(stan! ®mmaxi®mtaal 110® SUIKERPRTIËNTEN STRRN SRMEH STERKER 25-jarig jubileum makelaar D. van Wijk Meningen van lezers Het liefst alle belangen van klanten zelf behartigen' Diefstal portemonnee Onder invloed Marokkaans feest Arie en de mentaliteit Hondepoep COMPUTER FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Hoorzitting bij Gedeputeerde Staten Actiegroepen nogmaals op de bres voor behoud Natuurbad Zaterdag 27 oktober: Open huis bij Waterleiding-laboratorium 'Doorrijder' meldt zich 'Zoet met zure regen' op basisscholen Man mishandeld door heetgebakerd duo Computer gestolen bij Van Arkel Aktiviteiten in Zwembad De Turf ZWEMMEN PAGINA 18 WOENSDAG 24 OKTOBER 1990 SOESTER COURANT PAGINA 19 Vorige week was het 25 jaar geleden dat D. van Wijk als makelaar werd beëdigd. De makelaar wilde dat zelf het liefst niet met toeters en bellen vie ren. Die houding is typerend voor hem. Bescheidenheid en integriteit staan voorop bij Van Wijk. 'Wie tevre den is, zegt het voort' is zijn motto. Al 25 jaar is hij actief op alle terreinen van zijn vak, bijgestaan door één mede werkster. Deze mijlpaal verdient dat er even bij wordt stilgestaan. Een kwart eeuw Makelaarskantoor van Wijk b.v.in Soest. En dat, terwijl dit vak niet eens zijn eerste keus was toen hij aan het begin van zijn loopbaan stond. Vorige week woensdag mocht de be kende Soester makelaar D. van Wijk uit handen van NVM-vertegenwoordigers van rayon Amersfoort A.G. Terpstra (voorzitter), E.M. Nefkens (secretaris) en J.H.N. van Heteren (bestuurslid) een oorkonde en een speciale houten staf ontvangen met N VM-stempel ont vangen. Deze huldiging viel hem te beurt omdat het 25 jaar geleden was, dat hij door de vereniging werd beëdigd als makelaar. Een belangrijke gebeurte nis, omdat beëdiging de klant de garan tie geeft met een capabele, betrouwbare makelaar te maken te hebben. Deze garantie krijgt men niet zomaar. Een zware vaktest voor de Kamer van Koophandel moet eerst met goed ge volg worden afgelegd. D. van Wijk was blij met dejubileumcadeau's. Belangrij ker vond hij echter de opmerking van zijn collega-makelaars dat hij bekend stond als 'ontzettend collegiaal en inte ger'. Tweede keus Het makelaarskantoor van D. van Wijk aan de Soesterbergsestraat is een be kend punt in Soest. 25 jaar geleden, na de beëdiging door de Nederlandse Ver eniging van Makelaars, vestigde hij zich daar. In de afgelopen jaren heeft hij een vaste, trouwe klantenkring om zich heen geschaard. En dat, terwijl een car rière in de makelaardij niet zijn eerste keus was. Voordat hij begon met zijn opleiding, was Van Wijk straaljagerpi loot bij de luchtmacht. Omdat er in de burgerluchtvaart geen toekomst voor hem was weggelegd, zocht hij een alter natief. Voorwaarde was, dat hij voor zichzelf wilde beginnen. Zijn interesse in makelaardij bracht hem tot het vol- Een trouwe lezer van desré Móiiumentaaltjes wees mij er op dat de Oude Kerk, eigendom van de Hervormde Gemeente en in gebruik bij de wijkge- meente De Oude Kerk, plaatselijk wordt aangeduid als Torenstraat 1. De consistoriekamer werd aangebouwd in de jaren 1957/1958. Daarvoor bevond zich een kerkeraadskamer in het koor van de kerk. Bedankt voor de reactie. In 1991 wordt de toren (eigendom van de burgerlijke gemeente!) van de Oude Kerk gerenoveerd. Kosten: een half miljoen. De bijna 46 meter hoge kerktoren uit (vermoedelijk) 1441 werd voor 't laatst ingrijpend gerestaureerd in 1905/1906 onder leiding van de bekende rijksbouwmeester dr. P.J. Cuypers. Het voeg- en metselwerk is thans ter hoogte van de nok van de kerk ernstig door erosie aangetast, terwijl de trans van de toren reeds enige jaren van wege de bouwvalligheid voor het publiek gesloten is. De met leien gedekte dakvlakken van de torenspits zullen grotendeels wor den vervangen. Het gescheurde metselwerk van de zuilen tussen de galm- borden zal worden hersteld. Voorts zullen de wijzerplaten van het uurwerk een opknapbeurt ondergaan. Om de renovatiewerkzaamheden naar beho ren te kunnen uitvoeren zal de toren in de steigers worden gezet. In het onderstaand gedicht gaat het eerste vers over het buitenwerk en het tweede vers over het binnenwerk. De getallen duiden guldens aan. EEN FINANCIEEL GEDICHT steigerwerk 75.000 herstel voegwerk/metsel werk 75.000 herstel natuursteen 35.000 herstel omloop en krans 10.000 herstel bedekking toren!galmborden 50.000 herstel uurwerk/wijzerplaat 15.000 vergulden haan/bol 10.000 herstel bliksemafleiding 10.000 herstel vloeren 10.000 herstel voegwerk/metselwerk 25.000 herstel traptreden 10.000 bestrijding houtrot 10.000 herstel houtwerk 10.000 herleggen ingangs vloer 10.000 btw 65.675 voorbereiding/toezicht 40.000 onvoorzien en afronding 39.325 totaal 500.000 De jubilerende makelaar D. van Wijk werd door de N VM in het zonnetje gezet. Foto: Goos van der Wilt. gen van de opleiding. In 1965 begon hij voor zichzelf, nadat hij twee jaar in dienst was geweest bij een andere makelaar. Zijn eigen bedrijf begon hij direct na zijn beëdiging door de Nederlandse Vereniging van Make laars. Zijn vrouw vertelt: "We woonden toen in Baarn, één slaapkamer was in gericht als kantoor en we hadden een bord in de tuin gezet. Naast vier kleine kinderen, hadden we dus ook het be drijf in huis. Ikzelf fungeerde toen als parttime secretaresse." Van Wijk's alternatief voor de lucht vaart bleek een schot in de roos. Zijn rustige, integere manier van werken sprak veel mensen aan. In de jaren die volgden groeide de klantenkring van Van Wijk. Het kleine kantoortje in huis voldeed al snel niet of nauwelijks meer. Toen in 1969 makelaar Lochtenberg er mee ophield en het kantoor aan de Soesterbergsestraat 8 vrijkwam, was de keus snel gemaakt. Daar is Makelaars kantoor Van Wijk dus inmiddels al 21 jaar gevestigd. Het is altijd een bewuste keuze van Van Wijk geweest zijn bedrijf klein te hou den. Hoewel zijn klantenkring in 25 jaar fors is uitgebreid, is de kantoorbezet ting nauwelijks gegroeid. "Hij vindt alle facetten van makelaardij leuk. Hij- houdt ervan alles in éigen hand te hou den, van het begin tot het eind de belan gen van zijn klanten te behartigen en overal bij betrokken te zijn. Nee, hij is geen type om vanachter een bureau te delegeren. Juist het feit dat hij overal zijn persoonlijke aandacht aan kan ge ven en met mensen op pad kan is voor hem heel belangrijk," vertelt zijn vrouw. Zijn rechterhand is zijn secretaresse Ka rin den Hartog, zij beheert het kantoor. "Een ijzersterke kracht, een echte dui zendpoot, waar mijn man heel veel aan heeft," vertelt mevrouw van Wijk. Zoon De 58-jarige makelaar uit Soest is vader van zes kinderen. Hij hoopt dat zijn zoon Alex zijn zaken over een aantal ja ren zal overnemen. Alex van Wijk heeft daar zelf ook wel oren naar, maar beseft hoe moeilijk het zal zijn een persoon als zijn vader op te volgen. Hij vertelt: "Hij heeft zo'n vreselijk goede reputatie. Ik kan het alleen maar slechter doen. Het is ook zeker niet vanzelfsprekend dat ik na mijn opleiding bij hem in de zaak kom. Ik moet van hem eerst bij een an der het vak leren. Hij vindt dat ik het moet verdienen om het bedrijf over te nemen." Een 23-jarige man uit Soesterberg deed aangifte van diefstal van zijn portemon nee. Na het sporten aan de Kerklaan in Soesterberg miste hij zijn eigendom. Er zal 175 gulden in. Op de Amersfoortsestraat hield de po litie in de nacht van vrijdag op zaterdag een 38-jarige automobilist uit Utrecht staande, die door zijn rijgedrag de aan dacht trok. De man moest blazen en kreeg een rijverbod. Hij kon zijn euvel daad afkopen met een transactie van 250 gulden. In de nacht van zaterdag op zondag was het tweemaal raak: Op de Weegbree straat werd een 20-jarige Soester staan de gehouden, die ook een transactie kreeg, en op de Kerkstraat was een 24- jarige Amersfoorter de sigaar. Hij had zelfs te veel op voor zo'n transactie en kreeg dus een proces-verbaal. Op zaterdag 27 oktober is er een groot Marokkaans feest voor iedereen. Van 16.00 tot 18.00 uur is er tevens een tentoonstelling over de Marokkaanse Cultuur. Er zijn o.a. Marokkaanse gebruiks voorwerpen en kleding te bezichtigen. Tevens is er een fototentoonstelling. Ook kan men lekkere Marokkaanse thee en hapjes proeven. Van 20.00 tot 24.00 uur treedt de Ma rokkaanse band 'Ismaëlia" op. Op de feestavond kan men ook eens proeven hoe bijzonder smakelijk de Marok kaanse barbecue is. Toegang tentoonstelling is gratis. Toe gang feestavond/Ismaëlia: f 5,-. De tentoonstelling en het feest vinden plaats in het zaaltje 'Vogelzang', Paral lelweg 7b. De redaktle behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen In te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak- tie mot de inhoud instemt. Arie, ik ben blij datje zelf tot de conclu sie bent gekomen datje stukje over het boekje van de SWOS niet correct was. Toch blijft het jammer datje zo reageer de op het vele werk dat door vrijwilli gers wordt gedaan. Mijn opmerkingen over NSB-propa- ganda kwam blijkbaar wel hard aan. Ik heb nl. in de 2e Wereldoorlog in Am sterdam tussen mijn Joodse vrienden gezien, welke reacties van droefheid en verslagenheid er waren als er weer eens zo'n NSB-er was, die even duidelijk moest maken, hoe hij er over dacht. Dat ik dit kenbaar maakte na het het lezen van je stukje is mijn recht. Vrijheid van meningsuiting is een groot goed. Zo zie je maar, je schrijft iets met de beste be doelingen en dan blijkt dat er vele lezers zijn die diebedoelingen niet zien. Dat een schrijver van een ingezonden stukje, een verkeerde mentaliteit zou bezitten is toch wel erg arrogant opge merkt. Velen, zelfs uit niet verwachte hoek, hebben me bedankt voor mijn opmerkingen tegen het volgens hen toch wel zeer "laag bij de gronds" arti kel. Hieruit blijkt tevens dat er toch nog velen zijn die het met mijn mentaliteit eens zijn en dat ze de mentaliteit van jou niet zo schitterend vinden. Arie, blijf doorgaan met je "Rondje Soest" en probeer daarbij wel de juiste weg te bewandelen, dit tot "heil" van vele lezers van de Soester Courant. Piet de Roos (P. Tulp) Hoeperdepoep zat op de stoep, Kom laten we vrolijk wezen Met dit aloude volksdeuntje in gedach ten liet ik me in het gemeentehuis infor meren over de jongste voorstellen m.b.t. de hondepoepoverlast in Soest- Zuid. Ik verwachtte, en met mij vele buurtgenoten, dat we verlost zouden worden van de overlast die deze viezig heid ons al jaren bezorgt. Verlost van het van tijd tot tijd op je knieën de vloer bedekking te moeten reinigen van de stinkende troep van andermans hond, waarin jezelf of bezoekers ongemerkt hebben getrapt. In mijn argeloosheid ging ik er van uit dat ons gemeentebestuur een vooruit strevende maatregel had bedacht die -voor eens en voor altijd een einde zou maken aan deze middeleeuwse, onhy giënische toestand. Maar wat stelt men nu voor? Met ingang van 1 januari 1991 verzamelt men alle honden uit de buurt en laat ze hun behoefte doen in o.a. de laan waar ik woon, onder het motto: "Het probleem van de hondepoep in Soest-Zuid is opgelost". Deze schijnoplossing houdt niet slechts het verplaatsen van het probleem in, maar ook een te verwachten toename van het aantal ongewenste treffers, in het bijzonder bij de in de aangewezen lanen spelende kinderen. In plaats van elke hondebezitter verantwoordelijk te stellen voor de verontreiniging die zijn hond veroorzaakt, legt men nu het pro bleem bij anderen op de stoep en ont neemt die zelfs de mogelijkheid zich daar in voorkomende gevallen tegen te verzetten. Tot nu toe had ik nog de gele genheid, hetgeen mij een aantal malen is overkomen, de eigenaars van een "aangelijnde" hond die op mijn oprit zijn behoefte had gedaan, te sommeren de rotzooi op te ruimen. Vanaf 1 januari kan hij daar zogezegd "schijt" aan heb ben. Het is mij dan ook ten enemale ondui delijk waarom de veroorzaker van het probleem niet wordt verplicht (zoals dat al eeuwen in ons rechtssysteem ge bruikelijk is) dat probleem zelf op te lossen. En als het hier nu ging om een voor de gewone burger moeilijk oplos baar probleem. Maar het is zo eenvou dig. Iedereen die zijn hond op de open bare weg uitlaat, zorgt er voor de attri buten voor het opruimen van de poep bij zich te hebben en daar op de geëi gende momenten gebruik van te ma ken. Een oude krant en een schepje zijn voldoende. Bij nalatigheid een forse boete. In de Verenigde Staten, weet ik uit eigen waarneming, werkt dit sys teem naar tevredenheid. Nog laat ik de hoop niet varen dat de ge meenteraad het onzalige plan van de poepverplaatsing zal afkeuren. Mocht echter onverhoopt toch tot de voor mij en vele anderen onaanvaardbare maat regel worden overgegaan, dan zal ik' mijn buurtgenoten opwekken te over wegen om een dergelijke vorm van on behoorlijk bestuur ongedaan te maken. In dat geval gaat voor mij de verant woordelijke wethouder de plaatselijke geschiedenis in als "De vieze man van Soest". D. Kat in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 - 61 87 47 De actiegroepen Soest Alarm, Oh Oh, Vrienden Soester Natuurbad hebben vorige week nóg eens hun bezwaren geventileerd tegen de plannen die pro ject-ontwikkelaar M. Taphoorn met het door hem aangekochte Soester Natuurbad heeft. De gelegenheid daarvoor werd geboden tijdens de hoorzitting van Gedeputeerde Staten. De provincie moet binnenkort een defi nitief besluit nemen over de goedkeu ring van het plan, al bestaat hier en daar de verwachting dat G.S. dat maar zullen uitstellen tot er een nieuw (en beter) be stem mingsplan Landelijk Gebied op ta fel ligt. De herziening van dat plan is on langs door de adviescommissie PPC van tafel geveegd èn het valt niet aan te nemen dat het provinciebestuur zich daarvan niets zal aantrekken. Opmer kelijk is wel dat juist het Natuurbad plan in grote lijnen de instemming van de PPC kreeg. De Soester actiegroepen die zich mor dicus tegen het plan-Taphoorn verzet ten zien daarin geen hindernis om be zwaar te blijven maken. Dat gebeurde dus ook vorige week weer. Harry Witte (van Soest Alarm en de politieke vleu gel daarvan: Gemeentebelangen Groen Soest) bracht naar voren Hot plan strijdig is met het provinciale streekplan, dat de groei van het toeris me op de Huevelrug wil voorkomen en dat het plan, gezien de 4000 bezwaar schriften, een maatschappelijk draag vlak mist in Soest. Namens de Vrienden Soester Natuur bad liet G. Beuken weten dat het merk waardig is dat Soest miljoenen pompt in een nieuwe zwembad, terwijl het Na tuurbad wordt afgestoten vanwege een verlies van een half miljoen. Ook vol gens Henk van Arkel (VSN) kan geld geen rol hebben gespeeld, omdat aan biedingen om het bad te pachten de laatste jaren zijn afgewezen. Hij reken de erop dat G.S. en eventueel de Raad van State de bezwaren van de burgers zouden erkennen en honoreren. De exploitant van het restaurant bij het Natuurbad, de heer G. Donkers, depo neerde bij het provinciebestuur een ver zoek tot bemiddeling, met het oog op een reële schadeloosstelling voor de verkoop van de accommodatie, die hij tot oktober volgend jaar huurt. Volgens Donkers is de hem door Taphoorn ge boden ton onvoldoende en draagt de gemeente mede verantwoordelijkheid voor de achteruitgang van zijn bedrijf. Op zaterdag 27 oktober a.s. is het la boratorium van NV Waterleidingbe drijf Midden-Nederland van 10.00 tot 15.00 uur voor het publiek geopend. Een unieke gelegenheid om eens een kijkje achter de schermen te nemen en/of gratis een watermonster te laten analyseren. Dat goed drinkwater niet zomaar uit de kraan komt zal duidelijk worden bij een bezoek aan het moderne WMN-labora- torium, waar men nauwlettend toezicht houdt op de kwaliteit van het drinkwa ter dat dagelijks door WMN aan circa 1 miljoen mensen geleverd wordt (jaar lijks circa 70 miljard liter). WMN be hoort hiermee tot een van de grootste waterleidingbedrijven van Nederland. Naast de controle van drinkwater vindt ook de controle van het water van een groot aantal zwembaden op dit labora torium plaats. De medewerkers van het laboratorium zijn gaarne bereid vragen te beantwoor den en uitleg te geven bij de opgestelde apparatuur. Tevens zal er een videopre sentatie te zien zijn. Voor de jongste be- zoekertjes is er een "kleurhoek" inge richt, zodat ook zij zich niet behoeven te vervelen. Watermonsters Een buitenkansje is de mogelijkheid om geheel gratis een watermonster te laten onderzoeken o.a. op de hoeveelheid lood, clacium/magnesium en nitraat. De politie is zeer te spreken over het ge drag van een 18-jarige Amersfoorter, die vorige week tegen wil en dank een aanrijding veroorzaakte op de Birk- straat. Doordat een onbekend gebleven tegenligger de middenstreep wat al te royaal overschreed week de Amers foorter uit naar rechts, waardoor hij een geparkeerde auto schampte. Die was het eigendom van een 44-jarige Soes ter. De jongeman meldde zich direct na aankomst in zijn woonplaats bij de poli tie. En zo hoort het ook, stelt de Soester politie vast. De schade zou onderling geregeld worden. Alle basisscholen in de provincie Utrecht krijgen deze week een folder in de bus over het projekt "Zoet mét zure regen". Zure regen is een milieupro bleem waar jong en oud mee te maken hebben. Het valt niet mee om oorzaken en gevolgen van zure regen te begrijpen. Er is wel een manier om er meer over aan de weet te komen: Zelf onderzoek doen. Afgelopen jaar hebben 400 scholieren in de provincie Gelderland enthousiast meegedaan met het zure regen onder zoek. AI eerder deden honderden leer lingen in Brabant onderzoek naar re genwater. "Zoet met zure regen" heet het projekt in Utrecht. Het onderzoek begint een week na de herfstvakantie 29 oktober 1990 - en duurt een maand. De leerlingen beschrijven iedere dag de weersomstandigheden en kontroleren buiten op het schoolplein de regenme ter. En... als er regen is gevallen meten ze hoe zuur de regen is. Naast deze inventarisatie doen de leer lingen proefjes om erachter te komen wat zuur is. Wat betekent zuur voor planten en dieren? En hoe kun je de ge volgen van zure regen zien in de natuur en in je eigen buurt? De gegevens uit de hele provincie wor den verzameld en in kaart gebracht. Te vens worden de resultaten vergeleken met 'officiële' gegevens van het Rijksin stituut voor Volksgezondheid en Mi lieuhygiëne (R.I.V.M.) uit De Bilt. In december verschijnt een eindrapport voor de leerlingen. De scholen die mee willen doen kunnen zich voor 1 juli opgeven bij het provin ciaal konsulentschap natuur- en mileu- edukatie of bij de schoolbiologische dienst in de eigen gemeente. Na opgave ontvangen ze de benodigde informatie en een meetpakket. Dit projekt komt tot stand door bijdra gen van het Wereld Natuurfonds, het K.F.-Heinfonds en het Anjerfonds. Informatie: Konsulentschap Natuur- en Milieu-edukatie, Huize Oostbroek, Bunnikseweg 39 De Bilt, tel. 030- 210599 (tijdens kantooruren). Het maakt niet uit wat voor water men wil laten onderzoeken, of het nu bij voorbeeld uit het aquarium, de vijver of de tank van de caravan komt. Voor waarde is natuurlijk wel dat men een schone fles gebruikt. Bij grote drukte is het mogelijk dat de analyse enkele da gen later thuisgestuurd wordt. Het adres van het laboratorium is Reac- torweg 47, Utrecht. Vanaf het Centraal Station bereikbaar met buslijn 37, die tien minuten vóór het hele en tien minu ten vóór het halve uur vertrekt; uitstap pen bij de bushalte Atoomweg, aan de achterzijde van het WMN-complex. Een 45-jarige man uit Soest begon zondagavond nietsvermoedend aan een avondwandelingetje over de In- singerstraat en eindigde enige tijd later met kneuzingen en blauwe plekken in de tuin van een bewoner van de Ganzetrek. Twee zeer heet gebakerde jongens bezorgden hem verwondingen en de schrik van zijn leven. Terwijl de man rustig liep te wande len werd hij gepasseerd door een drietal jongens op brommers. Eén van hen gooide een brandend peukje in zijn richting. Toen de man daar een opmerking over maakte, ont stond ruzie met twee van de jongens. De man liep door, maar de twee vrienden kwamen hem achterna en deelden een aantal rake klappen uit. De derde jongen probeerde de boel, zonder resultaat, te sussen. Na deze mishandeling volgde weer een woor denwisseling, met als gevolg dat de twee hun eerdere actie nog eens dun netjes overdeden. De man kwam te recht in een tuin aan de Ganzetrek, de jongen schopten, sloegen en stompten hem en reden met de brommer tegen hem aan. Uiteinde lijk gingen ze er vandoor. De man had zware hoofdpijn, een gekneusde knie, schrammen en blauwe plekken en een gescheurde broek. De gealarmeerde politie kon het tweetal even later aanhouden op de Tamboerijn. De twee bekenden dat zij door alcohol hun zelfbeheer sing hadden verloren. Naast de ver wondingen van de man, richtten zij ook voor 160 gulden schade aan in de tuin, waar zij een tuinlamp sloop ten. Het duo, twee Soesters in de leeftijd van 23 en 26 jaar, zal worden vervolgd voor openlijke geweldple ging. Het Van Arkel instituut mist sinds maandag een computer. Het apparaat is vermoedelijk in het weekend gestolen. Hoe de dief binnen is gekomen, is nog onduidelijk. Als suikerpatiënt staat u niet alleen. Tienduizen den suikerpatiënten hebben zich reeds verenigd in de Diabetes Vereniging Nederland (DVN). De DVN helpt ook u meer van het leven te maken. Tijdens cursussen en voorlichtingsbijeenkom sten doet u praktische kennis over diabetes op. Regelmatig zijn er gespreksavonden bij u in de buurt waarin u ervaringen met andere diabetici kunt uitwisselen. Zo leert u hoe u op vakantie kunt, een baan kunt aanhouden, kunt sporten, enz. De DVN helpt u tevens met goede raad en indivi duele hulp bij medische en maatschap pelijke problemen. U ontvangt maan delijks het voorlichtingsblad DIABC. WORD NU LID OF VRAAG KLUST INI ORMA'IH'. HKI. 033 - 030566. Door de mogelijkheid het komende seizoen de watertemperatuur te verho gen is het activiteitenaanbod in De Turf groter geworden: veel nieuwe activi teiten die afgestemd zijn op de wensen en behoeften van de gebruikers. Bo vendien wordt er meer aandacht besteed aan de sfeer en service tijdens deze activiteiten. Maandag: 12.15 - 13.15 uur: baantjeszwem- men. Tijdens dit uur geen wilde plonzers, maar rustig banenzwem- men in uw eigen tempo. 20.00 - 21.00 uur: zwangerschaps- zwemmen. 21.00 - 22.00 uur: trimuur voor vol wassenen onder deskundige leiding (kosten: f 5,00 per persoon). Dinsdag: 12.15 - 13.15 uur: baantjes- zwemmen. Woensdag: 09.20 - 10.20 uur: baantjes- zwemmen. 14.00 -15.30 uur: vrij zwemmen met recreatiemateriaal. Tijdens deze uren kun je je lekker in het bad uitle ven met je vrienden en vriendinnen. De muziek is te gek en het water lek ker warm (30 graden). 19.30 - 20.30 uur: baantjes- zwemmen. Donderdag: 12.15 - 13.15 uur: baantjes- zwemmen. 14.45 - 15.45 uur: zwemuur voor ouderen (55+); deze activiteit is ge richt op iedereen boven de 55 jaar (ook voor de niet geoefende zwem mer). In een rustige sfeer kunt u on der deskundige leiding meedoen aan watergymnastiek of bananzwem- men (kosten: f 5,00 per persoon). Vrijdag: 12.15 - 13.15 uur: baantjes- zwemmen. Zaterdag: 12.30 -15.00 uur: vrij zwemmen met recreatiemateriaal. Zondag: 10.00 - 10.30 uur en 10.30 - 11.00 uur: ouder-kind-zwemmen; het heerlijk verwarmde water (30 gra den) biedt ook voor de allerkleinsten een ideale mogelijkheid samen met vader of moeder, opa of oma op speelse wijze te ontspannen. Er is leuk spelmateriaal. Ook bij deze ac tiviteit is deskundige begeleiding aanwezig. (Kosten: f 5,00 per per soon). 11.00 -12.30 uur: familiezwemmen; een heerlijk moment om samen in en om het water bezig te zijn. Uiteraard bestaat ook hier de mogelijkheid ge bruik te maken van de diverse spel materialen. 12.30 -14.00 uur: vrij zwemmen met recreatiemateriaal. Indien anders vermeld zijn de kosten: 0 tot en met 14 jaar: f 2,10; 15 jaar en ouder: f 2,35; 65+ f 1,35; Zonneweide f 1,00 per kwartier; Zonnebank (nieuw): f 9,00 per keer (inclusief zwemmen). Begeleide activiteiten starten op maandag 10 september; overige ac tiviteiten op maandag 3 september.

Soester Courant | 1990 | | pagina 19