgezonden ontvangen wij veel mede werking van de regionale pers, plaatselijke en regionale radio, K. R. O. -radio en A.V.R.O. -televisie. In deze persoonlijke oproep richten wij tot u het volgende verzoek. Door een eenmalige storting van f 1.000, - wordt u lid van de club "Vrienden van de Birkstraat 131Uw naam, privé-onderneming of organisatie, wordt na ontvangst van dit bedrag op een plaquette aangebracht die blijvend binnen de accommodatie aan de Birkstraat 131 zal zijn opgesteld. Als lid ontvangt u jaarlijks een uitnodiging voor een exclusieve "open dag", waarbij wij verantwoording afleggen voor uw eenmalige donatie. Tenslotte. Zonder twijfel wordt u dagelijks geconfronteerd met aanvragen en verzoeken om financiële hulp. Onze oproep onderscheidt zich daarvan in die zin dat ern stig gehandicapte kinderen niet voor zichzelf kunnen opkomen, waardoor ze, kansarm als ze zijn, hun laatste stukje levens vreugde en recreatie zouden moe ten inleveren. Vandaar dit niet alledaagse, persoonlijke beroep op u. Namens alle betrokken kinderen en de stichting Stimulans zijn wij u bij voor baat ten zeerste erkentelijk voor uw medewerking. Uw reactie - Rabo bank Soest, Postgiro 21.27.75- Rek. nr. 35.99.43.500 - met belangstelling tegemoetziende, verblijven wij. Met de meeste hoogachting namens het Comité van Aanbeveling. J. de Widt, Burgemeester van Soest. Een maand lang subsidieerde het tankstation van Avia aan de Birkstraat op zaterdagen en zondagen de nieuw- bouwactie van de Stichting Stimulans. Van iedere getankte liter gas ging lOcent naar het goede doel, terwijl van iedere li ter benzine en diesel 2 cent werd afgedra gen. Op de laatste dag van de actie werd de balans opgemaakt. Burgemeester J. de Widt nam in zijn functie als lid van het Comité van Aan beveling Stichting Nieuwbouw, een che que van maar liefst 2.000gulden in ont vangst. In de maand oktober wordt deze actie voortgezet door Toyota-dealer Van Dol deren in de Burgemeester Grothestraat. Tijdens werkdagen is iedere getankte li ter benzine of diesel 5 cent waard voor de gehandicapte bewoners van de Birk straat 131. Deed AVIA Nederland aan de Birk straat in de maand september op za terdagen en zondagen zijn tankstation open t.b.v. de stichting Stimulans, in de maand oktober wordt dit initiatief overgenomen door de Soester Tovota- dealer Van Dolderen, tankstation Burgemeester 68. Vanaf zaterdag 6 oktober tot en met 31 oktober a.s. is bij dit tankstation een volle tank geld waard voor de nieuw- bouwactie van het in nood verkerende paardrij-centrum voor ernstig gehandi capte kinderen. In deze periode zal ge durende de werkdagen bij bovenstaand benzine- en dieselstation voor iedere li ter getankte benzine, alle soorten, en diesel 5 cent worden afgedragen t.b.v. de actie nieuwbouw van de stichting Stimulans. Eigenaar Van Doldereen over zijn ac tie: "De kinderen die het betreft missen alles wat bevoorrechte gezonde mensen wel bezitten. Als nu ook nog hun enige stukje levensvreugde in gevaar komt dan moeten we daar met z'n allen als Soesters iets aan doen. Wij hier hebben 't er graag'voor over. Ik reken er op dat de Soester automobilisten er de komen de maanden net zo over denken.' Het motto de komende maand is dus: In oktober bij Van Dolderen tanken, is ernstig gehandicapte kinderen'vreugde schenken. Wijnboer Simon Taudin helpt stichting Stimulans Restaurants die Chateau "Stimulans" /Fonneuve '88 op hun wijnkaart aanbevelen: La Grande Bouffe, Soesterberg- sestraat 107 - Soest ACTIE NIEUWBOUW Drs. L.A.M. van Beek Directeur Nieuweroord, R.K. Cen trum geestelijk gehandicapten, GJ.M. van der Beek Pastor R.K. kerk, Soest J.R. van Beijnum Voorzitter Community Service Ro tary Club, Baarn - Soest Ria Bremer AVRO-TV, Hilversum Ds. J. van Buuren Gereformeerde kerk, Soest Ds. J. Greive Hervormde Kerk, Soest W. Meiners Hoofdredacteur dagblad De Gooi en Eemlander Dr. O. van Nieuwenhuizen Kinderneuroloog AZU, Utrecht B.J. Pagé Consultant Arbeidsaktiviteiten A.V.O., Amersfoort Drs. WJ. Peek Revalidatie-arts en algemeen direc teur De Trappenberg, Huizen N.H. Prof Dr. Ir. A. Rörsch T.N.O. Delft A. Schreuder Burgemeester van Amersfoort C. Sesink Raadadviseur van het Huis van Hare Majesteit de Koningin, Soest Herman van Veen Cabaretier, Soest Drs. M.W.M. Vos-van Gortel Burgemeester van Utrecht J. de Widt Burgemeester van Soest Leon Gommers, een jonge Soester wijnimporteur en sommelier, voelt zich nadrukkelijk betrokken bij de ac tie Nieuwbouw van de Stichting Sti mulans. Zijn interesse heeft hij overge bracht op de Franse wijnboer Simon Taudin, een relatie die privé ook te maken heeft met een verstandelijk ge handicapt familielid. Resultaat: 5000 flessen Chateau Fon neuve '88, gebotteld in de directe om geving-van Taudin's wijngaard, zijn in Soest gearriveeerd. Conclusie van restaurateurs en wijn handelaren: Een absolute klassewijn verkrijgbaar tegen een relatief zeer be scheiden prijs. Te danken aan het vak manschap en de prijsstelling van Simon Taudin, binnen bereik van iedere wijn liefhebber die prijs stelt op een glas wijn dat boven de gemiddelde kwaliteit uit steekt. Dankzij restaurateurs, slijterijen en wijnhandelaren die Chateau "Stimu lans" Fonneuve in hun assortiment op namen en ten behoeve van de actie Nieuwbouw Stimulans met een zeer ge ringe winstmarge genoegen nemen, kunnen Soest en omgeving van dit ab solute buitenkansje profiteren. Bij de detailhandel is de verkoopprijs per fles: f 10,50 - 6 flessen f 59,50. De prijsstelling in de diverse restaurants is verschillend. Een bedrag van f 1,50 tot f 2,- per fles komt ten goede aan de actie Nieuwbouw Stichting Stimulans. Chateau "Stimulans" Fonneuve, een klassewijn die ook als relatiegeschenk zich in meer dan een opzicht positief zal onderscheiden. a Votre santé, en die van de Stichting Stimulans! Herkomst Chateau 'Stimulans' Fonneuve De negen hectare grote wijngaard van de familie Taudin ligt ten N.O. van Bor deaux. De wijngaard heeft de appella tion Premières Cötesde Bordeaux Con- trólée. Aan de zuidkant van de wijn- Wijnboer Simon Taudin in zijn wijn gaard ten n.o. van Bordeaux. gaard bestaat de bodem uit kalk en klei, in het Oosten overheerst vooral kiezel steen en klei. De wijngaard is aange plant met 65% Cabernet Sauvignon. De traditionele vinificatie in roestvrij stalen tanks en de rijping op eikenhou ten vaten geeft een wijn met een mooie donkere kleur, een goed bouquet waar in de merlot overheerst en een gecor- seerde smaak. De wijn is nu zeer goed te drinken bij vleesgerechten en kaas en een uitste kende begeleider voor alle wildgerech- ten. De kwaliteit staat toe dat men er tot 1993 veel wijnplezier aan kan beleven. De gemiddelde oogst op Chateau Fon neuve is 55 tonneaux, goed voor 66.000 flessen wijn. Een wijn van absolute klasse, die zich ook als relatiegeschenk in positieve zin zal onderscheiden. Hotel Van den Brink, Soester- bergsestraat 122, Soest Restaurant 't Hoogje, Kerkstraat 10 - Soest Restaurant Darthuizen, Prins Hendriklaan 1 - Soest Restaurant Darthuizen, Rijks straatweg 315 - Leersum Le Saladier, F.C. Kuyperstraat 3 - Soest Restaurant 't Zwaantje, Radema- kerstraat 2 - Soesterberg Restaurant De Tuin, Rademaker- straat 6 - Soesterberg Restaurant De Lage Vuursche, Dorpstraat 2 - Lage Vuursche Restaurant 't Jagershuis, Dorp straat 11 - Lage Vuursche Hotel De Prom, Amalialaan 1 - Baarn Eethuis De Generaal, Lt. Gen. van Heutzlaan 15 - Baarn Restaurant De Prins van Oranje, Stationsweg 65 - Baarn Restaurant 't Hollewout, Hoek- straat 10 - Bunschoten Chinees-Indisch restaurant Boed- ha, Utrechtseweg 2 - Amersfoort Chinees restaurant Boedha, ■Soestdijkerstraatweg42a - Hilver- 'sum Theater De Speeldoos, Rem- brandtlaan - Baarn Slijterijen en wijnhandelaren die Chateau "Stimulans" Fonneuve '88 uit voorraad leverbaar hebben: Fa. B. v.d. Linden, Burg. Grothe straat 6 - Soest Fa. T. v.d. Linden, Soesterbergse- straat 49 - Soest Fa. Brouwer, Steenhoffstraat 64 - Soest Fa. Brouwer, Generaal Winkel manstraat 37 - Soesterberg Gommers Wijnimport, F.C. Kuy perstraat 26 - Soest Fa. Kolders, Brinkstraat 36 - Baarn Fa. Joh. Mets, Van Weedestraat 90 - Soest Vanaf 10 oktober a.s. tot en met 2 ja nuari 1991 treft U in deze courant, ge durende dertien achtereenvolgende weken, iedere woëhsdag een bijzondere 9 rebus-prijsvraag aan. ~Een inittëfiefva'n' 'dèK üitgevefs van de Baarnsche en Soester Courant, bedoeld om op korte termijn de stichting Stimu lans - lees ernstig gehandicapte kinde ren - hun levensvreugde, een uurtje paardrijden per week en een vakantie zomerkamp, te laten behouden. Wij maken het u niet moeilijk. De oplossing van een eenvoudige rebus schrijft u op een briefkaart, porto-kos ten f 0,65. Aan extra portokosten dient minimaal een bedrag van f 2,25 aan postzegels te worden bijgeplakt. De op brengst daarvan komt geheel ten goede aan de actie nieuwbouw van de stichting Stimulans. Veertien dagen na het ver schijnen van iedere rebus-prijsvraag worden de winnaars bekend gemaakt. Prijswinnaars? Voor wat hoort immers wat. Iedere week bestaat de hoofdprijs uit een midweek vakantie naar keuze in een van de werkelijk schitterende bun galowparken -van Gran Dorado in Ne derland of Duitsland. Samen, of met het ■hele gezin. Daarnaast hebben een aantal firma's, waaronder Brilcentrum - Colitico - Vis handel Ruud Smit - fa. Homoet - Lad- brokeTotalisator- Restaurant De Korte Duinen - Wijnimport Gommers - Wijn handel b.v. Linden e.v.a. prijzen be schikbaar gesteld. Het totale prijzenpakket bedraagt we kelijks tenminste f 1.000,— Help met deze puzzelactie gehandicap te kinderen op het paard en in het zadel! De trekking van de prijswinnaars ge schiedt onder notarieel toezicht. Alle prijzen werden volledig gratis ter be schikking gesteld. Woensdag 10 oktober a.s. de eerste af levering. Doe mee! Help gehandicapte kinderen op het paard en in het zadel! Zondag 23 september vond ten huize van de familie Jens, Jac. van Looylaan 2, het eerste huiskamerconcert t.b.v. de actie Nieuwbouw van de Stichting Sti mulans plaats. De met wijn en hapjes "aangeklede"muziekmiddag kreeg veel bijval van de aanwezigen. Vrijdag 19 oktober a.s., aanvang 20.15 uur, vindt in het kader van de serie huis kamerconcerten t.b.v. de actie Nieuw bouw Stichting Stimulans het tweede huiskamerconcert plaats ten huize van de familie Jens, Jac. van Looylaan 2 te Soest. Geertruida Mesdag (clavecim- bel) en Matthijs Mesdag (bariton) voe ren werken uit van Purcell, Haydn en Handel. Nadere inlichtingen over dit romantisch "aangeklede" huiskamerconcert bij de fam. H. Jens, telefoon 25295. Vanzelfsprekend beschikt niet ie dereen over de financiële mogelijk heden bedragen van f 1.000,-- of meer te schenken. Het zijn niet in de laatste plaats de "vele kleintjes" die het gewenste eindresultaat, f 300.000,--, kunnen realiseren, ieder bedrag dat u kunt missen is welkom bij Rabo Bank Soest: post giro bank nr. 21.27.75, rek. nr. 35.99.43.500. Bij voorbaat namens alle gehandi capte kinderen en hun ouders héél, hèèl hartelijk dank. De Stichting Stimulans, met veel inzet en enthousiasme aan het werk om de benodigde ge|den binnen te halen voor de noodzakelijke nieuwbouw, maa zich verheugen in de daadwerkelijke mede werking van de heren J. de Widt buree- meester van Soest, en A, Schreuder burgemeester van Amersfoort Beidé burgemeesters maken deel uit van het Comité van Aanbeveling van de actie Nieuwbouw Stimulans, maar hebben ook een persoonlijke betrokkenheid in de activiteiten. De Soester burgemeester tekende per soonlijk ruim 100 brieven waarin een aantal Soester bedrijven werd opgeroe pen door middel van een eenmaliae storting van f 1.000,- lid te worden vin ?S,Sll5.. Vrienden van de Birkstraat 131 Zijn Amersfoortse collega bege- W leidde een dergelijke oproep, afge stemd op zakenmensen in Amersfoort en omgeving, met 100 visite-kaartjes voorzien van de met de hand geschre ven tekst: Stimulans Van Harte Aan bevolen" door A. Schreuder, burge meester van Amersfoort. De actuele ernst van de situatie (sluiting dreigt en lijkt onvermijdelijk), heeft de geadresseerden duidelijk aangespro ken. Hoewel het benodigde bedrag, f 260.000,- op korte termijn, nog niet is ontvangen, hoopt het Actie-Comité Nieuwbouw dat de noodsignalen die onafgebroken middels tal van acties worden uitgezonden worden opgevan gen en verstaan. Een kwart eeuw vlootpredikant bij de Koninklijke Marine, ruim dertien jaar dé dominee van ziekenhuis Zonneglo ren. It's time te go voor de 68-jarige Rob ter Haar Romeny. Vrijdag 5 okto ber a.s. wacht hem in zijn ziekenhuis vanaf 16.00 uur een welverdiende af scheidsreceptie. Dominee in een ziekenhuis of aan boord van een van Hr. Ms. schepen, het verschilt nauwelijks van elkaar. In beide gevallen afwisselend luisteraar en praatpaal. Op volle zee en op het vaste land. Ds. ter Haar, allerminst een dog matische verkoper van toegangskaarten die in bepaalde gevallen recht geven op eeuwig leven na de dood. Een bewogen geestelijke gids waar men dag en nacht van opaan kon. Bij de Koninklijke Ma rine en in het Zonnegloren van Soest stond hij in de meest letterlijke zin tus sen leven en dood. Als vlootpredikant had hij te maken met vliegtuigen die verongelukten - slachtoffers - nabe staanden. Aan de Soesterbergsestraat met patiënten en directe familie, levend tussen vrees en hoop. De afscheid nemende dominee wist waar hij 't over had. Werd ook zelf ge troffen door een hartinfarct. Een erva ring die hem leerde verstaan en begrij pen wat ernstig ziek-zijn eigenlijk is. Ds. ter Haar, geen verkoper van geloof of zieltjesslijper. Zelf zegt hij daarover: "Geloof is in sommige gevallen erg moeilijk over te brengen, terwijl het be grip Liefde in de meeste gevallen te veel gericht is op iemand. Als je echter de Liefde van God naar de mens toe in ge sprekken betrekt dan stel je het bijna op een lijn met de HOOP die deze Liefde geeft. HOOP is immers de laatste stro halm, het laatste uitzicht dat ieder mens uiteindelijk heeft. Andere bestemming De vertrekkende dominee zet de pijlers van zijn werk onder mensen, geloof, hoop en liefde, duidelijk als aanjagers in werking bij de afscheidsreceptie die hem wacht. Iedereen die het de moeite waard vindt afscheid te komen nemen houdt hij bij voorbaat voor bloemen en geschenken achterwege te laten." Het geld dat men daaraan eventueel zou willen besteden zou ik bij voorkeur een andere bestemming willen geven," waarna een toelichting volgt op dit niet alledaagse verzoek. "Ik zou het," aldus ds. ter Haar, "gewel dig vinden met dit geld bouwstenen te kunnen aandragen voor het verdere voortbestaan van de stichting Stimu lans. Hun toekomst is onzeker en daar mee ook het iaatste stukje levensvreug de dat ernstig gehandicapte kinderen in de Birkstraat 131 wekelijks ontvangen. Wie mijn verzoek verstaat brengt stuk jes geloof, hoop en liefde in praktijk. Ik vind mijn afscheidsreceptie een uitste kende gelegenheid daaraan gestalte te geven." Ds. Rob ter Haar Romeny, een bijzon der mens. Ze zullen hem missen in Zon negloren. Ds. C.R.H. ter Haar Romeny voor "zijnZonnegloren. SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 1 41 52

Soester Courant | 1990 | | pagina 27