A. s WEERD erwarm GINKIEI.Ïs^o APK TE HUUR ^WA De Schothorst NE WO SCHADE- REPARATIE doos VAL D'OR EEN VORSTELIJK SERVIES Super van Doorn brengt geluidshinder voor omwonenden terug 500 49® NE WO 'Meester Hoekstra: 'Ik was niet ouderwets, maar ik hield wel van orde...' wol en poplin vool - v.a. 69,- nim - cord - Autobedrijf CLAASSEN ie Ribbens g ScJioen&n» #ROYAL ALBERT ecorders uit 'Stolen zaterdag pleiding BANKETBAKKERIJ 01M/ATER ADVIESBURO Bel Uit het Savornin Lohman-archief P1CARD1 Milieu-vriendelijke oplossing voor retour-emballage iUlOKKA- OF SLAG ROOJ1A- SCHNITT «fflOO Solo-ontmoetingsavond voor alleenstaanden Pony schrikt: auto beschadigd Oud-hoof d jubilerende De Savornin Lohmanschool Vakmanschap in groenvoorzieningen SPECIAAL FRAAT 49A 2155 - 2 35 84 BAARN Ericastraat 10 Tel. 02154-20751 Scherpe prijzen Accu-, Uitlaat- en Banden specialist Official dealer HYUNDAI AUTOBEDRIJF Voor grote en lichte aan alle merken auto's. Industrieweg 16 b Soest Tel. 02155 - 2 71 23 ma muzikaal omlijsten, zo- dansliefhebbers aan 'hun nen komen. Al deze facto- het tot een onvergetelijke iken. Kaartverkoop in het i bij de sigarenmagazijnen F. v. Delft a 10 gulden per al open om 19.30 uur. 00 uur en het zal tot 01.00 trum in 35 - Baarn 4-18050 3; Pas 65/CJP f 16,-, OK. aanvang 14.00 uur neer Kaktus Show" ling. tov., aanvang20.15 uur ;nco gramma. Pas 65/CJp f i8i_ "i" vang 20.15 uur: n Berkien Pas 65/CJP f 19,-. "K, aanvang20.15uur »an Iljistj" Henk van Ulsen 'as 65/ap f 15,-, aanvang 20.15 'uur: van Martine Bijl as 65/QP f28,50. Laanstraatpromenade 47 Baarn Telefoon 02154-12672 HORLOGER - JUWELIER - OPTIEK ECHT ENGELS BONE CHINA SAMENSTELLING A: 6-pcrsoons 23-delig dinerservies bestaande uit: 6 platte borden a 38,85 f 233,10 waarvan 2 gratis t.w.v. f 77,70 6 diepe borden a 36,20 f 217,20 waarvan 2 gratis t.w.v. f 72,40 6 desscrt-/ontbijtborden a 19,95 f 119.70 waarvan 2 gratis t.w.v. f 39,90 1 dekschaal f 231,00 1 sauskom cn schotel f 115,45 1 saladebak f 96,60 1 vleesschotel klein f 96,60 1 vlees-/zuurschaaltjc f 27,25 Normale Winkclvcrkoopprijs: f 1.136,90 Promotieprijs: f946,90 UW VOORDEEL: f 190,00 SAMENSTELLING B: 6-persoons 16-delig ontbijtservies bestaande uit: 6 theekoppen cn schotels a 25,85 f 155,10 waarvan 2 gratis t.w.v. f 51,70 6 dcssert-/ontbijtborden a 19,95 f 119,70 waarvan 2 gratis t.w.v. f 39,90 1 brood-/groenteschaal f 96,60 1 rechthoekige botervloot f 78,50 1 theepot normaal f 96,00 I 3-dclig roomstel f 64.05 Normale Winkelverkoopprijs: f 609,95 Promotieprijs: f518,35 UW VOORDEEL: f 91,60 s van een bedrijf aan deNij- ZIJn, drie videorecorders :n werknemer van het trans- ontdekte de diefstal. De ap- nde periode vanaf 11 okto- VVÖENSDAG 31 OKTOBER 199Q~ SOESTER COURANT PAGINA 15 daar zullen ook zwaardere rden afgezet. De veehouder -rs licht op z'n grasland en aag krijgt zo ook een betere zich goed te ontwikkelen, n elzen kunnen snoei goed n; na zon vijfjaar staan er ke takken op de stam. rdag de eerste tak afzaagt een verrassing. Het terrein werkgroep om 09.15 uur •ijna aan het eind van de Pe- ;n Breemerweg, schuin te- Ie elektriciteitscentrale. Al- mers zijn tijdens de werk- ;n verzekerd en er is koffie. ;n? Bel 11979 (Ben Hoek- 3920 (Ad van den Herik), Soest. Tot zaterdag? shouder, commercieel mede- ypiste of telefoniste/receptio- s leren op het administratieve vakopleiding. viteiten tijdens de open dag, lische centrum aan de Reac- i Utrecht leidt alle bezoekers een nostalgische paarden- ovendien zorgt dit centrum Jeropvang. Ieder vakgebied nonstraties en medewerkers arbeidsbureau verzorgen de ng over het aanmelden voor is. Het administratieve cen- trecht, gevestigd aan het Fur- neeft haar deuren na de offi- ïing wagenwijd open staan ubliek. In de praktijkruimtes asten en docenten een volle- Ier beeld van de opleidingen ministratieve centrum biedt, lance van het administratieve i Amersfoort, gevestigd aan wierweg 275, laat eenzelfde a zien. SOESTERBERGSESFRAAF 26 - SOEST - TELEF. 02155-12982 Voor al uw Verzekeringen hypotheken pensioenen financieringen Steenhoffstraat 16 - 3764 BL Soest Een fraai gazon, een schitterende tuin... daar is vakmanschap voor nodig. Niet al leen voor ontwerp en aanleg, maar zeker ook voor het periodieke onderhoud. RWA De Schothorst beschikt over dat vakman schap. Het RWA zorgt voor deskundige ad viezen, kreatieve ideeën en een professio nele realisatie. Als erkend hoveniersbedrijf wordt RWA De Schothorst dan ook steeds meer ingeschakeld door bedrijven, instel lingen en zeker ook partikulieren. Ook be stratingen en verhardingen worden op vak bekwame wijze uitgevoerd. Steek uw licht 'ns op over de veelzijdige mogelijkheden. Dat kan via de bon of per telefoon. I fi Posteodo/Plaats |j I Telefoon I Bon gefrankeerd in envelop sturen naar: I E/A De Schothorst. Postbus 28031. 28 ZG Hoogland. De viering van het 60-jarig jubileum van de De Savornin Lohmanschool zijn een paar archiefstukken opge doken die een aardig beeld geven van het verleden. Zo is er brief van juli 1941, afkomstig van het "Depar tement van Opvoeding, Wetenschap en Cultuurbescherming", waaron der het onderwijs in de bezettingsja ren viel. Geacht schoolhoofd, Mij is medegedeeld, dat ouders van leerlingen van lagere scholen zich er over beklaagd hebben, dat hun kin deren bij het schoolbezoek, ook op warme zomerdagen, genoodzaakt worden lange kousen te dragen. In den tegenwoordigen tijd van schaarschte van textielgoederen acht ik een eventueel voorschrift niet wen- schelijk. De secretaris-generaal, J. van Dam. Dezelfde schreef in 1942 de volgen de brief: Geacht schoolhoofd, In den laatste tijd bereiken mij her haaldelijk klachten over het feit, dat in treinen, trammen, bussen en ande re middelen van vervoer, kinderen weigeren hun zitplaats af te staan aan ouderen, indien voor de laatsten geen plaats aan wezig is. Met klem dring ik er op aan, dat Gij te dezer zake de no dige aansporingen verricht. Of deze, van hetzelfde jaar: Geacht schoolhoofd, De laatsten tijd worden op muren, schuttingen en andere dergelijke ob jecten veelvuldig opschriften aange troffen, welke als vijandig tegen het Duitsche volk en zijn leiding worden aangemerkt. Bovendien is er van Duitsche zijde over geklaagd, dat steeds meer groepen jongelieden - doorgaans ouder dan 12 jaar-per rij wiel' uitstapjes ondernemen en zich daarbij in het openbaar op ontoelaat bare demonstratieve wijze gedragen. Tenslotte mag de Nederlandsche na tionale vlag (rood- wit-blauw) niet in de vorm van eenfietsvlag worden ge bezigd. Ik moge U verzoeken, nog voor de intrede van de zomervakan tie, een vermaning in dezen geest te richten of te doen richten tot de schooljeugd. Dit briefje stuurde het bestuur in de jaren '30 naar het toenmalige hoofd der school: Geachte heer Boerema, U kunt een bedrag groot f 10,00 be steden voor aankoop van klompen voor armlastige kinderen. Wilt u dit op de maandelijkse staat verantwoor den? Maandagmiddag om half vijf vergadert het bestuur met het Dames comité. Er wordt dan een kop thee met een koekje gegeven. Groeten, Beekman. een goed advies moest kunnen geven over het doorleren van de kinderen. Nu is dat wat makkelijker, maar toen was het heel bepalend. Wie naar de HBS of het gymnasium wilde moest toelatings examen doen. Verschrikkelijk vond ik dat, veel te erg, omdat je de kinderen extra moest trainen in allerlei weetjes. Als je dat binnen de hele klas moest doen zou je het onderwijs bederven." De school stond vooraan bij de onder wijsvernieuwing van de jaren zestig, maar de talrijke veranderingen die de laatste jaren hebben plaatsgevonden heeft Hoekstra alleen maar van afstand gevolgd. "Je raakt er gauw uit hoor. De ontwikkelingen zijn zo snel gegaan. Ik heb wel interesse, maar geen oordeel, 't Zou me in elk geval niet meegevallen zijn als ik zelf weer voor de klas had moeten staan, denk ik." Met "zijn" school onderhoudt hij uiter aard nog een warme band, maar hij komt er hoogst zelden. "Ach nee, hoog stens loop ik hier of daar nog eens een oud-leerling tegen het lijf en toevallig heb ik in de herfstvakantie nog eens even rondgekeken. Van de leerkrachten is er nog één die ik heb meegemaakt, en dan nog maar heel even." Met zijn op volger Rien Flinterman heeft hij wel een uitstekend kontakt. "Hij heeft uiteraard weer andere ideën dan ik, maar over de grondelementen zijn we het volkomen eens: het kontakt tussen de school en de ouders, daar denken we hetzelfde over." Weekend-aanbieding Dit weekend van f 12,00 voor ROOMBOTER SPECULAAS- BROKKEN Met amandelen van f 5,75 voor Zonder amandelen van f 4,75 voor Soest - Nieuwerhoekplein 8 - Tel. 11365 VOOR SSE STEUNZOLEN "Wat is er aan de hand?" Die vraag klinkt sinds vorige week ettelijke ma len per dag bij Super van Doorn, de bekende supermarkt aan de Wiardi Beckmanstraat (bij Honsbergen). De klanten is de bouwactiviteit van het Soester aannemingsbedrijf J. van Schadewijk zeker niet ontgaan. Aan de zijkant van de supermarkt, op de hoek van de Gerrit van der Veenstraat, wordt hard gewerkt aan wat op het eer ste gezicht een stukje uitbreiding van de zaak lijkt. Dat is het ook, al gaat het ditmaal niet om de vergroting van de verkoopruimte van de zaak, die in de loop der jaren al heel wat wijzigingen heeft ondergaan om de drukke klantenkring zo optimaal mogelijk onderdak te bieden. Voorals nog gaat het echter om de overkapping van een deel van het "buitenterrein" van de supermarkt, waar de dagelijkse voorraad-aanvoer plaatsvindt. Enige malen per dag arriveren daar de grote vrachtwagens met uiteenlopende arti kelen, ter aanvulling van het steeds weer snel slinkende assortiment levens middelen. Die buitenruimte wordt momenteel overkapt, zodat de voorraden die nu voor een belangrijk deel buiten moeten blijven staan straks echt "onder dak" komen te staan. Vooral voor de omwo nenden is dat een plezierige ontwikke- lirigi want het laden en lossen van de vrachtwagens gaat nu eenmaal altijd met het nodige lawaai gepaard en dat wordt door de nieuwbouw tot een mini mum gereduceerd. Bovendien wordt de opslag op die manier ook aan het zicht onttrokken, wat wel zo prettig is. Oplossing Dat men bij Super van Doorn klant- en milieu-vriendelijk denkt blijkt ook uit de oplossing die in één moeite door ge vonden wordt voor de retour-emballa ge: met name lege flessen en kratten. Tot dusver kan men die aanbieden bij de tabak-afdeling, en dat leidt wel eens tot vertraging of lange rijen. Onplezie rig eigenlijk, zowel voor de klanten als de medwerkers van Super van Doorn. In het voorste deel van de uitbreiding - tegen de parkeerplaats aan - wordt daarom een speciale ruimte gecreëerd, waar men voortaan de lege flessen kan inleveren. Die ruimte wordt verwarmd met een luchtsluis en de klanten die de flessen en kratten komen terugbrengen kunnen die aanbieden aan een auto maat (met een lopende band), die ze "leest" en sorteert en vervolgens een bon produceert waarop nauwkeurig staat aangegeven hoeveel statiegeld men terugkrijgt. Die bon kan dan wor den ingewisseld bij de kassa's in de su permarkt. Er komt zowel een automaat voor de losse flessen als een automaat die de kratten - al dan niet geheel of ge deeltelijk gevuld - inneemt. Milieubesef "Ontzettend mooi wordt V aldus de heer J. Riemer, bedrijfsleider van Super van Doorn. De retour-ruimte sluit vol gens hem dan ook goed aan bij de glas- en papierbakken, waarvan er sinds ge ruime tijd een aantal op de hoek bij de supermarkt staan en die in een zeer gro te behoefte blijken te voorzien. Het mi lieubesef bij de buurtbewoners blijkt niet gering en Super van Doorn speelt daar dan ook graag op in. "We begon nen vorig jaar met twee papiercontai ners en iedereen dacht dat dat genoeg zou zijn, maar inmiddels hebben we er drie, die tweemaal per week geleegd moeten worden. Ook de vier glasbak ken zijn heel snel vol en worden al eer der in de week leeg gemaakt dan tevo ren was gedacht." De bouwwerkzaamheden moeten half november zijn afgerond. In de week van 19 november gaat de supermarkt "proefdraaien" met de nieuwe installa tie en vanaf dinsdag de 27e november moet die dan zonder problemen func tioneren. De veranderingen zijn overi gens nauwelijks meer dan een voor proefje van een aantal verder ingrijpen de wijzigingen die voor het nieuwe jaar nog op stapel staan, maar die in elk ge val één ding gemeen hebben: ze zijn er op gericht de klant zoveel mogelijk ser vice en comfort te bieden, zodat die zich bij de supermarkt helemaal "thuis" zal kunnen voelen. Op zaterdag 3 november organiseert "Solo" haar maandelijkse ontmoetings avond voor alleenstaanden van 20.00 - 23.30 uur in buurthuis de Praatpaal, Smitsweg 311 te Soest. De toegang bedraagt f 3,50. Koffie/thee en een drankje zijn voor een laag bedrag beschikbaar. Voor meer informatie over Solo aktivi- leiten kan men bellen; Kitty, telefoon: 02155-21009. Een 70-jarige automopiliste uit Soest kreeg zaterdag de schrik van haar leven toen haar auto op de Soesterbergse- straal werd aangereden door een pony- kar. Een van de ruiten werd doorstoken door een trekstang van de kar en de au to liep de nodige schade op. De be stuurster zelf bleef ongedeerd. Het on geluk ontstond toen de pony, gemend door een 27-jarige vrouw uit Den Haag, schrok van een langs de weg staande container. Het beestje week uit naar links en botste met kar en al tegen de au to, die uit tegengestelde richting nader de. AUTOBEDRIJF Klaar terwijl u wacht. Industrieweg 16 b Soest Tel. 02155 - 2 71 23 "Beloning" voor de gouden tip (Evt. TE KOOP) gevraagd door gezin huis/boerderij in Soest en/of omgeving. Achterstallig onderhoud geen be zwaar. Graag bellen nr. 033 - 80 22 32 na 19.00 uur. Meester Hoekstra voor de entree van zijn oude school. soon, die het helemaal in de vingers had. We zochten nieuwe lees- en reken methodes en besteedden veel aandacht aan de overgang van de kinderen van de kleuter- naar de lagere school. De in specteur was in die tijd niet bepaald en thousiast over zo'n aanpak, maar toen hij bij ons was wezen kijken zei hij: Ik ben helemaal bekeerd." Orde Hoekstra en de zijnen golden in die tijd zeker als voortrekkers van de onder wijsvernieuwing, maar dat betekende niet dat ze als "nieuwlichters" werden beschouwd. "Als het om de regels ging waren we een school met orde. Dat kan best samengaan. Ik was niet ouderwets, maar ik hield wel van orde. En verder staken we ook een hoop tijd in buiten schoolse activiteiten, zoals een zangklas met Sursum Corda, waarmee we nog plaatjes hebben opgenomen, wandel tochten waarmee we zelfs prijzen won nen, schoolfeestdagen met ouderwetse spelletjes en bezoekjes aan de gemeen teraad." Dat laatste hield mogelijk al een beetje verband met zijn politieke belangstel ling, die ertoe leidde dat meester Hoek stra in 1975 plotseling geroepen werd tot het wethouderschap. "Nee, juist niet van Onderwijs; ik heb me direct op de harde sector (openbare werken) gewor pen." In de zesde klas stopte meester Hoekstra altijd een stukje staatsinrich ting in de lessen, en bij de gemeenteraad kregen de leerlingen dan "aanschouwe lijk onderwijs", plus een glaasje ranja en een koekje. "Later kwamen er meer scholen, maar dat is langzamerhand he lemaal verwaterd." Hoekstra en de zijnen stuwden de De Savornin Lohmanschool op in de "vaart der volkeren". De school gröeide en bloeide, zelfs zo dat er in de zestiger ja ren allemaal dubbele klassen waren. De school barstte min of meer uit haar voe gen en daarom viel al snel de beslissing tot splitsing, waaruit de Minister de Vis- serschool geboren werd. Veel te erg De kwaliteit stond, zoals gezegd, voor Hoekstra centraal. Vooral in de hogere leerjaren was dat van belang, als de keu ze moest worden gemaakt voor het voortgezet onderwijs. "Wat je ook deed, welke methode je ook gebruikte, het kwam er toch op neer dat de school Schothorsterlaan 88-3822 NB Hoogland-Telefoon 033-804256-Telefax 033-804064 Versje "Het is tegenwoordig niet meer zoals vroeger. Dan had je aan 't begin een half uur godsdienstonderwijs en leerden de kinderen hun versje. Ik heb dat altijd enorm waardevol gevonden, want die dingen beklijven en er zijn mensen die er nog heel veel aan hebben. Er kan je in het leven een hoop worden afgenomen, maar niet wat je aan kennis hebt opge daan. Dat geldt voor je opleiding, maar ook voor je geestelijke bagage." Zou wat hem betreft het christelijk on derwijs, als het niet bestond, alsnog moeten worden uitgevonden? "Ik weet 't niet," klinkt het bedachtzaam. "Christelijk onderwijs staat of valt met de man of vrouw voor de klas. Als die gemotiveerd is gaat het goed. Het zit na tuurlijk niet vast op een versje en het heeft niks met 'christelijk rekenen' te maken, dat zijn flauwe smoesjes. Waar het om gaat is de sfeer en de benade ring, de manier waarop je kinderen in aanraking brengt met de verhalen uit de bijbel en de liefde van Christus, om zo de wereld in te gaan. Ik houd niet van dweperigheid en niet van vakjes." Het doet hem dan ook verdriet dat de "eenheid" in Soest verloren is gegaan door de stichting van een aparte refor matorische basisschool. "De wet staat die vrijheid toe, maar het is wel jam mer." Wat hem betreft - hij is tenslotte CPA-politicus uit overtuiging geweest - is de tijd ook niet ver meer dat het pro testants en het katholiek onderwijs in elkaar opgaan. "O ja hoor. We zongen op Paasmorgen vroeger eens in Zonne gloren, en daar kwam ik dan m'n colle ga V.d.Berg met zijn leerlingen tegen, van de Ludgerusschool, die precies de zelfde liederen zongen. Dat gaan we voortaan samen doen, spraken we af. Ik ben ervan overtuigd dat het in de toe komst zo ver wel komt." Gewoon meedoen De meeste leerlingen kwamen, zeker in zijn tijd, uit kerkelijk meelevende gezin nen. "Dat veranderde op den duur wel, maar ik heb altijd tegen de ouders die niet zo 'praktiseerden' gezegd: rekenen is rekenen, maar u moet er wel rekening mee houden dat we beginnen met bij belles. Ze moesten altijd gewoon mee doen. We zijn van die regels nooit afge weken. En het wonderlijke is: als we dan bijvoorbeeld een kerstwijding in de Wilheïminakerk hadden kwamen ze al lemaal." Niet alleen door haar identiteit, waarop meester Hoekstra zijn stempel drukte, maar ook door de kwaliteit van. het on derwijs bouwde de De Savornin Loh manschool een uitstekende reputatie op, en ook dat was voor een niet gering deel te danken aan zijn inzet. "We de den mee aan alle vernieuwingen. Daar waren we voor in. We waren bijvoor beeld de eerste school met een speel- leerklas, helemaal bij-de-tijd, wat met name te danken was aan juffrouw Huis- Volgende week viert de De Savornin Lohmanschool, de christelijke basis school aan de Driehoeksweg in Soest- Zuid, haar zestig-jarig bestaan. Dat ju bileum wordt luister bijgezet met een feestweek vol activiteiten, waaronder een grootscheepse reünie op zaterdag 10 november. Bij die gelegenheid wor den tal van oud-leerlingen en oud leerkrachten verwacht en zullen er zonder twijfel heel wat herinneringen worden opgehaald aan het rijke verle den van de school-met-die-moelijke- naani. Wie zeker niet zal ontbreken is "mees ter" Hoekstra, de man die van de late ja ren vijftig tot halverwege de jaren ze ventig de leiding had over de school, tot hij vrij plotseling werd geroepen tot het ambt van wethouder van de gemeente Soest. Zonder iets af te doen van de be tekenis van de andere hoofden-der- school uit de historie mag van Hoekstra worden gezegd dat hij een onuitwisbaar stempel heeft gezet en de "Driehoek- school" een heel bijzondere plaats in de Soester gemeenschap heeft gegeven, zoals tal van oud-leerlingen beamen. Reden genoeg voor een terugblik. "De school draaide toen ik in 1958 in Soest kwam, maar daar was ook wel al les mee gezegd," aldus meester Hoek stra. "Er was nogal veel verloop van leerlingen, vooral door de opkomst van bijvoorbeeld de Nieuwe Baarnse School. In Soest-Zuid waren er heel wat ouders die vonden dat hun kind daar beter af was. Dat heeft mij ertoe aange zet er juist geweldig tegenaan te gaan en we begonnen weer heel ouderwets met huisbezoek aan de ouders." Kontakt met de ouders is volgens hem een absolute noodzaak voor elke school. "Ouders hebben het recht te we ten wie de man of vrouw is bij wie hun kind terechtkomt en de leerkracht moet weten uit welk nest de leerling komt. Bovendien konden we dan met reden zeggen: wij komen naar u toe, maar we rekenen er ook op dat u bij ons komt. Het is een kwestie van kénnen, weten wat je aan elkaar hebt." Opbloei Hoekstra en zijn medewerkers gingen enthousiast aan de slagen dat resulteer de in een onmiskenbare opbloei van de school. "We wilden duidelijk maken dat de kinderen hier net zo goed werden voorbereid op het middelbaar onder wijs als op andere scholen." Uiteraard was dat ook te danken aan de bevol kingsgroei in Soest-Zuid, maar vooral de kwaliteit van het onderwijs speelde daarbij een belangrijke rol, waarbij de school een uitstekende reputatie en een eigen identiteit verwierf. Dat laatste werd nog eens onderstreept door de naamgeving: de school is genoemd het kamerlid en latere minister mr. A.F. de Savornin Lohman, rond de eeuwwisse ling hartstochtelijk voorvechter van het christelijk onderwijs. Hoekstra kwam zelf op het idee de school deze naam te geven. "Met opzet. De (hervormde) Lohman was oprichter van de CHU en gedurende een lange periode tegenspeler van de (gerefor meerde) Abraham Kuyper, die de ARP had opgericht waarvan juist die CHU zich had afgescheiden. Kuyper kwam natuurlijk ook in aanmerking, maar omdat we toch al de naam hadden een 'gereformeerde' school te zijn, wat we niet wilden zijn, kozen we voor Loh man." In vroeger jaren werd er nauwlettend op toegezien dat de school afwisselend een hervormd en een gereformeerd hoofd kreeg, volgens de regels die daarvoor in de schoolvereniging waren afgespro ken. Vandaag de dag is dat nauwelijks voorstelbaar meer. "Gelukkig niet," al dus meester Hoekstra. "Dat doet er to taal niet meer toe." Dat neemt niet weg dat hij nog altijd een uitgesproken voor stander is van het christelijk onderwijs.

Soester Courant | 1990 | | pagina 15