nieuws Kinderbios: 'Rik, de smid' P. van Buuren Jazz: 'Dick de Graaf septet' in C-drie Reis door Europa met Lambertus van de Kooij Steps m Vrijdag 26 oktober, 15.45 uur: Uw volkoren specialist Zondagmiddag 28 oktober, 15.00 uur Zaterdagavond in de Vijverhof Stichting Nieuwegeins Theater brengt 'Verre vrienden' van Alan Ayckbourn Volksuniversiteit Soest/Soesterberg De Poolse olifant Vrijdag in C-drie Pools accordeon-kwintet bij Animato Lachen en huiveren met 'De klok sloeg twaalf' van 'De Rietpluim' Speelgoedbeurs in 'de Wegwijzer' (3) Jong geleerd, Frankrijk f i Klachtenuurtje voor buurtvereniging Engh Vrijwilligers Vakature Bank De gehandicapte vrijwillig(st)er Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Soest Bingomiddag 55+ Kledingbeurs in de Open Hof WOENSC Veelenth Een ni aantoc WOENSDAG 24 OKTOBER 1990 SOESTER COURANT PAGINA 12 Cultureel Creatief Centrum Expositie Tot eind oktober worden zeefdrukken en pasteltekeningen tentoongesteld in het witte café van C-drie. Ze zijn ge maakt door Judith Goren Erik Hehen- kamp ter gelegenheid van de openings manifestatie "Change of Atmosphere" van het muziektheater in Amsterdam. Vanaf begin november is er weer een nieuwe expositie te zien in het café. De ze keer zijn het foto's van Huib Limberg en Wim Pin. Een expositie wordt in de regel geopend met een toespraakje, een drankje of hapje. Belangstellenden kunnen dan met het tentoongestelde werk en de maker(s/ daarvan kennis maken. Huib Limberg en Wim Pin heb ben voor een andere benadering geko zen. Zij willen ook graag met belang stellenden praten over hun grootste hobby; foto's. Om nu veel tijd voor ie dereen te hebben, zullen ze in de week enden naar C-drie komen. Wie dus kennis wil maken met beide fotografen, of wil praten over fototechnieken e.d. kan uit meerdere gelegenheden kiezen. Wim zal aanwezig zijn op 10, 18 en 25 november, Huib zal aanwezig zijn op 11,17 en 24 november. Natuurlijk is de expositie ook te bezichtigen tijdens de normale openingstijden van C-drie. Animato De Soester Accordeonvereniging Ani mato geeft op vrijdagavond 26 oktober een concert in C-drie. Voor dit concert hebben zij het Poolse kwintet uit Kato- wice, het "Slaskiwintet" uitgenodigd. De avond begint om 20.00 uur. Voor informatie en reserveren van plaatsen kan men terecht bij Animato. Gitaar-concert Op 27 oktober speelt gitariste Lydia Gitana de sterren van de hemel in haar concert "Musica de Gitana". Liefheb bers van Spaanse muziek zijn van harte uitgenodigd. Het concert begint om 20.15 uur. De toegang is f 10,-, voor houders van pas 65/CJP f 7,50. Jazz-concert Het maandelijkse jazzconcert wordt de ze keer verzorgd door de bekende for matie 'Dick de Graaf-septet'. Het septet heeft zich de afgelopen seizoen ontwik keld tot een hecht ensemble, dat mo menteel tot de top van de Nederlandse jazz en geïmproviseerde muziek gere kend wordt. Het concert begint om 15.00 uur en is gratis toegankelijk. (Zie het artikel elders in deze krant.). Jenny Arean Het nieuwe soloprogramma van Jenny Arean, getiteld: Hel huishoudschool syndroom, wordt op donderdag 29 no vember in C-drie op de planken ge bracht. Jenny Arean is een dame die al jaren in het vak zit en zeker een bepaal de faam heeft. Nu weten de meeste theatergangers niet dat aan het uitko pen van beroemde artiesten een prijs kaartje hangt, wat voor C-drie in vele gevallen niet op te brengen is. Met veel moeite en heel wat praten hebben we toch Jenny Arean kunnen boeken voor een try-out. Dat zij bij het publiek in de smaak vallen kunnen we nu al merken, aangezien er al heel wat reserveringen zijn binnengekomen. "Het Huishoud schoolsyndroom" begint om 20.30 uur. De toegang is f 17.50, voor houders van pas 65 en CJP f 15,-. Wordt verwacht nov.: expositie foto's van Huib Limberg en Wim Pin. 2 nov.: Soestand 8 nov.: schoolvoorstelling "Warawa- ra" van Pruim 9 nov.: kinderbios: Marischka en het wolvenkasteel 17 nov.: jeugdtheater Teele: 'Ding dong, doe jij even open' 23 nov.: kinderbios: Vakantie bij de boswachter 25 nov.: jazz: jamsession 29 nov.: Jenny Arean met "Het huis houdschoolsyndroom" Pro memorie: Cultureel Creatief Centrum C-drie is gevestigd aan de Willaertstraat 49 te Soest. Het telefoonnummer is 22188. C-drie is geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 - 12.30 uur, 13.00 -17.00 uur en 18.30-23.00 uur. Op za terdag is het centrum open van 15.00 - 23.00 uur. Wie van Soest houdt leest de Soester Courant Theater Muziektheater: 20 en 26 november, De Nederlandse Opera met II Ritorno a'Ulisse in patria, Monteverdi. Carré: 9 tot 17 november, Seth Gaai- kema, jubileumshow. e Den Haag: 12 tot 17 februari, Walt Disney on Ice met Pinocchio. 30 november. Toto. Rotterdam: 17 november, BZN, Ahoy. VW Soest - theaterbespreekbu- ro. Toeristische tips Vanaf 1 november tot en met 24 maart is het Fort Loevestein geopend. Iedere zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Daar waar Maas en Waal tezamen komen ligt het fraaie slot. Een perma nente tentoonstelling vertelt u de ge schiedenis Kijkje in eigen winkel Het ideale geschenk is de VW-Iande- lijke kadobon. Gids voor vakantie en vrije tijd. Iedere provincie heeft zijn eigen gids vol met informatie per plaats, hotels, restau rants en toeristische tips. Informatie: WV Soest, Steenhoff- straat 9a, tel. 12075. Geopend: maan dag t/m vrijdag 9.30 - 16.30 uur. ledereen zou wel eens de wijde wereld willen intrekken en veel avonturen be leven. En als er dan ook nog drie prin sessen opgespoord moeten worden, wordt het avontuur heel spannend. Rik is een jonge smid die met zijn twee vrienden Martijn en Anton de wijde wereld intrekt. Ze hebben gehoord dat een ondergrondse koning drie prinses sen gevangen heeft genomen. Rik en zijn vrienden besluiten de prinsessen op te sporen. Maar dat valt echt niet mee en van het luie en gemakkelijke leventje wat ze verwacht hadden, komt ook niet veel terecht. Integendeel, er gebeuren vreemde dingen, waar ze aardig van in de war raken. Maar Rik is een doorzet ter en het lukt hem twee van de prinses sen uit onderaardse gewelven te bevrij den. Dan hebben Martijn en Anton er ge noeg van. Ze laten Rik achter en trek ken weg met de prinsessen. Iedereen beschouwt hen als echte helden en daar willen ze nu eens heerlijk van genieten. Maar Rik gaat op zoek naar de derde prinses... De Nederlandse speelfilm "Rik, de smid" wordt op vrijdag 26 oktober in de kinderbios vertoond en duurt 80 minu ten. De geschikte leeftijd is vanaf 7 jaar en de toegang bedraagt f 2,50. Aanvang 15.45 uur. Nu ook zuurdesem volkoren Brood- en banketbakkerij Winkelcentrum Smitshof Soest - Tel. 1 18 30 Wie aan politiek doet leest de Soester Courant SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 1 41 52 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 2 12 97 Het Dick de Graaf-septet heeft zich het afgelopen seizoen ontwikkeld tot een hecht ensemble, dat tot de top van de Nederlandse jazzmuziek gerekend wordt. Tenorsaxofonist Dick de Graaf had destijds de behoefte om, buiten de gelijkte kaders van de neo-bop, waar hij zich gedurende een aantal jaren had opgehouden, een middelgrote groep met een eigen geluid op te richten. Het werd een aparte combinatie van in strumenten en een bonte verzameling musici met zeer uiteenlopende achter gronden. Dick de Graaf is zelf tenor-sopraan- en altsaxofonist. Heel bijzonder in deze formatie is de Duitse violist Michael Gustorff, met een "oude stijl" achter grond. In de ritmsectie spelen de zeer ervaren, maar bovendien zeer veelzijdi ge Arnold Dooyeweerd op contrabas, de jonge slagwerker Pieter Bast en het bloedserieuze pianotalent Ge Bijvoet. Afkomstig uit de Tilburgse improvisa- tie-scenè is Hans Sparla, de trombonist. Onno Kelk, een bluesgitarist in hart en nieren maakt het septet compleet. De muziek van Dick de Graaf is melo dieus, met grillige, vaak suiteachtige stukken. Hij heeft de voorkeur voor meerdere melodische instrumenten on derling. Bij het schrijven van nieuw re pertoire laat hij zich vaak leiden door de specifieke solistische capaciteiten van zijn bandleden. Ook Onno Kelk en Ar nold Dooyeweerd leveren stukken voor het septet. Dick de Graaf, geboren op 17-11-54 in Nijkerk, volgde tijdens zijn middelbare schooltijd in Hilversum klassieke fluit lessen. Zijn belangstelling voor jazzmu ziek ontstond in die periode bij het be luisteren van radiouitzendingen van de jaarlijkse jazzfestivals uit Loosdrecht en Laren. Met zijn dwarsfluit ging hij naar de improvisatie workshops van Arnold Dooyeweerd in Amsterdam. Daar ont dekte hij dat een luidruchtiger instru ment hem beter van pas zou komen. Het werd de tenorsax, waarop hij op zijn 23e begon. Van 1980-1985 studeerde hij aan het Rotterdams Conservatorium bij de bekende Ferdinand Povel. Meervaartprijs In 1981 deed De Graaf voor het eerst van zich spreken door in een duo-bezet ting met pianist Albert Veenendaal fi nalist te worden op het concours voor aankomende jazzmusici, tijdens het NOS internationaal jazzfestival in de Meervaart, en daar bovendien de Meer vaartprijs te winnen. Vanaf 1982 was hij een aantal jaren actief in de big bands van John Clayton, Jeff Reynolds en Frank Grasso. In 1984 werd hij de vaste tenorist van het Amsteloctet en startte voor het eerst een eigen band; het Dick de Graaf kwartet. Beide bands waren in de perio de 84-87 zeer veel te beluisteren op alle belangrijke podia, festivals en radiopro gramma's in Nederland. In november 87 was voor de Graaf de tijd gekomen om zelf een middelgrote band te beginnen. Dit werd het inmid dels zeer succesvolle Dick de Graaf sep tet, naar aanleiding waarvan hij van de NOS en compositieopdracht voor het Meervaart-festival 1989 ontving. Inter nationaal is Dick de Graaf actief als gastspeler bij de trio's van de Londense pianist Simom Purcell en de Parijse gi tarist Serge Lazarevitch. Van '84 tot '89 was Dick de Graaf hoofdvakleraar saxofoon geïmprovi seerde muziek aan het Arnhems Con servatorium, vanaf '89 vervult bij de zelfde functie aan het Rotterdams Con servatorium. De muziek van het Dick de Graaf septet is vastgelegd op een CD met de titel "November" (Zon en Maan records 890325) en is te verkrijgen tijdens het concert in C-drie en in speciaalzaken. Het concert van het Dick de Graaf sep tet is te beluisteren op zondagmiddag 28 oktober, aanvang 15.00 uur. De toe gang is gratis. De Stichting Nieuwegeins Theater verzorgt a.s. zaterdagavond (27 okto ber) in de grote zaal van de Vijverhof een voorstelling van het blijspel "Ver re vrienden" van de Engelse toneel schrijver Alan Ayckbourn. De uitvoe ring begint om 19.30 uur. Heel Oost-Europa is in beweging. Het "ijzeren gordijn" is doorgeroest en ge heel weggehaald, zodat de grens tussen Oost en West nu open ligt. Maar als je die oude lijn overschrijdt, merk je toch dat nog lang niet alles is als bij ons. Het oosten van Duitsland is ontluisterend arm. Maar een paar kilometer verder, in Polen, is het ook al niet beter. Er staat nog veel te veranderen. Polen heeft zeer vele grote problemen. En dat doet denken aan een olifant. Een olifant is groot en hoe pak je die met blote handen aan? Is er uitzicht op het oplossen van de problemen? Is de "democratisering" daar een goed mid del voor? Welke inzet hebben de Polen om de problemen op te lossen? Vanuit Soest zijn er in de loop der jaren vele intensieve kontakten met de jume- lagestad Kedzierzyn/Kozle opge bouwd. Hoe ontwikkelt zich daar nu het dagelijkse leven? Een antwoord daarop kan men horen tijdens een aktuele le zing, die wordt verzorgd door Bert Krij ger, bestuurslid van de Stichting Jume- lage Soest-Kedzierzyn/Kozle. Datum: dinsdag 30 oktober, 20.00- 22.00 uur Docent: dhr. B. Krijger Adres: De Open Hof, Veenbesstraat 2 Prijs: f 5,- Graag vooraf aanmelden bij de Volksu niversiteit, zodat voor de belangstellen den voldoende documentatie beschik baar kan zijn. Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, Kerkplein 1, Soest, tel. 22195; ge opend: maandag van 10.00-12.30 uur; donderdag van 10.00-13.30 uur. Tijdens een extra concert dat de accor deonvereniging 'Animato'' te Soest in haar jubileumjaar (35 jaar) organi seert op vrijdag 26 oktober a.s. in de zaal van C-drie, presenteert het The Selesian Accordeon QUintet uit de Poolse stad Katowice. Dit kwintet dat in Oost-Europa, Duits land, Frankrijk, Italië en Spanje met enorm veel succes optrad, evenals voor radio en televisie, zal het programma na de pauze verzorgen. The Selesian Ac cordeon QUintet wordt gevormd door docenten van de Muziek Academie van Katowice. Voor de pauze treedt het A-orkest van Animato' voor het voetlicht met een vijftal zeer gevarieerde composities. Op het programma van het kwintet staan werken van hedendaagse Poolse en Ne derlandse komponisten, bewerkingen uit het klassieke repertoire, Poolse Volksmuziek en lichte muziek. Voor liefhebbers van deze muziek is het een unieke gelegenheid om dit fantastische kwintet te komen beluisteren. De aanvang van het concert is 20.00 uur en de toegangsprijs bedraagt f 7,50. Kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar. Ook kan men kaarten reserveren bij M. Phielix, tel. 12633 en J. v.d. Linden, tel. 02154-20004. Toneelverenigittg-b^engt komische thriller: Toneelvereniging 'De Rietpluim' brengt op woensdag 21 en vrijdag 23 november de voorstelling 'De klok sloeg twaalf' van James Reach in de Rank. Een onderhoudende, komische thriller, waarin het draait om een ha chelijke situatie. Schrijven over de inhoud van een thril ler is al een hachelijke zaak. Het woord impliceert immers al dat er iemand het slachtoffer van iets of iemand wordt en dat er naar daders gezocht moet wor den. Het hachelijke zit bij deze thriller zo aan de oppervlakte, dat er maar beter niets over de inhoud onthuld kan wor den. Het begint allemaal heel onschul dig: een meidengroep heeft na een op treden autopech. Omdat het bijzonder slecht weer is, besluiten ze de nacht door te brengen in een onbewoond huis. Onbewoond...? 'De klok sloeg twaalf' is een komische thriller in twee bedrijven door James Reach. De regie is in handen van Cees Ouwens. De voorstellingen beginnen om 20.00 uur precies, de zaal gaat open om 19.00 uur. Kaarten kunnen in de voorverkoop verkregen worden op de volgende adressen: Fam. Hagen, Lange Brinkweg 25, tel. 11416, fam. Posthu- ma. Eikenlaan 81, tel. 20073 en de fam. Ruizendaal, St. Josefstraat 2, tel. 10490. Met het oog op 5 december: Het grote succes van vorig jaar heeft de organisatoren doen besluiten dit jaar wederom een Speelgoedbeurs te orga niseren. Dit zal gebeuren op zaterdag 27 oktober in basisschool "de Wegwij zer' aan de Willaertstraat 41-43. Al lerhande speelgoed en spelletjes kan men op 24 en 25 oktober inleveren om vervolgens op de 27ste te kijken wat 'de goede sint' dit jaar voor moois bij een heeft gebracht. De Speelgoedbeurs wordt georgani seerd door de basisschool 'de Wegwij zer'. Iedereen kan speelgoed inleveren, De Soester Courant publiceert we kelijks een schilderij van de bekende Soester schilder Lambertus van de Kooij (70) uit zijn serie 'Reis door Europa in twintig schilderijen'. Deze serie maakt deel uit van zijn meest recente werk. Van de Kooij werd on der meer bekend door zijn ikonogra- fische schilderijen en materieschil derijen. Deze serie Iaat weer een hele andere kant van de Soester kunstschilder zien. In twintig schilderijen geeft hij weer wat de meeste indruk op hem maakte in de Europese landen die hij allemaal persoonlijk heeft bezocht. Een mooi plekje, een karakteristieke Figuur, prachtige bloemen of een rus tiek uitzicht, waarin hij vaak de sym bolen van het land heeft verwerkt, vormen samen zijn visie op Europa. Zijn voorliefde voor Zuid-Europa, gecombineerd met die voor bloemen en het gebruik van heldere, spranke lende kleuren, resulteerde in deze opmerkelijke serie in een stijl die zich moeilijk in een hokje laat plaatsen. Hij noemt het zelf 'een typische Van de Kooijstijl'. En dat is ongetwijfeld de enige en beste manier om zijn werk te karakteriseren. Het commentaar bij de schilderijen is van de maker zelf. H Op weg naar Zuid-Frankrijk, rijden we door de Provence. Om deze streek wat beter te leren kennen, moet men er wat langer verblijven. Dat is wel de moeite waard want hier heerst wel een heel aparte sfeer. Wat boodschappen doen in een dorpswinkeltje en wat rondzwerven door de wijngaarden. Daar heb ik deze kleine Marianne ont moet. mits het in goede staat verkeert. Het is vanzelfsprekend niet de bedoeling slecht speelgoed te verkopen. Samen met de organisatie wordt de prijs vast gesteld die men voor het speelgoed wil hebben. Daar doet 'de Wegwijzer' 25 procent bovenop. De verhoging komt ten goede aan de school. Speelgoed waar een kind op uitgekeken is of te groot voor geworden is, kan op deze manier een nieuwe, gelukkige eigenaar krijgen. Een smalle beurs en een ge slaagd sinterklaasfeest zijn zo goed te combineren. Allerlei soorten speelgoed zijn welkom. Men denkt bijvoorbeeld aan rollerska tes, lego, computerspelletjes, fietsen, poppenhuizen, garages, treinen, schaatsen, voetbalschoenen e.d. Het speelgoed kan ingeleverd worden op de basisschool 'de Wegwijzer' op woens dag 24 oktober van 14.00 uur tot 16.00 uur en van 19.00 uur tot 21.00 uur, en op donderdag 25 oktober van 10.00 uur tot 12.00 uur en van 19.00 uur tot 21.00 uur. De speelgoedbeurs begint op za terdag 27 oktober om 10.00 uur en duurt tot 13.00 uur. De buurtvereniging De Engh houdt vanaf 15 oktober wekelijks op maan dag een klachtenuurtje voor de bewo ners van De Engh van 16.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 20.00 uur. Bewoners kunnen met hun klachten over de Gemeente, de Woningbouw vereniging, over buren of wat dan ook komen en mensen van de buurtvereni ging De Engh zullen iedereen zo goed mogelijk proberen te helpen. Adres klachten uurtje: Buurthuis Het Kruispunt, Alb. Cuyplaan 200, tel. 21987. De SNT, een regionaal toneelgezel schap met Nieuwegein als "stand plaats", biedt amateurtheater van hoge kwaliteit en heeft al diverse prijzen ge wonnen, o.a. tijdens het eenakter-festi val in de Speeldoos in Baarn. Naast to neelvoorstellingen organiseert de SNT ook workshops en cursussen op thea- tergebied. n Het verhaal van "Verre vrienden" is in beginsel heel simpel. Colin heeft kort geleden zijn verloofde verloren, die door verdrinking om het leven is geko men. Zijn vrienden Paul, Diana, John, Evelyn, Marge en Gordon - die helaas wegens ziekte verhinderd is - nodigen hem uit voor de "tea" om hem een beetje te verwennen en te troosten. Dat blijkt echter niet helemaal te lukken, of eigenlijk: helemaal niet. De eigen pro blemen van de vrienden zijn veel be langrijker... Kortom: Engelse humor, gelardeerd met enig cynisme: lachwek kend en herkenbaar, van de schrijver die o.a. successen schreef als "Slip pers", "Liefde half om half' en "Bed- kwartet". Over de "cast" van dit toneelstuk is nog te melden dat de rol van Paul, een van Colins vrienden, wordt gespeeld door de bekende Soester amateur-acteur Roel de Waard. De SNT is overigens in Soest bepaald geen onbekende. Vorig jaar werd hier een voorstelling gegeven van "Variaties op een huwelijk" voor volwassenen; de speciale kindergroep bracht "Wat is er aan de hand in Sprookjesland?" op de planken. Kaarten voor de voorstelling van a.s. zaterdag (voor bewoners van de Vijver hof gratis) zijn a f 5,- verkrijgbaar bij de Vijverhof, Klarinet 39, tel. 15402. Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Het streven van de Vrijwilligers Vaca ture Bank, om vrijwilligerswerk toe gankelijk te maken en te houden voor iedereen, blijkt in de dagelijkse prak tijk niet eenvoudig te zijn. Bij plaatsing van de gehandicapte medemens moe ten vaak verschillende drempels wor den geslecht; jammer, maar helaas waar. De te onderscheiden drempels zijn: A. Fysieke drempel: de locaties waar vrijwilligerswerk wordt verricht zijn lang niet altijd voor mensen met een rol stoel toegankelijk: géén aangepast toi let, trappen, smalle doorgangen e.d.; B. Psychische drempel: onbekendheid met het fenomeen van de lichamelijk gehandicapten bij sommige medewer kers van organisaties is soms oorzaak van de afwijzende houding om te gaan werken met gehandicapten. De WB Soest probeert door goede voorlichting en gesprekken deze drempel te verla gen; C. Financiële drempel: aangepast ver voer van de gehandicapte vrijwil- lig(st)er kost veel geld en veel instellin gen beschikken niet over de middelen om zelf deze kosten te dragen, terwijl van de gehandicapte vrijwillig(st)er niet mag worden verwacht dat hij of zij deze kosten zelf draagt. De gehandicapten Raad is druk doende iets aan deze problematiek te doen. Po gingen om deze voorzieningen te ver strekken via de AAW (Algemene Ar beidsongeschiktheidswet) hebben tot op heden geen resultaat opgeleverd. Angst voor "oneerlijke concurrentie" en "het arbeidsverdringend effect" vor men een grote blokkade voor een door braak op dit terrein. Misschien dat de brief die staatssecreta ris Ter Veld van Sociale Zaken verzon den heeft op 16 juli aan de Sociale Ver zekeringsraad (SVR) en waarin zij de raad verzoekt om de beoogde soepel heid t.a.v. het maximum te rijden aantal kilometers (17.500 km.) met een bruikleen auto, ook in de praktijk te brengen, een kleine doorbraak zal be werkstelligen. De Vrijwilligers Vakature Bank Soest vraagt deze week speciale aandacht voor onderstaande vakatures: 1-115: Werkgroep Integratie Gehan dicapten vraagt een vrijwillig(st)er voor wat kantoorwerk, administratie, notu leren e.d. Voorkeur voor gehandicapte of WAO-er. 1-107: Stichting voor het Welzijn van Ouderen zoekt voor bemanning van haar receptie telefonisten, die t.b.v. de Ouderenbus de volgende werkzaamhe den verrichten: verwerking van aanvra gen voor vervoer, informatie, opstellen van dienstroosters e.d. 4-103: Internationale hulpverle ningsorganisatie vraagt enkele vrijwil- lig(st)er voor het geven van voorlichting op scholen in Soest. 6-101: Telefonische hulpdienst te Hilversum zoekt meerdere vrijwil- lig(st)ers voor het dienst doen als tele fonische hulpverlener voor gemiddeld 6 uur per week. Leeftijd min. 21 jaar, reiskosten worden vergoed. 19-120: Filmhuis Baarn vraagt vrij willigst )ers voor uiteenlopende werk zaamheden, zoals het draaien van films, programmeren films, publiciteit, bar- werkzaamheden, etc. Vanaf 25 jaar. 19-123: Hobby vereniging voor het bewerken van ruwe stenen vraagt enke le enthousiaste technische mensen voor het onderhoud van hun machine-park- je- Inlichtingen bij de Vrijwilligers Vakatu re Bank Soest, Smitsweg 311, telefoon 12630; openingstijden: maandag 13.30 -15.30 uur; dinsdag t/m donderdag 9.00 - 12.00 uur en 13.30 - 15.30 uur; vrijdag 9.00 - 12.00 uur. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 25 oktober: van 9.30 - 11 30 uur: knutselclub voor volwasse nen die samen mooie dingen maken. Het'kost 2 gulden 50 per persson inclu sief koffie en materialen. Vrijdag 26 oktober: vandaag is het voor de tweede keer Kinderreslaurant. Dit betekent dat kinderen onder leiding van mensen van de Kinderboerderij een heerlijke maaltijd koken. Deze maaltijd wordt om 18.30 uur geserveerd. Zowel kinderen als volwassenen kunnen ko men eten. Het is dus de bedoeling dat kinderen voor volwassen koken. Men kan zich opgeven voor deze maaltijd tot vrijdagmiddag 15.00 uur (telefoon 18136). Op het menu: Quacemole (avocadomousse) met toast als voorge recht. Als hoofdgerecht wordt een Me xicaanse bonenschotel met tortillachips geserveerd. En als toetje meloen met ananascoctail. De prijs voor deze heer lijke maaltijd bedraagt 7 gulden 50 per persoon. Zaterdag 27 oktober: vanaf vandaag bouwt de vogelvereniging 'De Vrije Vogels' allerlei stellages op voor hun jaarlijkse tentoonstelling. Dit betekent dat tot 6 november een aantal activitei ten van de Kinderboerderij niet door kunnen gaan. Wat wel doorgaat: Woensdag 31 oktober: van 14.00 - 16.00 uur worden allerlei spelletjes ge daan en iets rondom het thema 'Die ren'. Wat precies hangt ook van het weer af, maar dat het leuk wordt staat vast! Het kost maar 1 gulden per kind. 03 Stichting Welzijnswerk Postbus 250-3760 AG De Praatpaal Maandagavondsoos Dit is een soos voor verstandelijk ge handicapten, waar allerlei verschillende aktiviteiten georganiseerd worden. Voor deelnemers vanaf 18 jaar. Aktiviteiten: Kleien, verven, handwerken, kleuren, tekenen, kletsen en koffie/thee drin ken, maar ook sjoelen, tafeltennis, kaarten, koken. Natuurlijk wordt er ge luisterd naar de wensen van de deelne mers. Wil je aan geen van de aktiviteiten mee doen, dan kun je ook gewoon ko men voor de gezelligheid. De medewerkers zijn allemaal vrijwilli gers, ondersteund door een beroeps kracht. Zij begeleiden de deelnemers en zorgen dat alles op rolletjes loopt. Maandagavond, 20.00 - 22.00 uur. Kosten: f 3,- per keer, incl. kopje kof fie/thee. Inlichtingen en/of aanmel dingen: tel. 19546. Het Kruispunt Woensdag 24 oictober: Instuif voor de kinderen van 4 t/m 9 jaar. Vandaag gaan we sieraden maken, zoals ringen, oorbellen of armbanden met leer, ga ren, kraaltjes en touw; 14.00 - 15.30 uur; kosten: f 1,-. Woensdag 31 oktober: Vandaag gaan we een verrassingsdoos maken met al lerlei spulletjes en materialen; Kosten: geen. Tijd: 14.00 - 15.30 uur. Leeftijd: 4 t/m 9 jaar. Thee/koffieochtend De koffie/thee-ochtend is er iedere dinsdagmorgen van 9.15-11.15 uur. Bij een kopje koffie/thee kan men een praatje maken, maar ook andere dingen doen b.v. breien, haken, enz. Eigen ideeën zijn van harte welkom. Inlichtin gen: tel. 21987. De Vangrail Woensdag 24 oktober: "Spinnen en Spatten". Spatten met herfstbladeren en spinnen maken met kastanjes met wol. Kosten: f 1,-. Tijd: 14.00 - 15.30 uur. Leeftijd: 4 t/m 9 jaar. Woensdag 31 oktober: Herfstcollages Van allerlei herfstspullen gaan we leuke figuren plakken op grote vellen. Kos ten: f 1,-. Tijd: 14.00 - 15.30 uur. Leef tijd: 4 t/m 9 jaar. Sjoelen: In buurthuis de Vangrail wordt op donderdag 25 oktober een sjoel avond georganiseerd. De kosten bedra gen f 1,50. Aanvang 20.00 uur. Vrijdagmiddag kunnen de oudere bin go-liefhebbers weer terecht in het dien stencentrum van De Vijverhof. Daar kunnen zij meespelen in een speciaal voor hen georganiseerde bingo. Ook dit keer weer mooie prijzen en een rustig tempo. De aanvang is 14.00 uur en de zaal gaat om 13.30 uur open. Donderdag 25 oktober Op donderdag 25 oktober wordt al weer voor de twintigste keer de kle dingbeurs in de Open Hof georgani seerd. Iedereen die op zoek is naar leu ke kleding voor een schappelijke prijs, is van 10.00 tot 16.00 uur van harte welkom. Er is wederom een groot aantal schoe nen, tassen en kleding ingezameld. Eer ste vereiste van deze spullen is echter wel dat zij van goede kwaliteit zijn. Prijsbewuste kopers kunnen morgen dus niet alleen met het oog op de dure wintermaanden die er aan komenmaar ook om gewoon eens rond te kijken wat er voor leuke koopjes zijn, terecht in de Open Hof. De opbrengst van deze twin tigste kledingbeurs komt geheel ten goede aan de Stichting Welzijnswerk Soest. -C. Donderdago vrijetijdsmode het publiek, "j het tot zaterdag geweest,vertel beek. Het pul thousiast op de Zegt de naam relatie tot t niet. Bert Viss zijn optredens niatuurtheatei vakgenoten v Wat de Baai door Wim P« programma vrijdag j.l. aar Bert Visscher verfrissende v van het niet a Allerminst ec zich in een vak scher verstaat publiek alle k£ op nogal nadr rale personag' roert een enke klavier, maar Daar waar zeil name in het pi leidde dit in een soort anu schuifdeuren voor een groc

Soester Courant | 1990 | | pagina 12