Heerlijk winterwarm ■l Clltofvi Speeldoos Animato en Pools Slaski kwintet in C-drie Groot Prinsenbal op 10 november Ayckbourn's 'Verre vrienden' in de Vijverhof Willibrordviering Petrus en Pauluskerk COMPUTER- FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Gestolen auto terug, nog niet gemist Knotseizoen start zaterdag Jacks - Mantels - in wol en poplin Pullovers - lambswool - v.a. 69,- Pantalons - denim - cord - wol - v.a. 69,- 'Frau Luna' door Gooise Operette Onder invloed Brommer te snel voor politiewagen Zonnebloem Sinterklaasactie: Maak een pakje Spellenmiddag ouderen Auto in de sloot Valse naam Auto ramt lantaarn tor een ander Open Dag centra vakopleiding Videorecorders uit loodsgestolen Grant Forsyth en Arie Ribbens in Dorpshuis Soesterberg Speeldoos Theater agenda Prins Carnaval om 11 over 11 bekend gemaakt door burgemeester De Widt Derde Wereldgroep achter actie 'Kappen met kappen WOENSDAG 31 OKTOBER 1990 SOESTER COURANT Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-61 87 47 Een 46-jarige Amersfoorter werd maandag door de politie herkend ter wijl hij achter het stuur zat. De man had echter een rijontzegging opgelegd ge kregen. De auto waar hij in reed, bleek gestolen in Amersfoort. De man was bij een bekende binnengelopen en had de sleutels gepakt. De Amersfoorter was onderweg naar Utrecht, om de auto daar te verkopen. De eigenaar van de auto had zijn wagen nog niet eens ge mist, toen hij de mededeling kreeg dat hij teruggevonden was. De Eucharistieviering op zaterdag avond 3 november om 19.00 uur in de Petrus en Pauluskerk te Soest zal iu het teken staan van de Willibrordmanifes- tatie in Rome in het kader van de af sluiting van het YVillibrordjaar. Aan deze Eucharistieviering zullen medewerken het parochieel zangkoor St. Caecilia en het tamboer-, hoorn blazer- en vendelkorps van het Groot Gaesbeeker Gilde of Sint Acchten Schuttersgilde van Soest. Celebranten tijdens deze viering zullen zijn de pas tores van der Beek en Savenije. Deze Eucharistieviering is aan de voor avond van het vertrek van een delegatie van bijna 140 gildeleden en gildevrien- den voor een tiendaagse reis naar Ro me, alwaar ook verschillende andere activiteiten in het kader van de Willi- brordmanifestatie Rome 1990 zullen worden bijgewoond, c.q. waaraan zal worden meegewerkt. Op zondag 4 november vertrekken van uit Soest een drietal bussen naar Rome. De driedaagse heenreis gaat via Neu renberg, Oostenrijk, het Meer van Levi- co naar Rome, alwaar de groep vier da gen zal verblijven. Op woensdag 7 no vember is er een speciale Eucharistie viering met Gilde-eer in de Basiliek van St. Paulus buiten de Muren, gecele breerd door Kardinaal Simonis en de aanwezige bisschoppen uit Nederland en België. De vaandrig van het Soester gilde zal de Hernieuwing van de Eed van Trouw aan het Kerkelijk Gezag ver zorgen. Op donderdag 8 november is er een Eu charistieviering met Gilde-eer in de St. Pietersbasiliek. Alhier zal Z.H. Paus Paulus Johannes Paulus II voorgaan te zamen met vele tientallen bisschoppen en priesters. Vanuit Nederland en Bel gië zijn ruim 2500 personen aanwezig, waarvan de meesten bij een gilde of schutterij zijn aangesloten. Tijdens het verblijf in Rome zullen nog verschillen de excursies worden gemaakt, terwijl op zaterdag 10 november een Eucharistie viering voor de Soester deelnemers is in de vermaarde Friezenkerk. Hierin gaan de verschillende Soester pastores voor. Op zondag 11 november wordt de drie dagen durende terugreis aanvaard, die gaat via Assisi, Parma, Zwitserland en Freiburg. De Soester deelnemers wor den dinsdagavond 13 november rond 21.00 uur weer terug verwacht in Soest op het Kerkplein. De werkgroep Vrijwillig Natuurbe heer van het IVN (Instituut voor Na tuurbeschermingseducatie) gaat aanstaande zaterdag weer van start met de Winterwerkzaamheden. Zo als gebruikelijk zijn het onderhou den van knotbomen - voornamelijk wilgen - en het afzetten van elzen het hoofdbestanddeel van het werk. Het samen met de gemeente Soest uit dunnen van houtsingels en houtwal len komt ook regelmatig voor. Het werk in de natuur is niet alleen leuk, het is ook nodig. De wilgen die a.s. zaterdag onder handen worden genomen hebben bijvoorbeeld niet eens zo'n zware pruik, maar wel een verzwakte stam. Niets doen kan uit scheuren en verder inrotten beteke nen. Hier en daar zullen ook zwaardere elzen worden afgezet. De veehouder wil immers licht op z'n grasland en de kruidlaag krijgt zo ook een betere kans om zich goed te ontwikkelen. Wilgen en elzen kunnen snoei goed verdragen; na zo'n vijf jaar staan er weer flinke takken op de stam. Wie zaterdag de eerste tak afzaagt blijft nog een verrassing. Het terrein waar de werkgroep om 09.15 uur start ligt bijna aan het eind van de Pe ter van den Breemerweg, schuin te genover de elektriciteitscentrale. Al le deelnemers zijn tijdens de werk zaamheden verzekerd en er is koffie. Nog vragen? Bel 11979 (Ben Hoek stra) of 20920 (Ad van den Herik), beiden in Soest. Tot zaterdag? Meer verstand van verzekeren heb je zo te pakken. 't Is simpel om u tc verzekeren van een goed advies. Gewoon even uw Vicioria- Vcsta adviseur hellen. Hij helpt u altijd aan een passende polis. Zijn verstand van verze keren staat er borg voor. Maak er gebruik van. In uw eigen belang. En praat u liever thuis met uw Victoria-Vesta adviseur? Maak dan gerust J.A.VV. Huurdeman, tel.: 02155 - 12625 Pr. Bernhardlaan 8A, Soest G. van der Heiden, tel.: 02155 - 10139 Chrislinalaan 7, Soest meer verstand van verzekeren SOESTERBERGSESTRAAT 49A SOEST - TEL. 02155 - 2 35 84 Op vrijdag 9 zaterdag 10 november zal de Gooise Operette in 't Spant in Bus- sum de operette 'Frau Luna' van de Duitse componist Paul Lincke ten tone le brengen. Aardse- en minder aardse zaken worden bezongen in deze spran kelende operette. Op de vrolijke muziek van Paul Lincke brengen de leden van de Gooise Ope rette, per luchtballon, een bezoek aan de maan. Dan beginnen echter de peri kelen. Aard- en maanbewoners raken in amoureuze avontuurtjes verstrikt. Mars, Venus, maanelfen, sterrenbeel den en allerlei andere maanfiguren mengen zich tussen de uit Berlijn af komstige aardbewoners. Voordat de or de is hersteld en alle reizigers op aarde zijn teruggekeerd, is er heel wat ge beurd. Zowel geestige als gevoelige elenemen- len, bepalen het klankbeeld van 'Frau Luna'. De personages worden onder meer vertolkt door Marianne van Do len Loes Tollenaar, Joke Hof, Geert Strijker en Wim Joosten. Harry Polder en Hans C. Janssens tekenden voor de regie. Het 'Symfonisch Begeleidingsor kest Col Canto', reisde voorde muzika le omlijsting mee naar Frau Luna. De zaterdagavond is nagenoeg uitver kocht. Voor vrijdag zijn nog plaatsen verkrijgbaar. Kaarten kunnen gereser veerd worden bij I. Dobber, tel. 03240 - 11822 of bij J. Burrekers, tel. 03240 - 12895. Op de Van Weerden Poelmanweg hield de politie zaterdag een 45-jarige auto mobilist uit Soesterherg staande, op verdenking van rijden onder invloed. De man trok de aandacht door zijn rij gedrag en bleek inderdaad te veel ge dronken te hebben en kreeg een trans actie aangeboden. De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag een 18-jarige bromfietser uit Soest aangehouden, die met veel te ho ge snelheid over de Koningsweg reed. De jongeman ging er zó snel vandoor dat de politiewagen hem niet eens kon bijhouden. Ter hoogte van de Pimpel mees maakte hij echter een stuurfout, zodat hij viel. De politie hield hem aan en nam zijn brommer voorlopig in be slag voor een technisch onderzoek. "De Zonnebloem" heeft weer een aanvang gemaakt met de organisatie van de actie "Zon in de schoorsteen". Deze actie is bestemd voor langdurig zieken, gehandicapten en hulpbehoe vende ouderen, met name diegenen die weinig of geen relaties hebben en dus ook weinig of niets van het Sin terklaasfeest merken. Evenals voorgaande jaren doet de afde ling Soest van "De Zonnebloem" van harte aan deze actie mee en hoopt dat de Soester bevolking hieraan eveneens zal deelnemen. Het is absoluut niet de bedoeling een kostbaar geschenk te ge ven, een persoonlijke attentie is hoofd- Afgelopen vrijdagavond was de thea terzaal van C-Drie gevuld met accor deon muziek. Animato o.l.v. Petra van Drieënhuizen gaf voorde pauze een uit stekend concert in een gevarieerd pro gramma. Er werd geconcentreerd en zeer muzikaal gespeeld. Voor de 55+-ers van Soest wordt er ie dere donderdagmiddag een spellen middag georganiseerd in het Diensten centrum van De Vijverhof. Daar kan men terecht om een kaartje te leggen of een spelletje Rummicub of scrabble te spelen. Ook worden er regelmatig sjoelcompetities gehouden en op dit moment wordt er met smart uitgekeken naar iemand die kan schaken. Het geheel vindt steeds plaats in een ge zellige sfeer en iedereen die van een spelletje houdt is van harte welkom. De aanvang is 14.00 uur en de zaal is om 13.30 uur open. De middag eindigt ca. 16.30 uur. Deze middagen vallen onder de SWOS-activiteiten. Een 41-jarige automobilist uit Zeist is vrijdagmiddag aan de Wieksloot zijn auto kwijtgeraakt. De man moest uit wijken voor een onbekend gebleven te genligger en raakte met zijn rechter wiel in de zachte berm. Daardoor verloor hij de macht over het stuur en belandde de auto in de sloot. De bestuurder kwam met de schrik vrij, maar de auto was zo zwaar beschadigd dat de politie het kentekenbewijs invorderde. Het wrak werd weggesleept. Een valse naam opgeven heeft een 14- jarige jongedame uit Soest niet gehol pen. Woensdag twee weken geleden werd zij door de politie aangehouden, toen zij op een bromfiets reed die niet verzekerd was. Een week later liep zij echter dezelfde politiemannen weer te gen het lijf. Deze waren er inmiddels achter gekomen dat het meisje een valse naam had opgegeven. Ze had dat waar schijnlijk gedaan omdat ze nog geen zestien was. Een 45-jarige automobiliste uit Hoog land raakte zaterdagmorgen op de Ko ningsweg de macht over het stuur kwijt toen ze moest uitwijken voor een over stekende vogel. Daardoor ramde ze met haar auto een lantaarnpaal. Over de ge volgen kon de politie geen nadere bij zonderheden verstrekken. Wel wordt er een onderzoek ingesteld. zaak. Het is de bedoeling een gezellig, feestelijk pakje te maken, dat - als het mogelijk is - vergezeld gaat met een vriendelijk briefje of rijmpje. Wie mee wil doen aan deze actie kan zich opgeven vóór 15 november a.s. bij een van onderstaande adressen.' mevr. C. Smink, Plasweg 64, 3768 AN, tel. 14643 en mevr. H. Brugman, Titus Brandsmastraat 17,3762 JJ, tel. 10897. Na 15 november ontvangt men dan naam en adres van de ontvanger en en kele summiere gegevens, zodat eventu eel een "aangepast" pakje kan worden gemaakt. Donderdag 25 oktober organiseren de 33 centra vakopleiding een eerste lan delijke open dag. Alle technische- en administratieve centra in het hele land openen hun deuren vaii 10.00 - 21.00 uur. De primeur van de officiële ope ning heeft het Utrechtse administra tieve centrum. Daar vindt de officiële openingshandeling plaats. Met de open dag willen de centra vakoplei ding onder een groot publieke meer naamsbekendheid krijgen. Onder zoek wijst uit dat veel mensen het cen trum vakopleiding niet kennen. "Arbeidsbureau en centrum vakoplei ding samen goed voor werk" geeft sinds 1989 aan waar het arbeidsbureau en centra vakopleiding voor slaan. Via het arbeidsbureau starten er jaarlijks zo'n 20.000 cursisten met een opleiding. 85% van die cursisten vindt binnen 3 maanden na het voltooien van de cursus een vaste baan. Vakgericht en afge stemd op de behoeften van de arbeids markt, dat is de kracht van de opleidin gen. Het centrum vakopleiding kent twee richtingen, een technische- en een administratieve richting. Op hel techni sche centrum vakopleiding in Utrecht zijn er legio mogelijkheden om een technisch beroep te leren. Zo is daar een algemene oriëntatiecursus, oplei dingen in de elektronica en elektrotech niek, besturingstechniek, de bouw en natuursteenbewerking. Een admini stratief beroep zoals secretaresse, assis tent boekhouder, commercieel mede werker, typiste of telefoniste/receptio niste, is te leren pp het administratieve centrum vakopleiding. Veel ak li vit ei ten tijdens de open dag. Het technische centrum aan de Reac- lorweg in Utrecht leidt alle bezoekers rond in een "nostalgische paarden tram". Bovendien zorgt dit centrum voor kinderopvang. Ieder vakgebied geeft demonstraties en medewerkers van het arbeidsbureau verzorgen de voorlichting over het aanmelden voor een cursus. Het administratieve cen trum in Utrecht, gevestigd aan het Fur- kaplateu, heeft haar deuren na de offi ciële opening wagenwijd open staan voor het publiek. In de praktijkruimtes geven cursisten en docenten een volle dig en helder beeld van de opleidingen die het administratieve centrum biedt. De dependance van het administratieve centrum in Amersfoort, gevestigd aan de Noordewierweg 275, laat eenzelfde programma zien. Uit de loods van een bedrijf aan de Nij- verheidsweg zijn drie videorecorders gestolen. Een werknemer van het trans portbedrijf ontdekte de diefstal. De ap paratuur is in de periode vanaf 11 okto ber verdwenen. Op zaterdag 10 november verzorgt het Dorpshuis te Soesterberg, Dorpsplein 17 een spectaculaire avond. Deze avond treedt Arie Ribbens op, een all round zanger en een geweldige enter tainer, die sfeer brengt en alle zorgen laat vergeten. Bovendien vindt er een optreden plaats van het duo Grant Forsyth, bekend van radio en t.v.. De band Pancake zal deze hele avond het programma muzikaal omlijsten, zo dat ook de dansliefhebbers aan hun trekken kunnen komen. Al deze facto ren beloven het tot een onvergetelijke avond te maken. Kaartverkoop in het Dorpshuis cn bij de sigarenmagazijnen T. Majoor en F. v. Delft a 10 gulden per persoon. Zaal open om 19.30 uur. Aanvang 20.00 uur en het zal tot 01.00 uur duren. Vrijdag 2 nov., aanvang 20.15 uur: "The sons of The Magnificent 7" Muzikaal programma gekruid met zang, dans en humor. Kaarten f 22,50; Pas 65/CJP f 20,-. Dinsdag 6 nov., aanvang 20.15 uur: "Ties that bind" Maskertheater gebracht door de Engel se groep Trestle Theatre Company. Kaarten f 18,-; Pas 65/CJP f 17,-. Donderdag 8 nov., aanvang 20.15 uur: Helena Toneelstuk met o.a. Ivonne Lex en Martine Geerinckx. Regie: Frans Maas. Kaarten f 20,-; Pas 65/CJP f 18,-. Donderdag 15 nov., aanvang20.15 uur: "Serenata" Muzikaal programma waarin het optre den van Laurens van Rooyen centraal staat. Kaarten f 17,50; Pas 65/CJP f 16,-. Woensdag 21 nov, aanvang 14.00 uur: "De Grote Meneer Kaktus Show" Kindervoorstelling. Kaarten f 10,-. Donderdag 22 nov, aanvang 20.15 uur: "Cuardo Flamenco" Spaans dansprogramma. Kaarten f 20,-; Pas 65/CJP f 18,-. Zaterdag 24 nov, aanvang 20.15 uur: Cabaret Herman Berkien Kaarten f 20,-; Pas 65/CJP f 19,-. Donderdag 29nov, aanvang20.15 uur: "De dood van Iwan Iljislj" Solotoneel door Henk van Ulsen. Kaarten f 15,-; Pas 65/CJP f 15,-. Vrijdag 30 nov., aanvang 20.15 uur: "Mevrouw Bijl" Soloprogramma van Martine Bijl. Kaarten f 30,-; Pas 65/OP f 28,50. Hoogtepunt van de avond waren de Poolse gasten "Het Slaski kwintet". Het kwintet dat internationaal al diverse on derscheidingen ontving begon zijn op treden met een schitterende vertolking van 'Fantasie en Fuge van J.S. Bach. Daarna speelden ze een bewerking van zijn Poolse Volksmuziek. Middels wat jazzy stukken lieten de heren blijken over de nodige swing te beschikken. Ook het moderne werk werd niet ge schuwd. Dhr. Bernard van Beurden, die het kwintet op zijn tournéé door Neder land begeleidde hield een enthousiast betoog over de ontwikkeling in de mu ziek en lichtte zijn eigen compositie toe. Als extra speelden ze de Russische Klienka Ouverture en na nog een toegift moest er dan toch een einde komen aan deze avond, die door insiders als zeer in spirerend 'is ervaren. Zaterdag 10 november hoopt het nieu we bestuur van C.V. "De Narre Knol len" dat vele Soesters de weg zullen vinden naar de Grote Zaal van Bos en Duin aan de Bosstraat. Na vele maan den van voorbereiding is het dan ein delijk zover, het carnaval komt eraan. Zoals gebruikelijk zal de/e avond in het teken staan van de verkiezing van de nieuwe prins. Na vele jaren dezelfde procedure ge volgd te hebben, namelijk dat de Prins gekozen werd door de leden van de Raad van Elf en het bestuur, is het nieu we bestuur met een totaal ander plan gekomen. Er werd een Prinsencommis sie ingesteld. Deze commissie bestaat uit vier personen, teweten de Ereleden Hans van Breukeléri en Jan Beijer, de Oud Prins Gerrit van Delden en voor zitter Henk te Pas. Boel-van het instel len van deze commissie is: het span ningselement (wieifwordt'.dë nieuwe Prins) te vergroten; nu "zowel het be stuur als de leden van de'Raad van Elf van niets weten. Deze cómmissie kan van jaar tot jaar bijgesteld worden, zo dat andere Ereleden een kans krijgen om in deze commissie zitting te nemen. Natuurlijk is de bekendmaking van de nieuwe Prins om elf minuten over elf door burgemeester De Widt het hoog tepunt van deze avond. Men kan echter op deze avond nog meer verwachten. Zo zal de dansgarde worden voorge steld. De meisjes met hun oogverblin dende outfit geven een show weg met een moeilijkheidsgraad van Europees niveau. Dit alles in enkele maanden in gestudeerd onder de bekwame leiding van trainster Claire Steusel. Zoals ge bruikelijk op het Prinsenbal wordt de nieuwe Raad van Elf aan het publiek voorgesteld en zullen de echtgenotes van deze leden acte de presence geven. Geheel nieuw binnen de Carnavalsver eniging is de jeugdafdeling, waarmee men tijdens het Prinsenbal kan kennis maken. Deze avond zal muzikaal om lijst worden door de Hofkapel, in de re gio bekend als de "Eemlander Blaaska pel*" Q.l.v. de heer Joop Oversteege. Naast de Hofkapel zal "'n Beetje Band" tevens zorg dragen voor een zeer gezel lige avond. Wie eens iets anders wil doen op zaterdagavond is van harte welkom op het Prinsenbal, 10 novem ber a.s., in Bos en Duin, aanvang 21.00 uur. Reeds in November 1988 signaleerde de Derde Wereldgroep Soest de voort gaande vernietiging van het tropisch Regenwoud. Nu is een grote landelijke aktie door de NOBIV en het UNES CO Centrum Nederland gestart met als doel met de bewoners van deze re genwouden in verzet te komen. In recordtempo worden "de Iongen van de aarde" vernietigd. Zo'n 50.000 hec tare regenwoud per dag! In vier dagen een gebied zo groot als de gehele Velu- we weggevaagd! De bewoners van het tropisch Regen woud in onder andere Brazilië, Maleisie én Afrika komen in verzet. Zij voeren een vreedzame strijd om de slopers van het regenwoud te sloppen. Ze hebben echter te weinig middelen om dit goed te doen. Daarom verdienen zij steun. Niemand mag deze mensen aan hun lot overlaten. Ook voor Neder land is het belangrijk dat het regenwoud niet verdwijnt. Door iedere gekapte boom wordt het broeikas-effect erger. Loopt de temperatuur op aarde op en stijgt het nivo van de zeespiegel. Onder het motto "Kappen met Kap pen" gaan NOVIB en UNESCO samen met de regenwoudbewoners de strijd aan. Hel voornaamste daarbij is, dat de mensen die er wonen de zeggenschap over hun gebied terugkrijgen. Om dat te bereiken, moeten eerst de slopers met hun bulldozers en kettingzagen gerech telijk worden gedwongen hun vernieti gend werk te stoppen. In vier miljoen omroepbladen worden in de week van 29 oktober machtigings kaarten gehecht, die men kan invullen voor het overmaken van een bijdrage. Die kaart kan men zelf op de post doen. Op woensdag 31 oktober om 20.20 uur wordt op Nederland 3 een film over het Braziliaanse regenwoud vertoond door Soculera. Ook de VARA-TV zal ruime aandacht aan de regenwouden schen ken. De Derde Wereldgroep-Soest wil alle bewoners van Soest oproepen, deze aktie te ondersteunen door middel van de kaart in het omroepblad of door overschrijving op giro 100200 van NO VIB. Den Haag. Op zaterdagavond vond in de toneel zaal van Dienstencentrum "De Vijver hof' de toneelvoorstelling van 'Verre vrienden' van Alain Ayckbourn plaats, gebracht door het gezelschap Stichting Nieuwegeins Theater. Het publiek in de zaal genoot zichtbaar en hoorbaar van dit eigentijdse toneel stuk van Ayckbourn, die toch altijd nog goed is voor tenminste één nieuw to neelstuk per jaar. In zijn stukken be schrijft hij gewone mensen die in onge wone situaties terecht komen. Zo ook hier, waar vrienden geen vrienden blij ken te zijn. De zes aan elkaar gewaagde spelers ver vulden hun rollen met verve. Carla Vinckx en de Soester amateurspeler Roel de Waard als het volledig op elkaar uitgekeken echtpaar Diana en Paul, Henriet Gritter als de lieve, wat babbel zieke vriendin Marge, Yvonne van Geelen als de volledig blasé mannen- vreetster. Bob Koopman als de nooit stilzittende echtgenoot John. En niet te vergeten Harm van Gerven als de vriend, die op bezoek komt. Met een grenzeloze naïviteit reageert hij op alles wat er gebeurt en beschouwt alles door een roze bril. Roze getint is ook het fraaie decor, dat onder leiding van Wil lem Ravenhorst in eigen atelier werd vervaardigd. Regisseur Fred Goeth vindt het heerlijk om weer in de Vijverhof te spelen. "Wij komen hier nu voorde vijfde keer en het bevalt ons prima. Het is een gezellige zaal. Het is alleen jammer, dat iedere vorm van Theaterbelichting ontbreekt. Als dat er was, zou het ideaal zijn. Be heerder Peter van Poelgeest hierover: "Wij hopen ooit nog eens het geld te hebben om er wat licht in aan te bren gen, want dan is het pas echt." Wie weet, komt het er ooit nog van. Stichting Nieuwegeins Theater blijft echter terugkomen. Naar wij hopen met steeds weer andere, maar leuke voor stellingen.

Soester Courant | 1990 | | pagina 14