SLSSSjub.ieu,,,!.... Brilcentrum zet dit week-einde een feestbril op Unieke Amerikaanse truck/trailer komt naar Soest Reden voor feestvreugde is het vijf tienjarig jubileum van de optiekwin kel van Hans en Margriet Nota. Het alom bekende Brilcentrum is voor veel Soesters een vertrouwd adres geworden als het gaat om een bril of contactlenzen. Maar ook buiten de optiekzaak is het echtpaar Nota geen onbekende. Ais zoon van een opticien werd Hans Nota verliefd op een brildra- gend meiske uit Voorhout. Het sprookje van Hans en Grietje zo waar. In november 1975 startten zij samen het thans jubilerend Brilcen trum aan de van Weedestraat. Na zijn studie deed Hans een aantal ja ren ervaring op in Randstad, waar hij Margriet leerde kennen. Van het electro-technische stapte Margriet over naar het optisch-technische met een 'oog' voor mode. Naast de fotozaak Swager werd een brillen winkel gerealiseerd met een eigen tijdse opzet. En het sloeg aan. "Van af de dag van opening was het dag en nacht werken het eerste jaar", al dus Hans Nota. Overdag de oog meting en brillenverkoop en tot in de kleine uurtjes het inslijpen van de glazen en de administratie. Thans worden ze geholpen door een team van (aankomende) opticiens. En zo andere kleur of met een ander des sin, typeert dat de hedendaagse bril een mode accessoire is geworden. Daarnaast wordt er steeds meer zorg besteed aan de kwaliteit van de brillen. Want naast dat een bril goed moet staan, is het goed 'zit ten' even belangrijk. Vormvastheid en het gebruik van niet-oxyderende materialen worden steeds meer toegepast. Zeker de bekendere merken als Rodenstock, Zeiss en Men rad staan borg voor een goede bril. Op de vraag waarom niet iedereen op contactlenzen overschakelt komt van Hans het antwoord. "Al lereerst komt het erop aan om de klacht die men heeft met het niet (scherp) zien op te lossen. Na de oogmeting bij de oogarts of bij ons als opticien weetje wat voor sterkte de ogen tekort komen, alleen voor veraf of voor het lezen of soms bei de. Dan is het nodig om te weten wat voor soort werkzaamheden men doet. Samen met de klant neem je dan alle voors en tegens door, waarbij de klant natuurlijk een voorkeur heeft voor een bril of len zen. Als opticien moet je daarom ook de ontwikkelingen bijhouden op allerlei gebied." Dat Hans Nota vertelt Hans verder: 'Wij maken de ook actief is binnen het onderwijs brillen zelf, dat wil zeggen de glazen en opleiding van het optiekvak wil worden passend geslepen in het montuur, omdat je zo de kwaliteit kunt waarborgen. Ons logo voert dan ook de tekst 'Kwaliteit voor ogen', en dat willen we blijven waar maken." Over het mode-aspect vertelt Mar griet: "Steeds meer gaan mode ontwerpers zich bezighouden met de vormgeving en kleuring van een bril. Nadat vorig jaar Oilily kwam met een kindercollectie brillen is dit jaar de bril nog meer kleur gaan 'be kennen'. Je ziet ook een trend die in de kledingmode zich ontpopt terug in de brillenmode. De stijl van de ja ren vijftig, de retro-stijl, zie je thans in schildpadkleuren in kunststof en als kleur aangebracht op metalen brillen. Ook de 'wisselbril', een paar glazen die je kunt overzetten in een divers aantal monturen, alle in een dat ook hier gebruik wordt gemaakt van computertechnieken. Allereerst de oogmeet-computer, een apparaat waarmee snel en effi ciënt gekeken kan worden of men nog scherp en ontspannen kijkt. Naast de computer voor klanten-re gistratie zien we voor houders van creditkaarten een terminal voor au tomatisch betalen. Via de trap ko men we in het souterrain waar het atelier is geplaatst. Een indrukwek kend aantal slijpmachines laten zien dat het Brilcentrum de glazen zelf op maat slijpt in het brilmontuur. Naast een ruimte waar de oogme ting plaatsvindt, een ruimte van aanpas van contactlenzen. Ook hier vinden we beeldschermen om snel en efficiënt over diverse gegevens te kunnen beschikken. Ondanks alle aandacht die de klant geboden wordt ademt het Brilcentrum een enorme bedrijvigheid uit. Een he dendaagse optiek in beweging. En dit week-einde vieren ze feest: vijf tien jaar in Soest met kwaliteit voor ogen. hij niet meer kwijt dan dat het fijn is om het vak door te geven aan de volgende generatie opticiens. Wat opvalt als je de optiek speciaal zaak Brilcentrum binnenkomt is al lereerst de drempel, ofwel geen drempel, misschien wel om de drempelvrees weg te nemen bij de klanten. Want het interieur is sfeer vol en uitnodigend waarbij een ruim duizend tellende monturencollectie gepresenteerd wordt op een over zichtelijke wijze. Centraal in het voorstuk van de winkel is de pasta fel, als bril uitgevoerd, een combi natie van licht en spiegel elementen. Alsof je naar de eerste verdieping kijkt. Rondom brillen van merken zoals Cazal en Casanova, Roden- stock, Atrio en Menrad. Opvallend is de grote Ray Ban zonnebril-collec tie. Meer achterin de winkel merk je 'Vision on the Road', mobiel voorlichtingscentrum voor oogzorg Op vrijdag 2 november a.s. komt een unieke Amerkaanse truck/trai ler combinatie naar Soest. Het in wendige van deze trailer is omge bouwd tot een reusachtig oog met daarin een voorlichtingscentrum voor oogzorg, ogentestapparatuur en informatie over Sport en Zien. De combinatie heeft de toepasselijke naam 'Vision on the Road' meege kregen en is voor iedereen vrij toe gankelijk. 'Vision on the road' is, mede in het kader van het jubileum van Brilcen trum Nota naar Soest gehaald en staat van 11.00 tot 20.00 uur op het parkeerterrein naast de AMRO- bank op de Stadhouderslaan. In het kader van het vijfentwintigjarig jubi leum van Bausch en Lomb Neder land doet het mobiele voorlichtings centrum een plaatsen aan. Het startschot voor dit bijzondere pro ject werd gegeven door H.J.M. Vol- ker Dieben, oogarts en bestuurslid van de Hoornvlies Stichting Neder land. Door de organisatie is in het kader van haar jubileum een dona tie toegezegd van f 75.000,-. Dit bedrag is bestemd voor fundamen teel wetenschappelijk onderzoek 'Vision on the Road' is vooral be doeld om voorlichting te geven over alles wat met oogzorg te maken heeft. Hans Nota van Brilcentrum Nota is aanwezig om u met raad en daad terzijde te staanEen wilt u zelf uw ogen testen? Ook dat kan met de automatische ogentestappara tuur. Ook aan Sport en Zien besteedt 'Vi sion on the Road' aandacht, omdat Sport en Zien alles met elkaar te ma ken hebben. Veel (top)sporters dra gen contactlenzen om hun sport be ter te kunnen uitoefenen, zoals hoc keyer Tom van 't Hek en de schaat sers Gerard Kemkers en Leo Visser. Omdat hinderlijke schittering o.a. bij watersport voorkomen moet worden is een goede beschermde zonnebril een must. In het mobiele voorlichtingscentrum is er ruimte gereserveerd voor de alom bekende Ray Ban-zönnebril. Samen met groep 7 en 8 van de KBS Soestdijk zal het jubilerende Brilcen trum Nova de deuren ven het mo biele voorlichtingscentrum openen omstreeks 10.30 uur. In het kader van een schoolprojekt over het zien is een speciale informatiemap ge maakt. Hierin is aandacht besteed aan het zien van het oog en de wer king van brilleglazen en contactlen zen als het oog niet goed ziet. Gegevens truck/trailer 'Vision on the Road' is onderge bracht in een drie-assige, luchtge veerde Renders-oplegger met een lengte van bijna 13 meter. Deze wordt getrokken door een indruk wekkende Mack R 658 T, al ruim twintig jaar een bekende en ver trouwde verschijning op de Ameri kaanse wegen. Deze oersterke wegreus, die zo'n 6000 kilo weegt, kenmerkt zich vooral door zijn im ponerende neus van kunststof en zijn glanzende, roestvrijstalen bum per (met bull-bar), achterschermen, spiegelsteunen en hoge, dubbele uitlaten. Met de oplegger vormt hij een combinatie die - waar hij komt - veel opzien baart.

Soester Courant | 1990 | | pagina 21