EN WIN EEN GRAN DORADO VAKANTIE VOOR Dl GULDEN HELP GEHANDICAPTE KINDEREN OP HET PAARD De eerste 19 prijswinnaars zijn er f25,- f45,- f30,- f30,- f25,- f35,- f75,- f25,- f45,- f25,- f35,- f75,- f25,- f25,- f 50,- f30,- 'Geweldig, dat het pand er nu staat' GRATIS f50,- Huisconcerten voor Stichting Stimulans hebben geheel eigen charme Colitico L=R EI>DE PLA= 5CHE bram GRAN DORADO en LIMBURG op z'n mooist Z.J. van Homoet Ladbroke OUDWATER BOLWERK HEMA FIAT J.S. NOTA Uitnodiging Uitslag rebuspuzzel (1) Loting rebus Stichting Stimulans door notaris Elferink J.P. de Bruin B. v.d. Linden Ruud Smit Kingh's Hairfashion AB FAAS WASSERETTE GOMMERS W. van Oosten Avro-programma De Uitdaging volbrengt nieuwbouw Stimulans De Korte Duinen Gouden Snaar ^OTSDe -SOES' EN ZIJN OPA Ballon gemeei WOENSDAG 24 OKTOBER 1990 PAGINA 16 WOENSD Limburgers hebben wel de mooiste provincie van ons land uitgezocht. Gran Dorado trouwens ook. Aan de rand van de Peel, een gebied met bossen, heidevelden en vennen, prima vertrek punt voor wandel- en fietstochten, ligt het plaatsje America. In deze omgeving heeft Gran Dorado voor U schitterende onderko mens neergezet. Daar naast kunt U ter plekke gebruik maken van een subtropisch zwembad - golfslagbad, verwarmd buitenbad, whirlpools, zonnehemels en een sau na. Ook tot uw beschik king een 9-holes golf baan en werkelijk alles is aanwezig om het ook uw kinderen in het Limburg se naar de zin te maken. Ook in deze entourage ademen de bungalows een ongekende luxe, hetgeen vooral in het comfort tot uitdrukking komt. GRAN DORADO en LIMBURG op z'n mooist liggen binnen uw bereik, wanneer U deze en de komende weken een kansje waagt met het oplossen van de rebus. Veel sukses en voor straks een onvergetelijke midweek vakantie in Limburg toegewenst. RIJWIEL- EN BROMFIETSHANDEL TOTALISATOR Van Weedestraat 235 Soest - Tel. 2 19 51 Wekelijks: waardebon Van Weedestraat 70 Soest Telefoon 1 65 55 Rademakerstraat 17 S'berg Telefoon 03463 - 5 15 64 Wekelijks waardebon Uw Banketbakker Niewerhoekplein 8 Soest - Tel. 1 13 65 Wekelijks: waardebon Warmte Sound Hoofdstraat 2 Baarn - Tel. 1 23 37 Wekelijks: waardebon BAARN Brink 16 - Baarn Telefoon 1 45 45 Wekelijks: waardebon F.M. Lettenmeijer b.v. Brink 18 - Baarn Telefoon 1 33 26 Wekelijks: GRATIS TANKEN. BRILCENTRUA/l Van Weedestraat 87 Soest - Tel. 1 71 20 Wekelijks: ZONNEBRIL t.w.v. puzzel in deze krant gepubliceerd. U kunt een onbeperkt aantal oplossingen in zenden. De kinderen van Stimu lans brengen bij deze hun hartelijke dank over aan de gulle spon sors, wensen U veel puzzelplezier en straks een fijne mid week-vakantie. Doe mee. Schrijf de op lossing wekelijks op een briefkaart. Nor maal frankeren en, voorzien van minimaal f. 3,- aan extra opge plakte postzegels, ui terlijk binnen 8 dagen na het verschijnen in zenden aan: "HELP GEHANDICAPTE KINDEREN OP HET PAARD". Postbus 510, 3760 AM Soest. Trekking van de prijzen vindt onder notarieel toezicht plaats. De uit slag wordt 14 dagen na plaatsing van iedere Sound Bolwerk, Hoofdstraat 2 - Baarn. 17. Dhr./mevr. M.P. Bos, Koningsweg 38 - Baarn. Waardebon t.w.v. f 25,-. Hema, Brink 16 - Baarn. 18. Dhr./ mevr. A.s. v.d. Spoel, Beatrixlaan 55 - Soest. Waardebon t.w.v. f 35,-. Auto mobielbedrijf F.M. Lettenmeijer bv, Brink 18, Baarn. 19. Dhr./mevr. J. v.d. Velde, Aagje Dekenlaan 47 - Soest. Waardebon t.w.v. f 75,- (licht aanpas sende zonnebril). Brilcentrum J.S. No ta, Van Weedestraat 87 - Soest. Alle prijswinnaars van harte gefelici teerd. De gewonnen prijzen werden reeds aan U verzonden. In de Baarn- sche en Soester Courant van woensdag 31 oktober a.s. worden oplossing en prijswinnaars bekend gemaakt van de rebus die op 17 oktober j.1. werd ge plaatst. "Help gehandicapte kinderen op het paard". Gezien de verplichtin gen die de stichting Stimtulans is aange gaan is uw hulp onmisbaar. Bij voorbaat hartelijk dank. Oplossing; man en paard. Uit de vele goede oplossingen werden opdonderdag 18 oktober j.1. door nota ris mr. H.H. Elferink te Soest de navol gende prijswinnaars getrokken. 1. Dhr./mevr. L. Rondhout, Dorre- steinweg 36 - Soest. Grand Dorado bungalow voor een midweek vakantie naar keuze in Nederland. 2. Mevr. W. Fritz-Maan, Turfstreek 105 - Soest. Waardebon t.w.v. f 25,-. Keurslager J.R de Bruin, Tamboerijn 17 - Soest. 3. Mevr. I. van Randwijck, Jacob Catslaan 9 - Soest. Drankenpakket t.w.v. f 45,-. Wijnhandel B. van der Linden, Burg. Grothestraat 6. 4. Mevr. G. La Rose, Merelweg 2 - Soest. Waardebon t.w.v. f 35,-, Kingh's Hairfashion, Burg. Gro thestraat 36 - Soest. 5. Mevr. A. Schar- roo, Jan Steenlaan 35 - Baarn. Waarde bon t.w.v. f 25,-. Vis specialiteiten Ruud Smit, Van Weedestraat 149 - Soest. 6. Dhr./mevr. Houtveen, Plasweg 35 - Soest. Waardebon t.w.v. f 75,-. Juwe- lier/Horloger Colitico, Van Weede straat 6c - Soest. 7. Dhr./mevr. T.G. van Leijenhorst, Van Goyenlaan 96 - Soest. Waardebon Lw.v. f 25,-. Brood en banketbakkerij A. Faas, Van Weede straat 46a te Soest. 8. Dhr./mevr. W.L. v.d. Spoel, Heuvelweg 6a - Soest. Waar debon t.w.v. f 25,-. Wasserette A.W. de Bree, Van Weedestraat 52 - Soest. 9. Dhr./mevr. H.J. Wisse, Lange Brink- weg 31 - Soest. Gratis toeristenmenu. Restaurant De Korte Duinen, Birk- straat 108 - Soest. 10. Mej. Els Hoek stra, Fazantpad 30 - Soest. Waardebon t.w.v. f 50,-. De Gouden Snaar, Steen - hoffstraat 15 - Soest. 11. Dhr./mevr. D.J. v.d. Brink, Korenbloemstraat 13 - Baarn. Wijnpakket t.w.v. f 50,-. Wijn import Gommers - dr. Rupertlaan 30 - Soest. 12. Mevr. M.M.L. Verhoeven, Prins Hendriklaan 54 - Baarn. Waarde bon t.w.v. f 30,-. Fotoservice Willem van Oosten, Van Weedestraat 147 - Soest. 13. Mevr. R. Stuivenberg, W. Beckmanstraat 439 - Soest. Waardebon t.w.v. f 25,-. Ladbroke Totalisator, Van Weedestraat 235 - Soest. 14. Dhr./ mevr. D. 't Lam, Hartweg 12 - Soest. Waardebon t.w.v. f 45,-. Rijwiel en Bromfietshandel Z.J. van Homoet, Van Weedestraat 70 - Soest. 15. Dhr./mevr. H. Verlaan, G. Borgesiuslaan 9 - Baarn. Waardebon t.w.v. f 30,-. Banketbakke rij Oudwater, Nieuwerhoekplein 8 - Soest. 16. Mevr. L. Caron-Meester, Waldeck Pyrmontlaan 1-2 Baarn. Waardebon t.w.v. f 30,-. Warmte Dankzij de vriendelijke medewerking van het Soester notariskantoor Van Vee- ren Elferink kunnen schoonheids foutjes bij het bepalen van de prijswin naars van de wekelijkse rebuspuzzel, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de actie Nieuwbouw van de Stich ting Stimulans, worden voorkomen'. Mr. H.H. Elferink, in gezelschap van Stichting Stimulans- vertegen woordiger Jan Leijendekker, verrichtte de eerste lo ting onder de goede oplossingen. De prijswinnaarsdie elders op deze pagina staan vermeld, hebben intussen de ge wonnen prijzen thuisgestuurd gekregen. En mocht U het zijn vergeten: met uw deelname aan deze rebusactie maakt u honderden ernstig gehandicapte kinde ren bijzonder gelukkig. Doe dus mee en maak daardoor kans op een van de 19 wekelijkse prijzen. Foto: Herman van Dam KEURSLAGER Tamboerijn 17 - Soest Telefoon 2 24 64 Wekelijks: waardebon WIJNHANDEL Burg. Grothestraat 6 Soest - Tel. 1 27 50 Wekelijks: drankpakket VIS SPECIAAL Van Weedestraat 149 Soest - Tel. 1 52 88 Wekelijks: waardebon Burg. Grothestraat 36 Soest - Tel. 1 77 56 Wekelijks: waardebon Juwelier/Horloger Van Weedestraat 46c Soest - Tel. 1 83 19 Wekelijks: waardebon Brood- banketbakkerij Birkstraat 93 - Tel. 1 23 54 v. Weedestraat 46a Soest Telelefoon 1 38 77 Wekelijks: waardebon A.W. de Bree Van Weedestraat 52 Soest - Tel. 1 52 29 Wekelijks: waardebon WIJNIMPORT Dr. Rupertlaan 30 Soest - Tel. 2 15 57 Wekelijks: wijnpakket FOTOSERVICE Soesterbergsestr. 57 Soest-Zuid-Tel. 1 31 09 Van Weedestraat 147 Soest - Tel. 2 59 42 Wekelijks: waardebon Foto: Herman van Dam Even een telefoontje en u kunt zich re kenen tot de gasten van Hein en Tora Jens. Zij bieden dit seizoen vijf huis concerten aan. Het tweede concert vond plaats op vrijdag 19 oktober j.1. De bariton Matthijs Mesdag, begeleid op het clavecimbel door zijn moeder Geertruide Mesdag-Schuurman, zong liederen op Engelse en Italiaanse tek sten van Purcell en Caccini, Haydn, als mede een cantate van Handel. De liede ren werden afgewisseld door intrumen- taal werk van Purcell, Buil, Philips, Scarlatti en Arne. Voor de pauze mu ziek uit de zestiende en zeventiende eeuw, na de pauze uit de zeventiende en achttiende eeuw. In het concert op 8 december a.s. vol gen aansluitend werken uit de negen tiende en twintigste eeuw. Composities van o.a. Schubert, Brahms, Strauss, Berg en Pijper worden dan uitgevoerd door Simone Verder (alt), Matthijs Mesdag (bariton) en Levin Grout (pia no). Ook voor de verwende concertbezoe ker die de talrijke mogelijkheden van de Randstad weet uit te buiten biedt het verschijnsel huisconcert een geheel ei gen charme. Charme, die natuurlijk ook bestaat uit een persoonlijke ontvangst, maar vooral uit de opstelling van de toehoorders ten opzichte van de uitvoe renden. Door de korte afstand kan vrij nauwkeurig worden waargenomen hoe toon, klank en expressie worden gerea liseerd. Zo hebben de aanwezigen kennis kun nen maken met de expressie- en inter pretatiemogelijkheden van de mooie, goed ontwikkelde baritonstem van Matthijs Mesdag. Mogelijkheden die zich afspeelden tussen jongensachtig- naief en doorvoeld-expressief. Door de directe confrontatie met de uit voerenden, niet alleen tijdens het con cert maar ook in gesprekken tijdens de 9L b RESTAURANT Birkstraat 108 Soest - Tel. 1 37 20 Wekelijks: TOERISTENMENU. ADVIES CENTRUM VOOR AUDIO EN VIDEO Steenhoffstraat 15 Soest - Tel. 1 21 32 Wekelijks: waardebon Vrijdagmiddag, tien over half vijf. De Birkstraat staat vol auto's. Veel be langstellenden hebben zich verzameld op het terrein van Stichting Stimulans. Daar wordt een race tegen de klok ge houden. In de laatste twintig minuten moest alles nog gecheckt worden. Werkt het echt? Was alles echt af? Ter wijl de laatste mensen nog bezig wa ren, kwamen de kinderen er al aan om het pand in te wijden. Om klokslag zes uur werd het duidelijk: het was gelukt. Presentatrice Angela Groothuizen kon trots de sleutel overhandigen aan Peter Bisschop en de kinderen. Binnen vijf dagen is er een volledig nieuw ge bouw op het terrein van Stichting Sti mulans neergezet. De Uitdaging is niet alleen voor het programma, maar ook voor Stichting Stimulans een succes geworden. "Nee, het was zeker geen makkie. Het was ploeteren. De dakbedekkers heb ben 32 uur achter elkaar aan het dak ge werkt om het af te krijgen, die kunnen geen dak meer zien. Uniek om te zien was wel, dat in tegenstelling tot in de normale bouw, de schilders de loodgie ters hielpen en de loodgieters de bouw vakkers. Dankzij de enthousiaste in breng van iedereen uit de omgeving is het gelukt," aldus José van der Mark, producente van het AVRO-programma De Uitdaging. Vijf dagen lang werd dagen nacht door gewerkt aan de uitdaging die Angela Groothuizen voor het Avro-program ma had aangenomen. Geen kleine klus, bleek als snel. Maandagochtend om vijf uur werd het oude pand met de grond gelijk gemaakt. In razend tempo werd een nieuw pand uit de grond gestampt. het is geweldig dat het er staat!" Bis schop wil nog niet teveel ingaan op de gebeurtenissen van de afgelopen week. "We zijn nu bezig om alles op een rijtje te zetten. Binnenkort zullen we de Soes ter bevolking haarfijn uitleggen wat er zich de afgelopen maanden allemaal heeft afgespeeld. In ieder geval wil ik wel kwijt dat we zonder de acties van de Soester bevolking, ondanks de bijdrage van de Avro, helemaal nergens zijn. Er moet immers nog veel meer gebeuren. We zijn er nog lang niet." Hij heeft hele leuke reacties gehad. "Uit Soest en uit Amsterdam. De duivenver- eniging PV de Zwaluw heeft aangebo den een loterij ten bate van Stimulans te organiseren. En de organisatie van Jumping Amsterdam heeft kaarten ter beschikking gesteld om een aantal kin deren van dit spring- en dressuurspek- takel te laten genieten." Vrijdagmiddag mocht een groep kinde ren het pand direct inwijden, zij zouden er meteen het weekend blijven. Onder grote belangstelling van vele ouders en kinderen en alle medewerkers, waaron der Van de Grift, die extra in het zonne tje werd gezet, overhandigde Angela Groothuizen de sleutel. Oproep Niet het pand alleen, ook de inrichting heeft zij bij elkaar weten te krijgen. Op een oproep in het Avro-programma Servicesalon kwam een stortvloed van reacties. Een vijftal vrouwen heeft een dag lang 125 meter stof tot gordijnen verwerkt. Bij een groot meubelwaren huis in Soesterberg mocht zij voor zes duizend gulden meubels uitzoeken. Er waren stapelbedden gekomen, matras sen, dekbedden, servies, een stereoto- ren, een wasmachine, een droogtrom- mel, lakens en ander linnengoed. José van der Mark benadrukt evenals Peter Bisschop, dat, hoewel de op dracht voor het t.v. programma volledig geslaagd is, er in de toekomst nog veel geld nodig is. "Ze zijn er nog echt niet. Maar wij vonden het fantastisch om de ze aanzet te kunnen geven." Het pand waar meer dan 125 vrijwilli gers van maandag tot en met vrijdag dag en nacht aan gewerkt hebben. Matthijs Mesdag zingt voor Stimu lans. Dit alles, gevoegd bij de akoestische kwaliteiten en hebbelijkheden van een woonkamer, geeft het huisconcert een eigen plaats. Dus: even 25295 bellen. S.V. Ruim 125 mensen hebben dag en nacht aan het nieuwe onderdak voor de ge handicapte kinderen die Stichting Sti mulans bezoeken gewerkt. Gekkenhuis Een paar dagen na het gekkenhuis van de vorige week geeft Peter Bisschop toe dat 'hij er nog steeds aan moet wennen'. "Het is allemaal zo snel gegaan. Maar Het is gelukt, het pand is af Presenta trice Angela Groothuizen juicht de spanning weg. pauze, ontstond een levendige uitwisse ling van informatie. Dit versterkt een gevoel van betrokkenheid, dat z'n uit werking op uitvoerenden (denk ik) en toehoorders niet mist. Een vrijblijvende consumptieve instelling komt in een huisconcert behoorlijk onder druk te staan. Deze opgave is van woensdag 24 oktober 1990. Marie en Arie drie. Kleinkinderen. In volgorde var en Marjoke. Zo U met enij Soest" consunn lijkheid dat U z< Arie al eens in moet. Zo Arie bij gi drie" de indruk te passen, word me en attente P gewezen met de vatbare toesprs drie even lief". Een volstrekt ju vatting en een b instelling, maai altijd konsekwt gen. Dat zit zo. Marjoke, de kwaad over het dagen op aard haar beperkt zi gekke bekken, pen van een n bromtol en op spelen van eei vroeger tijden. Het kind is er -1 nig aangebodei broken door sm de alom aanw Marie het sch: wegvoerden en straffend toesp Overigens zij h gemerkt dat 't beste maatjes r eerder vermeit keuken dan we Dan lacht ze mi -maar-niet-aar toch-alleen-vai beïnvloed dooi "t mis. Als de 1 dit merkwaar» eens met haar Bas is de ouds jaar. Een opine al in de eerste I niet op zijn gi kant. Kan 't ki Een alleraardij resses die Arie Speelt bij vo< met de boterh computer. Stai opzichte van A die hij niet ze een blik van: dacht. Blijft over Br: jaar oud, maai ven en dat me der, geheel zie regelmaat pro> voor aflegt. D< aan de telefoi dat hij na zes r zijn. "Zullen v ken", stelde h niet zo lang". I meester in het Uiteraard ble voor zijn verja Om het Mari maken opppe we hem met e den verrassen dat een dergel papieren loop tegemoetkom de toezegging iedere dag mi Sterker nog: o nist krijgen to ge zelf voorloi rol van statio; Verder werd c de mogelijk! snoep te later tijdens de di< laten stopper Arie een verh gevolgen van werd een flits dacht. "Dan inaken Stoppen we sen in. Weet j wens niet erg den meer. Ka den gebeurei Bram, nu al e lijk ook later tanden zal k< "Lijkt op joi nig op afstar Een groter c 1990 niet on In het gem trum zijn al 1 van de balk huis op zate gelaten, bim Tot eind okt geleverd wo FOrmatiece plein 1. De winnaar; een prijs hel

Soester Courant | 1990 | | pagina 16