Rëunie 1960 -1990 Sr1 ;tscross Opnieuw onfortuinlijk verlies SEC Speels plezier voor 600 voetballertjes "Onze jeugdtrainers trainen de jeugd zéér volwassen!" !S 'SoVoCo start etitie redelijk )LLEYBAL rogramma Road Riders SPORT SPORT SEC-AP WC: 1-2 ZONDAG VOETBAL S. O. Soest Schoölvoetbaltoernooi AA Voetbalinstuif bij S.O. Soest ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 14881 WASIEL STEITNER TAPIJT 'Open dag' voor jeugd bij SEC Jeugdnieuws SEC Waterpolo afdeling v.d. Duinkikkers Utrecht - S. O. Soest: 2-0 Soest stelt aanhang danig teleur! ZONDAG VOETBAL VOETBAL bij s.o. SOEST begint al op woensdagmiddag Sportorganisatie "SOEST Hees ten onder tegen Vianen :0-3 ZATERDAG VOETBAL 'Open dag' op 16 oktober Hees zet de poort wijd open Jeugdnieuws Hees Jeugdnieuws s.o.Soest [Voetbal programma PAGINA 18 jverwinning bij het Amers- olkei. lervol ten onder mini uit Hilversum leden de 1 Stam/Sovoco een 1-3-ne- naar buiten de eerste set die verloren ging was er sprake olledig gelijkopgaande wed- arbij van beide kanten van lardbaar spel sprake was. Na lende strijd werd de tweede voordeel van Sovoco beslist, set eveneens een gelijkop- lbeeld, waarbij de wat grotere i de Gemini-ploeg uiteinde- irslag gaf 13-15). De beslis- de set ging heel lang gelijk op, ndelijk waren het toch de he- ilversum die aan het langste ;en. van Stam/Sovoco mogen ïgkijken op een goed gespeel- ijd; helaas werden er teveel rspeeld op de serve van de te- r en was het verdedigend niet jerd procent. Met wat extra )p deze punten moet de ploeg id seizoen een heel eind kun- n. ï.s. speelt in sporthal De Bunt e damesteam om 14.45 uur ïdenberg, terwijl dames 1 om speelt tegen Pollux. ;rdag speelt dames 1 voor de petitie om 20.30 uur een uit- in en tegen Woudenberg in )e Camp. Toeschouwers zijn welkom. oede seizoenvoorbereiding, maand september werd ge- r het spelen van diverse oe- ampen, is het afgelopen een aanvang gemaakt met itie. In hun totaliteit zijn de bevredigend te noemen. het meisjes C3 team overtrof :htingen. De wedstrijd tegen erd overtuigend met 3-0 ge le eerste set werd met 15-9 waarbij met name de goede iel. De tweede set gaf min of elfde spelbeeld te zien en eens met 15-9 gewonnen. concentratieverlies werd derde set in eerste instantie and gezet, maar enige tacti- jzingen brachten de omme en alsnog een setwinst ople- 15-12. uitslagen: -Leos Cl 3-0 Ï-Spirit Cl 3-0 -Leos BI 0-3 -Vollkei Cl 0-3 -Leos C2 3-0 -Leos C3 3-0 -Leos BI 2-1 -Leos B2 0-3 -Spirit Al 0-3 rdag 13 oktober rthal Beukendal .00 uur SoVoCo Volleybal .00 uur Red Stars volley bal irtzaal De Bunt .00 uur Badso badminton .00 uur SoVoCo basket bal ortzaal C-drie .00 uur Selby badminton dag 14 oktober rthal Beukendal 00 uur Red Stars basket bal al De Banninghal 00 uur Badso badminton rtzaal De Bunt 30 uur training FDC Quick Motion ortzaal C-drie 00 uur Selby badminton atste wedstrijd voor het af- •ioenschap werd verreden :er. Er kwamen 11 Kings s in verschillende klassen asse werden de gebroeders lakeld in de manches. Volk en Mare de Schiffart e finale en werden tweede en werd Rudy Krol uitge- e manches, Mare de Schif- er een vierde plaats. TOi- >cht in de finale fietsen en e. "ts behaalde Dennis Krol aats, Robin v.d. Wolk een van Valkenhoef een eerste rs een tweede plaats in de werd vierde, Vincent sde, Sancho Kers vijde en ïn zesde. Dit viertal be- finale. uiser klasse. Deze jongens ;ch dat het begon te rege- icho Kers hadden alleen :rrijden en werden tweede han Manten werd uitge- manches. Van het overi- ïrden Robin v.d. Wolk, nhoef en Erwin Marsé en /aard resp. derde, eerste, sde in de finale. WOENSDAG 10 OKTOBER 199(1 SOESTER COURANT PAGINA 19 Het zit de formatie van Ton van Burik niet mee. Na de krappe 1-0 nederlaag, vorige week uit tegen Zwaluwen Voor uit, werd tegen koploper APWC uit Amersfoort opnieuw het onderspit ge dolven. Spijtig was het dat aan ue win nende treffer van APWC, tien minuten voor tijd door Roger Lantinga ge scoord, een fout voorafging van "de man van de wedstrijd". Jack Nagte- gaal. Vele malen had de uitstekende SEC-doelman zijn team voor een ach terstand weten te behoeden. Uitgere kend hij verkeek zich tien minuten voor tijd op het effectvolle balletje van Lantinga. Tussen zijn handen door verdween de bal in het SEC-doel. SEC verdient een compliment voor de wijze waarop APWC tegemoet werd getreden. Het weer beschikbaar zijn van spits Bert Holwarda betekende dat de aanval, weer een vuist kon maken. De SEC-voorhoede werd gecompleteerd door Guy Dekker (links) en Robbie van Embricqx (rechts). De eerste twintig minuten zag men een gelijkopgaande strijd met weinig kan sen. SEC, met Jan van Rees als laatste man, werd op links geassisteerd door de weer goed spelende Herbert Schalkwijk en op rechts speelde Mark Timmer een solide wedstrijd. In de middenlinie was Nando Heynen weer terug en de SEC- defensie kwam twintig minuten lang niet in de problemen. Hetzelfde kon ge steld worden aan de andere kant, waar APWC-aanvoerder Bert van de Brom de zaak goed onder controle had. De kansen voor APWC kwamen na een klein half uur, toen eerst Peter Visser een naar het scheen niet te missen kans- kreeg. Jack Nagtegaal redde schitterend en nog in dezelfde minuut voorkwam hij een Amersfoorts doelpunt door at tent te reageren op een schot van de an dere Visser, t.w. Frank- SEC deed iets terug door Hans Peter van Zoelen die zijn schot, nadat doel man Wim van Beekhoven al was gesla gen, op de doellijn zag gekeerd door Bert van de Brom. Bert Holwarda zorgde voor een SEC- voorsprong. Even voor rust pikte hij de bal op met over het middenveld en pas- ste op rechts naar Robbie van Em bricqx. Uit de voorzet van de SEC- rechterspits kopte Bert Holwarda fraai in. Na rust werd het na zeven minuten 1-0 Foto: Goos van der Wilt. Spannend moment voor de goal van APWC. toen uit een strakke voorzet vanaf links de bal onhoudbaar langs Jack Nagte gaal werd gekopt. De kans op 1-2 kreeg APC toen Ben van de Hoed alles (incl. doelman) voorbij was, maar te gehaast op de lat mikte. Voor SEC sloeg het noodlot toe toen de goed spelende Marco Martens na twin tig minuten een doorgebroken APWC- er onderuit haalde. Het betekende voor Martens uit het veld verwijderen, maar geen strafschop. SEC wilde nog wel vlammen en bracht Japie Schmidt in de strijd voor Guy Dekker. Bijna had Bert Holwarda weer succes toen hij doorbrak. De APWC- doelman redde door zich voor de voe ten van de SEC-spits te werpen. Tien minuten voor tijd dan de winnende treffer van APWC. SEC, met tien man, deed in de slotfase nog van alles om een gelijkspel te forceren. Zelfs Jack Nagte gaal was regelmatig voor het APWC- doel te vinden, maar het lukte niet meer. Jeugdspeler Jos Kramer viel de laatste tien minuten nog in voor Nando Heynen. Het 8e schoolvoetbaltoernooi van de vereniging s.o. Soest is in alle opzich ten een klinkend succes geworden. Maar liefst 14 basisscholen waren af gelopen woensdag vertegenwoordigd met 60 teams, zodat 600 jongens en meisjes een onvergetelijke, zonnige voetbalmiddag beleefden. Het accent op het schoolvoetbaltoer nooi lag op de speelsheid van de kinde ren. Het toernooi was bedoeld voor de kinderen van groep t/m 6, zodat er hoofdzakelijk spelers in de leeftijd van 6 t/m 10 jaar op de velden actief waren. Spelers van deze leeftijd behoren bij de KNVB in de E- en F-pupillencategorie. In deze categorie wordt op halve veldjes gespeeld, op kleine doelen en met zeer eenvoudige spelregels. Dit om het ple zier van de voetballertjes te vergroten. Aan het begin van het toernooi kwam er wat discussie van enige leerkrachten. Bij de tegenstander deed een jongen mee die de leeftijd van 10 jaar al gepas seerd was. Na onderzoek bleek de be wuste jongen een 'zittenblijver' te zijn en speelgerechtigd voor het toernooi, hij was een leerling van groep 6. Geluk kig kwamen deze discussies weinig voor. Het toernooi was een bijeenkomst van 600 dolenthousiaste voetballertjes. Op 13 halve veldjes bewogen ze zich voort. Aangemoedigd door leerkrach ten, ouders, opa's en oma's, die zich, ge leid door hun geestdrift, vaak binnen de lijnen van het speelveld bevonden. Scheidsrechter De arbiters tijdens dit toernooi waren nauwelijks strenge scheidsrechters te noemen. De organiserende Jeugdacti- viteiten-commissie had jeugdleden en ouders van jeugdleden van s.o. Soest gerecruteerd om de wedstrijden te lei den. Wedstrijden op dit niveau behoe ven geen echte scheidsrechter, maar meer een kindervriend die de spelers om de beurt laat aftrappen, na weer een tegendoelpunt. Om er enigszins een wedstrijdelement in te houden had de Jeugdactiviteiten- Jeugdige Soestertjes konden zich lek-< ker uitleven met een potje voetbal. Foto: Goos van der Wilt. commissie van s.o. Soest voor alle pou lewinnaars een fraaie beker beschik baar gesteld. Deze werden na afloop van het toernooi door jeugdvoorzitter Mark de Groot uitgereikt. De jarige jeugdvoorzitter werd door alle deelne mers hartstochtelijk toegezongen. Voor alle deelnemers was er een sleutelhan ger met opschrift. Een herinnering aan een geslaagd s.o. Soest-evenement. Poulewinnaars: Poule A: KBS Soestdijk Poule B: OBS Overhees Poule C: De Achtbaan Poule D: De Bron Poule E: De Schakel Poule F: De Wegwijzer Poule G: De Regentuuter Poule H: Desmond Tutuschool Poule I: De Wegzijzer Poule J: De Achtbaan Poule K: De Bron Poule L: De Bron Poule M: v.d. Huchtschool, P.P.laan S.O. Soest blijft de vereniging waar van alles te beleven is. De Jeugdactiviteiten- commissie van de blauw-witten pro beert in elke vakantie iets voor de jeugd van Soest te organiseren. In de herfst vakantie wordt er op het sportcomplex van s.o. Soest een voetbalinstuif gehou den. Onder leiding van pupillentrainer Hans Dreef worden er allerlei voetbal spelen gehouden. Alle jeugd vanaf 6 jaar is van harte welkom. Maandag 15 oktober zal het weer een drukte van belang zijn op de velden van s.o. Soest. Alle jongens en meisjes uit de gemeente Soest vanaf 6 jaar zijn dan van harte welkom. Woordvoerder Hans Dreef spreekt over een goed initiatief: "Het is herfstvakantie, de kinderen wil len zich vermaken. Bij s.o. Soest geven we ze maaridag 15 oktober de gelegen heid om kennis te maken met de voet balsport!" Op de vraag hoe Dreef denkt de voet- baljeugd bezig te houden, antwoordt hij enthousiast: "We hebben hier een jeugdplan liggen bij s.o. Soest, waarin diverse trainingsmogelijkheden staan. Ik ben van plan het één en ander voor de jeugd uit te werken! Het beroemde '4 tegen 4' zal niet ontbreken en ik ben ook van plan een penaltykampioenschap te houden met daarbij enige leuke prij zen!" Tijdens de voetbalinstuif zullen op een videoscherm beelden vertoond worden van diverse voetbalfilms, maar er zal na ("daarom wordt de jeugd van SEC voor vol aangezien") Lange Brinkweg 38 - Soest - Tel. 02155 - 19600 Voetbal is nog steeds volkssport num mer 1 in Nederland. Veel jongens en meisjes kiezen voor deze sport. Alleen is soms de vraag: welke vereniging? Een keuze maken is vaak moeilijk. Om deze keuze wat makkelijker te ma ken biedt SEC de jeugd de gelegenheid kennis te maken met de vereniging. SEC organiseert op dinsdag 16 oktober een open dag. Iedereen vanaf 6 tot en met 12 jaar is tussen 09.30 en 16.00 uur van harte welkom op het sportcomplex aan de Bosstraat-West. Een groot aan tal jeugdtrainers en begeleiders staat dan voor informatie en spel paraat. Kom in sportkleding en neem een paar voetbalschoenen of trainingsschoenen mee. Voor de rest wordt gezorgd. Zelfs voor een heerlijke maaltijd tussen de middag. En voor elke deelnemer staat er na afloop een leuk presentje als aan denken aan deze dag te wachten. Wie wel interesse heeft in de vereniging, maar helaas niet kan komen op de open dag kan ook een andere keer komen kijken op het complex. Neem gerust contact op met de contactpersonen van de vereniging: H.G. van de Hoef, van Goyenlaan 196, tel. 14881 en H.Th. Verheyen, Turfstreek 52, tel. 13883. Bij de vereniging draait niet alles om het voetballen. Lid zijn van SEC heeft an dere voordelen: - het is er gezellig; - er is mogelijkheid tot training voor el ke leeftijdscategorie; - regelmatig worden er activiteiten georganiseerd. Afgelopen zaterdag stond in het teken van het jubileumtoernooi van de KNVB. Voor alle eerste teams werd er op diverse terreinen een toernooi geor ganiseerd. Alle overige teams speelden vriendschappelijke wedstrijden op doordeweekse avonden en de D2-pu- pillen speelden een voorwedstrijd op zondag tegen APWC D2. De regionale Al-junioren moesten voor het jubileumtoernooi naar FAK ien Bilhoven en wisten hun wedstrijden in winst om te zetten. De finalewed strijd tegen Bunnik '73 werd via straf schoppen met 5-4 verloren, waardoor de SEC-boys tweede werden. De A2-junioren speelden donderdag avond j.1. een lichtwedstrijd tegen DWSV-A2 uit Utrecht. In een zeer spannende wedstrijd zegevierden zij uiteindelijk met drie-twee. De B-junioren speelden hun toernooi bij HVC. Zij verloren beide wedstrij den. De Cl-junioren traden aan bij KVVA, speelden eenmaal gelijk en verloren de andere wedstrijd. Voor de C2-junioren stond een oefenpartij tegen Olympia C2 in Hilversum gepland. Voor rust gingen de partijen gelijk tegen elkaar op. Na rust bleken de Olympia-boys over betere conditie te beschikken, waardoor zij met vijf-nul wonnen. De Dl-pupillen verspeelden hun toer nooi bij Quick in Amersfoort. Zij speel den één keer gelijk en verloren van Ro- da'46 uit Leusden. Voor de D2-pupil- len stond een voorwedstrijd tegen APWC D2 gepland. Het D3 team speelde vriendschappelijk thuis tegen Saestum D3 en wist met twee-nul te winnen. Het El-team ging op toernooi bij Ro- da'46 in Leusden. Zij wonnen één keer en verloren een keer. De overige drie E-teams werden verdeeld over twee heuse elftallen en speelden thuis tegen TOV E2 en E3. Het E2-team wist met acht-drie te winnen, terwijl E3 met nul twee verloor. Het sterke Fl-team mocht het toernooi thuis afwerken. Na twee winstpartijen werd in de finale nipt van Roda'46 F1 verloren. Het allerjongste F2-team speelde uit bij Saestum F2 en verloor de tweede vriendschappelijke wedstrijd met negen-nul. Voor alle teams staat er een lichtwedstrijd gepland. Zo hadden de Fl-pupillen donderdagavond j.1. nog met vijf-twee gewonnen van DWSV F1 uit Utrecht. Dinsdag 9 oktober a.s. spelen de Dl- pupillen hun lichtwedstrijd tegen Zeist Dl. Donderdag 11 oktober a.s. om 19.15 uur spelen de C2-junioren tegen DWSV C2. Zaterdag 13 oktober vanaf 10.00 uur is er weer volop te genieten van het SEC-jeugdvoetbal. 10 november a.s. in het Tempozaaltje aan de Industrie weg 6 vanaf 20.00 uur. Voor informatie en aanmeldingen (vóór 15 oktober), Connie Luyben tel. 02972 - 3838 (na 18.00 uur) Op het winderige terrein wist Soest zich zondag geen raad niet de balcon- tröle. De gretige Utrechters maakten daar gebruik van en vonden meer ope ningen door hun directere spel. De doelkansen waren over en weer schaars. Elk teani kwam feitelijk maar tweemaal in scoringspositie. De Soes- ters faalden in de afwerking, terwijl Utrecht de beide kansen benutte. Noodgedwongen moest trainer Stroomberg zijn team wijzigen, de plaats van de geschorste Paul v.d. Grift werd bezet door Peter Hilhorst. Als ge legenheids-linkerspits fungeerde Mi- chel Evers. Voor de geblesseerde Je roen van Veenendaal kwam Dennis van Asch in het veld. Soest scoorde verrassend snel; in de tweede minuut ontfutselde Evers de bal aan de ver uitgelopen Utrechtse doel man Joop le Noble en deponeerde de bal in het verlaten doel. Scheidsrechter Stam keurde de treffer om onduidelijke reden af. Het omslachtige spel van de Soest-plöeg werd ontregeld door de snel ingrijpende thuisclub, die zelf veel voortvarender ten aanval trok. Soest gebruikte de harde wind niet als bondgenoot, veel ballen waren te hard, voorzetten en corners onnauwkeurig. Behoudens bij vrije trappen werd er verzuimd om op het Utrechtse doel te schieten. Marco v.d. Grift in het Soest- doel moest enige keren handelend op treden om de Utrechters van scoren af te houden, vooral de met handen en voeten voetballende Nico Schrijvers stichtte gevaar. Het veldoverwicht van Soest resulteerde in een groot aantal corners maar succes bleef uit. Na de rust zat er meer verband in de Soest-ploeg en Utrecht speelde gemak kelijker met de toegenomen wind in de rug. Een fraaie Soestaanval via Martij n de Jonge en Evers werd door Peter v.d. Berg besloten met een schot naast. Een voorzet van Schrijvers werd door Harry Verhoef naast gekopt, terwijl Wilfred Janmaat zijn doelman moest assisteren bij een doorbraak. Halverwege de tweede helft wist Schrij vers zich uit een duel met René v.d. Deysel te bevrijden en scoorde de ope ningstreffer (1-0). Soest deed er een schepje bovenop. Rob Sakkers kwam Evers aflossen en na een corner kopte Janmaat tegen de lat. Ook Sakkers was dicht bij een tref fer, maar kopte van heel dichtbij naast het doel. Het laat ingezette offensief van Soest bood in de slotminuten aan Verhoef de kans om uit een vrije positie aan te leg gen en hij bracht met een fraaie schuiver de stand op 2-0. Voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar om 13.30 uur TRAINEN èn de kantine is open! Voor inlichtingen: (02155) 1 85 49 Opgericht 9 mei 1926 Koninklijk goedgekeurd de sportinspanningen nog een speelfilm vertoond worden. De voetbalinstuif van s.o. Soest zal verder gelardeerd worden met een drankje en een hapje voor de deelnemers. Zij zullen een herinnering krijgen. Aanvangsuur van de voetbalin stuif is 13.00 uur. Iedereen vanaf 6 jaar is van harte welkom. Opnieuw is Hees er niet in geslaagd de winst naar zich toe te trekken. In een slecht gespeelde wedstrijd ging het met 0-3 ten onder tegen Vianen. De eerste 20 minuten probeerde Hees de tegen stander nog wel onder druk te zetten, maar dat resulteerde niet in kansen. Tien minuten voor de pauze werd Hees voor zijn slordige voetbal afgestraft. Wouter Blankenstijn verloor op klun gelige wijze de bal op de middenlijn, terwijl achter hem geen enkele mede speler meer stond. De spits van Vianen kon hierdoor ongehinderd naar het Hees-doel stormen en liet de keeper kansloos: 0-1. In plaats van beter begon Hees in de tweede helft alleen maar slechter te voetballen. Passes over vijf meter wer den al verspeeld; kennelijk dacht ieder een over Cruyff-specialiteiten te be schikken. Na een kwartier raakte Hees na een ingooi de bal kwijt. Chris Uit- denbogaard trok in het strafschopge bied aan de noodrem, waarna een pe nalty werd toegekend. Die werd door Vianen goed ingeschoten, waardoor Hees met 0-2 achterstond. Hierop wer den Jeffrey Dorresteyn en Peter de Jon ge gewisseld voor Edwin Lazonder en Jaap Veer, beiden weer hersteld van hun blessures. Vianen kreeg steeds meer kansen en het was aan het goede keeperswerk van Hans Uitdenbogaard en de uitblinker, zijn broer Chris, te danken dat Manen niet uitliep naar 0-7 of meer. Vijf minuten voor tijd ging Wouter Blankenstijn wederom in de fout. Kees van Essen was als laatste man doorge schoven naar het middenveld om meer pressie uit te oefenen, waardoor Wouter als laatste man te spelen kwam. Na een uitloop van de keeper van Vianen kon Blankenstijn vrij eenvoudig de bal te rugspelen op zijn eigen keeper. Hij ver zuimde dat echter en verspeelde de bal opnieuw aan de spits van Vianen, die de doelman omspeelde en de eindstand op 0-3 bracht. Aanstaande zaterdag zal Hees toch moeten proberen haar eerste punten van het seizoen binnen te halen tegen D.O.B., al was het alleen maar voor de dan jarige trainer Gert-Jan Timmer. Dinsdag 16 oktober a.s. staat de poort van het sportcomplex van de voetbal vereniging Hees aan de Kooiweg de gehele dag open. De Jeugdcommissie organiseert op die datum een "open dag", waarop de gehele Soester jeugd in de leeftijd van 5 tot 18 jaar van harte welkom is. De bedoeling is iedereen kennis te laten maken met de voetbalsport en daar naast een beetje te laten proeven van de aparte, maar geweldige sfeer die er bin nen de vereniging heerst. Vanaf 09.30 uur wordt de aanwezige jeugd, per leeftijdsgroep, beziggehou den met diverse sportieve activiteiten, zoals trainingscircuits, penaltyschieten, onderlinge wedstrijden, enz.. Daar naast wordt de nodige ontspanning ze ker niet vergeten. De trainersstaf van de senioren (Gert- Jan Timmer en Jan Hoefman) is aanwe zig om zijn kennis en ervaring aan met name de wat oudere jeugd over te bren gen, terwijl een groot aantal jeugdtrai ners en begeleiders klaar staat om de jongere voetballers (maar ook voetbal- stertjes) lekker bezig te houden. Ook de inwendige mens wordt die dag niet vergeten en daarom verzorgt een speciale kantine-brigade o.a. tussen de middag voor alle aanwezigen een prima (gratis) lunch. Na de lunch (rond 13.30 uur) verzorgt de bekende sport-fysiotherapeut An- thony Willems uit Baarn een sessie waarin de volgende aspecten aan de or de komen: waarom is sport gezond en wat doet sport voor je lichaam? het verschil tussen recreatie- en top sport; de verzorging van je lichaam, training en blessures. Naast leden van Hees zijn niet -leden de gehele dag van harte welkom op de vel den aan de Kooiweg, te midden van de schitterende bossen. Ook als de weer goden niet optimaal meewerken blijven er voldoende activiteiten over om deze dag tot een succes te maken. De Jeugdcommissie van de v.v. Hees denkt die dag rond 16.30 uur de hekken te sluiten en rekent op een massale op komst van de Soester jeugd. Alle vertegenwoordigende jeugd-elf- tallen namen zaterdag j.1. deel aan het door de KNVB georganiseerde jubi leum-toernooi. Aan het begin van de middag bleek dat geen enkel team de Volgende ronde had gehaald, hoewel hét bij de B-junioren een dubbeltje op zijn kant was. De F-pupillen verloren in hun poule met 9-0 en 10-0 van hun respectievelij ke tegenstanders. In hun eerste wed strijd tegen Limvio lieten de E-pups de kansen op een overwinning liggen (uit slag 0-0), om vervolgens met 11-0 te verliezen van Hooglanderveen. Niet beter verging het de D-pupillen, die aanvankelijk in Spakenburg tegen WZA op voorsprong kwamen door een vrije bal van Barry v.d. Bedum, naar daarna overspeeld werden en met 5-1 verloren. De tweede wedstrijd tegen het sterke IJsselmeervogels Dl ging met maar liefst 10-0 verloren. De C-junioren behaalden in hun eerste wedstrijd en eenvoudige 7-0 overwin ning op de Glind. Een gelijkspel tegen Amsvorde zou voldoende zijn voor een finaleplaats. Hoewel Hees in deze wed strijd met 1-0 ging rusten, bleek het team niet bestand tegen de druk die Amsvorde uitoefende. Een 1-5 neder laag was het resultaat en de kansen op de finale waren verkeken. Op het Hees-terrein werd de eerste ron de van de B-junioren verspeeld. De wedstrijden in hun poule werden door Hees eenvoudig met 8-0 en 14-0 ge wonnen van resp. Hooglanderveen en Limvio en daarmee werd een finale plaats zeker gesteld. Deze finale, tegen het in de interregio nale competitie uitkomende Spaken burg BI, werd een spektakel van jewel ste. Hees vocht voor wat het waard was en dat was erg veel. Een voorsprong van Spakenburg werd vlak voor rust door Jan Tans tenietgedaan. Na de rust een sterker Spakenburg en een Hees-elftal dat probeerde via snelle uitvallen de winst binnen te halen. Naarmate de tweede helft vorderde groeide het aantal kansen voor Spaken burg, maar de Hees-verdediging, onder aanvoering van de vandaag in grote vorm verkerende keeper Pascal Kamer beek, wist van geen wijken. Aan het ein de stond de 1-1 stand nog steeds op het score-bord en moesten strafschoppen de beslissing brengen. Tot 3-3 werd gelijke tred gehouden met de tegenstander, waarna de zenuwen bij Hees mee gingen spelen, met als gevolg dat de twee laatste strafschoppen wer den gemist en de kansen op de volgende ronde waren verkeken. De KNVB bestaat 100 jaar. Om die re den werd er een jubileumtoernooi geor ganiseerd. Bij alle verenigingen in de af deling Utrecht was er dus een toernooi. S.O. Soest mocht het A-juniorentoer- nooi organiseren. S.O. Soest was inge deeld met IJsselmeervogels en WZA. In de finale verloor s.o. Soest van Spa kenburg (2-1). Ook de andere "eerste" elftallen van s.o. Soest mochten een toernooi spelen. De B-1 ging naar WZA en kon daar de hooggespannen verwachtingen niet waarmaken. De C-l kwam bij IJssel meervogels één punt te kort om door te stomen naar de tweede ronde. De D-1 was de enige ploeg die de 2e ronde haal de. Bij Amsvorde was de ploeg van trai ner Vincent v.d. Wardt veel te sterk voor Amsvorde, Soesterberg en Valleivo gels. Ook de E-1 en F-l wisten de vol gende ronde niet te halen. De A-1 van s.o. Soest speelde een goed toernooi. Allereerst werd van het stug ge WZA gewonnen. Ronald Plagge scoorde de enige goal. Daarna moest van IJsselmeervogels gewonnen wor den om in de finale te komen. De Soes- ter-formatie kwam op een ongelukkige 2-0-achterstand, maar dankzij een puntgave hattrick van Ronald Plagge wist s.o. Soest de volle winst naar zich toe te halen. In de finale tegen Spaken burg kon s.o. Soest dit kunststukje niet herhalen. Na een 2-0-achterstand wist alleen Jeroen de Bruin koppend tegen te scoren. De A-l van s.o. Soest speelt zondag in Heerhugowaard tegen SVW'27. Zaterdag 13 oktober: VYZ '49 14.30 uur EFC - WZ 13.00 uur Terschuurse Boys 2 - WZ 2 14.30 uur WZ 3 - Valleivogels 3 14.30 uur WZ 4 - Hees 3 12.00 WZ 5 - WOP 10 13.00 uur Rood-Wit 7 - WZ 6 HEES 14.30 uur Hees - DOB 12.00 uur Hees 2 - VOP 2 14.30 uur WZ 4 - Hees 3 12.30 uur WOP 6 - Hees 4 SEC-zaterdag 14.30 uur De Glind - SEC 13.30 uur SEC 2 - Eemdijk 4 12.00 uur Allen Weegbaar 2 - SEC 3 Zondag 14 oktober: S.o. Soest 14.00 uur JOS - Soest 11.30 uur Argon 2 - Soest 2 11.00 uur Soest 3 - Velox 2 12.00 uur WOG 3 - Soest 14 14.30 uur Soest 5 - Actif 2 12.00 uur WOG 4 - Soest 7 14.30 uur Soest 8 - Amersf. Boys 6 14.30 uur Zwaluwen Vooruit 9 - Soest 9 11.00 uur Soest 10 - Achterveld 5 12.00 uur Victoria 6 - Soest 11 11.00 uur Nederhorst 7 - Soest 12 11.00 uur SDO 9 - Soest 13 11.00 uur Soest 14 - Victoria 9 11.00 uur Soest 15 - WOM 5 SEC-zondag 11.00 uur Hoogland 2 - SEC 2 11.30 uur Barneveld 2 - SEC 3 11.30 uur SEC 4 - Amersf. Boys 4 11.30 uur SEC 4 - Hoogl.veen 6 Damesvoetbal Zaterdag 13 oktober: 11.00 uur Barneveld - VVZ Zondag 14 oktober: 11.00 uur Achterveld - Soest 11.00 uur KWA 2 - Soest 2 11.00 uur SEC - DSO

Soester Courant | 1990 | | pagina 19