1 fL7dl/v nieuws COMPUTER FORMULIEREN Bank reikt theaterbonnen uit NMB-Soest gaat C-drie sponsoren Verkooptentoonstelling in C-drie Barok-concert in Oude Kerk Bingo-avond Overhees Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Lezingen Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Reis door Europa met Lambertus van de Kooij 'Klaproosveld', België Op 20 en 21 oktober op de Eng Circus Bavaria komt naar Soest Lezing over bol- en knolgewassen Helderziende met kaarsen bij PASO Vergadering PvdA Docentenconcert van muziekschool RMA Najaarsruilbeurs Cursus over bloemencollages Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' IETS RECHT ZETTEN WOENSDAG 17 OKTOBER 1990 SOESTER COURANT PAGINA 10 Cultureel Creatief Centrum Kinderboekenweek Ook dit jaar hebben de instellingen van de SLAS een gezamenlijke folder laten drukken met het totale aanbod van acti viteiten rond en in de kinderboeken week. De Openbare Bibliotheken van Soest en Soesterberg, Artishock, C-drie, boekhandel Van de Ven en voor het eerst ook de St. Welzijnswerk staan vermeld in de folder die overal verkrijg baar is. Er zijn heel veel activiteiten voor kinderen van 4 tot ongeveer 14 jaar en ze variëren van boekbinden tot iets lekkers bakken, van een theater of filmvoorstelling bekijken tot praten met en luisteren naar een bekende schrijf ster of dichter. Voor sommige activitei ten is een klein bedrag als toegangsprijs gevraagd. Expositie In het Witte Café is tot eind oktober de expositie van Judith Gor en Erik He- henkamp te bezichtigen. De expositie bestaat uit zeefdrukken en pastelteke ningen en objecten. De zeefdrukken en tekeningen zijn allemaal geïnspireerd op de openingsmanifestatie van het Muziektheater in Amsterdam, dat door Judith en Erik eind augustus is ver zorgd. De objecten zijn langzaam draai ende vormen van plexiglas die door hun kleuren het licht vangen en daardoor een speciaal effect geven. De openings manifestatie had als titel: "Change of Atmosphere". Wie met dat in gedach ten naar de objecten, zeefdrukken en pasteltekeningen kijkt, begrijpt vanzelf wat er bedoeld wordt. Lydia Gitana Lydia Gitana is een gitariste, die de Spaanse muziek zeer toegewijd is. Vooral de stemmingen, die deze muziek oproept en je tot in je ziel kan raken pro beert zij te uiten door middel van haar gitaar. Ze brengt haar programma dan ook 'uit liefde", zoals ze zelf zegt en de ze liefde wil ze graag met haar publiek delen in "Musica de Esmana". Lydia Gitana is te zien en te horen op zaterdag 27 oktober, aanvang 20.15 uur. De toe gang is f 10,- voor houders van Pas 65/ CJP f 7,50. Theaterbonnen C-drie is dit seizoen gestart met de uit gifte van theaterbonnen. De bonnen zijn te verkrijgen bij de administratie en te gebruiken om culturele activiteiten in C-drie mee te betalen. Ze kunnen niet bij andere theaters, schouwburgen of culturele centra worden ingeleverd. De theaterbonnen kunnen voor verschil lende bedragen worden gekocht. De toegangsprijzen van de activiteiten lo pen namelijk zeer uiteen. Een kaartje voor de kinderbios kost f 2,50 terwijl het duurste kaartje voor een theater voorstelling f 17,50 bedraagt. De thea terbon blijft zijn waarde een jaar behou den. Bij afgifte wordt er daarom een stempel op gedrukt. Een theaterbon is een ideaal geschenk, want daarmee be zorgt men de ontvanger een avondje uit naar eigen keuze. Er zijn ook algemene theaterbonnen in omloop. Deze zijn niet te verkrijgen bij C-drie, maar wel inwisselbaar bij voor stellingen van toneel, concert, jeugd theater, film, kortom alles wat C-drie te bieden heeft. Kinderbios: Rik de smid Rik is een jonge smid die eigenlijk veel liever de wijde wereld intrekt en avon turen beleeft, dan als smid zijn brood te verdienen. Als hij hoort dat een onder grondse koning drie prinsessen gevan gen heeft genomen, is een besluit al gauw genomen. Samen met zijn vrien den Martijn en Anton gaan ze de prin sessen opsporen en natuurlijk bevrij den. Maar dat valt niet mee, want er ge beuren vreemde dingen, waar ze aardig van in de war raken. Toch lukt het hen eindelijk om twee prinsessen te bevrij den. En dan hebben Martijn en Anton er genoeg van. Ze laten Rik achter en vertrekken met de beide prinsessen. Ie dereen beschouwt hen als echte helden en daar willen ze nu eens heerlijk van gaan genieten. Maar Rik gaat op zoek naar de derde prinses... "Rik de smid" is een Nederlandse speelfilm die op 26 oktober in de Kin derbios draait. De film is geschikt voor kinderen vanaf 7 jaar en de toegang is f 2,50. De film duurt ongeveer 80 minu ten. Wordt verwacht: okt.: expositie Judith Gor en Erik He- henkamp 25 okt.: schoolvoorstelling Wara Wara door theater Pruim 26 okt.: muziekvereniging Animato 26 okt.: Kinderbios: Rik de Smid 27 okt.: Lydia Gitana met "Musica de Espana" 28 okt.: Jazz: Dick de Graaf Septet nov.: expositie foto's van Huib Limberg en Wim Pin Pro memorie Cultureel Creatief Centrum C-drie is gevestigd aan de Willaertstraat 49 te Soest. Het telefoonnummer is 22188. C-drie is geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 - 12.30 uur, 13.00 -17.00 uur en 18.30-23.00 uur. Op za terdag is het centrum open van 15.00 - 23.00 uur. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 - 61 87 47 Vorige week zijn de gesprekken tussen C-drie en de plaatselijke NMB(bank) afgerond met een wel heel positief ge volg: de NMB is bereid als sponsor op te treden voor de afdeling cultuur van het cultureel creatief centrum. Veel schouwburgen, theaters en cultu rele centra in ons land kampen met te korten. Niet alleen is het moeilijk om, met een beperkt budget, ieder seizoen weer een gevarieerd aanbod te presen teren met uitkoopsommen die steeds hoger worden. Ook de bezoekersaan tallen laten vaak te wensen over. C-drie is bepaald geen uitzondering op deze si tuatie. Nu is dat op zich geen reden om op te geven. Integendeel, er kunnen andere wegen worden gezocht om nog meer de aandacht van het publiek te trekken. Eén van de middelen is sponsoring. Daarom is C-drie heel blij met de NMB, die niet alleen meedenkt, maar ook daadwerkelijk meedoet! De NMB-Soest is dit seizoen gestart met het uitgeven van theaterbonnen, die alleen in C-drie te gebruiken zijn. Deze bonnen spelen een belangrijke rol bij de sponsoring. Als bijvoorbeeld met een cliënt een bepaalde transactie is af gesloten, wordt een theaterbon aange boden. Maar er zijn voor de NMB meerdere redenen om aan haar cliënten een relatiegeschenkje te geven. Sponsoring is voor de NMB geen nieuw fenomeen. Het concertgebouw-orkest, Een theaterbon, zoals door de NMB uitgegeven, zou men bijvoorbeeld kun nen gebruiken voor de voorstelling van Jenny Arean, eind november in C-drie. met een culturele betekenis op wereld niveau, wordt al jaren door de NMB ge steund door middel van sponsoring. Maar even belangrijk vindt de bank het om op plaatselijk gebied de culturele evenementen te ondersteunen. C-drie vindt het fantastisch dat de N MB als eerste over de brug is gekomen en hoopt dat ook andere bedrijven zul len volgen. Er kan over sponsoring kon- takt worden opgenomen met de coördi nator van de culturele activiteiten van C-drie, Irma Kramer (Willaertstraat 49, tel. 22188). Op zaterdag 20 oktober wordt in het cultureel centrum C-drie een ver kooptentoonstelling van schilderijen gehouden. Belangstellenden kunnen er die dag van 10.00 tot 17.00 uur te recht. De entree is gratis. Er zullen meer dan honderdvijftig olie verfschilderijen van een kunstenaars collectief worden getoond. De stijl van deze werken is vrij klassiek, evenals de onderwerpen van de schilderijen. Landschappen, stillevens en bloemen in sprekende kleuren voeren de boven toon. Echter een moderne collectie werken, waaronder airbrush, ontbreekt ook niet. Een drietal enthousiaste en muzikaal begaafde jonge mensen verzorgt het C.O.K.-concert in de Soester Oude Kerk op vrijdag 26 oktober a.s. Het trio voert werken uit van Carl Ph.E. Bach, Johan Seb. Bach, Georg Fr. Handel en Hendrik Focking. Het concert wordt verzorgd door Doretthe Janssens, Til- man Skowroneck en Job ter Haar. Doretthe Janssens, tra verso, is op dat instrument in Utrecht afgestudeerd bij Marten Root. Eveneens in Utrecht stu deert zij fluit bij Ingrid Deij. Tilman Skowroneck, clavecimbel, studeerde in Amsterdam bij Don Koopman en Gus- tav Leonhard. De cellist Job ter Haar voltooide in Den Haag zijn studie bij Anner Bijlsma. Hij heeft inmiddels een rijke ervaring opgebouwd 'door mede werking aan kamermuziekensembles en speelt zowel modern als barokcello. Het concert begint om 20.30 uur. De ker is vanaf 20.00 uur geopend. De toe gangsprijs is f 7,50. Voor kinderen, houders van een pas 65+ of een C.J.R geldt een reductie van f 2,50. Volgens de organisatoren is er weer veel vraag naar naturalistische schilde rijen: "De Nederlanders willen graag weer direct zien wat een schilderij voor stelt". Gezien de succesvolle verkoop tentoonstellingen elders, lijkt men graag een plaatsje in huis vrij te maken voor een dergelijk kunstwerk. De ver kooptentoonstellingen brengen vaak veel mensen op de been, niet alleen om dat men geheel vrijblijvend een kijkje kan nemen, maar ook omdat de werken heel aantrekkelijk zijn geprijsd. Het feit dat de doeken direct van de maker naar de kunstliefhebber gaan, dus zonder tussenkomst van een derde, en de een voudige opzet van de tentoonstelling, zijn hiervan de reden. De meeste schilderijen worden ver kocht zonder lijst, eventueel met passe- partout. Een aantal schilderijen zal met lijst worden verkocht, zodat deze ook direct mee naar huis te nemen zijn. De Wijkvereniging Overhees geeft za terdag 20 oktober a.s. een bingo-avond die om 20.00 uur begint. Iedereen is van harte welkom en er zijn weer mooie prijzen te winnen. De en- treekosten zijn voor leden en donateurs vijf gulden en voor niet-leden tien gul den. De bingo wordt gespeeld in de Vijver hof, Klarinet 39. De zaal gaat open om 19.30 uur. Praktische informatie Polen Beenbewerking Alle lezingen gaan alleen door bij vol doende belangstelling! Voor inschrij ven en/of informatie kan men terecht op het kantoor, Kerkplein 1, tel. 12295. De volksuniversiteit biedt u de gele genheid meer over uw rechten in de samenleving te weten te komen. Mevr. mr. J. AIlard-Knol spreekt over ar beidsrecht, erfrecht en sociale zeker heid. Deze cursus is per onderwerp te volgen, maar men kan zich ook opge ven voor beide onderwerpen. Praktische informatie Erfrecht: De volgende onderwerpen zullen on dermeer aan de orde komen: soorten testamenten; schenkingen en succes sierechten; erfenissen, ook de legitie me portie. Aanvang: dinsdag 23 oktober; 13.30 - 16.00 uur. Docente: mevr. mr. J. Allard-Knol. Adres: De Open Hof, Veenbesstraat 2. Sociale Zekerheid: Behandeld worden de sociale verze keringswetten, zoals: Ziektewet (ZW): Wet op de Arbeidsongeschikt heidsverzekering (WAO): Nieuwe Werkloosheidswet (nWW); Stelsel herziening. Aanvang: woensdag 24 oktober, 19.30 - 22.00 uur. Docente: mevr. mr. J. Allard-Knol. Adres: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a. prijs: f 25,- per onderwerp. Aantal lessen: 2. Naast een talencursus Pools biedt de Volksuniversiteit een unieke lezing over Polen aan: Polen 30 oktober a.s. zal de heer B. Krijger (bestuurslid St. Jumelage Soest/Kozle) een lezing verzorgen over Polen. Dui zendvijfenzeventig kilometer en dan Dzien Dorby. Een lezing over de actue le situatie in Polen, in het bijzonder rondom Kozle/Kedzierzijn. Gebruiken en gewoonten na 40 jaar communis tisch regime. Is de landsaard echt ge knakt? Datum: dinsdag 30 oktober, 20.00 - 22.00 uur. Docent: dhr. B. Krijger (bestuurslid St. Jumelage). Prijs: f 5,-. Adres: De Open Hof, Veenbesstraat 2 Beenbewerking Aan de hand van een uitgebreide col lectie van hedendaags werk en replica's van oude voorwerpen, zoals naaldeko kers, garenwinders, sieraden, kammen, fluiten e.d., zal mevr. A. Nieuwenburg- Bron een interessante lezing houden over beenbewerken. Beenbewerken heeft de mens dor alle tijden en over de hele wereld bedreven. Natuurlijk zijn ook de verwante materialen als gewei, hoorn en ivoor verwerkt tot gereed schap, werktuigen en sieraden. Deze avond hoort men hierover allerlei, aan de hand van een uitgebreide colec- tie van in hoofdzaak benen voorwer pen. Zeker komt ter sprake wat we als volkskunst in Nederland vinden en wat ook nu nog gemaakt wordt (en zelfge maakt kan worden). Kijk vast eens in haast vergeten doosjes; wie weet wat voor schatten u tegenkomt. Datum: donderdag 22 november, 20.00 - 22.00 uur. Docente: mevr. A. Nieuwenburg-Bron. Prijs: f 7,50. Adres: De Open Hof, Veenbesstraat 2. Voor informatie en/of inschrijving: Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, Kerkplein 1, tel. 22195. Geopend: maandag van 10.00-12.30 uur en don derdag van 10.00 - 13.30 uur, behalve tijdens schoolvakanties. De Soester Courant publiceert we kelijks een schilderij van de bekende Soester schilder Lambertus van de Kooij (70) uit zijn serie 'Reis door Europa in twintig schilderijen'. Deze serie maakt deel uit van zijn meest recente werk. Van de Kooij werd on der meer bekend door zijn ikonogra- fische schilderijen en materieschil derijen. Deze serie laat weer een hele andere kant van de Soester kunstschilder zien. In twintig schilderijen geeft hij weer wat de meeste indruk op hem maakte in de Europese landen die hij allemaal persoonlijk heeft bezocht. Een mooi plekje, een karakteristieke figuur, prachtige bloemen of een rus tiek uitzicht, waarin hij vaak de sym bolen van het land heeft verwerkt, vormen samen zijn visie op Europa. Zijn voorliefde voor Zuid-Europa, gecombineerd met die voor bloemen en het gebruik van heldere, spranke lende kleuren, resulteerde in deze opmerkelijke serie in een stijl die zich moeilijk in een hokje Iaat plaatsen. Hij noemt het zelf 'een typische Van de Kooijstijl'. En dat is ongetwijfeld de enige en beste manier om zijn werk te karakteriseren. Het commentaar bij de schilderijen is van de maker zelf. Binnenkort komt Circus Bavaria in Soest. Deze Belgisch-Nederlandse cir- cusfamilie trekt nu alweer voor het derde jaar rond met een eigen circus. Na twee succesvolle tournees door Ne derland en België heeft men nu op nieuw een zeer vermakelijk en ook in nemend 1990-programma weten sa men te stellen. De enthousiaste groep jonge mensen die zorg draagt voor de uiteenlopende facetten van dit circusbedrijf (reclame, opbouw van de tent, transport, dieren- verzorging etc.) heeft voor het pro gramma van dit jaar het klassieke cir- cusspel als uitgangspunt genomen. In een zeer vlotte en wervelende show zien we een breed scala aan traditionele cir cuselementen. Naast vaste circusnummers zoals paar- Een van de spannende attracties van Circus Bavaria is hel exotisch slangenta- bleau van Miss Tertia. dendressuur, jongleurs en muzikale clownerie zien we dit jaar o.a. de dolko mische capriolen van een ezel, acroba tiek van bijzondere klasse en een zeer indrukwekkend slangentableau in oriëntaalse sfeer. Kortom: veel span ning en sensatie maar ook weer een voorstelling boordevol pret en plezier. Een bescheiden ogend circus met een intieme tent, dat jong en oud twee uur lang echt circusvermaak biedt. Circus Bavaria komt op zaterdag 20 en zondag 21 oktober naar Soest. De circustent staat aan de Prins Bernhardlaan (De Eng). Voorstellingen dagelijks om 14.00 en 16.15 uur. KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ TUINBOUW EN PLANTKUNDE Voor de geïnteresseerde amateur orga niseert Groei en Bloei op dinsdagavond 23 oktober a.s. een lezing over "bollen en knollen", maar dan wel de bijzonde re soorten in het zogenaamde "bij goed". Inleider is de heer Bijl van Dui- venbode, bloembollenkweker met ja renlange ervaring op het gebied van het kweken van wat meer exclusieve bolge wassen. Hij zal niet alleen een partij fraaie dia's laten zien van wat er bij hem op de kwekerij staat, maar vooral prac- tische tips geven. Als geen ander weet hij hoe bolgewassen zich gedragen. Nog niet zo lang geleden vond men het geen enkel probleem de uitgebloeide bollen in de zomer uit te graven en zorg vuldig te bewaren, om ze in het najaar opnieuw te poten. Nu willen de tuinbe- zitters er zo min mogelijk omkijken naar hebben en is de vraag naar de "bo tanische" soorten, die gemakkelijk kunnen verwilderen, enorm toegeno men. De bollen moeten natuurlijk wel ieder jaar even mooi of mooier, voller terugkomen! Men moet dus keuzes maken. In welke grondsoort moeten de bollen komen te staan, hebben ze behoefte aan vocht/ schaduw of moeten ze juist droog en zonnig staan? Dat laaste is meestal het geval als de bollen tenminste voldoende kracht willen opdoen voor de bloei in het volgende jaar. Welke bolgewassen gaan goed samen, waar moet de koper Vanavond (17 oktober) houdt PASO een bijeenkomst in de Vangrail, Nachtegaalweg, aanvang 19.30 uur. Als gast is mevrouw Sonja v.d.Linden uitge nodigd, die helderziende waarnemin gen zal doen met behulp van kaarsen. Door een vel papier boven de vlam te houden - waardoor er een walm/ schroeivlek ontstaat - krijgt zij bood schappen door die bestemd zijn voor de aanwezigen. Men behoeft zelf geen kaars mee te nemen. Informatie: tel. 033-803701. De PvdA-Soest/Soesterberg houdt morgenavond (18 oktober) een leden vergadering in Darthuizen, Prins Hen driklaan. De bijeenkomst begint om half acht met de "politieke kraam" - on derwerp: wonen en verkeer - om 21.00 uur gevolgd door het officiële deel. Daarin komt o.a. de kandidaatstelling aan de orde voor diverse partij-orga nen. Gelukkig komen ze de laatste tijd steeds vaker voor. In Zuid Nederland begint het al. A Is we in België de snelweg even verlaten zijn ze te zien, vooral op braakliggende ter reinen. Een boeiend gezicht, deze vlammend rode bloemen. Jammer dat we deze be langrijke kleur op onze afbeelding moeten missen... Op vrijdag 26 oktober a.s. begint de se rie concerten, die georganiseerd wordt door de docenten van de RMA-mu- ziekschool. Op elke laatste vrijdag van de maand, van oktober t/m april (met uitzondering van december), wordt er in de sfeervolle aula van de muziek school gemusiceerd door de docenten. Daarnaast worden er in Soest, Hoog land en Hoevelaken concerten in de zelfde serie gegeven, maar dan op zon dagochtenden in de vorm van koffie concert. Vrijdag 26 oktober vindt het eerste do centen-concert plaats in de aula van de muziekschool, ingang Zuidsingel, t.o. nr. 15. Aanvang: 20.00 uur. Daar zullen optreden: Victoria Sloof (fluit), Hanneke Delis (klarinet) en Re- née Smeding f piano). Zij spelen werken van onder andere Brahms, Szalowski en Geraedts. De toegangsprijs is f 4,-. Voor houders van een CJP-/65+-pas f 2,50. Kinde ren tot 15 jaar hebben gratis toegang. De consumptie in de pauze is gratis. op letten om zeker te zijn van een ge zonde groei en bloei van de bol, welke gewassen zijn gevoelig voor aantasting en wat kan men daartegen doen? Velen willen ook bolgewassen in potten en bloembakken houden om een bal kon of terras in het vroege vooijaar op te vrolijken. Bolgewassen hebben veel voordelen. Ze kunnen vrijwel het gehe le jaar door zorgen voor bloei in de tuin: crocus laevigatus fontenayi (herfstcro- cus) al vanaf december, gevolgd door o.a. galanthus (sneeuwklokje) en eran- this (winterakoniet) tot de fraaie col- chium cillicum (herfsttijloos) in okto ber. Deze maand moeten de meeste bloem bollen geplant worden. De lezing van de heer Bijl komt dan ook op een uitste kend moment om u misschien op nieu we ideeën te brengen of u voor miskoop te behoeden. De lezing op 23 oktober a.s. begint om 20.00 uur en wordt gegeven in de bo venzaal van het Medisch Centrum aan de Nieuweweg. Niet-leden zijn welkom tegen een vergoeding van f3,-. Op zaterdag 27 oktober zullen veel le den, maar ook niet-leden naar het ter rein van de gemeentekwekerij aan de Molenstraat komen, want dan organi seert Groei en Bloei de najaarsplanten- ruilbeurs. Een reeds jaren bestaande "gewoonte", waar de plantenliefheb bers hun hart (en ook planten) kunnen ophalen. Zoals de naam al aangeeft gaat het om "ruilen", niet om "kopen". Het gaat als volgt in zijn werk: U haalt uit uw tuin die (vaste) planten die zich royaal hebben vermeerderd en waarvan u wel wat wilt missen, doet ze (bij voorkeur) in een pot en zet daarbij de naam met eventueel hoogte, kleur en bloeitijd. Deze planten levert u in bij de kraam aan het begin van het oprij pad van de kwekerij en daarna gaat u de ta fels langs om te kijken of er iets van uw gading bij is. Dat neemt u dan mee naar huis. Op deze manier kunt u ook bollen, zaad, tweejarigen en potten en vazen ruilen. Wat de laatste categorie betreft: graag schone en gave exemplaren! Men is welkom vanaf 10.00 uur; om 12.00 uur is de ruilbeurs gesloten. Nieuw in het cursus-programma van Groei en Bloei is de mogelijkheid om mooie bloemencollages te leren maken met zelf gedroogde bloemen. Dergelijk collages zijn zeer geschikt om met veel vreugde een leuk persoonlijk cadeautje te maken voor betrekkelijk weinig kos ten. Tijdens deze cursus zullen de cursisten zich met name bezighouden met het maken van kerstkaarten, de versiering van een luciferdoos en hoe een simpele blocnote tot een kunstwerk omgetoverd kan worden. Daarnaast zal aandacht besteed worden aan materiaalkeuze en droogtechnieken. Snel inschrijven is voor deze cursus geboden vanwege het beperkte aantal deelnemers (max 10) die dan ook voldoende aandacht krij gen. Cursus data: 31 oktober, 7 en 14 no vember. Docent: mevr. Coren. Plaats: Gemeentelijke kwekerij, Mo lenstraat 157. Tijd: 20.00 tot 22.00 uur. Cursusgeld: leden f 30,- en niet-leden f 37,50. Materiaal: een postzegel-pincet en een schaartje meenemen; de overige mate rialen - o.a. kaarten, luciferdoosjes en blocnote - zijn in de cursusprijs inbegre pen! Over de mee te nemen bloemen wordt men later geïnformeerd. Betalingen: postgiro 53.68.116 of NMB 6843.11.658, t.n.v. Penningmeester KMTP Soest o.v.v. cursus "bloemen collages". Opgeven bij mevr. Bartels, tel. 13906 (na 18.00 uur). Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 18 oktober: In de ochtend is er van 9.30 tot 11.30 uur weer knutselen voor volwassenen. Kosten f 2,50, inclusief materialen en koffie. 's Middags gaan we verder met hei Herfstvakantie-programma voor kin deren van 4 tot en met 12 jaar. Vanaf 14.00 uur starten we met de 'televisie/ krantendag': samen tv-programma's maken en een krant in elkaar zetten. We maken onze eigen nieuwtjes en die zijn vrolijker dan die van de grote mensen! Tot slot een toneelstuk waarin de nieuwtjes voorkomen. Het programma duurt tot 16.00 uur en kost een gulden. Vrijdag 19 oktober: Van 14.00 tot 16.00 uur kunnen kinde ren meedoen met het 'Regenboogfeest'. We gaan alles vrolijk versieren en lekke re hapjes maken. Alles wordt heel kleurrijk en gezellig. Als alles klaar is spelen we het regenboogspel. 's Avonds is er voor kinderen van 7 tot 13 jaar Kinderdisco! De eerste keer liep het storm (105 deelnemers) en we ver wachten er nu nog meer. Lekker swin gen en meedoen aan de danswedstrijd met hindernissen. Welke groep danst het leukst en kan het beste de hindernis sen tijdens het dansen nemen? Deze ac tiviteit begint om 19.00 uur en duurt tot 20.30 uur. De entree is slechts een gul den en allerlei lekkernijen zijn tegen re delijke prijzen te verkrijgen. Zaterdag 20 oktober: Uiteraard komen er kinderen hun ver jaardag vieren. Ouders, voorkom te leurstelling en boek tijdig. We moeten er nog veel te veel afzeggen, omdat we te vol zitten. Dinsdag 23 oktober: Van 9.30 tot 11.30 uur peuter/ouder activiteit. Gezellig voor ouder en kind. Kosten drie gulden per paar. Woensdag 24 oktober: Om 14.00 uur biedt onze toneelgroep het stuk 'Zaza, de slang', een toneelstuk dat over dieren gaat die allerlei avontu ren meemaken. Het begint om 14.00 uur en na de voorstelling en limonade kunnen de kinderen meedoen aan aller lei activiteiten. Stichting Welzijnswerk Soest Postbus 250-3760 AG Boekenspelmiddag: woensdag 17 ok tober. We gaan allerlei wedstrijdspel- len, quizzen, een boekspeurdersspel en een stripboekenfiguren-playbackshow doen!Er zijn ook kleine prijsjes te win nen. Jongens en meisjes van 8 t/m 12 jaar'kuVtnén' meedoen, 14.00 - 16.00 ulir.'Köstëh'f 1,-. Rondom het kookboek: donderdag 18 oktober. Vanmiddag gaan we gezellig in de kinderkookboeken neuzen, zelf een recept maken en ook nog iets lekkers bakken!! Kinderen van 4 t/m 12 jaar mogen meedoen van 14.00 -16.00 uur. Ook deze middag kost f 1.-. Klaverjassen in De Vangrail In het buurthuis De Vangrail wordt op don derdag 18 oktober een klaverjasavond georganiseerd. De kosten bedragen f 2,50 en de avond begint om 20.00 uur. Donateurschap WV-Soest Hoe belangrijk de VW's in Nederland geworden zijn, behoeft geen betoog. Op het gebied van bemiddeling en service verlening zijn de activiteiten aanzienlijk uitgebreid. De Soester WV is gestart met een actie donateurs te werven. Ie dere Soestenaar kan donateur worden voor slechts 25 gulden. Als erkenning kan men dan, als dona teur van de Soester VW telefonisch kaarten reserveren voor practisch alle theaters, concertzalen, popmanifesta ties etc. in geheel Nederland. Niet-le den moeten dit, zoals bekend, aan de WV-balie doen. Als welkomgeschenk krijgt iedere nieu we donateur een fietsroute. Opgeven: telefonisch nr. 12075 of aan de balie Steenhoffstraat 9a. Maandag/vrijdag van 9.30 tot 16.30 uur. Evenementen Van 14 - 21 oktober: Nationale Mo delbouw Manifestatie, Militair Lucht vaartmuseum, Kamp van Zeist, Soes terberg. Geopend: ma. t/m za. van 10.00 tot 14.30 uur. Zo. 12.00 tot 16.30 uur. Toegang gratis. 26 oktober: In de Oude Kerk te Soest, Italiaanse en Duitse barok. Aanvang: 20.30 uur. 27 oktober: Open dag Chemie, onder de naam "Scheikunde Proeven". Een gelegenheid om demonstraties, lezin gen, video's en proeven te doen. De Uit hof, Universiteit Utrecht. Van 10.30 tot 16.00 uur. Theater Carré, Amsterdam: Van 9 tot en met 17 november: de avonturen van Seth Gaaikema. Van 27 november tot en met 1 december: Adèle op de Orindio. Een reisprogramma met Adèle. 12 Novem ber: Dave Brubeck Quartet. Circustheater Den Haag: André van Duin, Revue. Toeristische tips Brussel - INCA-Peru, 3000 jaar ge schiedenis per luxe touringcar op 3, 8, 28 november, f 28,- per persoon. Infor matie VW, tel. 12075. Kijkje in eigen winkel Een nieuwe' VW-kalender, prachtige natuuropnamen. Komt u hem eens in kijken? Openingstijden: maandag t/m vrijdag 9.30 - 16.30 uur, tel. 12075. WOENSDAG 17 Mensen wat gaat de tijd t< langs ontdekte Arie bij t< nu al weer vijftien jaar w ter zijn schrijfmachine- rondjes in Soest te draai De een meer geslaagd d inhoudelijk w aar nodig ei zien van vleugjes azijn, zoet-zuur effect werd be ter altijd voor wakend ne en ten onrechte kwetsen Dit streven heeft de afge een deuk opgelopen. Dat zit zo. In uw en mijn krant van liet Arie er geen misvers staan geen goed woord o voor de inhoud van een t de S.W.O.S., stichting w< Soest, 55 plussers traeft Hij spuide kritiek op e< sussen, vroeg zich, wel nuanceerd, af w aarom ni uitgenodigd een telefoo hoofd te leren, zette vi het eindresultaat van e< verdediging voor vrouw sers, met of zonder rolst vooral ten strijde tegen makende advertentie v: Uitvaartonderneming w creatieve boekje voor geopend. Zonder zich dit te h< scerd, is Arie met zijn een aantal tenen van vri staan. Dat was niet correct, minst de bedoeling. Vi een deel van de Soe waarvoor hij diep respi bij dan ook zijn welgen schuldigingen. Wat Arie betreft zou kwestie hiermee zijn af niet dat twee brieven "meningen van lezers' ding zijn tot verduidel geen hem bij het plaats tiek voor ogen stond. Met de reactie van ene gauw klaar. Die laat waar zelfs honden geei ten, Arie's opvattinger gen met NSB-propag Wereldoorlog tegen J Een wijze van reagere over de mentaliteit v dan van de geadresset telijke reactie, na lezii men op een plaats noodgevallen dienst I Heel anders reageer mevrouw- E. Koning- ris werkgroep Cursus: ten (C. en A.) van di Ook uit die hoek krit derdelen. De briefsi derstelt dat balspele training voor Marie kunnen afwerpen, e dat weerbaarheid va: plussers met cursus: vergroot. Onbedoeld is deze scheve voorstelling haalde namelijk uit i wijze w aarop een en gesteld. Men stelt SWOS-boekje: "de het gevoel van veilij Een stelling die mer sing laat zijn op ge ren, die de cursus v Dat is volwassenen terklaas nog steeds Overigens, het dagl Eemlander was onl de eerste cursusles, veiligheid voor wei moet vergroten. Wi zen goed verstaat, door kan lezen, we tage voldoende. Blijft over de voorr die Arie inspireerc werp zijn visie te ge te wansmaak getui van een begrafenis cursusboekje voor briefschrijfster rept woord. Heeft ze ei of betreft het hier e detail? Van zeer nabij en weet Arie dat ui gen, niet onbegrijf zoek zijn naar ko adverfentieboodsc teren. Dat is hun goed re bestuur van een in i ganisatie van en staat van een dergi hun maandblad, van grof geld, geei Dat is een kw estie paard gaat met sm een aangeboren g en absoluut niet k: ning-Schoor roep samenstellers van frisse moed verde zich daarbij aan, i ning dat enige z achteraf, ook vrij Daarnaar is tevei AI elfiöMVl^ COPIESI Vergroten Verkleinei Inbinden Plastifice

Soester Courant | 1990 | | pagina 10