D Maakt het u ieu ut BtÉWllWlÉfWljif wmiipÉifiÈ! Bericht voor alle inwoners van Soest MEERWMRDE Steps: nieuwe aanwinst Van Weedestraat Speeldoos De Meerwaarde Polis: investeren in een schone toekomst en een goed pensioen [derboerderij Vrije Teugel' iddag 55+ gbeurs in ;n Hof Een nieuw theatertalent in aantocht: Bert Visscher Wie is bang voor Virginia Woolf? "F" Klachten bezorging Soester Courant msst Cake-actie voor de Zeescouting Soest Actie 'Boeren Planten Bomen' loopt voortreffëlijk Jos Buurlage bij Poëziekring Eemland Feestelijke opening Amnestylaan 100.000,- winnen? '-se-*' TOERKOOP I Reisburo Hilversum PAGINA 12 larpad 53, tel. 18136. lerdüg 25 oktober: van 9.30 - ur: knutselclub voor volwasse- samen mooie dingen maken. 12 gulden 50 per persson inclu- ïe en materialen, ag 26 oktober: vandaag is het tweede keer Kinderrestaurant, kent dat kinderen onder leiding sen van de Kinderboerderij een maaltijd koken. Deze maaltijd n 18.30 uur geserveerd. Zowel i als volwassenen kunnen ko- Het is dus de bedoeling dat voor volwassen koken. Men opgeven voor deze maaltijd tot iddag 15.00 uur (telefoon Op het menu: Quacemole mousse) met toast als voorge- s hoofdgerecht wordt een Me- bonenschotel met tortillachips :d. En als toetje meloen met 'Ctail. De prijs voor deze heer- Itijd bedraagt 7 gulden 50 per ag 27 oktober: vanaf vandaag 3 vogelvereniging 'De Vrije illerlei stellages op voor hun tentoonstelling. Dit betekent ïovember een aantal activitei- le Kinderboerderij niet door aan. Wat wel doorgaat: idag 31 oktober: van 14.00 - worden allerlei spelletjes ge- ets rondom het thema 'Die precies hangt ook van het ïaar dat het leuk wordt staat kost maar 1 gulden per kind. WOENSDAG 24 OKTOBER 1990 SOESTER COURANT PAGINA 13 3 Stichting Welzijnswerk Soest Postbus 250-3760 AG latpaai ondsoos soos voor verstandelijk ge- n, waar allerlei verschillende georganiseerd worden, emers vanaf 18 jaar. ven, handwerken, kleuren, etsen en koffie/thee drin- ook sjoelen, tafeltennis, een. Natuurlijk wordt er ge- r de wensen van de deelne- aan geen van de aktiviteiten lan kun je ook gewoon ko- 2 gezelligheid, rkers zijn allemaal vrijwilli- steund door een beroeps- 2geleiden de deelnemers en lies op rolletjes loopt. )nd, 20.00 - 22.00 uur. per keer, incl. kopje kof lichtingen en/of aanmel- 19546. jispunt 4 oKtober: Instuif voor de t 4 t/m 9 jaar. Vandaag aden maken, zoals ringen, armbanden met leer, ga- en touw; 14.00 - 15.30 f 1,-. 1 oktober: Vandaag gaan ssingsdoos maken met al- es en materialen; Kosten: 1.00 - 15.30 uur. Leeftijd: •chtend lee-ochtend is er iedere en van 9.15 -11.15 uur. Bij Dffie/thee kan men een t, maar ook andere dingen eien, haken, enz. Eigen n harte welkom. Inlichtin- 17. rail l oktober: "Spinnen en itten met herfstbladeren taken met kastanjes met f 1,-. Tijd: 14.00 - 15.30 4 t/m 9 jaar. oktober: Herfstcollages- rfstspullen gaan we leuke :n op grote vellen. Kos- 14.00 - 15.30 uut. Leef- aar. irthuis de Vangrail wordt 25 oktober een sjoel- liseerd. De kosten bedra- nvang 20.00 uur. kunnen de oudere bin- weer terecht in het dien- in De Vijverhof. Daar ïspelen in een speciaal iniseerde bingo. Ook dit ie prijzen en een rustig zang is 14.00 uur en de 1.30 uur open. 25 oktober 25 oktober wordt al- wintigste keer de kle- Open Hof georgani- tlie op zoek is naar leu- een schappelijke prijs, 16.00 uur van harte en groot aantal schoe- :ding ingezameld. Eer deze spullen is echter goede kwaliteit zijn. 9ers kunnen morgen et het oog op de dure ie er aan komen, maar ens rond te kijken wat Pjes zijn, terecht in de irengst van deze twin- rs komt geheel ten ichting Welzijnswerk Veel enthousiaste reacties op nieuwe modezaak Foto: Herman van Dam Donderdagochtend opende de nieuwe vrijetijdsmodezaak Steps de deuren voor het publiek. "En vanaf dat moment is het tot zaterdag aan toe een gekkenhuis geweest,vertelt bedrijfsleider J. Wester beek. Het publiek reageerde zeer en thousiast op de moderne zaak en de jon ge mode. Vrijdagmiddag deelden vier jongedames van Steps strooibiljetten uit om de mensen attent te maken op de winkel. Daarmee kon men ook een leu ke korting in de wacht slepen. "Het publiek was ook enthousiast over het feit dat ze in de nieuwe zaak de ver trouwde gezichten van het personeel van het voormalige Midpub aantroffen. Zij zijn gewoon gebleven," vertelt J. Wester beek. De firma Middelman is bijzonder blij met Steps. Westerbeek: "Ik denk dat deze zaak een aanwinst voor de Van Weedestraat is." Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 Zegt de naam Bert Visscher U iets in relatie tot theater? Waarschijnlijk niet. Bert Visscher beperkte tot nu toe zijn optredens tot feestzaaltjes en mi niatuurtheaters. Als zovele van zijn vakgenoten werd hij daar ontdekt. Wat de Baarnse Speeldoos betreft door Wim Peters, die hem met het programma "Tango aan de Dnepr" vrijdag j.l. aan het publiek voorstelde. Bert Visscher, een in veel opzichten verfrissende verschijning in de wereld van het niet alledaagse entertainment. Allerminst echter een entertainer die zich in een vakje laat plaatsen. Bert Vis scher verstaat de niet geringe kunst zijn publiek alle kanten uit te sturen. Hij zet op nogal nadrukkelijke wijze karikatu rale personages neer, danst, zingt, be roert een enkele keer de toetsen van het klavier, maar speelt vooral de clown. Daar waar zelfdiscipline ontbreekt, met name in het programma voor de pauze, leidde dit in sommige onderdelen tot een soort amusement dat het tussen de schuifdeuren redt, maar ongeschikt voor een groot publiek is. Detailkritiek. Vooral na de pauze maakte Baarn kennis met een artiest die het, afgaande op het brede scala van zijn mogelijkheden, ver zal kunnen bren gen. Vergelijkingen dringen zich op. Bert Visscher, je kunt hem associëren met Tommy Cooper, Herman van Veen, Toon Hermans en Herman Fin kers. Dreigt het moment te komen om te gaan veronderstellen dat Visscher wellicht iets teveel t.v. heeft gekeken, idan rekent de artiest Visscher daarmee iongenadig af; door met zwakke teksten, geforceerde overgangen, maar wel óp een clowneske wijze het publiek op het verkeerde been te zetten. In een on waarschijnlijk hoog tempo wordt er een niet te stuiten hoeveelheid humor ge lanceerd die of je het nu leuk vindt of niet, tenslotte veel waardering oogst. Bert Visscher, wat zijn vak betreft, nog heel duidelijk op zoek naar zichzelf. Nu al echter een entertainer die de kunst verstaat een hoogst plezierige gekte te creëren. Let op, Bert Visscher gaat 't maken. Terecht. Lr. Een vrolijk treurspel of een jammerlijke pret Indien U 's woensdags om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in Uw bezit heeft kunt U tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan dezelf de avond nog nabezorgd. Als U la ter dan 18.30 uur belt kunt U de klacht op het antwoordapparaat inspreken. In dat geval krijgt U de krant de volgende dag in de bus. Altijd handig... Altijd handig, moet de dief hebben ge dacht die er maandag met een bril en een reparatiesetje voor banden vandoor ging. Een 61-jarige man uit Soest deed aangifte van de flauwe diefstal. Zijn spullen zaten achterop zijn fiets. oor uw wijze van sparen en beleggen hebt u invloed op de economie. Want met uw geld worden projecten gefinancierd. En die geven richting de ontwikkeling van onze samenleving. Maar hoe bereikt u dat die ontwikkelingen in de richting gaan die u wenst? DUBBEL RENDEMENT PERSOONLIJK EN ALGEMEEN BELANG Steeds meer mensen ontdekken dat het eigen belang niet los staat van grotere, maatschap pelijke belangen. Zij zien dat voor hun incli- r iduele toekomst een grotere betrokkenheid en invloed op de samenleving nodig is. De MeerWaarde Polis is daartoe een praktische mogelijkheid. Een flexibele serie verzekerin gen waarbij premies en koopsommen worden belegd in bijvoorbeeld schone énergie-projecten. Natuurbehoud wordt via het Wereld Natuur Fonds ondersteund. De MeerWaarde Polis is een gezamenlijk produkt van Triodosbank en Delta Llovd. Met de MeerWaarde Polis oogst u een dubbel rendement: financieel en maatschappelijk. Omdat u investeert in duurzame ontwikke lingen in onze wereld. En tegelijkertijd een goed rendement behaalt. U WILT MEER INFORMATIE? Wanneer het u inderdaad iets uitmaakt, informeren wij u graag uitgebreider over de volgende mogelijkheden-. éénmalige koopsomstorting levensverzekering met lijfrenteclausule aanvullend pensioen oplossing voor pensioenbreuk studiefinanciering kinderen variabel premiebedrag per jaar Wanneer u belt of schrijft, ontvangt u per omgaande de uitgebreide brochure over de MeerWaarde Polis. l'W ONAFHANKELIJKE VERZEKERINGSADVISEUR WEET WAT EEN GOEDE TOEKOMST WAARD IS. delta lloyd is een gedeponeerd handelsmerk van het Wereld Natuur Fonds. adviseurs In.. rrrpcftokwi vatfgort amnrMn A.A. van Breukelen B.V. Koninginnelaan 40. 3762 DG Soest 02155- 17962/23789 Aanstaande vrijdag van 18.30 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur wordt met toestemming van Burge meester en Wethouders van de gemeen te Soest een cakeverkoop-actie gehou den van de Zeescouting Paltz- en Eem- geuzen Soest, ten bate van de vereni ging. Bij deze vereniging zijn meisjes en jongens van 7 tot ongeveer 16 jaar actief bezig. Om de kosten van o.a. de gebouwen en boten te kunnen betalen hopen zij dat deze actie een succes wordt. Door zo'n verse cake te kopen kan men hen steu nen. De cakes worden door de leden van de groep en andere vrijwilligers aan huis te koop aangeboden voor 3 gulden 50 per stuk. Op 26 september ging in de provincie Utrecht de actie 'Boeren Planten Bo men' van start. Een actie waarmee Stichts Landschapsbeheer boeren en andere bewoners van het platteland in de provincie Utrecht wil stimuleren om meer bomen en struiken aan te planten, die een bijdrage leveren aan het landschappelijk karakter van de streek. Stichts Landschapsbeheer geeft hiermee een duidelijke stimu lans, omdat het plantmateriaal en de benodigde beschermingsmiddelen te gen kostprijs worden geleverd. Dat Stichts Landschapsbeheer in een behoefte voorziet bewijst de stand van zaken na drie weken. Inmiddels hebben 135 eigenaren zich aangemeld en de folder 'Boeren Planten Bomen' met het bestelformulier thuisgestuurd gekre gen. Wie alsnog aan deze unieke Utrechtse aanplantactie wil meedoen, kan de folder en het bestelformulier aanvragen bij Stichts Landschapsbe heer in De Bilt, tel. 030-205534. De be stelling moet wel vóór 7 november bin nen zijn! Subsidie Ook de provincie Utrecht wil de aan plant via de actie 'Boeren Planten Bo men' stimuleren. De provincie doet dit door op het plantmateriaal subsidie te verstrekken. Een aanvraagformulier voor de Subsidieverordening Kleine Landschapselementen zit bijgesloten in het informatiepakket dat wordt toege zonden. Bij sommige boeren bestaat er angst dat wanneer zij aan de actie 'Boeren Plan ten Bomen" meedoen of wanneer zij subsidie aanvragen, er direct bemoeie nis van Stichts Landschapsbeheer of van de provincie op hun erf ont staat. "Een angst die ongegrond is", zegt Peter Houtman, de voorlichter van Stichts Landschapsbeheer. "Stichts Landschapsbeheer stimuleert en advi seert de eigenaren, maar heeft zeker geen controlerende taak. En wat veel boeren niet weten: de agrarische standsorganisaties zijn in het bestuur van Stichts Landschapsbeheer verte genwoordigd." Voor de provincie geldt dat zij voordat het subsidiebedrag wordt uitgekeerd, komt kijken of de bomen en struiken zijn aangeplant. "Logisch lijkt mij, want daar wordt de subsidie voor verstrekt. Maar controle daarna vindt er in geen geval plaats!" aldus Houtman. In de regio's waaT de boeren Stichts Landschapsbeheer goed kennen of waar inmiddels een gemeentelijk land schapsonderhoudsplan bestaat, ligt het aantal bestellingen een stuk hoger dan in de rest van de provincie. Maar liefst 110 bestellingen komen uit het Krom me Rijngebied en het westen van de provincie. Houtman: "Misschien dat het enthousiasme van de boeren en an dere bewoners in deze regio's hun colle ga's in de regio Amersfoort-Wouden- berg-Veenendaal kan stimuleren om ook aan de actie 'Boeren Planten Bo men' mee te doen. A.A. van Breukelen introduceert nieuwe pensioenvoorziening Een natuurlijke levensverzekering ge combineerd met een gegarandeerde pensioenvoorziening. Dat is kortweg wat de Meerwaarde Polis inhoudt. A.A. van Breukelen B.V. introduceert deze vorm van pensioenvoorziening in Soest en omgeving. Een pensioenvoor ziening waarbij verder wordt gekeken dan alleen naar het belang van een goede financiële situatie op de 'oude dag'. Het zou immers prettig zijn wan neer men na zijn pensioen nog kon ge nieten van een fikse boswandeling of een vakantie naar een tropisch natuur gebied. Het belang van het behoud van het mi lieu loopt als een rode draad door de sa menleving. De consument wordt door de wasmiddelenproducenten attent ge maakt op produkten die alleen voor een schone was, maar ook voor een schoon milieu zorgen. Auto's worden voorzien van katalysator. Schonere benzine, minder vervuilende verpakkingsmate rialen en gescheiden afvalinzameling moeten de mens behoeden voor de te loorgang van het milieu. De landelijke en lokale politici koppelen ieder wille keurig onderwerp aan het milieu. Sparen voor later, het aangaan van een pensioenvoorziening, lijkt niets met bo venstaande informatie te maken te heb ben. Tot voor kort was dat ook zo. Maar ook op dit terrein heeft men getracht het belang van een schoon milieu te koppe len aan de garantie voor een goede oude dag. Het resultaat is 'de Meerwaarde Polis'. Een eigenlijk heel eenvoudige opzet, met als bedoeling mensen te la ten investeren in schone bedrijven en schone projecten in plaats van (bijvoor beeld) in de chemische industrie. Niet zomaar Een dergelijk project wordt niet zomaar geintroduceerd. Het is ook geen project waar het milieu aan toegevoegd is om dat dat toevallig in de belangstelling staat. "De gedachte te investeren in een schone toekomst, is natuurlijk prachtig. Maar investeerders willen daarnaast ook de garantie dat zij niet straks, door het mislukken van allerlei weliswaar schone maar toch niet erg rendabele projectjes, zonder goed pensioen zitten. Die garantie wordt met de Meerwaarde Polis voor de volle honderd procent ge geven," aldus A.A. van Breukelen. Hij benadrukt nog eens extra dat de men sen geen 'geiten-wollen-sokken-idee' moeten krijgen. "Het feit dat Delta Lloyd met een dergelijke pensioen voorziening komt, zegt eigenlijk al ge noeg." De Meerwaarde Polis is ontstaan uit een initiatief van de Triodosbank in Zeist. Deze bankinstelling werkt op antropo sofische grondslag en zij opperde het idee haar klanten te laten investeren in schone projecten. Een strenge selectie bracht kredietwaardige schone bedrij ven naar voren. Het idee sloeg zozeer aan, dat zij besloten het groot aan te gaan pakken. Zij vonden Delta Lloyd als partner om de geldstroom te realise ren en deze vorm van pensioenvoorzie ning in heel Nederland te introduceren. Belangrijk was, dat de financiële zeker heid van de cliënten niét ondergeschikt werd gemaakt aan een schoon milieu. Het kantoor van A.A. van Breukelen in Soest is het enige in de omgeving dat deze pensioenvoorziening voert. "Be langstellenden konden contact opne men. Serieuze kandidaten kregen de Meerwaarde Polis in hun pakket. We hebben er zelf ook in moeten investe ren. De advertentiekosten van de grote landelijke campagne wordt door de deelnemende assurantiebureau's be kostigd. Maar wij staan hier volledig achter en verwachten er heel veel van," aldus Van Breukelen. Garantie "De Meerwaarde Polis garandeert de cliënten dan ook twee dingen. In de eer ste plaats een gegarandeerd goede pen sioenvoorziening, waarvan het rende ment gelijk is aan dat van iedere andere goede pensioenvoorziening, en in de tweede plaats de garantie dat het geld alleen zal worden geinvesteerd in mi lieuvriendelijke, kredietwaardige pro jecten en bedrijven," aldus Van Breuke len. Een financiële levensverzekering gecombineerd met een natuurlijke le vensverzekering. De groene projecten waarin geinvesteerd wordt, zijn onder meer het Wereld Natuur Fonds, Green- peace, Natuurmonumenten en de Wad denvereniging, maar ook bijvoorbeeld schone energieprojecten, zoals een windmolenpark, schone landbouw grond en de gezondheidszorg. Wie meer informatie wil over de Meer waarde Polis, kan terecht bij A.A. van Breukelen b.v., Koninginnelaan 40, te lefoonnummer 17962. Who 's affraid of Virginia Woolf? is voor het eerst opgevoerd in het Billy Rose Theatre in New York City, op 13 oktober 1962. De schrijver Edward Albee heeft hier met feilloze precisie een perfekte dialoog en dramatische opbouw, binnen drie bedrijven de kern van menselijke relaties weten bloot te leggen. In de haat-liefde verhouding van het echtpaar George en Martha, weerspie geld in het optreden van het bezoeken de koppel, wordt de prestatiemaat schappij tot de kern teruggebracht. Re laties worden kapot gemaakt omwille van persoonlijke vooruitgang. Hart stochten, wensen, frustaties worden tot op het merg toe uitgebeend. De situatie is een nachtelijk "na-feest je" (hoe later op de avond hoe schoner de gasten), tussen twee echtparen, het ene van middelbare leeftijd, het andere een jong stel. De mannen zijn collegae aan een kleine provinciale universiteit. Het oudere echtpaar, door jarenlange oefening in de Hogeschool van het Hu welijk aan elkaar gewaagd, geeft een lesje in kat-en-hond-spel. Het onnozele jonge paar, dat aanvankelijk nog een ogenblikje dacht op een beleefdheids- bezoekje ter kennismaking te zijn, be merkt al ras dat er hier uit een heel an der vaatje getapt wordt. In vier ronden: gastheertje vernederen, gastje grijpen, gastvrouwtje dekken en tot slot als climax kindje liegen. Speeldoos Theater agenda Dinsdag 30 okt., aanvang 20.15 uur: "Wie is er bang voor Virginia Woolf?" Cynisch blijspel met o.a. Pleunie Touw en Hugo Metsers. Kaarten f25,-; Pas 65/CJP f 22,50. Woensdag 31 okt., aanvang 20.15 uur: Dansgroep Krisztina De Chatel Een dansproductie i.s.m. De Flint, waar de voorstelling zal plaatsvinden. Ver trek vanaf De Speeldoos. Kaarten f 15,-. Vrijdag 2 nov., aanvang 20.15 uur: "The sons of The Magnificent 7" Muzikaal programma gekruid met zang, dans en humor. Kaarten f 22,50; Pas 65/CJP f 20,-. Dinsdag 6 nov., aanvang 20.15 uur: "Ties that bind" Maskertheater gebracht door de Engel se groep Trestle Theatre Company. Kaarten f 18,-; Pas 65/CJP f 17,-. Donderdag 8 nov., aanvang 20.15 uur: Helena Toneelstuk met o.a. Ivonne Lex en Martine Geerinckx. Regie: Frans Maas. Kaarten f 20,-; Pas 65/CJP f 18,-. Donderdag 15 nov., aanvang 20.15 uur: "Serenata" Muzikaal programma waarin het optre den van Laurens van Rooyen centraal staat. Kaarten f 17,50; Pas 65/CJP f 16,-. Woensdag 21 nov., aanvang 14.00 uur: "De Grote Meneer Kaktus Show" Kindervoorstelling. Kaarten f 10,-. Donderdag 22 nov.aan vang 20.15 uur: "Cuardo Flamenco" Spaans dansprogramma. Kaarten f 20,-; Pas 65/CJP f 18,-. Zaterdag 24 nov., aanvang 20.15 uur: Cabaret Herman Berkien Kaarten f 20,-; Pas 65/CJP f 19,-. Donderdag 2 9 nov.aan vang 20.15 uur: "De dood van Iwan Iljistj" Solotoneel door Henk van Ulsen. Kaarten f 15,-; Pas 65/CJP f 15,-. Vrijdag 30 nov., aanvang 20.15 uur: "Mevrouw Bijl" Soloprogramma van Martine Bijl. Kaarten f 30,-; Pas 65/CJP f 28,50. Lezing over poëzie van Mulisch Op vrijdag 26 oktober houdt Jos Buur lage in galerie "'t Juffersgat' een lezing over de poëzie van Harry Mulisch. Hij zal door analyse en vergelijking van en kele gedichten de visie van Mulisch op poëzie en de thematiek van het dicht werk belichten. De lezing wordt gelar deerd met de voordracht van een paar gedichten door leden van de Poëzie kring Eemland, die de avond organi seert. Harry Mulisch is bij het lezerspubliek vooral bekend als schrijver van romans, zoals "Het stenen bruidsbed" en "De aanslag". Als romanschrijver debuteer de Mulisch in 1952, als dichter pas in 1971. Al in het begin van zijn loopbaan probeerde Mulisch poëzie te schrijven, maar het duurde enkele tientallen jaren voordat hij in eigen ogen als dichter een niveau had bereikt, dat publiciteit van de poëzie verantwoord maakte. Het grote voorbeeld van de dichter Mulisch is Gerrit Achterberg. De poëzie van Mulisch verscheen in de periode dat zijn proza steeds toeganke lijker werd. Jos Buurlage denkt dat Mu lisch, die in de jaren vijftig veel filosofie in zijn verhalen en romans verwerkte, na 1970 heeft gekozen voor een split sing: aan de ene kant proza dat de lezers niet voor raadsels hoeft te stellen, aan de andere kant filosofie, bijvoorbeeld in de grote studie "De compositie van de wereld" èn in de gedichten. De spreker zal bij de uitleg van de gedichten ge bruik maken van gegevens uit de vroege romans en de filosofische studies van Mulisch, want, zegt hij: "In het oeuvre van Mulisch hangt alles met alles sa men". Het publiek van de lezing heeft geen kennis van het werk van Mulisch nodig. Iedereen die zich interesseert voor poëzie zal de uiteenzetting kunnen volgen. De avond in galerie "'t Juffersgat" be gint om 20.00 uur. De toegangsprijs is f 6,-. Wie een plaats wil reserveren kan contact opnemen met Ans Schuurman (033-802306) of Ellen de Jong (033- 615003). Het adres van de galerie is: Kortegracht 21, Amersfoort. Auto rijdt door na aanrijding na een aanrijding op de Peter van den Breemerweg reed één van de betrokken automobilisten direct door. Het onge luk gebeurde dinsdagmiddag, een 19- jarige Soester reed langs een andere au tomobilist waarbij de buitenspiegels el kaar flink raakten. De spiegel van de 19-jarige Soester begaf het, de andere automobilist reed in de richting van Amersfoort door. Tussen de Eigendomweg en de Vale riaanstraat ligt een nieuwe woonstraat met een nieuwe naam, die op zaterdag 27 oktober a.s. officieel zal worden opengesteld. Die nieuwe naam is Am nestylaan en dat is voor de Amnesty- groep Soest aanleiding een extra feestelijk tintje aan de openstelling te geven. Om 14.00 uur zal burgemeester De Widt met een korte toespraak de Am nestylaan officieel openstellen. P.V.O. zal de stemming ongetwijfeld weten te verhogen met vrolijke muziek, er zullen ballonnen worden opgelaten, de Post duivenvereniging Soest zal een grote vlucht duiven het vrije luchtruim laten kiezen en de bewoners van de Am nestylaan wacht een kleine verrassing. Zo wil de Amnestygroep Soest haar dankbaarheid tot uitdrukking brengen voor bet feit dat ook in onze gemeente erkenning bestaat voor het werk van. Amnesty International. Al sinds 1961 verricht zij dit werk door op onpartijdi ge wijze te ageren voor vrijlating van de duizenden mannen en vrouwen die in de gehele wereld worden vastgehouden vanwege hun godsdienstige of politieke overtuiging, ras, taal, sexe of etnische afkomst en die geen geweld hebben ge bruikt of gepropageerd. In 1990 zijn er nog altijd ontelbare gewetensgevange nen. Gevangenen zijn nog steeds het slachtoffer van oneerlijke processen. Er wordt nog steeds gemarteld. Nog dage lijks worden executies gemeld. Amnes ty International blijft helaas nodig. De Amnestygroep Soest hoopt en ver trouwt op een ruime belangstelling bij de openstelling van de Amnestylaan vanuit de Soester bevolking. Voor na dere informatie kan men zich wenden tot Heieen de Wolf, tel. 23553. U kent ons denkelijk nog niet, maar dat kan verande ren. Wij zijn een Toerkoop Reisburo dat in het hart van Hilversum gevestigd is (tegenover C A). Momenteel liggen de nieuwe wintergidsen bij ons klaar. Of het nu gaaf om een sneeuwvakantie of een zonvakantie in de winter, onze deur staat voor u open. Als u, inwoner van Soest, bij ons, een compleet ver zorgde reis boekt, loopt u de kans korte tijd later 100.000 gulden rijker te zijn! ANVR «BSADVS38UBO wa«> Kerkstraat 86, Hilversum, Tel. 035-43414/43417

Soester Courant | 1990 | | pagina 13