ber. Wereldrecord voor Anita ADVISIE J.P. Stam generaal-kampioen P.V. De Zwaluw SPORT SPORT bank) 349.- 299.- VVZ - Rood-Wit: 2-1 WZ komt sterk terug en wint na rust. ZATERDAG VOETBAL DVS: geen loon naar werken ZAALVOETBAL Advisie en Physical feliciteren Anita Hardeman met haar 30 uur non-stop aerobic wereldrecord Inbraken-in-serie bij Kings Road Riders Wie aan sport doet leest de Soester Courant Sporthal Beukendal achterom bereikbaar Vierde plaats voor Pijnenburg-dames ATLETIEK WZ-dames op kop van hoofdklasse DAMES VOETBAL DUIVENSPORT AGAVS-teams starten seizoen goed VOLLEYBAL ^Strater Makelaardij o.g. <3$l HOCKEY M.H.C. Soest Jongens betrapt op winkeldiefstal Containerbrand 06-11 ZATERDAG VOETBAL SEC-verliest van Hertha 1-5 Wat een lol... Autokraken Brand in flat PAGINA 16 WOENSDAG 10 OKTOBER 1990 SOESTER COURANT PAGINA 17 letron met hete- j, inhoud 24 liter, nden schakelaar, minuten in fW VVZ heeft afgelopen zaterdag zijn eerste thuisoverwinning behaald. In een wedstrijd die voornamelijk be heerst werd door een harde wind toonde VVZ zich de betere van het Futtense Rood-Wit'58. Ook nu kon trainer Jan Veerman zijn favoriete elf niet opstellen. Wim de Vries ondervindt nog steeds veel last van een hamstring-blessure en Gert van de Munt komt op kracht in het tweede. Niels van de Giessen speelde voor De Vries, terwijl Johan Schmidt, Hans Vis- scher en Gert van de Meent binnenkort gaan vechten om twee plaatsen aan de linkerzijde. Zoals gezegd liet de wind zich zaterdag niet onbetuigd. In de eerste helft was het Rood-Wit dat met dit natuurfeno- meen in de rug speelde. Mede hierdoor waren de gasten sterker in het begin. Uiteindelijk mondde dit uit in de ope ningstreffer. Spits Van Meerveld kopte een voorzet in, die via de vingertoppen van Mare Brouwer achter de lijn ver dween. Na deze treffer in de vijfentwintigste minuut hervond VVZ zich, het stelde zich beter in op de wind en wist de aan vallen van Rood-Wit beter op te van gen. Tegen het einde van de eerste helft was WZ zelfs al dicht bij de gelijkma ker. Uit een corner was het Johan Schmidt die met een omhaal tegen de lat knalde en vlak voor rust kopte Niels van de Giessen tegen de paal. Na rust trok WZ gelijk van leer om de gelijkmaker te forceren. Al vroeg werd de tegenstander op eigen helft vastge zet, waardoor uitverdedigen bemoei lijkt werd. Deze spelstijl werd al na 25 minuten beloond. Etienne de Vos ont futselde de laatste man de bal en kon al leen op het vijandelijke doel afgaan. Al vorens de keeper te passeren schoof hij echter onzelfzuchtig de bal breed op John Brouwer, die zijn wekelijkse goal- tje zo weer meepikte. WZ rook nu zijn kans en ging voor de Foto: Goos van der Wilt. Etienne de Vos brengt VVZ op 2-1 voorsprong. volle winst. Vroeg storend en met verre uittrappen werd de verdediging van Rood-Wit verder onder druk gezet. Een kwartier na de gelijkmaker werd WZ hiervoor met de winnende treffer op zijn wenken bediend. Een verre uit trap van keeper Mare Brouwer landde in het Puttense zestien-metergebied, al waar Etienne de Vos de versteende Rood-Wit-goalie beheerst passeerde. De resterende tijd werd van WZ-zijde voornamelijke gebruikt om de overwin ning veilig te stellen. Rood-Wit pro beerde nog wel de gelijkmaker te force ren, maar kon geen gevaar meer voor het WZ-doel tot stand brengen. Door deze overwinning is VVZ nu bij de eer ste vier ploegen aanbeland. De stand aan kop is: 1. DVSA 5-10 2. FZO 5- 8 3. CSV Vitesse 5- 7 4. VVZ'49 5- 6 DVS knollentuin 3 heeft in een goede wedstrijd de punten moeten delen met Lazy bones 2. Wanneer DVS niet zo slordig met de kansen had omgespron gen had er zeker een grote overwin ning ingezeten. De eerste tien minuten waren de bezoe kers de sterksten wat resulteerde in een 2-0 achterstand voor DVS. DVS pakte hierna de draad goed op en kwam op gelijke hoogte door doelpunten van Angelo Leijenhorst en Herbert Schalk wijk. Een klein misverstand in de ach terhoede van DVS betekende een 3-2 achterstand. Alles leek erop dat dit de ruststand ook zou zijn maar als een duveltje uit een doosje was het Co van Beem die met een vreugdekreet DVS nog voor rust op gelijke hoogte bracht. Na rust was DVS de gehele tweede helft de betere ploeg maar liet teveel kansen onbenut. Lazy bones kreeg slechts één kans en benutte deze wel zodat DVS onver diend tegen een 4-3 achterstand aan keek. DVS met Wout Blankesteijn en Jos Kramer in de ploeg bleef Lazy bo nes onder druk houden maar moest lang op de gelijkmaker wachten. Het was opnieuw Co van Beem die zijn doelpoging in het net zag belanden. DVS bleef drukken maar was te slordig met de geboden kansen. Na het laatste fluitsignaal stond er een 4-4 gelijkspel op het scorebord en krijgt DVS een plaats in de middenmoot. A.s. vrijdag 12 oktober speelt DVS 2 thuis om 19.00 uur in de Banninghal te Soes- terberg tegen 't Gooi. Z-ïCOMPUTER CONSULTANTS B.V Vredehofstraat 13, Soest Tel.: 02155-11434 Steenhoffstraat 30A, Soest Tel.: 02155-16000 Vier keer achter elkaar hebben inbre kers vorige week hun slag geslagen in het clubhuis van de Kings Road Riders, de fietscrossers aan de Koningsweg. Even zovele keren verdween er een for se hOeVCClliCIU cllCUIiOlVllj bier en zoutjes. Bovendien werd één keer geprobeerd brand te stichten, want er werden wat verschroeide papieren aangetroffen. Van de daders heeft de politie nog geen spoor. Tot en met a.s. vrijdag 12 oktober kan men wellicht enige hinder ondervinden bij het bereiken van de parkeerplaats van sporthal Beukendal. Een en ander in verband met de bestrating van de in rit. Tijdens de werkzaamheden kan men de parkeerplaats bereiken via de toegangsweg achter het politiebureau langs (ingang Dalweg). Uiteraard kan men ook gebruik maken van de par keerplaats bij het gemeentehuis. Telkenjare organiseert de Utrechtse At letiekvereniging Hellas de 4 x 15 km - estafette voor zowel dames en heren als veteranenploegen. Dit jaar waren er weer vele ploegen aan de start, waaron der een van AV Pijnenburg, bestaande uit Mieke Baars, Elly Moerman, Gerrie den Oude en Mart van Hal. Ondanks het erg wisselvallige weer liepen de da mes een goede wedstrijd. Mieke Baars startte als eerste loopster en had wellicht het meest last van de weersomstandigheden. Niettemin vocht zij zich naar een tijd van 1.10.15. Elly Moerman gooide er in haar race langs de Utrechtse Vecht, waar de wind vrij spel had, nog een schepje boven op en slaagde erin een eindtijd te realiseren van 1.06.05. Gerrie den oude vervolgens liep een heel regelmatig wedstrijd, die zij beëin digde in 1.06.28, waarbij de ploeg nog steeds uitzichten had op een plek óp het erepodium. Mart van Hal, in training voor de mara thon in Eindhoven, gaf met een tijd van 1.02.32 duidelijk haar visitekaartje af, en bracht de eindtijd van de Pijnenburg- ploeg op 4.25.20, waarmee zij net geen 3e plaats wisten te bereiken. De 4e plaats, is temidden van vele concurren ten een prima prestatie. De damesvoetbalwedstrijd S.D. V.B. te gen V.V.Z.'49, die afgelopen zaterdag werd gespeeld, stond een beetje in het teken van een tweestrijd tussen twee da mes die deel uitmaken van het Utrecht se districtselftal. Bij de Barneveldse da mes was het Ellie Borgers en bij de Soester dames Petra van Eijkelenburg. Beide meisjes scoorden in deze ont moeting alle doelpunten, maar gelukkig voor V. V.Z. scoorde Petra Eijkelenburg één keer meer, zodat de einduitslag 2-3 in het voordeel van de Soester dames uitpakte. Binnen twintig minuten stond V. V.Z. al met 0-2 voor. Beide doelpunten wer den voorbereid door Linda Wallet, nota bene de directe tegenstander van Ellie Borgers. Nog voor rust kwam S.D.V.B. op 1-2, toen een afgeslagen corner als nog werd ingeschoten. Kort na rust pro duceerde S.D.V.B. de gelijkmaker, toen de Soester achterhoede niet alert rea geerde en Ellie Borgers alle tijd kreeg om doeltreffend uit te halen. Vanaf dat moment ontstond een spannend, niet op hoog peil staand duel, dat kort voor tijd in het voordeel van de Soester da mes werd beslist. Met acht punten uit vier wedstrijden nemen ze de kopposi tie in. Zaterdag a.s. echter wacht de zware uitwedstrijd tegen Barneveld, dat in het verleden steeds te sterk is geble ken voor de Soester dames. A nita Hardeman mag zich sinds afge lopen zondagmiddag vier uur officieel wereldrecordhoudster aerobic lesgeven noemen. De 24-jarige Soesterse toonde een uitzonderlijk goede conditie en kon na dertig uur de felicitaties in ontvangst nemen. Het laatste uur stond de sport studio stampvol. Het leek of heel Soest was uitgelopen om haar poging te zien slagen. Mensen stonden zelfs buiten voorde ramen om niets van het spekta kel te missen. De open dag en de record poging mogen zonder overdrijven een knallend succes genoemd worden. Publiek, muziek en medewerkers van sportstudio Physical hielpen haar door de moeilijke uren heen. Zondagnacht om ongeveer vier uur, kreeg Anita het even moeilijk. Een paar uur later, met het naderende eindpunt in zicht, liep het weer soepel. Organisator Ron Gleijm kan - ondanks de spierpijn in zijn kaken van 36 uur praten - met veel enthousias me over het weekend vertellen. "Het was echt fantastisch. Het laatste uur hebben alle medewerkers, inclusief haar fysio therapeute en haar vriend, met haar meegesprongen. De zaal w(is overvol en de sfeer fantastisch.Een kleine com- Foto: Goos van der Wilt. plicatie met de stofwisseling leek roet in het eten te gooien. Drie moeilijke uren maakte A nita door, maar ze sleepte zich daar wonderwel doorheen. Ook fysio therapeute Josette Lubbers heeft niets dan lof over de conditie van haar 'pa tiënte': "Alles is goed gegaan, zonder blessures. Even leek het er vrijdagochtend op dat Anita haar recordpoging op haar buik kon schrijven. Ron Gleijm: "Ik kreeg van de gemeente een verbod om 's nachts door te draaien. Het zou teveel geluidsoverlast in de buurt veroorza ken. Na veel bemiddeling, een brief en gesprekken werd er onder een aantal voorwaarden een uitzondering ge maakt. 's Middags om drie uur kreeg ik te horen dat het toch door mocht gaan. Jammer vindt hij het wel, dat de verte genwoordigers van het Guinness Book of Records niet bij de poging aanwezig zijn geweest. Per telegram zijn zij op de hoogte gesteld van het record. Een spetterende receptie met een stra lende A nita Hardeman sloot een succes vol weekend bij sportstudio Physical af. Soest is een wereldrecordhoudster rij ker. Het wedvluchtseizoen 1990 behoort voor de leden van De Zwaluw tot het verleden, nu ook de kampioenschap pen voor de navluchten - waaraan zo wel met oude als jonge duiven kon worden meegedaan - bekend zijn. Het onaangewezen kampioenschap na- vluchten is gewonnen door H. de Bree voor J.P. Stam en J. v.d. Brakel Zoon, en het aangewezen kampioen schap is een prooi geworden voor J.P. Stam voor H. de Bree en W.H. van Dorrestein. De weergoden waren de duivenliefheb- bers in 1990 niet altijd even goed ge zind. Van de 33 concoursen die meetel len voor de verenigingskampioen schappen werd er weliswaar geen enke le afgelast, maar niet minder dan vijf wedvluchten werden een dag uitgesteld en één wedvlucht zelfs twee dagen. Ook heeft de concoursleider driemaal moe ten besluiten om te lossen in een dich terbij gelegen lossingsplaats. Daardoor bedroeg het totaal af te leg gen kilometers 9.752. De kopduiven van ieder concours hadden gezamenlijk 135.5 uur nodig om deze afstand te overbruggen. De gemiddelde vliegsnel- heid van de kopduiven bedroeg hier door 72 km. per uur. De laatste prijs- duiven hadden aanmerkelijk meer tijd nodig, want gemiddeld hebben de con coursen ruim 48 minuten opengestaan. Tussen de snelste eerste prijswinnaar en de traagste eerste prijswinnaar zit ook een groot verschil, namelijk ruim 128 km. per uur of bijna 62 km. per uur. Het wisselvallige weer heeft ook nogal wat invloed gehad op het aantal ingekorfde duiven. Op de Vitessevluchten werden 4.158 duiven ingetekend, op de Midfond- vluchten 3.524, op de drie Fondvluch- ten slechts 556, op de jonge duiven vluchten 5.272 en op de navluchten 3.764 duiven. Totaal 17.274 duiven, ruim 3.600 minder dan in het seizoen 1989. Hierdoor nam de gemiddelde deelname met niet minder dan 110 dui ven per concours af tot 523 duiven per wedvlucht. De grootste deelname was er zoals ge bruikelijk op Bergerac nl. 158 duiven. Op de gezamenlijke africhtingen wer den 4.995 duiven ingemand. De eerste prijzen zijn dit seizoen door een kleiner aantal leden gewonnen dan de laatste seizoenen gebruikelijk was. Van de 34 meerdere malen inkorvende liefheb bers wisten slechts 8 hun naam één of meerdere malen boven aan de uitslag te krijgen. De onttroonde generaalkam- pioen H. de Bree wist zijn naam negen maal als eerste op de uitslag te plaatsen. De nieuwe generaalkampioen J.P. Stam volgt De Bree op de voet met acht over winningen. De Comb. v.d. Brakel de Beer en A. de Bes eisten ieder viermaal de hoofdvogel op. J. v.d. Brakel Zoon en W.H. van Dor restein bleven hierbij weinig achter door driemaal als eerste te eindigen. G. Rijksen en J. van Dijk waren wat be scheidener door genoegen te nemen met één eerste prijs. In de strijd om de kampioenschappen was H. de Bree het succesvolst met 19 kampioenschappen. J.P. Stam volgt op de voet met 17 kam pioenschappen. W.H. van Dorrestein eiste 13 kampioenschappen op, J. v.d. Brakel Zoon 12 en de Comb. v.d. Brakel de Beer was tevreden met 11 kampioenschappen. Aanmerkelijk bescheidener was A. de Bes met 4 kampioenschappen. Ook J. v.d. Belt Klzn pikte een graantje met twee kampioenschappen. Van de overi ge kampioenschappen was er één voor Th. Wigtman en één voor de Comb. Gebr. de Bruin. Generaalkampioen is dit seizoen J.P. Stam geworden door de overige leden royaal voor te blijven. Ging de strijd tus sen J.P. Stam, H. de Bree en J. v.d. Bra kel Zoon tot de aanvang van het jon ge duiven-programma gelijk op, na en kele jonge duivenvluchten haakten J. v.d. Brakel Zoon af door enkele min der goede prestaties. H. de Bree verspeelde op Bergerac 25 punten. Hij heeft nog zeer fanatiek ge probeerd deze miskleun te herstellen, maar J.P. Stam met verzorger Joop ga ven geen krimp en hielden gemakkelijk stand. Voor de Bree rest de troostprijs van het Aangewezen Generaalkampioen- schap. Tevens haalde De Bree zijn gram door vanaf Roye zowel met de oude als met de jonge duiven de eerste te spelen in de Fondclub Gooi Eemland, Af deling M en het Bondsconcours van de N.A.B.v.P. Voorwaar een schitterende prestatie. Kampioen in de B-klasse is geworden Comb. Gebr. de Bruin, voor K. Kok en K. de Jong en in de C-klasse T. Klomp, voor J. Benschop en J. Groenestein Zoon. Eindstand A-klasse 1. J.P. Stam 3163,42 2. H. de Bree 3138.08 3. J. v.d. Brakel Zoon 2998,39 4. W.H. van Dorrestein 2764,40 5. Comb. v.d. Brakel/de Beer2776,07 6. A. de Bes 2463,95 7. Th. Wigtman 2417,83 8. J. v.d Belt Klzn 2282,96 9. G. Rijksen 2175,50 10. B. Roest 1956,19 11. A. van Ginkel 1457,04 12. R. Eimers 1271,62 B-klasse 1. Comb. Gebr. de Bruin 1994,39 2. K. Kok 1966,30 3. K. de Jong 1614,59 4. R. van Egdom 1560,40 5. M. Kanters 1557,23 6. R. Voskuilen 1539,16 7. J. Duyst 1131,45 8. Mevr. D. van Tol 1016,34 9. H. Woudstra 849,36 10. J. van Dijk 683,42 11. Fr. Limburg 515,07 C-klasse 1. T. Klomp 1562,31 2. J. Benschop 1281,50 3. J.v.Groenestein Zn. 1255,55 4. J. v.d. Burg 927,78 5. Comb. van Es/Schaik 630,34 6. Mevr. D. van Hengstum 451,65 7. A. van Riet 431,04 8. B. van Egdom 428,31 9. B. Weldink 309,07 10. W. Grift 292,60 11. P. Dergent 273,11. AGAVS-volleybal startte zaterdag in de Banninghal het volleybalseizoen '90-'91 met zeven thuiswedstrijden. Van de vijftien te behalen wedstrijd- punten bleven er elf in Soesterberg en gingen slechts vier punten naar de te genstanders. Het dit seizoen voor het eerste spelende vierde herenteam be haalde een goed resultaat door tegen het geroutineerde Leos gelijk te spelen (2-2). Het in de hoogste districtsklasse uitko mende eerste herenteam speelde de eerste wedstrijd tegen het vorig jaar ge promoveerde Touché uit Baarn. Coach Sjaak Koole heeft dit jaar de beschik king over een team dat bestaat uit deels geroutineerde en deels jonge spelers, maar zeker niet onervaren. AGAVS overklaste Touché in de eerste en twee de set volledig; slechts tien punten wer den weggegeven (15-3 en 15-70). In de derde set viel het tempo uit het spel van AGAVS weg. Daar maakte Touché Soesterbergsetraat79Soest 02155-16151. Uitslagen zaterdag 6 oktober: Jongens: Gooische Al - Soest Al 20-0 Soest A2 - Shinty A2 6-2 Soest BI- Shinty BI 7-1 Gooische Cl - Soest Cl 10-0 Soest C2 - Gooische C5 0-8 Soest Dl - Gooische Dl 0-4 Doest D2 - Leusden D2 0-7 Meisjes: Soest Al - Hilversum A2 7-0 Montfoort Al - Soest A2 4-0 Huizen A3 - Soest A3 3-2 Leusden B1 - Soest B1 3-1 Shinty BI - Soest B2 6-0 ouest Cl - Gooische C3 1-7 Soest C2 - SCHC C3 13-0 Kampong Dl - Soest Dl 20-0 Doorn Dl - Soest D2 3-1 Uitslagen zondag 7 oktober: Heren: Kromhouters - Soest 1 5-1 Soest 2-Kieviten 4 6-1 Gooische 8 - Soest 3 2-1 Kameleon 4 - Soest 4 1-2 Soest 5 - Vianen 3 0-7 Be Fair B - Soest A 0-1 Soest B - Gooische F 3-9 Soest C - Maarn C 3-2 Dames: Soest 1 - Maarn 3-0 Soest 2 - Gooische 3 0-5 Be Fair 4 - Soest 3 0-0 handig gebruik van (10-15). De vierde en laatste set stelde AGAVS orde op za ken: onder leiding van spelverdeler Frits Muller scoorden de aanval en het blok er weer lustig op los (15-11) en werden de maximale drie wedstrijd- punten in Soesterberg gehouden. De butant Frank Brudius speelde een goe de wedstrijd. Het eerste damesteam speelde even eens tegen het Baarnse Touché. Het team heeft dit seizoen de beschikking over spelverdeelster Adrie van Dijk. In deze wedstrijd bleken de Soesterbergse dames te sterk voor Touché. Alleen de eerste en derde set kon door Touché enige weerstand van betekenis worden geboden (15-10 en 15-11). De tweede set speelde de AGAVS-dames Touché met 15-3 geheel weg. Brigitte van Ee zal door een enige weken terug opgelopen ernstige enkelblessure de wedstrijden van de bank moeten volgen. Het tweede herenteam speelt dit jaar voor het eerst in de eerste klasse van het district en deed dit de eerste wedstrijd voortreffelijk door met 3-1 van Lovoc uit Loosdrecht te winnen. Lovoc kon met zijn routine niet op tegen de snelle aanvallen van AGAVS. De goedspelen- de Jan van Rooyen en spelverdeler John van Brummelen wisten het ontbreken van Marcel van de Wolde en Herman van Rooyen te compenseren. Het derde herenteam startte slecht te gen Touché 4 uit Baarn. In vijf minuten werd de eerste set verloren (6-15). de tweede en derde set werden ruim ge wonnen door AGAVS door meer ge bruik te maken van de zwakke schakels in het Touché-team. Doordat dit de vierde set weer werd vergeten wist Tou ché een gelijk spel uit het vuur te slepen (2-2). AGAVS speelt dit jaar met vier heren teams. Het vierde herenteam leverde een opmerkelijke prestatie. Slechts twee weken traint het team met elkaar, heeft nog geen enkele wedstrijd ge speeld en speelde gelijk tegen het zeer geroutineerde Leos uit Hoevelaken. Vooral Toon van Mil en Bert van Rooyen speelden in dit team een opval lende rol. Het tweede damesteam heeft in de eer ste competitiewedstrijd als enige team geen punten weten te behalen. Het ver loor na felle strijd tegen het sterkere Switch 3. Het derde damesteam van AGAVS moest in de eerste set nog wennen aan het spelen van een competitiewedstrijd. Met minimale cijfers werd deze set ge wonnen van Touché 4 (16-14). De tweede en derde set was het ritme er weer en kon een snelle winst worden ge boekt van 3-0. Twee jongens van 13 jaar werden vorige week donderdag betrapt op het stelen van een pakje sigaretten. De bedrijfslei der van de supermarkt aan de Tamboe rijn stak een stokje voor het zonder be talen mee naar huis nemen van de goe deren. Een brandje in een container aan de Haverweerd moest vorige week dins dag door de brandweer worden geblust. Omwonenden waarschuwden de brandweer, toen zij de brand hadden ontdekt. De politie vermoedt dat het vuur is aangestoken. Alarmnummer politie, brandweer en ambulance: Na een ongelukkige nederlaag vorige week tegen Unicum begon SEC met enige mutaties. Retien Rademaker werd aan de kant gehouden en Frits Prins kwam daardoor aan de rechter kant van de verdediging. Ook kon trai ner Rien Jasperse weer beschikken over laatste man Krijn Schouten. SEC begon tegen de wind in. Hertha nam het initiatief volledig in handen en kwam tot enkele gevaarlijke afstands schoten. SEC-doelman Pierre Kongolo wist het gevaar te keren. Rond de 25e minuut kwam SEC wat beter in het spel. Er werden een paar kansen gecreëerd, maar Popovic en Van Dam, het spitsen- duo van SEC, stond niet op scherp. Acht minuten voor rust blesseerde Kongolo zich bij een voorzet. Men vreest voor een scheur in de knieban den. Na de rust was de keeper van het derde Mark van Ingen in het veld gekomen voor Kongolo. Met de wind mee kwam SEC totaal niet meer in zijn speLHertha profiteerde daar in de 48e minuut van, door een goede aanval koppend af te ronden. Een stormvloed van aanvallen op het doel van SEC was niet meer te vermijden. Ondanks het goede kee perswerk van Van Ingen werd het vlot 0-4. Pas toen Hertha de teugels wat liet vieren kwam SEC tot enig combinatie voetbal. Veel kansen ontstonden er niet, tot in de 82e minuut de ingevallen Rademaker 1-4 scoorde met een schot van achttien meter. Een doelpunt om de eer van de ploeg uit Soest te redden. Hertha be wees al een minuut later opnieuw supe rioriteit. 1-5. De politie kreeg in de nacht van zater dag op zondag omstreeks 02.00 uur een telefoontje van een verontwaardigde bewoner van de Fokkerstraat in Soes terberg. Hij had een hoop lawaai op straat gehoord. Bij nadere beschouwing bleken de buitenspiegels van alle in de straat geparkeerde auto's - enige tien tallen - door onbekende onverlaten te zijn vernield. De man was wakker ge worden omdat een exemplaar met de nodige herrie voor zijn deur was gede poneerd. Een 24-jarige bewoner van de Weeg breestraat meldde de politie dinsdag morgen dat zijn auto in de voorafgaan de nacht was opengebroken. De ver sterker was weggehaald, evenals twee cd's. Het portier bleek geforceerd te zijn. Ook aan de Haverweerd werd een auto gekraakt van een 38-jarige Soester. De buit bestond uit een radio plus een hoe veelheid beschermende middelen tegen zonnebrand, met een totale waarde van ca. 3000 gulden. Politie en brandweer werden maandagavond gealarmeerd wegens een brandje in een op de vijfde etage gelegen flatwoning aan de Smitsweg. Het vuur woedde in de woonkamer van de 30-jarige bewoonster. De brandweer bluste de vlammen maar kon niet voorkomen dat er nogal wat rook- en brandschade ontstond. Omdat het vermoeden bestond dat zich in de flat nog iemand bevond werd de woning betreden, maar er werd niemand aangetroffen. Over de oorzaak is nog niets bekend. De recherche stelt een onderzoek in. I

Soester Courant | 1990 | | pagina 17