EN: 4KT MY SOUND leerling offset-drukker i\i 69,- f SN1EK 1END NEWSTAR ffiïïim, NIC VAN DAM INSTALLATIE SERVICE B.V. II, Courantenreclame is niet te vervangen Ben Rademaker MEDEWERKER TECHNISCHE DIENST MEDEWERKSTER HUISHOUDELIJKE DIENST CHAUFFEURS/ MAGAZIJNMEDEWERKERS PRODUKTIEMEDEWERKERS PAGINA 16 rieën BANKETBAKKERIJ 0UDWATER TURCO TAART ROOMBORSTPLAAT Cruyff ski pulli's SPORTSWEAR BRUIDS REPORTAGE Tijdig begrip kan veel ellende voorkomen Reageer: m/v DRUKKERIJ NUSS BV I GOLDEN TEAMBm activesoorts B.V. BAKKERIJ BV BAKKERIJ BEN RADEMAKER Met NS naar nieuwe eigentijdse beurs'Novum/9(y m k Wil Stekelenburg lid K.v.K. Vrijwilligers Vakature Bank Autokraken op rij Fiets-graveren Audio-apparatuur uit hal gestolen Nieuw wegdek voor Dorresteinweg Inbraak kelderbox Bromfietser gewond B. Schimmel Generaal en Keizer- Generaal van P.V. de Vriendschap DUIVENSPORT Inbraak in kelderbox Drie fietsen tegelijk weg uit schuurtje Caissière steekt geld in eigen zak Cursus vredesvragen jie op hun gewicht letten of er willen gebruiken zijn light- goed alternatief voor gewo- light-frisdranken was Rivella iparte frisdrank werd al in Ie markt gebracht in de jaren yverd het begrip en de naam j gevestigd toen 7UP in Ne- het eerste levensmiddel was jht-versie kon kopen. In de eeg dit succes een vervolg -lijke 'light'-trend. Maar on- d en de enorme hoeveelheid light-produkten, weet bijna ecies hoe weinig dik-maken- i light-frisdrank bevat. Of hoe chil in calorieën is tussen k 'light'. nag een produkt nu de term Volgens de Warenwet mag lel pas 'light' heten als het minder calorieën bevat dan ijke produkt of soortgelijke vervolgens de klassieke fris hun light-varianten zetten, spectaculaire verschillen, die e norm van de Warenwet glas Seven-Up per glas 88 t Seven-Up Light slechts epsi-Cola bevat 92 calorieën, geeft daarentegen slechts i 0,6 calorieën. Royal Club is verkrijgbaar in vier sma- >e. citroen en sinas. Alle vier acht calorieën per glas van s, hieronder nog eens duide- n in de tekening, bewijzen 'isdranken ruim voldoen aan iet gestelde eisen. ightversies WOENSDAG 17 OKTOBER 1990 SOESTER COURANT PAGINA 17 ten veel aandacht aan en komen in beeld, ïrk vindt 100 pk ruim kkeerremmen (ABS) - n echt door te breken, ering eens de ontwik- i zou die pakweg 167 pk aspedaal hebben. Dat is Drrijden! den werd de jacht naar door de kenners om- de 'pk-race'. Op de Mo- /at dit betreft een keer- 'en. Steeds meer merken grens van 100 pk wel- nou in 3 of 3,5 sec. aan kilometer zit, mag geen Ti zijn. heeft diverse oorzaken, men natuurlijk de veilig- iok aspecten als de kos- lilieu. De motorfiets mag mgekende belangstelling dit jaar wordt wellicht ian verkopen gehaald - lt dat juist de 'dikke ma- lair zijn. Toch toont een n op de RAI eenvoudige van hun 'zware jongen', betekent dit een motor volle stroomlijnkuip en 7der toeters en bellen, 'dt menige motorrijder ingrijk om iets van de k achter al dat ge- plaatwerk te zien. Diver- m tonen op de Moto dellen, die met een na- italgisch' tintje doen den- ren van weleer, wikkelen van motoren "iputer een steeds grote ander andere te merken jstelling voor modulair nenkort komen hiervan melden op de weg: drie- rs, die in grote lijnen op niek zijn gebaseerd. In in hierdoor veel onder waar. KOMT VAN ONKYO. Ontdek het bij de Onkyo cassette-decks. En hoor het verschil tussen Onkyo en elk willekeurig ander merk. Ovengens, er is al een Onkyo cassette-deck voor f. 599,--. 2 jaar garantie Schoemaker Beeld en Geluid SOEST Van Weedestraat 78. Tel. 02155-17253 Technische Dienst, Tel. 02155-10344 Weekend-aanbieding Onze specialiteit met mokka of mokka-slagroom De tweede maat tl50 van f 13,50 per stuk voorI Vanille - Mokka en Chocoladesmaak 100 gram f2,40 ÏEOO 250 gram nu Soest - Nieuwerhoekplein 8 - Tel. 11365 per stuk f 39,- 2 stuks voor V" brUrllbVvtAn V VINKENWEG 31 /y I SOEST TA.T** TELEFOON 2 27 70 Deze aanbiedingen gelden ook voor donder dag op de markt. (Herkenbaar aan de vlaggen van Newstar) Foto-Video Herman van Dam Praamgracht 5 Soestdijk Tel. 02155 - 1 75 52 Landelijk V.P.C. Antwoordnr. 9089 3500 ZA Utrecht Tel. (030) 33.15.49 Drukkerij Nuss B.V., onderdeel van Klomp Verenigde Bedrijven B.V., is gespecialiseerd in hoog waardig reklame- en concern-drukwerk. De groei zit er behoorlijk in, zowel qua behuizing als personeel. Op korte termijn hebben wij plaats voor een die binnen ons bedrijf gedegen opgeleid gaat worden. Van onze nieuwe kollega (16-18 jaar) ver- wachten wij naast een opleiB1ng~SprLBO-niveau, een kollegiale en flexibele instelling. De beloning is over eenkomstig de CAO voor de Grafische Industrie. Heb je interesse in deze funktie, ben je woon achtig in Soest of omgeving en wil je graag werken in een modern, dynamisch bedrijf, stuur dan je solli citatie met c.v. t.a.v. de heer P. Klomp. Parallelweg 9-11,3764 BG Soest, telefoon 02155-22334. Foshion In Action VAN WEEDESTRAAT 16, SOEST TEL 13473 te Soest is een moderne middelgrote broodbakkerij, welke haar kwaliteitsprodukten met eigen distributie levert aan voornamelijk supermarkten. Wegens uitbreiding van werkzaamheden zijn wij op zoek naar een voor het verrichten van preventief onderhoud, verhelpen van storingen en het maken van aanpassingen aan het machinepark. Opleiding en ervaring elektrotechniek gewenst. Part-time funktie voor het onderhouden van sanitair, kantine, drankenautomaten e.d. Werktijden in overleg. Tevens hebben wij nog plaats voor enkele Voor het verzendklaar maken, vervoeren en afleveren van onze produkten. Vrachtwagenrijbewijs is een vereiste. welke bereid moeten zijn om in ploegendienst te werken. Schriftelijke sollicities kunt u richten aan POSTBUS 170 3760 AD SOEST Voor meer informatie kunt u kontakt opnemen met de heer T. Heijnen, telefoon 02155 - 2 04 94 'Novum/90' is de toepasselijke naam van een nieuwe nationale najaarsbeurs die van 19 tot en met 28 oktober wordt gehouden in de Utrechtse Jaarbeurs. In een sfeervolle omgeving kunt u daar talloze interieur- en woonideeën opdoen, de nieuwste foto-, audio en videoapparatuur bekijken en zelf allerlei produkten uitproberen. Maar er is meer: luxueus ingerichte keukens, schitte rende kristallen voorwerpen, en een 'veelzijdige collectie sieraden en juw elen. Verder zijn er modepresentaties en verschillende design-exposities over o.a. meubelen en serviezen. En bovendien kan de liefhebber er genieten van moderne kunst. Kortom, Novum/90 is een beurs voor moderne en aktieve mensen met een brede interesse. En met het speciale T T biljet van de Nederlandse Spoorwegen reist u er voordelig en ontspannen naar toe. Kwaliteit, comfort en innovaties op allerlei gebied staan centraal op deze nieuwe, andere najaarsbeurs. De in design geïnteresseerde be zoeker maakt kennis met een groot aantal bekende en minder bekende produkten en diensten die aanslui ten bij een eigentijdse stijl van le ven. Er is voorlichting over bijvoor beeld opleidingen maar ook over de mogelijkheden van avontuurlij ke reizen. Bovendien kunt u bij Novum/90 zelf van alles testen en proberen. Zo worden op de stand van Pentax fotocamera's uitge leend met een gratis filmrolletje om al het moois van Novum/90 vast te leggen. Maar u kunt ook een 'rit' in een jeep maken, een 'berg' beklimmen, culinaire tips krijgen van een chefkok of een edelsmid op de vingers kijken. Veelzijdig en gezellig Een ander aantrekkelijk element op de beurs is de speciale collectie mo derne kunst bestaande uit circa 150 waardevolle werken die op de laat ste beursdag openbaar geveild zul len worden. Boeiend zijn ook dc kunstenaars die u aan het werk kunt zien, en de modemanifesta ties waar de mode van vandaag en overmorgen op een spectaculaire wijze wordt getoond. Bovendien zorgt gastland Italië nog eens voor extra sfeer met veel nieuws op het gebied van moderne vormgeving en talrijke smaakvolle produkten. Kortom, een bezoek aan deze veel zijdige beurs is beslist de moeite waard. Comfortabele treinreis Een gemakkelijke en voordelige manier om deze nieuwe najaars beurs te bezoeken, is het Trein plus Toegang biljet van NS. U kunt het kaartje op bijna alle NS-stations ko pen en het geeft u recht op een treinreis naar Utrecht CS en terug plus toegang tot Novum/90. Bo vendien is dit biljet vooral op de wat langere afstanden niet veel duurder dan een gewoon retourtje. In Utrecht wandelt u in nog geen tien minuten naar de Jaarbeurs en daar hoeft u niet in de rij te staan, want u hebt al een toegangsbewijs. Novum/90 wordt gehouden van vrijdag 19 tot en met zondag 28 ok tober en de openingslijden zijn: maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 22.30 uur. Zaterdag en zondag van 10.00 lot 17.00 uur. De moderne leefstijl stoot centraal tijdens de nieuwe beurs Novum/90. Zo zijn er ook de nieuwste ontwikke lingen re zien op lier gebied van de vormgeving van audio- en videoap paratuur zoals bijvoorbeeld m de stand van Bang en Oiufsen zoals deze J'oto iaat zien, Novum/90 wordt gehouden in de Utrechtse Jaarbeurs hallen; wie er probleemloos wil ko men neemt de trèin en reist met een voordelig Tplus T biljet van NS (van 19 tot 28 oktober). Centrale verwarming Loodgieterswerk W Elektriciteit S Gelaste C.V. installaties \M Onderhoudscontracten voor gas en Alle dak- en zinkwerk en sanitair PLASWEG 25 3768 AK SOEST TEL. 02155 - 2 11 88 Het PvdA-raadslid Wil Stekelenburg- Ruitenburg uit Soesterberg is onlangs benoemd tot lid van de algemene leden vergadering van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Eemland. Ze is daartoe aangewezen door de FNV, district Midden-Nederland. Wil Steke lenburg vervult de vakature die ont staan is door het terugtreden van mr. F. Korving, die 26 jaar lid van de K.v.K. is geweest en vanaf 1972 vice-voorzitter. Wil Stekelenburg is sinds 1986 raadslid in Soest. Inlichtingen bij de Vrijwilligers Vakatu re Bank Soest, Smitswcg 311, telefoon 12630; openingstijden: maandag 13.30 -15.30 uur; dinsdag t/m donderdag 9.00 - 12.00 uur en 13.30 - 15.30 uur; vrijdag 9.00 - 12.00 uur. Een 39-jarige bewoner van de Hart manlaan ontdekte vorige week dat on bekenden de achterruit van zijn auto hadden ingeslagen. De wagen stond op de inrit van zijn woning. Er werd niets vermist. Een 43-jarige bewoner van de Akke ren, die zijn auto had neergezet op de parkeerplaats bij de Foekenlaan, meld de de politie dat het portier was open gebroken. De buit bestond uit een auto radio. De schade bedraagt ca. 1000 gul den. Een 24-jarige bewoner van de Weeg breestraat moest ook vasstellen dat zijn auto was opengebroken. De complete rugleuning van de achterbank, inclusief de hoedenplank, was gesloopt, met daarin de ingebouwde versterkers. Te vens bleek de cd-speler te zijn weggeno men, alsmede een aantal cd's. Aan de Mariastraat bleek ook een po ging te zijn ondernomen om de radio uit een auto te stelen. Dat mislukte echter. Wel maakte de dief een leger-buitenjas en een zonnebril buit, alsmede een ba ret met het insigne van de geneeskundi ge troepen. Het wijkteam van de politie heeft vorige -week nog eens 170 fietsen voorzien van postcode en huisnummer, zoals eerder bij De Bron gebeurde. Nu werden de fietsen van leerlingen van de Prof. Wa- terinkschool en de Zonnedauw van een inscriptie Voorzien. Bij een inbraak in een fabriekshal aan de Nijverheidsweg werd een groot aan tal audio-visuele apparaten buitge maakt. De inbraak vond plaats in de nacht van woensdag op donderdag. Het is nog niet duidelijk hoeveel er precies weg is. De firma Almere begint op maandag 29 oktober met de vervanging van het weg dek op de Dorresteinweg, het gedeelte tussen de Koningsweg en de Industrie weg. De werkzaamheden zullen onge veer vier weken duren. Het doorgaande verkeer kan enige hinder ondervinden. Er wordt echter getracht de aanliggen de bedrijven bereikbaar te houden. Bij een inbraak in een kelderbox van een flat aan de Haverweerd werd twee fietsen gestolen. Een 39-jarige man deed aangifte van de diefstal van een kindercrossfiets en een herenfiets. De diefstal werd vorige week gepleegd. Een 16-jarige bromfietser uit Soest is vrijdagmiddag gewond geraakt toen hij op de Nieuweweg werd aangereden dooreen vrachtauto, bestuurd dooreen 37-jarige plaatsgenoot. De chauffeur verzuimde de bromfietser voorrang te geven. Die werd met kneuzingen aan zijn beide benen overgebracht naar Zonnegloren. Het laatste nieuws staat in de Soester Courant GIRO 6868 TM HFTNBMANDU Voor de leden van de Vriendschap is het aktieve seizoen ten einde, en zijn de klassementen opgemaakt. Door de leden werden totaal 15.139 duiven in- gekorfd, wat neerkomt op een gemid delde van 473 duiven per wedvlucht. Door de goede weersomstandigheden zijn de wedvluchten regelmatig verlo pen. Soms moest er wel eens een wed vlucht een dag worden uitgesteld, dit gebeurde 6 keer. Door de Comb. Altenaar/Reijerse werd dit jaar Nationaal ook een goede prestatie geleverd door als 2e de eindi gen op de wedvlucht van St. Vincent. B. Schimmel wist dit jaar Keizer-gene- raal te worden door zowel het onaange wezen als het aangewezen kampioen schap op zijn naam te schrijven. Asduif Kampioenschappen 1990: Generaal 1* T. Stoelwinder 1990 was ook voor B. Schimmel. De eerste prijzen zijn dit jaar door ver schillende liefhebbers gewonnen. J. Wijnands: deze wist zijn naam maar liefst vijfmaal bovenaan de uitslag te krijgen, J. Koster viermaal, W. Hoff- mann driemaal, Comb. Altenaar/Reij erse, C. Bokma, C.P. Jak en Zn. en B. Schimmel wisten tweemaal als eerste te eindigen. Eenmaal was de eerste plaats voor J. Beijer, Comb. Buchner de Man, W. Co- chius, A. Grift, Comb. Huizinga v. Doorn, J. Kruseman, A. Meesters, H.C. Mol en Zn., Comb. RaKa, Comb. Rini, A. Wijnands en C. Vaessen. onaangewezen 1. B. Schimmel 2. W. Hoffmann 3. J. Wijnands 4. J. Koster 5. Comb. Rini Generaal aangewezen 1. B. Schimmel 2. J. Koster 3. W. Hoffmann 4. J. Wijnands 5. T. Stoelwinder Keizer-Generaal B. Schimmel Asduif 1990 B. Schimmel Kampioen B. Groep Comb. RaKa Kampioen C. Groep W. Cochius Vïtesse onaangewezen 1. T. Stoelwinder 2. C. Bokma 3. B. Schimmel 2. C. Bokma 3. B. Schimmel Midfond Onaangewezen 1. J. Wijnands 2. B. Schimmel 3. W. Hoffmann Duifkampioen midfond Midfond aangewezen 1. B. Schimmel 2. W. Hoffmann 3. C. Bokma 1. B. Schimmel 2. T. Stoelwinder 3. C. Bokma Fond onaangewezen 1. Comb. Altenaar/Reijerse 2. W. Hoffmann 3. J. Beijer Duifkampioen Fond Fond aangewezen 1. J. Beijer 2. Comb. Rini 3. W. Hoffmann 1. J. Beijer Duifkampioen Vïtesse 2. H.C. Mol en Zn. Vïtesse aangewezen 1. T. Stoelwinder 2. B. Schimmel 3. Comb. Huizinga/ v. Doorn 3. Comb. Altenaar/Reijerse Oude duiven onaangewezen 1. B. Schimmel 2. J. Wijnands 3. W. Hoffmann Jonge duiven onaangewezen 1. W. Hoffmann 2. B. Schimmel 3. T. Koster Oude duiven aangewezen 1. B. Schimmel 2. T. Stoelwinder 3. W. Hoffmann Jonge duiven aangewezen 1. J. Koster 2. Comb. Altenaar/Reijerse 3. W. Hoffmann Duifkampioen jonge Duiven 1. Comb. Altenaar/Reijerse 2. J. Koster 3. W. Hoffmann Navlucht onaangewezen 1. J. Koster 2. B. Schimmel 3. W. Hoffmann Navlucht aangewezen 1. J. Wijnands 2. B. Schimmel 3. J. Koster Duifkampioen 1. J. Koster 2. J. Wijnands 3. B. Schimmel Een 27-jarige bewoonster van de Smitsweg deed in het weekeinde bij de politie aangifte van een inbraak in haar kelderbox. De dader bleek niet alleen een bromfiets - een Tomos - te hebben weggenomen, maar ook een boorma chine, een gereedschapsset en drie do zen met kerstspullen. Een 47-jarige bewoonster van de Draailier meldde de politie in het week einde dat een onbekende dader uit het schuurtje bij haar woning drie fietsen had gestolen. Hoe de dief stal heeft plaatsgevonden kon de politie niet zeggen. De politie heeft vorige week een 20-ja- rige Soesterse aangehouden, die als caissière werkzaam was bij een super markt aan de Van Weedestraat. Ze bleek in de maanden september en ok tober een bedrag van 1500 gulden uit de kassa te hebben gestolen. Ze deed dat door bepaalde bedragen niet aan te slaan op de kassa en het verschil in haar eigen zak te steken. De jongedame is op staande voet ontslagen. Met de ontspanning tussen Oost en West zijn niet alle vredesvraagstukken in de wereld opgelost. De politieke cri sis in het Midden-Oosten, met de drei ging van een militair conflict, is daar een bewijs van. Ook het wereldvoedsel- vraagstuk blijft een bedreiging vormen voor de vrede. Over deze en dergelijke vraagstukken organiseert de kern Soest van het Inter kerkelijk Vredesberaad de komende maanden een cursus. Deskundigen op verschillende deelterreinen van de vre- desproblematiek zullen de deelnemers aan de cursus informeren over histori sche, politieke en economische achter gronden van de vraagstukken op hun gebied. Er zal ook alle gelegenheid zijn tot het stellen van vragen en het met el kaar van gedachten wisselen. De cursus omvat vier avonden, die gea gendeerd zijn op donderdag 25 okto ber, 29 november, 10 januari en 7 fe bruari a.s. Op die vier avonden komen respectievelijk het Midden-Oosten, de bewapeningsontwikkeling, het wereld- voedselvraagstuk en het nieuwe Euro pa aan de orde. De cursusavonden be ginnen om acht uur en eindigen om ca. tien uur. De kosten voor de hele cursus bedragen f 20,- per persoon. Belangstellenden kunnen zich opgeven of nadere informatie krijgen bij Eit Al- gra, Eikenlaan 16, tel. 02155-16597.

Soester Courant | 1990 | | pagina 17