nieuws rf/Tclfiy Speeldoos Wereldse Carmina Burana in Zonnegloren Rijden onder invloed W elf ar e-verkoop in Honsbergen Cursus meditatie bij Mayindra Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Oriëntatie-cursus vrouw en techniek Plattelandsvrouwen over Anton Pieck Soester orkest bij jubileum Big Band Werk van Hannie Maris in 'De Bereklauw' Nederlands Bach Ensemble concerteerde 'Vogels' Record-collecte voor Dierentehuis Dinsdag 16 oktober in C-drie 'Muziekbeleving als weg naar meer harmonie in jezelf' Metamorfose theatercafé De Flint NCVB-Soestdijk Johan Verminnen: Tour de Chant 'De bittere tranen van Petra von Kant' Hans Dorrestijn wrang maar aandoenlijk Bibliotheek Soest verkoopt duizenden boeken en platen WOENSDAG 10 OKTOBER 1990 SOESTER COURANT PAGINA 10 r Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154 18050 Cultureel Creatief Centrum 's Middags tekenen en schilderen Wanneer u overdag eens creatief bezig wilt zijn dan bieden wij u in dit najaar deze mogelijkheid. Iedere maandag middag, 10 weken lang, is een cursus te kenen en schilderen voor beginners van 13.30-15.30 uur. De beginselen van de teken en schildertechhiek kunt u aanle ren. U krijgt te maken met verschillende tekenmaterialen zoals houtskool, inkt, plakkaatverf, olieverf. De keuze voor een materiaal ligt bij u zelf. De docent is Theo Briggeman. Hij geeft in ons centrum meerdere curcussen op het gebied van de schilderkunst n.1. por tret en modeltekenen en een curcus te kenen voor kinderen. Heeft u nog vra gen over de middagcursus, dan kunt u contact opnemen met de administratie van C-drie. U kunt zich schriftelijk in schrijven via ons inschrijfformulier uit het cursusprogramma. De Rarekiek Heb je in de herfstvakantie niets te doen? Kom dan dinsdagmiddag 16 ok tober naar C-drie. Je kunt dan genieten van een prachtig poppenspel theater. Het stuk wat ze spelen heet "de dans om tantes stoel". Stel je voor, jet wilt iets gaan uitvinden. Een raket bijvoorbeeld. Je zoekt een geheime plek om te werken en veel spullen. Je zaagt en timmert, maar de raket komt geen meter van de grond. Mislukt! Dan vind je een stoel, net zo een als die van je tante. Je sleept hem naar je hut, je gaat er op zitten en doetje ogen dicht. En dan gebeurt het!? De dans om tantes stoel" is een verras send en vertederend handpoppenspel voor alle kinderen in de leeftijd van 4-8 jaar. De voorstelling begint om 15.00 uur, dinsdag 16 oktober. De toegangs prijs is slechts f5,-. Cat City Op 12 oktober draait een van de nieuw ste tekenfilms in de kinderbios. Cat City gaat over de strijd lussen katten en mui zen. Alle kinderen begrijpen wel dat katten en muizen niet erg dol op elkaar zijn. Maar als je ook wilt weten hoe slim ze zijn en welke grappen ze uithalen om de strijd te winnen, dan moetje naar dit prachtig getekende verhaal komen kij ken. Cat City wordt gedraaid op vrijdag 12 oktober en begint om 15.45 uur. De film duurt 75 minuten en is geschikt voor kinderen en volwassenen dus neem je vader en moeder ook maar mee. De toegang is f 2,50. Wordt venvacht: 12 okt.: Kinderbios: Cat City. 16 okt.: Poppentheater De Rarekiek met "de dans om tantes stoel". 16okt.: lezing: muziekbeleving- metgi- tariste Lydia Gitana. 26 okt,: Kinderbios: Rik, de smid. 28 okt.: Jazz: Dick de Graaf Septet. Pro memorie: Cultureel Creatief Centrum C-drie is gevestigd aan de Willaertstraat 49 te Soest. Het telefoonnummer is 22188. C-drie is geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 - 12.30 uur, 13.00 -17.00 uur en 18.30-23.00 uur. Op za terdag is het centrum open van 15.00 - 23.00 uur. Een 42-jarige Soester kreeg vorige week donderdagavond een procesver baal. Tijdens een controle bleek dat hij teveel alcohol had gedronken om nog te mogen rijden. Op maandag 15 oktober, van 13.30 tot 15.30 uur, zal er in dienstencentrum "Honsbergen" aan de Wiardi Beck- manstraat weer een Welfare-verkoping plaatsvinden. De door de Welfare- deelneemsters vervaardigde wandkle den, borduurwerken, knuffelbeesten enz. zullen tegen aantrekkelijke prijzen worden verkocht. Ook zal er een verlo ting plaatsvinden. Zoals gebruikelijk wordt de opbrengst van de verkoop be steed aan de aanschaf van nieuwe mate rialen voor de deelnemers aan de Wel- fare-aktiviteiten. Er wordt in Mayindra een cursus medi tatie gegeven. Deze cursus is bedoeld om te Ieren ontspannen en daardoor dichter bij jezelf te komen en beter naar je innerlijke stem te luisteren. In deze cursus wordt gebruik gemaakt van ver schillende meditatie technieken, zodat je voor jezelf kunt bepalen welke vorm het prettigst is. Verder wordt er gebruik gemaakt van visualisatie, klanken en kleuren. Door meditatie kun je leren rustiger te wor den en bewuster te leven en meer ener gie te verkrijgen in het dagelijks leven. Open heling-avond Op donderdag 19 oktober is er een open heling-avond. Deze avond is voor iedereen toegankelijk. Er wordt een he ling meditatie gehouden. Daarnaast is er een team van helers aanwezig, zodat iedereen afzonderlijk een heling kan ontvangen. Heeft U interesse, wilt U zich dan tijdig opgeven? Bibliotheek Wist u dat wij een eigen bibliotheek hebben? Misschien kende u onze bi bliotheek al, maar hij is enorm uitge breid. Wij hebben boeken op het gebied van filosofie, astrologie, voeding, ge zondheid, maar daarnaast hebben wij ook romans, detectives en allerlei ande re soorten boeken. U kunt deze boeken lenen voor een periode van 3 weken, met de mogelijkheid deze periode met 3 weken te verlengen. Wilt u meer informatie over onze bi bliotheek of over de cursussen, komt u dan even langs bij Mayindra, Kerkstraat 3-5 te Soest of belt u op. Ons telefoon nummer is 25599. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 11 oktober: Van 9.30 tot 11.30 uur is er een cursus beenbewerking voor volwassenen. Uit botten en been worden de prachtigste sieraden gemaakt. Kom ook eens langs. Het kost f 2,50, inklusief koffie. Van 15.45 - 17.45 uur vieren weer enkele kinderen met hun vriendjes een verjaar dagsprogramma. Vrijdag 12 oktober: Vandaag komen enkele groepen van de Van der Huchtschool langs. Zij bezoe ken de dieren en krijgen een eigen pro gramma voorgeschoteld dat zeker zal bevallen. Zaterdag 13 oktober: Drie kinderen komen hun verjaardags partijtje vieren met zo'n dertig vriendjes en vriendinnetjes. De ezelkar wordt in gespannen; er wordt veel geknutseld en gespeeld en alle kinderen worden prachtig geschminkt. Ouders wordt aangeraden om tijdig de verjaardag van hun kind te boeken. Dinsdag 16 oktober: Van 9.30 tot 11.30 uur is de peuter/ou- deraktiviteiten weer paraat. Vanwege de grote opkomst is besloten deze akti- viteit ook in de vakantie door te laten gaan. Dus ouders met kleine kinderen kunnen gerust langskomen. De kosten bedragen f 3,- per ouder/kind paar inklusief drinken. Om 14.00 uur starten we met ons Herfstprogramma voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Vandaag beginnen we met het maken van muziekinstru menten. Als deze klaar zijn geven we een dierenconcert. Dat betekent dat de kinderen een muziekuitvoering voor de dieren geven. Ook worden er muziek spelletjes gedaan. De kosten bedragen f 1,— per kind. Woensdag 17 oktober: Om 14.00 uur start de Herfstmuseum- dag. Kinderen kunnen allerlei 'kunst werken' maken van hout, gras, kastan jes etc., schilderijen van bladeren en verf etc. etc. Uiteraard richten we zelf ook het museum in en bekijken we alle kunst. Kosten: f 1,~ per kind. Beide programma's duren tot 16.00 uur. Op dinsdag 23 oktober organiseert stichting Werk in Zicht op Centrum BOA, Voorstraat 36 te Utrecht een in formatiemiddag over de kennisma kingscursus Vrouw en Techniek, opge zet voor vrouwen die wel iets voelen voor een technisch beroep als loodgie ter, timmerman, lasser, schilder of bij voorbeeld electriciën, maar nog niet kunnen kiezen of niet weten of ze daar wel geschikt voor zijn. j, 1 In deze korte cursus van 11 weken ma ken vrouwen kennis met beroepen in de bouw, electro(nica), installatietech niek, metaal, hout en schilderen. De cursus is heel praktisch opgezet. Vrou wen maken in de praktijk en vooral door er zelf mee bezig te zijn, kennis met de verschillende beroepen. Ook gaan ze op excursie naar bedrijven om in de praktijk te kijken. Er wordt ook heel veel informatie gegeven over be roepen en opleidingen. Na deze korte cursus kunnen vrouwen besluiten een vakopleiding te gaan vol gen. Zo'n vakopleiding wordt afgeslo ten met erkende diploma's of certifica ten. Vrouwen worden tijdens de cursus begeleid naar hun keuze. Na de oplei ding is er begeleiding en bemiddeling naar stages en een baan. Een technische vooropleiding of wis kunde in het pakket is niet nodig. Daar wordt in de cursus en de opleiding reke ning mee gehouden. Met twee jaar voortgezet onderwijs kun je al aan de cursus deelnemen. Leeftijd 18 tot 35 jaar. De cursus start eind oktober. De informatiemiddag is dinsdag 23 ok tober van 14.00 tot 16.00 uur. Inlichtin gen of folder: Centrum BOA, tel. 030- 322767, vragen naar Hennie Groot Haar. De plaatselijke afdeling van de Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen komt op dinsdag 17 oktober bijeen in het Medisch Centrum Nieuweweg 14, aanvang 20.00 uur. De heer B.C. v.d. Veer uit Borculo zal een lezing met dia-presentatie houden, over het leven en werk van Anton Pieck. Voor niet-leden bedraagt de en tree f 3,-. Andere aktiviteiten deze maand zijn: een fiets-wandeltocht, een excursie naar Naarden, een bezoek aan de Wil lem Arntsz Hoeve, een koffieochtend en diverse cursussen. Informatie over de bond kan men ver krijgen via de volgende telefoonnum- mers: 13730, 25573, 18455. Op maandag 15 oktober a.s. vindt in de stadshal van de Flint in Amersfoort het jubileumconcert plaats van de Big Band van het Amersfoortse Politie Muziek gezelschap APM, onder leiding van Henk Vos. De APM bestaat 60 jaar en was vroeger een harmoniekorps. Aan het jubileumconcert wordt meegewerkt door de Soester orkest Vereniging SO V onder leiding van Henk Soeteman. Verder neemt het Metropolitan Police Male Voice Choir uit Londen deel aan de uitvoering. Het programma, dat om 20.15 uur be gint, omvat een groot aantal bekende en minder bekende composities. De toe gang bedraagt f 10,- per persoon. Kaar ten zijn verkrijgbaar aan de kassa van de Flint. Coninckstraat 60 (op werkdagen 12.00-14.00 en 16.30-17.30 uur), eventueel ook telefonisch: tel. 033- 726094. Vanaf 1 oktober is in het Soester kunst winkeltje "De Bereklauw", Steenhoff- straat 63, een tentoonstelling te zien van schilderijen van de Friese kunstenares Hannie Maris uit Leeuwarden. Het werk van Hannie Maris (53) getuigt van een opmerkelijke ontwikkelings weg op deze derde expositie in "De Be reklauw" sedert 1982. Acht jaar gele den exposeerde zij haar textiele werk vormen waarin zij op zeer bijzondere creatieve wijze een dialoog voerde met haar omgeving. Vier jaar later ontstond hieruit een sa mensmelting naar meer ingetogen, me ditatieve vormen uitgedrukt in schilde rijen, gemengde technieken van aqua relverf, gescheurd papier en stukjes tex tiel, collage-achtige werkstukken van golvende lijnen. Een overgangsfase van textiel naar vormgeving in het platte vlak. Stond vroeger het lijnenspel in haar schilderijen centraal, deze expositie laat de ontwikkelingsweg zien van onbe stemde naar duidelijke vormen, waarin kleur een belangrijke plaats inneemt. Het werk van Hannie Maris heeft aan uitbeelding gewonnen, zij overschrijdt drempels en is schoorvoetend expres sief. De tentoonstelling van Hannie's werk is zeer sterk van soberheid en tota liteit. Het nieuwe werk van Hannie Maris, waarmee zij voor de eerste maal voor de dag komt, is een verademing. Gemeng de technieken in acrylverf en pastel, vol eenvoud en volledigheid. Ook zijn in "De Bereklauw" nieuwe schilderijen te zien van Mieke van der Veen-Vos uit Doorn. Aquarellen in zeer fraaie herfsttinten van planten en bloemen. De tentoonstelling van Hannie Maris in "De Bereklauw" duurt tot half novem ber en is dagelijks te bezichtigen. Maan dag t/m donderdag van 16.00-18.00 uur, vrijdag en zaterdag van 10.00- 18.00 uur, zondag gesloten. ontdaan van alleen maar religieuze mo tetten en madrigalen, door zondagmid dag de zeer wereldse Carmina Burana van Carl Orff uit te voeren in de uitver kochte theaterzaal van Zonnegloren. Een schitterend concert met solisten, slagwerkgroep en twee pianisten waar mee het koor het Soester publiek tot ex tase bracht. Een prachtige, enthousiaste uitvoering van typisch Duitse muziek, op teksten van middeleeuwse vagan ten-dichters. Onbetwist hoogtepunt in de cantiones profanae was het optreden van de so praan Elma van den Dool in het zeven tiende hoofdstuk van de driedelige koorcyclus Atetit Puella. Minder aandachtig, om niet te zeggen onvolmaakt, zongen de koorleden vóór de pauze de Liebeslieder van Johannes Brahms, die overigens volmaakt wer den begeleid door de beide pianisten Gerrie Meijers en Jan Stulp. J.V. De huis-aan-huis collecte die dit jaar in de week van 1 tot en met 6 oktober is gehouden voor het Dierentehuis is een groot succes geweest. De opbrengst was wederom een record: f 26.217,30 (waarvan f 2501,75 uit Soesterberg). Zondagmiddag 7 oktober 1990: De zon geeft door de hoge ramen prachtige - haast meetkundige - lijnen en lichtvlak- ken te zien. De schuin uitgemetselde vensternissen met hun lange hoog oplo pende lijnen van de Oude Kerk geven daarvoor alle ruimte. Het eenvoudige wit van de wand wordt daardoor prach tig versierd. Het laatste venster in de halfronde rij laat toe dat de zon kan spe len met zo'n koperen luchter die daar vanuit het plafond neerhangt. Als van zelf worden je ogen getrokken door vo gels. In die herfstig blauwe lucht duiken zij, stijgen zij, vallen opnieuw, dartelen dan weer om elkaar heen. Is het de muziek? Zijn het de vogels? Of beide? Ik voel slechts hoe precies Krijn Koetsveld z'n NBE dirigeert, het ge bouw vult met klanken, hoe ook de vo gels daarbuiten meegaan in figuren en tempi. Eveline Poser (dwarsfluit) heeft geen enkele moeite in de suite no. 2 (J.S. Bach) dit sfeerbeeld nog op te voe ren, heel fijn. Je merkt ook op hoe de nieuwe gezichten daar in het ensemble nog van zich zullen doen spreken. Lof zéker ook voor hoboïst Willem Luyt. En dan de bas. Bas Ramselaar kennen we inmiddels. Zijn geluid past bij de wolken die nu langzaamaan bezit willen nemen van de hoge ramen. Hieke Meppelink (sopraan) behoeft natuur lijk ook al lang geen nadere omschrij ving meer. Gewoon heel fijn om te ho ren, om bij weg te mijmeren. Dat Robert Coupe (tenor) als verteller in de Kaffee cantate (BWV 211) eigenlijk weinig te vertellen had, lag aan de cantate, want zijn stem heeft veel te vertellen. Overi gens was het plezierig dat hij z'n bijdra ge had om te laten horen hoe Bach méér is dan hoogmis en requiem alleen. Goed program dus. Het speelse in tekst en muziek wordt dan ook nog eens extra benadrukt door een duif die via het al lerhoogste puntje van een raam pro beert binnen te komen om er eens heel huiselijk bij te zitten. Was het allemaal vlekkeloos? Nee, ze ker niet. Bij bas-Bas was op enig mo ment iets haperends te horen, Bij de eerste violen zat een enkele keer iets... iets, nou ja, laat nu maar. Bij mij wordt de spanning van het geheel dan eigen lijk alleen maar hoger. Immers je weet, het is heel mooi mensenwerk van een zwerm fijne NBE-vogels. Bedankt mensen! En als jullie tot afspraken kun nen komen met andere ensembles in de regio over data van optreden enz., dan kunnen de achterste rijen in de Oude Kerk ook vol zitten. Gerard S. i Lydia Gitana. Op dinsdag 16 oktober houdt Lydia Gitana in C-drie een lezing over het on derwerp: "Muziekbeleving als weg naar meer harmonie in jezelf." Lydia Gitana is bekend als gitariste die in het hele land optreedt met haar programma "Musica de Espana". Door de fijne sfeer tijdens de concerten en de prachti ge muziek werden tal van toeschouwers geroerd en werd haar meermalen ge vraagd wat meer te vertellen over de achtergronden van haar muziek. Sinds enige tijd houdt zij dan ook lezingen over muziek en muziekbeleving, waar op ze tal van positieve reacties krijgt. In de lezing komen diverse aspecten aan de orde, zoals: wat doet muziek ons, hoe beïnvloedt muziek ons lichamelijk en emotioneel, wat verstaan we onder muziekbeleving? Uiteraard zal Lydia op haar gitaar enkele aansprekende werkjes ten gehore brengen, zodat de toeschouwrs de muziek niet alleen ho ren maar ook beleven! De lezing op 16 oktober begint om 20.00 uur. De entree bedraagt vijf gul den. Op zaterdag 27 oktober is Lydia Gitana opnieuw in C-drie, dan met haar Spaanse gitaarprogramma, dat kort kan worden omschreven als romantisch, uit bundig en vrolijk en waaruit blijkt dat zij de Spaanse muziek zeer toegewijd is. Het Nederlands Motet- en Madrigaal koor o.l.v. Gerard van Amstel heeft zich Het koor tijdens een van de uitvoeringen in Zonnegloren. Foto: Goos van der Wilt. De heer J. Poortman uit Amersfoort zal op de bijeenkomst van 11 oktober a.s. spreken over "Spelen met erfelijkheid". De avond wordt gehouden in het wijk- gebouw van de Emmakerk, Regentes- selaan 2. Aanvang 20.00 uur. Ook be langstellenden zijn van harte welkom. Wie bij aanvang van het nieuwe seizoen het restaurant theatercafé van De Flint binnenkomt, zal zijn of haar ogen nau welijks geloven. Tijdens de zomer maanden heeft deze ruimte in navol ging van het theater, kassa en pauze ruimtes een ware metamorfose onder gaan. Verdwenen zijn de gele, bruine en blauwe tinten. Ze hebben plaats ge maakt voor de eigentijdse kleuren rood, zilver en antraciet. Ook het meubilair is meer in overeenstemming gebracht met de eisen die de theaterbezoeker anno 1990 stelt, met granieten tafels, nieuwe vloerbedekking, stoelen en gordijnen. Verder beschikt De Flint nu over een echte VIP-room, waarin de bekende open haard een nieuwe plaats neett ge kregen. In het restaurant is tevens een nieuwe leeshoek gecreëerd waar alle in formatie voorhanden is over de gezel schappen en orkesten, die in De FLint optreden. De deuren van het nieuwe restaurant gaan voor de theaterbezoeker open op vrijdag 12 oktober, wanneer het sei zoen van start gaat met "Adele op ue Orinoco" de nieuwste produktie van Adèle Bloemendaal. Na afloop zal een klarinetkwartet van de regionale Mu ziekschool o.l.v. Hanneke Delis zorgen voor een luisterrijke nazit. Dit kwartet treedt ook op na afloop van de tweede voorstelling van Adèle, op zaterdag 13 oktober. Evenementen Kinderboekenweek: Zaterdag 13 oktober, 14.00 - 16.,00 uur in Artishock: "Tunnel over twee", een voorstelling met muziek, dans, clowns-acts en verkleedpartijen voor kinderen van 4 tot Ï4 jaar. Dinsdag 16 oktober, 15.00 uur, C-drie: Poppentheater "De dans om tante's stoel. Woensdag 17 oktober, 14.30 uur, bibliotheek Albert Cuyplaan: Clowntjes-middag met poppenkastvoorstelling. Toeristische tips Acht nieuwe fietsroutes in Gooi en Vechtstreek w.o. langs Vecht en plassen, rondom Naardermeer, Gooise Heide etc. Een dagje Noorder dierentuin in Emmen op 18 oktober, met Beuk/'Gooilander-touringcar, incl. tropische vlindertuin, koffie, gebak, lunch, entree en thee. Wandelingen door herfstparken en bossen: de Zoom (IVN, 4 km.), de Paltz (IVN, 4 km.), Park Kasteel Groeneveld. Theater In Carré Amsterdam: 30 oktober "Romeo en Julia" en 31 oktober: "Creation of the World" door het Moskouse Staatsballet. Den Haag: "Sneeuwwitje en de zeven dwergen". Herfstflora In Singer-museum Laren van 5 oktober tot en met 14 oktober. Informatie VW-Soest, Steenhoffstraat 9a, telefoon 12075. Openingstijden maandag tot en met vrijdag van 9.30 tot 16.30 uur. f Onder deze titel gaat Johan opnieuw met Tars Lootens op tournee met een nieuw avondvullend programma. Na het succes van de vorige produkties in België en Nederland, "Zanger zonder Meer" en "Zeilers ver van Huis", kon deze theaterproduktie niet uitblijven. In zijn geboorteland België trekt Johan al jarenlang volle zalen. Met "Tour de Chant" maakt hij een tournee langs de Nederlandse zalen. In deze produktie komen verschillende thema's om de hoek kijken. De nieuwe ervaringen van het platteland versus het bekende, gezellige broeinest van zijn geliefde stad; de nieuwe muzikale vriendschappen die onverhoopte per spectieven openen; de eeuwige twijfels die elke scheppende kunstenaar in een slingerbeweging houden. Johan Verminnen. Het toneelstuk Die bitteren tranen der Petra von Kant, sterk autobiografisch getint, werd in 1971 geschreven door Reinier Werner Fassbinder (1946- 1982). Een jaar later verfilmde hij het. De versie van de Stichting Strooker wordt geregisseerd door Shireen Strooker. In Petra von Kant portretteert Fassbinder zes vrouwen en hun (on)vermogen tot liefhebben. Petra is een mode-ontwerpster die in kort tijd internationaal carrière heeft gemaakt. In haar privé-leven verlopen de dingen minder vlekkeloos. Haar eer ste man overleed vier maanden voor de geboorte van haar dochter. Ze her trouwde en liet zich later van haar twee de echtgenoot scheiden. Wanneer zij 9 Op woensdag 17 oktober, van 14.00 tot 17.00 uur, houdt de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan 202 haar traditionele boeken-, platen- en tijd schriftenverkoop. Romans voor volwassenen gaan weg voor een gulden, kinderboeken kos ten vijftig cent., l.p.'s een gulden en gebonden tijdschriftenjaargangen drie gulden. Deze markt wordt gehouden op het voor de bibliotheek. Vrijdag in de Speeldoos in Baarn een controversiële avond beleefd. Bij het optreden van Hans Dorrestijn, die er om bekend staat, dat hij zijn teksten veel cynisme en zwartgalligheid mee geeft, kreeg ik toch het idee, dat ik met hem mee moest voelen. Met een stem als een kolenklopper, maar ook met een muzikaliteit aan de piano die zeer verrassend is, bracht hij zijn liedjes, waaruit vooral zijn taalvaar digheid bleek. Dat kwam ook tot uiting in zijn "conferences", die eigenlijk meer vertellingen zijn. De Nederlandse taal kan op iedereen een grote aantrek kingskracht hebben, al zegje er nog zul ke lelijke dingen mee. Mislukte huwelij ken, kinderen, die hem dwars zitten bij het tweewekelijks bezoek op zondag, overlijden, dat alles maakt het hoofdbe standdeel uit van zijn teksten. In de aankondiging werd gesproken over een eigenzinnige clown,' een <gb- tèisterde clown en dat is Dorrestijn ten voeten uit. Geteisterd, niet alleen door het leven, maar wellicht ook door zich zelf. Inderdaad is hij een verschijning, waarvan je moet zeggen, datje heel ido laat van hem bent of dat je hem ver schrikkelijk vindt. Een tussenweg be staat er naar mijn mening niet. Ik reken me tot de eerste categorie. JOD toevallig kennis maakt met de veel jon gere Karin, verandert dat haar leven. Petra wordt verliefd op Karin en be zorgt haar een carrière als manequin in haar bedrijf. De verschillen tussen Petra en Karin blijven echter onoverkomelijk. Als Karin Petra verlaat, weten de vrou wen in Petra's omgeving- haar moeder, haar dochter, haar vriendin en haar as sistente- zich geen raad met haar. Theater De Speeldoos Donderdag 11 oktober Aanvang 20.15 uur: 'Tour de chant' Johan Verminnen met een nieuw aan vullend programma waarin teksten met Jacques Brei centraal staan. Kaarten f 19,-. Pas 65+/CJP f 18,-. Vrijdag 12 oktober Aanvang 20.15 uur: De bittere tranen van Petra von Kant' Toneelstuk over het onvermogen van vrouwen tot liefhebben. Produktie van het Zuidelijk Toneel en Stichting Strooker. Kaarten f 15,-. Pas 65+/CJP f 15,-. Donderdag 16 oktober Aanvang 20.15 uur: 'Dansgezelschap Reflex' Hedendaagse dans van vooraanstaan de Nederlandse en buitenlandse cho reografen. kaarten f 20,-. Pas 65+/CJP f 17,50. Vrijdag 19 oktober Aanvang 20.15 uur: 'Tango aan de Dnepr' Bëiï Visscher in een avondvullend programma warin kwistig m'èf humor wordt gestrooid. Kaarten f 17,-. Pas 65+/CJP f 15,-. Dinsdag 23 oktober Aanvang 20.15 uur: 'Arsenicum en oude kant' Komische Thriller met o.a. Ina van Faassen, Elsje Scherjon, Franciene Driessen, Kees van Lier e.v.a. Kaarten f 27,-. Pas 65+/CJP f 25,-.

Soester Courant | 1990 | | pagina 10