De meest optimale geluidskwaliteit in pure eenvoud en flexibiliteit... nieuws uw barbecue-party rmriPmïi' Ereboog voor Hooijer-bruid en bruidegom Postzegelvereniging Eemland vierde 'Dag van de postzegel 1990' soes'S De Savornin Lohmanschool na 60 jaar nog steeds 'school voor de toekomst' Yeel bekeuringen bij controle Birkstraat Jonge vandaal (15) aangehouden Sanitair iderboerderij 5 Vrije Teugel' Veiligheidsprijs voor Chemco Burgemeester de Widt opent expositie IETS RECHT ZETTEN Wij nodigen U graag uit voor een demonstratie! Futuristisch feestprogramma bij heropening en jubileum "Laat je zien' Bromfiets gestolen door Arie Wandelaar scliociiiakcr Vnnr allP 7pkprhpiril van weedestraat78 -tel. 17253 VUUI dllc tCHClllCIU. TECHNISCHE DIENST-TEL. 10344' De postzegelvereniging Kernland (Soest en omstreken) kan terugzien op een geslaagde viering van de "Dag van de postzegel 1990". Dat gebeurde o.a. met en drukbezochte tentoonstelling in het Griftland College, die vrijdag avond door burgemeester J. de Widt werd geopend. Soests eerste burger bleek zelf welis waar geen postzegel-fanaat te zijn, maar kreeg de nodige aansporingen mee om zich langzamerhand toch maar aan deze bijzondere vrijetijdsbesteding te gaan wijden. Voordat De Widt de of ficiële opening verrichtte waren er korte toespraakjes van de heren A. Groen, voorzitter van de tentoonstellingscom missie, H. Duit, voorzitter van de ver eniging, en C. Jansen, die de Neder landse Bond van Filatelistenverenigin gen vertegenwoordigde. De laatste wees o.a. op de televisiecursus filatelie, die vanaf 14 december wordt uitgezon den. Burgemeester De Widt beschouwde, zichzelf als een leek op postzegelge- bied, maar vond het een fascinerend fe nomeen dat er op en achter zo'n klein stukje papier een hele wereld verscho len ligt. "Soms zijn het hele schilderij tjes." Hij stelde vast dat postzegels ver zamelen - al dan niet thematisch - een hobby is van jong en oud, man en vrouw, en dat het ieders leven kan ver rijken. Hij complimenteerde de vereni ging met de omvangrijke tentoonstel ling, waarna de heer Groen hem een mapje zegels (voorzien van een foto van het oude raadhuis) overhandigde en een loep, "als een zetje". In de aula stonden inmiddels de ruim 200 "kaders" al te wachten op bezichti ging, waaronder inzendingen uit heel Nederland en Duitsland. Verder was er een apart jeugdhonk en waren diverse instellingen, verenigingen en handela ren aanwezig met een stand, om op hun wijze bij te dragen aan de propaganda voor de filatelie. Daarnaast was er een zaal ingericht voor 12 Europese post- organisaties - die van IJsland had zelfs gezorgd voor toelichtingen in het Ne derlands! - en uit Canada. Bekroningen en ereprijzen Al met al telden de organisatoren in het weekeinde zo'n 500 bezoekers, een ge tal waarover men allerminst ontevreden is. Uiteraard vormde de toekenning van bekroningen en ereprijzen een belang rijk onderdeel van het evenement. Die werden door de jury als volgt toegekend aan Soester(bergse) deelnemers; Diploma: Joke Nieuwelink, "Poezen" (jeugdin- zending). C. Pel, "Lutherse Kerkhervorming". K.P. de Boer, "Antarctica". A. van Putten, "Plaatfouten van Ne derland". M.P. Bergers, "Spoorwegen". H. Bertelsmann, "Muziekinstrumen ten en Componisten". Aan deze inzen ding werd tevens de ereprijs, beschik baar gesteld door de Gemeente Soest, toegekend. Verzilverd brons: Jaap Nieuwelink, "Telefonie" (jeug- dinzending). Zilver: Frans Nieuwelink, "Brandweer" (jeugdinzending), waaraan de jury de ereprijs van de Postzegelvereniging Eemland verbond. B. Brandsma, "Nederland 19e eeuw" en "Nederland 1852", aan beide inzen dingen tezamen werd door de jury een ereprijs toegekend en een medaille be schikbaar gesteld door de Nederlandse Burgemeester De Widt kreeg o.a. een mapje postzegels van tentoonstellings- voorzitter A. Groen. Foto: Goos van der Wilt. Bond van Filatelisten-Vereninging. Verguld zilver: De heer Josef Doert (Soest-Duits- land) kreeg voor zijn inzending "Pad vinderij" de ereprijs van PTT-Post Soest toegekend. Bij een controle, donderdagmiddag tussen één en vier op de Birkstraat deel de de politie veel bekeuringen uit. Eén automobilist werd bekeurd voor gladde banden, twee bromfietsers reden te hard, bij één auto ontbrak de losbree- kreminrichting van de aanhangwagen en vier automobilisten droegen geen gordel. Een 15-jarige jongeman uit Soest kon door de politie op beschuldiging van vandalisme worden aangehouden. Buurtbewoners hadden gezien hoe de ze jongeman het glas van een bushokje bij de Albert Cuyplaan intrapte en waarschuwden de politie. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155) -1 3014 PAGINA in aarpad 53, tel. 18136. dag 18 oktober: chtend is er van 9.30 tot 11.30 :r knutselen voor volwassenen f 2,50, inclusief materialen en lags gaan we verder met het akantie-program ma voor kin- an 4 tot en met 12 jaar. Vanaf ur starten we met de 'televisie/ dag': samen tv-programma's •n een krant in elkaar zetten. We )nze eigen nieuwtjes en die zijn dan die van de grote mensen! t een toneelstuk waarin de :s voorkomen. Het programma 116.00 uur en kost een gulden 19 oktober: )0 tot 16.00 uur kunnen kinde- loen met het 'Regenboogfeest'. alles vrolijk versieren en lekke rs maken. Alles wordt heel en gezellig. Als alles klaar is 'e het regenboogspel. Is is er voor kinderen van 7 tot anderdisco! De eerste keer liep n 105 deelnemers) en we ver- er nu nog meer. Lekker swin- ieedoen aan de danswedstrijd iernissen. Welke groep danst t en kan het beste de hindernis- is het dansen nemen? Deze ac- -gint om 19.00 uur en duurt tot r. De entree is slechts een gul- ierlei lekkernijen zijn tegen re- rijzen te verkrijgen. 20 oktober: 1 komen er kinderen hun ver- zieren. Ouders, voorkom te lg en boek tijdig. We moeten el te veel afzeggen, omdat we en. 23 oktober: tot 11.30 uur peuter/ouder- Gezellig voor ouder en kind. rie gulden per paar. g 24 oktober: 3 uur biedt onze toneelgroep laza, de slang', een toneelstuk lieren gaat die allerlei avontu- laken. Het begint om 14.00 de voorstelling en limonade kinderen meedoen aan aller- ;iten. 3 Stichting Welzijnswerk Soest Postbus 250-3760 AG lelmiddag: woensdag 17 ok- - gaan allerlei wedstrijdspel en, een boekspeurdersspel en boekenfiguren-playbackshow zijn ook kleine prijsjes te win- ;ens en meisjes van 8 t/m 12 len meedoen, 14.00 - 16 00 én f 1,-. liet kookboek: donderdag 18 /anmiddaggaan we gezellig in kookboeken neuzen, zelf een ken en ook nog iets lekkers Kinderen van 4 t/m 12 jaar :edoenvan 14.00-16.00 uur middag kost f 1.-. ien in De Vangrail In het De Vangrail wordt op don- oktober een klaverjasavond •erd. De kosten bedragen f avond begint om 20.00 uur. eurschap WV-Soest '.rijk de WV's in Nederland :ijn, behoeft geen betoog. Op van bemiddeling en service- ijn de activiteiten aanzienlijk Dc Soester VVV is gestart tie donateurs te werven. Ie- :naar kan donateur worden s 25 gulden. ing kan men dan, als dona- Soester VW telefonisch erveren voor practisch alle mcertzalen, popmanifesta- geheel Nederland. Niet-le- i dit, zoals bekend, aan de doen. geschenk krijgt iedere nieu- r een fietsroute. Opgeven: nr. 12075 of aan de balie •aat 9a. Maandag/vrijdag t 10.30 uur. iten 21 oktober: Nationale Mo- amfestatie, Militair Lucht- n, Kamp van Zeist, Soes- opend: ma. t/m za. van 30 uur. Zo. 12.00 tot 16.30 g gratis. r: In de Oude Kerk te Soest, i Duitse barok. Aanvang: Open dag Chemie, onder cheikunde Proeven". Een om demonstraties, lezin- :n proeven te doen. De Uit ten Utrecht. Van 10.30 tot sterdam: Van 9 tot en met ae avonturen van Seth an 27 november tot en met Adele op de Orindio. Een 1aKmf Adèle. 12 Novem- ubeck Quartet. ter Den Haag: André van e tips CA-Peru, 3000 jaar ge- r luxe touringcar op 3, 8, el Ï2075'persoon' Inf°r" igen winkel ^V-kalender, prachtige -n. Komt u hem eens in- nmaandag t/m vrijdag 'ur, tel. 12075. PAGINA 11 Mensen wat gaat de tijd toch snel. On langs ontdekte Arie bij toeval, dat hij nu al weer vijftien jaar wekelijks ach ter zijn schrijfmachine kruipt om rondjes in Soest te draaien. De een meer geslaagd dan de ander, inhoudelijk waar nodig en nuttig voor zien van vleugjes azijn, waarmee een zoet-zuur effect werd bereikt, er ech ter altijd voor wakend nergens bewust en ten onrechte kwetsend te zijn. Dit streven heeft de afgelopen maand een deuk opgelopen. Dat zit zo. In uw en mijn krant van 26 september liet Arie er geen misverstand over be staan geen goed woord over te hebben voor de inhoud van een boekje waarop de S.W.O.S., stichting welzijn ouderen Soest, 55 plussers tracteerde. Hij spuide kritiek op een aantal cur sussen, vroeg zich, wellicht te onge nuanceerd, af waarom mensen werden uitgenodigd een telefoonboek uit hun hoofd te lerenzette vraagtekens bij het eindresultaat van een cursus zelf verdediging voor vrouwelijke 55 plus sers, met of zonder rolstoel, maar trok vooral ten strijde tegen de onpasselijk makende advertentie van een Gooise Uitvaartonderneming waarmee dit re creatieve boekje voor ouderen werd geopend. Zonder zich dit te hebben gereali seerd, is Arie met zijn zienswijze op een aantal tenen van vrijwilligers gaan staan. Dat was niet correct, dat was aller minst de bedoeling. Vrijwilligers zijn een deel van de Soester mensheid waarvoor hij diep respect heeft. Hier bij dan ook zijn welgemeende veront schuldigingen. Wat Arie betreft zou voor hem de kwestie hiermee zijn afgedaan, ware 't niet dat twee brieven in de rubriek "meningen van lezers" mede aanlei ding zijn tot verduidelijking van het geen hem bij het plaatsen van zijn kri tiek voor ogen stond. Met de reactie van ene P. Tulp is Arie gauw klaar. Die laat, op een wijze waar zelfs honden geen brood van lus ten, Arie's opvattingen in relatie bren gen met NSB-propaganda in de 2e Wereldoorlog tegen Joden. Een wijze van reageren, die meer zegt over de mentaliteit van de afzender dan van de geadresseerde. Een schrif telijke reactie, na lezing terecht geko men op een plaats die daarvoor in noodgevallen dienst kan bewijzen. Heel anders reageerde vorige week mevrouw E. Koning-Schoor, secreta ris werkgroep Cursussen en Activitei ten (C. en A.) van de S.W.O.S. Ook uit die hoek kritiek, zij 't op on derdelen. De briefschrijfster veron derstelt dat balspelen en geheugen training voor Marie en Arie vruchten kunnen afwerpen, en houdt staande dat weerbaarheid van vrouwelijke 55 plussers met cursussen kan worden vergroot. Onbedoeld is deze kritiek toch een scheve voorstelling van zaken. Arie haalde namelijk uit naar de arrogante wijze waarop een en ander werd voor gesteld. Men stelt namelijk in het SWOS-boekje: "de cursus vergroot het gevoel van veiligheid". Een stelling die men ook van toepas sing laat zijn op gehandicapte oude ren, die de cursus volgen.' Dat is volwassenen beloven dat Sin terklaas nog steeds bestaat. Overigens, het dagblad De Gooi- en Eemlander was onlangs aanwezig hij de eerste cursusles, die het gevoel van veiligheid voor weerloze 55 plussers moet vergroten. Wie de kunst van le zen goed verstaat, tussen de regels door kan lezen, weet na deze rappor tage voldoende. Blijft over de voornaamste aanleiding die Arie inspireerde over dit onder werp zijn visie te geven: de van absolu te wansmaak getuigende advertentie van een begrafenisondernemer in dit cursushoekje voor 55 plussers. De briefschrijfster rept daarover met geen woord. Heeft ze er overheen gelezen of betreft het hier een te verwaarlozen detail? Van zeer nabij en uit eigen ervaring weet Arie dat uitvaartondernemin gen, niet onbegrijpelijk overigens, op zoek zijn naar kolommen waar hun advertentieboodschap effect kan sor teren. Dat is hun goed recht, evenals het een bestuur van een in Soest gevestigde or ganisatie van en voor ouderen vrij staat van een dergelijke advertentie in hun maandblad, zelfs tegen betaling van grof geld, geen gebruik te maken. Dat is een kwestie van eruditie, die ge paard gaat met smaak, kritische zin en een aangeboren gevoel voor wat wel en absoluut niet kan. Mevrouw E. Ko ning-Schoor roept haar collega's, de samenstellers van het boekje, op met frisse moed verder te gaan. Arie sluit zich daarbij aan, zij 't met de aanteke ning dat enige zelfkritiekdesnoods achteraf, ook vrijwilligers siert. Daarnaar is tevergeefs gezocht door ARIE WANDELAAR kontoor Steenhoffstraat 13 uffkknil 3764 BH Soest enmay Te|efoon 021551 01 15 COPIESERV1CE Vergroten Verkleinen Inbinden Plastificeren Chemco Europe heeft vrijdag j.l. een "Chubb Safety Award" gekregen. De heer W.J. Streeter, president-directeur, ontving deze prijs uit handen van de heer Ch. J. Boeziek van de Chubb Insu rance Company of Europa. Chemco Europe krijgt de prijs als blijk van erkenning voor wat het bedrijf in de afgelopen jaren heeft gedaan voor de verbetering van de brandbeveiliging in de vestigingen aan de de Beaufortlaan in Soestduinen. Chemco Soest B.V., fa brikant van fotografische materialen, heeft zelf een goed opgeleid brand weerkorps, dal onmiddellijk in actie kan komen bij het ontstaan van brand. Chemco Europa is het tweede bedrijf in Nederland dat een "Chubb Safety Award" krijgt overhandigd. "Daar maken we moois van,dachten ze vorige week bij Hooijer, de bekende ijzerwaren- en gereedschappenhandel in Soest-Zuid. Dat "daar "sloeg op de bruiloft van Sumilah Kole, cassière bij Hooijer, met haar uit verkorene Richard van Essen. Vóór de gang naar het gemeentehuis vertoonden de Hooijer- bruid en haar bruidegom zich bij de collega's aan de Soester- Foto: Goos van der Wilt. bergsestraat. Eventjes was eraan gedacht de bruid pontificaal in een kruiwagen te laten tronen, maar daar werd bij nader in zien maar van afgestapt. De Hooijer-medewerkers begroetten het bruidspaar met een passend huldebetoon: een heuse ere boog. f X WOENSDAG 17 OKTOBER 1990 SOESTER COURANT Restaurant en Motel Het Witte Huis Ook voor dieetpatiënten en vegetariërs maken wij er een feest van. Birkstraat 138 - 3768 HN Soest Telefoon 033 - 61 71 47" - Telex 79479 nl Het Bose Lifestyle Music system Na jarenlange intensieve research is bij Bose Corporation U.S.A. een geheel nieuw concept voor muziekweergave tot stand gekomen. Een systeem dat een einde maakt aan stapels apparatuur en een begin aan een nieuw tijdperk van muziekbeleving, eenvoud en flexibiliteit. Dit in combinatie met de kleinst mogelijke afmetingen en bedieningsgemak. Bose staat voor kwaliteit, flexibiliteit en eenvoud! Waaruit bestaat het Bose Lifestyle Music System? Het Bose Lifestyle Music System bestaat uit het Lifestyle Music Center met ingebouwde CD-speler, digitale AM en FM tuner, de radiografische afstandsbediening en het Powered Acoustimass luidspreker systeem. De prijzen zijn als volgt: het Bose Lifestyle Music Center fl. 2698,-. Het Powered Acoustimass luidsprekersysteem fl. 3298,- en voor een extra luisterruimte kunnen geleverd worden de Lifestyle luidsprekers fl. 798,- "Zestig jaar jong." Zo zien de school leiding en de jubileumcommissie de De Savoming Lohmanschool aan de Driehoeksweg in Soest-Zuid, die vol gende maand een dubbel feest te vie ren heeft. De feestelijke heropening - na de ingrijpende verbouwing - op vrijdag 9 november is tegelijk het start schot voor de viering van het 60-jarig bestaan met een "futuristische" feest- week die van 12 tot 16 november gaat duren. De De Savornin Lohmanschool heeft een grondige face-lift gekregen. Vol gens directeur R. Flinterman zou de nieuwe school daardoor wel eens de duurste basisschool van Soest kunnen zijn. Er zijn in die 60 jaar maar liefst vijf verbouwingen geweest. Dat heeft het eigen karakter van de "school met den bijbel" echter intact gelaten. Er zijn uiteraard de nodige verbeterin gen tot stand gebracht. Zo zijn er nieu we ruimten voor het schoolteam, voor de directeur en voor remedial teaching. Verder zijn er een nieuwe berging voor de opslag van leermiddelen en een nieuwe reproruimte, en tenslotte is er een vaste open trap naar de (deels be- plankte) zolder. Het meest opvallende onderdeel van de verbouwing is echter de inpandige crea tie van een kleuterwerklokaal (bijna 80 vierkante meter) met kozijnen in de vorm van een vijfhoek, die een panora misch uitzicht biedt op de omgeving van de school. De vorm van het lokaal biedt de leerkracht allerlei mogelijkheden om met de kleuters in diverse hoeken gezel lig en vindingrijk bezig te zijn. Saillante voorbeelden van de zorg waarmee de verbouwing is uitgevoerd zijn volgens Flinterman de "entree" van de school met de betegelde bank, die zoveel mogelijk in zijn 60-jaar oude glorie is hersteld, de lichtval van boven en het in nieuw hout gezette glas-in- lood. De frisse kleuren, ook terug te vinden in de vloerbedekking, maken het "oude" gebouw tot een moderne school, waarin aan de eerste voorwaar den voor goed onderwijs is voldaan: sfeer en geborgenheid. School voor de toekomst Voor de heropening en de jubileumvie ring heeft het schoolteam gekozen voor het thema "School voor de toekomst", en dat is in nagenoeg alle activiteiten tij dens de feestweek van 12 tot 16 novem ber terug te vinden. Hoogtepunt daarbij is het schoolproject "Een dagje 2050", dus weer 60 jaar verder. Met opzet is besloten niet al te lang stil te staan bij het verleden, hoewel een ju bileum daartoe uiteraard tal van aan knopingspunten biedt. De school was voor veel kinderen de eerste echte ken nismaking met de "buitenwereld" en de meeste mensen zullen hun lagere schooltijd niet gauw vergeten. "We wil len echter juist stilstaan bij de toekomst van de kinderen, vanuit de verbonden heid met het verleden," aldus Flinter man. "Op school doet een kind immers de ervaringen op die zijn leven als vol wassene zo sterk bepalen." Het besef een school-voor-de- toekomst te zijn is anno 1990 overigens geen gemakkelijke opgave. "Het dwingt je tot keuzen en aanpassingen, tot je veelvuldig afvragen wat wel en wat niet goed is voor de leerlingen die je zijn toevertrouwd," meent Flinterman. "Maar net als 60 jaar terug willen we een school zijn die de grote daden van God wil doorgeven aan de kinderen, ze een positief toekomstperspectief mee geven, een school die een verlengstuk probeert te zijn van de christelijke op voeding thuis, met de bijbel als richts noer." Feestprogramma Het feestprogramma waarmee de hero pening en het jubileum worden gevierd ziet er als volgt uit: vrijdag 9 november: Bijeenkomst voor genodigden (aanvang 16.30 uur) met toespraken over het thema "De school voor de toekomst"; om 18.00 uur de officiële heropening; vervolgens "speurtocht" door de school voor ou ders en leerlingen. Een deel van de schoolbevolking voor de nogal altijd ietwat monumentale en tree van de school. Foto: Goos van der Wilt. zaterdag 10 november: reünie (11.00- 16.00 uur) voor oud-leerlingen en -leerkrachten, met koffiemaaltijd en (mogelijk) "openbare lessen" door oud-leerkrachten; aanbieding van his torische schoolkrant. Opgeven voor de reünie: f 12,50 overmaken op Bonds- spaarbank-rekning 94.44.74.683 (postgiro bank: 31.00.31) met vermel ding van op school doorgebrachte ja ren. maandag 12 november: start project "Een dagje 2050", waarbij leerlingen en leerkrachten zo futuristisch mogelijk gekleed zullen zijn. dinsdag 13 november: de leerlingen leveren hun thuisgemaakte futuristi sche bouwsels in voor het project. woensdag 14 november: open huis ('s avonds) voor iedereen en expositie van de werkstukken voor het project. donderdag 15 november: futuristi sche speldag met tussen de middag voor de leerlingen een "futuristische hap". vrijdag 16 november: goochelvoor- stellingen. In het kader van de actie 'Laat je zien' hield de politie vorige week een verlich tingscontrole. Er werden elf bekeurin gen uitgedeeld aan fietsers, bromfiet sers en automobilisten. Een 17-jarige meisje uit Soest deed bij de politie aangifte van de diefstal van haar bromfiets, een Puch Maxi. Die had ze gestald aan de Valeriaanstraat maar niet op slot gezet. Toen ze weg wilde bleek de brommer te zijn verdwenen. Ook een Amerikaanse bewoonster van Apollo stelde de politie op de hoogte van de diefstal van haar bromfiets. In dit geval ging het om een witte Honda MT 5.

Soester Courant | 1990 | | pagina 11