c STA OP SCHERP DORKBl Nic. van Dam pakt sportieve uitbreiding en specialisatie groots aan 'Zonder vergunning ten dode opgeschreven' FOTO-AKTE WINKELKRING VAN WEEDESTRAATI! Meningen vanlezers UW BREUGHELIAANS EETFEEST SOES'S OUD WORDEN miÜMïl* Collectie modeschoenen voor dames, heren en kinderen verdwijnt BINNENKORT BD NIC VAN DAM EEN VRÜETIJDSCH0ENAFDEL1NG VOOR MENSEN DIE GRAAG SPORTIEF IN BEWEGING ZIJN! Amsterdamse Club voor Zweefvliegen boos op gemeente Info-avond over vrijmetselarij Klachtenbureau Uit met Molenschot Odd Fellows timmeren aan de/weg Soester 'adoptie'-gezinnen gezocht voor kinderhuis in Kozle Boete voor bedrijf wegens vervuiling Speel-o-theek Baarn WOENSDAG 31 OKTOBER 1990 SOESTER COURANT PAGINA 13 door Arie Wandelaar De keren dat Arie een pintje pakte in de recreatiezaal van het dienstencen trum zat hij er. Een kleine, vriendelijke man van rond de tachtig. Als enig gezelschap een kleintje pils waaruit hij met lange tussenpozen kleine slokjes nam. Ieder slokje deed hem enigszins rood aanlopen, hetgeen Arie deed veronderstellen dat het baasje niet zo oud zou worden als hij er uil zag. Een verkeerde diagnose. Steeds weer herstelden de kleuren zich, waarna een lang dun sigaartje werd opgestoken en rook in ringvormi ge afbeeldingen vooruit werd gebla zen. Een meesterwerkje waaraan hij duide lijk plezier beleefde. Lachend keek hij zijn creaties na als een man die zijn kinderen de wereld inzendt met de ze kerheid dat alles wel boven zal komen. Niet direct het type man dat een ver blijf binnen de muren van een dien stencentrum als ballingschap onder gaat. De laatste keer dat Arie in de recrea tiezaal rondkeek miste hij het heertje. De gedachte drong zich aan hem op dat 't baasje wel eens overleden zou kunnen zijn. Tachtig jaar is tenslotte niet niks. De vrijwilligster aan het buffet, bij wie Arie informaties inwon, wist precies wie er werd bedoeld. "U bedoelt me neer...". Ze noemde zijn naam. "Ja, die hoorde hier zo ongeveer bij de in ventaris. Een echte heer, kwam iedere dag zijn pilsje halen. Nooit onbe kwaam. We zullen hem hier jammer genoeg niet meer zien", vervolgde ze. "Hoezo?", wilde Arie weten. Een tragisch verhaal volgde. Baasje was een dag of wat geleden zo maar op de trein gestapt en ergens in een pro vincieplaatsje gevonden. Hij wist niet meer waar hij was. Zo is het dus geko men dat hij niet meer alleen de kamer af mag. In gedachten zag Arie de ontreddering die de krasse senior als een dief in de nacht moet hebben beslopen. Wat hadden die stramme, oude benen er toe gebracht zich naar een onbedui dend gehucht te verplaatsen? Arie probeerde zich het voor te stellen hoe 't moet zijn als uitsluitend de leeg te van je brein straks je enige zekerheid is. Bij zichzelf stelde hij de wens, om ooit nog eens honderd te mogen worden, daarbij ter discussie, liet plotselinge ontbreken van een stukje menselijke inventaris gaf die dag een andere uitkomst te zien. Arie neemt sinds die middag desnoods ge noegen met een kwart eeuw minder, mits het leven van alle dag niet op ve geteren zal gaan lijken. Om de aanwakkerende melancholie in de pas te houden, bestelde hij bij de vriendelijke mevrouw van het buffet een kleintje pils. Met het glas in de hand ging hij, zonder er bewust bij stil Ie slaan, naar de plek waar vroeger hel zoekgeraakte heertje placht te zitten. Langzaam, om niet te zeggen bedacht zaam, spoelde hij z'n biertje weg. "LI doet me aan meneer... denken", merkte iemand in het voorbijgaan op. "Zie ik er uit als tachtig?", informeer de Arie ietwat aangeslagen. "Heeft U mij niet horen zeggen", kaatste het terug. "Alleen, als ik 't zeg gen mag, ik bedoel er niks mee hoor, die rooie kop van U doet mij aan hem denken. U neemt mij het toch niet kwalijk hè?" "Nog meer gelijkenissen?" vroeg Arie op korzelige toon. "Ik zou het niet weten", luidde het antwoord. "Voor de rest ziet U er heel gewoon, ik mag wel zeggen zeer ge zond uit. U wordt vast en zeker hon- derd.""Vijf en zeventig", corrigeerde Arie. "Die is de kluts al vroeg kwijt", hoorde Arie haar later zeggen. ARIE WANDELAAR Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 - 1 01 15 Voor uw complete KANTOORINRICHTING Bureaus Stoelen Computermeubelen Printertafels Active Sports Nic. van Dam gaat nog grootser worden in sportartikelen en vrijetijdskleding (sportswear). Diverse bestaande afdelingen zullen rigoreus worden uitgebreid terwijl nieuwe afde lingen zoals een vrijetijdsschoenenaf deling zullen worden toegevoegd. Door een interne verbouwing zal de winkel worden vergroot tot zo'n 600 m2, in te vullen met sportartikelen en sportswear. Vooral de bestaande afde lingen Tennis, Golfartikelen en Loop schoenen zullen worden uitgebreid. Bij de reeds gedane inkoop voor volgend jaar voor deze groepen zijn een tiental nieuwe merken opgenomen, welke Nic. van Dam exclusief geleverd krijgt. Nieuw in het pakket zullen o.a. zijn Fit- nessapparatuur en -kleding, wielren- en mountainbikekleding en accessoires en een heel breed pakket met campingarti kelen. Als trendvolger zal geopend worden een vrijetijdsschoenenafdeling voor mensen die graag sportief in bewe ging zijn. Een afdeling met wandel trekking-vrijetijdsschoenen voor de zgn. "Doe Vakanties" waarin veel ruim te is voor wandelen. Op de nieuwe afdeling zijn ook comfor tabel leuke wandelschoenen te verkrij gen in bv. hoogwaardig yuchtleder, nu- buck en suede voor gebruik op straat, in het bos of de duinen. De vlag die de la ding dekt is het merk "Mephisto". Van dit vooraanstaande merk zal een zgn. shop geplaatst worden waarin zo'n 45 modellen dames- en herenschoenen ge presenteerd zullen worden. Verder de nieuwe kollekties van Meindl, Nomad, Dachstein en Rockport, waar bijkomt de linnen/canvas kollekties van Palla dium, Vans, Zoo en Converse in zo'n 21 kleuren. Een wandel- vrijetijdsafdeling voor dames, heren en jeugd in de actie ve wandelsfeer. Uitstekend passen hier bij de adventure kledingkollekties van Tenson, Bad Boys, O'Neill. Een collage van artikelen, die in de vrij etijdsschoenenafdeling zullen worden gepresenteerd, is nu reeds in de winkel te zien. De interne verbouwing zal i. v.m. doorgaan van de verkoop trapsgewijs vanaf half december worden uitgevoerd en tegen eind februari gereed zijn. Magazijn leegverkoop Wat opgeruimd gaat worden zijn de modeschoenen voor dames, heren en kinderen van o.a. de merken Antonio Paolo, Avang en Bunnie. Vanaf donr derdag 1 november worden deze kwali teitsschoenen met hoge kortingen aan geboden. Deze modeschoenen keren niet meer in de collectie terug. Ieders hulp is nodig om het magazijn leeg te verkopen, zodat ruimte ontstaat voor de nieuwe formule. Nic van Dam kiest voortaan voor sportten vrijetijdsartike len en nergens anders voor. Wanneer de gemeente Soest geen bouwvergunning afgeeft aan de Am sterdamse Club voor Zweefvliegen, de ACvZ, zal er waarschijnlijk een einde komen aan de mogelijkheid de zweef- vliegsport vanaf de vliegbasis Soestér- berg te beoefenen. De huidige hangar, die zij na de bezuinigingen op Defen sie toegewezen hebben gekregen, is verouderd en voldoet niet meer aan de eisen. De gemeente meent dat het be stemmingsplan bepaalt dat de basis voor militaire doeleinden gebruikt moet worden. De ACvZ meent dat zij historisch gezien recht heeft op de bouwvergunning. Een vijf man sterke delegatie kwam het bezwaarschrift van de ACvZ vorige week vrijdag kracht bijzetten. De zweefvliegers vinden het zeer onrede lijk van de gemeente Soest dat zij de vergunning voor het bouwen van een opstalplaats voor de zweefvliegtuigen niet willen afgeven. Al ruim 40 jaar lang is de club gevestigd op de vliegbasis. Het college zegt niets tegen het zweef vliegen op zich te hebben, maar willen geen bouwvergunning vooreen nieuwe hangar afgeven. Volgens de gemeente kan er niet gebouwd worden op de ba sis. De voorzitter van de commissie be roepschriften, de heer G. Spruit, zei dat de aanvraag van Defensie voor de ver gunning van een loods ook was afgewe zen. Het ging daarbij om de loods die de zweefvliegclub ter beschikking had ge kregen, maar waarvoor geen vergun ning was aangevraagd. Nu ligt er een aanvraag voor een nieuwe loods op ta fel. "We kunnen zo niet aan de gang blijven, maar OK, gaat uw gang," ver zuchtte Spruit. Woordvoerder van de zweefvliegclub, de heer L.H. van Broeckhuijsen, vindt dat de gemeente Soest hen onrecht aan doet. "Wij zijn al veertig jaar gevestigd op de vliegbasis, al voor de militaire ac tiviteiten. Het bestemmingsplan Lan delijk Gebied stamt uit de jaren 60, van ver daarna dus." De ACvZ meent dat op grond van artikel 32 van het geldende bestemmingsplan Landelijk Gebied, de gemeente de vergunning aan hen moet verlenen. Immers, dat artikel bepaalt dat alle gebruik van vóór de instelling van het bestemmingsplanmag worden voortgezet. Omdat de zweefvliegers al leen gebruik maken van de basis, wan neer de militairen dat niet doen, wordt volgens de ACvZ de basis nu het meest doelmatig gebruikt. Het artikel bepaalt ook dat de activiteiten na beëindiging niet mogen worden hervat, maar dat is volgens'dé ACvZ Hiér niet aan dé'brBël: "Artikel 32 bepaalt dus dat wij niet mét onze activiteiten hoeven te stoppen. Dus moet er een bouwvergunning ko men," menen de zweefvliegers. Boven dien denken zij dat de commissie niet goed op de hoogte is van het in artikel 32 bepaalde. De commissie daarente gen vindt, dat de zweefvliegers het arti kel naar hun hand proberen te zetten. Contract De Amsterdamse Club voor Zweefvlie gen vestigde zich in 1947 op de vliegba sis Soesterberg, toen nog algemeen vliegveld. Eind jaren vijftig, toen het vliegveld een militaire bestemming kreeg, sloot de Koninklijke Nederland se Vereniging voor Luchtvaart een con tract met Defensie, waarin werd be paald dat zweefvliegen mocht plaats vinden op alle militaire vliegvelden. Defensie was een groot voorstander van de aanwezigheid van de zweefvliegclub. In de eerste plaats omdat potiëntiele militaire piloten via het zweefvliegen in contact kwamen met de basis. Ten tweede werd zweefvliegen een officiële dienstsport. De zweefvliegclub mocht gebruik maken van alle infrastructuur op de basis en kregen de beschikking over een hangar. Toen er op defensie werd bezuinigd, hadden de militairen de ruimte zelf hard nodig. De ACvZ kreeg een kleinere, oude loods toegewezen. Daar kon on derhoud aan de vliegtuigen plaatsvin den. "Terecht," vindt Van Broeckhuij sen, "maar die loods voldoet niet meer." Zowel door de verzekeringsmaatschap pij als door de Rijks Luchtvaartdienst zijn zij gesommeerd voor beter onder dak te zorgen. Zij vinden het geen pro bleem om zelf voor een nieuwe, moder ne ruimte zorg te dragen, maar vinden wel dat de gemeente hen daartoe de mogelijkheid moet geven. "Wanneer wij geen nieuwe hangar neer kunnen zetten, kan de club het wel vergeten. Al le werkzaamheden worden nu door de leden zelf uitgevoerd. Wij kosten de ge meente geen cent, bekostigen alles zelf. Wanneer wij geen goedgekeurde ruimte hebben, moeten wij gaan uitbesteden. WEEK Onze fotograaf is regelmatig op pad om in de Winkel kring-winkels een willekeurige klant op de gevoelige plaat te zetten. Wekelijks vindt U in deze foto-aktie rubriek de 'klant van de week'. Als U zich zelf herkent ga dan met de krant naar het kantoor van de Soester Courant aan de van Weedestraat. Hier ligt een fraai geschenk voor u klaar. DE WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT, HET WINKELEN WAARD. De prijs van deze week is een CDbcn t.w.v. f 50,- en wordt aangeboden door VIAL video en CD-shop, van Weedestraat 253. Die kosten kunnen onmogelijk nog door de leden worden opgebracht," al dus Van Broeckhuijsen. Pesterij j "Wanneer de gemeente aan de ene kant zegt niets tegep zweefvliegactiviteiten op de basis te,hebben, maar aan de an dere kant weigert ons de kans te geven goede voorzieningen te treffen, dan noem ik dat pesterij. Ze weten immers dat wij dan niet verder kunnen. Geen enkele andere gemeente in Nederland doet zo moeilijk als de gemeente Soest. Ik vind het hetzelfde als wanneer ze zeg gen de auto terug te willen dringen en vervolgens garages en benzinestations opheffen. Dan weet je dat het vanzelf wel doodbloedt." Op dinsdag 6 november en op donder dag 8 november organiseert de Loge Eemland afdeling Baarn en Soest twee voorlichtingsavonden over vrijmetse larij. Wie meer van deze manier van denken en leven wil weten, is welkom vanaf 20.00 uur. Vrijmetselarij, ook wel maconnerie ge noemd, is een levenshouding die per soonlijk en gezamenlijk creatief denken wil bevorderen. Men gaat hierbij uit van een gemeenschappelijk aanvaard we reldbeeld. Essentiële elementen van de werkwijze van de vrijmetselarij zijn symbolen, niet afkomstig uit de bouw kunde, maar ook van traditionele aard, en rituelen. In de vrijmetselarij ontmoeten mannen van zeer uiteenlopende beroepsmaat- schappelijke achtergronden, politieke en levensbeschouwelijke overtuing el kaar. Zij zoeken gezamenlijk naar waarheid en een tolerante opstelling ten opzichte van andersdenkenden. Op de voorlichtingsavond in Baarn zijn overi gens ook vrouwen welkom. Anders dan wel eens wordt gedacht, is vrijmetselarij wel religieus van aard, maar geen geloof, sekte of levensbe schouwing. Belangstellenden kunnen op 6 november terecht in Louise State aan de G. v.d. Veenlaan 16 in Baarn en op 8 november in het NPB gebouw aan de Rembrandlaan 20 in Soest. Beide avonden beginnen om 20.00 uur. Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen In te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet In dat de redak tie mot de inhoud instemt. "Commandant vliegbasis voorstander van een neutraal klachtenbureau. Al is het alleen maar om elke verdenking van oneerlijkheid te voorkomen". Aan het woord is kolonel J.H. Wilbrink, commandant van de vliegbasis Soester berg en dus ook van de afdeling voor lichting. Verder wordt in het artikel door de kolonel niet meer gerept over een neutraal klachtenbureau, maar daar is het de kolonel ook helemaal niet om begonnen. Dankbaar maakt hij weer gebruik van de publiciteit om publieke lijk zijn straatje - en dus de vliegbasis - schoon te vegen. Kolonel Wilbrink heeft van de plaatse lijke Partij van de Arbeid begin septem ber een brief ontvangen met daarin (waarschijnlijk) de vraag hoe het zat met de behandeling van klachten over door straaljagers veroorzaakte geluid hinder. De kolonel is 'op zijn pik ge trapt' en laat dat zelfs weten aan twee ministeries, de Tweede Kamer, de pro vincie Utrecht en het gemeentebestuur van Soest. Alle klachten worden door de leiding van de vliegbasis serieus genomen', be klemtoont andermaal de kolonel. Hij verwijt de PvdA in Soest het doorspelen van foutieve inlichtingen naar de pers. Er waren in bijvoorbeeld Amersfoort slechts zestien klachten in plaats van 'honderden'. En wat te denken van die arme mensen in De Bilt, Zeist, Soest, Leusden, Huis ter Heide, Bosch en Duin, Maartensdijk van wie de klachten blijkbaar door kolonel Wilbrink niet se rieus worden genomen? De vraag van de PvdA of de comman dant kan garanderen dat er volgens zijn richtlijnen wordt gevlogen, wordt als ongepast beschouwd. De vliegbasis heeft zijn procedures zo gunstig moge lijk gekozen om zo weinig mogelijk hin der te veroorzaken, daarbij verzwijgend dat genoemde procedures stammen uit een tijd dat er over deze regio slechts een verdwaalde tweedekker vloog in plaats van Kolonel Wilbrinks oorverdo vende troetelkindjes. Over 'ongepast' gesproken. De kolonel zou zijn tijd beter kunnen gebruiken. In plaats van de openbare manteluitveging die hij de PvdA toe dient zou hij zich eens af moeten vragen of het door hem gebruikte woord 'se rieus' voorkomt in het Moderne Hand boek voor de Soldaat. Neutraal klachtenbureau geluidhinder Soesterberg? Graag. Maar dan niet naast de prullenbak van Kolonel Wil brink, commandant van de vliegbasis Soesterberg en verre omstreken. Julia Faber, Leusden 23 Oct. vierde "Molenschot"feest, wie maar even kon, is meegeweest. W'at was er eigenlijk aan de hand? Om half twee kwamen auto 's aan de lo pende band. Allen bezet met bestuursleden, die ons die middag hebben gereden. Ook directie en personeel stonden met hun auto 's klaar enstarten maar!! Geen vreemde kwam er aan te pas, alles "Molenschot" wat er was. Ook de "zusters" waren present en hielpen geduldig iedere patiënt. De "weergoden waren ons goed gezind, stralende zonneschijn, géén regen, géén wind. Na een prachtige tocht over ons mooie land zijn we in de "Lage Vuursche" gestrand. Als hoogtepunt van het feest zijn we naar Restaurant "De Bosrand" geweest. Op de tafeltjes lagen de pannenkoeken- me nu\s al klaar, ieder zocht uit wat hij wilde en smullen maar! Na het geroezemoes met z 'n allen kon je tijdens de maaltijd 'n speld horen vallen. Als besluit hebben we op "Molenschot" geklonken en een heerlijk glaasje gedronken. Toen was echt iedereen voldaan en zijn we weer naar huis gegaan. Bestuur, directie en personeel voor dit mooie feest dank ik U uit naam van alle bewoners die mee zijn geweest. En zeg ik tot slot: 'Zoiets beleef je alleen in ons eigen Mo lenschot. C.A. Kaal-Ouwehand Odd Fellows behoren tot de interna tionaal opererende Indepèndant Or der of Odd Fellows. Op 8 november houdt de Eemloge een Open Avond in gebouw De Rank. De orde wordt door de buitenwereld vaak gezien als een geheimzinnig genootschap. Odd Fel lows hopen de w aas van geheimzinnig heid deze avond te kunnen laten ver dwijnen. De Open Avond begint om 20.00 uur. Odd Fellows zijn leden van een interna tionale broederschap van mannen die van de gedachte uitgaan, dat alle men sen broeders en zusters zijn, ongeacht ras, kleur, godsdienst, politiek, rang of stand. Samen proberen zij de wereld leefbaarder te maken. Voor de vrou wen (Rebekkahs genoemd) bestaan ook vrouwenloges met gelijke doelstel lingen. Op 8 november krijgen belangstellen den de geiegenheid een Odd Fellow-lo- geziuing in de praKtijk mee te maK.... Het ligt in de bedoeling dat er een zo veel mogelijk natuurgetrouwe logezit- ling gehouden zal worden, waarbij de geïnteresseerde bezoek(ster) een in druk kan krijgen hoe het tijdens zo'n zitting toegaat. Hopelijk zal op dat mo ment een groot deel van de waas van ge heimzinnigheid verdwijnen. Na afloop van de officiële zitting is er in de zoge naamde nazitting volop gelegenheid tot vragen stellen. Thans houdt de Eemloge de zittingen eenmaal per week op donderdagavond in Soest in gebouw De Rank. Maar aan gezien er steeds meer Baarnaars toetre den tot de loge is men druk bezig om een eigen onderkomen te zoeken in Baarn. Wie geïnteresseerd is, wordt verzocht zijn komst even te melden, telefoon 16128 in Baarn. Eventuele problemen met het vervoer kunnen worden opge lost. Restaurant en Motel Het Witte Huis in Soest voor: in onze feest- kelder (10-25 pers.) Ook voor dieetpatiënten en vegetariërs maken wij er een feest van. Birkstraat 138 - 3768 HN Soest Telefoon 033 - 61 71 47* - Telex 79479 nl "Het is zo ontzettend sneu voor de kinderen die met lege handen staan als de anderen allemaal wél wat krijgen." Dat zegt An Rademaker uit Soest, gangmaker van wat met een groot woord kan worden omschreven als het "adoptie"-project voor het kinderhuis in Kozle, de Poolse zusterstad van Soest, waar in totaal 41 kinderen zijn ondergebracht. Ze is net terug van een bezoek aan Koz le en aan het kinderhuis - dat tot dusver overigens ten onrechte in Soest bekend staat als "weeshuis". "Er wonen ook wel wezen, maar ook kinderen van wie de vader of moeder gewoon niet voor hen kan zorgen," legt An Rademaker uit. Ze heeft zich hun lot bijzonder aan getrokken. Al een jaar of acht, negen onderhoudt An kontakten met Kozle. Daarom was ze van de zomer ook present op de kin derboerderij De Vrije Teugel aan het Vedelaarpad, waar de bewoners van het kinderhuis - in leeftijd variërend van vijf tot negentien jaar - een weekje vakantie kwamen houden. Dat gebeurde op ini tiatief van Bob Sluis, die in samenwer king met een aantal andere Soesters ga rant stond voor de opvang. De Poolse logés beleefden daar een bijzonder fijne week. Tot haar verrassing ontdekte ze op de kinderboerderij twee meisjes, met wie een vriendin van haar al geruime tijd kontakt onderhield. Daaruit groeide het intiatief om de kinderen niet "zo maar" weer terug te laten gaan, maar er voor te zorgen dat ze van tijd tot tijd iets aardigs zouden horen (en krijgen) uit Soest. Een aantal kinderen heeft im mers helemaal geen familie meer; ze staan alleen in het leven en krijgen bij voorbeeld met de feestdagen dan ook geen enkele attentie. Hartverwarmende kontakten An verzamelde na de zomer een groep je van zo'n 15 Soester gezinnen om zich heen, die haar voorbeeld volgden en al lemaal een kind voor hun "rekening" namen. Daaruit zijn intussen hartver warmende kontakten gegroeid. Vanuit Soest gaan er van tijd tot tijd pakjes naar Kozle, en vandaar komen er weer aller aardigste briefjes terug. Daar is het alle maal wel niet speciaal om begonnen, maar leuk is het wel, en ook heel moti verend. Vorige week bracht An, samen met een groepje andere Soesters, weer een be zoek aan het kinderhuis in Kozle. Daar werd uiteraard ook een aantal pakjes uitgedeeld, meegegeven door de 15 "adoptie"-gezinnen. "Het was natuur lijk een feest, maar wat ik me van te vo ren niet zo goed had gerealiseerd was, dat de andere kinderen, voor wie ik niets bij me had, natuurlijk wel een beetje beteuterd stonden te kijken. Vooral de kleintjes is het niet zo makke lijk uit te leggen. Voor hen was het best een teleurstelling." Al met al reden voor An om, weer terug in Soest, een poging te ondernemen om het "project" verder uit te breiden en op zoek te gaan naar gezinnen, die ook op deze manier een beetje geluk bij de an dere 26 kinderen in het kinderhuis wil len brengen. "Het gaat helemaal niet om kapitalen of zo, het hoeft echt niet zo veel te kosten," aldus An. "Het be langrijkste is dat er een beetje persoon lijk kontakt ontstaat, nu en dan een briefje en met Kerst een cadeautje." 'Verlanglijstjes' Ook Poolse kinderen zouden geen ech te kinderen zijn als ze er niet al een beetje op rekenden. Vandaar dat An in middels in het bezit is van een aantal "verlanglijstjes" - haar ook ingefluis terd door de zusters die belast zijn met de zorg voor de kinderen - met namen, leeftijden enz. evenals van kleding- en schoenmaten, want een cadeautje in die sfeer is uiteraard ook bijzonder wel kom. Op 17 december, een week voor Kerst mis, gaat er weer een groepje naar Kozle en An Rademaker hoopt dan alle kin deren blij te kunnen maken. Daarvoor heeft ze dus nog wel de medewerking nodig van zo'n 26 Soester gezinnen, die net als zij zo'n speciaal kontakt met een van de kinderen in het kinderhuis willen aangaan. Ze doet dan ook graag via de ze krant nog eens een oproep om ze niet in de kou te laten staan. Wie belangstel ling heeft kan kontakt opnemen met An Rademaker, Pijperpad 107, tel. 10507 in Soest. Doen! Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Licht- en Krachtinstallaties Telefoon (02155)-1 30 14 Een bedrijf op het industrieterrein heeft een boete gekregen van 1500 gulden wegens bodemvervuiling. Het bedrijf liet chemische afvalstoffen via een pijp je de bodem inlopen. Het bedrijf is te vens gesommeerd de grond te laten rei nigen. De kosten daarvan bedragen 6000 gulden. Donderdag 1 november a.s. zal in de speel-o-theek te Baarn weer de maan delijkse speelochtend worden georga niseerd van half tien tot elf uur. De speelochtenden bieden kinderen die nog niet de schoolgaande leeftijd heb ben bereikt de mogelijkheid met elkaar en het in de speel-o-theek aanwezige speelgoed te spelen. Voor de volwasse nen - vader of moeder, maar ook opa, oma of een oppas - staat een vers kopje koffie klaar. Er wordt een onkostenver goeding gevraagd van een gulden per kind. Lid zijn of worden van de speel-o- theek is niet nodig, maar voor informa tie kan men altijd vrijblijvend terecht bij de aanwezige speel-o-theek- medewerksters. De speel-o-theek is ge vestigd in een aparte ruimte in de jeugd bibliotheek, in de kelder van de Open bare Bibliotheek Baarn. Als je houdt van een stevig robbertje sporten kan je bril aardig in de weg zitten. Maar als je als eerste over de finish wilt, heb je naast talent toch minstens een scherpe blik no dig. Een sportbril van Donker helpt je dan over de streep. Onbreekbare glazen, super- stevig, niet van z'n plaats te krijgen en toch een bril waar je niets van merkt. Hij wordt je bovendien aangemeten met be hulp van de modernste oogmeet- apparatuur. Door specia listen met minstens zoveel liefde voor hun vak, als jij voor je sport. Waardoor je niet alleen op scherp staat, maar ook scherp ziet. BIJ DONKER IS VEEL TE ZIEN brillen - contactlenzen Winkelcentrum de Smitshof, Smltsweg 30.3765 CT Soest, Bel: 02155 - 18626

Soester Courant | 1990 | | pagina 13