"LaGrande Bouffe Infomarkt goed bezocht door scholen WILD SEIZOEN GEOPEND Wisselende menu's G&staumnt g»* 'Verkeersbeleidsplan is geen wondermiddel' KUIJER Soest 50 jaar geleden vraagt uw aandacht voor Opknapbeurt Park Colenso Oude notitie over Natuurbad wekt misverstanden Nieuw milieu-educatief centrum opent a.s. zaterdag Dineren in een sfeervolle ambiance Soestand over het verkeer Informatiemarkt over hondepoep A.A. VAN BREUKELEN B.V. BIEDT AAN: Al Ook in september veel K.C.A. Bromfiets gestolen Dommekrachten gestolen 11 oktober 1940 Zondagsschool 40 jaar PAGINA 4 WOENSDAG 10 OKTOBER 1990 SOESTER COURANT PAGINA 5 Bestemmingsplan 'Soesterveen' De burgemeester van Soest maakt ter uitvoering van artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 11 oktober 1990 in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein 1 op de afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (geopend iedere werkdag van 8.30-12.30 uur) en in het gemeen telijk informatiecentrum (gedurende gebruikelijke openingstijden), alsmede in de plaatselijke bibliotheken, voor een ieder ter inzage ligt het bestemmings plan "Soesterveen", zoals vastgesteld bij raadsbesluit van 22 januari 1987, ge deeltelijk goedgekeurd bij besluit van gedeputeerde Staten van Utrecht van 8 september 1987 en gedeeltelijk goed gekeurd bij Koninklijk Besluit van 28 februari 1990 no. 90.004997, welke laatste goedkeuring onherroepelijk is geworden, Bij haar voornoemde besluit van 28 fe bruari 1990 heeft de Kroon aan het ge noemde bestemmingsplan Soesterveen alsnog goedkeuring verleend voor wat betreft: a. de plandelen met de bestemming "Agrarische Doeleinden met semi- agrarisch karakter (cat. AF)", nader op de plankaart aangeduid; b. de plandelen met de bestemming "Verzorgende bedrijven met wonin gen (cat BVEY' en "Verzorgende bedrijven (cat. BV), inclusief de met 0 en 2 aangeduide wijzigingsbe voegdheden, nader op de plankaart aangeduid: c. het plandeel met de bestemming "Agrarische doeleinden met land schappelijke waarde (cat. AC)", na der op de plankaart aangeduid. d. het plandeel met de bestemming "Agrarische doeleinden tuincen trum (ca AK 1)" inclusief het cijfer 15 inzake het bebouwingspercenta ge, nader op de plankaart aange duid; e. de volgende onderdelen van de planvoorschriften: Artikel 7, met uitzondering van het eerste lid, onder k en 1, artikel 8, met uitzondering van het eerste lid, on der f en g, artikel 22, met uitzonde ring van het eerste lid, de aanhef, en onder f, g, h, en tweede lid, onder b, alsook het derde, vierde en vijfde lid, artikel 23, met uitzondering van het eerste lid, aanhef, de zinsnede "met uitzondering van de aanleg van par keerterreinen", alsmede het eerste lid, onder h. en i, en het tweede lid, derde, vieide en vijfde lid, alsook het zesde lid voor wat betreft de zinsne de alsmede het gebruik van de gronden voor de aanleg van parkeer plaatsen", artikel 30, tweede lid, on der b, en zesde lid, voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van de daarbij ge noemde voorschriften, vergunning te verlenen voor. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op een daartoe strekkend verzoek met toepas sing van het daarbij genoemde voor schrift, vergunning te verlenen voor. Het bouwen van winkels met kan toorruimten, Rademakerstraat 28 (ar tikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 11 oktober 1990 eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te die nen. De op dit verzoek betrekking hebbende stukken liggende gedurende diezelfde termijn tijdens kantooruren (8.30- 12.30 uur) in het gemeentehuis, afde ling ruimtelijk ordening en bouwzaken, Raadhuisplein 1, ter inzage. Bestemmingsplan 'Mariastraat' De burgemeester van Soest maakt ter uitvoering van artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 11 oktober 1990 in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, bij de afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken en bij het gemeentelijk in formatie-centrum, alsmede in de plaat selijke bibliotheken, voor een ieder ter inzage ligt het bestemmingsplan "Ma riastraat", zoals vastgesteld bij raadsbe sluit van 26 oktober 1988, gedeeltelijk goedgekeurd bij besluit van Gedepu teerde Staten van Utrecht van 30 mei 1989 en gedeeltelijk goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 4 juli 1990, no. 90.015874, welke laatste goedkeuring onherroepelijk is geworden. Informaties: INFOCENTRUM, RAADHUISPLEIN 1, Telefoon (02155) 93777. Open maandag t/m vrijdag. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24-uurs-service). Het park Colenso wordt opgeknapt. In de week van 8 tot en met 12 oktober zal in opdracht van de gemeentelijke afde ling Groenbeheer enig achterstallig on derhoud verricht worden. Dit houdt in dat enkele bomen omgezaagd moeten worden. Deze verkeren namelijk in zeer slechte conditie. Daarentegen krijgen door deze dunning andere bomen en struiken betere levenskansen. Op de open plekken zullen voor de omgezaag de bomen weer nieuwe bomen geplant worden. CTIIIi hOOUS 0P MAAT GEMAAKT Fluorweg 63 Amersfoort I Voor documentatie en prijzen I bel: 033 - 611945 w SALOMONSS* Nogal kort aangebonden weerde wet houder Jan Visser vorige week in de vergadering van de raadscommissie R.O. - waar de realiseringsmogelijkhe den voor de woningbouw in Soest van de komende jaren aan de orde waren - pogingen af om een discussie te begin nen over de bouw van appartementen op het terrein van het Soester Natuur bad. Volgens inspreker Gerard van den Deijssel (Oh Oh en Soest Alarm) stond er in de ter inzage gelegde stukken voor de artikel 19-procedure dat project ontwikkelaar Taphoorn daar "perma nente" appartementen zou gaan bou wen. Volgens hem waren de actiegroe pen daar nu juist zo bang voor geweest en hij vreesde dat de bouw nu ooglui kend zou worden toegestaan. "Geen sprake van. U hebt achterhaalde notitie te pakken gehad. In het contract is duidelijk vastgelegd dat het gaat om recreatie-woningen," liet Visser weten. "Daar hoeven we helemaal niet over te discussiëren." Hij hoopte dat het mis verstand daarmee de wereld uit was, al bleef het een open vraag hoe de oude informatie bij de stukken terecht was gekomen. Wiebe Meilof (GPV) vond het jammer dat Visser überhaupt inging op de op merkingen van Van den Deyssel. "Nu moeten we weer luisteren naar iets dat zomaar insluipt, terwijl het allemaal achterhaald is." Zijn PvdA-collega Wil Stekelenburg meende echter dat er wel sprake was van een "kryptische zin", maar liet zich overtuigen door de duide lijke uitspraak van de wethouder, even als de rest van de commissie. Toen Aartje Kroes, bestuurslid van de vereniging Vrienden Soester Natuur bad, over hetzelfde punt wilde begin nen en inspraak eiste liet Visser haar weten dat hij haar geen "spreekbeurt" gaf. Kroes mopperde nog wat over het gebrek aan goede informatie en de mis verstanden die daarvan het gevolg wa ren, maar kreeg geen gehoor meer. Deze zaterdag wordt officieel het Mi lieu-educatieve centrum van de ge meente Soest aan de Molenstraat ge opend. Op woensdag 3 oktober kon den de diverse scholen in Soest alvast kennis maken met wat de gemeente voor hen kan betekenen. De met een stand aanwezige milieu-verenigingen presenteerden hun milieu-educatieve lesprogramma's. Volgens de gemeente heeft men de scholen dit nieuwe seizoen, heel wat meer te bieden dan voorgaande jaren. De kinderboerderij is uitgebreid met medewerkster Marijke Boneschansker en een moderne stal. Daarnaast is er vanaf 13 oktober dus het milieu-educa tieve centrum 'de Kwekerij' aan de Mo lenstraat 157. Deze twee nieuwe onder komens moeten de spil worden van mi lieu-educatie op scholen. De docenten van de basisscholen kon- RECTIFICAT1E Vanaf 12 oktober Lunch van maandag t/m vrijdag van 12.00 uur tot 14.00 uur. Diner dagelijks vanaf 17.30 uur. Soesterbergsestraat 107 - Soest - Tel. 02155 - 2 02 02 "Worden met het Verkeersbeleidsplan fouten uit het verleden eindelijk her steld' en 'Kan de gemeente een beslis sing over de wegenstructuur nog wel nemen voordat dit plan er is' waren de vragen waarmee het panel van verte genwoordigers uit de politiek en het adviesbureau dat het plan realiseert, meer dan eens geconfronteerd werd. Soestand afgelopen vrijdag had als thema 'verkeer'. Een pittige discussie waaruit bleek dat niemand, noch de politiek, noch de burgers, noch de ad viesgroep voor Verkeer en Vervoer, antwoord wist op deze vragen, was het opmerkelijke resultaat van een avond die, ondanks de geringe publieke be langstelling, zeer boeiend was. 'Er broeit iets, al jaren', zei gesprekslei der Aad Post in de inleiding van de dis cussie over het verkeer. Voorbeelden van boze burgers in Soest zijn er meer dan de gemeente lief is. Recent waren het de bewoners van de Schrikslaan en Heuvelweg/ Korte Bergstraat die op de barricaden sprongen. Reden: de geho noreerde aanvraag voor afsluiting van daarvoor boze Waldeck Pyrmonters die bij de gemeente hadden geprotesteerd. De Den Blieklaan met de dreigende aansluiting met de Koningsweg, de Kostverlorenweg, het Nassauplant- soen. Er is overal wel iets. De gemeen teraad heeft nu, na jaren bakkeleien over welke maatregelen wel en welke niet, de oplossing buiten de gemeente grenzen gezocht. Op de schouders van de Adviesgroep voor Verkeer en Ver voer rust momenteel de zware taak om de orde in Soest te herstellen en de ver hitte gemoederen te sussen, althans met een advies te komen dat daartoe kan lei den. Het bureau in Nieuwegein is bezig de verkeerssituatie in Soest te analyse ren en te bepalen hoe wegenstructuur er in de toekomst uit moet gaan zien: het Verkeersbeleidsplan. Heelt het Ver keersbeleidsplan alle wonden of komt het te laat om nog iets te redden? Geen wondermiddel Volgens de heer Lax, verbonden aan de adviesgroep uit Nieuwegein, is het Ver keersbeleidsplan zeker geen wonder middel. "Wij zoeken naar de meest haalbare oplossing. Waar twee mensen belangen hebben is het al moeilijk beide partijen tevreden te stellen, laat staan wanneer je met veertigduizend mensen te maken hebt. Wij geven een advies, dat volgens ons de beste oplossing is. De gemeente zelf zal aan het plan ge stalte moeten geven," aldus Lax. Zijn laatste opmerking veroorzaakte gelach en hondende opmerkingen in de zaal. Het vertrouwen in het verkeersbeleid van de gemeente is behoorlijk geslon ken. "De gemeente verschuilt zich ach ter een zogenaamd goed plan," werd gezegd en men maakte het gemeente bestuur veelvuldig het bekende verwijt "maar hier en daar wat te doen". De vraag die de aanwezige bewoners met name bezighield, was of wanneer uit het Verkeersbeleidsplan zou blijken dat er in het verleden verkeerde beslis singen genomen zijn, deze fouten her steld zullen worden, of zijn eenmaal ge nomen beslissingen onomkeerbaar? PvdA-voorman Kees Boerkoel kreeg een spontaan applaus voor zijn harte- kreet 'je moet wat slecht is durven te rugdraaien'. Dat was echter ook het eni ge standpunt dat over dit hete hangijzer naar voren werd gebracht. Het ant woord op de vraag of de verkeerde be slissingen ook daadwerkelijk terug ge draaid kunnen worden, werd door nie mand concreet gegeven. Uitstel Een bewoonster van de Den Blieklaan wilde weten of de beslissing over het doortrekken van de Koningsweg naar haar straat niet uitgesteld kon worden tot na het verschijnen van het Verkeers beleidsplan. De aanwezig wethouder van ruimtelijke ordening antwoordde desgevraagd dat die beslissing gewoon door zou gaan. "Alle procedures zijn gevolgd. Van uitstel kan geen sprake zijn," aldus Visser. Panel- en gemeente raadslid Wil Stekelenburg vond even eens dat die beslissing, ondanks het feit dat men op 25 oktober nog geen inzage heeft in het advies van de Adviesgroep voor Verkeer en Vervoer, genomen moest worden. "Er komen daar huize»; dus daar zijn straten nodig. Wanneer het Verkeersbeleidsplan er is, kunnen we goed overzien hoe de bewoners de minste overlast krijgen," aldus Steke lenburg. Zij bracht ook het PvdA-standpunt naar voren over het wegenonderhoud. "Wij vinden dat er niets meer aan we- Henk Lokman, programma-direk- teur van Radio Soest, tijdens Soestand in gesprek met Jaap Lodewijks. Foto: Goos van der Wilt. gen mag gebeuren voordal het Ver keersbeleidsplan op tafel ligt. Nu maat regelen nemen die straks wellicht terug gedraaid moeten worden, is volgens ons kapitaalvernietiging," aldus het PvdA- raadslid. Zij heeft voorgesteld om het budget met vijftien procent te vermin deren en dit geld in een pot te stoppen, om zodoende straks voldoende midde len te hebben de nodige maatregelen - voortkomend uit het Verkeersbeleids plan - te kunnen nemen. Gerrit Leeflang van Gemeentebelan gen Groen Soest antwoordde tijdens de discussie op praktisch iedere vraag hoe belangrijk het was om het autoverkeer terug te dringen. Voor zijn partij zouden de burgers veel meer aangemoedigd moeten worden de fiets te pakken. Ie dere straat ontwikkelt volgens hem zijn eigen files. "Onzin," meende Wil Steke lenburg, "Iedereen heeft nu eenmaal een auto, dus moeten we ze ook kwijt zien të raken." Een prachtig optreden van violist Yigal Zimmermann en pianiste Mimi Treibitz omlijstte de hevige discussies. De grote en kleine problemen die de soms bijna wanhopige burgers hoog zaten werden nog eens dramatisch onderstreept door een snaar van de viool die midden in een prachtig stuk van Tjaikovsky knap te. De violist moest zijn spel staken... In het milieu-educatief centrum is een heleboel 'natuurlijks' te zien. Foto: Goos van der Wilt. den zich vorige week woensdag in schrijven voor een milieules. De scho len zelf bepalen aan welk project de leerlingen gaan deelnemen. Keuze was er genoeg. In samenwerking met de mi lieu-educatieve medewerker van de ge meente, Dick Neuteboom, hebben Soester milieuverenigingen lespro gramma's opgesteld. Naast het dieren- project van kinderboerderij de Vrije Teugel kan men bijvoorbeeld kiezen uit een oud-papierles over kringloop, een kerstdemonstratie van Groei en Bloei, een herfstwandeling met het IVN, een boomplantdag, een plantenkweekwed- strijd of een les over warmte, water, af val en gif. Medewerkers Alle aspecten van het milieu, onderver deeld in projecten met als thema dieren - deze hebben als standplaats de stal van de kinderboerderij -planten en het zo genaamde 'grijze milieu' over vervui ling, komen in de verschillende lessen en het lesmateriaal aan bod. Aan de mi lieu-educatie werken de kinderboerde rij, het IVN, Groei en Bloei, Floralia, Aquariumvereniging Neon Tetra, de Bijenvereniging en de gemeente Soest mee. Neon Tetra heeft als enige geen echt lesprograma - daarvoor is de orga nisatie te klein -, maar wil scholen van dienst zijn met adviezen over aquaria. Naast de scholenprojecten is men aan de Molenstraat druk bezig met het op zetten van een documentatiecentrum. Die informatie is niet alleen voor scho len, maar het ligt in de bedoeling dat ie dereen in de toekomst met vragen over het milieu naar 'de Kwekerij' kan ko men. Het centrum zal dan op dinsdag-, woensdag- en donderdagmiddag open gesteld zijn voor publiek. AL 25 JAAR BIEN VOOR EEN CITROËN Ook voor probleemloos afwikkelen van Uw schade. Korte Brinkweg 36 - Soest Telefoon 02155 - 1 62 15 In het gemeentehuis (commissiekamer 3) wordt donderdag 11 oktober de in formatiemarkt "Bestrijding overlast hondepoep" gehouden. Het is de laat ste informatiemarkt bedoeld voor de bewoners van de wijken Soestdijk/'t Hart, De Engh, Soest-midden en Soest- Zuid. Het gaat hier om het gebied dat begrensd wordt door de Jachthuislaan, Praamgracht, Eem, De Korte Duinen en Lange Duinen, spoorlijn Den Dol- der - Soest-Zuid, Nieuweweg, Beuken laan, Laanstraat en Beckeringhstraat. In de vorm van een vrije "inloop" kan men zich 's middags tussen 16.00 en 18.00 uur en 's avonds tussen 19.00 en 21.00 uur aan de hand van tekeningen verdiepen in de voorgestelde maatrege len. De maatregelen houden onder meer in: het aanwijzen van gebieden die verbo den zijn voor honden, hondenuitlaat- terreinen en hondenuitlaatroutes. Om grotere afstanden te overbruggen wor den op enkele plaatsen uitlaat-zand- stroken aangelegd. Wanneer men voorstellen heeft die tot verandering en of verbetering van het plan kunnen leiden, kan men gebruik maken van een inspraakformulier. De ze kunnen dezelfde middag en avond ingeleverd worden. Later inleveren kan men nog tot 25 oktober bij het INFOr- matiecentrum. Vanaf vrijdag 12 oktober hangen spe ciaal voor hen die niet in de gelegenheid zijn om donderdag 11 oktober te ko men, de tekeningen in het INFOrmatie- centrum (hal gemeentehuis). Daar lig gen ook inspraakformulieren. Voor de andere wijken van de gemeente zijn al informatiemarkten gehouden. Wanneer alle reacties verwerkt zijn, is het de bedoeling dat eind van dit jaar een kaart van de gemeente Soest gereed komt waarop alle hondenuitlaatterrei- nen e.d. vermeld staan. Op 1 januari 1991 kan de nieuwe situatie in werking treden. De bevolking zal hierovèr nog uitvoerig geïnformeerd worden. Met de dan te nemen maatregelen hoopt het gemeentebestuur de overlast van hon depoep tot het verleden te laten beho ren. 4, adviseurs in.. hypotheken vastgoed assuiantien SOEST Laanstraat Vrijstaand woonhuis mei grote tuin en geheel onderkelderde kantoorruimte (2 x 50 m2) Ind.: entree, luxe keuken met inb. app., badkamer met ligbad, woonkamer met aangrenzende eethoek (open haard/plavuizen vloer), serre. Verd overloop, 3 slaapkamers, vliering met trap Zowel het woonhuis als de kan toorruimte zijn voorzien van c v. Gevraagde koopsom f 249.000,-. SOEST Waldeck Pyrmontlaan 2 percelen bouwgrond nabij hel centrum gelegen in een rustige woonomgeving. Perceel 1groot ca, 760 m2. Gevraagde koopsom f 267.500,-. Perceel 2: groot ca. 715 m2. Gevraagde koopsom f 262.500,-. SOEST Hon'ngbij Halfvrijstaand herenhuis met garage, c.v. combiketel en grote verzorgd aangelegde tuin. Ind.. entree, toilet, woonkamer, moderne keuken met inb app De begane grond is geheel v.v. marmeren vloertegels. Verd.: 3 slaapkamers, badkamer met ligbad, douche, toilet. Zolder met vaste trap, slaapkamer en bergruimte. Gehele huis voorzien van isolatiebeglazing. Gevraagde koopsom f 298.000,- AMERSFÖORT LID NBk4 Utrechtseweg Helft van een dubbele villa met c.v., besloten tuin en berging. Ind.. ruime woonkamer met serre, grote hal, toilet en keuken. Verd.: 3 slaapkamers, badkamer en bergzolder. Gevraagde koopsom f 285.000,- SOEST Dr. Rupertlaan 2-kamer appartement op de 1e etage Ind.' entree, hal, keuken, badkaj woonkamer Gevraagde koopsom 1122.000, A.A. von Breukelen B.V is een onafhankelijk adviesbureau met 20 jaar ervaring in- hypotheken, vastgoed en assurantiën, HYPOTHEKEN VASTGOED ASSURANTIËN A.A. van Breukelen B.V. Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest 02155-17962/23789 oo,-N uerging op de begane grond. £oie wastatel, slaapkamer, toilet en grote Het gaat goed met het inleveren van Klein Chemisch Afval (K.C.A.) in de gemeente Soest. Zo is in de maand sep tember 2715 kg verf ingeleverd. Aan bestrijdingsmiddelen was dat 22 kg, bij tende stoffen 57 kg, fotochemicaliën 173 kg, afgewerkte olie 783 liter, lege batterijen 310 kg en medicijnen 34 kg. Ook u kunt meehelpen aan een schoon milieu door het K.C.A. apart in te leve ren. In de gemeente hebben de winkels waar men het K.C.A. kan inleveren een sticker op de deur, waarop staat welk K.C.A. daar gebracht kan worden. Een 16-jarig meisje uit Soest deed maandag bij de politie aangifte van de diefstal van haar bijna nieuwe brom fiets. Het voertuig - een Puch Rider La dy - was ontvreemd uit de stalling van de mavo aan de Valeriaanstraat. Van een bedrijf uit Hoofddorp, dat be zig was met werkzaamheden bij de flats aan de Varenstraat, werden in de nacht van woensdag op donderdag twee dom mekrachten gestolen. Het bedrijf deed aangifte van de diefstal van deze twee reuzekrikken Herdenking in de oude Herv. Kerk "'ik Zal met mijn gansche hart Uw eer vermelden Heer, U dank bewijzen.' Met dit lied uit Ps. 138 ving Zondagmiddag in de Oude Hervormde Kerk de herdenkingssamenkomst ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan der Zondagsscholen aan. Velen waren ook nu weer evenals andere jaren in het oude bedehuis bijeen gekomen. Nadat de voorzitter van de plaatselijke vereeniging, de heer J. van der Lugt, na gebed allen welkom had geheeten en in 'n kort woord op het eeuwigheids- werk: kinderen te leiden tot Jezus, had gewezen, zongen de kinderen, die in deze samenkomst allen aanwezig waren: "Bij dit feest van veertig jaren Danken wij U ook, o Heer Dat we in ons jonge leven Van U hooren keer op keer. Vervolgens hebben zoowel Ds. E. Groeneveld, als Ds. J. I. v. Schaick toespra ken gehouden, waarin gewezen werd op de kinderziel, die juist zoo ontvanke lijk is voor het evangelie. De weg naar Jezus is vaak op de Zondagsschool ge vonden. Nadat een dameskoortje en de kinderen zich wederom hadden laten horen, heeft ook de heer N.G.J. van Schouwenburg, alg. secretaris der Ned. Zondagsschoolvereeniging een rede gehouden. Twee kinderen uit Hees hiel den een samenspraak. De secretaris der vereeniging, de heer S. v. Gorkum sprak hierna 't slotwoord, daarbij de predikanten, den kerkeraad en de kerk voogdij dankzeggend voorde hulp, te allen tijde verleend. Met één begonnen, heeft men nu reeds 3 Zondagsscholen. Met dankgebed werd deze opgewekte samenkomst gesloten. Vermelden wij nog, dat voor de preekstoel een prachtig bloemstuk was opgesteld. Baas boven baas Vorige week werden zooals gemeld van een inwoner in onze gemeente niet minder dan 13 kippen doodgebeten. Dit was het werk van één hond. Blijkbaar geïnspireerd door dit aantal werden ten nadeele van een bewoner van den Nieuweweg niet minder dan 25 stuks doodgebeten, maar ditmaal was 't dan ook het resultaat van het onvermoeid werken in compagnonschp van twee honden. Een onderzoek dat direct werd ingesteld, heeft nog geen resultaat ge geven. Goed vangst door de politie Winkelier opgelicht Onze Soester politie heeft in de laatste dagen licht gebracht in een belangrijk oplichtingsgeval. Een sigarenwinkel kreeg eenige tijd geleden bezoek van een tweetal personen, die een groote partij sigaretten te koop aanboden. De partij vertegenwoordigde een bedrag van ongeveer f 2.000,- en zou binnen eenige dagen kunnen worden geleverd. De koop was spoedig gesloten, waarna de verkoopers een bedrag van f 300,— vroegen als voorschot, welk bedrag door den winkelier werd betaald. De siga retten werden echter niet geleverd en de "heeren" lieten zich niet meer zien, waarom aangifte bij de politie volgde. Het ingesteld onderzoek leidde naar Den Haag, alwaar zekere v. N. als vermoedelijke dader kon worden aangewe zen. Voor een ander oplichtingsgeval in Gouda was hij echter reeds aange houden en voorgeleid aan den officier van justitie te Rotterdam. Als zijn deel genoot in het Soester oplichtingsgeval kon worden aangewezen zekere B., welke in Den Haag kon worden aangehouden en voorgeleid voor den officier van Justitie te Utrecht. Beide heeren hebben een volledige bekentenis afgelegd. Gestolen of geleend? De heer P., die Zondagavond een bezoek nad gebracht aan hotel "Eemland", kwam bij zijn vertrek tot de minder aangename ontdekking, dat 'n waarschijn lijk reeds eerder vertrokken persoon zich over zijn mooie Engelsche jas had ontfermd. Met f 100,-- op avontuur Een inwoner onzer gemeente kreeg dezer dagen bezoek van een tweetal neef jes uit Nijmegen, C.K. en H.K., 10 en 11 jaar oud, en H.T., eveneens 10 jaar. Zeer begrijpelijk keek oom wel eenigszins verwonderd van dit onverwacht bezoek van het drietal, dat zonder geleide de reis naar Soestdijk had aanvaard. Op de gestelde vragen deelden zij mede, dat zij vanaf Nijmegen allereerst wa ren gewandeld naar Wijchen, alwaar zij op een boerderij hadden overnacht en men het plan had gemaakt naar Soestdijk te gaan, welke reis per trein werd on dernomen. Waar bleek, dat de ouders te Nijmegen niets van den avontuurlij ken tocht vqn hun knapen wisten, werden natuurlijk meerdere vragen gesteld, waaruit bleek, dat zij zich over de kas van papa hadden ontfermd door mede neming van een bedrag van pl.m. f 100,—, van welk bedrag nu nog f 28,34'/2 over was. Zij hadden het zich aan niets laten ontbreken. Naast een paar schoe nen en snuisterijen hadden zij zich volop etenswaren en snoeperij verschaft. Door onze politie zijn de ouders gewaarschuwd en werden de knapen later weer naar Nijmegen overgebracht. De Gemeente verhuist Gebrek aan ruimte in ons gemeentehuis heeft ons gemeentebestuur kort gele den doen besluiten tot huur van het perceel Steenhoffstraat 5, het pand, waar in voorheen het Woningbureu Man was gevestigd. Nadat gedurende eenige dagen het inwendige van dit gebouw in gereedheid was gebracht, heeft giste ren de verhuizing van een gedeelte der secretarie naar dit pand plaats gehad. De afdeelingen bevolking en Militaire Zaken zijn in de benedenverdiepingen ondergebracht, terwijl de afdeeling Sociale Zaken in de bovenverdieping is gehuisvest. Door deze verhuizing krijgt de politie de beschikking over meer dere ruimten en zullen 2 aangrenzende lokaliteiten ter beschikking komen. Mishandeld De 16-jarige B. v. D., deed bij de politie aangifte, dat hij de morgens, te 6.45 uur reeds, was mishandeld door H.M.F. hetgeen hem een gezwollen rechter oog bezorgde. Tegen F. werd procesverbaal opgemaakt.

Soester Courant | 1990 | | pagina 5