m m. Clubkampioenschappen Cross AV Pijnenburg Verlies voor Stam/Sovoco dames in zeer spannende nek-aan-nek race Ma i a IK 81 Hl jül (i SPORT SPORT ATLETIEK Zondag: 27e Pijnenburg-cross ATLETIEK Soester ploeg overweegt protest tegen uitslag slecht gefloten wedstrijd. AYAGS-heren zonder puntverlies VOLLEYBAL VOLLEYBAL Stam/SoVoCo Jeugd DVS Knollentuin stelt teleur ZAALVOETBAL HANDBAL Koploper Smeeing/BDC zondag tegen Jahn U BOWLING Soester Bowling vereniging FIETSCROSS Kings Road Riders SCRABBLE Gelijkmatigheid troef 4de avond Eemvogels deelt punten met Vinken KORFBAL Vincent's Fitness Promotions geeft Ski Aerobic gipsgarantie VISSEN Sportvisakte ook bij verenigingen en handel Pokerface lijdt gezichtsverlies in streekderby tegen Shot 2 TAFELTENNIS NK Rolski in Baarn SCHAKEN Schaakprobleem 1 - i WOENSDAG 24 OKTOBER 1990 SOESTER COURANT PAGINA 24 Afgelopen zondag vonden onder idea le weersomstandigheden - een lekker zonnetje, droog en een frisse buiten temperatuur - de clubkampioenschap pen cross plaats. Alle leeftijdsklassen waren vertegenwoordigd om te strij den om de clubtitels voor het jaar 1990. De Pupillen B/C beten de spits af, en hier was het Lourens van Poppel, die met de hoogste eer ging strijken bij de jongens pupillen B. Bij de meisjes in de zelfde klasse was het Ingrid den Oude, die met overmacht de eerste plaats be zette. In de klasse pupillen C waren het Erik Bevaart (jongens) en Nienke Hooyer (meisjes), die zich dit jaar clubkam pioen mogen noemen. Jeanne Menning en Berend ten Brinke wonnen de titel bij de mini pupillen in resp. de meisjes en jongens klasse. Na de pupillen B/C was het de beurt aan de pupillen A, die eveneens dezelf de afstand, t.w. 1500 meter, af moesten leggen. Bo Menning trok hier aan hf»t langste eind bij de jongens A, terwijl Maaike v.d. Molen een eerste plaats op eiste bij de meisjes. De C/D junioren was de volgende groep, die op het sche ma stond. Bij de meisjes D was het Dieuwke Moerman, die als eerste de meet passeerde, op korte afstand ge volgd door Ulrike v.d. Lee. Monique van Leek bleek bij de meisjes C de sterkste, terwijl Sam Drost als eerste op het ereschavot plaats mocht nemen hij de jongens C. Junioren Bij de oudere jeugd, die een iets grotere afsand voorgeschoteld kregen, was het Hermione Schepen, die won bij de meisjes junioren B, terwijl Dick v.d. Broek de strijd bij de jongens junioren A in zijn voordeel besliste. De lange af standlopers, baanatleten en recreanten vertrokken gezamenlijk voor resp. 8, dan wel 6 km. Vanaf het begin af aan was het Gert de Ruygt, die het initiatief nam en door niemand bedreigd werd. Hij werd dan Op zondag 28 oktober zullen onge twijfeld vele trimmers, joggers en lan ge afstandatleten naar het atletiek- complex van AV Pijnenburg aan de Wieksloterweg trekken om mee te doen aan de 27e Pijnenburgcross. De ze cross, een der eerste recreatieve crossen in ons land, draait nu al weer zo'n 15 jaar mee, en blijkt bij het lo persvolk als eei klassieker onder de vele crossen bes louwd te worden. Wanneer de wee joden AV Pijnenburg goed gezind zijn. uilen a.s. zondag vele honderden lope en loopsters aan de start verschijnen Om 11.30 uur z het eerste startschot klinken voor de restatieloop over 2,5 km, bij de jeugd lke jaar weer bijzon der in trek. Hetschrijfgeld voor deze loop bedraagt f 50. Om 12.00 uur pr ;ies valt het startschot voor de "echte" Pijnenburgcross over 21 km, die voert door de prachtige bos sen van het landgoed Pijnenburg. Goed begaanbare paden en een verzekerd au tovrij parcours zijn ook deze keer weer de ingrediënten van deze tot de Top- Tien-Lopen behorende cross. Inschrij ven voor de 21 kmalsmede voor de an dere lopen is mogelijk in de kantine van de v.v. SEC aan de Bosstraat, alwaar eveneens de mogelijkheid bestaat zich om te kleden. Het inschrijfgeld voor de 21 km be draagt f 10,-, maar het is eveneens mo gelijk tegen administratiekosten (zon der herinnering) mee te doen. De afstanden over 5, 10 en 15 km gaan om 12.05 uur van start, en voor deze groep bedraagt het inschrijfgeld f 5,- per persoon. Behalve de start vindt ook de finish van de Pijnenburgcross plaats op de atle tiekbaan van AV Pijnenburg, alwaar de supporters de gelegenheid hebben de lopers meerdere malen langs te zien ko men, alsmede in de gelegenheid zijn de inwendige mens te versterken. Elke deelnemers ontvangt na afloop van de cross een fraaie herinnering, welke in het teken staat van de 27e Pijnenburg cross. Meer informatie wordt desge wenst gegeven door: Nelleke Boisse- vain, tel. 18641, Jan Veen, tel. 17313 of Wim van Dorrestein, tel. 20727. ook zeer overtuigend clubkampioen cross bij de heren. Bij de dames was het Mart van Hal, die de titel voor zich opeiste. De titel bij de veteranen ging dit jaar naar Joop van Leyenhorst en bij de recreanten waren het resp. Erna v. Logtestein (dames) en Jan Veen (heren), die uit handen van voorzitter John Steentjes de medailles in ontvangst mochten nemen Leusden 25 Km stond er afgelopen zaterdag in Leusden op het programma bij de Ha- mershofloop, voorheen bekend als de Waterlooloop. De organisatie had een nieuw parcours uitgezet, hetgeen echter 250 meter te kort bleek te zijn. Na pro testen van diverse lopers, werd besloten direkt na de start een kleine ronde extra te lopen, waarmee de afstand op exact 25 km uitkwam. Vele Pijnenburglopers stonden aan de start, waarvan het merendeel op de 12,5 km, welke tegelijkertijd met de 25 km van start ging. Op de 25 km kwamen een achttal Pijnenburgers aan de start om te trachten hun beste seizoentijden te verbeteren. Met name Harry van Brummelen en Eef v.d. Brink - beiden in strijd om de eerste plaats in de Run nerscup, waarbij de beste resultaten ge durende het gehele jaar over o.a. de ma rathon, 10,25 km meetellen - was er al les aan gelegen een zo goed mogelijke prestatie neer te leggen. Ëef won uiteindelijk de sportieve strijd tussen de twee clubmakkers met een tijd van 1.29.27. Harry volgde op ruim 1 minuut in 1.30.36, waarmee hij toch zijn beste tijd verbeterde. Jan v.d. Lee, vorige week minder gelukkig tijdens zijn marathon in Eindhoven (opgave) revancheerde zich zeer sterk door in Leusden een nieuw persoonlijk record te vestigen in 1.40.07. Hij bleef hiermee clul genoot René Hoksbergen net voor. Zijn eindtijd was 1.40.20. Ulrich Manders liep in Leusden net geen nieuw persoonlijk record, maar kwam er met zijn tijd van 1.46.10 wel erg dichtbij. Hans Beumer liep naar een tijd van 1.52, terwijl Wim Doekes 1.55.09 realiseerde. De laatste Pijnen burgloper was Aalt Jansen, die uit kwam op 2.06.20. Een 3-0-nederlaag lijkt aan duidelijk heid niets te wensen over te laten, maar de nederlaag die de Stam/Sovoco da mes zaterdag in Zwolle leden was ge zien de setstanden 15-13,16-14 en 17- 15 zo nipt dat er voor hetzelfde geld een omgekeerde uitslag had kunnen staan. Voor de wedstrijd was al duidelijk dat het team van Kuipers/Zwolle en de Soester dames redelijk aan elkaar ge waagd zouden zijn, want ook in de sei zoenvoorbereiding hadden de teams el kaar al tweemaal ontmoet en dat waren spannende wedstrijden. Gezien het scoreverloop had er voor de Soester da mes echter meer ingezeten, want in alle drie de sets werd aanvankelijk een be hoorlijke voorsprong genomen. In de eerste set kwamen de Soester da mes met 2-6 en 3-8 voor en leek een re gelmatige set-overwinning te worden gehaald, waarbij met name de blokke ring prima verzorgd was. De ploeg uit Zwolle kwam echter steeds dichter bij en bij 13-13 zelfs langszij. Er ontspon zich een spannend gevecht om de laat ste punten, die uiteindelijk met 15-13 in Zwols-voordeel uitvielen. De tweede set was een gedenkwaardi ge. Opnieuw een 6-2-voorsprong voor Sovoco en de nodige irritaties aan Zwolse-zijde, hetgeen resulteerde in di verse gele en rode kaarten voor het Zwolse-team en de begeleiding. Dit al les kwam het spel niet ten goede en na dat er niet gereageerd werd op een fou tieve doordraai waardoor de speelsters in een verkeerde opstelling stonden was het hek van de dam. Er werd niet gerea geerd op protest van de Soester aan voerster en de scheidsrechters lieten doorspelen. Achteraf bleek het protest van Soester-zijde terecht te zijn, het geen door de scheidsrechters werd be aamd. Gezien deze gang van zaken overweegt de Soester ploeg in protest te gaan tegen de uitslag. De tweede set verliep verder wel spannend, maar het was uiteindelijk toch Zwolle dat met 16- 14 aan het langste eind trok. In de derde set leken de Soester dames alle frustaties van zich af te gooien en namen zelfs een 11-2-voorsprong. Al les leek op een eenvoudige setwinst, maar de Sovoco dames konden het niet afmaken en lieten de Zwolse-ploeg steeds dichter bij komen. Bij 13-13 was het weer gelijk en hierna werd er over en weer gescoord tot 16-16. Opnieuw kreeg de Soester ploeg de kans om het uit te maken, maar helaas lukte dat niet en was het uiteindelijk Zwolle dat het winnende 17e punt maakte. Resume rend werd er beslist niet geslecht ge speeld, maar opnieuw was er dat laatste stukje dat ontbrak bij het Soester-team. SSS/Brezan - Dames 2: 1-3 Het tweede damesteam van Stam/So voco behaalde in Barneveld de derde overwinning op rij en gaat nu met de volle negen punten uit drie wedstrijden fier aan de leiding van de derde divisie. Alhoewel het in Barneveld geen al te beste wedstrijd werd was het duidelijk dat de Soester dames veel te sterk waren voor hun tegenstandsters. Met aan In thuiswedstrijden in de "Banning- hal" te Soesterberg zijn de AGAVS teams moeilijk te verslaan. Zo ook af gelopen zaterdag. Van de zeven wed strijden werden er vijf gewonnen. Het eerste herenteam won met 3-0 van het Barneveldse SSS 2 en staat na drie wedstrijden op kop in de hoogste dis- I rikt klasse. De dames wonnen met 3-1 van Aistavo uit Almere. Trainer Jacques Koole was voor de wedstrijd tegen SSS 2 uit Barneveld on gerust over de sterkte van de tegenstan der. Vorig seizoen is de Barneveldse vereniging sterk uitgedund waardoor er grote verschuivingen binnen de vereni ging hebben plaatsgevonden. Koole haalde opgelucht adem toen hij een jeugdteam op het veld aantrof. De op luchting bleek in de wedstrijd bewaar heid te worden. IBAS/AGAVS wist binnen het uur een vrij makkelijke 3-0 overwinning te behalen. Vooral verde digende akties van Koen Werkhoven in het achterveld en Frits Muller met het blok maakten dat de aanval van SSS 2 werd ontregeld. Heren 2 verloor dit seizoen zijn eerste wedstrijd tegen Aistavo uit Almere. De kracht van heren 2 ligt in het werken als team en de afwisselende snelle en hoge aanval. Door te weinig werklust en het laten imponeren door de tegenstander werd de wedstrijd weggegeven. Daar naast was de serve, normaal een sterk wapen, zeer zwak. Coach Frits Muller probeerde door wissels het ritme te her stellen. Het hielp niet, Aistavo won ver diend met 0-3. Het derde herenteam is deze kompetitie gestart met een kombinatie van ervaren en minder ervaren spelers. In de eerste wedstrijden moest hierdoor het even wicht nog worden gevonden. In de der by tegen SoVoCo 4 was het team een echte eenheid. Vooral de middenaanval draaide op volle toeren waardoor So VoCo 4 na een klein uur met een 3-0 verlies (15-3, 15-1, 15.4) weer naar Soest kon afreizen. Heren 4 van AGAVS is nog steeds on geslagen. In een zeer wisselende wed strijd werd afgelopen zaterdag, in een bijna twee uur durende wedstrijd, met 3-0 van Touche 7 uit Baarn gewonnen. Dames 1 van AGAVS speelde tegen Ai stavo 2 uit Almere de beste wedstrijd van het seizoen. Al vanuit de opslag werd Aistavo sterk onder druk gezet. Door die agressieve serve kwam de pass bij Aistavo moeizaam aan bij de spel- verdeelsters en werd het tempo uit de middenaanval gehaald. Doordat AGAVS als kollektief goed verdedigde kon telkenmale uit de eigen aanval wor den gescoord. Goede blokkerende ak ties van Leida van de Burgt brachten eveneens veel punten op. Met de set standen 15-10, 16-17, 15-8 en 15-0 werd een 3-1 winst geboekt. Dames 2 speelde tegen het Soester So VoCo 10 een mini-derby. Het jeugdige SoVoCo maakte te veel fouten om het de AGAVS dames moeilijk te maken. Door het eigen spel te blijven spelen wonnen de AGAVS dames makkelijk (15-4, 15-2, 15-7) met 3-0. Het derde damesteam van AGAVS speelde tegen SVH 4 uit Hoogland. Nieuw in het team zijn Cora Voest en Areke Treur. De nieuwkomers hadden een belangrijk aandeel in het verdiende gelijke spel (2-2) tegen het sterke SVH. Soester-zijde redelijk spel werden de eerste en tweede set simpel gewonnen met 6-15 en 3-15. In de derde set wer den er wat wisselingen aangebracht door de Soester-coach, die niet direct goed werkten. Het Soester -spel werd rommelig en de klad kwam erin, het geen uiteindelijk een 15-11-verlies op leverde. In de vierde set werd een en ander weer recht gezet en met 7-15 was de overwin ning een feit. Resumerend kan gesteld worden dat het team wel hard gewerkt heeft en bij vlagen goed volleybal liet zien, maar de concentratie was bij een aantal speelsters niet optimaal. Desal niettemin een prima overwinning, die wel duidelijk heeft gemaakt dat de Soester dames in staat moeten zijn heel lang in de top mee draaien. Heren 1 - Lovoc:3-l In de thuiswedstrijd tegen het Loos- drechtse Lovoc hebben de Soester he ren hun tweede overwinning behaald. Het was een wedstrijd met diverse ge zichten, bij vlagen goed volleybal en af en toe onbegrijpelijke fouten. De eerste set was spannend met steeds wisselende scores, maar uiteindelijk toch nipte winst voor de Sovoco heren: 16-14. In de tweede set eenzelfde beeld, maar nu waren de Loosdrechters steeds aan de goede zijde van de score, het geen uiteindelijk een 11-15-setwinst voor hen opleverde. De derde set ging gelijk op tot 8-8, waarna de Soester he ren duidelijk het initiatief namen om de set met 15-9 winnend af te sluiten. Dit spelbeeld zette zich in de vierde en laatste set voort. Sovoco nam resoluut de leiding en nam zelfs een 10-3-voor- sprong. Vanaf dat moment haperde er iets. Er werden onnodige fouten ge maakt en de tegenstander kon volledig terugkomen om zelfs met 10-11 de lei ding te nemen. Gelukkig herstelden de heren zich nog net op tijd om met 15-12 de wedstrijd winnend af te sluiten. In verband met de herfstvakantie is het afgelopen weekend een beperkt pro gramma gespeeld. Vier teams van Stam/ SoVoCo kwamen slechts in ak- tie. In positieve zin viel het jongens Cl team op. Een daverende 3-0 overwinning op het hooggeplaatste Unicornus Cl. Door deze overwinning staat het team op een gedeelde eerste plaats. Er wordt nu reeds reikhalzend uitgekeken naar de confrontatie met de grootste concur rent Mintonet Cl. Uitslagen. Jongens Unicornus Cl - SoVoCo Cl 0-3 Mintonet Cl - SoVoCo C2 3-0 Meisjes Leos B1 - SoVoCo B2 SVH C2 - SoVoCo C2 3-0 1-2 SOESTER COURANT Redaktieadres: Van Weedestraat 227 telefoon 1 41 52 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 2 12 97 Een mat spelend DVS 1 heeft in de uit wedstrijd tegen Ton Roelofs geen mo ment kunnen imponeren. Slechts René Kaats en keeper Jan Willem van de Wint haalden een voldoende. De ove rige spelers ver onder hun kunnen. Voor de coaches Kaats/Looijssen was het een overbodige luxe om over bijna een voltallig elftal te kunnen beschik ken. Op de licht geblesseerde Peter van de Berg en Peter van de Deijssel na was iedereen present. Het nog puntloze team van Ton Roelofs dacht hier echter De kersverse lijstaanvoerder Smeeing/BDC ontvangt zondag een geduchte tegenstander in sporthal Beukendal. Om 14.15 uur wordt er te gen de ex-eredivisionist Jahn II uit Stadskanaal aangetreden. De Soester-formatie heeft nog een ap peltje te schillen met de Stadskanalers, omdat de laatste competitiewedstrijd van het vorige seizoen op een dramati sche 19-25-nederlaag uitliep. De disci pelen van Hein van der Heijden zijn dus gewaarschuwd. Het is nog de vraag of de heren van Smeeing/BDC compleet aan kunnen treden daar de rechterhoek in de persoon van Cleem Diemers in de genezing zit van een opgelopen enkel blessure in de laatste uitwedstrijd bij Dalfsen. Op maandag 8 en dinsdag 9 oktober is het rode draadspel weer van start ge gaan. Dit spel houdt in dat men indivi dueel zo hoog mogelijk scoort en de handicap achteraf wordt berekend, dit om iedereen een kans te geven hoog te eindigen. Het rode draadspel wordt vijf keer gespeeld, verdeeld over een heel seizoen. Nieuw dit jaar zijn de prijzen die men kan winnen. De eerste avond voor de nummer één, de tweede avond de num mer achttien, derde avond nummer ze sendertig, vierde avond nummer vie renvijftig en de laatste avond de laagst geklasseerde op de ranglijst. Na de eerste speelavond ziet de top-vijf er als volgt uit: 1. B. Breunesse, totale pinfall met han dicap 534; 2. E. van Beek, totale pinfall met handi cap 515; 3. M. Tervooren, totale pinfall met han dicap 493; 4. E. Kamphorst, totale pinfall met han dicap 487; 5. M. Eris, totale pinfall "met handicap 485. Uitslagen 15 oktober: Grillroom Cairo-Pindown 1-4 Bloopers-Silver Star 1 0-5 Baenbrekers-T.P.P. 5-0 Arrows-Oude Enghe 4.5-0.5 Glasservice v. Ede-Heineken 0-5 Streepjes-Bull's Eye 1-4 16 oktober: Heppie Hoekers-Trio Bleeker 1-4 Funnel-H.A.M. 0-5 Kegelkeilers-Bazuintjes 0-5 De Kapperij-Autosch.Koffrie 1-4 Kaasspecialist-Cobra's 5-0 BB Engineering-Strajk 1-4 Uitslagen jeugd 5 oktober: De Datjes-P.A.S. 2-3 J.P.C.-G. Team 5-0 w SBB-Charvida Fashion 4-1 Zaterdag 20 oktober waren de Kings Road Riders in Blaricum voor de laat ste Interclub. Bij de junioren behaalde Sander Kolb een tweede plaats, Toine Marsé een derde Rudy Krol een vijfde en Mare de Schiffart een eerste plaats. Bij de experts waren er vier eerste plaat sen voor de Kings Road Riders, te we ten Dennis Krol, Robin v.d. Wolk, Koen v. Valkenhoef en Erwin Marsé. Vincent Govaard behaalde een tweede plaats. Bij de cruisers werden Koen v. Valken- hoef en Erwin Marsé, Vincent Govaard tweede en Robin v.d. Wolk eerste. Drie rijders mochten tevens de dagprijs in ontvangst nemen. Koen v. Valken- hoef (eerste), Robin v.d. Wolk (eerste en Vincent Govaard (tweede) waren de gelukkigen in de open klasse. Zondag 21 oktober vond de laatste wedstrijd voor het afdelings kampioen schap plaats. Er waren elf Kings Road Riders aan de start. In de cruiser klasse behaalde Robin v.d. Wolk een vierde en Koen v. Valkenhoef een tweede plaats in de manches. Erwin Marsé werd vierde, Vincent Goovaard zesde Johan Manten derde en Leon v. Valkenhoef vijfde in de finale. Ook een tegenvaller: Oijan Kers ging de eerste manche nogal pijnlijk tegen de grond en moest naar het ziekenhuis. Het bleek dat hij zijn pols had gebroken. Bij de junioren werd Toine Marsé zesde en Rudy Krol zevende in de finale en Mare de Schiffart vierde in de manches. Bij de experts werd Johan Manten uit geschakeld in de manches, Dennis Krol en Robin v.d. Wolk hadden alleen man ches te verrijden en werden allebei vier de, Koen v. Valkenhoef behaalde een eerste plaats in de manches, Vincent Goovaard, Erwin Marsé, Sancho Kers en Leon v. Valkenhoef moesten de fina le rijden en werden zevende, tweede, zevende en vierde. In de open klasse werden Rudy en Den nis Krol uitgeschakeld in de manches. Robin, Koen, Vincent, Leon en Sancho behaalden wel de finale en werden resp. vierde, eerste, zevende, tweede en vijf de. anders over en was in de persoonlijke duels steeds een stapje eerder. Bij DVS brak het op dat de ploeg nog weinig dit seizoen met elkaar had ge speeld. Op papier heeft DVS een elftal om bovenin mee te draaien maar op het veld komt dit er nog niet uit, wat vooral te wijlen is aan de vele blessures en trai ningsverplichtingen bij de diverse veld- voetbalverenigingen. DVS verloor dan ook deze wedstrijd met 6-4. Voor de Soestenaren scoorden Eric Looijssen, René Kaats en Luits Houkes. A.s. vrijdag speelt DVS thuis om 20.00 uur tegen London in de Ban- ninghal te Soesterberg. Dhr. Kaats is dan weer genoodzaakt om opnieuw een beroep te doen op de twee oudjes Gerrit van de Laan en René Ribberink. DVS 3 - Kerkelanden De mannen van aanvoerder Jos Kramer hadden er deze competitiewedstrijd op nieuw weer goed zin in en wonnen maar liefst met 9-0. Teus Verwoerd scoorde viermaal, good-old Cobus van Beem zorgde voor een zuivere hattrick en Jos Kramer vond tweemaal het net. Door deze overwinning neemt men een plaats in bij de eerste drie ploegen. Wie aan sport doet leest de Soester Courant De vierde ronde van de scrabble-com- petitie van De VanDalen blonk uit door evenwichtigheid in de partijen. Een nieuw bewijs, dat de spelers steeds dichter naar elkaar toegroeien. Zowel naar boven als naar beneden wa ren er geen echte uitschieters. Wel was een flink aantal vaste spelers deze avond verhinderd, maar voor de aan wezigen was dat geen reden om bij de pakken neer te zitten. De uitslagen van afgelopen donderdag: E. Verrips - Mw. v.d. Ley 385-289 W. Witkamp - A. Nuysink 455-463 D. Koblens - R. de Groot 449-483 W. Bouman - Tr. v.d. Veer 427-442 D. Koblens - J. Hekkenberg 406-315 De prijs van de week, waarom na de pauze werd gespeeld, was deze keer voor Elly Verrips. Zij wist het dichtst bij de gevraagde 500 punten te eindigen. Donderdag is de volgende speelronde van De VanDalen. De aanvang is als steeds half acht en de plaats van hande ling is Dienstencentrum Honsbergen aan de Wiardi Beckmanstraat. De deel- pame kost 2 gulden 50 per persoon en nieuwkomers zijn van harte welkom. Zij worden dan wel verzocht om hun ei gen scrabble-spel mee te nemen. Eemvogels 2 speelde afgelopen week end tegen Vinken 4 uit Vinkeveen. Enigszins bevreesd, omdat het het eni ge team is waar Eemvogels 2 dit sei zoen van verloor, vertrok de ploeg uit Soest naar Vinkenveen. Al vroeg in de wedstrijd werd duidelijk dat die vrees niet ongegrond was. Vin ken bleek uiterst gemotiveerd om Eem vogels op een nieuwe nederlaag te trak teren. De Eemvogelverdediging stond vanaf de eerste minuut onder druk, ter wijl de Soester-aanval geen vuist kon maken. Vinken miste veel kansen en pas in de 27ste minuut werd het 1-0 door een afstandsschot. In de 34ste mi nuut benutte Vinken een dubieuze strafworp: 2-0. In de rust probeerde aanvoerster Clau- dia Touwslager het Eemvogel-moreel op te peppen. Ze drong aan op meer fel heid. Na de rust scoorde Ria Wijnen, maar dit doelpunt werd afgekeurd. De scheidsrechter had al afgefloten, overi gens om Eemvogels een vrije worp mee te geven. In de 25ste minuut scoorde Richard van de Hoed voor de Eemvogels door een strafworp te benutten. Het goedspelen- de Vinken liep vijf minuten later uit tot 4-1. Eemvogels leek weinig kans te hebben dichterbij te komen. In het laatste kwartier van de wedstrijd bleek het Soester team toch nog wat kracht over te hebben. Eerst scoorde Robert-Jan Smits op aangeven van Kathja Rauch d.m.v. een doorloopbal: 4-2. Vervolgens deed Claudia Touw slager op aangeven van Stanley de Vries hetzelfde: 4-3. Zij benutte tenslotte nog een strafworp en bracht Eemvogels zo naast Vinken: 4-4 was de eindstand. Door het behalen van dit ene punt staat Eemvogels 2 nog altijd aan kop. Eemvogels 3 speelde in Soesterberg te gen het zwakke vijfde team van K. V.O.. In een vooral gezellige wedstrijd werd K.V.O. van het veld geveegd. Met de rust was het 2-5, de eindstand was 3-13. Eemvogels 3 eindigde deze veldcompe- titie op de tweede plaats en is vastbeslo ten hier in de zaal een eerste plaats van te maken. Vanaf volgende week start Vincent's Fitness Promotions met Ski Aerobic. Ski Aerobic is een specifiek en uitste kend onderbouwd trainingsprogram ma dat speciaal afgestemd is op de ac tieve wintersportgangers. Het Soester sportcentrum maakt sinds kort deel uit van de landelijke Ski Aerobic-organi satie en de docenten hebben hiervoor een speciale opleiding in Den Haag gevolgd. Het ministerie van Landbouw, Na tuurbeheer en Visserij wil de sportvi sakte bij wijze van experiment vanaf 15 november ook door hengelsport- verenigingen en -winkeliers laten ver kopen. Dit betekent een forse uitbrei ding van het aantal punten waar de ak te verkrijgbaar is. In Nederland zitten elke dag gemiddeld tienduizend hengelaars aan de water kant. Ook in Soest wordt deze sport ak- tief beoefend. De opbrengst van de sportvisakte wordt in zijn geheel be steed aan het verbeteren van de vismo- gelijkheden. Op deze manier helpen sportvissers mee aan de verbetering en de instandhouding van de binnenvisse rij. Voorheen was de sportvisakte alleen verkrijgbaar op het Postkantoor. Door een fraaie 7-3-overwinning op streekgenoot en aartsrivaal Pokerface 1 uit Hilversum is het tweede senio renteam opgeklommen naar de vierde plaats. De vooraf onmogelijk geachte handhaving is daarmee binnen bereik van de Soesters gekomen. In de uit wedstrijd bij hekkesluiter Megacles 2 uit Weert won ook het eerste senio renteam met 7-3. Voor Shot 3 lijkt de droom op promotie naar de landelijke klasse voorbij. In eigen huis werd kansloos van Levob 1 verloren. Het eerste jeugdteam kwam afgelopen za terdag niet verder dan een 5-5-gelijk- spel tegen Avanti 1 uit Hazerswoude. 2de divisie, Megacles 2 - Shot 1: 3-7 De spelers van Shot 1 waren het aan hun stand verplicht om het zwakke Me gacles 2 met ruime cijfers te verslaan. In dat licht bezien valt de 7-3-winst zelfs wat tegen. Grote pechvogel aan Shot kant was Berend Jonker. Slechts een maal kwam hij tot winst. Daarbij dient wel opgemerkt te worden dat Jonker beide andere partijen met minimaal verschil in de derde game aan de tegen stander moest laten. Ook Hans den Blanken stak niet in grootse vorm. Een slepende enkelblessure maakte goed voetenwerk onmogelijk en was er de oorzaak van dat hij niet meer dan twee punten aan de Shotscore kon toevoe gen. Lichtpuntje afgelopen zaterdag was het optreden van Arjen Hoogeveen. Dat hij ongeslagen bleef was, gezien het vorm verlies van afgelopen weken, op zich al opmerkelijk. Nog opmerkelijker was dat hij in twee games (21 -821 -14) kor te metten maakte met de verdediger van Megacles. Mogelijk betekent dit voor Hoogeveen het einde van zijn ver dedigerscomplex. Voor Shot 1 bete kent de winst op Megacles nog niet dat het team al veilig is. Van de vier reste rende wedstrijden zal Shot 1 er zeker twee moeten winnen wil het team zich handhaven in de 2de divisie. 2de divisie, Shot 2 - Pokerface 1: 7-3 Aartsrivaal Pokerface 1 werd in een re delijk bezette Shotzaal naar een pijnlij ke 7-3-nederlaag gespeeld. De net als Pokerface tegen degradatie spelende Shotters kenden een fortuinlijke start. Krappe overwinningen van Sander de Riemer en René Daselaar op respectie velijk Erwin Knecht en André Louwen en eenvoudige winst van Dirk Schuiling op invaller Cees Poortenaar brachten de Soesters op een onverwachte 3-0- voorsprong. Even leek Pokerface terug te komen (3-2), maar een ongenaakba re De Riemer wist de Hilversumse op mars te stuiten. Opvallend gemakkelijk schoof hij Pokerface-kopman Louwen in twee games opzij (21-18, 21-12). Louwen, tegen Shot meestal goed voor twee punten, zou overigens zonder winstpartij blijven. Alleen Knecht wist twee enkelpartijen in winst om te zet ten. Met zijn alles-of-niets-spelletje bleek hij voor dertigers Daselaar en Schuiling een onneembare hindernis. Door de overwinning op Pokerface staat Shot 2 nu op een vierde plaats en is handhaving niet onwaarschijnlijk, lste klasse, Shot 3 - Levob 1: 3-7 Het derde kon afgelopen vrijdag tegen koploper Levob 1 uit Naarden-Bussum geen echte vuist maken. Shotters Hans Deijs, Marcel Jansen en Arjan Schui ling wisten wel alledrie van de zwakste Levobspeler te winnen, maar kwamen tegen diens teamgenoten toch duidelijk te kort. Promotie naar de landelijke klasse is door dit verlies niet meer dan een theoretische mogelijkheid gewor den. Overige uitslagen senioren: UBTV 1 - Shot 4 4-6 Shot 5 - Elan 2 7-3 Zeta 1 - Shot 6 6-4 ATC 5 - Shot 7 9-1 Shot 8 - ATC 6 6-4 Quick 13 - Shot 9 8-2 Nike 4 - Shot 10 7-3 Shot 11 - Bijmaat 8 5-5 Shot 12 - Victoria 12 4-6 Shot 13 - O verhees 1 8-2 Almeerspin 6 - Shot 14 2-8 Jeugd Landelijk A, Shot 1 - Avanti 1:5-5 Op het gelijke spel van Shot 1 tegen Avanti 1 uit Hazerswoude viel weinig af te dingen. Beide teams hielden elkaar prima in evenwicht. Na 2-2 nam Avanti telkens een punt voorsprong, waarop de Shotters de zaak weer rechttrokken. Mark van de Horst was met twee over winningen andermaal de sterkste aan Shotzijde, maar wist zich ditmaal door Robert Huisman en Joost de Visser goed bijgestaan. Zij wonnen ieder een enkelspel en samen het dubbelspel en hadden zo een belangrijk aandeel in de uiteindelijke puntendeling 2de klas, Shot 2 - Elan 2: 7-3 Nog steeds goed op koers voor promo tie naar de hoogste afdelingsklasse. Mi- chiel Croezen en Michel Kanters bleven ongeslagen. 3de klas, Quick 3 - Shot 3: 5-5 De jonge spelers van het derde blijven leren en presteren. De broertjes Paul en Erik Merkus wonnen ieder tweemaal. Toine van Elteren scoorde het belang rijke vijfde punt. 5de klas, Bijmaat 9 - Shot 4: 8-2 Kansloze zaak tegen koploper Bijmaat. Alleen Timo Septer wist de tegenstan der punten af te snoepen. Christiaan ter Linde en Rogier Meun hadden minder geluk. Het Ski Aerobic-trainingsprogramma is volledig afgestemd op het skiën en langlaufen. Alle spieren die nodig zijn bij de sport worden verantwoord ge traind. De lessen worden volledig op muziek gegeven en kennen een verant woorde opbouw vanuit warming up-, stretching-, ski-aerobic-oefeningen en cool-down. Muziek is erg belangrijk voor deze lessen omdat ritmegevoel heel belangrijk is bij het skiën. Een goe de skiër gaat in een vloeiend ritme de bergen af. Ski Aerobic-lessen zijn uit stekend geschikt voor mannen en vrou wen. Vincent's Finess Promotions geeft bo vendien alle deelnemers aan de Ski Ae robic-lessen een gipsgarantie. Indien een van de Ski Aerobic-deelnemers op de wintersport een been breekt, ont vangt hij/zij het cursusgeld voor de Ski Aerobic-lessen terug. Geïnteresseerden kunnen volgende week een gratis proefles komen volgen: op maandag en woensdag om 21.15 uur. Locatie: Vincent's Fitness Promo tions, Van Weedestraat 211. Meer in formatie: telefoon 23106. Op zaterdag 3 november wordt op het stratenparcours in Baarn het Neder lands Kampioenschap Rolski gehou den. Deze wedstrijd wordt georgani seerd door de Baarnse Sportstichting in samenwerking met de Afdeling Langlauf en Rolski van de Nederland se Skivereniging. Om 10.00 uur wordt het kampioen schap ingeleid in het restaurant van zie kenhuis Maarschalksbos, waar een aan tal gasten aanwezig zullen zijn om vra gen te beantwoorden en informatie te verstrekken. Om 11.00 uur bijten de pupillen het spits af. De heren en junioren A starten om 11.30, een minuut later gevolgd door de dames, junioren B en C en ju nioren meisjes. Bekende rolskiëers als Ruben Krouwel en Kees Puijk en Caro- lien ten Bosch zullen aan de start ver schijnen. Om 14.30 uur tenslotte beginnnen de estafettewedstrijden, die op een ronde van 750 meter worden gehouden. Wie vergelijkt leest de Soester Courant verzorgd door de Soester Schaakclub Met ingang van deze editie publiceert de Soester Courant wekelijks een schaakprobleem, verzorgd door leden van de Soester Schaakclub. Terwille van de variatie wordt de belangstellende le zer afwisselend een "makkelijke" en een "moeilijke" opgave voorgescho teld. We beginnen met een makkelijk pro bleem; in de krant van volgende week staat dan een wat pittiger opgave voor de schaakliefhebbers onder de lezers. Om het niet al te simpel te maken wordt de oplossing er niet direct bij gegeven. Die staat in de krant van volgende week. Elke week wordt dus de oplos sing van het schaakprobleem van de voorafgaande week gepubliceerd. De eerste opgave ziet er als volgt uit: ÜÜI Wf.i.sv <gg) 1. Wit speelt en wint. De Soester Schaakclub speelt elke vrij dagavond in het Medisch Centrum aan de Nieuweweg (hoek Smitsweg). De se nioren beginnen om 19.45 uur, de jeugd om 18.30 uur. Wie belangstelling heeft voor de schaaksport is er - vrijblijvend - hartelijk welkom.

Soester Courant | 1990 | | pagina 24