THUIS IN NIC VAN DAM Eerste overwinning Shot 2 tegen Veldhoven Marathon Eindhoven ware slijtageslag Fraaie overwinning voor Stam/Sovoco dames Eemvogels op karakter naar tweede plaats SPORT SPORT TAFELTENNIS Bronzen medaille voor Mart van Hal Centrale verwarming BADMINTON Badso-Soesterberg Pollux on verwacht overtroefd door ploeg uit Soest Soester Tenniskampioenschappen TENNIS TEAMS active soorts 28 Oktober 27ste Pijnenburgcross I: 3-6 SVMM 1 - Eemvogels 1: KORFBAL Nieuwe sporthal 'gestript' voor skateboardbaan VOLLEYBAL VOLLEYBAL Goede start Mini's Stam/SoVoCo Heren IBAS/AGAVS nog ongeslagen VOLLEYBAL Zondag 21 oktober: Nationale Kampioenschappen ringsteken in Soest RUITERSPORT WOENSDAG 17 OKTOBER 1990 SOESTER COURANT PAGINA 18 Het afgelopen weekeinde bracht wei nig duidelijkheid over de kansen op handhaving voor de landelijke scnio- renteams. Het eerste team presteerde het om na een 3-1 voorsprong met 6-4 van TCS uit Steenbergen te verliezen. Shot 2 zorgde eindelijk voor positief pingpongnieuws door thuis met 6-4 van het Brabantse Veldhoven 1 te winnen. En dat, terwijl de Soesters halverwege met 4-1 achterstonden. Shot 3, dat uitkomt in de hoogste afde lingsklasse, blijft het goed doen. Door de 6-4 overwinning op Quick 2 blijft het team kans hebben op de eerste plaats in de eindrangschikking. De jeugdteains van Shot kenden wisselen de successen. Shot 1 en 3 waren niet bij machte de tegenstander serieuze weerstand te bieden, terwijl de teams 2 en 4 eenvoudige overwinningen wis ten te boeken. 2e Divisie, TCS 1 - Shot 1: 6-4 Zo ruim mogelijk winnen. Met dat vaste voornemen reisden de spelers van het eerste en coach Eddie Gaytant af naar Steenbergen, de thuishaven van mede degradatiekandidaat TCS. Met een re gelmatige overwinning van Hans den Blanken op de derde man van de Steen bergers en een fraaie, verrassend ruime overwinning (21-15,21-9) van Berend Jonker op TCS-kopman Rein Vogelaar leek de basis voor een goede Soester score gelegd. Ook de daaropvolgende verliespartij van een overfanatieke Ar jen Hoogeveen kon in het aansluitende dubbel nog goedgemaakt worden. Hans en Berend wonnen het eerste dubbel in deze competitie en SHot stond met 3-1 voor. En toen was de koek op. Hans den Blanken (nog steeds last van zijn enkel) en Arjen Hogeveen wonnen gen wedstrijd meer. Alleen Be rend Jonker kon op 6-3 voor TCS nog een puntje aan het schamele Shottotaal toevoegen. Halverwege de competitie zien de kansen van Shot 1 op handha ving er somber uit. Vijfde op zo'n vijf punten van nummer vier. 2e Divisie, Shot 2- Veldhoven 1: 6-4 De eerste overwinning van Shot 2 in de 2e divisie kwam eigenlijk vrij onver wacht. Niet dat er van tevoren geen re kening was gehouden met winst op Veldhoven, naast Shot de gedoodverf de degradant. Maar na een 1-4 achter stand bij rust waren er slechts weinigen uit het Shotpubliek die nog een stuiver voor de kansen van het tweede gaven. Het slappe en matte spel van de Shot- ters gaf daar ook weinig aanleiding toe. Maar na een knappe overwinning van Sander de Riemer direct na de pauze, werden de bordjes verhangen. Shot nam het heft in handen en won de reste rende vijf partijen. Aksel van Elteren, verantwoordelijk voor het enige Shot- punt voor de pauze, won tweemaal, net als teamgenoten Sander de Riemer en René DaselaaT. Met twee overwinnin gen en inspirerend spel wist Daselaar het Shotpubliek moeiteloos voor zich te winnen. Door de overwinning op Veld hoven staat Shot 2 nu gedeelde vijfde en kan het, weer hopen op handhaving. Ie klas, Quick 2 - Shot 3: 4-6 Door de overwinning op middenmoter Quick 2 uit Hilversum blijft het derde seniorenteam in de race om het kam pioenschap. Aanstaande vrijdag zal Shot 3 het moeten opnemen tegen kop loper Levob (voorheen Metac) 1 Wordt de onprettige tegenstander uit Naarden-Bussum verslagen, dan gaat Shot een spannende tweede helft tege moet. Bij verlies zal de achterstand op Levob te groot worden en is de compe titie bijkans al gespeeld. Publiek is hard nodig en van harte welkom in de Shot zaal aan de Heideweg. Jeugd Landelijk A, 't Hooge Huys 1 - Shot 1: 8-2 Tegen 't Hooge Huys 1 uit Alkmaar hadden de spelers van het eerste jeugd- team maar weinig in te brengen. Alleen kopman Mark van de Horst bleef met twee overwinningen boven de maat. Robbert Huisman en Joost de Visser moesten met lege handen naar huis. Vooral debutant Joost zal uit een ander, fanatieker vaatje moeten tappen wil hij in deze competitie nog kunnen overtui gen. 2e klas, Victoria 3 - Shot 2: 3-7 Shot 2 blijft meedoen voor een plaats Berend Jonker'Shot 1) wasgoed voor drie van de vier Shotpunten. boven aan de ranglijst. Winst voor Luc Scheele (3x), Michel Kanters (2x), Mi- chiel Croezen (lx) en in het dubbel. 3e klas, Shot 3 - Almeerspin 4: 2-8 Lastige wedstrijd voor de Shotpupillen tegen de veel oudere spelers uit Alme- re. Winst voor Paul Merkus (lx) en in het dubbel. Erik Merkus en Toine van Elteren kwamen net iets te kort. 5e klas, Shot 4 - Huizen 7: 8-2 De Shotjongens lieten zich niet afleiden door de gezellige meiden uit Huizen. Timo Septer en Christiaan ter Linde wonnen 3x, terwijl invaller Rogier Meun 2 fraaie overwinningen boekte. Het dubbel ging verloren. Voor vragen en inlichtingen over ttv Shot kan men bellen met voorzitter Joop Kok (tel. 19349) of jeugdcommis saris Gerhard Busch 13794). Overige uitslagen senioren: Shot 4 - Buna 2 5-5 Buna 1 - Shot 5 5-5 Shot 6 - Bijmaat 3 2-8 Shot 7 - Hoogerheide 2 10-0 Vitus 1 - Shot 8 9-1 Shot 9 - Bunshot 5 6-4 Shot 10 - Nederhorst 5 0-10 Bunshot 6 - Shot 11 8-2 ATC 15 - Shot 12 5-5 TOVO 7 - Shot 13 1-9 Shot 14 - Nike 5 7-3 Het decor voor de zevende editie van de Eindhovense marathon zag er, al thans voor het talrijke aanwezige pu bliek, goed uit. Geen wind, een lekker zonnetje en een temperatuur van rond de 26 graden celsius. Voeg daarbij het feit dat het windstil, de vochtigheids graad hoog, de sfeer van de binnenstad Eindhoven gezellig was en alle ingre diënten voor een fijne sportmiddag voor datzelfde publiek waren aanwe zig. Voor de ruim 4.000 atleten, die zondag middag aan de start stonden voor de halve marathon en nog eens 1.500 voor de grote klus over 42 kilometer lag dit wel even anders. Maandenlang hadden zij zich voorbereid en met name de laat ste weken bij een temperatuur die rond de 10 graden lager lag dan die op het moment van de wedstrijd. Velen zagen het dan ook somber in, hetgeen na af loop ook bewaarheid werd. Maar liefst dertig procent van de gestarte lopers viel uit en ook de Pijnenburgatleten ble ven niet gespaard. Toch waren ze uit alle windstreken naar de Brabantse stad ge komen: uit het Oostblok, Rusland, Hongarije, Tsjechoslowakije en zelfs uit Ethiopië en Algerije. René Hoksbergen, na een blessurerijke periode voor het eerst weer aan de start voor de marathon, kwam na de 1ste ronde als beste Pijnenburger door 1.22.40 op 20 km.), gevolgd door Jan v.d. Lee (1.24.20), die zich tot dan toe kranig weerde en dat terwijl dit weerty pe hem absoluut niet ligt. Mart van Hal, deze middag getooid met een 'Ten Ka- te'-bril, verbaasde de Pijnenburgaan- hang door op de 20 km door te komen in 1.26.50, hetgeen perspectieven bood voor haar persoonlijk record, dat tot zondag op 3.20 stond. Daarna was het wachten op Paul Ver- mey (1.30.30), die op zijn beurt ruim voor lag op clubgenoten Henk van Hal (1.32.30), Gerard Boeren en Rob Jan sen, beiden in 1.35. Harry Sonnemans sloot de Pijnenburgrij met 1.41.30. René Hoksbergen, normaliter goed voor een tijd onder de drie uur, kon de ze tijd zondagmiddag begrijpelijkerwijs niet realiseren, maar toch was deze ve teraan met 3.04.45 de snelste Pijnen burgloper. Intussen bleek dat Jan v.d. Lee, Rob Jansen en Henk van Hal het tegen de elementen af hadden moeten leggen, waarna het wachten was op Mart van Hal. Brons Mart, de laatste tijd al heel erg goed op dreef, liep vastberaden en in soepele tred naar een nieuw persoonlijk record van 3.16.44, waarmee zij met maarliefst vier minuten onder haar oude record dook, maar bovendien een bronzen me daille in de wacht sleepte. Voor de vete ranen waren aan deze marathon de Ne derlandse Kampioenschappen gebon den. Mart van Hal werd derde bij de ve teranen dames 1B. Veteraan Gerard Boeren, die al menige marathon op zijn naam heeft, bleek over een sterk gestel te beschikken: na 3.46.27 kwam hij weliswaar vermoeid, maar toch tevreden over de meet. Hij werd op enkele minuten gevolgd door clubgenoot Paul Vermey, die geduren de de tweede helft duidelijk gas terug had moeten nemen. Ondanks dat met name de laatste kilometers hem zwaar vielen, wist hij de marathon toch tot een goed einde te brengen in 3.50.17. De laatste man van de Pijnenburgdelegatie arriveerde in een tijd net boven de 4 uur. Harry Sonnemans, ook veteraan, vol bracht zijn marathon in 4.00.43. Op de halve marathon was Hans Smit als enige Pijnenburgatleet aan de start en hij kwam in zijn race, uit op 1.26.35. De winnaar, Nico Hamers noteerde een tijd van 1.10.37 en was daarmee minu ten langzamer dan de winnende tijd van de vorige editie. Huizen De Wolfskamerloop in Huizen over 10 km. gaf aan de start een drietal Pijnen burgatleten te zien, t.w. Harry van Brummelen (veteraan), Jaap van de Berg en Henny Pot. De Wolfskamer loop, al jaren een begrip, is dit jaar met een nieuw concept gestart. Naar voor beeld van wat in de Verenigde Staten gewoonte is, worden de ereprijzen niet in natura, maar in geld uitgekeerd. Deze keer was dat in Huizen nog niet het ge val. Pas na drie wedstrijden wordt het totaal klassement opgemaakt, hetgeen bepalend is voor de verdeling van de geldpot. Of dit idee terrein zal winnen in Europa is nog maar de vraag, de Pijnenburgat leten kwamen zondag om dc wedstrijd over 10 km. tot een goed einde te bren gen en dat deden zij ook. Harry van Brummelen werd met een tijd van 35.45 vijfde in het Veteranenklasse- ment, terwijl Jaap v.d. Berg (senior) met een tijd van 35.06 zeventiende in zijn klasse werd. Henny Pot tenslotte kwam uit in de da mes seniorenklasse en toonde aan dat haar vorm weer stijgende is. Met een tijd van 41.40 werd zij in Huizen eerste. Installatiebedrijf jfi# j. cornelisse dv. m-M Telefoon (02155) -1 3014 Team 1 en 2 hadden gedwongen rust. De volgende competitiewedstrijd voor deze teams is pas op 28 oktober. Team 3 speelde uit tegen Leusden 2. Marcel Matray viel in voor Gerrit Schraage, die geblesseerd is. Het dame senkelspel van Bea Kaspers werd ge wonnen in drie sets. Helaas moest Mau- reen Wasch zich gewonnen geven na een afmattende drie-setter. Johan Meij er won zijn single in twee sets. Marcel Matray verloor zijn single. Het herendubbelspel werd verloren na drie sets. De dames verloren in twee sets, waarna de stand 4-2 was. De mi xen werden ook allebei drie-setters waarbij de punten gedeeld werden. Uit slag: 5-3 voor Leusden. Team 4 speelde thuis tegen Selby 3. Het damesenkel en de herensingles werden gewonnen, waarbij de heren een afmat tende partij hebben gespeeld. De dames wonnen hun dubbel en de heren verlo ren weer hun partij. De mixen werden allebei gewonnen. De uitslag was 6-2 voor Badso, maar pas na een partij die vier en een half uur duurde. Team 5 speelde uit tegen Castellum 5. Dit vooral jeugdige team met jonge ou dere Jan Timmerman heeft zijn draai nog niet gevonden. Zij verloren met 7-1. Team 6 speelde thuis tegen Kwinkslag 5. Zij moesten Marcel Matray missen die team 3 aan moest vullen, maar von den een waardige vervanger in Wim Timmerman. Alle partijen werden ge wonnen: 8-0 voor Badso. Met een klinkende 3-0-overwinning op het sterke Pollux uit Oldenzaal hebben de dames van Stam/Sovoco de kritici de mond gesnoerd. Het voor de wedstrijd sterk favoriete Pollux werd door de Soester dames op alle punten overtroefd waarbij de setstanden 15-4, 15-9 en 15-11 voor zich spreken. Te recht werden de Soester dames na af loop beloond met een welverdiend ap plaus van de vele toeschouwers die naar deze volleybaltopper waren ko men kijken. De voortekenen waren niet gunstig: vo rige week werd de eerste competitie wedstrijd in Sneek verloren doordat de Soester dames niet genoeg vertrouwen hadden in hun eigen mogelijkheden. Afgelopen donderdag werd dan welis waar de bekerwedstrijd in en tegen Woudenberg met 3-0 gewonnen, maar ook in deze wedstrijd was het met het zelfvertrouwen niet erg best gesteld. Hoe moest dat gaan tegen het sterke Pollux dat al jaren meestrijdt in de top van de eerste divisie en dit jaar zo graag de stap naar de eredivisie wil maken? Daarbij genomen het feit dat de Soester dames er nog geen enkele maal in hun bestaan in waren geslaagd om van de Oldenzaalse dames te winnen, maakt duidelijk dat de kansen vooraf niet hoog werden ingeschat. Het moet voor de trainers van Sovoco een verademing zijn geweest om te zien hoe "hun" dames in deze wedstrijd alle schroom van zich afgooiden en lieten zien in deze competitie voor geen te genstander uit de weg te hoeven gaan. Uitgaande van de eigen mogelijkheden werd er frank en vrij gespeeld en voor de ogen van de vele toeschouwers ont spon zich dan ook een prima volleybal wedstrijd waarin de Soester dames van het begin tot het einde de toon aanga ven. De eerste set begonnen de dames over donderend en met goed en gevarieerd spel werd Pollux onder druk gezet. Uit- Ondanks de slechte weersvoorspellin gen hebben onder zeer goede weers omstandigheden zondag 7 oktober al le finale-wedstrijden op het tennispark van L.T.V. Soesterberg plaats kunnen vinden. In totaal waren er 26 finale-partijen in de diverse klassen. Vele interessante partijen stonden op het programma, waarbij vooral de jeugdige finalisten goed partij hebben gegeven. Bij de da mes was het de 12-jarige Saskia Huizin- ga, die van de D-klasse overging naar de C, daarin kampioen werd en in de B-fi nale tegenover haar oudere zusje Sonja kwam te staan. In deze finale moest zij echter haar meerdere erkennen in haar zus Sonja Huizinga, die deze finale won met 6-3, 6-2 en daardoor bij de dames kampioen van Soest 1990 is geworden. Bij de heren was de'spanning in de di verse klassen ook groot. In een span nend duel in het heren enkelspel B werd in een twee-setter (7:6,7-5) Berry Op- perhuizen kampioen van Soest 1990 en eindigde Martin Jonkheim op de twee de plaats. Verder uitslagen en tevens kampioen in de diverse klassen zijn: Dames enkelspel D 30+ A. v.d. Bolt D. I. v. Vuuren C. Saskia Huizinga B. Sonja Huizinga Heren enkelspel D 30+ B. Reinsma D. S. Bos C. A.J. Smid B. B. Opperhuizen Dames dubbelspel D 30+ A.Visser/A.Verrips D. R.Beijer/S.Huizinga C. B.ter Meulen/M.Schut B. M.v.Erp/S.Huizinga Heren dubbelspel D 30+ P. Huizinga/E.Hooyer D. F.Meijer/B.Smid C. F.v. Asch/M.Meerding B. B.v. Wede/S.Koppenaal Gemengd dubbelspel D 30+ I.v. Vuuren/H.Slinger D. S. Bos/Y. Bos C. M.Meerding/S.Meerding B. S. Metz/B.Opperhuizen Oo(c bij de recreatie-poules waren spannende partijen, welke voor het pu bliek zeker de moeite waard zijn ge weest. De winnaars zijn: Poule A: A.P. v. Rouwendaal/A. v. Rouwendaal Poule B: B. Bijlaard/T. Fokker Poule C: G. Hilhorst/M. Hilhorst Poule D: O. Sonmez/M. Pappot Poule E: S. Niels/ C. Hottentol Poule F: G. Tourné/G. Roest Het comité kan zeker op een geslaagd toernooi terugzien en hoopt volgend jaar weer op een grote belangstelling voor de 12de Soester Tenniskampioen schappen. KIES VOOR 'T ADVIES VAN DE VAKMAN GOLDEN VAN WEEDESTRAAT 16, SOEST TEL 13473 Zondag 28 oktober zullen ongetwij feld vele trimmers, joggers en lange af standatleten het atletiekcomplex van A V Pijnenburg aan de Wieksloterweg te Soest bezoeken om mee te doen aan de cross van de gelijknamige vereni ging- De 27ste Pijnenburgcross in successie, die door de jaren heen vele deelnemers uit en buiten Soest trekt, heeft in de loop der jaren een goede naam opge bouwd onder de vele lopers en loop sters in de regio, en soms ver daarbui ten, reden waarom er weer vele startlus- tigen verwacht worden. Om 11.30 uur zal het eerste startschot klinken voor de prestatieloop over 2,5 km, die bij de jeugd elk jaar weer bijzon der in trek is. Het inschrijfgeld voor de ze loop bedraagt 3 gulden 50. Om 12 uur precies valt het startschot voor de feitelijke Pijnenburgcross over 21 km., die voert door de prachtige bossen van het landgoed Pijnenburg. Goed begaanbare paden en een gegarandeerd autovrij parcours zijn ook deze keer weer de ingrediënten van deze tot de Top-Tien-Lopen behorende cross. In schrijven voor de 21 km, alsmede voor de andere lopen is mogelijk in de kanti ne van v.v. SEC aan de Bosstraat, al waar eveneens de mogelijkheid bestaat zich om te kleden. Het inschrijfgeld voor de 21 km. bedraagt tien gulden, maar het is eveneens mogelijk tegen ad ministratiekosten (zonder herinnering) mee te doen. De afstanden over 5, 10 en 15 km gaan om 12.05 uur van start en voor deze groep bedraagt een inschrijfgeld vijftien gulden per persoon. Behalve de start vindt de finish van de Pijnenburgcross plaats op de atletiekbaan van AV Pij nenburg, alwaar de supporters de gele genheid hebben hun idolen meerdere malen langs te zien komen, alsmede in de gelegenheid zijn de inwendige mens te versterken. Elke deelnemer ontvangt na afloop van de cross een fraaie herinnering, welke in het teken van de 25e Pijnenburgcross staat. Meer informatie wordt u desge wenst gegeven door: Nelleke Boisse- vain, tel. 18641, Jan Veen, tel. 17313 en Wim van Dorrestein, tel. 20727. Het eerste team van de Eemvogels trad zaterdag aan in Maarn tegen het ge lijkwaardig geachte SVMM. Het krachtsverschil werd echter snel duide lijk. Al na enkele minuten kreeg Marco Kuil vanaf de strafworpstip de mogelijkheid de score te openen, wat hij ook deed. Vlak daarna misleidde Linda Bello haar tegenstandster. Ditmaal rondde zij zelf de gecreëerde kans af: 0-2. Het tweede aanvalsvak kreeg zeker niet minder kansen, maar het angstige tegenspel van de SVMM-verdediging werd niet afge straft. Het moest dan ook eerst 1-2 wor den voordat Aukje Wiersma 1L3 maak te. Onmiddellijk daarop kreeg Hilde Mercuur ruimte voor een afstandschot, zij benutte deze door de bal fraai door de korf te schieten. Tot aan de rust bleef de stand 1-4. De rust werd aangepakt om de her en der hoog opgelopen gemoederen te sussen. Onrust, waaraan de scheids rechter zeker debet was. Door onduide lijke beslissingen was coach Henny Dit- meyer te fanatiek geweest. Vooralsnog bleef het bij een mondelinge waarschu wing. Zes minuten na rust werd de te genstander van Hans Baak getracteerd op een gele kaart. Hoewel het mooie er wel af was was het duidelijk dat Eemvo gels de betere ploeg had. SVMM trachtte, inmiddels was de stand 1-6, de wedstrijd weer naar zich toe te trekken. Met een schot vanachter de korf werd het 2-6. SVMM probeerde deze lijn door te trekken, maar kwam niet verder dan 3-6. Al met al een krachtmeting die duide lijk uitviel in het voordeel van de ploeg uit Soest. Door dit resultaat hebben zij zich vast op de tweede plaats in de com- petie genesteld. Zaterdag over een week is de laatste wedstrijd, daarna gaat men de zaal weer in. Overige teams Eemvogels 2 had tegen Nova 9 zicht baar last van het warme weer. Het tem po van de wedstrijd was laag. Eemvo gels kwam eerst op achterstand, maar herstelde zich op tijd. Er werd niet goed verdedigd en Eemvogels had geluk dat Nova hier geen gebruik van kon maken. De Soester thuisploeg won met 12-7, maar zal het volgende week tegen Vin ken beduidend moeilijker hebben. Eemvogels 3 kon het in Utrecht tegen Desto 3 niet bolwerken. Het veteranen- team verloor deze leuke en sportieve wedstrijd met 11-7. Eemvogels Cl was goed op dreef tegen RDZ Cl. De aspiranten kregen veel kansen, waarvan er tien benut werden. De doelpuntenmakers op een rijtje: Ro bin Lub (viermaal), Claudia v.d. Hoed (eenmaal), Danny Anema (eenmaal), Bianca Anema (tweemaal), Sjoerd Lub (eenmaal) en Ronald de Koster (een maal). Daar Eemvogels geen doelpun ten tegen kreeg was de eindstand 10-0. Eemvogels M1 speelde een goede wed strijd tegen Zwaluwen Ml, maar kon niet op tegen deze tegenstander. Het werd 0-5. stekende en gevarieerde servering ge paard gaande met een prima op dreef zijnde buitenaanval bracht die eerste set dan ook een ruime 15-4-overwinning. Alhoewel de Oldenzaalse dames in de tweede set iets meer tegenstand boden was er van Soester-zijde geen sprake van enige verslapping. Er werd goed en geconcentreerd gespeeld en uiteinde lijk werd ook deze set met 15-9 in Soes ter voordeel beslist. De derde set bracht veel spanning en vaak spectaculaire en lange ralleys. So voco kwam achter met 1-4 en leek een terugval te krijgen, maar de dames vochten zich weer langszij. Hetzelfde gebeurde na een 7-9-achterstand, maar opnieuw knokte de ploeg zich terug om daarna zelf het initiatief te nemen en de set met 15-11 winnend af te sluiten. Hulde voor het team met Irene Koele- wijn, Judith Lazonder, Inge Evens, Ma- rianne Goebertus, Ineke Remkes en Astrid de Vries, dat van de eerste tot de laatste set in het veld stond en liet zien dat op mentaal gebied de ploeg, mits goed gemotiveerd, tot heel veel in staat is. Dames 2 Het tweede team van de dames moest aantreden tegen Woudenberg. Beide teams hadden hun eerste wedstrijd ge wonnen en alles leek aanwezig voor een spannende wedstrijd. De praktijk was echter geheel anders, want met goed en gedegen spel wisten de Sovoco-dames hun tegenstandsters volledig te over klassen. Vanaf het eerste moment na men de dames het initiatief en de eerste set werd dan ook met 15-6 afgesloten. De tweede set was voor Woudenberg een ware martelgang. Het komt in het volleybal niet zo vaak voor maar deze middag was het dan toch raak, met maar liefst 15-0 werd de tweede set in Soester voordeel beslist. Aanvankelijk leken de Soester dames de derde set te gemakkelijk op te vatten en Woudenberg nam een voorsprong van 3-6. De Soester coach onderkende het gevaar op tijd en middels een time- out zette hij zijn team weer op het juiste spoor. Het initiatief werd weer geno men en Woudenberg werd op achter stand gezet. Het was uiteindelijk Nanda Westland die als bekroning voor haar goede spel het laatste punt mocht ma ken: 15-9. Al met al een prima competi tiestart voor de Stam/Sovoco-reserves, die met een maximale score van 6 pun ten aan kop gaan in de derde divisie C. De politie heeft zaterdagavond drie Soester knaapjes in de leeftijd van 14 en 15 jaar betrapt op het wegnemen van houten balken bij de nieuwe sporthal aan de Dalweg. Het trio was aan het slepen met acht balken en bleek intussen al een vrachtje thuis te hebben opgeslagen, waaronder een grote houten plaat en enkele ijzeren buizen. De bedoeling was, zoals ze vertelden, met het materiaal een reu- ze-skateboardbaan te maken. Uiter aard had de politie bezwaar tegen dit staaltje van jeugdig initiatief, zodat de ouders werden ingeschakeld. Die zouden ervoor zorgen dat een en an der werd geregeld. Heren 1 Ook de heren van Sovoco wisten zater dag hun uitwedstrijd tegen Salvo uit Maartensdijk in winst om te zetten: 1-3. Aanvankelijk leek het er niet op dat de ze wedstrijd winnend zou worden afge sloten, want door zwak serveren en on geconcentreerd spel kreeg men in de eerste set geen vat op de tegenstander waardoor deze set met 15-9 verloren ging. Prima herstel in de tweede set met goed en snel aanvallend spel. Sovoco nam zelfs een 0-10-voorsprong voordat Salvo iets terug kon doen. De Soester heren gaven de voorsprong echter niet meer uit handen, setwinst derhalve 5-15. De derde set gaf eenzelfde beeld. Goed en geconcentreerd spel van Stam/So voco, waarbij nu ook de service sterk liep. Gevolg: een regelmatige 6-15-sel- winst. De vierde set was bijzonder span nend. Het ging gelijk op tot 4-4, waarna Salvo een 9-4-voorsprong nam. Sovoco vocht zich terug tot 9-9 en ook bij 11-11 waren de ploegen nog in evenwicht. Het was uiteindelijk Ali Moghaddasian die een prima gespeelde wedstrijd be kroonde met een servicebeurt en de stand 11-11 omboog in een 11-15-over- winning voor de Soester heren. Hier mee was een 1-3-overwinning een feit. Nadat een week geleden de A-, B- en C-jeugd een aanvang hebben gemaakt met de competitie, was het nu de beurt van de jongste jeugd van Stam/Sovoco, de mini's. Gespeeld wordt met teams van vier en drie speelsters/spelers. De resultaten waren nogal verschillend. Een positief resultaat behaalde met name het twee de team bij de meisjes mini-4 en het jon gens mini-4-team. Beide teams bestaan voor het grootste deel uit speelsters/ spelers die voor het eerst competitie spelen. Het tweede meisjes mini-4- team behaalde twee duidelijke over winningen op resp. Mintonet 1 en SVH 2. Het teamverband en de nu reeds aan wezige techniek gaf in dit geval de door slag. Het jongens mini-4-team was eveneens goed op dreef. Met name de overwin ning op Spirit 2 was overduidelijk met de setstanden van 15-5 en 15-0. Een zeer goede opslag was de basis voor de zege. Uitslagen: Meisjes BI - Touché BI 3-0 Meisjes B2 - Unicornus B2 2-1 Meisjés B2 - Spirit BI 0-3 Jongens BI - Leos B2 2-1 Meisjes mini 4: Sovoco 1 - Mintonet 1 2-0 Sovoco 1 - SVH 1 0-2 Sovoco 2 - Mintonet 1 2-0 Sovoco 2 - SVH 2 2-0 Meisjes mini-3: Sovoco 1 - AGAVS 1 0-2 Sovoco 1 - Surf 1 0-2 Jongens mini-4 Sovoco 1 - Unicornus 1 0-2 Sovoco 1 - Spirit 2 2-0 De eerste herenteams van IBAS/ AGAVS zijn de eerste twee ronden van de kompetitie zonder enig puntverlies doorgekomen. Het damesteam speel de een goede wedstrijd tegen Gemini 3 maar kwam niet verder dan een gelijk spel. Het eerste herenteam van AGAVS speelde de uitwedstrijd tegen OMS in Putten. Het team van OMS promoveer de vorig seizoen naar de hoogste dis- triktsklasse. Coach Sjaak Koole had zijn jongens vooraf gewaarschuwd voor het simpele maar wel effektieve spel van OMS. De eerste set bleek deze waar schuwing door AGAVS onvoldoende te zijn doorgedrongen. Ondanks schitte rende combinaties van AGAVS wist OMS met zijn ongekompliceerde spel de set naar zich toe te trekken (15-13). De tweede set stelde de ploeg uit Soest de verdediging beter in op de aanvallen van OMS. Dit was de basis voor een overwinning. "Good old" Ron Goet- hals deed het ontbreken van Pieter Ver stoep en Bert Pastoor vergeten en speel de aanvallend een voortreffelijke wed strijd. Met de setstanden 11-15, 12-15 en 10-15 vertrok IBAS/AGAVS met een 3-1 winst op zak weer naar Soester berg. Door deze uitslag staan zij na twee wedstrijden op kop in de rangschikking. Het vorig seizoen naar de eerste klasse gepromoveerde tweede herenteam van AGAVS doet het goed in deze klasse. Het staat fier bovenaan met twee ge- wonnen wedstrijden. Deze keer werd er met 1-3 gewonnen van Leos 2 in Leus den. De kracht van het team betreft het voor de tegenstander zeer afwisselend spel. Zeer snelle aanvallen afgewisseld met een ruime aanval leveren tot nu tot voor de tegenstanders onoverkomelijke problemen op. Daarnaast bezit het team een enorme vechtlust. Deze wed strijd scoorde vooral Emile Voest de door spelverdelder John van Brumme len aangespeelde set ups op hoog nivo. Alleen de eerste set werd weggegeven met 17-15, daarna was alles voor AGAVS (15-12, 15-11), 15-13). Het eerste damesteam van AGAVS moest aantreden in Hilversum tegen het technisch sterke Gemini 3. Gemini won de eerste set doordat AGAVS te onrus tig speelde met 15-12. De tweede set wisten de AGAVS dames de druk te verhogen door zelf het spel te bepalen. Dit resulteerde in een minieme setwinst 13-15. De laatste twee sets waren een gelijkopgaande strijd, die ook in de uit slag naar voren kwam 15-13 verlies en 15-13 winst en een 2-2 wedstrijd uit slag. Het pas geformeerde vierde herenteam van AGAVS speelde ook zijn tweede wedstrijd gelijk. In Leusden werd het geroutineerde Leos 9 een punt afge snoept. Vooral Nico Eken en Norbert Harskamp stelden aanvallend Leos 9 voor onoplosbare problemen. Op zondag 21 oktober organiseert de Warmbloed Paardenfokvereniging "Eemland" op de Kerkstraat, Peter v.d. Breemerweg en het terrein van de fami lie Van de Grift het Nationaal Bonds Kampioenschap Ringsteken 1990. Het kampioenschap is opengesteld voor le den die zijn aangesloten bij de Ned. Bond van Verenigingen van het Aange spannen Paard, die zich door deel te ne men aan zowel verenigings- als dis trictswedstrijden voor dit kampioen schap hebben geplaatst. De deelnemers komen uit diverse pro vincies naar Soest. Voorafgaand aan de wedstrijden en de lunch wordt er een buitenrit door Soest gereden. De WPE iiaar gasten enkele mooie plekjes van Soest laten zien. Zowel tijdens de wedstrijden als de buitenrit wordt er ge reden met authentieke rijtuigen. Tevens zullen veel deelnemers gekleed zijn in de tenues die bij de rijtuigen passen. Route De route die tijdens de buitenrit ge volgd wordt is de volgende: Peter v.d. Breemerweg, Ferd. Huijcklaan, Olijke- weg. Kerkstraat, Veldweg (spoor over), Molenweg, Molenstraat, Albert Cuyp- laan, Dalweg ("langs raadhuis en politie bureau), Beukenlaan, Beetzlaan, Ko- ninginnelaan, Julianalaan, Juliana- plein, Pr. Hendriklaan, Nassauplant- soen (eenmaal rond), V. Weedestraat, Insp. Schreuderlaan, Ir. Menkolaan, Colenso, Vredehofstraat, Amsterdam sestraatweg, voor het hek Baarnse zijde retour Amsterdamsestraatweg, Praam gracht, Stadhouderslaan, Korte Brink- weg, Lange Brinkweg, Eemstraat, Peter v.d. Breemerweg. De buitenrit zal plaatsvinden tussen 10.30 uur en 12.00 uur. Zowel voor Soest als de WPE is dit een unieke dag. Een dergelijk officieel kam pioenschap wordt voor het eerst in Soest verreden en betekent dus een flin ke promotie voor de gemeente. Wie aan sport doet leest de Soester Courant

Soester Courant | 1990 | | pagina 18