kabelkrant IIJIJR /WIN EEN SUPERTAART/ i Openlucht-ontbijt Overhees smaakt prima 'Laat Ze Verder Leven' weer van start! SUPERKLEURIGE SNELLE FOTO'S VAN Middelman jonge mode verder als 'Steps' Open Dag bij Studio Vitalité vestig 02.155 SoesteiW5® si 02.155 -1 CITROËN AX KUIJER - SOEST Wil Stekelenburg (PvdA 'B. W. moeten bomen koesteren als een nieuwe auto' Opbrengst gegroeid naar 400.000 gulden Illegale arbeider aangehouden Autoschade 13 Oktober landelijke Aquariumdag Van Oosten M fotoservice Portomonnee gestolen Radiozender ingenomen Verkeerscontrole wegens regen gestaakt Wandeltocht door de Lage Vuursche 'We zetten een verrassende ste/ap' Tipgever vraagt beloning Zeldzame auto na diefstal weer terug bij Soester eigenaar Therapeutisch fitnesse als vervolg op behandeling KIJK ELKE WOENSDAG Veilig en zuinig, compact en toch ruim. Overtuig U en maak een proefrit. Korte Brinkweg 36 - Soest Telefoon 02155 - 1 62 15 PAGINA 8 ie programma in alle buurthui- 16 oktober je eigen boek". Teken, schrijf eur je eigen boek! Je mag zelf /at voor boek je maakt", een k, een ik-boek een seizoenen- n rondjesboek enz. Degene die Diste boek maakt krijgt een Inderen van 4 t/m 12 jaar zijn van 14.00 tot 16.00 uur. tg 17 oktober ;pel-iniddag. We gaan allerlei Ispellen, quizzen, een boek- sspel en een stripboekenfigu- backshow doen!! Er zijn ook rijsjes te winnen. Jongens en an 8 t/m 12 jaar kunnen mee i 14.00 tot 16.00 uur. ig 18 oktober het kookboek. Vanmiddag gezellig in de kinderkookboe- sn, zelf een recept maken en ets lekkers bakken! Kinderen i 12 jaar mogen meedoen van 16.00 uur. Jullie zijn welkom niddagen in de buurthuizen: itpaal, Smitsweg 311, tel. et Kruispunt, Albert Cuyp- tel. 21987, De Vangrail, alweg 8c, tel. 17615. liging Artishock te dol! Artishock in aktie tij- inderboekenweek. De vereni- »hock wil zich gaan inzetten ;ugd. De Kinderboekenweek de aanleiding om daar mee te 13 oktober, 14.00 uur tot in het Artishockgebouw, straat 46a, het duo: ver twee' programma? Een heel leuk erd optreden in het kader van boekenweek. Niets is Olaf de Jaas ten Holt te dol. Het duo, in Holt bekend van theater en 'engt een sprankelende voor- :t o.a. muziek, zang, clowns- ïedpartijen en gooi- en smijt- programma is afgestemd op an 4 tot 14 jaar, maar ook be- an de jongsten zijn van harte zullen deze middag volop 1 is f 3,-- p.p. t geen meter van de grond, (aar dan vind je en stoel, net lie van je tante. Je sleept hem om er lekker wat in weg te et is een schat van een stoel aten en die kan lopen, zo'n geduldig doet wat het meis- verlangt. De twee vodden- nden hem terug en nemen it, waarna het meisje op haar achter haar stoel aan moet. >m tante stoel' is te zien in linsdag 16 oktober en begint uur. De voorstelling duurt en uur en de toegang is f 5,-. 'De Dans om tante's stoel ikiek een apparaat heeft ge- mee ze nu eens geen mui een kattenval kunnen zet- rst moeten de muizen het i te krijgen. nuis van Intermaus, Gra- t daarom naar de profes- lfde moment moet een an- Luie Dick, er ook heen, i de aandacht af te leiden, aed plan, maar de katten lom. Zij sturen vierbloed- n op de muize-agenten af. nende avonturen lukt het idelijk het apparaat van de jemachtigen en dan loopt l voor iedereen heel goed )rdt gedraaid op 12 okto- om 15.45 uur. De film 5 minuten en is geschikt i en volwassenen. De toe- WOENSDAG 10 OKTOBER 1990 SOESTER COURANT PAGINA 9 Het PvdA-raadslid Wil Stekelenburg staat pal voor de bomen in haar woonplaats Soesterberg. Dat blijkt uit de vragen die ze het College van B. W. heeft voorgelegd over de behandeling van een aantal bomen op het ter rein van de voormalige Carolusschool. Daar worden sinds vorige week werkzaamheden uitgevoerd voor de bouw van een aantal woningen en in het plan daarvoor spelen enkele zeer oude waardevolle bomen een belangrijke rol. Stekelenburg heeft echter geconsta teerd dat het zand uit de bouwput tegen de bomen is gestort en dat er intussen al diverse takken zijn gesneuveld. Ze wil van het College opheldering over de ze gang van zaken en eist de nodige maatregelen. Ook wil ze weten of er in het koopcontract is vastgelegd wie financieel verantwoordelijk is voor de bescha digingen. Het PvdA-raadslid stelde de zaak vorige week aan de orde bij de behandeling van de begroting. "Zit ik vandaag in theorie het groenbeleid en de natuur te beschouwen, en gebeuren er in de praktijk weer allerlei zeer risicovolle din gen," aldus Stekelenburg. Ze wil van B. W. op z'n minst horen dat het Colle ge de betreffende bomen zal laten verzorgen "als ware het uw nieuwe auto". lijkt zaken. Uuk een uioetueije Oniutuk mei. Het was redelijk weer, en bovendien zaten de ontbijters toch droog onder de passage aan de Tamboerijn. Het was inmiddels de vijfde keer dat de winkeliers van Soest jongste winkelcen trum de omwonenden op deze manier onthaalden. Gezien de uiterst positieve reacties is het een traditie die voorlopig nog ja renlang gehandhaafd kan worden. In de afgelopen periode is er rond de aktie "Laat Ze Verder Leven" veel ge beurd, ondanks het feit, dat er sinds 16 juni geen aktiviteiten meer hebben plaats gehad. De stichting "Laat Ze Verder Leven" zet zich in voor Robert en Ellen, broer en zus, die taaislij mziekte, Cystic Fibro- sis, hebben. CF is erfelijk en ongenees lijk. Door de ziekte wordt het slijm, dat zich in de longen bevindt, taai en tast zo de longfunktie aan. Daarnaast geeft CF een afwijking in de alvleesklier. CF-pa- tiënten worden in de regel niet ouder dan 35. De enige manier om Robert en Ellen te helpen, is een gekombineerde hart-longtransplantatie. Omdat deze zware ingreep niet wordt vergoed door verzekering of ziekenfonds, moeten zij de kosten zelf dragen. Gevraagd: een half miljoen. Niet betalen betekent niet opereren. Daarom heeft een groep mensen bin nen het jeugdkoor "Message", waarvan Ellen en Robert lid zijn, het initiatief ge nomen een stichting op te richten en het geld d.m.v. akties, kollektes en allerlei aktiviteiten bij elkaar te brengen. Bij een controle bij een naaiatelier in Soesterberg heeft de politie een man aangehouden die illegaal in Nederland bleek te verblijven. De man probeerde zich te verbergen toen de politie bin nenkwam. De man, die waarschijnlijk in Utrecht woonde, is aan de Vreemde lingendienst daar overgedragen. Een 41-jarige bëwoner van de Bartolot- tilaan deed aangifte van beschadiging van zijn auto. iemand had geprobeerd in zijn auto in te breken, maar dit was niet gelukt. Wel liep de auto aanzienlijke lakschade aan het portier op. De stand Na de overvolle aktiemaand mei, over trof de opbrengst onze verwachtingen: We sloten het "aktie-seizoen" af met een stand van 205.000 gulden. Nu, na de zomer, starten we het tweede seizoen met een saldo van 400.000,-! Mede dankzij een aantal grote giften is het bedrag deze zomer dus bijna ver dubbeld! Wat nu? Vierhonderdduizend gulden is veel,heel veel geld. Maar pas bij een half miljoen zijn we in staat, zowel Robert als Ellen te kunnen helpen. Daarom gaan we door, in eerste instantie wordt het accent van de akties in Hoevelaken, de woonplaats van Ellen, gelegd. Maar ook in Baarn en Soest blijven we aktief. Nieuwe mogelijkheden Hét grote nieuws van deze zomer is, dat naast de bekende hart-longtransplanta- ties in het Harefield-hospital bij Lon den, men in Nederland bezig is met het ontwikkelen van dubbele longtrans plantaties in het St. Antonius zieken huis in Nieuwegein. Ellen en Robert zouden ook in aanmerking komen voor een dergelijke ingreep, maar er zijn nog veel onzekere faktoren. En is er nog geen volledige toestemming van de overheid. Daarnaast zijn de kosten per operatie veel hoger dan in Engeland. Toch zien wij in deze ontwikkeling een tweede mogelijkheid Robert en Ellen te helpen. Robert en Ellen Met Robert en Ellen gaat het op het moment redelijk, ondanks het feit dat ze beide in het Leyenburg ziekenhuis in Den Haag moeten blijven. Tenslotte Hö'pén we op uw steun: Het gironum mer staat nog altijd open: Op giro 76001 zijn giften welkom. Uitgebreide informatie is te krijgen via Postbus 570, 3740 AN Baarn. Jan van Buuren De aquariumliefhebberij is een be langrijke creatieve vrijetijdsbesteding voor zo'n 400.000 eigenaren van een 'Sprookje onder water'. Geen wonder dat er 200 verenigingen in ons land zijn waarin aquariumliefhebbers hun ervaringen uitwisselen. Deze vereni gingen zijn weer verenigd in de N.B.A.T., de Ned. Bond Aqua Terra die als hoofddoel heeft: het propage ren en bevorderen van het op verant woorde wijze houden van aquaria en terraria. In haar 60-jarig bestaan heeft de N.B.A.T. veel voor de ontwikkeling van de aquarium hobby kunnen doen. In de eerste plaats door het uitgeven van het toonaangevende maandblad "Het Aquariilm", maar ook door het houden van internationale symposia en het verzorgen van lezingen in de plaat selijke verenigingen. Hierdoor staat de aquarium hobby in Nederland op het hoogste niveau van Europa. De wijze waarop wij "onder- watertuinen" aanleggen wordt overal nagebootst, doch zelden geëvenaard. Met zo'n mooi voorbeeld voor ogen be ginnen veel mensen onvoorbereid een aquarium in te richten. Helaas lopen duizenden beginners grote teleurstel lingen op. Een aquarium is namelijk meer dan een bak met water, zand, vis sen en planten. Goede voorlichting en daadwerkelijke hulp bij het opzetten van een aquarium wordt door de vele verenigingen gegeven. Met deze steun voorkomen zij ook veel dierenleed. Om zich te manifesteren houden deze verenigingen a.s. zaterdag een landelij ke aquariumdag. Zij geven open huis met videofilms en voorbeelden van hoe het wel en niet moet. Neontetra, de aquariumvereniging voor Baarn en Soest werkt samen met de verenigingen in 't Gooi, waar men terecht kan in school Gemeenlanden aan de Gemeenlandenlaan 2 te Huizen. Open huis op vrijdagavond van 19.00 tot 22.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur. Een kleine vierhonderd Soesters (met veel trekhebben zich het gratis openlucht-ontbijt in het winkelcentrum Overhees zaterdagmorgen goed laten smaken. A l vanaf acht uur was het dringen voor een plekje aan de welvoorziene tafels in de passa ge, waar de gasten zich royaal konden bedienen van brood en broodjes in allerlei soorten, rijk belegd en aangevuld met een eitjekoffie en thee, een zjuutje, fruit, en allerlei andere smake- -w- -w- *-rm /«- a ~i^-r k -r- Willem van Oosten ontwikkelt en drukt /elf af. In eigen lololaboratu- mm/ |-J m/ mé IW I |h [^J rium. Geen lopende band werk dus van een anonieme onhvikkelcen- 1 I il JMJ.LYM. 1 1 n W W O JY B J-L N trule Uil het buitenland. 'Zonodig corrigeert Willem van Oosten elke foto mei de hand... Snel. En met folovakmanschap. Eén 29-jarige vrouw uit Soest deed vo rige week donderdag aangifte van de diefstal van haar portomonnee. Zij mis te haar eigendom toen zij boodschap pen deed op de Smitshof. Haar beurs is waarschijnlijk gerold. Er zat 75 gulden in en een bankpas. Vorige week donderdagavond heeft de politie op het Kerkpad een in werking zijnde radiozender in beslag genomen. Met medewerking van de radiodienst was men door peilingen achter het be staan van de radiopiraat gekomen. Een 22-jarige man wordt ervan verdacht een illegaal radiostation te hebben opgezet, v De politie hield vrijdagmorgen j.I. een verkeerscontrole aan de Birkstraat ter hoogte van de Eikenlaan, met het oog op de oversteekproblemen die de schooljeugd daar ondervindt. Door de overvloedige regenval moest de actie vroegtijdig worden gestaakt, hetgeen overigens niet verhinderde dat van de 130 passerende automobilisten er zes werden betrapt op overtreding van de maximum-snelheid. De (te) snelle da mes en heren krijgen een bekeuring. Op zaterdag 13 en zondag 14 oktober kunnen natuurliefhebbers deelnemen aan een boswandeltocht in de Lage Vuursche. Wandelaars kunnen op za terdag van 9.00 uur tot 13.00 uur en op zondag van 9.00 uur tot 12 uur starten voor een tocht van vijf, tien, vijftien of twintig kilometer door het bosgebied. De tocht van dertig kilometer start op zaterdag en zondag tussen 9.00 uur en 11.00 uur. De startplaats is Dorpshuis De Furs, Slotlaan 2 in de Lage Vuur sche. Voor de populaire jonge modezaak Midpub - onderdeel van de Middel man modewinkels - breken vanaf 18 oktober nieuwe tijden aan. De zaak wordt momenteel volledig verbouwd en uitgebreid om straks als onderdeel van het 'Steps'-concern verder te gaan. Daarmee krijgt Soest er een modewin kel bij waarbij als criteria snel insprin gen op de nieuwste trends, kleurrijk en betaalbaar wordt gehanteerd. De nieu we modezaak blijft onder beheer van Middelman. "Ook bij 'Steps blijven de service en bediening zoals men dat van Middelman gewend is," aldus bedrijfs leider J. Westerbeek. Voor de liefhebbers van jonge mode zal de naam 'Steps', niet in de laatste plaats door de bekende radio slogan 'Stap eens binnen bij Steps', geen onbekende zijn. Negentig zaken in Nederland telt deze keten momenteel. Op dit moment is men bezig alle modezaken van het concern een nieuw uiterlijk te geven. Soest krijgt als een van de eersten een 'Steps nieuwe stijl': een ruime mode zaak in de herkenbare kleuren grijs en rood, met iedere maand een nieuwe col lectie vrijetijdskleding. J. Westerbeek: f "Er kan door 'Steps' enorm snel inge sprongen worden op nieuwe trends. Dit kunnen ze doen omdat ze minder ver vooruit plannen dan de meeste andere modezaken." De directie en inkoop van Middelman zijn bijzonder gelukkig met de overstap en neemt zonder veel moeite afscheid van Midpub. "Het is heel moeilijk om én voor de damesafdeling Midlady, én voor de herenafdeling Midman én voor Midpub de inkoop zelf te doen. Je wilt er steeds veel tijd aan besteden. We wa ren al een tijdje op zoek naar een manier om dit te vereenvoudigen. Je moet su per gespecialiseerd zijn. Met 'Steps' denken wij voor honderd procent goed te zitten. Zij bepalen de collectie, rege len de inkoop en zorgen dat wij de kle ding, accessoires, het promotiemate riaal en de aanbiedingen krijgen.. Wel levert de snel wisselende collectie meer werk op in het magazijn, maar ruimte hebben we genoeg," aldus bedrijfslei der Westerbeek. Mannen en vrouwen De collectie van 'Steps' is bestemd voor mannen en vrouwen. De vrijetijdskle ding vormt een mooie aanvullig op d<^ In het pand aan de Van Weedestraat is de verbouwing inmiddels begonnen. Foto: Goos van der Wilt. meer geklede mode van Midman en Midlady. De doelgroep begint ongeveer bij vijftien jaar en loopt tot...? "Tot ie dereen van elke leeftijd die zich modern en makkelijk wil kleden," vindt J. Wes terbeek. Over de inhoud van de winkel zegt hij: "'Steps' is ijzersterk in jeans, blouses en truien. Maar ook voor casual pakken en binnenkort natuurlijk feeste lijke kleding kan men bij ons terecht. Verder zijn er alle mogelijk denkbare accessoires zoals dassen, sokken, oor bellen en andere sieraden, stropdassen en strikjes bij de kleding verkrijgbaar." Middelman ziet de toekomst met 'Steps' vol vertrouwen tegemoet. De komende week is de vrijetijds-mode- zaak gesloten. Een verbouwing en de uitbreiding met een grote hoek van de buurzaak, die overigens geenzins ge paard zal gaan met een inkrimping van de herencollectie, gaan vooraf aan de uiteindelijke heropening op donderdag 18 oktober. Dat ze hiermee 'een verras sende sta/ep' zetten, daarvan is Mid delman overtuigd. De nieuwe apparatuur bij Vitalité 1 vindt een enthousiast onthaal. telt dat met name ouderen zich in zijn studio op hun gemak voelen. "Mensen die op het totale nulpunt van hun condi tie zitten, willen graag op een rustige manier hun conditie opbouwen. Tussen allerlei mensen die gezond op en neer springen voelen ze zich misschien min der op hun gemak. Wij zijn daar hele maal op ingesteld." Op de Open Dag kan jong en oud ken nis maken met wat Studio vitalité te bie den heeft. Naast het specifieke Vita- Culture Fitness-systeem, waarmee al twee jaar zowel recreatief als therapeu tisch wordt gewerkt, is nu een twee sys teem mogelijk. Dit is de Cardiovascu laire training, een vorm van fitness, waarbij door meting van de hartfre- quentie op een gecontroleerde en me disch verantwoorde manier aan condi tie en uithoudingsvermogen gewerkt wordt op verschillende toestellen. Er zijn vijf toestellen, waarondereen roei- machine, en een electronische loop band, die als enige ter wereld zowel stij gen als dalen op een berg kan naboot sen. Aan de hand van onder meer leef tijd wordt een trainingniveau uitgere kend, waarbij iedereen begint in een rustig tempo, terwijl de 'sporttester' die men draagt vanzelf een seintje geeft of men boven of onder het geschikte ni veau traint. Een veilige manier van trai nen dus. "Dat moet ook wel," vindt Ed van Bas ten, "omdat ik natuurlijk naast de re creant die hier wekelijks komt trainen, naast specifieke sportbeoefening of ter voorbereiding van bijvoorbeeld lang laufen, skiën of een wandeltocht, ook gepensioneerden krijg en de zakenman en vrouw die weinig tijd hebben en zich toch bewust zijn van het feit dat zij wat aan geestelijke en lichamelijke balans moeten doen. De combinatie van twee fitness-systemen waar ik mee werk, biedt voor iedere categorie en leeftijd een optimalisering van spierkracht, mo biliteit, conditie en uithoudingsvermo gen." Het Open Huis wordt gehouden op za terdag 13 oktober van 10.00 uur tot 17.00 uur aan de Kerkstraat 83. Over bovengenoemde mogelijkheden en over bijvoorbeeld slimming, de zonne- afdeling, massage, shiatsutherapie e.d. kan men dan informatie krijgen. Wie mee wil doen met een training moet wel sportkleding en schone gymschoenen meenemen. De eigenaar van een Wolseley, een zeld zame auto van Engels fabrikaat uit de jaren zestig, kan tevreden zijn. De wa gen werd vorige week gestolen toen hij bij een garagebedrijf buiten geparkeerd stond en is inmiddels terug. Dat ging overigens wel op een vreemde manier. De eigenaar werd vrijdagmiddag ge beld door een hem onbekende jonge man, die mededeelde dat hij wist waar de Wolseley stond. Tegen een beloning van 200 gulden wilde hij dat wel door geven. Er werd voor diezelfde middag om kwart over vier een afspraak ge maakt achter het Hilversumse station. Uiteraard stelde de Soester daarvan ook de politie op de hoogte en die be trok, samen met enkele Hilversumse collega's, de wacht in de omgeving. Op ongeveer het overeengekomen tijdstip zagen ze een man de auto van de Soes ter naderen. Het bleek de tipgever te zijn, die zijn beloning kwam incasseren. Hij werd direct aangehouden en naar het bureau in Soest overgebracht. Daar kwam de 21-jarige Baarnaar met een verward verhaal, over een man die hij in Hilversum had horen vertellen waar de auto stond en wat ermee aan de hand was, maar die ook weer niet de dief zelf was, want dat was weer een "maat" van hem. De Baarnaar had de auto vervolgens bekeken en aan de hand van deel III van het kentekenbe wijs ontdekt wie de eigenaar was. De politie kon weinig met het verhaal en liet de Baarnaar weer vrij. De Soester eigenaar nam de auto uiteraard met vreugde weer in bezit. Op zaterdag 13 oktober houdt Studio Vitalité Open Huis yoor belangstellen? den die kennis willen maken inet de di verse fitness-vormen die deze studio biedt. Vitalité is een centrum dat zich heeft gespecialiseerd in therapeutische fitness. Sport en beweging als logisch vervolg op een behandeling. Het blijkt steeds vaker, dat ook mensen die een lichamelijk probleem hebben, iets aan hun conditie willen en moeten doen. Studio Vitalité aan de Kerkstraat 86 heeft de fitnessruimte speciaal voor dit soort mensen ingericht. Er komen tal van mensen die niet alleen bijvoor beeld een hersenbloeding hebben ge had, hartpatiënt zijn of een hartoperatie hebben ondergaan, maar ook mensen met verschillende vormen van rugklachten, reumatische aandoenin gen, carapatiënten of andere proble men kunnen hier terecht. Juist voor deze groep mensen, die bijna nergens anders terecht kunnen, zet Ed van Basten - bewegingstherapeut en ge diplomeerd N.G.S.-masseur - van Stu dio Vitalité zich in. "In veel gevallen wordt een training in mijn studio gezien of geadviseerd als vervolg op medische en/of therapeutische behandelingen, uiteraard in overleg met de arts of thera peut. De inrichting van deze studio is dan ook duidelijk anders dan van de meeste fitness-studio's, zodat men er zich snel op z'n gemak voelt. De bege leiding wordt gedaan door gediplo meerde en gespecialiseerde medewer kers," vertelt Van Basten, die ook ver- LOS DE KRUISWOORDPUZZEL OP

Soester Courant | 1990 | | pagina 9