MINIP0STER 30X45. combi uon cv/pn advisie iscnociimlÊcr ZOVEEL MENSEN, ZOVEEL WENSEN... VAN UW MOOISTE FOTO 'Wij ouderen maken zelf wel uit wat voor ons relevant is of niet' FOTO* VIDEO «AUDIO Hoezo laserprinters? Hewlett Packard natuurlijk. Kledingbeurs in de Open Hof Drukke ANBO-feestmiddag in de Open Hof slechts WINKELCENTRUM "HARTJE ZUID" - SOEST - TEL 12874 B W zal net zo goed voor bomen zorgen als voor nieuwe auto VERGADERING? SEMINAR? Prinsenhof voorlopig 30 km-zone V erkeersmaatregelen Kerkebuurt WD-statenfractie: 'De Birkt moet groene buffer blijven' ZUIDPROMENADE 15 3768 EM SOEST-ZUID TEL. 02155-12874- Bang&Olufsen i brilmode Ooit kiest u voor mooist Rok mode rondom perfekt. Natuurlijk laanstraat 67 baarn 02154-15588 "Wc hebben niet veel tijd, we zijn al oud en we kunnen niet eindeloos wachten. Ouderen hebben niet voor 't eerst met politiek te maken, ze weten best waar het over gaat en willen zo langzamerhand wel eens af van al het 'bedillerige'', dat o.a. opklinkt uit de welzijnsnota van de gemeente Soest. Wij ouderen maken zelf wel uit wat voor ons relevant is en wat niet." Deze en nog meer strijdvaardige woor den waren vrijdagmiddag te vernemen uit de mond van ANBO-voorzitter Ba rend Blom, tijdens de feestmiddag ter gelegenheid van het 60-jarig jubileum van de Soester ouderenbond in de Open Hof. In bedekte termen kreeg het gemeentebestuur er eventjes van langs. De kritiek vermocht de feestvreugde overigens niet te drukken, want de re ceptie groeide uit tot een bijzonder ge zellige bijeenkomst, waar velen het AN- BO-bestuur kwamen overladen met ge lukwensen en cadeautjes. Het ongedwongen samenzijn met mu ziek, koffie en taartjes werd slechts tij delijk onderbroken voor een aantal sprekers, die door ceremoniemeester J. Hoppenbrouwers - vice-voorzitter van de ANBO-Soest - werden ingeleid. De eerste was P. Pieren, vice-voorzitter van de SWOS. Hij wees o.m. op het feit dat de ouderenbond zowel "links" als "rechts" verenigt, hetgeen leidt tot goed-uitgekristalliseerde standpunten. Nu de vergrijzing toeneemt zullen de ouderenbonden volgens hem niet meer mogen volstaan met allerlei ontspan ningsactiviteiten, maar veel aandacht moeten schenken aan kadertraining. Hij riep vooral de "jongere ouderen" op om plaats te nemen in de besturen van de organisaties die zich voor de belan gen van de ouderen inspannen en bood het ANBO-bestuur een envelop met in houd aan, vergezeld van enkele exem plaren van een oud strijdlied. Namens het gewest en de werkgroep Groepswonen Ouderen Soest sprak de heer P. Konings zijn gelukwensen uit. Hij complimenteerde de bond voor de "voorzetten" waarop zijn werkgroep kon voortborduren en stelde vast dat de structuur die de ANBO sinds enkele ja ren kent (portefeuillehouders) intussen ook door de landelijke organisatie en diverse andere afdelingen is overgeno men. "Open oor' Wethouder Frans Kingma onderstreep te "van ganser harte" het belang van de ouderenbond en liet weten dat het ge meentebestuur - ondanks de kritiek van de ouderenbonden - toch altijd een open oor voor hen heeft. "Dat hoeft echter niet te betekenen dat we het altijd eens zijn, omdat nu eenmaal niet alles wat u wenst realiseerbaar is. Het ge meentebestuur moet immers acht ge ven op het algeméén belang en elke groep tot zijn recht laten komen." Kingma stelde overigens vast dat zowel ouderenbonden als gemeentebestuur "het allemaal goed bedoelen" en altijd weer als vrienden uit elkaar gaan. Hij vond dat de kracht van de ANBO niet alleen in het getal van zijn leden moest schuilen, maar vooral in de kwaliteit van zijn argumenten. Hij meende ten slotte dat de ouderenbonden het ge meentebestuur meer tijd zouden moe ten gunnen. J. Remkes bood namens de katholieke collega's van de KBO felicitaties aan. Hij stelde met genoegen vast dat de drie ouderenbonden - ondanks hun levens beschouwelijke verschillen - op één lijn zitten. Hij deed nog eens een oproep om samen één front te vormen om de stem van de ouderen in Soest - bijna een der de van de totale bevolking - te laten ho ren. "Er ligt een breed veld voor ons, waarop we gezamenlijk een plaats moe ten zien te veroveren," klonk het strijd lustig. ANBO-voorzitter Barend Blom ging kort in op de voorgeschiedenis en wees op de gestage groei van de ouderen bond, die inmiddels landelijk zo'n 190.000 leden telt: 1 op de 67 Neder landers. In Soest zijn het er relatief zelfs aanzienlijk meer: 1 op de 30. In Soest en Soesterberg heeft de ANBO zo'n 1300 leden en samen met de PCOB en de KBO zelfs 2300, zodat 23 van alle 55-plussers in Soest is aangesloten bij een ouderenbond. Motorrijder gewond na aanrijding Een 24-jarige motorrijder werd zon dagavond geschept door een auto op de Dalweg. De 24-jarige Soester wilde vanaf de Dalweg, uit de richting van de Steenhoffstraat de Van Goyenlaan in rijden. Hij zag daarbij de personenauto die uit de tegenovergestelde richting kwam, over het hoofd. Daar men een onderbeenfractuur vreesde, werd de motorrijder voor onderzoek naar Zon negloren gebracht. Donderdag 25 oktober: Op donderdag 25 oktober wordt voor de twintigste keer de kleding beurs in de Open Hof georgani seerd. De opbrengst is dit jaar voor de Stichting Welzijnswerk Soest. Om deze beurs te doen slagen doen de organisatoren een dringend be roep op de Soester bevolking. Zij kunnen goede, gebruikte kleding, schoeisel, en handtassen goed ge bruiken. Daarnaast hopen zij op een groot aantal prijsbewuste kopers om hen weer van bovengenoemde arti kelen af te helpen. De prijzen op de beurs worden, zoals altijd, laag ge houden. Alles wat niet verkocht wordt, gaat niet verloren. De overge bleven goederen worden afgehaald door het Internationale Chr. Steun fonds uit Naarden, via hen zal het zijn weg vinden naar de Derde We reldlanden. Iedereen wordt dus vriendelijk ver zocht zijn kasten overhoop te halen en al het bruikbare in te leveren bij één van de onderstaande inlevera- dressen, herkenbaar aan de raambil jetten. Zuid: Bartolottilaan 29, Van Len- neplaan 4, Middelwijkstraat 28, Birkstraat 60, Steenhoffstraat 42, Braamweg 69, Lange Brinkweg 42, Bosstraat 5, Eikenlaan 77. Noord: Stadhouderslaan 74, Hob- bemalaan 9, Gr. v. Prinstererstraat 14, Julianalaan 6, Hartweg 7, Becke- ringstraat 46, Schoonderbeeklaan 1, Pr. Bernhardlaan 16, Nassaulaan 4, Koninginnelaan 78. West: Wiardi Beckmanstraat 3, G. v.d. Veenstraat 38, Speenkruidstraat 33, Kamperfoeliestraat 30, Smits- weg 5, Eigendomweg 6, Valeriaan straat 98, Bazuin 1, Draailier 8, Wil- laertstraat 32, Scalmeijerpad 22, Choristenpad 83, Hazepad 2, Gan- zetrek 43, Libel 46, Joh. Poststraat 49. WOENSDAG 17 OKTOBER 1990 SOESTER COURANT Foto: Goos van der Wilt. Van negatief en dia Aanbieding geldig t/m 27-10-1990. PAGINA 3 9.95 Antwoord op vragen PvdA De PvdA kan gerust zijn. Het college heeft toegezegd de oude bonten bij het terrein van de voormalige Carolus- school aan de Gen. Winkelmanstraat, waar momenteel gebouwd .wordt, te zullen koesteren als een nieuwe auto. De PvdA had het college een brief ge schreven, omdat zij hadden geconsta teerd dat tussen de monumentale bo men zand uit de bouwputten is opge' slagen en dat er een aantal takken van de bomen waren gezaagd. In een brief aan de fractie van de Partij van de Arbeid leggen burgemeester en wethouders uit dat het zand in overleg met de gemeente is opgeslagen tegen de stammen van de bomen. Volgens hen levert dit geen schade op voor de bo men. De takken, zo zeggen zij, zijn ver wijderd door de afdeling groenbeheer en de sector milieu. "Het betreft hier noodzakelijk onderhoud," aldus het college. Zij menen dat de bomen nu juist door het zand worden beschermd. Wanneer het zand weer wordt gebruikt, zullen andere beschermende maatrege len getroffen worden, zodat de bomen tijdens de verdere bouw geen beschadi gingen op zullen lopen. Het college houdt het wel en wee van de bomen 'nauwgezet in de gaten' en beloven dat gedurende de gehele bouwperiode te zullen blijven doen. ven zijn of haar rommel in de tuin van de buurman te dumpen." (groot of klein) zalen- en partycentrum Telefoon 02155-14282 Bel voor meer informatie: 02155 - 11434 1 ^COMPUTER CONSULTANTS B.V TLTM Hewlett Advisie Computer Consultants b.v mLliM PACKARD Vredehofstraat 13, 3761 HA Soest Pompstation WMN wordt museum Burgemeester en Wethouders hebben besloten de Prinsenhof voorlopig aan te wijzen als 30 kilometer-zone. Het College komt daarmee enigszins tege moet aan de bezwaren van de bewo ners, die na de afsluiting van de Wal deck Pyrmontlaan veel meer sluipver- keer door hun straat zagen komen. Het beloofde verkeersonderzoek, dat uiteindelijk de basis zal moeten vormen voor definitieve oplossingen in Soest- dijk-Oost, vindt deze maand plaats. Volgens de planning komt de studie in november gereed en zal het College zich er in december over buigen. De raads commissie zal er in januari haar zegje over kunnen doen. Tot het vooijaar zullen de bewoners dus met de huidige situatie moeten leven, aldus burgemeester De Widt vorige week tijdens de wekelijkse ontmoeting met de pers. Dat betekent dat de Wal deck Pyrmontlaan in elk geval ook de komende maanden nog afgesloten zal blijven. Vooruitlopend op de uitkom sten van het onderzoek en de besluit vorming wordt de Prinsenhof alvast door middel van borden aangewezen als 30 km-zone. De Widt sloot niet uit dat uiteindelijk het hele gebied als zo danig zal worden aangewezen. Waterleidingmuseum. B. W. zijn in meerderheid bereid hun medewerking te verlenen aan het plan van het Water leidingbedrijf Midden-Nederland, om het oude pompstation aan de Van Weerden Poelmanweg(Soestduinen) te renoveren. De WMN wil op die plek een nieuw kantoor bouwen en het oude pompstation inrichten als museum/ oudheidkamer. Dat is weliswaar strijdig met het bestemmingsplan, maar B. W. willen daarvan wel afwijken. Voor waarde is dat ook de raadscommissie R.O. daarmee kan instemmen. Alleen wethouder Mieke Swinkels (D66) is te gen; zij vreest van een en ander een "verkeersaantrekkende werking". Toren verlicht. B. W. zijn van plan de raad voor te stellen de toren van de Oude Kerk voortaan permanent te la ten verlichten, althans in de avonduren en tot middernacht. Het College komt daarmee tegemoet aan een dringend verzoek van de kunstcommissie van de Oude Kerk-gemeente. Tot nu wordt de toren alleen op feestdagen verlicht. Het College vindt dat er dan wel een nieuwe - energie-zuinige - lichtinstallatie moet komen. Nieuwbouw Gallenkamp Pelsweg. B. W. willen het bouwbedrijf Aanco uit Huizen een stuk grond aan de Gal lenkamp Pelsweg/Birkstraat verkopen, dat gebruikt moet gaan worden als "uit weg" voor een bouwplan van zeven vrije-sectorwoningen (met zes garages) achter de Gallenkamp Pelsweg. De ver klaring van geen bezwaar van de pro vincie kan worden aangevraagd nu het plan ter inzage heeft gelegen. Slechts twee bezwaren zijn daartegen binnen gekomen, die echter niet ontvankelijk zijn omdat ze te laat zijn ingediend. Vol gens B. W. zal er wel gekeken moeten worden naar de sociale-veiligheidsas- pecten van het plan. Geen tuinhuisje. B. W. hebben het verzoek van een bewoner van de Korte Melmweg 13 afgewezen, die had ge vraagd om toestemming voor de bouw van een tuinhuisje. Het bestemmings plan laat dat niet toe, aldus B. W. Bo vendien wordt gevreesd dat het bouwsel de "openheid" aan de Korte Melmweg aantast. Geen showroom. B. W. hebben het verzoek afgewezen om het pand Dal weg 2 te mogen gebruiken als woning met showroom voor antiek en curiosa. Zulk gebruik past volgens het College niet in het bestemmingsplan. Eventueel mag het pand gebruikt worden voor woning met praktijkruimte of kantoor. Composteerbedrijf. B. W. zullen de raadscommissie Milieu voorstellen dat Soest zich terugtrekt uit het com posteerbedrijf op het voormalige riool- waterzuiveringsterein in Soesterberg, waar tot september een proef werd ge nomen met het composteren van bos- afval. Het project moet maar geprivati seerd worden, vinden B. W. Gezien de financiële risico's wil Soest de exploi tatie van het bedrijf in handen geven van de firma Mowi-de Ridder, dat daar toe wel mogelijkheden ziet. De proef was omstreden omdat er onduidelijk heid bestond over de vergunning van de provincie, nadat een omwonende be zwaar had gemaakt. Uitbreiding Smitshof. B. W. staan positief tegenover de uitbreidingsplan nen van twee winkels aan de Smitshof. Het gaat om drankenhandel Impodra en opticien Donker. Het College is be reid 60 vierkante meter grond a f 350 te verkopen aan de eigenaar van het win kelcomplex, de verzekeringsmaat schappij de Nederlanden van 1870. In verband met de Nationale Kam pioenschappen Ringsteken geldt op zondag 21 oktober a.s. een aantal tijde lijke vekeersmaatregelen in een deel van de Kerkebuurt. Tussen 13.00 en 16.30 uur zijn afgesloten de Peter van den Breemerweg (tussen Hooiweg en Oude Kerk), de Ferdinand Huycklaan (tussen Kerkdwarsstraat en Peter van den Breemerweg), en de Neerwegen de Kerstraal (tussen Olijkeweg en Oude Kerk). De ouderen hadden tijdens deANBO- receptie volop gelegenheid voor een ge zellige babbel. Beetje goeie wil Voor de belangenbehartiging van de ouderen staan de organisaties dus sterk, aldus Blom, die wethouder Kingma verder de boodschap meegaf dat de ou derenbonden het ook wel eens leuk zouden vinden als hij het met ze eens was. Met een beetje goeie wil kunnen heel wat wensen van de ouderen al op korte termijn gerealiseerd worden, vond Blom. "Wij hebben niet zo veel tijd als de wethouder." In dat verband maakte hij ook zijn kritische opmerkin gen over de "bedillerige" rol van de po litiek. "Zolang de overheid en de amb tenaren denken te bepalen wat relevant is voor ouderen, hebben wij nog een lange weg te gaan." Aan het eind van het sprekers-rondje huidige Blom twee ANBO-leden voor hun bijzondere inzet: de dames Brakké - die in de soos een voortrekkersrol speelt - en Oranje - de laatste is oud voorzitter en erelid - werden bedacht met een bloemenhulde voor hun inzet en enthousiasme. Wie aan politiek doet leest de Soester Courant Eveline Korthuis over ruimtelijk beleid Een beroemd ontwerp herbergt de nieuwste technieken stel uw systeem samen uit: radio, cassettedeck, platenspeler en cd-speler. Wij demonsteren u 3 jaar garantie vanWeedestraat78 - Soest - Tel.02155-17253 Voor alle zekerheid! technische dienst tel. 02155-10344* De groene buffer tussen Soest en Amersfoort - "De Birkt" - inoet ge handhaafd worden. Dat is het stand punt van de VVD-fractie in provincia le staten van Utrecht, zoals vorige week verwoord door het Soester sta tenlid mevrouw Eveline Korthuis- Elion. Mevrouw Korthuis sprak woensdag avond in "De Soester Duinen" tijdens de ledenvergadering van de VVD- Soest o.a. over het provinciale beleid op het gebied van de ruimtelijke ordening en het milieu, onder het motto: "Bestu ren in de jaren negentig". Volgens haar moet de provincie in de vormgevingen uitvoering van het ruim telijk beleid ervoor te zorgen dat de sterke punten van de provincie behou den blijven. In concreto houdt dat in dat wonen en werken geconcentreerd wor den in de stadsgewesten Utrecht en Amersfoort. De kwaliteit van het wo nen kan echter slechts gepaard gaan met het behoud van groene buffer-zo nes tussen de verschillende gemeenten. De VVD pleit daarom ook op provin cie-niveau voor het behoud van "De Birkt" als groene buffer tussen Amers foort en Soest en is zeker geen voor stander van ver-gaande verstedelijking van het Eemland-gebied. Wel is zij een warm voorstandster van een samen hangend provinciaal beleid op het ge bied van de ruimtelijke ordening, met aandacht voor differentiatie yan het landschap, een in goede banen geleide mobiliteit van de bevolking en' het creë ren van een betere openbaar vervoers planning. Milieu De WD-statenfractie pleit ook voor meer daadkracht in het milieubeleid, Eveline Korthuis-Elion. naast de energie die gestoken wordt in het produceren van studies en rappor ten. Uitgangspunt is daarbij dat de bur gers en het bedrijfsleven gestimuleerd worden hun eigen verantwoordelijk heid in te zien en daarnaar te handelen. Provincies en gemeenten zullen, meer dan voorheen, het milieubeleid gestalte moeten geven in gezamenlijk en nauw overleg met burgers en bedrijfsleven. Daarbij moet uiteraard ook over de provincie- en landsgrenzen heen geke ken worden, aldus mevrouw Korthuis. "Niemand kan het zich meer veroorlo- gediplomeerd optometrist - lid O.V. Beosystem 4500/3500 Omdat nu eenmaal elk mens uniek is moeten de accenten, die de persoonlijkheid onderstre pen, met zorg worden gekozen. Kledingmode, make-up, kapsels- maar ook de keuze van de optiek. Uw vakman-opticien bepaalt waf het beste vooruw ogen is en voorde rest is het woord aan u. Contactlen zen (hard of zacht) of een precies bij u type passend montuur, dat oog- comfort en een modieus accent geeft en ook gewoon lekker zit.

Soester Courant | 1990 | | pagina 3