8k scliociimkci f 19?5 MET HET OOG OP UW BRIL. G//GH thorst Bij ons 2 Maxi plus 1 extra gratis i oogdrukmeting UVEL' SS e vervangen Provincie spekt reserves voor wegen en nieuwbouw provinciehuis AGFA^ COMBi vJCMT Q//QD lbrilmocJef van arte GRILL SMIT BV rzieningen Massale opkomst en pittige discussie door provocerende stellingen PERSONEELS FEEST? Boekje over Eng voor wethouder Graveeractie scholen Nog 11 miljoen te besteden in 1990 Ooit kiest u voor mooist Bang&Olufsen i Toeristen betalen mee aan paden Voortaan geen 'prikkelende' vragen meer FOTO o VIDEO "AUDIO Balletlessen Laetitia plotsklaps geweerd uit Dorpshuis Verkoop oud gemeentehuis Soest nog omgeven met vraagtekens i Restaurant van den Brink j PAGINA 2 WOENSDAG 3 OKTOBER 1990 SOESTER COURANT PAGINA 3 in de Coö- i u uit op eptie, wel- r van het de voorzit- \A. H. A. tter van is afscheid e Raad van 20 jaar tot 20.00 huizen, mogen be- )on 9 63 33 e soorten net iQOO ringen 033 - 61 56 31 uur id vanaf 16.00 uur :drukte computer- jw software. cleine tot gunstige prijzen. ketten ;ts Isdrukwerk PZ Amersfoort 033 618747' 56-Te!efax 033-804064 V keersdrempels of verlengde trottoirs in de Acacialaan, waar kinderen zelfs niet meer op straat mogen omdat het te ge vaarlijk voor ze is. Helse herrie Anderen waren feller. "Waarom sta ik hier eigenlijk? Er is helemaal geen be leid in Soest. Dat is een schande en daarom ga ik nu weg!" aldus een bewo ner van een van de "geplaagde" straten in Soestdijk, die vervolgens inderdaad wegbeende. Ook de oversteekproble- men bij de Savornin Lohmanschool passeerden de revue, evenals de geluid soverlast tijdens de Gilde feesten. "Ik heb niks tegen feestjes, maar ik hou niet van Annie en de Rekels. Waarom moet het altijd zo'n helse herrie zijn?" Verder klonk er een pleidooi voor de herinvoering van de stoplichten op de Oude Utrechtseweg en de verlegging van de recreatieve fietsroute op de Eng, met daarbij gevoegd de goede raad om de vuilnisbak bij het Engenbergje - ken nelijk een geliefd plekje voor minneko zende Soesters - eens te ontdoen van le ge flesjes en andere "attributen" die de spreekster liever niet noemde. De stemming zat er intussen goed inDe Rank functioneerde volop als tijdelijke "speelplaats van de lokale democratie" zij het dat de binnentemperatuur al snel onaangename hoogten bereikte toen het College eenmaal aan de beantwoor ding begon. De burgemeester en de wethouder Menne hadden het 't mak kelijkst: vragen op hun beleidsterreinen waren er niet, en zij konden met enig leedvermaak toekijken hoe de collega's Visser, Swinkels en Kingma de sprekers enigszins bevredigend trachtten te beantwoorden. 'Niet zo gelukkig' Jan Visser, wethouder Ruimtelijke Or dening en Voorlichting, stelde de hoofdproblematiek in omzichtige be woordingen aan de orde: "Als we elk jaar 175 woningen willen bouwen voor onze eigen burgers, waar moeten die dan komen? Op dat soort vragen willen we op avonden zoals deze, waarin we praten met de mensen in de wijk, graag antwoorden horen." Hij liet overigens deemoedig weten dat de gewraakte lo- katies "niet zo gelukkig" gekozen wa ren, waarvoor hij zijn excuus aanbood. "We proberen het natuurlijk zo te hou den als het is, en ik zeker," beloofde hij zijn gehoor. Mieke Swinkels, wethouder milieu en verkeer, deed nauwelijk voor Visser on der en garandeerde min of meer dat er tussen Zonnegloren en de bebouwde kom van Soest geen woningbouw zou worden gepleegd. "Toen ik nog niks te vertellen had was ik er al faliekant te gen; nu ik wat meer te zeggen heb ben ik dat nog." Ze beloofde de nodige aan dacht voor de verschillende verkeers problemen, al gaf ze toe dat de gemeen telijke overheid de écht asociale auto mobilisten natuurlijk toch nooi^jn <de hand »zou kunnen houden. "Vopralin Soest'is het moeilijk, maar we doen ons best," verzuchtte de wethouder. In dat verband voorspelde ze betere tijden als het integrale verkeersbeleidsplan er eerst maar zou zijn, maar dat wordt wel 1991. "We zoeken naar rédelijke oplos singen, want optimale zijn er nu een maal niet." Geen taboe Opvallend was echter dat ze het idee van de weg-om-de-noord niet echt defi nitief naar de prullenbak verwees, om dat het ook 'n optie is die in het beleids plan onderzocht zal gaan worden. Ook Visser liet weten dat hem geluiden had den bereikt waarin deze route als dé op lossing werd aanbevolen. "Wij willen van u horen wat er moet gebeuren. Dit zijn nu eenmaal dingen die leven en waar nu geen taboe meer op rust. Als de burgers zeggen: dat mag nooit, dan kunnen wij de besluiten nemen die Soest wil. Dat is toch de manier? We zijn een eerlijk en open bestuur..." Het publiek leek daarvan maar half overtuigd te zijn, want Visser moest zo ongeveer nog met z'n hand op z'n hart beloven dat er écht geen concrete bouwplannen zijn achter de Van Beu- ningenlaan. Verder liet hij weten dat de toekomst van het LTS-gebouw op de Eng élke week gespreksstof voor het College is en Swinkels beloofde alle ge vraagde verkeersdrempels, zebra's en andere voorzieningen "mee te nemen" in de gedachtenvorming over de priori teitenlijst, die er van de winter moet ko men. Pa-en-ma-parabel Frans Kingma, wethouder van o.a. de woonruimteverdeling, vatte ten slotte de hele discussie kernachtig samen door de bouwen-of-bewaren-problematiek terug te brengen tot een "pa-en-ma- parabel", waaraan in elk geval de char me van de eenvoud niet ontbrak: "Pa en ma wonen goed in Soest, ze hebben een mooi huis met uitzicht op een groen weiland. Zoonlief wordt twintig en wil onderhand wel eens op zichzelf wonen. Hij stapt naar de gemeente met het ver zoek om een huis. Wat krijgt hij dan te horen? - Tsja jongeman, da's nou jam mer, maar je pa en ma wilden niet dat er op dat weiland werd gebouwd..." Na de pauze van dit gemeente-avondje - waarin opmerkelijk genoeg het alco- holmatigingsbeleid geen rol van enige betekenis speelde - waren de beleid voerders van Soest beschikbaar om in "onderonsjes" de problemen van de burgers Verder aan te horen. Daarvan werd nog geruime tijd dankbaar ge bruik gemaakt. Het gemeentebestuur kon terugzien op een geslaagde ontmoeting met de bur gers, maar of dat nóg een keer zo lukt is de vraag. Het middel van de "provoca- ties-met-een-serieuze-ondertoon" zal vermoedelijk geen tweede keer werken. Niet veel Soesters zullen zich door sug gestieve vraagstellingen nóg eens de gordijnen in laten jagen... zalen- en partycentrum Telefoon 02155-14282 6 en 7 oktober activiteiten van jarige IVN Milieu-wethouder Mieke Swinkels kreeg - in het nieuwe gemeentehuis - een boekje uit handen van IVN-voor- zitter Henk Bosma 'De Eng, vroeger en nu'. Aanleiding was het 30-jarig ju bileum van de milieu-educatieve orga nisatie. In het boekje staan de leden stil bij de veranderingen die er de laat ste 30 jaar op de Eng hebben plaats ge had en hoe het er over 30 jaar uit zal zien. In het hart van Soest overhandigde de IVN-voorzitter mevrouw Swinkels het boekje. In de brochure, geschreven door Walter Klein, kijkt het IVN terug op de afgelopen dertig jaar en kijkt voorzichtig in de toekomst. Werd vroe ger het hart van Soest gevormd door uitgestrekte landbouwgronden, nu pronkt er een bestuurderspaleis. Niet helemaal zoals het IVN het graag zou zien. Het gaat hen en vele Soesters vre selijk aan het hart dat de Eng steeds ver der wordt dichtgeknepen. "Maar," vindt Bosman, "we moeten wel reëel blijven." Een deel van de Eng zal in de toekomst behouden blijven door de in stelling van het Engpark. Wethouder Swinkels vertelde dat een daartoe inge stelde werkgroep reeds stappen had on dernomen. Een deel van de bebouwing op de Eng zal plaats moeten maken voor de oorspronkelijke begroeiing, dus De gemeentepolitie begint maan dag 8 oktober met een graveeractie op de Soester basisscholen. Maan dag wordt de spits afgebeten bij de Bron; j De graveeractie, waarbij in de fietsen van de scholieren gegevens worden ingegraveerd, wordt gehouden in het kader van het'wijkgericht werken. Het doel van de actie is fietsendief stal te voorkomen en gestolen fietsen sneller aan de rechtmatige eigenaar terug te kunnen geven. In overleg met de scholen wordt het ingraveren georganiseerd. Het is de bedoeling dat dit jaar alle scholen in Soest aan de beurt komen. Van de 11 miljjoen gulden die de pro vincie in 1990 nog heeft te besteden, willen Gedeputeerde Staten ruim 4,25 miljoen gulden in het spaarpotje voor nieuwbouw bij heet provinciekantoor Rijnsweerd stoppen, en 4 miljoen gul den reserveren voor grote wegenwer- ken. Het resterende bedrag kan voor een aantal kleinere posten worden ge bruikt. Dat blijkt uit de Najaarsnota, waarin het college zoals gebruikelijk de balans van het lopende begrotingsjaar opmaakt.. De Najaarsnota en de bestedingsvoor stellen die GS erin doen, worden op 12 oktober a.s. om advies aan de Staten commissie voor financiën en planning voorgelegd; het is de bedoeling dat Pro vinciale Staten er in hun vergadering van 31 oktober over beslissen. Een groot deel van de 11 miljoen wordt veroorzaakt door de rekening over het jaar 1989, die een positief saldo van ruim 7,2 miljoen gulden laat zien. Daar naast is er een aantal meevallers: de provinciale opcenten op de motorrijtui genbelasting leveren 1,42 miljoen gul den meer op dan was geraamd; de uit kering die de provincie van het Rijk ontvangt voor aanleg en onderhoud van wegen valt bijna 7 ton hoger uit; de provincie ontvangt 1,5 miljoen meer rente dan zij moet betalen; in verband met de fusie van energiedistributiebe drijven krijgt de provincie het PUEM- dividend van 450.000 gulden over het eerste halfjaar van 1990 nog dit jaarin plaats van in 1991Met enkele kleinere posten komen de meevallers op een to taal van 3,72 miljoen gulden. Nieuwbouw Zoals gezegd wil het college van het al les bijeen besteedsbare bedrag van 11 miljoen gulden ruim 4,25 in de reserve voor nieuwbouw bij het provinciekan toor Rijnsweerd stoppen. Het spekken van de pot voor grote wegenwerken met vier miljoen gulden is volgens het college nodig in verband met de herzie ning van het wegenbeheer in 1992. Die herziening gaat de provincie geld kos ten, en daar willen GS nu alvast voor re serveren. Uit de vier miljoen kan te zij ner tijd ook het provinciale aandeel in de kosten van de omlegging van de A12 bij Bunnik (465.00 gulden) worden be taald. GS stellen verder o.a. voor om l ,3 mil joen gulden te bestemmen voor bodem sanering, 87.500 gulden voor een les senprogramma over sexueel misbruik, dat de utrechtse RIAGG's hebben ont wikkeld, 50.000 gulden voor de Stich- lingg Klos-T.V. (die video-produkties voor verstandelijk gehandicapten maakt), en 41.125 gulden voor de Stichting de Utrechtse Molens; die kan daarmee haar reserve verhogen, wat nodig is vanwege de stijging van de her bouwkosten in de laatste 15 jaar. Een bedrag van 245.000 gulden is niet nodig omdat het budget voor de wer ving van nieuw provinciepersoneel op is; er zijn veel vacatures, en ook voor de provinciale overheid wordt het steeds moeilijker die vervuld te krijgen. Voor verbeteringen bijeen het provincie-ap paraat (o.m. bevordering van de doel matigheid) willen GS tenslotte 570.000 gulden uittrekken. Een beroemd ontwerp herbergt de nieuwste technieken stel uw systeem samen uit: radio, cassettedeck, platenspeler en cd-speler. Wij demonsteren u het graag 3 jaar garantie TT van Weedestraat78 - Soest - Tel.02155-17253 Voor alle zekerheid! technische dienst tel. 02155-10344' Inbraak Gemini Een 30-jarige vrouw uit de wijk Gemini in Soesterberg deed aangifte van in braak in haar woning. Zij mist een be drag aan geld en juwelen, waaronder ringen, armbanden, oorbellen en drie horloges. Toeristen die een bezoekje brengen aan de groene gemeente Soest gaan wellicht in de toekomst meebetalen aan het onderhoud van de door hen gebruikte (fiets)paden. De PvdA leg de deze mogelijkheid voor aan de le den van de commissie milieu. PvdA-raadslid Wil Stekelenburg deed wethouder Mieke Swinkels het idee aan de hand. Jaarlijks kosten de bospaden handenvol geld aan onderhoud. Niet in de laatste plaats omdat de toeristen daar graag en veel gebruik van maken. "Door toeristenbelasting te heffen van bijvoorbeeld twee kwartjes per nacht, creëren we wellicht een dekking voor het onderhoud van de paden," opperde Stekelenburg. Zij meende dat Soest, in navolging van buurgemeenten, die de toeristenbelasting al wel hebben inge steld, hiermee een forse kostenpost zou kunnen verlichten. Wethouder Mieke Swinkels vond het een goede suggestie en zou het voorstel meenemen. Zij vreesde echter wel dat de toeristen niet genoeg bij elkaar zouden brengen om de hele post te kunnen dragen. Drie kwartjes dan misschien? Milieu-wethouder Swinkels ontvangt uit handen van IVN-voorzitter Henk Bosman de brochure De Eng, vroeger en nu'. koren in plaats van mais. De milieu- wethoud er verzekerde bovendien dat het toekomstige park 'absoluut sterk beschermd zou gaan worden'. Festiviteiten In het weekend van 6 en 7 oktober viert het IVN het 30-jarig jubileum met als thema 'Kringlopen'. Ook de afdeling Eemland heeft rond dit thema een aan tal activiteiten georganiseerd. Zo zal er een stand staan in het winkelcentrum Soest-Zuid, waar men terecht kan voor informatie over het Instituut Voor Na tuurbeschermingseducatie. De scho lenwerkgroep zal actief aanwezig zijn met materiaal en spelletjes voor kinde ren. Ook de natuurwerkgroep 'Bijltjes dag' geeft acte de présence. Bovendien is de stand in het winkelcentrum één van de startpunten van de 'kringloop fietsroutes'. Tijdens deze fietstocht kan men kennismaken met natuur en milieu in de provincie Utrecht. De tochten zijn 20 en 25 kilometer lang. Men kan ech ter ook verschillende routes aan elkaar knopen en de ontdekkingstocht zo uit breiden. Wie mee wil doen kan op zon dag 7 oktober, naar eigen wens, starten tussen 11.00 uur en 14.30 uur. De infor- matieposten op de route zijn tot 16.00 uur bemand. Wie de fietstocht niet ziet zitten, maar wel geinteresseerd is in het werk van het IVN, kan ook een bezoek brengen aan Kasteel Groeneveld in Baarn. Daar wordt de hele maand oktober een over zichtstentoonstelling over het IVN ge houden. Beurs gestolen in Turf Een 16-jarig meisje deed vorige week aangifte van de diefstal van haar porte monnee. Zij was aan het zwemmen in het zwembad de Turf en bij het verlaten van de zwemgelegenheid ontdekte zij de diefstal. De originele manier waarop Burge meester en Wethouders de bevol king van Soest hebben weten te sti muleren om naar de ontmoetings avond met het College in de Rank te komen kreeg (achteraf) ook weinig lof van de politiek. Tijdens het be- grolingsonderzoek in de commissie Voorlichting kreeg wethouder Jan Visser maandag j.1. van diverse kan ten te horen dat het zó toch niet moest. Günther Plomp (VVD) vond zelfs dat er op die manier tijd en geld werd verspild. "Dan komen er weer vra gen en dan moeten ambtenaren dat weer allemaal gaan uitleggen. Ik zou graag willen dat u dat 's meenam." Arie van den Breemer (CDA) meende ook dat het alleen maar pro blemen opléverde en niet oploste, terwijl Harry Witte (Gemeentebe langen) zelfs melding maakte van bewoners die al bezwaarschriften - "nou ja, mij kunnen het er nooit ge noeg zijn" - maakten tegen plannen die er toch nooit zouden komen. Visser hulde zich in het boetekleed en wees erop dat een vorige afleve ring van 'Praten met B. W.' in C-drie een regelrechte flop was ge worden, omdat er meer bestuurders en ambtenaren waren geweest dan belangstellende burgers, en dat hij verondersteld had op deze manier meer mensen uit hun huis te krijgen. "En dat is wel gelukt." Hij beloofde in de toekomst daarvoor andere we gen te zullen zoeken. Agfa Maxi met zekerheidsfaktor 5 biedt u meer geslaagde foto's. Want Agfa Maxi korrigeert ver keerde belichting zélf. Profiteer nu van deze speciale aanbieding zolang de voorraad strekt. XH/O0/ Bij ons per 2 PLUS 1 EXTRA GRATIS WINKELCENTRUM "HARTJE ZUID" - SOEST - TEL. 12874 Bestuur woedend over 'verbanning' Het bestuur van de Soesterbergse sportvereniging Laetitia is woedend op het bestuur van het Dorpshuis. Aan leiding is het briefje dat werd op 22 september van het Dorpshuis-bestuur ontvangen, met de mededeling dat er Ruitje vernield De eigenaar van een woning aan de Ko- ninginnelaan deed in het weekeinde bij de politie aangifte wegens vernieling. Een van zijn huurders, een 46-jarige man, had in een kwade bui een ruit van het appartement dat hij bewoonde ka potgeslagen. Wat de aanleiding was kon de politie niet zeggen. Specialist Anti-roest behandeling llsdwl T. VAN ROUWENDAAL voor het behandelen van o.a. personenauto's en bedrijfswagens Nijverheidsweg 11 -3762 EP Soest Tel. 02155 - 2 08 60 (na 18.00 uur: 02155 - 2 37 15) Nog kansen voor Soester bouwers? De verkoop van het oude gemeente huis aan de Steenhoffstraat is nog om geven met een aantal vraagtekens. Dat bleek vorige week in de raadscommis sie Financiën, waar de VVD-fractie- voor/itter een bevestiging wilde heb ben dat bouwbedrijf De Vries (Nieu- wegein) zich zal houden aan het bouw plan dat de gemeenteraad heeft vast gesteld, met alle voorwaarden daaraan verbonden. Ook Ries van Logtenstein (CDA) en Iets te koop ofte geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant '/fMd.i Soesterbergsestraat 122 - Soest Telefoon 02155 - 1 27 06 MENU "CLASSIQUE'f 55,00 X PATÉ DE PINTADEAU, SAUCE MANGO l parelhoenpdté met mangosaus l OXTAIL CLA1R J heldere ossestaartsoep SORBET AU FRUIT 4 verfrissend ijsje met champagne 4 EM1NCE DE BOEUFF X STROGANOFF stukjes ossehaas met Stroganoff- saus, groentengarnituur en gebak- J 4 ken aardappelen 4 MOUSSE AU CHOCOLAT, CRÉ- X ME CHANTILLY J chocolade mousse met slagroom 4 Wij zijn geopend: 4 dinsdag t/m vrijdag 4 lunch vanaf 12.30 uur, 4 diner vanaf 17.30 uur. 4 Zaterdag en zondag 4 diner vanaf 17.30 uur. J 's Maandags gesloten. J Leidje Tomassen (PS) maakten zich zorgen. Ze vreesden dat de opbrengst (geraamd op 1,3 miljoen, waarmee bij ae bouw van het nieuwe raadhuis ook rekening is gehouden) wel eens een ton lager zou kunnen uitvallen. Kees Boer- koel (PvdA) liet weten dat hij "wel eens wat hoorde" en spijkerde wethouder Menne zo ongeveer vast op 1,3 miljoen, "en woningen zoals we hebben afge sproken, wat al minimaal is". Volgens het bouwplan zal De Vries op het raad huisterrein een aantal seniorenwonin- gen bouwen, zowel huur als koop. Menne zat ermee. "Tot onze teleurstel ling heeft De Vries de overeenkomst nog niet getekend. Dat zal uiterlijk 4 ok tober moeten gebeuren, anders zullen we misschien opnieuw moeten onder handelen met andere gegadigden." Zo als bekend hebben ook de Soester aan nemers Van de Grift en Higler destijds belangstelling getoond voor het project. Volgens Menne aarzelt De Vries omdat het bouwbedrijf achteraf toch veel moeite heeft met de verkoopprijs van een aantal woningen (in de orde van 150.000 300.000 gulaen). "Wij willen toch dat er gedifferentieerd gebouwd gaat worden," aldus de wethouder. Hij maakte duidelijk dat de opbrengst van 1,3 miljoen ook voor het College een hard uitgangspunt blijft, al gaat er nog wel iets af vanwege isolatie-maatre gelen bij een naburig bedrijf (aan de Talmalaan), wat zo'n 25.000 gulden gaat kosten. Grote verwarring ontstond over de vraag of De Vries inmiddels wel een bouwvergunning had en wat het voor consequenties zou hebben als hij die te laat zou aanvragen. Zou de aannemer moetenbetalen als hij het terrein in ge bruik nam, of als hij overging tot sloop van de "opstallen"? Menne beloofde het allemaal te laten uitzoeken en de commissie deze week op de hoogte te stellen. Spullenhulp De commissie stond ook nog even stil bij de verkoop van het pand aan de Pa rallelweg aan de moskeestichting. Met Spullenhulp, dat een deel van het ge bouw huurt, is inmiddels een aanvul lende overeenkomst gesloten die de eventuele subsidie veilig stelt. Spullen hulp zou die nodig kunnen hebben om de huur te kunnen betalen. Enige on duidelijkheid over de periode tot 1992 werd ter plaatse opgelost. Menne liet weten dat Spullenhulp alleen aan de ge meente verantwoording schuldig is over de jaarlijkse omzet, waarop het huurbe drag vooralsnog gebaseerd is. voor de balletlessen op dinsdagavond voortaan geen plaats meer is. Datum van ingang: 25 september, drie dagen later! Laetitia heeft in allerijl moeten omzien naar een ander onderkomen voor de dansende jeugd. Die werd gevonden bij de dansschool aan de Rademakerstraat, maar dat had uiteraard wel wat voeten in de aarde. Te elfder ure konden de ou ders van de "verbanning" op de hoogte worden gesteld. Laetitia had bij de sportstichting - die over de verdeling van de zaalruimte gaat - al in maart gemeld dat zij op de dinsdagavonden tussen 18.00 en 21.00 uur over zaal 1 van het Dorpshuis wilde beschikken. "Wij laken de houding en het standpunt van het bestuuur van het Dorsphuis ten zeerste. Het getuigt op z'n zachtst gesproken niet van veel ge voel voor hoffelijkheid om ons drie da gen tevoren bekend te maken dat de zaal - die op kosten van de sportstich ting (lees: de gemeente) geschikt is ge maakt voor het beoefenen van ballet in al zijn vormen - niet meer ter beschik king staat," aldus het bestuur. Afwezig Slechts bij geruchte, schrijft voorzitter F. Hagmeijer, hadden we vernomen dat het dorpshuisbestuur problemen maak te over de zaal op dinsdagavond. Erger is dat er daarom een afspraak werd ge maakt met het dorpshuisbestuur én het interim-bestuur van de Sportstichting (o.a. in de persoon van wethouder Menne) op 18 september, waar echter het dorpshuisbestuur schitterde door afwezigheid, zodat de wethouder voor joker naar Soesterberg was afgereisd. De kwestie werd vorige week in de raadscommissie Sport aangekaart door WD-fractievoorzitter Bert Krijger. Menne, die mededeelde dat de argu menten van het dorpshuisbestuur voor hem ook vraagtekens waren, kon op dat moment weinig anders doen dan zijn treurnis uitspreken over de gang van za ken en beloven dat het gemeentebe stuur er nog op zou terugkomen. Deze week zou er - als alles volgens plan ver loopt - een gesprek plaatsvinden tussen Laetitia, AGAVS, het dorpshuisbestuur en de gemeente. Bij Van Essen is een bril een kwestie van passen en meten. Zuiver vakwerk met behulp van verfijnde apparatuur. Bij Van Essen kunt u rekenen op de deskundigheid van de gediplomeerde opticiën/optometrist. Die neemt de tijd voor u, adviseert u met smaak. U hebt recht op die bekwame en persoonlijke begeleiding. Met het oog op uw bril. Ook voor uw ZUIDPROMENADE TELFFOON 12874

Soester Courant | 1990 | | pagina 3