121/2 I 3 AAR; f ANNIE HARTMAN 'Annie Hart- mai TK Koperen jubileum voor Annie Hartman WÊ mM uitgave nieuwe boeken Ter gelegenheid hiervan houdt Annie l_ll IIC vanaf 25 oktober t/m 10 november. UrClN II Uü Tevens presenteert zij U de nieuwste NAJAARS- EN WINTERCOLLEKTIE geshowd door eigen medewerksters. Tijdens de presentatie geweldige aanbiedingen ^7 CONFECTIE- EN STOFFENSPECIAALZAAK rsromv^m t„ CONFECTIE ANNIE ARTMA 28 april 1978 28 oktober 1990 De mode een stapje vooruit in stoffen en confectie! \§~- WOENSDAG 24 OKTOBER 1990 SOESTER COURANT PAGINA 10 12 '/2 jaar speciaalzaak in stoffen, mode naar maat en Op 28 oktober is het twaalf en halfjaar geleden dat Annie Hartman haar 'spe ciaalzaak in stoffen, mode naar maat en confectie' aan de Brinkstraat 29 in Baarn opende. In die tijd is haar win kel uitgegroeid tot een zaak van bete kenis in de regio. Niets is haar teveel. Naast ruim dertigduizend verschillen de stoften, heeft zij een eigen atelier, waar mode op maat gemaakt wordt, een grote collectie confectiekleding voor dames, allerhande accessoires en springt zij ook nog met het grootste ge mak in op laatste trends en evenemen- ,en- "Het is nu eenmaal een hobby van me," verklaart Annie Hartman een voudig. Wie voor het eerst de winkel aan de Brinkstraat 29 binnenstapt, weet eigen lijk niet waar hij moet beginnen met kij ken. Hoog opgetaste rollen stof, meters hoog en meters breed, en vele rekken met damesmode, belemmeren een overzicht in één keer. De medewerk- - sters van Annie Hartman weten echter feilloos waar wat ligt. "Wie bijvoor beeld komt voor stof voor een broek, kan dat beter even vragen. Wij wijzen de klant de weg naar de goede hoek," vertelt Annie Hartman, die naar eigen zeggen volledig op haar geheugen kan vertrouwen. Goede service aan de klant staat dan ook voorop. Het assortiment van de speciaalzaak van Annie Hartman is in de hele regio bekend. Ze heeft zeer ruime keus in stoffen voor wie zelf mode maakt, of voor een ander doel stof zoekt. De meest aparte dessins, streepjes of stip jes, in glans of mat, stretch of stug: met een gerust hart kan gesteld worden dat wat voor stof men ook zoekt, Annie Hartman het heeft. "We hebben hier in derdaad heel veel. Het voordeel is, dat wanneer je een bepaalde stof zoekt, je niet dertig winkels afhoeft, maar slechts één winkel," vertelt Annie Hartman. Een klein voorbeeld: in de collectie vindt men alleen al ruim vierhonderd verschillende ruiten. Naald en draad Maar niet alleen om haar grote collectie modestoffen is zij bekend. Wie zelf niet zo handig is met naald en draad, kan ook bij Annie Hartman terecht. Voor kledingreparaties, het korter maken van broeken, of om een speciaal kle dingstuk op maat te laten maken. In het atelier worden bruidsjurken, doopjurk - jes, avondkleding of vrijetijdskleding gemaakt. Ze vertelt: "Wie een leuk pa troon ziet, kan het meenemen, hier de stof uitzoeken en dan wordt dat in mijn eigen atelier gemaakt." Dat er veel vak manschap in haar zaak aanwezig is blijkt uit het feit dat men zelfs een foto mee kan brengen van die ene speciale jurk of dat aparte pakje. De vakkundige medewerksters van het atelier, die hun opleiding aan de modevakschool heb ben genoten, tekenen het na en maken het. De prijzen voor het laten maken van kleding liggen laag. Wie met een confectie patroon de winkel binnenstapt, is bij voorbeeld voor een broek, exclusief de stof, 75 gulden kwijt. "Maar dan heb je natuurlijk wel een uniek kledingstuk," vertelt Annie Hartman. Zij is erg trots op haar medewerksters en de manier waarop ze hun vak verstaan. "Als je soms ziet wat ze allemaal kunnen, of hoe ze iets weer kunnen repareren: toverwerk!" vertelt ze enthousiast. Wiegjes De werkzaamheden zijn in de loop der jaren uitgebreid. Er worden nu in het atelier bijvoorbeeld ook wiegjes be kleed. Aan de Brinkstraat vindt men ook maar liefst 650 verschillende stof fen om een wieg te bekleden. En met het oog op de naderende kerstdagen zijn er de leukste (gewatteerde) kerst- stoffen ingekocht. Speciale sfeervolle gelegenheidsstoffen om bijvoorbeeld zelf laarzen voor in de kerstboom of vrolijke placemats van te maken. In de cember zal zij ook op een tweetal Weih- nachtsmarkten staan, één in Baarn op 8 december en één in Laren op 15 en 16 december. Daar zal zij haar - weer grote - collectie kerstlinten, waarvan zij er maar liefst drieduizend verschillende heeft, quilts en kerststoffen presente ren. 'Wie een bepaalde stof zoekt, kan dat maar beter even vragen. Wij wijzen dan de goede weg," vertelt Annie Hartman (r.) «tvummüï r' 4* fc. Jubileum Het twaalf en half jarig jubileum van de zaak van Annie Hartman zal aan de klant zeker niet ongemerkt voorbij gaan. Vanaf 28 oktober - de officiële ju bileumdatum - tot aan de kerst is het ze ker de moeite waard een bezoekje aan de Brinkstraat 29 te brengen. Op een groot aantal stoffen en een groot deel van de collectie confectie zal, geheel passend bij het jubileumjaar 'twee keer twaalf en half procent' korting zitten. "Of er in die twaalf en halfjaar veel ver anderd is?" Annie Hartman denkt even na: "Een heleboel is juist hetzelfde ge- De stoffen- en confectiespeciaalzaak van Annie Hartman aan de Brinkstraat 29 in Baarn. Foto: Goos van der Wilt. bleven. Mensen hoeven nog steeds geen drempelvrees te hebben hier binnen te komen. Het is hier nog even lekker makkelijk en rommelig als vroeger. We werken nog steeds met kleine prijsjes, dat geldt zowel voor de stoffen als voor de damesconfectie en de mode op maat uit het atelier. En wat de zaak zelf be treft: nou, de winkel is drie keer zo groot geworden, maar nog steeds te klein!" Bekering Schrijver: Malcolm Muggeridge Uitgever: Arbor In 1982 werd Malcolm Muggeridge be kend Engels journalist, schrijver, den ker en televisiepersoonlijkheid - op bij na tachtigjarige leeftijd opgenomen in de rooms katholieke kerk. Dat was groot nieuws. Want Muggeridge was zijn hele leven een overtuigde niet-ge- lover geweest. "Bekering" bevat de reis van Muggeridge naar die rooms katho lieke kerk; een reis van de rand van de twijfel naar de kern van het gelovig le ven. In het laatste hoofdstuk kijkt Mug geridge vooruit naar de dood: "Ik heb het leven liefgehad en nu heb ik de dood lief als het natuurlijk einde daarvan". De Apocalvpse Schrijver: Emit Bock Uitgever: Christofoor Apocalypse is de naam van het laatste boek van het nieuwe testament, de Openbaring van Johannes. Volgens Emil Bock staat de Openbaring van Jo hannes niet toevallig aan het slot van het Nieuwe Testament en daarmee van de gehele Bijbel. Vooral door de grandioze lijnen van haar architectonische op bouw is de Openbaring van Johannes de voleinding en de bekroning van zo wel de Nieuwtestamentische als Oud testamentische geschriften. De struc tuur van dat bijbeldeel omvat alle gebie den en verdiepingen van het hogere be wustzijn. Het laatste geschrift van de bijbel is het klassieke boek van de intui- tieve spirituele ervaring. De Schepping Schrijver: Franco Ferrucci Uitgever: Wereldbibliotheek 'n Autobiografie van God; zoiets krijgt de mens niet vaak te lezen. Ferrucci heeft er een roman van gemaakt, die een beeld geeft van de schepping van het heelal tot de atoombom. Aan het woord is ec n gevoelige en twijfelende God, die de kans loopt slachtoffer te worden van zijn eigen schepping, 'n Enkel citaat om de sfeer te proeven: intens verlangend naar wat gezelschap zoekt God zijn toe vlucht bij de Paus. "Al sedert onheuge lijke tijde had ik niet met een Paus ge praat, en wie weet hoeveel dingen, die het lot van de wereld konden bepalen, we elkaar hadden kunnen zeggen. Maar toen hij mijn arme kleren zag en mijn bezorgde gezicht, sloot de Paus de ogen en bande me uit ziin blik". Beter Nederlands 1 Auteurs: Dina Bouman/Noorder- meer ea Uitgever: Dick Coutinho Muider- berg Beter Nederlands 1 is een grammaticaal hulpboek voor anderstaligen in Neder land, die al wat meer gevorderd zijn in de Nederlandse taal. De meeste oplei dingen in het Nederlands voor volwas senen vertonen weinig structuur en sa menhang. In Beter Nederlands wordt de samenhang tussen structuur en bete kenis als uitgangspunt genomen. Grammaticale problemen, waarmee de student te maken krijgt als hij gevorderd is in de taal worden per hoofdstuk geor dend en voorzien van uitleg behandeld. Een boekje, dat wellicht ook voor niet- anderstaligen een geweldige steun zou kunnen zijn om wat meer begrip voor de eigen taal te verkrijgen. Laaiende hartstochten Auteur: Wilhelmine Schröder - De- vrient Uitgever: De Sfinx Wilhelmina Schröder-Devrient, gebo ren in 1804, was een gevierd operazan geres in heel Europa. Geen wonder, dat de verwarring buitengewoon groot was, toen dit, zeker voor die tijd, zo erotische boek verscheen. Een juweeltje van ero tiek, tot op het pornografische af, waar bij de later zo verguisde Lady Chatterly totaal in het niets verdwijnt als een kuise versie van Pinkeltje. In 1862 verscheen- voor het eerst dit boek van de toen nog immer zo beroemde operazangeres, die er een tweede leven naast de zangcar rière op na scheen te houden. Latere onderzoekers hebben weliswaar aan proberen te tonen, dat een ander dit geschreven moest hebben, maar zo gaat het zo dikwijls bij goed in de markt lig gende persoonlijkheden, die ineens iets anders blijken te zijn, dan men altijd voor mogelijk had gehouden. Dat past niet in iemands eigen ideaalbeeld. Modern passé Auteur: Jules Deelder Uitgever: De Bezige Bij In Modern Passé bundelt Jules Deelder, die vaak zo opvalt door zijn plastische proza een aantal verhalen uit heden en verleden aan elkaar op een volkomen harmonische wijze. Steeds weer weet hij persoonlijke belevenissen in historisch perspectief te plaatsen op een perfect gestileerde wijze. Jules, vooral bekend om zijn verteltrand, schrijft eigenlijk op dezelfde wijze. Verrassend zijn vooral zijn belevenissen tijdens en na een boe kenbeurs in Berlijn, maar ook zijn Fun in Verdun. Een juweeltje, niet alleen voor op de boekenplank, maar vooral om te lezen en te herlezen. TOV Schrijver: Marcel Verhelst E.A. Uitgever: Pelckmans Kapellen Het gaat hier om een geloofsboek voor jongeren. TOV is het Hebreeuwse woordje voor: goed, heerlijk. Dus wat jonge mensen tof noemen. In het boek komen uitspraken, brieven en inter views voor van jongeren, die rechtuit hun twijfel en hun ongeloof uitdrukken. Maar het boek spreekt tevens over het geloof, dat miljoenen christenen be weegt. Ook de kerk, waarover jongeren - trouwens zij niet alleen - kritisch zijn, komt aan bod. Verder laat het boek de jonge lezer kennis maken met hoe an dere aardbewoners bidden: Joden, Hindoes, Islamieten, Sioux-Indianen en Afrikanen. Mijn geloof het enig ware? Schrijver: Corry Nicolay Uitgever: Ten Have Ons land is multi-kultureel geworden. Er wonen niet meer alleen Nederlan ders, maar mensen uit vele andere cul turen. Het christendom is niet langer meer de enige godsdienst. Wat is de waarheid in die andere geloven? Als een ander geloof ook waarheid in zich draagt, tornt dit dan aan het eigen ge loof? Dit boekje biedt een handreiking bij deze vragen. De gedachten zijn op papier gezet vanuit dagelijkse ervarin gen en beperken zich tot Islamieten, Hindoes, Boeddhisten en Christenen. De schrijfster is christelijk theologe. Om die reden heeft ze de teksten van haar boek voorgelegd aan zeven niet christenen met een ander geloof of le vensovertuiging. Voor haar boekje was dit onmisbaar. Met het gezicht naar het volk Schrijver: Jan Derix Uitgever: DTprodukties Bisschop Gijsen van het diocees Roer mond is totaal vervreemd van zijn pries ters en van het overgrote deel van de rooms katholieken van Limburg. Dat is de mening van 43 priesters en ex-pries ters, die door de schrijver zijn geënquê teerd. Honderd priesters werden aange schreven; 43 werkten aan de uitgave mee. Maar op voorwaarde, dat ze ano niem zouden blijven. Die wens is geho noreerd. Dat geeft toch een beetje onge makkelijk gevoel. Hier is, lijkt het, de weg van de minste weerstand gekozen. Want het is toch haast niet voor te stel len, dat er in het diocees Limburg werkelijk geen priesters zijn, die in het openbaar voor hun mening durven uit komen met alle consequenties van dien. Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant o.a. STOFFEN - MANTELS - PANTALONS - EXCLUSIEVE JACKS - REGENMANTELS met en zonder diverse wintervoerinqen - JAPONNEN - ROKKEN - BLOUSES - BLAZERS - OVERGOOIERS - en POSITIEKLEDING, s Onder het genot van 'n drankje kunt U dan zien wat de mode voor U in petto heeft. U komt toch ook??? De koffie staat klaar!!! Keuze uit meer dan twintig duizend verschillende stofjes. Annie rekent op U. Wij verzorgen al uw verander- en reparatiewerk. Een begrip voor service en kwaliteit. BRINKSTRAAT 29 - BAARN - TELEFOON 02154 - 1 79 93 Wij zijn open: maandag van 13.30 - 18.00; dinsdag t/m vrijdag van 9.00 - 18.00 uur; vrijdag geen koopavond; zaterdag van 9.00 - 17.00 uur.

Soester Courant | 1990 | | pagina 10