i Algemene Beschouwingen Gemeenteraad Soest ter gelegenheid van de begroting 1991 ZATERDAG 20 OKTOBER 1990 ie JAARGANG No 3 Uitgave gemeente Soest Staf Voorlichting Raadhuisplein 1 3762 AV Soest Telefoon 02155 - 93777/ 93459/93460 3. GGS: Harry Witte 1. CDA: Cees Verheus 2. VVD: Bert Krijger 5. D66: Adriaan Pothuizen 7, GPV/SGP/RPF: Wiebe Meiiof 6. PS: Leidje Tomassen 4. PvdA: Kees Boerkoel Het CDA wil in 1991: bij ingrijpende plannen de bevol king vanaf de start erbij betrekken; wijkgerichte politie-inzet uitbrei den, meer fiets- dan autosurveillan ce; milieubewustwordingsproces sti muleren; participatie van het bedrijfsleven aan de milieu-educatie; verruiming van het kwijtschel- dings- en minimabeleid t.b.v. men sen met een minimum inkomen; begeleiding naar passend werk van langdurig werklozen en minder heden stimuleren; verruiming dag-opvang ouderen met een 2e project in Molenschot, naast het reeds bestaande in Groot Engendaal. 'Geluk of wijsheid' De eerste plaats, pagina 1 dus, is voor de Soester ingezetenen. Wat de VVD wil staat op bladzijde 3. Gemeente-begroting 1991 Op 22 oktober a.s. om 19.00 uur be gint de gemeenteraad met de behan deling van de gemeente-begroting voor 1991. Het totale gemeentelijk beleid wordt in hoofdlijnen bespro ken. Het ontwerp van de begroting 1991 wordt becommentariseerd. Die Algemene Beschouwingen van de politieke partijen vindt u in deze krant afgedrukt. Ik nodig u gaarne uit de raadsverga deringen bij te wonen. Wilt u meer weten over de begroting dan kunt u contact opnemen met het gemeente lijk IN FOrmatiecentrum. De burgemeester van Soest, J.de Widt. 'Na een nieuw bestuur nu ook bestuurlijke vernieuwing Een van onze wensen vorig jaar was: geld niet onnodig oppotten, maar gebruiken voor wensen uit de sa menleving. Een tweede was het rich ting geven aan de toekomst van Soest door te beginnen aan een Structuurschets. Met u, kiezer, als steun in de rug (be dankt!) boekten we succes. Nu wil len we: over de Structuurschets moet ma ximale inspraak mogelijk zijn; over het voorkeursscenario van B. W. moet in 1992 een raadplegend referendum gehouden worden. 'Alles is mogelijk' Een bijzondere verantwoordelijk heid koestert Progressief Soest voor het zwakkere, de achtergestelde, het bedreigde en het onvervangbare: de mens, de natuur en het milieu. De financiële middelen zijn niet on beperkt en daarom is het een op dracht kennis, creativiteit en vaar digheden in te zetten ten behoeve van bovengenoemde verantwoorde lijkheid. De creativiteit en inzet van Soes- ter(bergse) burgers kunnen en moe ten hierbij zoveel mogelijk ingescha keld worden voor het behoud van het goede, het versoberen van het overdadige en het verbeteren van het nog onvolmaakte. 'Een nieuw geluid, een groe ne lente' Gemeentebelangen Groen Soest wil een nieuw fris geluid zijn in de poli tieke tuin van Soest. Gelet op de ge beurtenissen in de periode 86-90 was het hard tijd dat de gevestigde partijen weer gingen beseffen dat zij er zijn voor het volk en niet ander som. Naast actievoeren tegen slechte plannen kan Gemeentebelangen Groen Soest in deze raadsperiode nu ook een positieve bijdrage gaan leveren aan goede plannen voor de Soesters. Een kritische houding t.o.v. de praktijk kan daarbij niet ontbreken. Onze fractie stelt voor dat B. en W. plannen maakt om de niet meer geïnteresseerde burger bij het beleid te betrekken; in het nieuwe gemeentehuis echt klantgericht te gaan werken; het terrein 'Zonnegloren' niet voor huizenbouw te gebruiken; daarvoor in de plaats nog één bouwlokatie bij de bebouwde kom van Soest te zoeken; falend sociaal cultureel werk niet langer in stand te houden dan nuttis is; buurten bewoonbaarder te maken door veel burgers te betrekken bij het leefklimaat. 'De PvdA wil een goede toekomst voor iedereen' A. Waar kunnen uw kinderen in Soest wonen??? B. Hoe lossen we de verkeersproble men op??? C. Verhogen we de belastingen of betalen we al genoeg??? D. Is sociale vernieuwing kletskoek of een oppepper??? E. Moeten we in Soest kunnen win kelen of niet??? De PvdA kan en wil deze proble men niet alleen oplossen. Wij willen dat met de inwoners van Soest. Door naar elkaar te luisteren en el- kaars standpunten te respecteren. 'Iedere burger had kunnen stemmen...'

Soester Courant | 1990 | | pagina 1