c üHl f Clubkampioenschappen AV Pijnenburg Schieter succesvol in estafettetriathlon Nationale Kampioenschappen ringsteken op 21 oktober in Soest nTTTmnn(,T1^Tim Red Stars kan net niet verrassen: 79-80 Eemvogels verliest door veel fouten Soest laa SPORT SPORT .-'' "- - V .,-'.£.4' ATLETIEK TRIATHLON Initiatief van Warmbloed-paardenfokvereniging 1 RUITERSPORT Soester Bowling Vereniging Bunschoters winnen spannende basketbalderby BASKETBAL Competitie Badso Soesterberg BADMINTON Selby deelt de punten met Irene BADMINTON Verdienstelijke start heren Smeeing/BDC HANDBAL M.H.C. Soest DUIVENSPORT Duiven en bingo Schoolkorfbaltoernooi groot succes s.o. Soest Je Goeds versla; WOENSDAG 3 OKTOBER 1990 SOESTER COURANT PAGINA 34 Afgelopen weekend werd op de atle- tiekaccommodatie aan de Wieksloter- weg hard gestreden om de titel Club kampioen van 1990. Van jong tot oud waren de atleten naar de baan geko men en met een opkomst van zo'n 100 sporters en nog veel meer toeschou wers mag de vereniging zeer tevreden zijn. Gelukkig werkte het weer mee om van deze wedstrijd een geslaagde dag te maken. Naast het sportieve gebeuren staat de gezelligheid centraal op deze dagen en hiervoor werd gezorgd door de activi teitencommissie, die voor de tweede maal een uitstekende barbecue organi seerde. Bij de senioren was wederom Ard Ver meulen de beste meerkamper. De hoofdtrainer van Pijnenburg scoorde zeer constant op de acht onderdelen en hield de concurrentie op grote achter stand. Nummer twee, Angelo van Leij- enhorst, zat meer dan 200 punten ach ter hem. Volgend jaar komt er waar schijnlijk een eind aan de hegemonie van Vermeulen, dan is de winnaar van de A-junioren, Dave Brouwer, namelijk senior geworden. Dave was uitstekend op dreef afgelopen weekend. Hij over trof zichzelf met een sprong Van 1.80 en behaalde met speer en discus eveneens respectabele afstanden. Met daarnaast uitstekende sprint- en verspringcapaci- teiten, waarmee Dave bij de Nederland se juniorentop behoort, zal hij volgend jaar een geduchte tegenstander zijn. Voor het hoogtepunt van de dag zorgde winnaar bij de B-junioren Remco Bras penning, die bij het hoogspringen de nog nooit dooreen Pijnenburgatleet ge sprongen hoogte van 1.91 haalde. Bij de dames en oudere meisjes waren weinig deelneemsters en konden Marion van den Broek (dames) en Hermione Sche pen (B-meisjes) gemakkelijk kampioen worden. Meer strijd was er bij de C-junioreri, waar Justin Wuring en Eric Schoema- ker elkaar met goede prestaties tot grote hoogte opzweepten. Justin bleek het meest allround te zijn en mag zich het komende jaar clubkampioen noemen. Sabine van Rossenberg bleek wederom de sterkste bij de C-meisjes, al zaten Monique van Leek en Mandy Visser haar dicht op de hielen. Onverwachte winnares bij de D-meisjes werd Marinde Boissevain. Hoewel zij pas eerstejaars D-juniore is, was zij met o.a. 1.20 hoog, 4.23 ver en 11.7 op de 60m horden alle oudere concurrenten te snel af. Bij de D-jongens was Jasper Courtens dit jaar de beste Pijnenburger. Pupillen Bij de pupillen werd er af en toe tot hui lens toe geknokt voor een goede klasse ring. Het is ook niet niks om aan het eind van een zware dag nog een lOOOm te moeten lopen met daarbij luid aan moedigende ouders, trainers en clubge noten langs de kant. Toch brachten de meeste, soms nog zeer jong, pupillen het er goed van af en konden allen na af loop de zeer verdiende oorkonde thuis gaan laten zien. Bij de A-jongens was Thomas Ruiter op alle onderdelen de beste. Vooral de 4.43 ver is van hoog niveau. Lourens van Poppel heeft z'n overwinning bij de B-jongens te danken aan een sterke lOOOm, die hij in 3.39.3 aflegde. Bij de C-jongens was Lars van den Broek de sterkste en bij de mini-pupillen werd Berend ten Brinke kampioen. Maaike van der Molen, die afgelopen De Clubkampioenschappen van AV Pijnenburg vonden afgelopen weekend plaats. Jong en oud streden om een plaats op het Soester erepodium. winter furore maakte met uitstekende cross wedstrijden, liet zien op de baan de beste Pijnenburger te zijn. Ingrid den Oude won de meerkamp bij de B-meis jes, Verena Sebel bij de C-meisjes en Ju- dith Versloot tenslotte bij de Mini-pu pillen. Na de uitreiking, waar iedereen een mooie oorkonde kreeg met daarop de door hem of haar behaalde prestaties, bedankte voorzitter John Steentjes de vele juryleden zonder wie deze wed strijd niet mogelijk zou zijn geweest. Wie aan sport doet leest de Soester Courant In een spannende wedstrijd in en om het Sportfondsenbad in Amersfoort hebben Schieterteams voor een aantal prima resultaten gezorgd. Deze esta fettetriathlon bestond achtereenvol gens uit 46 km fietsen, 10,2 km lopen en 1000 meter zwemmen. Er was veel belangstelling uit de fiets- loop- zwem en triathlonwereld. Veel teams hadden zich dan ook versterkt met toppers uit de verschillende takken van sport. Het snelste Soester team werd aange voerd door Jack Belt, die met een tijd van 1 uur en 8.17 min. de op drie na snelste fietstijd voor zich opeiste. Lau- rens de Jongh liep daarna zijn 6 rondjes van 1,7 km door het Randebroekerpark in 42,20 min. waarna Frits Wibbelink sterk afsloot met een zwemtijd van 12.51 min. Dit team, dat geheel uit ju nioren bestond en onder de naam Schieter Toekomst opereerde, kwam op een 12e plaats in de totaalrangschikking en was met een totaaltijd van 2 uur 3.28 min. veruit het sterkste team in hun klasse. Het team veteranen Soest opende voor treffelijk met een 5e fietstijd van deze dag, die voor rekening kwam van de 47- jarige Cor Faber. Joop van Leijenhorst nam het lopen op zich en kon na 39.26 min. Rob de Haas aantikken, die de ki lometer zwemmen aflegde in 17.32 min. De totaaltijd was voor deze 40- plussers 2 uur 5.31 min., goed voor een 2e plaats in hun categorie. Het Schieters Finest team was ook goed voor een plaats in de voorste gelederen. Marco Herber fietste, hier 1 uur 22.36 min. gevolgd door Dennis Moerman, die hetloopgedeelte in 38.03 min. voor zijn rekening nam. Harry Koot bracht met een zwemtijd van 14.04 min. de eindtijd op 2 uur 14.43 min. De Schieter VIPS, bestaande uit Kees Rietveld op het fietsen in 1 uur 18.43, Henk Schaak op het lopen met 42.28 min. en Geert- jan Westra in het water gedurende 18.09 min. brachten hun totaalresultaat op 2 uur 19.20 min. Een team onder de naam Schieters Er varing met de inbreng van de 40-plus- sers Joop Oranje en Frans Jansen bracht het tot 2 uur 24.33 min. Joop fietste 1 uur 20.38 min., Frans liep 44.43 min. en gastzwemmer Ronald Jansen drukte 19.12 rqin. af. Daar komen de Schieters was samenge steld uit Marcel van Breukelen, die na 1 uur 22.48 min. fietsen Frits van der Meijden op pad stuurde voor het loop onderdeel, waarvan hij na 45.17 min. terugkeerde. Kees Rietveld siooi uam - na af met 18.06 min. zwemmen. Zij boekten gezamenlijk 2 uur 26.26 min. Schietervaria bestond uit fietser Arie Henzen, die na 1 uur 23.58 min. finish te, Rob Webster nam over en liep 54.11 min. en- Stephan Uyland zwom zijn baantjes in 14.33 min. Bij elkaar was hun resultaat 2 uur 32.42 min. De Schieter had ook nog twee dames teams in de strijd. Het eerste drietal werd gevormd door Mea Kriek, die 1 uur 25.57 min. fietste. Vervolgens kwam Gerda van der Veen aan de beurt voor het lopen. Gerda, van wie haar TV-bijnaam Daar Gaat Ze aan het ge zelschap verbonden was, liep zoals al tijd konstant naar een tijd van 52.44 min. Miranda Wurkum zwom een van de beste damestijden en wel 13.54 min. Zij boekten tezamen 2 uur 32.35 min. Het tweede damesteam bestond uit de kersverse triathletes Bea Beijer, die 1 uur 39.21 min. op de fiets zat. Nannie Rietveld rondde het loopparkoers in 1 uur 1.27 min. Janneke Wibbelink ont popte zich als zwemster met 16.38 min. Deze dames boekten 2 uur 57.26 min. De Warmbloed-paardenfokvereni ging "Eeniland" (WPE) Soest, alweer 14 jaar oud, werd in 1976 opgericht door twee agrariërs uit Soest: de beren G. van Zijtveld en B. van Dijk, beiden paardenfokkers in hart en nieren. Hun hobby - destijds de hobby van vele le den - vinden we nog steeds in de naam van de vereniging terug, maar wie thans de ledenlijst van de vereniging bekijkt, ziet daar nog maar enkele paardenfokkers op vermeld. De laatste jaren vertoont de paarden fokkerij een dalende lijn, hetgeen ook binnen de vereniging te merken is. Oor zaken hiervoor zijn niet direct aan te ge ven. Voor een vereniging als de WPE betekende dit ook een zekere omme zwaai en er werd gezocht naar andere vormen van activiteiten, die enerzijds goed te combineren waren met de fok kerij en anderzijds binnen de paarden sport een goede aanvulling zouden kunnen zijn voor hen die zich niet met de fokkerij bezighielden. De fokkerij werd zeker niet geheel losgelaten. Er worden voor hen die zich met de fokke rij bezighouden nog steeds activiteiten ontplooid, zoals een hengstenshow en informatieavonden. Ook levert de WPE op dit gebied nog steeds een aan deel in de zogenaamde lokale KWPN premiekeuring. Naast de fokkerij hield de WPE zich ja renlang, tot 1987, bezig met de organi satie van diverse concoursen hippique, een en ander in nauwe samenwerking met het Groot Gaesbeeker Gilde van Soest. Dit concours hippique heeft thans plaats gemaakt voor een groots paardenfestijn, waaraan velen uit Soest en omgeving kunnen meedoen. Recreatief De laatste jaren neemt ook het recrea tief aangespannen rijden binnen de ver eniging steeds grotere vormen aan. Zo wel individueel als in verenigingsver band leggen veel leden heel wat kilome ters met hun trouwe viervoeters af. Me nigeen heeft ze wel eens waargenomen: bij mooi weer in hun zeer fraai auten- thieke rijtuigen en bij slechter weer in hun wat eenvoudiger wagens. Met de huidige verkeersintensiteit voelt de koetsier zich zeker niet altijd op zijn gemak. Veel weggebruikers zijn het, in deze nogal jachtige tijd, zeker niet ge wend paard en wagen tegen te komen. Om de koetsiers wat meer zelfvertrou wen te geven organiseert de vereniging van tijd tot tijd mencursussen, die wor den afgesloten met een examen. Wie met goed gevolg het examen heeft afge legd krijgt een koetsiersbewijs uitge reikt, dat wordt uitgegeven onder aus piciën van de Nederlandse Hippische Sportbond en de Nederlandse Bond van verenigingen van het Aangespan nen Paard (NBVAP). Daar de WPE veelal lokaal bezig was, met enkele uitschieters zoals het con cours hippique in het verleden, zocht het huidige bestuur naar mogelijkheden om de activiteiten uit te breiden, om zo doende ook nationaal bezig te zijn. Met de leden, thans zo'n 125, werd in 1989 overleg gepleegd. Dat overleg had tot resultaat dat de WPE zich zou aanslui ten bij een organisatie die binnen de paardensport ook actief was op het na tionale vlak en bij machte was de activi teiten van de diverse verenigingen te bundelen. Eén van de uitganspunten was dat de WPE haar eigen identiteit en structuur zou behouden. Besloten werd aansluiting te zoeken bij de Nederland se Bond van Verenigingen van het Aan gespannen Paard, afgekort NBVAP. Om een indruk te geven: zo'n 60 lokale verenigingen, verdeeld over het hele land, zijn aangesloten bij deze bond. De doelstelling is het bevorderen van het aangespannen rijden en glijden in al zijn facetten, door ondere andere het orga niseren van samengestelde menwed strijden (bestaande uit een dressuur- proef, marathon en behendigheids- proef), klassementsritten (b.v. aange spannen buitenritten met o.a. authen tieke rijtuigen) en een zeer oude vorm van paardensport: "Ringsteekwedstrij den". Kampioenschappen Met het vermelden van deze zeer oude vorm van paardensport zijn we aange komen op een punt dat de aandacht verdient: op 21 oktober organiseert de WPE in Soest de nationale kampioen schappen ringsteekwedstrijden. Deze wedstrijden worden gehouden op di verse openbare wegen in Soest, uiter aard met goedkeuring van Burgemees ter en Wethouders van de gemeente Soest. De plannen zijn de wedstrijden te organiseren in het oude gedeelte van Soest. Omtrent de exacte plaats wordt men nog via de media geïnformeerd. Aan de wedstrijden nemen zo'n dertig leden van diverse verenigingen deel. Deze deelnemers zijn door de bond ge selecteerd tijdens de zowel lokale - als districtskampioenschappen ringsteken voor aanspanningen. Er wordt uitslui tend deelgenomen met autenthieke rij tuigen. Zowel koetsier als steekster zijn gekleed in het tenue dat bij het rijtuig past. De wedstrijden beginnen om 13.30 uur en worden beëindigd om streeks 15.30 uur. Vooraf zal er met de deelnemers een tocht door Soest gere den worden. De deelnemers zullen worden vergezeld door WPE-leden die, vanwege het karakter van deze dag eveneens met hun authentieke rijtuigen acte de présence zullen geven. Na overleg met de gemeentepolitie van Soest zal de route nog bekend worden gemaakt. De vereniging hoopt velen op 21 oktober te mogen ontmoeten. Meer informatie over deze dag of over de ver eniging bij de algemeen secretaris, de heer C.J. Vos, Heuvelweg 22, tel. 21008. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Computer beveiligingen Telefoon (02155)-1 30 14 Uitslagen maandag 24 september. Pindown-TPP 0-5 Grillroom Cairo-Silver Star 1 '/;-4'/2 Bloopers-Baanbrekers 3-2 Arrows-Bull's eye 3-2 Streepjes-Heineken 1-4 d'Oude Enghe-Glasservice van Ede 4-1 Uitslagen dinsdag 25 september Kegelkeilers-H.A.M. 1 '/V31/, Heppie Hoekers-Bazuintjes 1-4 Trio Bleeker-Funnel 1-4 BB Engineering-Cobra's 5-0 Kapperij-Strajk 1-4 Autoschade Koffrie-Kaasspecialist 5-0 Op dinsdagavond zat het Hans Brehler die toch al in aantal jaren bowlt en zo'n gemiddelde heeft van 136 niet mee. Hij kwam nu niet verder dan een game van 121. Dat was de hoogste score, z'n laag ste was 89. Uitslagen jeugd 21 september V.V.S.B.B.-de Dotjes 4-1 Baanbrekers-J.RC. 0-5 Bowlingballen-G. Team 5-0 Nadat tien minuten waren verstreken, leek de wedstrijd tussen Red Stars en Shooters al te zijn doodgebloed. In fors tempo waren de Bunschoters in Soest naar een 10-28 voorsprong ge rend en was de eerste basketbalderby tussen beide clubs sinds 1980 ineens niet meer leuk. Dat veranderde snel. Red Stars speelde plotseling weer een belangrijke rol, maar Shooters liet zich net niet verrassen: 79-80. "Het viel me ook mee. Ik had gedacht dat we ruim zouden verliezen", gaf Ben de Jong tevreden te kennen. De coach van Red Stars kon zaterdagavond geen beroep doen op Arnoud Klaren beek (geblesseerd) en Cock van de Lagemaat (vakantie). "Je mist Cock natuurlijk in de rebound, maar het kan ook zijn dat de andere jongens daardoor juist iets extra gaven." Bij Shooters was 'sterspeler' Lee Mas- sey wel aanwezig. In het veld was de Amerikaan echter afwezig. Massey kwam vier minuten voor de aanvang sporthal Beukendal binnen en coach Jan Bos, zelf goed voor 22 punten, con stateerde dat Massey er tijdens de wed strijd 'niet helemaal bij was'. "Normaal nemen Rik Beukers, Lee of ik de ploeg op sleeptouw, maar dat lukte ons geen van drieën." Bos doelde daarmee op de tweede helft, waarin Red Stars stapje voor stapje de achterstand wegwerkte. Hoe kon Shooters, dat zo voortvarend startte, de spanning laten terugkomen? Volgens De Jong lag dat aan een aantal wissels. "Dick van der Hammen is geen klasse speler en scoort niet veel, maar hij be kijkt hel wel. Shooters speelde snel, dus moesten wij de wedstrijd vertragen. Dan is Dick een nuttige speler." Volgens Bos lag onderschatting ten grondslag aan het keerpunt in de wed strijd. "Er werd gedacht we winnen toch wel. Maar de scherpte kwam niet meer terug. Nee, dat was niet de verdienste van Red Stars. Ik vond ze niet goed ver dedigen." Dat Shooters uiteindelijk won, vond Bos niet vreemd. "Toen we in de pro motiedivisie als tweede eindigden, heb ben we wel zes of zeven wedstrijden met één of twee punten gewonnen. De beste ploeg wint dan altijd. Dat weet je ge woon." De Jong had een afwijkende visie. Hij stelde dat zijn ploeg de winst in de slot fase uit handen had gegeven. Toen de sterk spelende Eddy Roos anderhalve minuut voor tijd een opzettelijke fout kreeg, mocht Willem-Jan Topper aan leggen voor twee vrije worpen. Hij mis te ze beide, terwijl Jacco Ruys zes tellen later de bal in volledig vrije positie tegen de ring mikte. Ruys vergooide in die fa se ook nog twee vrije worpen, terwijl Jan van Maanen (23 punten) er eentje naast gooide. Man van de wedstrijd was zaterdag avond René Lansaat van Red Stars. Bij afwezigheid van Van de Lagemaat moest de twee meter lange center de Soester kar trekken. Lansaat deed dat met verve door niet alleen met 28 pun ten topscorer te worden, maar tevens een fiks aantal afgeketste ballen af te vangen. Lansaat leek de beslissende factor te worden in de slotfase. Maar met nog drie minuten op de klok, werd hij door middel van een knullige fout naar de bank verbannen. Shooters bleef in Soest na twee wed strijden ongeslagen. Promovendus Red Stars bleef na evenzoveel duels met lege handen zitten. Ben de Jong putte echter moed uit de confrontatie met de Bun schoters, "Als we zo doorgaan, hoeven we niet bang te zijn voor degradatie", slikte hij de minimale nederlaag weg. Team 1 en 2 van Badso zijn al enige tijd volop bezig in de competitie. De andere teams zijn deze week aan de competitie begonnen. Team 1: speelde zondag 16 september uit tegen team 1 van Flair in Alphen aan de Rijn en wist met 5-3 te winnen. Een goede start voor het team dat dit jaar 2e klasse bond is gaan spelen. De tweede wedstrijd werd op eigen terrein verloren van een ijzersterk spelend Culemborg 2. Uitslag: 2-6. Afgelopen zondag was de derde com petitie uit tegen Schijndel 3 te Schijndel. Fred v. Gestel verloor zijn partij na drie sets met 15-4, 10-15 en 8-15. Marten Hjort maakte 1-1 met 15-6 en 15-4. De dames Claudine Schussler en Sacha Vijk wonnen met resp. 11-5,11-3 en 11- 8, 11-4. De herendubbel van Rob Stomp en Fred v. Gestel leverde ook geen problemen op 15-12 en 15-8. De damesdubbel werd echter verloren met 10-15,13-15. De mixen werden gewon nen. Uitslag: 6-2 voor Badso. Team 2: promoveerde dit jaar van de overgangsklasse naar de 4e klasse bond. De eerste wedstrijd uit tegen Hil versum 2 werd gewonnen met 6-2 Bad so, met 2 invaldames die voortreffelijk speelden: Bea Kaspers en Cindy Veem brink. De tweede wedstrijd werd thuis gespeeld tegen Se^>y, 1. Een gelijkop- gaande strijd: 4;-4.1 Zondag speelde men uit tegen KB VA 4 in Amersfoort. Nog steeds niet com pleet. Johan Muljokarno verving Roy v. Gestel. Bep v.d. Hoven verloor haar single na een zware driesetter. Rosita v. Lunteren won na drie sets. Paul v. Gin- kel kon ook pas na drie sets winst beha len. Johan won in 2 sets. De dubbels werden na twee sets winst en de mixen na drie sets. Uitslag 7-1 voor de ploeg uit Soesterberg. Team 3: won thuis van Inside '82 met 5-3. Johan Meyer Gerrit Schrajer, Bea Kaspers en Maureen Wasch stonden hun mannetje en vooral Maureen had het zwaar te verduren, zij speelde vorig jaar nog 4e klasse doch wist in deze 2e klasse samen met Bea nog een punt te bemachtigen. Team 4: speelde uit tegen KBVA 6 in Amersfdprt. KBVA was te sterk. Arjen Goffen, Erich Matray, Cindy Veen- brink en Nanny Schussler verloren met 2-6. Team 5: verloor met de overgekomen jeugdspelers Marc.v. Gestel, Jorrit v.d. Kooy, Sandy v. Wankum en Iris v.d. Kooy en in het vak Jan Timmerman thuis van het eveneens jeugdig team van OSM'75 uit Maarssenbroek. Na de en kels en dubbels stond het nog 3-3 maar de mixen werden jammergenoeg verlo ren. Uitslag 3-5 voor OSM. Team 6: zou uit spelen tegen Rap 5 in Linschoten doch de tegenstander heeft zich teruggetrokken. De jéugdteams van Badso hebben het ook goed gedaan. Alle teams zijn dit jaar een klasse hoger gaan spelen en de inzèt was weer enorm. Team 1 verloor met 8-0 mag had een hele sterke tegen stander. Team 2 en 3 speelden gelijk met 4-4. Team 4 won met 8-0. Team 5 won met 7-1. Team 7 speelde 4-4 gelijk. Al met al een goede start voor Badso. Het programma voor zondag 14 okto ber, thuis in de Banninghal: 10.00 uur team 3 - Leusden 2 10.00 uur team 5 - Castellum 5 13.15 uur team 4 - Selby 13.15 uur team 6 - Kwinkslag 5 13.15 uur team 7 - Zeewally 7 Als debutant in de vierde klas van de bondscompetitie behaalde B.C. Selby in de tweede thuiswedstrijd een ver dienstelijk gelijkspel tegen het sterke team van B.C. Irene uit De Bilt. Ge makkelijk ging dat niet. Vooral in de vier enkelspelen was drie keer een be slissende derde game nodig. De eerste, die een derde game afdwong was René Inkenhaag. Hij besliste deze in zijn voordeel met een fraaie gekapte service, waar zijn boomlange tegen stander volledig verrast onderdoors- loeg: 12-15, 15-10, 15-13. Marcel Pas werd in de beslissende fase afgetroefd door zijn Biltse opponent, die met zeer afwisselend spel de over winning pakte: 15-17, 15-12,7-15. Het kostte Gerdie van Kooten weinig moeite Selby weer op voorsprong te brengen, met twee keer 11-5 bleek zij de sterkste. Na één gewonnen en één ver loren game raakte Jeannette Wester- veld uit haar wedstrijdritme na een me ningsverschil met haar tegenspeelster over het al dan niet vervangen van de shuttle. Met 11-6,4-11 en 7-11 ging de zege naar Irene. Dat de Selby heren steeds beter op el kaar ingespeeld raken bewezen zij door met 15-11 en 15-13 te zegevieren. De Soester dames gaven na één gewonnen game het initiatief totaal uit handen en gingen dan ook kansloos ten onder mqt 5-15 en 2-15. Het gemengd duo René Inkenhaag en Gerdie van Kooten bleef ook nu waar ongeslagen en zette Selby op een 4-3 voorsprong. Door verlies van de mix van Marcel Pas en Jeannette Westerveld kwamen de Biltse badmin tonners nog net langszij en werden de wedstrijdpunten gelijk verdeeld. 4-4. Districtscoinpetitie Op het moment, dat het eerste team van Selby reeds de derde wedstrijd in de bondscompetitie speelde, startten de andere teams met de districtscompeti tie. Selby speelt dit seizoen met zeven senioren teams. Medio oktober begin nen de recreanten aan een onderlinge competitie. De jeugd is met vijf teams zeer goed van start gegaan. Het eerste jeugdteam, dat naar de tweede klas ge promoveerd was, won de eerste uitwed strijd zelfs met 0-8. Uitslagen: Senioren Selby 1 - Irene 1 4-4 BVO 2 2-6 Selby 4 4-4 Inside 10 5-3 OSM 3 5-3 Selby 3 Inside 9 Selby 5 Selby 6 Junioren: B.C. 70 1 - Selby 1 Selby 2 - Hoogland 2 Irene 4 - Selby 3 Selby 4 - Badge 2 Inside 10 - Selby 5 0-8 8-0 2-6 8-0 5-3 Na een voorbereiding van bijna twee maanden waarin de selectie van Smeeing/BDC door de vakantiever spreiding slechts tweemaal compleet kon aantreden, was er dan eindelijk de competitiestart. Omdat in de voorbe reiding voornamelijk conditioneel ge traind werd, was het even afwachten hoe het vlaggeschip van Smeeing/ BDC zich zou manifesteren. Geconcentreerd en zonder onderschat ting van tegenstander AAC 1899 uit Arnhem werd er aan het van te voren als moeilijk gekwalificeerde duel be gonnen. De start was voortvarend; via 4-1 werd er snel en doeltreffend door de Soesters gehandbald waardoor een 14-9-ruststand werd bereikt. Dit kwam o.a. door het feit dat er offensief door de Arnhemmers verdedigd werd. Hier door ontstond er erg veel ruimte aan de cirkel waar de Soester formatie dank baar gebruik van maakte. Na de rust was de ploeg er benieuwd naar hoe de tegenpartij haar toch niet goed functionerende dekking opnieuw zou posteren. Echter tot ieders verba zing hield de coach van AAC 1899 vast aan zijn tactiek. Hierdoor was het voor BDC mogelijk om mede dankzij Paul van den Deijssel en Arjan Roest, die in deze wedstrijd beiden achtmaal het vij andelijk doel wisten te treffen, uit te lo pen tot 19-11. Hiermee leek de wed strijd gespeeld. AAC 1899 begon ech ter, voornamelijk via de hoeken, tegen te stribbelen en omdat BDC de meest, ideale kansen om zeep hielp, kon AAC 1899 terugkomen tot 21-17. Verder liet de Soester formatie het echter niet ko men. Als collectief werd er gedecideerd naar de overwinning toegespeeld. Via vier doelpunten oprij van de thuisclub werd er wederom een gat van acht goals ge slagen. Dit werd in de rommelige laatste minuten nog tot zes doelpunten terug gebracht, wat in een 27-21-eindstand resulteerde. Dat er voor de trainer nog genoeg valt te sleutelen, blijkt wel uit de 21 tegendoel punten. Volgende week speelt BDC haar tweede wedstrijd wederom thuis. Om 13.30 uur wordt er tegen het Gro ningse V. en K. aangetreden in sporthal Beukendal. Doelpuntenmakers: Paul v.d. Deijssel (achtmaal), Arjan Roest (achtmaal), Richard v.d. Hoef (viermaal), Cleem Diemers (tweemaal), Michel v.d. Ho ven (tweemaal), Michel Roest (twee maal), Charles van Zetten (eenmaal). Uitslagen zaterdag 29 september: Jongens: Soest Al - Hilversum Al 1-2 Soest A2 - Vianen A2 5-6 Loenen BI - Soest BI 2-3 Hilversum B3 - Soest B2 0-2 Soest Cl - Schaerweijde C2 3-4 SCHC C3 - Soest C2 1-1 Be Fair Dl - Soest Dl 5-2 Bunschoten Dl - Soest D2 12-0 Meisjes: Baarn Al - Soest Al 1-2 Soest A2 - Maarn Al 1-6 Soest A3 - Laren A4 6-1 Woerden BI - Soest BI 2-2 Soest B2 - Phoenix BI 0-7 Soest Cl - Huizen C2 7-0 Voordaan C2 - Soest C2 0-6 Soest Dl - Be Fair Dl 0-3 Hilversum D4 - Soest D2 3-0 Uitslagen zondag 30 september: Heren: Heren 1 - Baarn 4-1 SCHC 4 - Heren 2 2-3 Heren 3 - Baarn 4 8-0 Heren 4 - Laren 9 6-0 Shinty 4 - Heren 5 8-0 Veteranen A - Huizen C 4-1 Laren F - Veteranen B 5-1 Gooische 1 - Veteranen C 4-0 Dames: Randwijck - Dames 1 2-1 Be Fair 2 - Dames 2 0-0 Schaerweijde 10 - Dames 3 1-2 HOGEDRUKREINIGER KARCHER 570 Voor auto, hujs, bopt, tuin en... en... en...' Rèinigt mét 2Öx - meer druk dan de tuinslang, verbruikt 85% minder water. Met wasborstel, spuitlans, 10 m. hogedrukslang. BObar I Jfteinigingssystemen NU VOOR DE ABSOLUTE BODEMPRIJS VAN 625.00 Bij uw officiële Karcher dealer IJZERWAREN - EN GEREEDSCHAPPENHANDEL B.V. Soesterberg sestraat 4 Soest-Zuid Tel. 02155-11137 Iedere dag open. De Postduivenvereniging "De Vriend schap" houdt op 6 oktober een slacht- bingo in het clubgebouw aan de Nachtegaalweg 8b te Soest. De avond begint om 20.00 uur. Zaterdag speelde Eemvogels een be langrijke wedstrijd. In Houten speelde het team tegen mede-koploper Vic- tum. Juist op het moment dat alles uit de kast moest, lieten de Soester vele steken vallen, zodat het team eigenlijk kansloos de topper verloor. Al vanaf de eerste minuut stond de Eemvogels-verdediging onder druk. Het kon dan ook niet uitblijven dat Vic- tum tot scoren kwam. Na negen minu ten was het 1-0 en na 20 minuten werd het 2-0. Het verdedigend spel van de Eemvo gels verbeterde, maar aanvallend liep het nog verre van optimaal. Pas na 3-0 werden er enkele kansen gecreëerd. Wim Oldewarris slaagde erin zijn te genstander te passeren en, hoewel fou tief afgeblokt, de bal in de korf te krij gen. Ruststand was derhalve 3-1. In de tweede helft steeg het niveau van de wedstrijd, maar helaas voor de Soes ters liet Victum zich ook niet onbetuigd. Opnieuw kwamen zij tot scoren. De Eemvogels aanval had op dat moment een lengte-overwicht onder de korf, waar Jaqueline Kuyper uiteindelijk ge bruik van kon maken: zij schoot van af stand raak (4-2). Opnieuw liep Victum uit door een fraai doelpunt. Niet veel la ter gaf de scheidsrechter een dubieuze strafworp aan de Eemvogels, die Marco Kuil bekwaam benutte. De aansluiting werd echter niet bereikt, daar de ploeg uit Houten weer scoorde (6-3). Hoewel de Eemvogels-verdediging zijn uiterste best deed viel er toch nog een gaatje, zodat de stand 7-3 werd. Uitein delijk werd er aan de Soester aanval nog een strafworp toegekend, die Carlo Ou debeek beheerst afrondde. Verder dan 7-4 kwam men echter niet meer, zodat Victum nu duidelijk op kop in het klas sement staat. Volgende week speelt Eemvogels tegen het zwakker geachte Activitas, zodat het team ervoo^ kan zorgen dat deze nederlaag snel vergeten wordt. Overige wedstrijden Eemvogels 2 plukte de vruchten van de goede opkomst tijdens de training. Na een 1-0 achterstand ontstond er tegen Het Bosch in Kamerik een spel, dat leek op stuivertje wisselen. De thriller werd dankzij een zeer goede inzet van alle spelers van het Eemvogelteam met 6-7 gewonnen. Een hoofdrol was wegge legd voor invaller Bas Verhey, die drie maal scoorde. Verder scoorden voor de Eemvogels Henriette Wisse, Ronald v. Bemmel, Anneke Boom en Stanley de Vries. Eemvogels 3 speelde laat op de middag thuis tegen Het Bosch 2. Óndanks het feit dat enkele spelers er al een wedstrijd op hadden zitten werd de tegenstander met 15-8 verslagen. Eemvogels Cl bleef tegen H.K.C. Cl ongeslagen. Hoewel de uitslag (10-0) anders doet vermoeden, moesten de Eemvogels-adspiranten hard voor de overwinning knokken. Korfbalvereniging De Eemvogels heeft vorige week woensdag voor de elfde maal het jaarlijkse schoolkorf baltoernooi gehouden. De organisatie was in handen van Agnes Kraaikamp en Aukje Wiersema. Het was een groot succes: de kinderen en leraren waren erg enthousiast. Er deden meer dan 200 kinderen mee, afkomstig van negen basisscholen uit Soest. Zij speelden in 21 teams, ver deeld over vijf poules. Poule-winnaars waren: OBS Overhees en De Schakel (groep 5 en 6); Desmond Tutuschool 2, De Achtbaan en Desmond Tutuschool 1 (groep 7 en 8). Dit laatste team werd tevens winnaar van het hele toernooi. Tussen de wedstrijden door konden de kinderen meedoen aan een spellencir- cuit, dat was uitgezet door mensen van de Ned. Chr. Sportunie. Verder konden de kinderen meedoen aan een kwis, die blijkbaar erg moeilijk was, want er wa ren er maar zeven die alle vragen goed hadden. Dit waren Suzanne van Deck, Peter Wilderdijk, Michelle van Leus den, Miranda van 't Klooster, Linda van 't Klooster, Monique Oosthof en Maar ten Bram. Zij kregen allemaal een leuk boekje over korfbal. De drie laatstgenoemde kinderen ont vingen bovendien een mooi T-shirt, omdat zij de kleurwedstrijd hadden ge wonnen. yi/OENSDAG Op deze vijfde spcelda haar minste prestatie - De wedstrijd was van e le Kort voor rust kwl nogal gelukkig op voo die direct na de lierva wen. Momenten van in de verdediging langszij. Toen Soest h tier met 10 man verd bleek dit gelijke spe haalbare. De gasten uit Culemb vaarlijker uit de startbl maar verder dan een door René Verwey 1 Een strakke lange bt Deyssel bracht hierna in ideale positie, hij sc haast naast het doel. Het Soester middenv andere samenstelling waartsen niet van voorzien. De onrusti ging speelde de bal ve een van de verre uitt volgden wist Dennis te schieten, maar Ma te even bekwaam. Ee De Al van s.o. Soes nederlagen eindelij! te halen. Tegen I GVVV speelde bi Theo Hendriks 1-1 punt was van Rona De eerste helft spe. best tegen de rode Veenendaal. De b weinig kansen te er Veenendaal wist da; genover te stellen. Tijdens de tweede J in de pan. Na 20 mi GVW een vrije tr; kant nemen, die d staande spits werd Dé gemoederen n r aanvoerder van GN dig douchen, nadat boeking opliep. S.> numerieke meerde ken. Na een goede wist Ronald Plagt gelijkmaker te sc werd er een tweed uit het veld gestuu strijd van s.o. Soe: Komende zaterd; A-l het KNVB-j eigen terrein. WZA en IJsseln is 10.00 uur. Uitslagen: A-junioren S.Ó. Soest A1 - S.O. Soest 2 - Ac B-junioren Maarssen 1 - S.C SEC 1 - S.O. Sot S.O. Soest 3 - Sp C-junioren S.O. Soest 1 - SI Roda'46 3 -S.O. Achterveld 1 - S D-pupillen S.O. Soest l - G S.O. Soest 2 - K S.O. Soest 3 -Al S.O. Soest 4 - V E-pupillen S.O. Soest 1 - A Amsvorde 2 - S S.O. Soest 3 - F Roda '46 9 - S.i F-pupillen S.O. Soest 1 -R De Glind 1 - S. S.O. Soest 3 -1 S.O. Soest 4 - Dames juniorei S.O. Soest B -1 S.O. Soest C - Afgelopen vrij klasse B van de programma tu uit Baarn. DV René van de Berg, Eric Loc de geblesseerd maar opnieuv den Gerrit vai berink. Al vanafdeee spel naar zich voorsprong d Kaats. DVSk maar zag pa£ Doordat de 1 TOV hier en aanvoering v; dan ook de f Toch was ht voorsprong Ribberink dt DVS bleef ii inzet spelen Laan had e man verlate combinatie

Soester Courant | 1990 | | pagina 34