DE GEMEENTE SOEST Mr. F. Korving Officier Oranje Nassau Maatschap bouwt uitvaartcentrum in Soest Soest 50 jaar geleden WOENSDAG 31 OKTOBER 1990 SOESTER COURANT vraagt: uw aandacht voor ASSURANTIËN "Een verzekering afsluiten. Of niet "Bel ons voor een vrijblijvend advies!"' Vliegoefeningen in november Premie A-/C-woningen in Klein Engendaal Bij afscheid als ondervoorzitter Kamer van Koophandel A.A. VAN BREUKELEN B.V. BIEDT AAN: Oecumenisch Avondgebed: 'Op weg in de woestijn...' 1 november 1940 linderwetaanvraag Bij de afdeling Milieubeheer van de ge- neente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27, ligt vanaf heden op werkdagen an 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de bi- liotheek aan de Albert Cuyplaan tij- ens de openingstijden, ter inzage de erzoeken met bijlagen van: Nemas BV, Duinweg 14, voor het oprichten van een inrichting t.b.v. de as semblage van röntgenapparatuur, fa bricage röntgenlichtkasten, opslag en administratieve werkzaamheden onder intrekking van de aanvraag d.d. 06-09- 1990 op het perceel Duinweg 14; B. Hydrotest BV, Merelweg 3, voor het uitbreiden/wijzigen van de opslag en magazijn voor onderdelen, werkplaats voor hydraulische apparaten op het I perceel Merelweg 3. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door eenieder gedurende een maand na dag tekening van deze kennisgeving schrif telijk worden ingediend bij het gemeen tebestuur. De ingekomen bezwaar schriften worden mede ter inzage ge legd. Eenieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling te houden voor A: op woensdag 21 november 1990 om 09.00 uur in kamer 4, Raadhuisplein 1, Soest. VoorB: te houden op verzoek; men ge lieve daartoe desgewenst vóór 22 no vember ee afspraak te maken. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek geno men beslissing kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die bin nen de gestelde termijn schriftelijk of mondeling bezwaar heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat hij redelij kerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. Ontwerp-Hinderwet- vergunning Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein, kamer 2.27, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de bi bliotheek aan de Albert Cuyplaan (en voor B. bij de dependance Publieksza- ken Soesterberg) tijdens de openingsu ren, ter inzage het ontwerp van de be schikking op de verzoeken van: A. A.C. van de Meiden, Muiderschans 221, Nieuwegein, voor het oprichten van een café-bedrijf op het perceel Ko- ninginnelaan 42. B. Enzypharm BV, Postbus 54, 3760 AB Soesterberg, voor het oprichten van een biochemisch-pharmaceutisch labo ratorium op het perceel Amersfoortse- straat 65 te Soesterberg. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont- werp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en door hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het ge meentebestuur worden ingediend vóór 15 november 1990. Indien men dat wenst worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Hinderwetvergunningen Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de bi bliotheek aan de Albert Cuyplaan (en voor C. bij de dependance Publieksza- ken Soesterberg) tijdens de openingsu ren, ter inzage de beschikking op de ver zoeken van: A. J.L.P. van Zal, Beckeringhstraat 11 voor het oprichten van een autoplaat- werkerij/autospuitinrichting op het perceel Beckeringhstraat 11. ledereen heeft wel één of meerdere verzekeringen. De vraag is of u wel goed bent verzekerd, en vooral tegen welke kosten en condities! Daarin bestaan nog steeds grote verschillen per verzekerings maatschappij. Het spreekt vanzelf dat een juist advies en goede begeleiding u geld zullen besparen. Wij zullen u daar graag bij adviseren. A.A. van Breukelen B.V.: Assurantieadviseurs A.A. van Breukelen B.V is een onafhankelijk adviesbureau met 20 jaar ervaring in hypotheken, vastgoed en assurantiën. Om obiectief te adviseren bemiddelen wij tussen 40 gerenommeerde adviseurs in... maatschappijen V A A. van Breukelen B V. \Koninginnelaon 40. \3762 DG Soest r hypotheken vastgoed assurantiën BEL: 02155 - 17962/23789 B. Bodair BV, Kostverlorenweg 5b, voor het oprichten van een bedrijf voor de prefabricage van plafondsystemen en verlichting op het perceel Kostverlo renweg 5b. C. Tomassen Soesterberg BV, Postweg 53, Soesterberg voor het oprichten van een metaalconstructiebedrijf op het perceel Postweg 53 te Soesterberg. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben in gediend; d. enige ander belanghebbende die aan toont dat hij redelijkerwijze niet (tijdig) in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's Gravenhage, binnen een maand na de dagtekening van deze kennisgeving. Zij die beroep instellen kunnen over eenkomstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Dit verzoek moet worden ge richt aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Verzoek vaststelling hogere grenswaarden voor Lazarusberg 1. De burgemeester maaïct bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne- mens.zijn het College van Gedeputeer de Staten van Utrecht te verzoeken tot vaststelling van hogere grenswaarden ex de artikelen 82 t/m 86 van de Wet Geluidhinder over te gaan ten behoeve van 8 geprojecteerde woningen in het plangebied Lazarusberg. Alvorens deze hogere waarden zullen worden vastgesteld, is eenieder be voegd binnen een termijn van één maand, te rekenen vanaf 1 november 1990, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De hierop betrekking hebbende stuk ken liggen gedurende de kantooruren (08.30 - 12.30 uur) in het gemeente huis, Raadhuisplein 1, op de afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken voor eenieder ter inzage. 2. Tevens maakt de burgemeester ter voldoening aan het bepaalde in artikel 13 van het Besluit Grenswaarden bin nen zones langs wegen bekend, dat op donderdag 29 november, om 09.00 uur, in het gemeentehuis, Raadhuis plein 1, een openbare hoorzitting ge houden zal worden naar aanleiding van het verzoek tot vaststelling van hogere grenswaarden ex de artikelen 82 t/m 86 jo. 103 van de Wet Géluidhinder ten be hoeve van 8 geprojecteerde woningen in het plangebied Lazarusberg. Eenieder is bevoegd op deze hoorzit ting opmerkingen te maken met betrek1 king tot dit verzoek. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het plaatsen van een hekwerk van I meter hoog om een grasspeelterrein nabij Apollo en Mercury, sectie E, nr. 4008 ged. (artikel 8 van de voorschrif ten bestemmingsplan Mercury en arti kel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); het vergroten van een woonhuis en het aanbouwen van een garage, Hom mel 50 (artikel 11 van de voorschriften bestemmingsplan 3e herziening be stemmingsplan Overhees; het plaatsen van een erfafscheiding, Gerrit van de Veenstraat 57 (artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Or dening en artikel 302 lid 6 van de bouw verordening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is eenieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 1 november 1990, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn, dagelijks van 08.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afde ling Ruimtelijke Ordening en Bouwza ken, Raadhuisplein 1, ter inzage. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op een daartoe strekkend ver zoek met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vergunning te verlenen voor: het bouwen van 6 vrije sector-appar tementen in het voormalige raadhuis; het bouwen van een appartementen gebouw voor 18 sociale huursector appartementen en het bouwen van een appartementengebouw voor 12 pre mie- en 15 vrije sector-appartementen op het perceel Steenhoffstraat 2-6. Tevens zijn Burgemeester en Wethou ders voornemens het College van Ge deputeerde Staten van Utrecht te ver zoeken tot vaststelling van hogere grenswaarden ex de artikelen 82 t/m 86 en 96 van de Wet Geluidhinder en op grond van het Besluit Geluidhinder spoorwegen ten behoeve van de gepro jecteerde appartementen op het perceel Steenhoffstraat 2-6. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is eenieder bevoegd binnen een termijn van twee weken W.R.O.) en een termijn van één maand (Wet Geluidhinder en Besluit Geluid hinder spoorwegen), te rekenen vanaf donderdag 1 november 1990 eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijnen, dagelijks van 08.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afde ling Ruimtelijke Ordening en Bouwza ken, Raadhuisplein 1, ter inzage. De gemeente Soest biedt bouwkavels te koop aan gelegen in het ontwerpplan Klein Engendaal. I. Informatie bouwkavels Het gaat hier om de verkoop van 10 kavels voor de bouw van vrij staande woningen. Voor de bouw van deze woningen moet de procedure ex art. 19 WRO worden gevolgd. De kavels hebben een oppervlakte variërend van ca. 400 tot 600 m2. De grondprijs bedraagt f 275,- per m2, excl. b.t.w. en k.k. II. Informatie toewijzing - Primair komen in aanmerking alle personen, die wonen en/of werken in Soest; - bij onvoldoende belangstelling binnen deze categorie komen al le overige personen in aanmerking; - de gemeente behoudt zich het recht van gunning voor; - zo nodig beslist het lot. Belangstellenden kunnen zich tot en met vrijdag 16 november 1990 schriftelijk aanmelden als gegadigde bij burgemeester en wethou ders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Nadere inlichtingen over onder meer de bebouwingsmogelijkheden zijn vanaf 29 oktober 1990 verkrijgbaar bij de afdeling grondzaken en vastgoedinformatie (kamer 2.48), Raadhuisplein 1 te Soest, dage lijks van 9.30 tot 12.30 uur. Een overzichtstekening hangt in het infor matiecentrum (hal gemeentehuis). Op dinsdag 13 november beginl op de vliegbasis voor hel Amerikaanseen Ne derlandse luchlmachtpersoneel de oe fening COMBEX III. De oefening duurt drie dagen en eindigt op donder dag 15 november. De vliegbewegingen voor deze oefe ning vinden plaats vanaf 07.00 uur en duren op 13 en 14 november 1990 tot 24.00 uur. Tijdens de oefening kunnen vliegtuigen ook andere dan de gebrui kelijke aanvliegroutes vliegen. Vliegbasis Soesterberg gebruikt in het kader van de oefening sirenes voor het waarschuwen van haar personeel. Om wonenden kunnen hiervan hinder on dervinden. 's Nachts wordt vanaf 24.00 uur tot de volgende morgen 07.00 uur en sliltepcriode gehouden. De op Soesterberg gestationeerde 32ste Tactical Fighter Group vliegt met zijn F15 straaljagers op 5, 6, 7 en 8 novem ber lot 's avonds 22.00 uur. Op 12, 22 en 23 november wordt door de group niet gevlogen. Het met helicopters uitgeruste 298 Squadron vliegt op 7, 21 en 28 novem ber eveneens tot 's avonds 22.00 uur. Vanaf maandag 5 november kan men zich bij de gemeente inschrijven voor één van de 16 in plan Klein Engendaal te bouwen premie A- en C-koopwonin- gen. Bouwbedrijf E.A. v.d. Hengel uit Soest begint in december met de bouw. De oplevering is nog vóór de bouwvak vakantie 19 91. Er worden 8 premie C-woningen ge bouwd, die 160.000 gulden gaan kos ten. Deze woningen hebben een garage. Ook worden er 8 premie A-woningen gebouwd. Deze gaan 138.000 gulden kosten en hebben geen garage maar een berging. Inschrijfformulieren en voorwaarden zijn vanaf 5 november verkrijgbaar in het INFOrmatiecentrum, waar ook de tekeningen hangen. Uiterlijk vrijdag 16 november dienen de inschrijfformulie ren ingeleverd te zijn. Vrije sector De inschrijving voor de 26 twee-onder- een-kap-woningen in de vrije sector start op maandag 26 november. Voor deze woningen, die ook gebouwd wor den door het Soester bouwbedrijf E.A. v.d. Hengel, kan men zich tot en met woensdag 5 december inschrijven. De ze woningen met garage gaan tussen de 275.000 en 285.00 gulden kosten. In februari/maart wordt met de bouw be gonnen. De oplevering is omstreeks ok tober 1991. Ook voor deze 26 wonin gen zijn de inschrijfformulieren en voorwaarden - zij het vanaf 26 novem ber - verkrijgbaar in het INFOrmatie centrum. B. W.-toestemming voor activiteiten Sinterklaas in Soesterberg. Burge meester en Wethouders zijn akkoord gegaan met de Sinterklaasintocht in Soesterberg op zaterdag 17 november. Na een rondrit vanaf 14.00 uur langs de route Dorpsplein, Van Angerenstraat, Prof. Lorentzlaan, Versteeghlaan, Kop penlaan, Veldmaarschalk Montgome- ryweg, Rademakerstraat, Prof. Lo rentzlaan, Buys Ballotlaan en Generaal Winkelmanstraat, komt de Sint met zijn gevolg om ca. 14.45 uur bij het Dorps huis aan. Tempo-wedstrijden. Burgemeester en Wethouders hebben de r.t.v. Tempo toestemming gegeven voor een aantal trainingswedstrijden op het dagrecrea tieterrein Soester Hoogt. Op de zonda gen 28 oktober, 2 december en 30 de cember kan er tussen 10.00 en 12.00 uur gefietst worden. Kerstcross in de duinen. De r.t.v. Tempo heeft van Burgemeester en Wet houders toestemming gekregen om op woensdag 26 december (Tweede Kerst dag) tussen 11.00 en 16.30 uur de tradi tionele Kerstcross in de Soester duinen te houden. Dit jaar wordt aan de wed strijden ook een koers voor ATB-rij- ders toegevoegd. Vanwege de kwets baarheid van het terrein beschouwen B. W. dit als een proef, die naderhand geëvalueerd zal worden. Op voorhand kan er dus niet van uitgegaan worden dat in de toekomst ATB-koersen bij dergelijke evenementen worden toege staan. Veldlopen Pijnenburg, Burgemees ter en Wethouders hebben de atletiek vereniging Pijnenburg toestemming ge geven voor het houden van de Pijnen burgcross van zondagj.1. en voorde Syl- vesterloop op maandag 31 december. Nadrukkelijk wijzen B. W. op een aantal voorwaarden bij deze toestem ming. Zo dient het geluidsniveau zoda nig beperkt te zijn dal geen overlast aan de omgeving wordt veroorzaakt. Ver der is het tijdens de Sylvesterloop niet toegestaan met voertuigen door de dui nen te rijden en tenten e.d. in de duinen te plaatsen. De Soester mr. F. Korving is sinds vori ge week Officier in de Orde van Oran je Nassau. De koninklijke onderschei ding wei;d hem vorige week uitgereikt door burgemeester A. Schreuder van Amersfoort. Dat gebeurde tijdens een drukbezochte receptie in het Bergho- tel, ter gelegenheid van het afscheid van de heer Korving als ondervoorzit ter van de Kamer van Koophandel Amersfoort. De heer Korving heeft jarenlang bij de Nederlandse Spoorwegen gewerkt. Iri 1974 ging hij met VUT. In 1964 werd hij lid van de Kamer van Koophandel na mens de NVV en sinds 1972 was hij be stuurslid. Daarnaast bekleedde hij een groot aantal maatschappelijke functies en vertegenwoordigde hij de KvK in tal van overlegorganen, met name op het gebied van de buitenlandse werkne mers en het milieu. Verder besteedde hij veel tijd aan bestuursfuncties, zoals de stichting Maarschalksbos/Zonne gloren. Met zijn afscheid van de Kamer van Koophandel sloot de heer Korving een bijzonder actieve en waardevolle periode af, waarin hij van grote beteke nis is geweest voor het regionale be drijfsleven. Zijn plaats in de Kamer wordt ingenomen door het PvdA- raadslid Wil Stekelenberg-Ruitenburg uit Soesterberg. Burgemeester de Widt kwam de heer Korving en zijn echtgenote ook zijn geluk wensen aanbieden. Voorjaar 1991 opening centrum aan Albert Cuyplaan De Christelijke Uitvaartvereniging Soest, Gooische Uitvaartverzorging U.A. uit Hilversum en Monuta Stich ting uit Apeldoorn vormen de maat schap, die opdracht heeft gegeven het nieuwe uitvaartcentrum aan de Albert Cuyplaan in Soest te bouwen. Bouw bedrijf R. van de Mheen uit Hoevela ken is onlangs aangevangen met de nieuwbouw. De nieuwbouw is een ont werp van Architektenbureau N. van der Stelt uit Amersfoort. Na jaren van discussie lijkt er nu een goed geoutilleerd uitvaartcentrum te komen voor de inwoners van Soest. Tot op heden wordt veelal gebruik gemaakt van het mortuarium in het Ziekenhuis Zonnegloren. Het betreft hier een wel iswaar functioneel maar sterk verou derd mortuarium. Bovendien zijn er nauwelijks parkeerplaatsen voor de be zoekers. Het nieuwe uitvaartcentrum aan de Albert Cuyplaan ligt centraal in Soest, is goed bereikbaar en heeft vol doende parkeermogelijkheden. Het uitvaartcentrum zal voldoen aan de eisen die men tegenwoordig mag stellen aan een dergelijke voorziening. Er zijn drie opbaarkamers, koelruimte, condo leanceruimte, garderobe, toilet en inva lidentoilet. Er is een speciale ruimte voor de laatste verzorging van een over ledene. Het gehele gebouw is goed toe gankelijk voor mindervaliden. Kleur stelling, inrichting, verlichting en stoffe ring moeten het geheel het intieme ka rakter van thuis geven. De oplevering van het pand zal, afhan kelijk van de weersomstandigheden, in het voorjaar van 1991 plaatsvinden. Vanzelfsprekend zullen de inwoners van Soest in de gelegenheid gesteld worden het pand tijdens een open dag te bezichtigen. onloor <euken -ouwkamer condoleanceruimte ■ouwkamer inv.toilet enlree De plattegrond van hel nieuwe uitvaartcentrum. adviseuts in... hypotheken vastgoed assurantiën A.A von Breukelen B.V. is een onafhankelijk adviesbureau met 20 jaar ervaring tn hypotheken, vastgoed en assurantiën. HYPOTHEKEN VASTGOED ASSURANTIËN A.A. van Breukelen B.V. Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest 02155-17962/23789 SOEST Laanstraat Vrijstaand woonhuis met grote tuin en geheel onderkelderde kantoorruimte (2 x 50 m2). Ind.. entree, luxe keuken met inb. app badkamer met ligbad, woonkamer met aangrenzende eethoek (open haard/plavuizen vloer), serre Verd overloop, 3 slaapkamers, vliering met trap. Zowel het woonhuis als de kan toorruimte zijn voorzien van c.v Gevraagde koopsom f 249.000,-. SOEST Kerkpad ZZ Vrijstaand woonhuis met schuren en mooi aangelegde zonnige tuin op ca. 1000 m2 grond. Indeling: grote kelder, entree, zitka mer, grote keuken en bijkeuken, toilet en douchecel. Verdie ping: grote overloop. 3 slaapkamers, zolder met vaste trap. Gevraagde koopsom t 339.000,-. SOEST Waldeck Pyrmontlaan 2 percelen bouwgrond nabij het centrum gelegen in een rustige woonomgeving. Perceel 1groot ca. 760 m2. Gevraagde koopsom f 267.500,-. Perceel 2: groot ca. 715 m2 Gevraagde koopsom f 262.500,-. U0NBK4 SOEST Honingbij Halfvrijstaanal verzorgd aantj Ind entree, toile* app .De begane grond isV Verd.: 3 slaapkamers, badkamer met ligbad, douche, toilet. Zoldei en bergruimte Gehele huis voorzien van isolatiebeglazing Gevraagde koopsom f 298.000,- SOEST Willem de Zwijgerlaan Onder architectuur verbouwde hoekwon' Indeling; souterrain, hal, ruime studeerk; kamer, keuken, overdekt terras Verdiept! toilet en wastafel Zolder met vaste trap, slaapkamer, bergkamer en c.v materialen gebruikt o.a. leisteenvloer, spachtelputzwanden DelvT spoelbakken De woonkamer geeft toegang tot een overdekt terras. Deze woning is uitermate geschikt voor "kantoor aan huis". Gevraagde koopsom f 339.000,- .i'net garage, c.v combiketel en grote jeuken met inb. •jroot souterrain, garage, c.v. ^rnnd. entree, hal, ruim toilet, woon- 'fetmer met ligbad, douche, ring zijn veel luxe 'en is v.v. dubbele Zondag 4 november, Joanneskerk Op zondagavond 4 november, aan vang 19.00 uur, vindt in de Joannes kerk aan de Willaertstraat (bij C-drie) een oecumenisch avondge bed plaats, voorbereid door de werk groep van de Raad van Kerken te Soest. Het is het eerste avondgebed in een nieuwe cyclus rondom een centraal thema: "de woestijn", naar aanleiding van het boekje "Veertig woorden in de woestijn" - over de crisis in kerk, geloof en cultuur - van de Amsterdamse studentenpredi kant ds. Bernard Rootmensen. Een citaat: "De voortgaande erosie van de kerk en de ervaring van leegte en verwarring die vele gelovigen bij zichzelf waarnemen zijn tekenen van de woestijn. Duidelijk is ook dat we in een overgangstijd leven, in een soort niemandsland tussen een af brokkelende traditie en een toe komst die nog geen vaste vorm heeft aangenomen." Woestijn-situaties zijn er te over, zo wel in ons persoonlijk leven als in de kerk en de samenleving. Maar hoe gaan we de crisis te lijf, of houden we haar zelf in stand? Zijn er wel uitwe gen, of zijn dat slechts vluchtwegen? En móeten we weer zo nodig, of zijn er bronnen waaruit we genoeg inspi ratie kunnen putten? In dit eerste avondgebed, met als thema "Op weg in de woestijn", gaat ds. Rootmensen zelf met ons op zoek naar mogelijke antwoorden. De vie ring wordt muzikaal ondersteund door de koorgroep o.l.v. Tjalling Roosjen en door Gerrit van Vembde en Ingeborg Struijk, piano. Iedereen is van harte welkom. Ernstige hoogbergbrand Vrijdagmiddag liét de brandsirene vele malen het op-en-neer gaande geloei hooren, hetgeen deed vermoeden, dat een brand van ernstigen omvang was uitgebroken. Dit vermoeden werd bevestigd door de mededeeling, dal niet minder dan 3 hooibergen, staande op het perceel Laanstraat 76, bewoond door den heer A. Kaats, in vlammen stonden. De eerste berg was reeds nage noeg geheel in vlammen gehuld, toen een bewoner van genoemde straat, de brand ontdekte en de bewoners ging waarschuwen. De inmiddels reeds rond vliegende vonken, welke ook neerkwamen op de twee bergen, welke in de on middellijke nabijheid stonden, waren oorzaak, dat binnen weinige oogenblik- ken ook deze bergen in brand geraakten. Hoewel direct behulpzame handen bezig waren om het vuur zooveel mogelijk te dwingen, mocht dit eerst baten, toen de brandweer met veel materiaal ter plaatse kwam en met 3 stralen het blussingswerk begon. Hierdoor werd tevens voorkomen, dat de vlammen oversloegen op de op korten afstand gelegen boerderij, welke, evenals de bergen, met riet was gedekt. De vlammen waren spoedig bedwongen, maar de hevigheid, waarmede het vuur had gewoed, was oorzaak dat de bergen moesten worden uitgehaald, hetgeen bij één berg reeds een veel omvattende bezigheid is. Dit werk werd bovendien bemoeilijkt door de invallende duisternis, waarom besloten werd het werk stil te leggen, om het bij zonsopgang weder te vervolgen. Dit bracht echter mede, dat gedurende den geheelcn nacht een wacht bij de brand moest achterblijven. Des morgens hadden vele brandweerlieden nog eenige uren handen vol werk voor het com mando inrukken klonk. Naar schatting ging plm. 3000 K.G. hooi verloren, terwijl de hooibergen en het hooi laag verzekerd bleken. Omtrent de oorzaak der brand is niets met zekerheid komen vast te staan. Wel kon worden vastge steld, dat de kinderen van den heer Kaats hierin niet de hand hadden, daar de zen zich reeds geruimen tijd binnenshuis bevonden. Paard en rijwiel Zaterdagmiddag werd tegen W. alhier procesverbaal opgemaakt terzake het medevoeren van een paard, terwijl hij zelf op een rijwiel was gezeten, hetgeen bij politieverordening is verboden. Arbeidsbemiddeling naar Duitschland in land- en tuinbouw Het Rijksarbeidsbureau meldt ons: Nu de seizoenwerkzaamheden in den landbouw teneinde loopen en verwacht kan worden, dat meerdere arbeids krachten uit het landbouwbedrijf zullen vrijkomen, moet nogmaals de aan dacht worden gevestigd op de groote werkgelegenheid in land- en tuinbouw in Duitschland. In den landbouw wordt aldaar in de eerste plaats nog steeds veel inwonend personeel gevraagd. Speciaal melkknechten kunnen tegen hoog loon op groote boerderijen worden geplaatst, o.a. in Westphalen en het Rijnland. Tevens bestaat momenteel een bijzondere vraag naar Jandbouw- knechten, welke ervaring bezitten in de bediening van landbouwtractors en naar ervaren dorsch-machine-arbeiders. Bovendien kunnen momenteel schaapherders worden geplaatst. Ook voor vrouwelijk personeel in den land bouw bestaat een groote aanvraag. Hier wordt bekendheid met melken, of huis- en tuinarbeid gewenscht. Nog steeds kunnen verder z.g. melkersgezin nen worden geplaatst met 2 of meer werkkrachten. Deze worden belast met het melken en de verdere verzorging van het vee en genieten boven het mel kerstarief van 5 Mrk. per koe per maand, vrije woning, vuur en voeding. Daar de plaatsing van dergelijke gezinnen reeds zeer mooie resultaten opleverde, kan deze werkgelegenheid in de speciale aandacht van belanghebbenden worden aanbevolen. Ook in den tuinbouw zijn voor bloemisten, boomkweek ers en groentekweekers goede plaatsen beschikbaar. Tenslotte kan nog worden gewezen op de werkgelegenheid in de zuivelindus trie, waar vele boter- en kaasmakers worden gevraagd, benevens hulparbei ders, die echter van de zuivelbereiding ook eenige kennis dienen te bezitten. Arbeidskrachten, welke voor bovengenoemde werkgelegenheden in aan merking wenschen te komen, moeten zich ten spoedigste melden bij de Ar beidsbemiddeling in hunne Gemeente, alwaar een gratis paspoort en reisgeld zal worden verschaft. Een ieder tuinier in oorlogstijd Waar in oorlogstijd de lust tot zelftuinieren dagelijks bij de mannelijke bevol king toeneemt en deze bezigheid niet alleen ontspanning geeft, doch ook gel delijke voordeelen, is de tuinbouwvereeniging ter plaatsen van meening, dat deskundige vporlichting in 't tuinieren een eerste vereischte is. Daarom ver heugt het bestuur zich den heer R Kalkman uit Amersfoort bereid te hebben gevonden om hier een cursus te willen geven in groententeelt. De cursus van aan a.s. Donderdagmiddag 7 Nov. 'half vier in Hotel "De Gou den Ploeg". Er worden 6 lessen van 2 uur gegeven. De kosten voor deze zes lessen bedragen slechts in totaal f 1,75. Ieder belangstellende kome a.s. Don derdagmiddag in "De Gouden Ploeg". Voor een ieder is daar toegang. Men als de advertentie elders in dit nummer.

Soester Courant | 1990 | | pagina 5