II J|atiö ÏPetocr I- 1 1 U n Z 1 L Z n Zo oplossen: Goed Doel Hoe meedoen: Zo inzenden: J I..J _l T Veel belangstelling voor Bang Olufsen roadshow bij B O-centre Schoemaker scliocmsikcr OPGAVE VAN DEZE WEEK: p Ij _j Huis van de toekomst' in Soest SOESTER COURANT PAGINA 37 Initiatief van Kamers van Koophandel Utrecht Euroscan ondersteunt bedrijven op weg naar 1992 Met NYH naar NCRY's Frank Masmeijer 31 158 êr~ 140 Extra: Superhoofdprys 2 weken nazomeren in Florida voor 2 personen WOENSDAG 3 OKTORFR 1990 Heel wat Soesters, geïnteresseerd in de hoogste vormen van audio- en video genot, hebben maandagmiddag en gis teren een kijkje genomen in het "huis van de toekomst" dat B O-centre Schoemaker - in samenwerking met de zeer gerenommeerde fabrikant van ge- luids- en beeid-apparatuur uit Dene marken - tijdelijk vestigde op de hoek van de Korte Brinkweg en de Stadhou derslaan. De roadshow" van Bang Olufsen is bezig met een toernee door heel West- Europa, waarvan 40 dagen in Neder land, en deze dagen stond Soest op het programma. Dit alles onder het motto: The future is here now!". De bezoe kers konden kennis maken met de laat ste snufjes op dit uitgebreide gebied, waarin B O een belangrijke rol speelt. Centraal stond het zgn. meerkamer- systeem, dat ervoor zorgt dat alle woon- en verblijfsvertrekken zijn aangesloten op de "huiselijke" communicatiemid delen - "net als de centrale verwar ming", zoals een van de B O-mede- werkers het uitdrukt. Belangrijker nog dan de vormgeving vindt B O het bedieningsgemak van de apparatuur. "Het heeft een eigen Europees gezicht, maar er zit een hele boel hoogwaardige elektronica in, en dat zorgt ervoor dat de mens geen slaaf van het apparaat hoeft te zijn. Vormge ving komt eigenlijk pas op de laatste plaats. Het voornaamste is dat de appa ratuur zo gebruiksvriendelijk is dat het hele gezin haar kan bedienen, van jong tot oud. De kleintjes kunnen er geen kwaad mee." Belangstellenden kregen van de me dewerkers van Schoemaker links B O-specialist Rob Krijnenuitvoerige in formatie. Beolink Rob Krijnen, de B O-specialist van Schoemaker, was zeer tevreden over de belangstelling die het tijdelijke "huis van de toekomst" trok. In alle vertrek ken stond de modernste apparatuur op gesteld en werd de werking ervan gede monstreerd. De Beolink - de speciaal door B O ontwikkelde afstandsbe diening - speelt daarin een hoofdrol. De Beolink 1000 - een van de uitvoeringen - grijpt duidelijk vooruit op de toe komst. Met dit ingenieuze en fraai vormgegeven apparaat kan men t.z.t. niet alleen alle audio- en video-appara- tuur in huis bedienen, maar bijvoor beeld ook de verlichting en de gordij nen. De Beolink 7000 heeft zelfs nog meer onvermoede mogelijkheden. In feite is het een portable terminal, die als je 'm op tafel zet vanzelf een "afleesba re" vorm aanneemt. De Beolink 7000 is o.a. voorzien van een display, waarop alle informatie af te lezen is. Tof aal-gebruik Voor B O-centre Schoemaker was het bezoek van de "roadshow" een uit gelezen mogelijkheid om Soester be langstellenden voor dit "totaal- gebruik" van audio- en video-appara- tuur te laten zien wat de onbegrensde mogelijkheden zijn van het systeem, dat zich in de toekomst zeker een belangrij ke plaats in de huizen zal verwerven. De doorkoppeling naar andere ruimten wordt nu al toegepast bij diverse nieuw bouwprojecten, waarbij het plaatselijke B O-centre een belangrijke rol kan spelen. Kapsalon Voor haar en voor hem De gehele week geopend. Afspraak aanbevolen. Steenhoffstraat 53 - Soest Tel. 02155-21433 De samenwerkende Kamers van Koophandel in de provincie Utrecht introduceren in september 1990 met het oog op "Europa 1992" onder de naam Euroscan een nieuwe vorm van dienstverlening. Veertig middelgrote bedrijven in de provincie Utrecht kun nen tegen betaling van 1500 gulden er van gebruik maken. Euroscan is puur op de praktijk gericht. Met ondersteu ning van twee adviesbureaus maakt een bedrijf zelf een sterkte/zwakte analyse om adequaat te kunnen reage ren op de nieuwe Europese regelgeving voor het bedrijfsleven. Bedrijven die in aanmerking komen voor Euroscan zijn gevestigd in de pro vincie Utrecht, hebben niet meer dan tweehonderd werknemers in dienst en behorefc tot een van de volgende vijf sectoren: industrie, groothandel, bouw nijverheid, transport, zakelijke dienst verlening. Euroscan biedt de deelnemende bedrij ven een inventarisatie van de bedrijfssi tuatie en een inventarisatie van de voor het bedrijf relevante Europese maatre gelen. Onderzocht worden de specifie ke bedrijfsfuncties zoals produktie, lo gistiek, organisatie, management en fi nanciële kengetallen evenals de markt- functies zoals verkoop, marketing, pro- dukt-markt combinaties en distributie. Op basis van deze analyse van de sterke en zwakke punten van het bedrijf wordt aangegeven welke Europese maatrege len van belang zijn en of deze naar ver wachting positief of negatief zullen uit werken. De uitvoerende adviesbureaus zijn het Export Service Centrum en KPMG Klynveld. Het Export Service Centrum bezit deskundigheid op de terreinen marketing en verkoop, inkoop, com mercieel beleid, organisatie en ex- portmanagement. KPMG Klynveld vult deze deskundigheid aan met kennis op het gebied van financieel manage ment en Europese maatregelen. Door een subsidie van de provincie Utrecht en een financiële bijdrage van de Samenwerkende Kamers van Koop handel in de provincie Utrecht kan de deelnameprijs laag blijven. De prijs be draagt netto 1500 gulden. De individuele ondernemer kan na het uitgebrachte adviesrapport gebruik maken van de diensten van het Euro In fo Centrum om geïnformeerd te blijven over de voor zijn bedrijf relevante Euro pese maatregelen. Het Euro Info Cen trum is bereikbaar via de eigen Kamer van Koophandel. Belangstellende bedrijven kunnen een brochure Euroscan aanvragen bij de heer E Fernandez Perez, Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Utrecht en Omstreken, telefoon (030) 363211. De Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen heeft voor haar leden een ex tra avond georganiseerd. Op 24 okto ber worden er in studio Dorrestijn in Baarn opnamen gemaakt voor de NCVR (Frank Masmeyer). De kosten zijn 5 gulden. Om 18.15 uur moet men aanwezig zijn. Studio Dorrestijn ligt op het oude industrieterrein, aan het einde van de Drakenburgerweg in Baarn. He laas niet met openbaar vervoer te berei ken, zodat men zelf voor vervoer moet zorgen. Wie interesse heeft kan 8 oktober bel len, tussen 5 en 6 uur: Voor Baarn mevr. Arens, tel. 13984. Voor Soest mevr. Franssen, tel. 15985. Een kleuren televisie voor een rijksdaalder SS* f.yf Dat kan met de grandioze puzzelaktie die Rotary-club Soest-Baarn organiseert. Ie PRIJS: Een kleurentelevisie. Beschikbaar gesteld door de firma Schoemaker in Soest. 2e PRIJS: Een waardebon van Fl. 250,—. Beschikbaar gesteld door Inter Casa interieur design in Soest. Voor alle zekerheid! Soest- Winkolkring van Wcedestraat - Tel 02IS5-1034a Burg Grothestraat 1a. 3761 Cj Soest Holland illem Van Oosten 3e PRIJS: een Kodak fotocamera met ingebouwde flitser ter waarde van FL 100,—. Beschikbaar gesteld door Foto Willem van Oosten in Soest. Diverse troostprijzen zoals CD-waardebonnen, Walkmans, cosmeticaprodukten van Yves Rocher enz. enz. 2 3 5 6 7 8 9 10 11 12 "Ï3 14 ~Ï5 16 Ti 18 *21 22 |23 25 26 27 28 29 30 I "■33 34 I35 ~36 37 138 1 "39 ~39a 15 41 42 43 44 45 46 47 48 *49 49a 50 51 52 O. 54 56 57 58 59 6Ö~ 61 62 63 64 66 29~~ |39a "Ï5~ 59~ 2 47 f55- 5Ö~ 7 31 6 20 38~~ 30™" TT" 37"™ 52~~ I23 Door het byplakken c.q. overmaken van ƒ2,— extra kunnen de inzenders van goede op lossingen bovendien meedingen naar de superhoofdprys. Namelyk aan het eind van de puzzelreeks zal door de notaris één winnaar worden getrokken voor deze fantasti sche droomreis voor twee personen. Iedere week kan men starten met meedingen naar die prys door het byplakken van twee gulden, boven de ƒ2,50 die nodig zyn om aan de puzzelactie deel te nemen. Men kan zo veel en zo vaak insturen als men wil. Hoe meer inzendingen, hoe groter de kans op een prys. En hoe beter het doel gediend wordt. Nederlanders zijn gelukkig bereid hun welvaart te willen delen met hen die het minder goed gaat. Het 'Van Arkel Instituut" in Soest en "Eemeroord" in Baarn zijn tehuizen waar respektieveliik geestelijk gehandicapten en zwakbegaafde kinderen wonen. De bedoeling is deze instituten te helpen met de aanschaf van materiaal voor recreatie, sport en spel. Daar voor is een bedrag van FL 20.000,- nodig. Door middel van deze puzzelaktie die vier achtereenvolgende we ken gaat duren kunt u meehelpen het leven van de bewoners van deze instituten wat draaglijker te maken Deze aktie wordt van harte aanbevolen door de burgemeester van Soest de heer J. de Widt en de burgemees ter van Baarn, mr, J.P. Miedema. Door de staatssecretaris van Justitie is op 5 september jl. toestemming verleend onder nummer L0 900 069 15190. U lost de kruiswoordpuzzel op en brengt de letters uit het diagram over naar de gelijkgenummerde vakjes in de balk onder het dia gram. Als u dit goed.doet, verkrijgt u in de balk een zegswijze, zin of Horizontaal 1Arabische verzetsorganisatie (afk.); 4. keerkringswind; 10. plaats in Brabant; 13. familielid; 15. specerij; 16. lol; 17. vrijstaande overdekte galerij; 19. verwijding uiteinde darmkanaal bij dieren, waarin o.a. eileiders uitkomen; 21dochter van Laban; 22. lichaamsdeel; 24. zwemvogel; 25. reeds; 26. zuivelprodukt; 28. Zijne Eminentie (afk.); 29. speelgoed; 31. schildergerei; 33. deel van het oor; 35. zuivelprodukt, 36. niet verheven, 38. verlegen; 39. vrouwelijke tussenpersoon; 40. echtgenoot; 42. plaats in Zeeland; 43. familielid; 45. een ligplaats verschaffen; 47. glansverf; 49. kosten koper (afk.); 50. familieleden; 51. bevel; 52. roem; 54. landtong; 55. tijdperk; 56. houding, wijze van optreden; 58. gemoedsaandoening; 59 pers voornaamwoord; 60. leenman; 63. gedeputeerde staten (afk.); 64 lasmethode; 65. zeervluchtige benzine; 66. speelgoed woord. Alleen deze zegswijze, zin of woord moet u inzenden. De namen van de prijswinnaars en de oplossing worden in deze krant gepubliceerd. Vertikaal 1. neteldier; 2. landelijk pastoraal overleg; 3. zeerovers kenmerk; 5. familielid; 6. Nederlands riviertje; 7. soort koekje; 8. scheikundig element (afk.); 9. invullen: ore; 10. godsspraak in de oudheid; 11. droog; 12. hoop; 14. dier; 16. gewricht; 18. geluid van zoogdier; 20. schuifbak; 22. lomp persoon; 23. slim; 26. voldoende lang gelegen hebbende; 27. zich ontspannen; 30. c/rug; 31. universiteitsbode; 32. meer dan 1 laag, 34. boven het normale; 35. deegwaar; 37. ogenblik; 41. plaats in Frankrijk; 42. oorlogsgod; 43. padvindersrang; 44. naar; 46. idem, 47. onlangs; 48. specerij; 49a. knoeier, broddelaar; 51. (meestal warme) drank; 53 bijwoord; 55. gepensioneerd (gezegd van bv. hoogleraar) (afk. 57. meisjesnaam; 58. vader van Jozef (man van Maria); 61. verbrandingsrest; 62. een der Verenigde Staten (afk.). Men mag zoveel oplossingen in zenden als men maar wil. Hoe meer oplossingen men inzendt, hoe meer kans men heeft op een prijs en des te meer komt er ten goede aan het doel van deze aktie. De oplossingen zijn bindend voor de deelnemers. De oplossingen moeten worden ingezonden per briefkaart, of bankgiro en dienen uiterlijk tien dagen na het verschijnen van de ze puzzelopgave in ons bezit te zijn. Oplossingen die later bin nenkomen, doen niet mee aan de prijstrekking, die wordt verricht door notaris H.H. Elferink in Soest. Eenmaal gewonnen prijzen wor den persoonlijk toegekend aan de winnende deelnemer. Per briefkaart (porto 55 cent) Schrijf de tekst uit de balk op de achterzijde en plak boven de ge wone frankering minimaal ƒ2,50 aan geldige Nederlandse postze gels en adresseer aan: Grote Puzzelaktie Postbus 445 3760 AK Soest of per bank: Schrijf de tekst uit de balk op een bankgirobiljet en schrijf mini maal ƒ2,50 over op: Grote Puzzelaktie Credit Lyonnais Bank NV Soest Rek.nr. 63.78.00.818 Giro bank 2275800 Geen betaalkaarten of cheques gebruiken. Superhoofdprys plak of maak ƒ2,— extra over voor het meespelen in de super- hoofdprijs.

Soester Courant | 1990 | | pagina 37