S.E.Q ZÉÉR THUIS IN eren geen eentehnis uille- B en W Bert Krijger nieuwe voorzitter SEC ingsregeling g- nlaan ling voor werkenden ïn wonen SPORT SPORT Speeldoos 'Geluk bij een ongeluk' mist echte gevatheid Speeldoos agenda Dierendagconcert in kasteel Groeneveld SCRABBLE Scrabbleseizoen weer gestart Hoksbergen toont vorm 'Ik ben bevoorrecht om alles te kunnen doen wat ik leuk vind' FIETSCROSS Kings Road Riders Shot kan nog geen vuist maken TAFELTENNIS VOETBAL Laatste wedstrijd zomercompetitie 'De Snoekbaars' gestreden VISSEN Goede prestatie 'Soestdijk 3' BILJARTEN activesoorts TEAMÊm N/C VAN DAM De jeugd heeft de toekomst TENNIS Donald Molenaar twee punten tekort 06-11 AUTOSPORT DVSB-dammers zeer goed van start DAMMEN PAGINA 32 gemene Bijstandswet), ïkomstenvoorzieningen 1 gedeeltelijke Arbeids- ridswet), WWV (Werk- ;t Voorziening), ROA •pvang Asielzoekers) en et Bejaardenoorden), nvraagformulieren ver- )or zwemlessen en rui en voor inentingen en :oek. ent de receptie ook als it van bestemmings- ti Cultureel Jongeren CJP); plattegronden; met gemeentewapen net logo-opdruk. van de doortrekking •ningsweg hebben de le Beukenlaan een an- gekregen. De Dalweg erkeer belangrijker ge- de Beukenlaan. Daar- voorrangsregeling ge- verkeer op de Dalweg >rrang boven het ver- Beukenlaan. de bebouwing rond de extra groot riool in de nodig was, vooral voor i het regenwater, moest de kruising Beuken- worden weggebroken. :uw aanbrengen ervan ig van de kruising op de ie van beide wegen af- kruising van de Dal- ribert Cuyplaan zijn er ikenlaan geen linksaf- In plaats daarvan zijn Iers aangelegd. Hier- wersteken voor voet- ?er geworden, ook op at de verkeerslichten ïg zijn. Ike vierde woensdag 1 van 13.00 tot 13.30 ngma: Soest, dinsdag 17.00 uur na telefoni- via toestel 531. Soes- efonische afspraak. 'inkels: Soest, woens- tot 17.00 uur na tele- aak via toestel 601. a toestel 457. Onder bureau onderwijs, >esterberg, na telefo- k via toestel 601. isser: Soest/Soester- jmorgen na telefoni- /ia toestel 463 (ruim- g en bouwzaken). i in Soesterberg wor- in de dependance i het Dorpshuis aan an Staf Voorlichting het gemeentehuis is door het ministerie ten en werkgelegen- m folder "Als werk g te zwaar gaan val ing voor oudere alleen wonen". mt en een baan heeft, algemeen een druk ijkse huishoudelijke aodsehappen doen, de (afjwas doen, ne- 'kdag nog een groot je tijd in beslag. taat de regeling eriichting Alleen- e) Werkende. Deze eding voor arbeids- of voor huishoude- ledoeling van deze lijvende arbeidson- 'oorkomen. De ver- et bestemd voor die men door ziekte of iigheden het werk goed aankan. eten over TAW of ;elingen, kan voor e terecht bij de be- vaarbij men is aan- WOENSDAG 3 QKTORFr 1990 SOESTER COURANT PAGINA 33 Kultureel centrum Rem brandt laan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 Dinsdag 25 september speelde de klucht "Een geluk Bij Een Ongeluk" van Dave Freeman in de Speeldoos. De vertaling was van René van Vooren en dat was goed te merken. Voorspel bare grappen en grollen, die net de fi nesse misten om als echte humor be stempeld te worden. Dubbelzinnig heid troef en alles al eens eerder ge hoord. Het genre stuk is er één van dertien in een dozijn. In de kast en uit Me kast als het op zijn tijd zo uitkomt. Daar kun je een zaal mensen wel mee bezighouden. De bezetting vertoonde een aantal na men, die er nog het beste van deden ver wachten. Piet Bambergen, vooral geen acteur, maar een stuk onbenul op de bühne, waarvan hij het ook moet heb ben, deed van alles om te laten zien, dat hij het wel leuk vond om toneel te spe len. Zelfs het vergeten van de tekst vindt hij kennelijk nog leuk. Johnny Kraaikamp jr. is een veelbelovend ac teur, maar zijn stem laat hem wel eens zodanig in de steek, dat hij in de zaal niet goed te horen is. Als je je moet in spannen om naar grappen te luisteren, is de lol van de grap er al snel af. Bruni Heinke is een vaste waarde in dergelijke stukken. Vandaar dat het een goede keus was om haar te laten inval len voor de vrouwelijke hoofdrol. Mar- greet Heemskerk speelt onveranderlijk het truttige type, waar altijd de draak mee gestoken dient te worden en Jaap Stobbe komt tegenwoordig ook niet verder meer dan de politieagent, die aan een stel kennelijk pientere mensen wel even juridisch onderricht komt ge ven. Theater De Speeldoos Vrijdag 5 oktober Aanvang 20.15 uur: 'Liederen van wanhoop en ongeloof Solo-programma door Hans Dorres- tijn. Kaarten f 15,-. Pas 65+/CJP f 12,50. Donderdag 11 oktober Aanvang 20.15 uur: Tour de chant' Johan Verminnen met een nieuw aan vullend programma waarin teksten met Jacques Brei centraal staan. Kaarten f 19,-. Pas 65+/CJP f 18,-. Vrijdag 12 oktober Aanvang 20.15 uur: De bittere tranen van Petra von Kant' Toneelstuk over het onvermogen van vrouwen1 tot liefhebben. Produktie van het Zuidelijk Toneel en Stichting Strooker. Kaarten f 15,-. Pas 65+/CJP f 15,-. Donderdag 16 oktober Aanvang 20.15 uur: 'Dansgezelschap Reflex' Hedendaagse dans van vooraanstaan de Nederlandse en buitenlandse cho reografen. kaarten f 20,-. Pas 65+/CJP f 17,50. Vrijdag 19 oktober Aanvang 20.15 uur: Tango aan de Dnepr' Bert Visscher in een avondvullend programma warin kwistig met humor wordt gestrooid. Kaarten f 17,-. Pas 65+/CJP f 15,-. Dinsdag 23 oktober Aanvang 20.15 uur: 'Arsenicum en oude kant' Komische Thriller met o.a. Ina van Faassen, Elsje Scherjon, Franciene Driessen, Kees van Lier e.v.a. Kaarten f 27,-. Pas 65+/CJP f 25,-. Op zondag 7 oktober 1990, vindt in de Hasselaerzaal van Kasteel Groeneveld het jaarlijkse Dierendagconcert voor de jeugd plaats, dat in samenwerking mert Kasteel Groeneveld, wordt georgani seerd ter gelegenheid van Dierendag 1990. Centraal daarbij staat de zorg voor na tuur en vooral het bos, als levend decor cn natuurlijke omgeving voor de dieren die daar leven, met de bedoeling ook de jeugd te doordringen van de noodzaak zorgvuldig om te springen met dat kost bare bezit. Een tweede bedoeling is daarbij een link le leggen tussen natuur en cultuur, tussen flora en fauna en de muziek. Dit jaar zal het concert worden verzorgd door Gert-Jan van der Weerd, verteller en pianist, Rob van Harten, illustraties en natuurlijk de boswachter André Wiersma met zijn verhalen over Die rendag thuis en in het bos. Gert-Jan van der Weerd treedt op met een concert waarvan het programma speciaal voor kinderen is samengesteld, waarbij ech ter ook de ouders en andere belangstel lenden van harte welkom zijn. Aan de hand van enkele Hollandse liedjse neemt hij de kinderen mee door de variaties op "Ah, vous dirai-je Ma- man" van Wolfgang Amadeus Mozart. André Wiersma vertelt grappige, leuke en misschien ook wel minder leuke din gen over het dierenleven in het bos. Vervolgens wordt het bekende sprookje "Peter en de WolF' van Sergei Proko- fieff uitgevoerd. Gert-Jan van der Weerd speelt, en vertelt het verhaal en de kinderen kunnen, al luisterend ge nieten van een schimmenspel waarin de figuren uit het verhaal tot leven komen. Dit bijzondere Dierendagconcert be gint op zondag 7 oktober om 15.00 uur. Kaarten kunnen worden besteld bij Kasteel Groeneveld, tel. 02154-20446. De toegangsprijs bedraagt f 6,—. ïn een dergelijke bezetting speelt zich "Een geluk bij een ongeluk" af. Een ge zondheidsboerderij wordt bemand door een vrouw, die is getrouwd met de ex-collega van haar verongelukt man, waar destijds een flinke vezekeringspre- mie voor betaald was. Uiteraard is ook schoonmama van de partij, alsmede en kele zielige hongerende gasten, die in plaats van eten alleen maar bewegings oefeningen krijgen. Het voorspelbare gebeurt. De verongelukte ex-man komt op de proppen en wat nu te doen. Als de verzekering er achter komt, staat de net gehuwde nieuwe man 15 jaar gevange nis te wachten. In de kast en uit de kast dus, verwikkelingen alom en het slaat nog aan ook, want de zaal ligt in een deuk. Kennelijk maakt het niet uit, wat er ver toond wordt, als er maar een Bamber gen, een Lanting, of een Van Duyn bij betrokken is, dan is succes verzekerd. JOD Donderdag werd in Dienstencentrum Honsbergen het nieuwe seizoen ge opend door scrabblevereniging De VanDalen. Ondanks de afwezigheid van enkele bekenden, die nog met be zigheden elders waren geoccupeerd, was er een gezellige drukte. Van de achttien aanwezigen speelden er veer tien een partij voor de competitie. Verheugend was het te zien, dat er een aantal nieuwe gezichten was te zien, als mede dat Riet de Groot na een jaar af wezigheid weer acte de présence gaf. De start gaf niet veel hoge scores te zien, behalve voor mevrouw Gerth, die in de ronde om de prijs van de week een dik ke 600 punten wist binnen te slepen. We kunnen van haar dus nog veel verwach ten. De uitslagen van afgelopen don derdag: A. Nuysink-R. de Groot 520-337 T.v.d. Veer-Trudy Danvers 563-356 H. Pierik-W. Bouman 440-367 J. Danvers-G. Welling 412-402 R. Rabelink-R. Mulder 462-387 W. Klute-T. Veerman 330-268 M. Gerth-E. Verrips 348-394 De prijs van de week was deze keer voor Wil Bouman. In de ronde na de pauze -scoorde zij het laagste aantal punten en dat was net de eis in de gesloten enve lop. Donderdag is er weer scrabble in Hons bergen aan de Wiardi Beckmanstraat. De aanvang is exact half acht en de deel name is nog steeds f 2,50 per persoon. Tijdens de 15 kilometer-tellende Moermanloop in Watergraafsmeer heeft René Hoksbergen aangetoond dat de langdurige blessureperiode voorgoed tot het verleden behoort Met een tijd van 57.13 dook hij voor het eerst sinds lange tijd onder de magische grens van 60 minuten op deze sleutelaf stand. Met de marathon van Eindho ven, die op 14 oktober a.s. op het pro gramma staat, in het verschiet was zijn 10e plaats in Watergraafsmeer een goe de generale. Een groot deel van de lange afstand- groep van AV Pijnenburg zal trouwens deelnemen aan deze marathon, waarbij waarschijnlijk menig persoonlijk record gelopen zal gaan worden. De kersverse voorzitter van voetbal club SEC behoeft weinig introductie. Wie hem nog niet kende als fractie voorzitter van de VVD, is hem wellicht al eens tegengekomen als bestuurslid van het Jumelage comité Kozle, of an ders wel tijdens zijn activiteiten voor Stichting Stimulans. Naast al deze vrij willige activiteiten heeft hij ook nog tijd voor zijn dagelijks werk als ad junct-directeur van het GBIO in Den Haag. Bert Krijger vindt zichzelf een bevoorrecht man om alles te kunnen doen wat hij leuk vindt. Op 20 september werd Bert Krijger in de algemene ledevergadering gekozen als opvolger van voormalig SEC-voor- zitter Peter Koelewijn, die na vijfjaar de hamer over wilde dragen. Krijger, die naast zijn functie van adjunct-directeur van het Gemeenschappelijke Begelei- dings Intstituut Ondernemingsraden in Den Haag, vele activiteiten op maat schappelijk gebied in de gemeente on derneemt noemt zichzelf 'een voorzitter die geen fluit van voetballen weet'. Dat kon hem er echter niet van weerhouden zich met veel enthousiasme op zijn nieuwe taak te storten. Hij kwam enkele jaren geleden met SEC in contact toen een aantal leden van de club hem vroegen of hij deel wil de nemen aan de Club van 100. "Ik heb twee jaar lang een beetje meegedraaid en ben na zo'n twee jaar secretaris van de Club geworden. Met een paar andere leden wilden we ons meer inzetten voor de vereniging. Toen hebben we de Stichting SECuur opgericht. En net als met de Club van 100, hoefde je hele maal geen verstand van voetbal te heb ben, je hoefde alleen maar van voetbal te houden. In dat verband waren wij ac tief op de achtergrond, om het voor die genen die voetballen leuk te maken. Daar gaat het volgens mij om. Je werkt samen om het voetballen leuk te maken. Toen men mij uiteindelijk vroeg om voorzitter te worden heb ik ja gezegd. Ik wil meewerken aan de goede sfeer bij SEC, ook al zal ik waarschijnlijk nooit een bal aanraken," aldus de nieuwe voorman van de voetbalclub aan de Bosstraat. Verwarring De nieuwe voorzitter denkt niet dat zijn verschillende taken verwarring zullen veroorzaken. "Dat heb je zelf in de hand. Je spreekt het met je fractie af en als er in de raadsvergadering een beslis sing genomen moet worden óver SEC, dan ga ik gewoon even een blokje om," aldus Krijger. Ook zal hij niet schromen zich te mengen in de discussie over de Op zondag 30 september kwamen elf Kings Road Riders aan de start waarvan drie junioren die in de drie Superbowl wedstrijden hun punten bij elkaar moe ten rijden om volgend jaar ook als Ex pert aan de start te mogen komen. In de Cruiserklasse werd Johan Manten vijfde en Erwin Marsé zesde in de halve finale. Robin v.d. Wolk, Koen v. Val- kenhoef, Örjan Kers en Sancho Kers behaalden allemaal de finale en werden respectievelijk zesde, tweede, vierde en vijfde. Leon v. Valkenhoef was de enige Kings Road Rider die op zijn cruiser bij de Superclass meedeed. Hij behaalde een vijfde plaats in de finale. Bij de Experts werden Dennis Krol en Sancho Kers uitgeschakeld in de man ches. Erwin Marsé werd derde in de hal ve finale, maar mocht om onbekende redenen niet meefietsen in de finale. Jo han Manten werd zesde in de halve fina le. Koen v. Valkenhoef, Örjan Kers en Leon v. Valkenhoef moesten wel voor de finale aan de start verschijnen en werden vijfde, zevende en derde. Bij de Junioren werden Toine Marsé en Rudy Krol uitgeschakeld in de man ches, Toine deed een bodemonderzoek op de eerste bult. Hij deed dit heel spec taculair op een manier zoals het nog niet veel vertoond is. Mark de Schiffart had er zin in en werd voor zijn strijdlust be loond met een vierde plaats in de finale. De landelijke teams van Shot maakten opnieuw een niet al te best competitie- weekeinde door. Zowel het eerste als het tweede team verloor met 7-3. Het eerste jeugdteam wist dankzij een uit stekend spelende Robert Huisman een gelijk spel te behalen. Het eerste team van Shot speelde thuis tegen DOV uit Heerhugowaard. Net als vorige week had Shot niet veel in te brengen. DOV kwam binnen de kortste keren op voorsprong. De enige Shot speler die het de tegenstander nog lastig wist te maken was Hans den Blanken. Zowel tegen Ronald Beringen als tegen Heemskerk boekte hij winst. Berend Jonker speelde een paar goede wed strijden, maar was op de beslissende momenten niet bij de les. Daardoor gin gen zijn eerste twee partijen nipt in de derde game verloren. Hij slaagde er nog wel in om zijn laatste wedstrijd in winst om te zetten. Daardoor behaalde Shot in totaal nog drie punten. Een tegenvaller voor Shot was dat Ar jan Hoogeveen schijnbaar nog steeds te kampen heeft met een gebrek aan con centratie, motivatie en wedstrijdritme. Hij was in ieder geval tegen alledrie spe lers van DOV kansloos. Pech voor Shot, dat zo langzamerhand wel een succesje kan gebruiken. DHC - Shot 2: 7-3 Ook het tweede team moest het onder spit delven. Deze wedstrijd had echter een heel ander karakter. De Shotters waren zeker niet kansloos. Aksel van Elteren speelde constant en wist twee partijen te winnen. Dirk Schuiling lijkt een beetje in het ritme te komen. Opval lend was dat hij alleen van de sterkste DHC-speler wist te winnen. Sander de Riemer die Shot vorige week in de race hield, liet het dit keer afweten. Hij won geen enkele partij. Voor de wedstrijd stond DHC slechts een punt voor op Shot. Inmiddels is het verschil tot vijf opgelopen. Shot 3 - Huizen 2: 4-6 Het derde team moest in deze wedstrijd een van haar vaste krachten missen. Ar jan Schuiling is op vakantie. Pieter Sa- lentijn uit het vijfde viel voor hem in. Salentijn speelde redelijk en won een partij. Achteraf bleek dat niet genoeg om Shot te helpen. Marcel Jansen won twee partijen, maar teleurstellend was dat Hans Dijs slechts een keer wist te winnen. Shot staat er nog redelijk goed voor met een plaats in de middenmoot. Overige uitslagen senioren: Poker Face 3 - Shot 4 2-8 Shot 5 - Bijmaat 2 10-0 Shot 6 - Bunshot 1 4-6 Shot 7 - Quick 11 9-1 TOVO 2 - Shot 8 8-2 Shot 10 - Buna 6 3-7 Shot 11 - Elan 5 5-5 Good Luck 7 - Shot 12 9-1 Shot 14 - ATC 3 4-6 Jeugd Het eerste jeugdteam is er in geslaagd om de reeks verliespartijen te doorbre ken. Onder aanvoering van Robert Huisman werd het thuis tegen Hotac 5-5. Huisman speelde goed en won twee wedstrijden. Zijn teamgenoten Mark vag der Horst en Joost de Visser bleven wat achter met ieder een keer winst. Het dubbel bracht het vijfde punt binnen voor Shot. Overige uitslagen jeugd: Elan 4 -Shot 4: 9-1 w LuB Van honderd 0^^- sESri vorm die de Sportstichting moet gaan krijgen. Een discussie die een gebed zonder eind dreigt te worden en waarin de WD, de partij van Krijger zelf, vier jaar geleden als enige fel protesteerde tegen de voorgestelde overlegstructuur. "Ik zal duidelijkheid moeten scheppen in welke hoedanigheid ik waar sta. Ik zal mij zeker met de discussie over de over legstructuur van de Sportstichting be moeien, maar mijzelf niet op de voor grond plaatsen. Ik kan natuurlijk wel voorzetten geven." S.o. Soest Over de door zijn voorganger zo fel ge- propageerde fusie met overbuurman s.o. Soest stelt Krijger zich wat gematig der op: "Zakelijk gezien kan het best een goede stap zijn de twee clubs onder een dak te brengen. Maar daarmee ben je er niet. De emotionele binding die le den met hun club hebben is minstens zo belangrijk. En tussen s.o. Soest en SEC staat een emotionele muur. Er zijn mensen die alles voor hun eigen club over hebben. Die kun je niet zomaar bij elkaar zetten." Zaterdag 29 september is aan de Naar- dervaart de 10e en laatste wedstrijd in de competitie gevist. Aanvankelijk vingen de meeste deel nemers behoorlijk, maar dat was van korte duur, na 8.30 uur leverde slechts een enkele stek nog vis op. De drie en een halt' uur die de deelnemers nog scheidden van het eindsignaal werd dan ook door velen wandelend over brugd. De stekken bij het gemaal richting Mui den bleken eens te meer winstgevend. De kopstek was voor Hans Nitert en le verde hem 9 meter vis op en de eerste plaats in zijn divisie. Stek vijf was voor Bert de Bruin en ook hij bleek vaardig genoeg om die te benutten, hem viel 9 meter 56 vis en de hoogste plaats in de eerste divisie ten deel. Jan Aertssen werd tweede met 9 meter 25 en maakte hiermee het degradaties pook onschadelijk. Henk Prinsen zat er ook bij, hij viste in de tweede divisie een goede tweede plaats met 6 meter 08 vis. Henk draaide een sterk seizoen en .een promotieplaats ontglipte hem maar net. Op eenzame hoogte eindigde John Ka- sius. Dit keer een zesde plaats vissend, werd hij voor de vierde maal in succes sie zomerkampioen. John wist in totaal 361 vissen te vangen, die 86 meter 10 op de meetlat lieten zien. De twee bekers die hem ten deel vallen zijn ten volle verdiend. Eveneens met zeer grote voorsprong op het peloton eindigde Willem Hunteler- slag, hij werd eerste in de tweede divisie en met 66 meter 57 en 265 vissen zal ook hij twee bekers op de schoorsteen mantel kunnen plaatsen. De prijsuitreiking, waaraan een wed- strijdvergadering vooraf gaat, zal don derdag 6 december, aanvang 20.00 uur, plaats vinden in Café Royal. Ook nu weer zullen de vijf hoogstgeëindigden uit de tweede divisie promoveren en de vijf laagsten uit de eerste divisie gaan hun plaatsen innemen. 1. John Kasius 18 pt 2. Theo Bosman 31 pt 3. Bert de Bruin 35 pt 4. Jaap Post 39 pt 5. Gerrit Kasius 48 pt 6. Ron de Bruin 51 pt 7. John Hibbel 53 pt 8. Willem v.d. Kraats 60 pt 9. Elbert van Beek 71 pt 10. Henk Horst 77 11. Jaap Lindeboom 12. jan Aertssen 81 pt 13. Henk van Riet 82 pt 14. Bert v.d. Hoef 86 pt 15. Joop Hibbel 88 pt 16. Henk Hibbel 94 pt 17. Maarten Mosk 96 pt 18. Bert Giele 107 pt 19. Ab Dekker 121 pt 20. Gerrit Kuiter 134 pt Tweede divisie 1. Willem Huntelerslag 16 pt 2. Evert Kasius 40 pt 3. Rinus Brons 47 pt 4. Willem Hopman 60 pt 5. Gert van Drie 61 pt 6. Eddie Stumpel 63 pt 7. Henk Prinsen 64 pt 8. Arie Staal 69 pt 9. Ton van Drie 74 pt 10. Hans Nitert 74 11. Richard Horst 78 pt 12. Leo van 't Klooster 80 pt 13. Wout v.d. Groep 80 pt 14. Jaap Koelewijn 80 pt 15. Co Wijnands 88 pt 16. Jan Walet 89 pt 17. Henk Altena 93 pt 18. Ad Hooft 94 pt 19. Ton van 't Klooster 104 pt 20. Jaap Troost 107 pt 21. Wijnand Koenen 123 pt 22. Hans Meijer 218 pt Van de vier teams van biljartvereni ging "Soestdijk", uitkomende in dis trict Eemland van de KNBB, was in deze tweede competitieweek alleen het derde team goed op dreef en won. De overige drie teams moesten genoe gen nemen met een nederlaag. Het eerste team dat uitkomt in de C2A- klasse moest het in een thuiswedstrijd opnemen tegen het vierde team van B'67 uit Amersfoort. In de eerste partij speelde Rien van Geerenstein tegen Dröge een bijzonder goede wedstrijd en won dan ook gemakkelijk. In de daarop volgende partij waren de rollen omge draaid en had Soestdijker Harry van Brienen niets in te brengen tegen Blae- ser. De beslissende laatste wedstrijd ging tussen Jan van den Brink en van de Klashorst, twee spelers die elkaar al ja ren kennen. Helaas voor van den Brink en voor zijn team was van de Klashorst veel sterker en won. Daarmee was een 4-2 nederlaag van het eerste een feit. Het tweede team dat speelt in de C2B- klasse verging het zo mogelijk nog slechter. In de uitwedstrijd tegen de Poedel 3 waren alle drie spelers van Soestdijk kansloos. Cees Oostergo speelde tegen Burger met een gemid delde van 1.87 niet eens zo slecht, maar voor de winst kwam hij tekort. Gosse Wessel presteerde in de tweede partij tegen De Vries bijzonder slecht. Een ge middelde van 1.44 betekende voor een speler van zijn kaliber een dieptepunt. Een nederlaag was hierdoor niet te voorkomen. De anders zo degelijk spe lende Wim van Vulpen deelde in de daarop volgende partij tegen Greeven kennelijk ook in de malaise en verloor ook kansloos. Een 6-0 nederlaag voor dit team dus. Het eveneens in de C2B-klasse uitko mende derde team doet het onverwacht goed. Na de overwinning van de week ervoor werd nu in een thuiswedstrijd vrij gemakkelijk gewonnen van de Ve- luwe 3 uit Barneveld. Een goed spelen de Gerrit Lindeboom had met een ge middelde van 2.82 weinig moeite met zijn tegenstander De Jong. De van Baarn overgekomen Joop Dorrestijn speelde eveneens sterk en won in twin tig beurten van de kansloze Vinken- borg. In de laatste partij van Piet van El- teren tegen van Delen was het lange tijd een nek-aan-nek race. Beide heren speelden een goede wedstrijd, waarbij aan het eind van de partij de Soestdijker door een paar leuke series beslissend kon uitlopen en met een gemiddelde van 3.80 fraai zegevierde. Tevens werd hiermee de 6-0 overwinning veilig ge steld. Het naar de C3B gepromoveerde vierde team heeft duidelijk moeite in deze ho gere klasse. Evenals vorige week werd ook nu verloren, ditmaal van Soester- kwartier 6 uit Amersfoort. Joop van Veenendaal speelde tegen Hagebeuk goed en won dan ook met een goed ge middelde van 1.92, maar zijn teamge noten lieten het volledig afweten. Toon Kareisen verloor met een slecht gemid delde van 0.66 kansloos van Horseling. Ook Jan-Willem Hilbrands tegen Ger ritsen en Ton Spilker tegen Schafer speelden ver onder hun kunnen. Beide spelers verloren dan ook, waardoor voor de tweede keer in successie met 6-2 werd verloren. KIES VOOR 'T ADVIES VAN DE VAKMAN VAN WEEDESTRAAT 16, SOEST TEL 13473 Soester Tenniskampioenschappen 1990 Ondanks het feit dat door de regen wel eens wedstrijden niet op de geplande datum en tijd gespeeld konden wor den, zijn dank zij de medewerking van de deelnemers/sters, toch alle wed strijden van de Soester Tenniskam pioenschappen gespeeld. Dit was noodzakelijk om alle halve finalisten in D door te kunnen plannen naar C en de halve finalisten van C weer door te laten gaan naar B. Dat de tennisjeugd in Soest in opkomst is, bleek ook weer hij de Soester tenniskampioenschap pen 1990. In het dames enkelspel wist de 12-jarige Saskia Huizinga zich in de 3 halve fina les D, C, en B te plaatsen. Hetzelfde geldt voor de dames dubbel, ook hierin wist zij zich met haar jeugdige partner Rachel Beijer in alle drie de halve fina les te plaatsen. Bij de heren is alleen L. van Maarseveen van D doorgedrongen naar de C halve finale. Hoe het in de B verloopt is nog niet bekend, deze wed strijden worden woensdag 3 en donder dag 4 oktober gespeeld, daarna zijn ook daar de halve finalisten bekend. In het heren dubbel heeft het jeugdige koppel Frank Meijer en Bas Smid zich in de 3 halve finales D, C en B weten te plaat sen. In het gemengd dubbel zijn de ver rassingen minder groot, hoewel ook daar 3 paren zich hebben geplaatst in de B. In de laatste week zullen er nog vele in teressante wedstrijden gespeeld worden alvorens op zaterdag 6 oktober halve fi nales en zondag 7 oktober alle 20 fina les plus de 6 finales van de recreaties ge speeld kunnen worden. Dit jaar worden alle wedstrijden gespeeld op het park van L.T. V. Soesterberg aan de Kerklaan te Soesterberg. Op woensdagavond 3 oktober en zaterdag 6 oktober worden de laatste recreatiewedstrijden nog op de overige parken in Soest gespeeld, waarna de 6 finale wedstrijden op zon dag 7 oktober in Soesterbeg gespeeld zullen worden. Het comité hoopt op zeer veel belang stelling in Soesterberg, waar op zondag 7 oktober om ca. 17.00 uur ook de prijs uitreiking zal plaatsvinden. De Soester Citroën AX-coureur Do nald Molenaar is er niet in geslaagd tij dens de finaieraces op het circuit van Zandvoort zijn tweede plaats in de stand om het kampioenschap te her overen. De door Citroëndealer Mole naar uit Amersfoort gesponsorde ta lentvolle rijder kwam twee punten te kort om Thijs van Dijk van de tweede plaats te verdringen. In de trainingen moest Donald van Dijk ook al voor laten gaan. Geholpen door zijn teamgenoot en kampioen Marcel van Vliet zette Donald's naaste concur rent een tweede trainingstijd neer. Do nald kwam niet verder dan een achtste tijd, maar het verschil tussen hem en Van Dijk was niet meer dan 0,6 van een seconde. In de race ging van Dijk er meteen als een speer vandoor, in de rug gedekt door teamgenoot Van Vliet. Donald kwam in een tweede groepje te zitten, waar hij voortdurend in zwaar gevecht was met John Hoogendoorn. Hij moest lijdzaam toezien hoe Van Dijk zich aan de kop nestelde, maar in de tiende ronde kwam deze niet meer door: een gebroken aandrijfas noopte hem de pitt's op te zoeken. Er gloorde Alarmnummer politie, brandweer en ambulance: Donald Molenaar kwam twee punten tekort om de tweede plaats in het kam pioenschap te heroveren. dus weer hoop aan de horizon. Uitein delijk kwam Donald Molenaar als zesde over de finish en toen begon de rekene- rij. De Soester coureur bleek na aftrek van de twee slechtste resultaten twee punten tekort te komen. Eindstand Citroën AX-cup: 1. Marcel van Vliet (110 punten); 2. Thijs van Dijk (55 punten); 3. Donald Molenaar (53 punten). Jan Molenaar had er goed zin in. Hij had dan ook uitstekend getraind en voor het eerst een tijd onder de 1.23 neergezet. Maar halverwege de race be gon zijn linker voorband vreemde ca priolen uit te halen en moest hij de strijd opgeven. Voor Almeerder Donald Alleman had de race in de Formule Ford 2.000 een speciaal tintje, want het was de laatste die meetelde voor een Nederlands ff 2.000 kampioenschap. Alleman kwam als vijfde met zijn Crossle over de streep, maar door de diskwalifikatie van Jan Litjens en omdat de winnaar, de Deen Finn Ebbesem, geen punten krijgt voor het kampioenschap kon de Al- meerder 12 punten aan zijn totaal toe voegen en eindigde in de eindstand op een vijfde plaats met 46 punten. Het eerste DVSB-tiental, dat maandag thuis tegen Bunschoten speelde, was /.eer goed in vorm. De eerste paar uur ging de wedstrijd nog gelijk op, maar daarna was het gebeurd met de dam mers uit Bunschoten. Met zeven winst partijen en drie remises werd het een daverende 17-3 overwinning voor de thuisclub. Er werden enkele zeer goede partijen gespeeld; vooral de partij van G.L. de Bruyn was van grote klasse. Ook de an dere winst-partijen waren overtuigende overwinningen, waar geen geluk aan te pas kwam. Alleen H.C. de Waard aan bord 1 kroop door het bekende oog van de naald en haalde er in vreselijke tijd nood toch nog remise uit. Van de Groep zal even als de andere damvrienden uit Bunschoten wel met een kater blijven zitten. De uitslag: DVSB 1 Bunschoten 1. H.C. de Waard - M. van de Groep 1-1 2. G.L. de Bruyn - A. de Graaf 2-0 3. J.J. den Os - W. van de Groep 2-0 4. Chr. Bakker - W. de Graaf 1-1 5. M. Mulder - K. van Dijk 2-0 6. B. Weistra - H. Poort 2-0 7. L. van de Laan - G. Langerak 2-0 8. Th. Schimmel - L. Korlaar 2-0 9. H. Schouten - F. Koops 1-1 10. T. van der Ploeg - M. Koelewijn2-0 Uitslag: 17-3 Het tweede tiental was dinsdag op be zoek in Bussum, een vereniging die twee jaar geleden degradeerde uit de hoofdklasse en nu uitkomt in de eerste klas van de U.P.D.E. Voor de reserves dus een zware opgave, maar met ook nog een invaller werd er toch nog een gelijk spel uitgehaald. Met wat meer ge luk was de winst niet onverdiend ge weest. C. van Oosterom en M. Lam- brechts gingen in het eindspel helaas in de fout en dat kostte de overwinning. Bussum 1 DVSB 2 1. H. Vogelenzang - H. Oostenrijk2-0 2. S. Klnkenberg - E. van Klooster 1-1 3. A. Bolt - A. van Oosterom 0-2 4. K. Bakker - C. van Oosterom 2-0 5. M. van Roemburg - M. Lambrechts 2-0 6. W. Stegenga - E. Davelaar 1-1 7. W. Schaap - A. Butselaar 0-2 8. R. Runhaar - Mevr. van Beek 2-0 9. L. van Fulpen - E. van de GroepO-2 10. T.J. Vos - W. Vreeswijk 0-2 Uitslag: 10 - 10 Volgende week: 1 okt.: DVSB 2 - Kortenhoef 1 2 okt.: Woudenberg 1 - DVSB 1

Soester Courant | 1990 | | pagina 33