i Pijnenburgers terug van Berlijns avontuur Vierde Soester Bridge Kampioenschap Valse start van Stam/Sovoco-dames Postduivenvereniging Soest Kampioenschappen 1990 m SPORT SPORT ATLETIEK J.G. van der Harst en T.H. Verkade nieuwe kampioenen BRIDGE VanDalen blijken wisselvallig SCRABBLE Rommelmarkt van De Zwaluw Shot wacht op eerste succesje TAFELTENNIS Bowling-uitslagen Eemvogels blijken moeizaam te scoren KORFBAL "Soestdijk 3" verrast opnieuw BILJARTEN VOLLEYBAL Smeeing/BDC heren pakken opnieuw volle winst (22-13) HANDBAL H. Huisman keizerkampioen DVSB-dammers blijven winnen DAMMEN Stam/SoVoCo start competitie redelijk VOLLEYBAL Zaalprogramma Kings Road Riders FIETSCROSS WOENSDAG 10 OKTOBER 1990 SOESTER COURANT PAGINA 18 Onder de ruim 25.000 atleten die voor het eerst in de geschiedenis van de Berlijnse Marathon onder de Bran denburger Tor konden lopen ware- nook twee Pijnenburgatleten, t.w. Jaap v.d. Berg en Ulrich Manders. Vo rige week zondag om 9.00 uur werden zij met vele andere lopers uit alle wind streken weggeschoten door de twee burgemeesters van tot dan toe Oost en West-Berlijn. Al na 3 km passeerden zij de Branden burger Tor, waar voor menige thuis-lo- per de emotie sterk opliep. De latere winnaar, de Australiër Steve Moneg- hetti, liet zich hierdoor niet van de wijs brengen en finishte na 2 uur, 8 minuten en 16 seconden als eerste in de beste tijd van dit jaar op deze monsterafstand. De Pijnenburgatleten voelden zich in het enorme strijdgewoel bijzonder thuis, en lieten zich van hun beste zijde zien. Hoewel de Berlijnse marathon als vrij vlak te boek staat, ging met name het gedeelte tussen het 25- en 35 km- punt in lijn omhoog, hetgeen veel ener gie van de loprs vergde. Op het 35 km- punt lag Ulrich Manders nog op een schema van 3 uur en 5 minuten, terwijl Jaap van de Berg nog uitzicht had op een persoonlijke beste tijd van 2 uur en 48 minuten. De laatste 7 km echter bleken echter voor beide lopers het zwaarste gedeelte van ded ruim 42 km. tellende wedstrijd, en zij moesten duidelijk inleveren op hun geschatte eindtijd. Jaap v.d. Berg liep een eindtijd van 2 uur en 54 minu ten, terwijl veteraan Ulrich Manders een eindtijd realiseerde van 3 uur 15 mi nuten en 58 sekonden. Niettemin kon den beide lopers terugkijken op een ge slaagd marathon-avontuur in een vrij Berlijn. Marathon Eindhoven Nog is het niet gedaan met de mara thons, want a.s. weekeinde staat de 7e internationale Marathon van Eindho ven op het programma. Een tiental lan ge afstandlopers van AV Pijnenburg zal daar aan de start staan om letterlijk en figuurlijk hun beste beentje voor te zet ten, met als doel de marathon tot een goed einde te brengen, dan wel een per soonlijk record te bewerkstelligen. Tij dens deze najaarsklassieker onder de marathons- een der drukst bezette ma rathons van Nederland met veel inter nationale deelnemers - wordt ook het Nederlands kampioenschap voor da mes en heren veteranen gehouden. De start van dit loopevenement, zondag om 12.30 uur, vindt plaats vanaf het Stadhuisplein midden in het centrum en bestaat it twee ronden van ruim 21 km, die in hoofdzaak in de stad Eindhoven uitgezet zijn. Om 11.34 uur is de start gepland voor de halve marathon, waar aan ook enkele Pijnenburgleden mee zullen doen. Cross De clubkampioenschappen op de baan zijn nog maar net achter de rug, of de clubkampioenschappen Cross staan al weer op het programma. Op zondag 21 oktober a.s. zullen jeugd, senioren en veteranen op een parcours, uitgezet rondom de atletiekbaan aan de Bos straat, strijden om de ereplaatsen. Foto: Goos van der Wilt. De vierde editie van het Soester Bridge Kampioenschap voor paren, georgani seerd door de Werkgroep Bridge Soest, werd zaterdagmiddag 6 oktober verspeeld in het Dienstencentrum de Vijverhof te Soest. Zo stormachtig als het buiten was, zo'n rustige, prettige sfeer heerste er binnen. Tien minuten na het spelen van het laat ste spel was de uitslag reeds beschikbaar en kon de heer M.P.C. Gloudemans, als lid van de Werkgroep, tot de prijsuitrei king overgaan. De nieuwe Soester brid- gekampioenen zijn de heren J.G. van der Harst en T.H. Verkade met een sco re van 64,46%. Zij mochten de door de Soester Courant beschikbaar gestelde wisselbeker voor een jaar onder hun hoede nemen. Als tweede eindigden de dames N.M. Landstra en B. Rempt met 62,38%. De derde plaats werd veroverd door het echtpaar A. Groen. Zij behaal den 60,91%. De kampioenen van 1989, de heren J. Landstra en F. van der Kant, reikten de ze keer niet verder dan een zevende plaats. De deelname stond open voor paren die zijn aangesloten bij de Nederlandse Bridge Bond en in Soest/Soesterberg wonen en/of lid zijn van één van de vijf Soest/Soesterbergse bridgeclubs. De wedstrijdleiding was in vertrouwde handen bij de heer J. de Beer uit Hui- De winnaars Vérkade en Van der Harst (in het midden) met de Soester Couran t- wisselbeker. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Licht- en Krachtinstallaties Telefoon (02155) - 1 30 14 Donderdag werd de speelavond van scrabbleclub De VanDalen druk be zocht door de oude getrouwen en ook door enkele nieuwe deelnemers. Uit eindelijk konden liefst negen competi tiewedstrijden worden afgewerkt. De resultaten daarbij waren zeer wisselval- l'g- Vele oude bekenden zijn nog niet hele maal in hun ritme en de zomer heeft daarnaast een aantal deelnemers de tijd gegeven een ongekend niveau te berei ken. Dick Koblens, Truus van der Veer en ook mevrouw Gerth zijn daar spre kende voorbeelden van. Het spreek woord "oefening baart kunst" blijkt hier zeer zeker op te gaan. Zou scrabble dan toch topsport zijn? De uitslagen van afgelopen donderdag: W. Bouman - G. Welling 420-404 T. van Egdom - T. Danvers 430-505 W. Witkamp - M. Gerth 397-384 E. Verrips - J- Hekkenberg 446-288 D. Koblens - A. Janssen 503-444 R. Rabelink - A. Nuysink 404-493 J. Danvers - Mw. v.d. Ley 479-314 W. Klute - J. Boester 320-241 T. v.d. Veer - R. de Groot 391-439 Na de pauze werd er gespeeld om de prijs van de week. Een oude traditie werd hiermee voortgezet. De prijs was deze keer voor Annie Janssen, die er in geslaagd was deze avond het langste woord op het bord te krijgen (elf let ters). Donderdag is er weer scrabble in Dien stencentrum Honsbergen. De aanvang is half acht precies en de deelname kost f 2,50 per persoon. Ieder is van harte welkom. Zaterdag 13 oktober organiseert de postduivenvereniging De Zwaluw voor de tweede keer in haar bestaan een gro te rommelmarkt. Het clubgebouw is ge legen aan de Koningsweg, direct achter het ELF-benzinestation en naast de hockeyvelden. Aanvang 9.00 uur. Slui ting 16.00 uur. Er is ruime parkeergele genheid. Nog steeds moet Shot op de eerste suc- cesjes wachten. Het eerste team wist het verlies in eigen huis tegen De Blaeuwe Werelt enigszins binnen de perken te houden, maar het tweede team werd het slachtoffer van de dadendrang van kop loper SKF. Het eerste jeugdteam had tegen Treffers uit Bovenkarspel redelij ke kansen op in ieder geval een gelijk spel. Uiteindelijk moesten ze toch capi tuleren. Shot 1 - Blaeuwe Werelt 2: 4-6 Het eerste Shotteam lijkt er zo langza merhand een beetje bovenop te krabbe len. Voor het eerst sinds weken wonnen alle drie de Shotspelers in ieder geval een partij. Arjen Hoogeveen beleefde zelfs een wonderbaarlijke opleving. Wekenlang had hij te kampen gehad met de naweeën van de ziekte van Pfeif fer. Tegen de Blaeuwe Werelt leken de problemen eindelijk tot het verleden te behoren. Hij versloeg als enige de tot nog toe ongeslagen Jacco Polman. Pol man kreeg in deze partij overigens van de scheidsrechter een officiële waar schuwing wegens onwelvoeglijk taalge bruik en trappen tegen de tafel. De wedstrijd werd gekenmerkt door een nogal vijandige sfeer. Met alle mo gelijke psychologische trucs probeer den de spelers uit Apeldoorn Shot uit de concentratie te halen. Ze slaagden in zoverre dat ze de wedstrijd uiteindelijk wonnen. De waarschuwing voor Pol man zou hem echter wel eens een schor sing kunnen opleveren, wat een zware klap voor de Blaeuwe Werelt zou bete kenen. SKF 1 - Shot 2: 10-0 Tot nu toe heeft het tweede team van Shot in de 2e divisie weinig te zoeken. Freewheelend speelt het team de wed strijden, hier en daar een persoonlijk succesje boekend. Tegen SKF kwamen de Shotters zelfs daar niet aan toe. SKF won drie van de vijf wedstrijden met maximale cijfers en het was duidelijk niet aan Shot om daar verandering in aan te brengen. SKF-speler Elco Wei land maakte op een wel grondige ma nier korte metten met de Shotters. In zes games liet hij practisch geen enkele tegenstander punten behalen. Zijn teamgenoten zijn duidelijk van minder niveau, maar trekken zich op aan de prestaties van hun kopman. Nike 1 - Shot 3: 5-5 Een gehandicapt derde team is bij Nike met de schrik vrijgekomen. Aijen Schuiling is nog steeds met vakantie en deze keer viel derde klasse speler Rob Wolzak in. Het meespelen van Wolzak had nog een nuttg effect. Marcel Jansen was zijn batje vergeten en speelde daar om met het batje van Wolzak. Daarmee won hij wel alle drie zijn partijen. Hans Deijs won er twee. Wolzak wist ook Ni- ke-speler Clemens Dericks nog een ga me af te snoepen. Jeugd Treffers 1 - Shot 1: 6-4 Het eerste jeugdteam heeft nog niet bij zonder gepresteerd in het Landelijk A. Er lijkt echter een opleving aan te ko men. Tegen Treffers speelden zowel Robert Huisman als Mark van der Horst goed. Zij wonnen ieder twee wedstrijden. Als Joost deVisser zich volgende week door zijn teamgenoten op sleeptouw laat nemen zullen er nog aardige resultaten uitrollen. Deze keer nog niet, want verder dan vier punten kwam Shot niet. Overige uitslagen senioren: Shot 4 - Nederhorst 1 6-4 Good Luck 2 - Shot 5 5-5 Quick 8 - Shot 6 9-1 Shot 7 - Victoria 9 9-1 Shot 8 - Levob 3 2-8 Shot 9 - Nederhorst 4 3-7 Almeerspin 3 - Shot 10 8-2 Huizen 14 - Shot 11 3-7 Shot 12-Elan 8 9-1 Shot 13 - Quick 16 4-6 Victoria 10 - Shot 14 8-2 Maandag 1 oktober: Arrows-Heineken 3-2 Glasservice v.Ede-Streepjes 1-4 Bull's Eye-Oude Enghe 1-4 TPP-Bloopers 2-3 Silver Star I-Pin Downs 4-1 Grillroom Cairo-Baanbrekers 3'/>-1 'A Dinsdag 2 oktober: Funnel-Kegelkeilers 4-1 Bazuintje-Trio Bleeker 3-2 Heppie Hoekers-H.A.M. 1-4 Kaasspecialist-BB Engineering 4-1 Strajk-Autoschade Koffrie 4-1 Kapperij-Cobra's 2-3 Op dinsdagavond was Joop van Sloot- en weer ouderwets bezig. Hij gooide de hoogste serie van dit seizoen en wel 505 scratch, wat neerkomt op een gemid delde van 168,33 per game. Onder zeker niet optimale weersom standigheden had Eemvogels afgelo pen zaterdag meer moeite met zichzelf dan met de zwakke tegenstander uit Maurik. In de eerste helft, met de wind in de rug, ging het aanvankelijk goed. Na enkele kansen gemist te hebben kreeg de aanval een strafworp toegewe zen. Marco Kuil benutte deze. Niet veel later tructe Linda Bello haar tegen standster bij de korf; via een omdraaibal die voortaan zal doorgaan voor de 'Bel- lo-bal' maakte zij 2-0. Ook de aanval had geen problemen kansen te creëren; eerst passeerde Anissa van Bemmel haar directe tegen streefster (3-0) en vervolgens deed Wim Oldewarris hetzelfde. De laatste- werd echter gehinderd, zodat Fons Ver duin vanaf de stip zijn kans kreeg. Hij miste echter. Vlak daarna kon hij dat herstellen, doordat Wim Oldewarris onreglementair werd afgestopt. Pas toen deed Activitas iets terug: 4-1. De derde aanval was van hetzelfde la ken eEn pak. Veel goede mogelijkhe den, maar weinig trefzekerheid. Deson danks slaagde Hans Baak er uiteindelijk in van afstand doel te treffen. Linda Bello bracht vervolgens de ruststand op 6-1. De tweede helft, doorgaans de slechtste van de Eemvogels, gaf geen ander beeld. Tegenstander Activitas kon niet tippen aan het snelspelende en goed verdedigende spel van de Eemvogels, maar wist het verlies redelijk te beper ken. Slechts twee doelpunten van beide kanten (Marco van Barneveld en Wim Oldewarris scoorden van afstand) was toch enigszins teleurstellend. Met de eindstand 8-3 mag Activitas flink in de handen knijpen en Eemvogels kan de trainingen volledig gaan richten op de schotvaardigheid. En op strafworpen, want in deze wedstrijd liet de thuisploeg maar liefst vier strafworpen onbenut. Volgende week spelen de Eemvogels tegen SVMM in Maarn en daar zullen de Soesters zich dit niet kunnen permit teren! Eemvogels 2 blijft winnen. Dit keer was Kesteren 3 het slachtoffer. Ondanks dat het spel van het Soester-team veel te traag was, moest Kesteren met 10-5 het onderspit delven. Claudia Touwslager had een groot aandeel in de score, ze schoot vier keer van afstand raak, iets wat Manon Nieuwenhuis twee keer luk te. Verder scoorden Henriëtte Wisse, Rieke Smakman en Robert-Jan Smits. Eemvogels 3 maakte op eigen veld kor te metten met T.Z.'6. Het veteranen- team won met 11-3. Eemvogels Cl verloor met 6-1 van Tovers 4. Eemvogels Ml speelde een heel goede wedstrijd tegen Maaskan- ters Ml. Door de harde wind was het moeilijk de korf te vinden. Het werd 2-2. Van de vier teams van biljartvereni ging "Soestdijk", uitkomend in dis trict Eemland van de KNBB, is geen verslag binnengekomen van het eerste team. Van de overige drie teams deed in deze derde competitieweek het der de team het opnieuw goed. Het twee de team verloor en het vierde speelde gelijk. Het tweede team dat speelt in de C2B- klasse kan nog steeds niet goed op gang komen. In de thuiswedstrijd tegen het sterke vijfde team van B'67 uit Amers foort waren alle drie spelers van Soest dijk kansloos. Cees Oostergo voerde te gen Van Lent een hopeloze strijd door dat deze speler de partij van zijn leven speelde en met een gemiddelde van 5.35 in 14 beurten uit was. De voor Wim van Vulpen ingevallen Piet van Elteren kon het ook niet bolwerken te gen Van den Berg, die altijd een moei lijke tegenstander is. Gosse Wessel presteerde in de derde partij tegen Klomp niet slecht. In het begin van de wedstrijd ging het spel redelijk gelijk op. Toen Klomp echter kans zag een paar hoge series te maken moest ook Wessel zich bij een nederlaag neerleg gen. Opnieuw een 6-0-nederlaag voor dit team. Het eveneens in de C2B-klasse uitko mende derde team doet het ook onver wacht goed. Deze keer moest dit team op bezoek bij Leusderkwartier 4 uit Amersfoort. Een goed spelende Gerrit Lindeboom had met een gemiddelde van 2.40 weinig moeite met zijn tegen stander N. Mol. Ook Joop Dorrestijn speelde goed, al had hij wat meer tegen stand van Blanke. Deze kon echter niet verhinderen dat de winst naar Soestdijk ging. In de laatste partij van Piet van El- teren tegen C. Mol ging Van Elteren goed van start en liet met een gemiddel de van 4.21 zijn tegenstander ver achter zich. Hiermee was de tweede 6-0-over- winning een feit. Het vierde team heeft het nog steeds moeilijk in de C3B-klasse. Weliswaar werd er niet verloren, maar het gelijke spel tegen Leusderkwartier 6 uit Amersfoort was geen geweldig resul taat. Toon Kareisen won van Vermie, maar die winst was meer het gevolg van het slechte spel van de Amersfoorter dan door de prestaties van Kareisen. Joop van Veenendaal, die vorige week goed speelde liet het deze keer afweten en verloor kansloos van Van de Kraats. Jan-Willem Hilbrands daarentegen speelde tegen Bijl weer als vanouds en was met een goed gemiddelde van 1.93 ruim winnaar. Ton Spilker kan nog steeds niet zijn normale vorm vinden. Tegen de sterke Van de Last was hij met een zeer slecht gemiddelde van 1.19 volstrekt kansloos. Misschien dat dit gelijke spel een ommekeer betekent voor het team. In de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen hebben de dames van Stam/Sovoco een onnodige 3-0- nederlaag geleden tegen de ploeg van Avero/OS uit Sneek. Met de setstan den van 15-11, 16-14 en 15-10 kwa men de dames net iets tekort om een of meerdere punten mee naar Soest te nemen. Een goede voorbereiding en een uitste kende team-mentaliteit rechtvaardigde het gematigde optimisme waarmee de dames aan de nieuwe competitie be gonnen. Natuurlijk was het duidelijk dat de wedstrijd in Sneek niet de ga- makkelijkste zou zijn. De wetenschap dat in het Sneeker-team drie speelsters van Avero 1 van vorig jaar speelden, maakte deze tegenstander al gelijk tot een gevaarlijke, maar achteraf hadden de Soester dames met wat meer lef mi nimaal een en waarschijnlijk nog wel meer punten mee naar Soest kunnen nemen. Het ontbrak niet aan enthou siasme en ook niet aan inzet, maar net aan dat laatste stukje lef. De start was overigens uitstekend en met goed en geconcentreerd spel werd de tegenstander op een 0-6-achter- stand gezet. De Friese coach had in de ze periode al twee time-outs nodig. Het leek na die 0-6 dan op een walk-over uit te lopen, maar ineens stokte er iets in de Soester ploeg. Avero kwam steeds dichterbij en bij 8-8 zelfs langszij. De Soester dames vochten nog wel terug, maar konden die eerste set niet vast houden en gingen met 15-11 ten onder. Ok de tweede set een furieus begin van de Sovoco-ploeg, hetgeen resulteerde in een 1-6-voorsprong. Daarna knapte er opnieuw iets in de ploeg, waardoor men uiteindelijk op een 14-10-achter- stand kwam. Er werd hard terugge vochten en bij 14-14 wees alles op een Soester herstel. Er waren grote moge lijkheden om de set uit te maken, maar het was uiteindelijk de ploeg uit Sneek die de set met 16-14 wist te beslissen. In de derde set een gedesllusioneerd Soest-team dat al snel met 8-1 achter kwam. Er werd wel teruggevochten, maar met 1-10 haalden de Friese dames de volle buit binnen. Duidelijk is dat de dames voldoende in huis hebben om een woordje mee te spreken, maar dat ze wat meer van de eigen kwaliteiten zullen moeten uitgaan. A.s. zaterdag een moeilijke opgave om revanche te nemen in de thuiswedstrijd tegen Pol lux uit Oldenzaal. Deze ploeg is een van de favorieten voor dit seizoen en altijd al voor de Soester dames een "angst tegenstander". De Sovoco-dames zul len er ongetwijfeld alles aan doen om dat beeld te veranderen. Aanvang van de wedstrijd is 17.00 uur in sporthal De Bunt. Het tweede damesteam is de competitie voortvarend gestart middels een prach tige 0-3-overwinning bij het Amers- foortse Volkei. Heren eervol ten onder Tegen Gemini uit Hilversum leden de heren van Stam/Sovoco een 1-3-ne- derlaag, maar buiten de eerste set die met 6-15 verloren ging was er sprake van een volledig gelijkopgaande wed strijd, waarbij van beide kanten van zeer aanvaardbaar spel sprake was. Na een spannende strijd werd de tweede set in het voordeel van Sovoco beslist. De derde set eveneens een gelijkop- gaand spelbeeld, waarbij de wat grotere lengte van de Gemini-ploeg uiteinde lijk de doorslag gaf (13-15). De beslis sende vierde set ging heel lang gelijk op, maar uiteindelijk waren het toch de he ren uit Hilversum die aan het langste eind trokken. De heren van Stam/Sovoco mogen echter terugkijken op een goed gespeel de wedstrijd; helaas werden er teveel punten verspeeld op de serve van de te genstander en was het verdedigend niet altijd honderd procent. Met wat extra aandacht op deze punten moet de ploeg het komend seizoen een heel eind kun nen komen. Zaterdag a.s. speelt in sporthal De Bunt het tweede damesteam om 14.45 uur tegen Woudenberg, terwijl dames 1 om 17.00 uur speelt tegen Pollux. A.s. donderdag speelt dames 1 voor de bekercompetitie om 20.30 uur een uit wedstrijd in en tegen Woudenberg in sporthal De Camp. Toeschouwers zijn van harte welkom. De heren van Smeeing/BDC hebbe- nook hun tweede competitiewedstrijd in winst omgezet. Smeeing/BDC kruis te opnieuw de degens met een promo vendus uit de tweede divisie. Na vorige week het Arnhemse AAC 1899 met le ge handen naar huis te hebben gestuurd moest ditmaal het Groningse V en K (Vlugheid en Kracht) het onderspit del ven met 22-13, waardoor de Soestena- ren alleen koploper in de eerste divisie A zijn geworden. De openingsfase was duidelijk voor de gasten uit Groningen, de geel-blauwe Soester formatie moest het antwoord schuldig blijven op enkele vrije worpen waardoor V en K een 1-3 voorsprong nam. Het herstel van Smeeing/BDC was wijfelend; Paul van den Deijssel en Michel Roest scoorden tegen, maar de Groningers bleven op voorsprong, 4-5. Trainer/coach Hein van der Heijden sommeerde toen zijn manschappen om het tempo op te voeren en onder aan voering van de goed keepende Edwin Zoetelief stelde Smeeing/BDC binnen zeven minuten orde op zaken, 9-5. De traag ogende Groningers moesten op deze tempoversnelling het antwoord schuldig blijven. Het waren achtereen volgens Frits Bosken (2x), Cleem Die- mers en Michel Roest die Smeeing/ BDC reeds voor rust in veilige haven loodsten, 13-6. Na rust was het duidelijk dat V en K niet in staat was om het Soester team met ef fectieve middelen te kunnen bestrijden. De Soester heren hadden uitzicht op een monsteroverwinning, maar ver zuimden net als vorige week om het karwei af te maken. Bij de stand 17-8 stokte de doelpuntenmachine en werd het voor het talrijk opgekomen publiek een rommelige vertoning. De vele twee minuten straffen voor o.a. Peter Stoe- lenga (2x) en afspeelfouten maakten er geen aantrekkelijk kijkspel van. Trai ner/Coach Hein van der Heijden pro beerde met diverse wissels de goede ca dans terug te vinden, maar het mocht niet baten. Toch was hij tevreden met het 22-13 eindresultaat. Volgende week wacht de Soester heren de uitwedstrijd in en tegen Dalfsen. Doelpuntemakers: Paul van den Deijssel 5x Michel Roest 4x Aijan Roest 4x Cleem Diemers 3x Richard van de Hoef 3x Frits Bosken 2x Michel van den Hoven lx Eindstanden 7 oktober Welpen - Voice 12-6 Meisjesasp. B - Fidelitas 5-6 Meijsesasp. A - A.A.V. 11-4 Jongensasp. B - BSV 7-9 Jongensasp. A - BHC 3-i0 Herenjun. - UDSV 17-15 Laren - Damesjun. 11-9 Damessen. I - VDO 10-12 Damessen. 2 - HVN/Attila 7-7 Herensen. I - HVL 12-14 Limvio - Herensen. 2 12-25 Heren I - V en K 22-13 Vitesse Onaangewezen: 1. H. Huisman 2. A. Rookhuizen 3. D. Huisman Aangewezen: 1. H. Huisman 2. P. Limper 3. D. Huisman Duifkampioen: 1.A. Rookhuizen 2. P. .Limper 3. H. Huisman Midfond Onaangewezen: 1. H. Huisman 2. A. Rookhuizen 3. D. Huisman Aangewezen: 1. H. Huisman 2. P Limper 3. A. Rookhuizen Duifkampioen: 1. H. Huisman 2. A. Rookhuizen 3. A. Rookhuizen Fond Onaangewezen: 1. P. Limper 2. H. Huisman 3. A. Rookhuizen Aangewezen: 1. Hornsveld-v. 't Net 2. A. Rookhuizen 3. H. Huisman Duifkampioen: 1.H. Huisman 2. Hornsveld-v. 't Net 3. H. Huisman Totaal oud Onaangewezen: 1. H. Huisman 2. A. Rookhuizen 3. D. Huisman Aangewezen: 1. H. Huisman 2. A. Rookhuizen 3. P. Limper Duifkampioen: 1. P. Limper 2. A. Huisman 3. H. Huisman Jonge duiven Onaangewezen: 1. P. Limper 2. D. Huisman 3. H. Huisman Aangewezen: 1. D. Huisman 2. P. Limper 3. A. Rookhuizen Duifkampioen: 1. P. Limper 2. A. Rookhuizen 3. D. Huisman Keizer Natour On aangewezen; 1. A. Teunissen 2. H. Huisman 3. A. Rookhuizen Aangewezen: 1. A. Rookhuizen 2. H. Huisman 3. A. v. Hornsveld Duifkampioen: 1. A. Rookhuizen 2. L. Vogel. 3. H. Huisman Generaal Onaangewezen: 1. H. Huisman 2. A. Rookhuizen 3. P. Limper 4. D. Huisman 5. Hornsveld-v. 't Net Aangewezen: 1. H. Huisman 2. A. Rookhuizen 3. P. Limper 4. D. Huisman 5. Hornsveld-v. 't Net Duifkampioen: 1. H. Huisman 2. P. Limper 3. H. Huisman 4. A. Rookhuizen 5. Hornsveld-v. 't Net Kampioen 1990: H. Huisman Ook in de tweede competitiewedstrijd van de UPDB haalden beide tientallen de volle winst binnen. Het eerste speel de uit tegen Woudenberg, wat altijd een moeilijke tegenstander is. De drie top- borden kwamen alle drie tot winst en de aan het tiende bord spelende invaller C. van Oosterom toonde aan dat hij nog goed met (de grote jongens) mee kan doen; hij boekte de vierde winstpartij. De overige zes speelden zuiver op safe en haalden allen remise onder het mot to: een half ei is beter dan een lege dop. Woudenberg 1-DVSB 1 6-14 1. A. Bunt-H.C. de Waard 0-2 2. E. Blankenstein-J.J. den Os 0-2 3. C. van Setten-L.M. van de LaanO-2 4. E. van Egdom-Chr. Bakker 1-1 5. G. Veld-B. Weistra 1-1 6. Th. v.d. Burgh-M. Mulder 1-1 7. G. Pul-Th. Schimmel 1-1 8. L.v.d. Zande-T.v.d. Ploeg 1-1 9. S. Bouw-E.v. 't Klooster 1-1 10. G. de Goede-C. van OosteromO-2 Het tweede tiental had maandag Kor- tenhoef op bezoek. Helaas was Korten- hoef maar met acht spelers aanwezig, zodat al met een achterstand werd be gonnen. Met drie winstpartijen, drie re mises en twee nederlagen werd het een ruime overwinning. J. Nuyten en A. van Oosterom gingen door een mooie slag combinatie beiden de boot in en verlo ren kansloos. Mevr. van Beek herstelde zich na de nederlaag van vorige week en won nu heel mooi haar partij. DVSB 2-Kortenhoef 1: 13-7 1. C. van Oosterom-N.N. 2-0 2. A. Butselaar-F. Lamme 2-0 3. H. Oostenrijk-N.N. 2-0 4. E.v. 't Klooster-C.J. Privé 1-1 5. J. Nuyten-F. van Leeuwen 0-2 6. A. van Oosterom-K. Spaan 0-2 7. E. van de Groep-C. Pos 1-1 8. E. Davelaar-F. de Haan 1-1 9. A.M. Vreeswijk-A. Kroon 2-0 10. Mevr. van Beek-H. Tyssen 2-0 Volgende week: Na een goede seizoenvoorbereiding, waarbij de maand september werd ge bruikt voor het spelen van diverse oe fen-meerkampen, is het afgelopen weekeinde een aanvang gemaakt met de competitie. In hun totaliteit zijn de resultaten bevredigend te noemen. Met name het meisjes C3 team overtrof alle verwachtingen. De wedstrijd tegen Leos C3 werd overtuigend met 3-0 ge wonnen. De eerste set werd met 15-9 gewonnen, waarbij met name de goede opslag opviel. De tweede set gaf min of meer eenzelfde spelbeeld te zien en werd eveneens met 15-9 gewonnen. Door enig concentratieverlies werd men in de derde set in eerste instantie op achterstand gezet, maar enige tacti sche aanwijzingen brachten de omme keer, hetgeen alsnog een setwinst ople verde van 15-12. De overige uitslagen: Jongens Cl-Leos Cl 3-0 Jongens C2-Spirit Cl 3-0 Jongens Bl-Leos BI 0-3 Meisjes Cl-Vollkei Cl 0-3 Meisjes C2-Leos C2 3-0 Meisjes C3-Leos C3 3-0 Meisjes Bl-Leos BI 2-1 Meisjes B2-Leos B2 0-3 Meisjes A2-Spirit Al 0-3 Zaterdag 13 oktober Sporthal Beukendal 09.00 - 13.00 uur SoVoCo Volleybal 13.00 - 23.00 uur Red Stars volley bal Sportzaal De Bunt 09.00 - 12.00 uur Badso badminton 12.00 - 20.00 uur SoVoCo basket bal Sportzaal C-drie 10.00 - 18.00 uur Selby badminton Zondag 14 oktober Sporthal Beukendal 13.00 - 18.00 uur Red Stars basket bal Sporthal De Banninghal 10.00 - 18.00 uur Badso badminton Sportzaal De Bunt 11.30 - 15.30 uur training FDC Quick Motion Sportzaal C-drie 12.00 - 15.00 uur Selby badminton De één na laatste wedstrijd voor het af delingskampioenschap werd verreden in Zoetermeer. Er kwamen 11 Kings Road Riders in verschillende klassen aan de start. In de open klasse werden de gebroeders Krol uitgeschakeld in de manches. Robin v.d. Wolk en Mare de Schiffart behaalden de finale en werden tweede en zevende. Bij de junioren werd Rudy Krol uitge schakeld in de manches, Mare de Schif fart behaalde er een vierde plaats. TOi- ne Marsé mocht in de finale fietsen en werd zevende. Bij de experts behaalde Dennis Krol een derde plaats, Robin v.d. Wolk een vierde, Koen van Valkenhoef een eerste en Öijan Kers een tweede plaats in de manches. Erwin Marsé werd vierde, Vincent Goovaard zesde, Sancho Kers vijde en Johan Manten zesde. Dit viertal be landde in de finale. Tot slot de cruiser klasse. Deze jongens hadden de pech dat het begon te rege nen. Örjan en Sancho Kers hadden alleen manches te verrijden en werden tweede en vijfde, Johan Manten werd uitge schakeld in de manches. Van het overi ge viertal werden Robin v.d. Wolk, Koen v. Valkenhoef en Erwin Marsé en Vincent Goovaard resp. derde, eerste, vierde en tweede in de finale.

Soester Courant | 1990 | | pagina 18