HELP GEHANDICAPTE KINDEREN OP HET PAARD WIN een supertaart; kabelkrant f25,- f25,- GRATIS f45,- f50,- f45,- f25,- f35,- f75,- f30,- f30,- f25,- f25,- f50,- f35,- f25,- f30,- f75,- Leerlin .®n WOENSDAG 17 OKTOBER 1990 Voor drie gulden een midweek lang sprookjesbungalow J.P. de Bruin De Korte Duinen Ladbroke B. v.d. Linden Gouden Snaar ZJ. van Homoet Ruud Smit Kingh's Hairfashion Colitico EE EU ER= MU OUDWATER BOLWERK HEMA AB FAAS GOAAMERS FIAT WASSERETTE W. van Oosten J.S. NOTA Uitnodiging u|T onze veelzeggende KOLLEKTiE Mountainbiker Jim van Overbeek steekt in uitstekende vorm Geen winst voor Soestdijk-teams BILJARTEN Valse APK-stickers Nieuwe talenten breken door SCRABBLE Snelheidscontrole Coniferenroof Nog drie Stimulans huisconcerten Volgende week eerste uitslag rebusactie Inbraak Aagje Dekenlaan Friese boekenbus A.s. vrijdagavond, 20.15 uur Tweede 'Stimulans'-huisconcert met o.a. Purcell, Handel en Haydn V/1 Dat leuke gekke mooie Soest... Politieke 1 Partij vd i Soester «3 PAGINA 14 Iedere week bestaat de hoofdprijs uit een verblijf voor maximaal zes per sonen gedurende een midweek in een sprook jesachtige GRAN DORA- DO-bungalow. Hoe wilt u uw bungalow in Port Zélande? Aan het strand, aan de haven, in het bos of gezellig in het park? U als winnaar van de hoofdprijs heeft het we kelijks voor 't zeggen. Al les ademt er pure luxe. Neem nou de villaatjes aan het Grevelingen- meer. Twee badkamers met ligbaden. Terras met tuinmeubelen. Twee persoons sauna, open haard en nog veel meer. Zelfs een fraai balkon met ruim uitzicht. U kiest zelf in welke sei zoen Uw hoofdprijs wordt besteed. Met bungalows van GRAN DORADO zijn Mo naco en Cannes heel wat dichterbij gekomen. Er vaar 't zelf. Voor drie gul den, opbrengst actie Nieuwbouw stichting Sti- mulans,waant U zich vijf dagen miljonair. Meedoen dus, want... niet geschoten? Altijd mis!!! KEURSLAGER Tamboerijn 17 - Soest Telefoon 2 24 64 Wekelijks: waardebon RESTAURANT Birkstraat 108 Soest - Tel. 1 37 20 Wekelijks: TOERISTENMENU. TOTALISATOR Van Weedestraat 235 Soest - Tel. 2 19 51 Wekelijks: waardebon WIJNHANDEL Burg. Grothestraat 6 Soest - Tel. 1 27 50 Wekelijks: drankpakket ADVIES CENTRUM VOOR AUDIO EN VIDEO Steenhoffstraat 15 Soest - Tel. 1 21 32 Wekelijks: waardebon RIJWIEL- EN BROMFIETSHANDEL Van Weedestraat 70 Soest Telefoon 1 65 55 Rademakerstraat 17 S'berg Telefoon 03463 - 5 15 64 Wekelijks waardebon VIS SPECIAAL Van Weedestraat 149 Soest - Tel. 1 52 88 Wekelijks: waardebon Burg. Grothestraat 36 Soest - Tel. 1 77 56 Wekelijks: waardebon Juwelier/Horloger Van Weedestraat 46c Soest - Tel. 1 83 19 Wekelijks: waardebon Deze opgave is van woensdag 17 oktober 1990. Uw Banketbakker Niewerhoekplein 8 Soest - Tel. 1 13 65 Wekelijks: waardebon Warmte Sound Hoofdstraat 2 Baarn - Tel. 1 23 37 Wekelijks: waardebon BAARN Brink 16 - Baarn Telefoon 1 45 45 Wekelijks: waardebon Brood- banketbakkerij Birkstraat 93 - Tel. 1 23 54 v. Weedestraat 46a Soest Telelefoon 1 38 77 Wekelijks: waardebon WIJNIMPORT Dr. Rupertlaan 30 Soest - Tel. 2 15 57 Wekelijks: wijnpakket F.IV1. Lettenmeijer b.v. Brink 18 - Baarn Telefoon 1 33 26 Wekelijks: GRATIS TANKEN. A.W. de Bree Van Weedestraat 52 Soest - Tel. 1 52 29 Wekelijks: waardebon FOTOSERVICE Soesterbergsestr. 57 Soest-Zuid-Tel. 1 31 09 Van Weedestraat 147 Soest - Tel. 2 59 42 Wekelijks: waardebon BRILCENTRUM Van Weedestraat 87 Soest - Tel. 1 71 20 Wekelijks: ZONNEBRIL t.w.v. Doe mee. Schrijf de op lossing wekelijks op een briefkaart. Nor maal frankeren en, voorzien van minimaal f, 3,- aan extra opge plakte postzegels, ui terlijk binnen 8 dagen na het verschijnen in zenden aan: "HELP GEHANDICAPTE KINDEREN OP HET PAARD". Postbus 510, 3760 AM Soest, Trekking van de prijzen vindt onder notarieel toezicht plaats. De uit slag wordt 14 dagen na plaatsing van iedere puzzel in deze krant gepubliceerd. U kunt een onbeperkt aantal oplossingen in zenden. De kinderen van Stimu lans brengen bij deze hun hartelijke dank over aan de gulle spon sors, wensen U veel puzzelplezier en straks een fijne mid week-vakantie. ...brillen onder elkaar. 95lk ben er maar één uit een zeer modieuze montuurkollektie.99 99 En de tweede als reserve. I Zelfde glazen ander montuur.99 van weedestraat 87 - soest 02155 -171 20 Van de vier teams van biljartvereni ging "Soestdijk", uitkomende in dis trict Eemland van de KNBB, speelde het derde team niet. Van de overige drie teams behaalde alleen het vierde team een mager gelijkspel. Het eerste en tweede team veloren opnieuw. De in voorgaande jaren zo sterk spelen de eerste team, dat uitkomt in de C2A- klasse, heeft de goede vorm nog steeds niet te pakken. In de uitwedstrijd tegen Princesse 5 uit Nijkerk speelde alleen Rien van Geerenstein een redelijke par tij en wist te winnen van J. Steenbergen. Harry van Brienen blijft zoeken naar zijn vorm en was dan ook niet opgewas sen tegen de uitstekend spelende Van Dasier. Ook Jan van den Brink kan nog niet in zijn normale ritme komen en moest de winst laten aan T. Steenber gen. Ook deze week weer een 4-2=ne- derlaag voor het eerste team. Het in de C2B-klasse uitkomende tweede team moest op bezoek bij de Smidse 3 uit Amersfoort. Hoewel Cees Oostergo de eerste partij redelijk speel de, was dit toch niet goed genoeg. Zijn tegenstander Dasselaar had slechts twaalf beurten nodig om de partij te beëindigen. Tegen dit geweld was Oos tergo niet opgewassen. In de tweede partij van Gosse Wessel tegen Lam- brechts was de Soestdijker kansloos. Met een bijzonder slecht gemiddelde van 1.35 tekende hij voor de tweede ne derlaag van zijn team. Wim van Vulpen speelde beter dan zijn voorganger, maar ook zijn spel was lang niet wat het moest zijn. Zijn tegenstander Mets had weinig moeite om de volle 6-0-overwinning mee naar Amersfoort te nemen. Het vierde team dat speelt in de C3B- klasse wacht nog steeds op zijn eerste overwinning. Na een gelijkspel vorige week kwam het in een thuiswedstrijd te gen het vierde team van Leusden tot eenzelfde resultaat. Toon Kareisen speelde weliswaar niet goed maar hij kon toch vrij gemakkelijk winnen van Van Heugten. Joop van Veenendaal te gen Rijkens en Jan-Willem Hilbrands tegen Troeleman waren beiden niet erg op dreef en verloren. Ton Spilker lijkt op de weg terug te zijn. In een redelijk gespeelde partij tegen Schulte wist hij met een gemiddelde van 2.29 zijn partij te winnen, daarmee het tweede achter eenvolgende gelijke spel voor zijn team aantekenend. De politie hield vorige week donderdag een 26-jarige man uit Hilversum aan. Bij controle bleek dat de APK-sticker op zijn auto daar niet hoorde: sticker en kenteken kwamen niet overeen. Hij verklaarde dat hij dat niet zelf had ge daan. Een tweede valse APK-sticker leverde de politie een hele auto op. Een 24-jari- ge man uit Loenen aan de Vecht deed direct afstand van zijn auto, toen de po litie de vervalsing ontdekte. De Soester wielrenner/mountainbiker Jim van Overbeek etaleert de laatste weken een uitstekende vorm. Twee we ken geleden stond de ex-Nederlandse kampioen aan de start in het Belgische La Roche. Veel Nederlandse teams wijk uit naar deze zware Ardennenra- ces, omdat hiet het niveau hoog is. De internationale race in La Roche werd er een met veel klimwerk, toch de specialiteit van Jim van Overbeek. In de eerste ronde bevond hij zich in een kop groep met o.a. professional Danny de Bie (vorigjaar wereldkampioen veldrij den). In een vrij constant gereden wedstrijd ging een zevende plaats verloren door een lekke band. ATB-ers zijn verplicht zelf zorg te dragen voor hun reparatie, zodat dit enige tijd vergde, maar de Soester wist toch als tiende te finishen. Vorig weekend was er een overwinning in Rhenen waar hij op een zandcircuit ook goed uit de voeten bleek te kunnen. Momenteel is Jim van Overbeek, deel uitmakend van het nationale Peugeot- sponsorteam, in voorbereiding voor de laatste Nederlands Kampioenschapsse rie te Assen op 4 november. "ii- KIJK ELKE WOENSDAG LOS DE KRUISWOORDPUZZEL OP Ook in de derde ronde van de scrab- hle-competitie om de Van de Ven-cup is weer volop gebleken, dat degenen, die er de afgelopen weken in geslaagd zijn om met behoorlijke scores in het oog te lopen, beslist geen ééndagsvlie gen zijn. Mensen als Jo Boester, Mw. Gerth, Wout Klute, Elly Verrips en Jan Hek- kenberg toonden aan, dat de gevestigde orde werkelijk op zijn tellen moet pas sen om niet de aansluiting met hen te missen. Met scores van achter in de vierhonderd en zelfs boven de vijfhon derd wisten zij veel indruk te maken op alle aanwezigen. De uitslagen van afgelopen donderdag: J. Boester-T. Danvers 438-506 T. v. Egdom-Mw. Gerth 464-429 W. Witkamp-W. Klute 448-516 R. de Groot-E. Verrips 434-509 J. Hekkenberg-A. Nuysink 476-477 Mw. v.d. Ley-T.v.d. Veer 338-298 De prijs van de week, waarom na de pauze werd gespeeld, was deze keer voor Wout Klute, die het gevraagde aantal van 200 punten het dichtst wist te benaderen. Donderdag is de volgende scrabble- avond in Dienstencentrum Homber gen. Als gebruikelijk is de aanvang om 19.30 uur precies en de deelname kost nog steeds f 2,50 per persoon. De politie hield vorige week een snel heidscontrole aan de Sweelinckstraat in Overhees. Van de 160 automobilisten die er in ongeveer anderhalf uur tijd voorbijkwamen reden er 35 harder dan de voorgeschreven 30 kilometer. De top lag op 46 km/u. De hardrijders krij gen nog een boete te betalen. Op de Birkstraat werd in de vrijdagse ochtendspits eveneens een snelheids controle gehouden. Er werden 28 auto bestuurders betrapt. De top lag hier op 84 km/u. Een 50-jarige coniferenkweker uit Soest kijkt voortaan waarschijnlijk met schuine ogen naar handelaren in planten en tuinartikelen. In de afge lopen weken is hij van zijn terrein aan het Tweede Heeserlaantje in totaal zo'n 220 coniferen kwijt geraakt, en volgens de politie moet dat gedaan zijn door iemand die er verstand van had. Het is in elk geval op "vakkun dige" wijze gebeurd. De coniferen- roof vond plaats in twee afleverin gen. In het vorige weekeinde werden er 140 boompjes weggehaald, en als of dat nog niet genoeg was nam ver moedelijk dezelfde dader er in het afgelopen weekend nog eens 80 mee. De onfortuinlijke kweker had slechts het nakijken. Er staan na het concert van a.s. vrij dagavond nog drie huisconcerten voor Stimulans op het programma. Het eerder aangekondigde concert van zaterdag 10 november wordt echter verschoven naar zondag 23 december (15.00 uur), net voor de kerstdagen dus. Dan treedt een blaaskwintet op o.l.v. Henk Soete- man met een pianokwintet van W. A. Mozart. Op het programma staan verder nog zaterdag 8 december (20.15 uur) met de alt Simone Veder, de bariton Matthijs Mesdag en pianist Keivin Grout - zij spelen werken van Strauss, Dupars Poulenc e.a. - en za terdag 26 januari (20.15 uur) met Henk Soeteman, hoorn; Tora Jens, viool; en Heins Jens, piano. Zij spe len dan o.a. een hoorntrio van Brahms. Bij het ter perse gaan van deze krant stroomden de oplossingen van de eerste rebus-opgave t.b.v de stichting Stimu lans nog binnen. De uitslag van rebus 1, geplaatst in de Baarnsche en Soester Courant zal, met de namen van de negentien prijswin naars in de krant van 24 oktober a.s. worden gepubliceerd. Oplossingen van rebus 2, geplaatst in deze krant, dienen voor 25 oktober a.s., voorzien van drie gulden extra porto, te worden gezonden aan: Actie Stichting Stimulans, Postbus 510, 3760 AM Soest. Uitslag van rebus 2 in de krant van 31 oktober a.s. Bij een inbraak in een woning aan de Aagje Dekenlaan heeft de dader in het weekeinde een kleurentelevisie, een vi deorecorder en een cd-speler buitge maakt. De achterdeur was opengebro ken. De bewoners stelden de politie op de hoogte. De Stichting 't Fryske Boek te Grou timmert ook dit jaar weer aan de weg met een speciale promotie-aktie voor de Friese literatuur, die niet alleen tot de bakermat beperkt blijft. In het kader van de jaarlijkse toernee door Neder land presenteert de stichting zich op za terdag 27 oktober a.s. met de boeken bus op het Julianaplein (hoek Veer- straat/Vlietlaan) te Bussum. De bus biedt een selectie van enkele honderden titels, van naslagwerken tot gedichtenbundels. De schrijver Durk van der Ploeg reist als gast op de bus mee en zal zijn werk signeren. Van zijn hand verscheen o.a. "Stinsenflora in Friesland" de Nederlandse editie van het oorspronkelijk in het Fries geschre ven werk over een statussymbool uit een grijs verleden, verlucht met fraaie kleurenfoto's, tekeningen en kaarten. Bij aankoop van minimaal f 25,- ont vangt men een gratis exemplaar van de ook nu weer fraai uitgevoerde Friese schrijverskalender. De bus staat tussen tien en vier uur in Bussum en de actie wordt ondersteund door 't Pompebled, de actieve Friese Vereniging voor Gooi-Noord. Aanstaande vrijdagavond (19 okto ber) vindt bij de familie Jens aan de Jac. Van Looylaan in Soest het tweede benefietconcert plaats in het kader van de actie voor de Stichting Stimulans. Voor liefhebbers van zang en klave- cimbelmuziek valt er ditmaal iets heel bijzonders te genieten. Als solist treedt op Matthijs Mesdag, een 29-jarige bariton, die vorig jaar af studeerde bij Margreet Honig aan het Sweelinck Conservatorium in Amster dam en intussen druk bezig is met het opbouwen van een veelbelovende car rière in het liederen-repertoire. Mesdag volgde na zijn conservatorium-oplei ding meestercursussen bij o.a. Udo Rei- nemann en is sinds kort assistent van zijn vroegere leesmeesteres Margreet Honig. Hij wordt in het huisconcert begeleid door zijn moeder, Geertruide Mesdag- Schuurman, op klavecimbel. Zij stu deerde bij Léon Ortel en Adriaan En gels aan het Koninklijk Conservato rium in Den Haag in de vakken orgel en piano. In 1979 sloot zij de studie klave cimbel af, die zij volgde bij Bob van As- peren. Het programma voor het huisconcert yan a.s. vrijdagavond bevat liederen van bekende en minder bekende componis ten: Henry Purcell, John Buil, Giulio Caccini, Peter Philips, Domenico Scar- latti, George Frederic Handel, Thomas Arne en Joseph Haydn, kortom: een re cital dat de liefhebbers zeker zal aan spreken. Hein en Tora Jens, de initatiefnemers van deze serie huisconcerten, stellen hun huis aan de Jac. van Looylaan 2 graag open voor belangstellenden, zo als dat ook bij het eerste huisconcert (op 23 september) het geval was. Toen kwa men er zo'n veertig mensen af op het Deldens Bach-ensemble, dat o.a. het vierde Brandenburgs concert speelde. Matthijs Mesdag. De gehele week geopend. Afspraak aanbevolen Steenhoffstraat 53 - Soest Tel. 02155-21433 Als ik zo 's morgens vroeg ontwaak en een paar diepe zuchten slaak - want heerlijk warm is nog mijn bed en niemand heeft nog thee sezet - dan neem il toch een ferm besluit: ik rek me uit een spring er uk WanSht 'S me alweer. Wat is het ook weer deze keer? P te" wachten lk kijk naar buiten: alles blauw, 'k Vergeet m'n plichten en pak gauw miin fiets en rijd ons laantje uit waar ,k op paddestoelen stuit. Ze zijn heel rood met wk- te strppen maar n.emand z,t er op te wippen. Zo rijd ik naar de Foekeïïa™ en zie verrukt twee eekhoorns gaan. ueKeniaan en En in een boom hoor ik een specht. Ik hoor hem tikken, het is echt Kastanies en eikels, moet u horen,vliegen van bovenaf om je oren *sastanjes Zo rijd ik richting Heezerlaantje en in de verte kraait een haantje En dan ineens zie ik wat geks; ik stap snel af en sta perplex, 'k Zie olifanten mmstens vier, ze tetteren lurd van plezier en lopen in een weilfnd rond be waakt door mannen en een hond. Kijk mensen dat is nu Soest-Zuid, waar je op zulke dingen stuit Een heerliik dorp met gekke dtngen. k Ztt zo maar op m'n fiets te zin|en. Ik zongeen lied e voor de krant van Soest, aan wie 'k het even vertellen moest. 8 enlle°]e Abonnee M.T. WOENSDAC De huiskamer van de familie Jens is uit stekend geschikt voor dergelijke con certen en beschikt over een perfecte akoestiek. Zelf zeer enthousiaste mu- ziek-beoefenaars - en met een zeer warm hart voor de stichting Stimulans - rekenen Hein en Tora Jens op de be langstelling van veel zang-minnende Soesters. "In een plaats met zoveel ko ren zal er zeker interesse zijn voor een liederen-avond van hoog niveau," aldus Tora Jens. "Het is een kans die men zich niet moet laten ontgaan." Het concert begint a.s. vrijdagavond om 20.15 uur en er zijn zeker nog plaat sen beschikbaar in de sfeervolle "con certzaal-op-mini-formaat". Van de be zoekers wordt na afloop een vrijwillige bijdrage verwacht die geheel ten goede komt aan de nieuwbouw-actie voor de stichting Stimulans, waar paardrijlessen worden gegeven aan gehandicapte kin deren. Voor inlichtingen over het con cert kan men bellen lel. 25295. Wethouder Mieke I lijke lof uitgestrooid I kers, die aan de Den I afgelopen weken een ten zien. De ploeg - leerlingen van de St Gooi, onder leiding Mevrouw Swinkels c richte werk en sprak Op donderdag 18 t PvdA weer open hu Kraam. Belangstelt restaurant Darthuizi woningbouw in So< door Soest en and De Politieke Kraan: ring, maar een plek anderen over politie Om 19.30 uur ope Kraam met een disc gen bouwen in Soest is uitgenodigd Cor Provinciale Staten v< 20.30 zal over het o in en door Soest' w Ook hier een bijdr Liempde. Wie over werp zijn hart wil lu weten, kan daarvoor PvdA'ers die bij de 1 Aansluitend zal om gadering worden geh geveer 22.00 uur zal De Oude Kerk is rechthoekig en ee ten door een drie westtoren van he Schip en koor he koorsluiting overj bevindt zich een moerd zinken naa aantal natuurslen Tijdens de restaur lige doopkapel ei aangetroffen. Tijc werd het oorsproi gentiende eeuwse maakten plaats v<

Soester Courant | 1990 | | pagina 14