k n m a Soest Regen en wind teisteren Pijnenburgcross Stam/Sovoco dames te sterk voor Orbi S.k 4 SPORT SPORT Henk Landman en Mart van Hal beheersen halve marathon START Selby met lege handen naar huis Winterwandelingen van Olympia SCRABBLE Annie Janssen breekt seizoenrecord WANDELSPORT BADMINTON Smeeing/BDC zet zegereeks voort HANDBAL Zaalprogramma Klachten bezorging Soester Courant Ploeg uit Leeuwarden met 3-0 naar huis gestuurd BADSO nog niet in wedstrijdritme BADMINTON Geen succes voor Soestdijk-Teams BILJARTEN VOLLEYBAL Weinig resultaat voor AGAVS VOLLEYBAL Vliegende start Soester Schaakclub DVSB-dammers blijven winnen DAMMEN SCHAKEN Schaakprobleem 2 iï#i m x i A. m Jjji li c 0Soes WOENSDAG 31 OKTOBER 1990 SOESTER COURANT PAGINA 16 "Zo erg heb ik het nog niet mee-ge- maakt," ver/.uchtte Jan Veen, een van de organisatoren van de 27 ste Pijnen- burgcross. Dat hij daarmee niets teveel had gezegd, bleek wel tijdens de wed strijden van met name de 15 en 21 km, waarbij de lopers en loopsters doornat en onder de modder de finish passeer den. Voor de toch nog ruim 350 deel nemers, die zich gemeld hadden voor de diverse afstanden - men kon kiezen uit 2,5 (jeugd), 5, 10, 15 en 21 km - was het beëindigen van de afstand al een prestatie op zich. Met name het volbrengen van de halve marathon over ruim 21 km was afgelopen zondag in de striemende regen en het mede daardoor zeer zwaar geworden par cours, een bijzondere prestatie. Viel de 25e editie, vorig jaar oktober, al op door slechte weersomstandigheden; de 27e editie brak echter alle records. Dal de Pijnenburgcross nog zo goed be zocht werd, moet gezocht worden in het feit, dat deze cross intussen bij vele looplustigen een goede naam heeft op gebouwd. Halve marathon Henk Landman van de BAV uit Baarn, in maart nog 2e achter clubgenoot Jos Hakvoort, was zondag in zeer goede doen. Al na de eerste ronde van 7 km kwam hij alleen op kop door, op enige afstand gevolgd door Doornekamp van AV triathlon en Jaap van de Berg van AV Pijnenburg. Zijn voorsprong kwam tijdens het verdere verloop nauwelijks meer in gevaar en Landman wist on danks het af en toe moeilijk begaanbare parcours de snelheid erin te houden. Een parcoursrecord zat er niet in, maar toch kwam hij heel dicht bij de tijd, die in maart j.1. goed was voor de eerste' plaats 1.15.14). Landman kwam nu uit op 1.15.26. Op de tweede plaats wist Nico Doorne kamp van AV Triathlon beslag te leggen in 1.16.22, die op zijn beurt weer bijna een minuut voorsprong had op Jaap van de Berg, die met 1.17.12 derde werd. Hans Smit van AV Pijnenburg werd 7e in 1.23.32. Bij de dames was het Mart van Hal van AV Pijnenburg, die na de eerste ronde een kleine voorsprong had opgebouwd op clubgenote Henny Pot. Gaandeweg wist ook zij zich steeds verder los te ma ken, om uiteindelijk te finishen in 1.36.37. Henny Pot werd hier tweede in 1.38.29, vlak voor Elly Moerman, die een bijzonder goede laatste ronde afleg de, en het Pijnenburgsucces compleet maakte. Op de 15 km, was het triathleet Johnny Johnson, die afgetekend won in 56.14. Op de 3e plaats eindigde Ed van Rens- wouw van AV De Schieter uit Soest in 1.07.30. Dick van de Broek was gestart op de 10 km, die hij, evenals dat in Door regen en modder ging de Pij nenburgcross dit jaar. maart het geval was, winnend wist af te sluiten. Zijn eindtijd 36.20, maar liefst een minuut sneller dan de vorige keer, was voor zijn direkte opponenten Jack Belt van AV De Schieter en Bert van Velzen van AV Pijnenburg niet te bena deren. Jack Belt werd 2e in 39.50, op korte afstand gevolgd door Bert van Velzen in 40.10. De wedstrijd op de 5 km werd in het voordeel beslist van Gijs van Korlaar in 19.17, terwijl Joop van Garderen van Quo Vadis bij de jongens winnaar werd op de 2,5 km in 10.14. Eva Jansen en Carina Verhoeven van AV Pijnenburg deelden de eerste plaats bij de meisjes in 11.10. De inschrijving alsmede de kleedkamers warenevenals de vorige Pijnburgcross bij v.v. SEC, die geheel belangeloos haar akkommodatie ter be schikking stelde. Het eerste verblijf van badmintonclub Selby in de vierde klasse landelijk lijkt net iets te zwaar. De Soester badmin tonners komen op het kritieke mo ment net te kort om te winnen of gelijk te spelen. Na één keer nipt verlies en twee maal net niet gewonnen, maar gelijk, greep Selby in Hilversum we derom net naast een gelijkspel, dat duidelijk voor het grijpen lag. Bij een 4-3 achterstand kwam het sinds lange tijd ongeslagen duo René Inken- haag en Gerdie van Kooteri óp de'baan voor het laatste gemengd dubbelspel. Na de eerste game met 4-15 gewonnen te hebben gave ze de tweede met 15-10 uit handen. In de* derde beslissende game lieten zij een paar kansen liggen. De spelers van Hil- Onder auspiciën van de Sticht Gooise Wandelsport Bond (SGWB) organi seert de w andsportvereniging "Olym pia" haar 29e Winterserie, bestaande uit een drietal wandelingen, die wor den gehouden op zaterdagen 3 no vember 1990, 12 januari en 16 maart 1991. Het wijkgebouw "De Rank", Soesterbergsestraat 18, Soest-Zuid fungeert telkens als start- en finish- plaats. De zaal is open om 9.30 uur. Deelname staat open voor iedereen, zowel individueel als in groepsverband. Keuze kan worden gemaakt uit een vijf-, tien- of vijftien kilometer-route. De starttijd is bepaald tussen 10.00 en 14.00 uur. De vijftien kilometer-lopers kunnen echter tol 13.00 uur van start gaan voor een fraaie en afwisselende route in de natuurgebieden van Soest en omgeving. Voor iedere wandeltocht is een ander parkoers uitgezet in een an dere omgeving o.a. Soestduinen, Soes- terberg en Amersfoort o.a. de Korte- en Lange Duinen, de Paltz, de Zoom, Birkhoven en het landgoed Pijnenburg. Zo is in de eerste wandeling een uniek stuk natuurgebied opgenomen waarde wandelaars normaliter niet mogen ko men. Met een geweldige partij van 680 pun ten wist Annie Janssen donderdag het seizoenrecord van de scrabbleclub De VanDalen te breken. Tineke van Eg- dom moest met lede ogen aanzien dat Annie van haar wegliep. Voor de overige partijen gold dat er veel evenwicht aanwezig was. Er was ook weer een nieuw gezicht te bewonderen. Jeanne Meijer kwam poolshoogte ne men en was meteen razend enthousiast. Niet in de laatste plaats wegens het feit dat zij na de pauze met de prijs v.d. week naar huis ging. Zij eindigde in die twee de ronde het dichtst bij de 539 punten. De uitslagen van afgelopen donderdag: R. Rabelink - D. Koblens 455-427 M. Gerth - Tr. y.d. Veer 419-345 A. Janssen - T.'v. Egdom 680-330 J. Danvers - A. Nuysink 503-551 Tr. Danvers - R. d. Groot 421-423 J. Meijer - A. Nuysink 499-461 Tr. Danvers - W. Klute 540-531 R. d. Groot - J. Boester 334-471 Donderdag is er weer scrabble in Dien- tencentrum Honsbergen aan de Wiar- di Beckmanstraat. De aanvang is half acht en de deelname kost 2 gulden 50 per persoon. Nieuwkomers graag zelf een scrabblespel meenemen. Het inschrijfgeld bedraagt tot en met 15 jaar 2 gulden en voor 16 jaar en ouder 2 gulden 50 per persoon, per wandeling, inclusief herinnering. Zonder herrine- ring betaalt men respektievelijk 1 gul den 25 en 1 gulden 75. Inschrijvingen en betalingen kunnen aan de start plaats vinden. Het startburo sluit om 17.00 uur. De data van de overige plaatsen waar soortgelijke winterwandelingen worden gehouden zijn: 17/11 Den Dolder, 8/ 12 Huizen. In 1991 op 26/1 Utrecht, 9/2 Huizen en 2/3 Zeist. Voor eventuele inlichtingen of gratis programmaboekje kan men terecht bij mevr. 1. Maassen, Korte Hartweg4, te lefoon: 20188 of de heer W. van Steen- delaar, Lange Brinkweg 50, tel.nr: 16414. (na 18.00 uur). versum deden dat niet en wonnen met 15-13, waardoor de eindstand op 5-3 in het voordeel van Hilversum werd ge bracht. In het heren enkelspel speelde René In- kenhaag vanwege een blessure erg voorzichtig. Zijn tegenspeler had daar geen boodschap aan en versloeg hem met 15-7 en 15-2. Tweede heer Marcel Pas kon ook al niet tot winst komen en nadat Gerdie van Kooien tegen haar Hilversumse opponente geen verweer had (11-3 en 11-4) dreigde Selby tegen een grote nederlaag op te lopen. Janel Westerveld slak daar echter een stokje voor. Hoewel haar tegenstandster erg scherp dropte won zij met 7-11 en 9-12. De Soester heren bleven in het dubbel spel in de eerste game nog wel overeind, maar in de volgende twee games wer den zij met 15-7 en 15-11 geklopt. Door winst in het damesdubbelspel ver overden de Selby dames het tweede punt. (15-12, 14-7, 12-15.) Bij Marcel Pas en .Tanet Westerveld liep het ge mengd dubbelspel als een trein. Gecon centreerd haalden zij hel derde winst punt met 8-15 en 2-15 binnen. Een ge lijk spel lag voor Selby voor het opra pen. Door onverwacht verlies van de tweede mix gingen de Soesters met lege handen naar huis. Uitslagen Senioren: Hilversum 2 - Selby 1 5-3 Selby 3 - Irene 2 4-4 Selby 5 - Putten 7 5-3 Selby 6 - Inside II 1-7 Inside 12 - Selby 7 8-0 Llitslagen Junioren: Badminton 80 2 - Selby 1 2-6 Selby 2 - ABCA 4 8-0 Selby 3 - Houten 4 8-0 Renswoude 1 - Selby 5 6-2 Met een overweldigend openingsof fensief heeft BDC de basis gelegd voor een solide overwinning op het uit Stadskanaal afkomstige Jahn II. De vrees die de heren van te voren hadden voor hun noordelijke opponent bleek al snel ongegrond. De geel-blauwe brigade kwam als een speer uil de startblokken. Het was met name voor de heren statistici een lust voor het oog dat de Soester heren in het eerste kwartier zegge en schrijve 11 doelpogingen nodig hadden om 9 tref fers te produceren. Het resultaat was dat BDC een comfortabele 9-2-voor- sprong kon nemen, waarbij Paul van den Deijssel met vier treffers de produc tiefste speler was. De coach van de Stadskanalers was ten einde raad en evenals de voorgaande tegenstanders van BDC kwam hij met de tactische zet om Paul van den Deijssel van mandek king te voorzien. Het leverde helaas voor hem geen direct resultaat op, want de ploeg van trainer/coach Hein van der Heijden bleef er lustig op los scoren. Bij de stand 12-4 keerde het tij echter. De vijf overgebleven Soestenaren ver zuimden op dat moment om de brood nodige aanvalsvariaties in te zetten, waardoor Jahn II zichzelf weer in de wedstrijd kon spelen en terug kon ko men tot 12-8. Het was echter Michel Roest die het hoofd koel hield en met een welgemikte kogel in de linkerbo venhoek de ruststand op 13-8 bepaal de. De rust gaf trainer V.d. Heijden de mo gelijkheid om tactische oplossingen aan zijn discipelen mee/te geven om de straffe mandekking op V. d. Deijssel te ontlopen. Aanvallend oo^de het h^nd- balspel voor het talrijke opgekomen pu bliek uiterst attractief. De verdediging liet echter een paar steken vallen, maar een voortreffelijk keepende Mark Ver maak, die na de rust de eveneens su bliem keepende Edwin Zoetelief was komen vervangen, behoedde het vlag- geschip van BDC ervoor dat de noor derlingen de aansluiting zouden kun nen bewerkstelligen. Na 45 minuten kon BDC zich reeds in veilige haven wa nen; het leidde comfortabel met 20-12. De tot wanhoop gedreven coach van Jahn II probeerde als laatste redmiddel naast de mandekking op V.d. Deijssel ook nog spelverdeler Arjan Roest met een dergelijke dekking aan banden te leggen. Maar ook dit mocht hem niet meer baten. De vandaag uiterst produc tieve hoekspelers Cleem Diemers en Charles van Zetten scoorden er lustig op los en bepaalden mede daardoor de eindstand op 26-16. Doelpuntenmakers: Paul van den Deijssel (zevenmaal), Charles van Zet ten (vijfmaal), Cleem Diemers (vijf maal), Richard van de Hoef (viermaal), 'Arjan Roest (driemaal) en Michel Roest (tweemaal). Overige uilslagen HVBS - Jongens Asp.B. 8-13 Jongens Asp.A. - Fidelitas 17-14 Eendracht - Meisjes Asp.B. 1-13 Meisjes Asp.A. -HMS/Achilles 9-6 Heren Jun. - HMS/Achilles 21-15 Olympia - Dames Sen.2 3-10 Dames Sen.1 - Kwiek 13-17 Heren Sen.1 - Jahn II 26-16 Zaterdag 3 november Sporthal Beukendal 09.00 - 18.00 uur Springbokken gymnastiek 18.00 - 23.00 uur Red Stars basketbal Sporthal De Banninghal 09.00 - 12.00 uur Badso badminton 13.00 - 17.00 uur AGAVS volleybal 17.00 - 21.00 uur Red Stars basketbal Sportzaal De Bunt 09.00 - 12.00 uur Badso badminton 12.00 - 20.00 uur SoVoCo volleybal Sportzaal C-drie 10.00 - 18.00 uur Selby badmin ton Zondag 4 november Sporthal Beukendal 10.00 - 15.30 uur BDC handbal 16.00 - 23.00 uur Red Stars basketbal Sporthal De Banninghal 10.00 - 18.00 uur Badso badminton Sportzaal De Bunt 12.00 - 14.00 uur FDC Quick Motion Sportzaal C-drie 12.00 - 15.00 uur Selby badmin ton Indien U 's woensdags om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in Uw bezit heeft kunt U tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan dezelf de avond nog nabezorgd. Als U la ter dan 18.30 uur belt kunt U de klacht op het antwoordapparaat inspreken. In dat geval krijgt U de krant de volgende dag in de bus. Een collectief sterk spelend Sovoco heeft zaterdag korte metten gemaakt met de dames van Orbi uit Leeuwar den. Met de setcijfers van 15-7, 15-5 en 15-8 werden de dames van Orbi binnen bet uur teruggestuurd naar het verre Friesland. Vanaf de allereerste balwisseling namen de Soester dames bet initiatief en hebben dat eigenlijk de gehele wedstrijd niet meer uil han den gegeven. Verdedigend speelden de dames een perfecte wedstrijd, ter wijl ook blokkerend voldoende pun ten werden gescoord. Voeg daarbij dat de aanval goed op dreef was en de overwinning zal duidelijk zijn. De eerste set begon overrompelend én binnen de korste keren stond er een 5-0-stand op het scorebord. Even na men de Sovoco-dames gas terug, het geen de Friezinnen de gelegenheid gaf langszij te komen. Hierna werd aan Soesterzijde de zaken wat energieker aangepakt en werd de ploeg uit Leeu warden weggespeeld. Met als basis een prima opslag werden er véle punten ge scoord en werd Orbi op een onover brugbare achterstand gespeeld met als resultaat een 15-7-setoverwinning. In hoog tempo gingen de dames in de tweede set door met af en toe uitsteken de staaljes volleybal. De verdediging van de Soester dames was in deze twee de set practisch niet te passeren en aan gezien de aanval volop rendement haal de uit de gecreëerde kansen was het vrij snel met de tegenstand gedaan en het gevolg een 15-5-setoverwinning. Er hoefde deze middag door de coaches van Sovoco niemand gewisseld te wor den. Het gehele team bestaande uit Ire ne Koelewijn, Judith Lazonder, Inge Everts, Marianne Goebertus, Ineke Remkes en Monica van de Wal verslap te geen moment. Ook in de derde set liep het Soester team eenvoudig naar oen grote voorsprong. Bij 10-4 konden de dames van Orbi nog even iets terug doen en naderden zij tot 10-8. Toen vond de Soester ploeg het welletjes en zonder nog een punt uit handen te ge ven werd de set met 15-8 winnend afge sloten en was een duidelijke 3-0-over- winning een feit. Diverse BADSO-teams hebben aan het begin van het seizoen het juiste rit me nog niet.n grootse taak derhalve voor de trainers om dat beetje extra dat nodig is om de balans in het voor deel van BADSO te doen overslaan, op de teams over te brengen. Met alleen een single-overwinning van Rob Stomp en de mix-overwinning van Rob Stomp en Claudine Schussler werd kansloos met 6-2 van 't Gein verloren door BADSO 1. Ook voor BADSO 2 een 6-2-nederlaag. Tegen het op een gedeelde eerste plaats staande team uit Culemborg was geen kruid gewassen. Een bravo voor de damesdubbel die in een goede partij in een tweesetter werd gewonnen. BADSO 3 deed het goed. BVO uit Leusden werd met 5-3 verslagen, hier bij dient aangetekend te worden dat het team uit Leusden tijdens de wedstrijd heide heren door blessures zag uitval len. Hierdoor vielen enkele punten Badso ten deel. Hoewel Maureen Warsch door haar enkel ging, speelde zij haar partij toch uit. BADSO 4 verloor in Baarn kansloos tegen Inside met 6-2. BADSO 5 deed het al niet beter. Met de veelzeggende uitslag van 7-1 moesten de Soesterbergers in KBVA hun meer dere erkennen. BADSO 6 verpletterde het Maarssen- broekse OSM met de cijfers 8-0. BAD SO 8 deed het tegen Vollenhove goed. Met verlies van één herenenkelspel, het heren dubbelspel en de tweede mix werd uiteindelijk in een goede wedstrijd de winst met 5-3 binnengehaald. Jeugd BADSO 1 behaalde tegen Wormmense een 8-0-overwinning. Na verlies in de eerste twee competitiewedstrijden sloeg het team zich nu naar een 8-0- overwinning. BADSO 2 tegen ABCA werd 2-6. AB CA was duidelijk de betere ploeg. De winst voor Soesterberg was er alleen in het gemengd dubbelspel en het heren dubbelspel. BADSO 3 tegen Kantjils: 7-1Alleen Bart Smit en Sandy v.d. Bo- gert als invalster verloren hun mix-par tij. In de singles waren beiden echter weer ijzersterk. BADSO 4 tegen Eemnes: 4-4. De BADSO heren waren niet opgewassen tegen de hard-smashende Eemnes-he- ren, maar de Soesterbergse dames daarentegen gaven hun tegenstander geen kans. BADSO 5 tegen Eemnes: 7-1Ook hier sterk spel van het BAD SO team. BADSO 5 - Krommerijn- streek eindigde in een 6-2-overwinning voor de ploeg uit Soesterberg. Een aar dige wedstrijd met veel driesetters, waarbij de Soesterbergse jeugd meestal aan het langste eind trok. BADSO 8 - Ricochet: 1-7, met invalster Manon als de enige speelster die winst wist te beha len. Van de vier teams van biljartvereni ging "Soestdijk", uitkomende in dis trict Eemland van de KNBB, speelden afgelopen week alleen het tweede en derde team. Beide teams spelen in de zelfde klasse en omdat deze klasse wat groter is dan de overigen was er voor de andere teams een weekje rust. He laas zijn er ook deze week geen goede resultaten te melden. Zowel het twee de en het derde team verloren met de zelfde cijfers, 4-2. Het in de C2B-klasse uitkomende tweede team moest op bezoek bij het tweede team van BV'75 uit Leusden. In de eerste partij had Cees Oostergo geen enkele kans tegen de goed spelende Bulsink. In slechts 20 beurten en met een goed gemiddelde van 3.50 liet hij de Soestdijker ver achter zich. De tweede partij van Gosse Wessel tegen te Roller was van een duidelijk minder kaliber. Beide spelers speelden ver onder hun niveau. Dat Wessel uiteindelijk de partij in zijn voordeel wist te beslissen bete kende de eerste winstpartij in dit sei zoen voor hem. Wim van Vulpen tenslotte speelde wel iswaar beter dan zijn voorganger, maar dat was toch niet genoeg voor de winst. Zijn tegenstander Hofman speelde dui delijk beter en wist dan ook de partij in 19 beurten naar zich toe te trekken. Daarmee nam hij de 4-2 overwinning mee naar Leusden. Het derde team dat eveneens speelt in de C2B-klasse hoopte op herstel van de onverwachte nederlaag van de week er voor. Daarvoor moesten zij op bezoek bij Princesse 7 in Nijkerk. In de eerste partij van Gerrit Lindeboom tegen Bui- tink bleek al spoedig dat de Soestdijker zijn normale vorm niet te pakken had. In een ongelijke strijd liet zijn tegen stander hem ver achter zich. Het slechte gemiddelde van 1.14 van Lindeboom sprak daajbij boekdelen. Heel wat spannender ging het toe in de partij van Joop Dorrestijn tegen Van Dasier. Deze laatste trok onmiddellijk goed van leer en had in een paar beurten een haast on overbrugbare achterstand. Dorrestijn gaf echter geen krimp en wist langzaam dichterbij te kruipen. Toen Van Dasier met nog een carambole te maken een vrij gemakkelijke stoot miste, wist de Soestdijker alsnog de winst naar zich toe te trekken. In de laatste wedstrijd van Piet van Elte- ren tegen Sakkers gingen de partijen lange tijd gelijk op. In een door beide spelers matig gespeelde wedstrijd wist Sakkers aan het eind van de partij wat afstand te nemen en zodoende de winst naar zich toe|te trekken. Daarmee was ook voor het derde team de 4-2 neder laag een feit. Heel duidelijk is wel geworden dat het Soester team het vele tegenstanders in de competitie knap lastig kan en zal gaan maken. Qua spelniveau hoeft het team van trainer/coach Henk Bos- schaart voor weinig teams onder te doen. Als de dames met de overtuiging in eigen kunnen blijven spelen kunnen er deze competitie heel wat punten be haald worden. A.s. zaterdag ligt de competitie stil, maar de dames moeten wel voor de be ker aantreden tegen US uit Amster dam. De wedstrijd wordt in Amsterdam gespeeld om 15.00 uur in de Verheyhal. Dames Sovoco 2 - Sydec/VIF:()-3 In de vierde competitiewedstrijd is een matig spelend Sovoco de ongeslagen status kwijtgeraakt. In een wedstrijd die van te voren nogal beladen was, omdat in het team van VIF maar liefst vijf ex- Sovoco-leden speelden, haalde het team geen moment het spelniveau van de afgelopen weken. De start van Sovo co was nog goed en men kwam in de eerste set voor met 9-3. Hierna ging echter alles fout wat maar fout kon gaan en het Hilversumse team kon steeds dichterbij komen. Uiteindelijk leverde dit zelfs een 13-15-setoverwinning op voor Hilversum. De tweede set eënzelfde beeld, totdat de Hilversumse dames het initiatief na men en met 6-13 voorkwamen. Toen ontstond er even een periode waarin de Sovoco dames terugvochten en zelfs met 13-13 langszij kwamen. Wie dacht dat men het nu af zou maken kwam be drogen uit, want net als in de eerste set was een 13-15-setoverwinning het re sultaat. Evenals de twee voorgaande sets was hel spelniveau in de derde set matig. Gezien de stand op de ranglijst moeten beide teams tot meer in staat zijn, maar aan beide kanten kwam dat er deze middag niet uit. VIF won uiteindelijk met 3-0 en passeerden de dames van Sovoco op de ranglijst. Heren Leos 3 - Sovoco 1:1-0 (gest.) Datgene wat er tijdens de wedstrijd tus sen Leos en Sovoco gebeurde had met volleybal nauwelijks iets te maken en maakte nogeens duidelijk hoeveel in vloed een scheidsrechter op de wed strijd kan hebben. Het uiteindelijke re sultaat: liefst zeven gele en 5 rode kaar ten voor het team uit Soest, dat daarna besloot niet verder meer te spelen en de wedstrijd staakte. Het begon allemaal al in de eerste set waar de scheidsrechter 3 punten op rij aan de tegenstander gaf wegens ver meende fouten van Sovoco. Bij de stand van 14-11 kreeg het team ook nog eens een gele kaart waarover om ophel dering werd gevraagd. De arbiter vond dit niet nodig, tracteerde het team ver volgens op een rode kaart en zodoende was de set afgelopen. De Soester trainer ging tussen de eerste en tweede set bij de scheidsrechter ver haal halen betreffende zijn beslissingen en werd getracteerd op een rode kaart. Sovoco nam een 1-5-vooisprong, toen er weer een punt aan de tegenstander werd gegeven. Een bal die ongeveer een meter over het Soester blok geslagen werd zou door een van de spelers van dat blok zijn aangeraakt. Het Soester protest leverde opnieuw een gele kaart op. Om onduidelijke redenen kregen hier na nog drie spelers van Sovoco een gele en rode kaart, waarna Sovoco besloot om op Seze wijze niet verder te spelen. Aanvoerder Roel Richmond wilde na afloop van de scheidsrechter weten op welke wijze op het wedstrijdformulier protest aangetekend kon worden tegen de gang van zaken. Aangezien hij hier voor niet de gelegenheid kreeg weiger de hij vervolgens het formulier te teke nen. Al met al een weinig verheffende vertoning die nog wel een vervolg zal krijgen. Het afgelopen weekeinde kwamen slechts twee herenteams in competitie verband in actie. Beide teams speelden in Amersfoort tegen VoIIkei. De wed strijden blonken uit door de sportivi teit, er werden echter weinig punten behaald. Heren 2 verloor tegen kam pioenskandidaat VoIIkei 4 met 3-0 en heren 3 speelde gelijk tegen VoIIkei 6. Heren 2 van AGAVS moest het opne men tegen kampioenskandidaat VoII kei 4. In de eerste set speelde AGAVS zeer gevarieerd volleybal. Dit spel bracht VoIIkei in verwarring. VoIIkei kreeg weinig vat op het spel hetgeen re sulteerde in een voorsprong voor de AGAVS-heren. Aan het einde van de set maakte AGAVS teveel fouten waar door VoIIkei in zijn spel kon komen en toch de set naar zich toe kon trekken. De volgende twee sets speelde VoIIkei zeker geen beter volleybal dan AGAVS, maar wist wel aan de goede kant van de score te blijven. Heren 2 van AGAVS moest daardoor met een 3-0-nederlaag genoegen nemen. Heren 3 speelde legen VoIIkei 6 een zeer wisselvallige wedstrijd. In de eerste set werd een achterstand van 14-12 goedgemaakt door vooral goede verde digende acties van Floor van Westrhe- nen (14-14). VoIIkei was hierdoor zo aangeslagen dat AGAVS zelfs eenvou dig de winst kon pakken (14-16). Nog in de roes van de winst in de eerste set vergat AGAVS het spel in de tweede set voort te zetten en verloor met grote cij fers 15-5). De derde set gaf een omge- keerd beeld te zien. AGAVS speelde weer hét éigen spel en VoIIkei kwam er niet aan te pas (4-15). Er restten nog tien minuten bij ae aanvang van de vier de set voordat de zaal zou sluiten. Beide teams wisten dit en probeerden met veel risico de punten te scoren. Dit lukte VoIIkei beter dan AGAVS, zodat een 2-2-einduitslag werd bereikt. Zaterdag 10 november speelt AGAVS weer een volledig programma in de Banninghal te Soesterberg. Afgelopen vrijdag vond voor het eerste team van de Soester Schaakclub de eerste ronde van de nieuwe externe competitie plaats. Evenals vorig jaar komt het eerste team uit in de promo tieklasse van de SGA. Op het pro gramma stond een uitwedstrijd tegen En Passant uit Spakenburg, een tegen stander waar Soest traditioneel grote moeite mee heeft. Vorig jaar werd het onderlinge treffen nipt door Soest gewonnen. Dit keer ging het Soest heel wat gemakkelijker af. De tussenstand is 5.5 - 1.5 in het voordeel van Soest, en de eindstand wordt 6-2 of zelfs 6.5 -1.5. Een betere start kan het team zich dus niet wensen. Eerste bordspeler De Haan gaf het goe de voorbeeld door in prachtige stijl zijn tegenstander te verslaan. Eén foutje van zijn tegenstander was reeds vol doende voor de volle buit. Vervolgens wist ook Molenaar, na een partij met nogal rommelig spel zijn tegenstander lol overgave te dwingen. Boekhoff, met zwart, wist tegen de gesloten siciliaan van zijn tegenstander een solide remise te bereiken. De tegenstander van Liefbroer begon in een eindspel dat zich redelijk in even wicht bevond plotseling hevig te Zowel het eerste als het tweede haalde de afgelopen week de volle winst bin nen. Het eerste speelde maandag thuis tegen Ons Genoegen uit Utrecht, een ploeg die vorig jaar degradeerde uit de landelijke hoofdklasse. Dit tiental is een van de kanshebbers voor de titel. Men moest echter eerst van D.V.S.B. winnen. Dat pakte voor de Utrechters wel even anders uit. Na een zeer spannende wed strijd waarin de score gelijk opliep be haalden de D.V.S.B. dammers een krappe maar zeer verdiende overwin ning van 11-9. Theo Schimmel beoor deelde een plakker verkeerd, zo ook H. Schouten, die in een vijf-om-vijf eind spel onnodig zijn partij gewonnen gaf. Dit verlies werd weer goedgemaakt door overwinningen van J. den Os en Chr. Bakker. Met nog vijf remise partij en was de stand om 12.00 uur 9-9. De laatste speler, L.M. van de Laan, wist onder grote spanning zijn partij op meesterlijke wijze te winnen en de over winning was binnen. D.V.S.B. 1 - Ons Genoegen 2: 11-0 1. G.L. de Bruyn-A.J. Schwartz 1-1 2. L.M. van de Laan-R. Claassen2-0 3. H.C. de Waard-J.R. Valk 1-1 4. J.J. den Os-A. Lekkerkerker 2-0 5. Chr. Bakker-P. Kolkman 6. B. Weistra-B. Jansen 7. M. Mulder-E. Smits 8. Th. Schimmel-T. de Mik 9. H. Schouten-M. Pul 10. A. v.d. Ploeg-J. van Arkel Het tweede tiental, dat dinsdag op be zoek was in Loenen, wilde voor de grote jongens niet onderdoen en won met 13- 7. Van Klooster was de enige die zijn partij verloor; zijn tegenstander zette een damval open waar hij prompt in trapte. Met vier overwinningen en vijf remises was de winst een feit. Loenen 2 - D.V.S.B. 2: 7-13 1. H. Dubelaar-C. van Oosterom 1-1 2. T. Stoffer-H. Oostenrijk 0-2 3. B. v.d. Linde-E. v.'t Klooster 2-0 4. T. v.d. Horst-A. Butzelaar 1-1 5. R. Huisman-A. van Oosterom 1-1 6. A. Roos-M. Lambrechts 1-1 7. W. Menhof-J. Nuyten 0-2 8. G. van Ekris-A. Vreeswijk 1-1 9. P. van Dijk-E. van de Groep 0-2 10. A. Dubelaar-T .v.d. Meer 0-2 Programma: 1 nov.: N.D.G. 1 - D.V.S.B. 1 knoeien, zodat ook Liefbroer het volle punt wist binnen te halen. Van Tuinen haalde het winnende punt voor Soest binnen. Na materiaalverlies hield zijn tegenstander het voor gezien. Ook Swinkels scoorde vervolgens het volle punt, maar had daarbij wel de hulp van zijn tegenstander nodig. Deze stond na melijk totaal gewonnen, maar deed in vliegende tijdnood de enige zet die niet won, maar in tegendeel, direct tot ver lies leidde. Bouma verloor, doordat hij in iets bete re stelling kwaliteitsverlies over het hoofd zag. De partij van De Gier ten slotte, stond bol van de spanning. In de afgebroken stand staat De Gier iets be ter, maar of dit genoeg is voor de winst is niet duidelijk. verzorgd door de Soester Schaakclub Deze week, zoals beloofd, een wat pitti ger opgave voor de schaakliefhebbers. De oplossing staat in de krant van de volgende week. m Jk mm.\ A .is? smtsi? et TU Xï 2. Wit speelt en wint. De oplossing van schaakprobleem 1 luidt: 1. Pc6: Dc6: 2. Pe7: Kh8 3. Pc6: en wit wint. De Soester Schaakclub speelt elke vrij dagavond in het Medisch Centrum aan de Nieuweweg (hoek Smitsweg). De se nioren beginnen om 19.45 uur, de jeugd om 18.30 uur. Wie belangstelling heeft voor de schaaksport is er - vrijblijvend - hartelijk welkom. slarue zondag.

Soester Courant | 1990 | | pagina 16