Eigenwijs..? HAUTE COUTURE UIT VENETIE - CASANOVA SPREEKUUR THUIS OVER CONTACTLENZEN 'Key West' Hein weet het beter srauinTHuis fH WOENSDAG 31 OKTOBER 1990 BRILCENTRUM SPECIAL PAGINA 3 PAGINA 2 TV soest - 02155-17120 Uw vakman-Opticien Van WeecJestraat 87 - Soest - Telefoon 02155 -1 71 20 De herinnering aan een legende Key West, legendarische plaats voor de kust van Florida, is direct verbonden met de naam Ernest Hemmingway, de onbe houwen schrijver die al tijdens zijn leven een legende was, een voorbeeld en een cultusfiguur. De Key West brillencollectie neemt deze mythe tot voorbeeld. Klassiek, aktueel als nooit tevoren. De herleving van klas sieke vormen en kleuren kenmerken een stijl die zich in steeds meer gebieden van het leven doorzet. De concentratie op het wezenlijke. Ook voor de brillenmode betekent dit een afkeren van moderne extremen en overdrijvingen in de richting van heldere uitdrukkingsvormen. Deze trend van stijlvol 'understatement' zet zich vooral door in de intellectuele doelgroepen. Voor hen die hoge eisen aan smaak ver binden werd de Key West collectie ont wikkeld. Deze bestaat uit vier heren monturen in havannatinten, brillen met een tijdloos karakter. Opa zit de krant te lezen. Kleine Hein staat aan z'n zij. En hij denkt: 'de krant te lezen, dat zou juist iets zijn voor mij Door zo'n fijne bril te kijken net als opa altijd doet zou hij 't eens aan opa vragen Needat durft hij toch niet goed. Opa gaat, hij legt z'n bril neer, direct is Heintje bij de hand. Snel neemt hij de bril en zet zich in de stoel, hij neemt de krant Maar, wat is dat, hij ziet geen letter, dat begrijpt ons Heintje niet." Want hij weet niet, dat z'n opa door die bril wel alles ziet. Eensklaps heeft Hein het gevonden terwijl hij de bril beziet; opa's bril is wel in orde maar de glazen deugen niet. Met een hele grote hamer slaat Hein de glazen kort en klein. Maar dat opa straks niet zien kan dat vergeet die domme Hein. 'Zo', denkt Hein, 'nu nog eens kijken' 'zie je wel, nu gaat het fijn I' 'Ach, die domme grote mensen weten niets.' denkt onze Hein. Maar dat Heintje zelf heel dom is, dat begrijpt de domoor niet. Want wat voor grote mensen goed is, deugt voor kind'ren altijd niet. Als opa merkt, wat Hein gedaan heeft is hij boos, de oude man. En dat Hein dan ook z'n straf krijgt, nou, daar ben ik zeker van! Adviezen en gebruik slips voor aanschaf en omgaan mei contactlenzen A. van Rossum menten dat men even voorbije jaren. Zo ook van het Brilcentrum, in Weedestraat. In het nd openden Hans en november 1975 hun st foto Swager. Er was arake van een winkel de huidige ABN-bank ter gebouwde zuster- aarnaast een electro- was. Aan de andere iddelman zit, bakte jw z'n frites. Menige zich het pension van j reisburo Gerth is ge- te van Blokker en Nic. pectievelijk drogisterij oe. Allemaal nieuw- ?n waardoor het aan- iestraat sterk is uitge- idelijke artikelen zaak kantoor met drukke- plaats gemaakt voor irmans, een juwelier, el, uitzendburo, res- ;ek. De verdwenen ij- naakte plaats voor 'an Haren en 't Kruit- met winkels is de van jroeid naar een win- Ide ideeën over ver iet winkelgebied zijn erd, waarbij zelfs van lassauplein en Eem- ette en een aquarel is te zien bij reisburo Veedestraat. <.bnl. Dok onder water visueel boven zijn. ikunnen? De tendens naar mooiere en kwalitatief hoogwaardige monturen zet zich door in het tweede halfjaar van 1990. Doublé, koper en havanna gevlamd blijven sterk in de belangstelling staande warme tin ten met een stijlvolle uitstraling. De chi que retrostijl met kleine ronde en ovale modellen is meer dan ooit in trek. De waardering voor klassieke, elegante da mesmonturen van edele metalen maken de groeiende hang naar een gedistin geerd uiterlijk herkenbaar. De modellen van Casanova komen tegemoet aan die veeleisende modische behoeften. Geïn spireerd op de Jugendstil-periode, vanuit de Casanova-opvatting dat elk exclusief ontwerp een band moet hebben met de wereld van de kunst. De decoratieve wel vingen, zo karakteristiek voor de periode rond 1900, zijn in de monturen van Casa nova duidelijk terug te vinden. Ze herin neren aan grote namen als Tiffany en Marano. Casanova monturen kunnen als het ware Venetiaanse kunstwerkjes genoemd worden. Los van de kunstzinnige waarde geeft de fabrikant een uitgesproken goe de kwaliteit aan haar monturen. Op de 7 micron nikkel komt 2 micron palladium en daarop 24 kt. goud. Alle Casanova brillen worden met de hand gemaakt en ingekleurd. Casanova heeft inmiddels in Japan een onderscheiding ontvangen van het Osaka Design Center. Voor de brildragers die duidelijk weer eens een heel andere bril zoeken brengt Brilcen trum Nota in Soest deze exclusieve mon turen. Kinderbrillen bekennen kleur Dat het van essentieel belang is dat een kind goed ziet behoeft geen betoog. In de wereld van het kind is immers elke dag van alles te beleven; naar school, op straat spelen, verstoppertje doen, lezen, een ijsje kopen, voetballen, je verkleden en nog veel meer. Het dagelijks door het drukke verkeer naar school gaan, het le zen wat er op het schoolbord staat mag niet gehinderd worden door slecht zicht. Door de schoolcontröle worden even tuele gezichtsafwijkingen meestal bijtijds onderkend. Naast een stoeisterke bril spelen heldere, vrolijke kleuren in de nieuwe kindercollecties een belangrijke rol. Onverwachte combinaties, ogenschijn lijk onmogelijke contrasten, kleurige vakken en even vrolijke en kleurrijke des sins en prints worden samen verwerkt. Het draait om fantasie en originaliteit. Dat geldt voor de mode, maar ook voor de brillen. Uitgangspunt voor de kinder collectie is dat kinderen het fijn moeten kunnen vinden om een bril te dragen. Dat bereik je niet door de brillen zo on opvallend mogelijk uit te voeren. Ouders hebben nogal eens de neiging om een kinderbril op een dergelijke manier te be jegenen. Een vrolijke, opvallende bril past veel beter bij een kind en wordt zo eerder een onderdeel van zijn of haar persoonlijkheid. Onderwerpen van o.a. Oilily, Enrico Coveri en Benetton mogen trendsetters genoemd worden. Maar ook de kinderbrillen van Rodenstock en Zeiss bieden naast de vertrouwde dege- lijkheid een kleurrijk aanbod. mm m In de serie 'Spreekuur thuis' is onlangs een informatief boekje verschenen over contactlenzen. Hierin zijn adviezen en gebruikstips voor de aanschaf en het omgaan met contactlenzen opgeno men. Het boekje is vooral bedoeld voor iedereen die een oogcorrectie nodig heeft en een bewuste keus wil maken tussen contactlenzen en een bril. Som mige mensen zullen naast een bril con tactlenzen willen dragen. Anderen zullen een volledige overschakeling willen overwegen. Bovendien willen diegenen die al jaren naar volle tevredenheid len zen dragen, op de hoogte blijven van de nieuwste ontwikkelingen en mogelijkhe den bij een nieuwe aanschaf, aldus de schrijver A. van Rossum. Het boekje geeft antwoord op vragen als: Welke lenzen zouden voor mij ge schikt zijn? Welke mogelijkheden zijn er? Wat is zuurstof doorlatend? Dragen topsporters ook lenzen? Heb ik een lees bril nodig of lenzen? Wat zijn wegwer- plenzen? Zijn lenzen geschikt voor ieder een? De informatie is helder. Voor- en nade len van de verschillende soorten en uit voeringen worden objectief bekeken. Veel van wat de lezer wil weten over de werking van het oog en het optisch ef fect van de lenzen, de gebruikte materia len en de toepassingsmogelijkheden wordt besproken. Dit boekje contactlen zen uit de serie 'Spreekuur thuis' is ge schreven in opdracht van Bausch Lomb, waarbij onder andere dr. J. Kok, dr. F.E. Ros, R.M. Rosenbrand, R.L.L. van 't Pad Bosch en J.P.M. van de Wete ring de schrijver van advies hebben voor zien. Verkrijgbaar bij de boekhandel en contactlensspecialist. "Spreekuur thuis over contactlenzen": een informatief boekje met adviezen en gebruikstips voor de (aanstaande) con tactlensdrager/draagster. Verkrijbaar bij Brilcentrum J.S. Nota voqr f 7,95. 't Is maar hoe je hei bekijkt Ook kinderen willen een montuur met een eigen uitstraling, een eigen gezicht. Gun ze dat en kies een leuk montuur uit onze nieuwe collectie. Er is er vast eentje bij die u ook leuk vindt..

Soester Courant | 1990 | | pagina 23