- h. sij f. flTd/ir nieuws in [qpyéhOCK I Handwerkverkoop in Amersfoort Volksdansfeest Harman in C-drie Volksuniversiteit Soest/ Soesterberg Twee mediums op open PASO-avond Vrijwilligers Vakature Bank Expo Beeldende Kunstenaars Baarn in Groeneveld Reis door Europa met Lambertus van de Kooij (4) Zonnebloemen Spanje Aquarellen van Jeanne Halma Fotografie van Huib Limberg en Wim Pin in C-drie Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' 'Kunst- en Vliegwerk' Vogels te zien in de Vrije Teugel 75-jarig V.V.V. Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant U kent ren. V HilverJ Mome klaar, zonval UIT O WOENSDAG 31 OKTOBER 1990 SOESTER COURANT PAGINA 8 WOENï Cultureel Creatief Centrum Kinderbios Op vrijdag 9 november draait de kin derfilm "Marischka en het wolvenkas- teel". Deze film wordt gespeeld met poppen. Dit is heel bijzonder, want meestal is er sprake van of een speelfilm of een tekenfilm. Nu dus poppen en de film is gemaakt naar een Tjechisch sprookje. Marischka is een meisje wat wel een beetje nieuwsgierig is. Als ze een romantisch kasteel ontdekt, aarzelt ze niet lang en gaat naar binnen. Maar wat ze daar vindt, had ze nooit gedacht: een wolvin van goud. Deze wolvin kan praten en ze vertelt Marischka dat zij overal in het kasteel mag kijken, behal ve achter een deur. Nou is Marischka nieuwsgierig, dus ze kijkt stiekum toch. En dan ondekt ze een geheim wat ze voor altijd moet verzwijgen. En dat valt niet mee, want er gebeuren vreemde dingen....Deze poppenfilm is vooral een lieve film en daarom geschikt voor jonge kinderen vanaf 4 jaar. De film wordt Ned. gesproken en duur 40 mi nuten. De toegang is f 2,50 en het begint om 15.45 uur. Ding dong, doe jij even open Op zaterdagmiddag 17 november komt het jeugdtheater Teele naar C-drie. De voorstelling is voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar en de titel luidt: "Ding ding, doe jij even open". Teele vertelt verhalen waarin de kinderen zelf een rol gaan spelen; wie staat er voor de deur als er wordt gebeld? Een vriendin uit Australië komt op bezoek, een ver tegenwoordiger in Technisch LEGO, maar ook drie enge heren. En wat kan er gebeuren als je met z'n tweeen op de brommer naar het strand gaat? Met twee zware koffers, waar bijna alles in zit: de zon, de zee, de wolken en een dis co, komt Teele binnen. En wat er dan gaat gebeuren, dat weetje nooit. Kinde ren spelen mee, wie wil tenminste. Daarom vindt Teele het leuk als kinde ren verkleed komen, en dat vindt bijna iedereen leuk. De voorstelling begint om 15.00 uur en de toegang is f 5,00. Voor de kinderen is het leuk als ouders ook meekomen. Voor de ouders is deze voorstelling net zo goed een feest. Jam-session In navolging van de vorig jaar zo succes volle jamsession, staal het concert van november opnieuw in het teken van een sessie. Het wordt een soort soos, waar op allerlei jazzmusici binnen kunnen wandelen en er allerlei fantastische din gen kunnen ontstaan. Een waar feest voor de liefhebber. Dat de musici er zelf ook plezier aan beleven was vorig jaar zonder meer duidelijk. De jam-session wordt gehouden op zondagmiddag 25 november vanaf 15.00 uur. De toegang is gratis. "Het huishoudschoolsyndroom Dit is de titel van de try-out van Jenny Arean's nieuwste schow, waarin de na druk vooral ligt op de stem (die indruk wekkend is zoals u weet) en de inhoud. De liedteksten zijn afkomstig van Ischa Meyer, Robert Long en George Groot en de regie is in handen van Helmert Woudenberg. De voorstelling gaat over verlangen. Dat van een kind wat denkt: later als ik groot ben, doe ik alles anders. Hel verlangen van een puber om groots en meeslepend te leven. Het verlangen van de volwassen vrouw om een eigen leven op te bouwen en niet mee te stor ten in de valkuil van de afhankelijkheid. En het verlangen van de wat oudere vrouw die serieus genomen wil worden in wat ze vindt en voelt. Een voorstel ling die zeker ook voor mannen aan te raden is. Jenny Arean op 29 november, aanvang 20.30 uur. De toegang is f 17.50 en voor houders van pas 65CJP f 15,—. Wordt verwacht november: expositie foto's van Wim Pin en Huib Limberg. 8 nov.: schoolvoorstelling "Warawara" van Pruim. 9 nov.: kinderbios: Marischka en het wolvenkasteel. 17 nov.: Teele met "Ding dong, doe jij even open". 23 nov.: kinderbios: Vakantie bij de boswachter 25 nov.: jam-session 29 nov.: Jenny Arean met: Het huis houdschoolsyndroom. Pro memorie: Cultureel Creatief Centrum C-drie is gevestigd aan de Willaertstraat 49 te Soest. Het telefoonnummer is 22188. C-drie is geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 - 12.30 uur, 13.00 - 17.00 uur en 18.30-23.00 uur. Op za terdag is het centrum open van 15.00 - 23.00 uur. De afdeling Amersfoort e.o. van de vrouwenvereniging Tesselschade-Ar beid Adelt houdt op zaterdag 3 en zon dag 4 november weer haar jaarlijkse Sinterklaas- en Kerstverkoop in het Berghotel, Utrechtseweg 225, Amers foort. De openingstijden zijn: zaterdag 10.30-13.00 uur (uitsluitend voor le den); 13.00-16.00 uur ook voor andere belangstellenden; zondag 12.00-16.00 uur voor iedereen. Er is een ruime keus aan mooie gebor duurde artkelen, beschilderde voorwer pen, baby- en kleuterkleertjesen allerlei gebruiksvoorwerpen. De opbrengst is deels bestemd voor nieuwe opdrachten voor de handwerksters, deels voor aan vulling van de fondsen die door de in 1871 opgerichte vereniging worden be heerd en die giften verstrekken aan zie ken en ouderen die zelf niet meer tot handwerken in staat zijn. Ook krijgen jonge vrouwen financiële steun bij het volgen van opleidingen. De Turkse volksdansgroep Harman organiseert zaterdag 24 november a.s. een grandioos volksdansfeest, met o.a. internationaal volksdansen, optredens en les in Turkse volksdansen. Reserveren Bij lezingen, georganiseerd door de volksuniversiteit Soest/ Soesterberg, is het van belang dat vóóraf (eventu eel telefonisch) gereserveerd wordt, om teleurstelling te voorkomen. Cursus beleggen Wie regelmatig een krant openslaat wordt tegenwoordig in toenemende mate geconfronteerd met economisch en financieel nieuws. In vrijwel alle dag bladen wordt elke dag uitvoerig aan dacht geschonken aan de gebeurtenis sen op de Amsterdamse Beurs en de buitenlandse beurzen. Ook op de TV zijn al verschillende programma's die uitgebreid ingaan op het financiële nieuws. Het heeft tot doel al diegenen die bezig zijn met beleggen, in welke vorm dan ook, zo goed mogelijk van in formatie te voorzien. Voor degenen die pas beginnen met be leggen is die informatie in het algemeen niet erg gemakkelijk te begrijpen. Niet alleen omdat de informatie vaak zeer veelzijdig van inhoud is, maar ook om dat er tegenwoordig zoveel verschillen de beleggingsinstrumenten bestaan. In de cursus Beleggen zal uitleg worden gegeven over het belang en de interpre tatie van financieefeconomisch nieuws en natuurlijk ook over de mogelijkhe den en de werking van diverse beleg gingsinstrumenten. zoals aandelen, op ties. obligaties, etc. Doel van de cursus is de beginnende be legger in staat te stellen zich een oordeel te vormen over het beleggingsklimaat en daarbij zo goed mogelijk gebruik te maken van de ter beschikking staande mogelijkheden. Aanvang: woensdag 21 november van 20.00 - 22.00 uur. Docent: dhr. L.B.M. Canjels Adres: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a. Prijs: f 70,-- (4 lessen) Aanmelden: Volksuniversiteit Soest- Soesterberg, Kerkplein 1, Tel.: 02155- 22195. Maandag 10.00-12.30 uur; donderdag 10.00-13.30 uur. Deze lessen worden gegeven door de Turkse dansleraren Ümit Catak en Tur- qay Onatl. Zij zijn zeker geen onbeken den meer in de volksdanswereld en worden veel gevraagd op dansavonden en dansweekends, waar ze op zeer en thousiaste wijze hun lessen geven, zich zelf begeleidend op zurna en davul. De dansgroep Harman zal een dansse- rie uit Antep laten zien in de daarbij be horende kostuums. De groep komt uit Soest en krijgt les van Turqay. Deze les sen zijn voor iedereen die geïnteres seerd is, te volgen. De groep is een ge- zelligheidsgroep, die zo'n 8 keer per jaar gevraagd wordt voor een optreden. Meestal is dat op een Turks feest (b.v. bruiloften, kinderfeesten en nationale feestdagen). Later op de avond is er een optreden te verwachten van een buikdanseres. Ver der is er de hele avond internationaal volksdansen. De entree bedraagt f 7,50 p.p. en de avond begint om 20.00 uur. Om teleurstelling te voorkomen is het raadzaam vantevoren te reserveren. Vol is vol. Dat kan bij C-drie of bij Harman: tel. 03463-51448/54050. Zaterdagmiddagmuziek Op zaterdag 3 november a.s. zal het voorlaatste concert plaatsvinden van het César Franck-Project binnen de reeks Zaterdagmiddagmuziek Dom kerk Utrecht. In de project speelt Dom- organist Jan Jansen het volledige orge- loeuvre van César Franck. A.s. zaterdag zal hij de beroemde "Trois Chorals" spelen die Franck in de laatste maanden vóór zijn dood in 1890 componeerde. Het concert begint om half vier en zal worden uitgezonden door Radio Utrecht. De toegang is zoals altijd gra tis. Op woensdag 7 november heeft PASO weer een open avond waar iedereen welkom is. Er zijn twee mediums aan wezig die de avond verzorgen. Dhr. R. Groenesteijn zal helderziende waarne mingen doorkrijgen die horen bij, per sonen in de zaal aanwezig. Daarnaast zal mw. A. Wingelaar mediamiek teke ningen ontvangen die ook met een boodschap bij een persoon terecht zul len komen. Na de pauze worden de bezoekers in de gelegenheid gesteld om vragen te stel len die betrekking hebben op hetgeen er deze avond zal gebeuren. De bijeen komst vindt plaats in De Vangrail, Nachtegaalweg 8g Aanvang 19.30 uur. Inlichtingen en reserveringen: Winifred van Sandwijk. tel.: 033-803701. Op donderdag 8 november wordt een soortgelijke avond gehouden in Baarn, in rest. De Prom, Amalialaan 1. aan vang 20.00 uur. Arbeidsmarkt contra vrijwilligerswerk De van oudsher vertrouwde indeling in Nederland van soorten werk - betaald werk, huishoudelijk werk en vrijwilli gerswerk - wordt de laatste jaren fiks doorkruist door de inspanningen van overheid en sociale partners op het ter rein van de werkloosheidsbestrijding, o.a. d.m.v. het Jeugdwerk GaTantieplan (JWG), de Kaderregeling Arbeidsin- passing (KRA) en, het laatste plan als onderdeel van de sociale vernieuwings operatie, "de banenpools". De consequenties van deze ontwikke lingen t.a.v. het vrijwilligerswerk zijn nog niet in haar geheel te overzien, maar dat er consequenties zijn is wel duidelijk. Banen, door de overheid of sociale partners gecreëerd in het kader van genoemde inspanningen, moeten additioneel zijn, wat zeggen wil: niet concurrentie- of budgetvervalsend en niet arbeidsplaats-verdringend. De uit gevoerde werkzaamheden dienen dus "nieuw" te zijn, dan wel voorheen te zijn uitgevoerd door anderen buiten het reguliere circuit, dus wellicht "Vrijwili- gers-vakatures"? De nota "sociale vernieuwing" van de gemeente Deventer wijst wel in die rich ting. De voorgestelde arbeidspools lij ken zó uit het vrijwilligerswerk geplukt te zijn: overlevingstochtenbureaus, kinderdag verblijf, gehandicaptenvervoer, media- produkties t.b.v. buurt/wijk, milieu- wachten, natuuronderhoud, sport- en aktiviteitenbegeleiding. Ook de experi menten van de gemeente Rotterdam knabbelen aan de voorraad vrijwilli gerswerk door vrijwilligersbanen om te zetten in betaalde banenpoolsbanen. Die ontwikkelingen ogen gunstig en zijn dat ook wel, immers betaald wor den voor de arbeid die je verricht is op zichzelf positief, maar kan omslaan als mensen het gevoel krijgen dat de werk zaamheden die zij uitvoeren een ietwat "kunstmatig" karakter hebben. En wat blijft er over van de specifieke motivatie en werkbevrediging die voor vrijwilli gerswerk ze kenmerkend zijn, als een deel van dit vrijwillierswerk omgezet wordt in banenpools? De Vakature Bank Soest zal in haar kontakten met andere vakaturebanken, gemeente en LW een en ander kritisch blijven volgen en op adequate wijze an ticiperen op deze ontwikkelingen. Vakatures 11-101: Dierenbescherming zoekt voor dierenambulance enthousiastelin gen die naast een rijbewijs ook de rust en de handigheid bezitten om met ge wonde dieren om te gaan. 1-115: Werkgroep Integratie Gehan dicapten vraagt vrijwillig(st)er voor kantoorwerk, administratie, notuleren e.d. Voorkeur vqop gehandicapte of WAO-er. 19-123: Hobbyvereniging voor het bewerken van ruwe stenen vraagt enke le enthousiaste technische mensen voor het onderhoud van het machineparkje. 1-106: WB-Soest zoekt wegens uit gebreid taken- en dienstenpakket twee medewerk(st)ers die, na inwerkperio- de, enkele dagdelen per week op een gezellig kantoor allerlei administratieve werkzaamheden willen verrichten. 8-147: Centrum voor verstandelijk gehandicapten zoekt spelleidsterdie op woensdagavond éénmaal in de veertien dagen wil assisteren bij "make-up club" voor 11 van haar bewoonsters (haar krullen, nagels lakken, opmaken e.d.). Inlichtingen bij de Vrijwilligers Vakatu re Bank Soest,' Smitsweg 311, tel. 12630. Openingstijden: dinsdag t/m donder dag van 9.00 -12.00 uur en van 13.30 - 15.30 uur. Op 3 tot en met 18 november houen de leden van de Vereniging van Beeldende Kunstenaars Baarn hun jaarlijkse expo sitie. Op deze tentoonstelling is ook het werk te zien van de Soester beeldende kunstenaars Henk Fugers, Christel Fu- gers-Mineur, Nadjezjda van Ittersum, Ray Schlunk en Geert de Roovére. De expositie wordt gehouden in het Koetshuis van Kasteel Groeneveld. Be langstellenden kunnen vanaf zaterdag 3 november tijdens de openingstijden van Kasteel Groeneveld de kunst bekij ken. De Soester Courant publiceert we kelijks een schilderij van de bekende Soester schilder Lambertus van de Kooij (70) uit zijn serie 'Reis door Europa in twintig schilderijen'. Deze serie maakt deel uit van zijn meest recente werk. Van de Kooij werd on der meer bekend door zijn ikonogra- fische schilderijen en materieschil derijen. Deze serie Iaat weer een hele andere kant van de Soester kunstschilder zien. In twintig schilderijen geeft hij weer wat de meeste indruk op hem maakte in de Europese landen die hij allemaal persoonlijk heeft bezocht. Een mooi plekje, een karakteristieke figuur, prachtige bloemen of een rus tiek uitzicht, waarin hij vaak de sym bolen van het land heeft verwerkt, vormen samen zijn visie op Europa. Zijn voorliefde voor Zuid-Europa, gecombineerd met die voor bloemen en het gebruik van heldere, spranke lende kleuren, resulteerde in deze opmerkelijke serie in een stijl die zich moeilijk in een hokje laat plaatsen. Hij noemt het zelf 'een typische Van de KooijstijF. En dat is ongetwijfeld de enige en beste manier om zijn werk te karakteriseren. Het commentaar bij de schilderijen is van de maker zelf. Olijfolie was altijd een veel gebruikt artikel. De olijven moeten stuk voor stuk ge plukt worden, en dat is te duur geworden. Daarom worden vele olijfboomgaarden gerooid. Dat is erg jammer, want vooral oude olijfbomen zijn schitterd grillig van vorm. Daarvoor in de plaats zijn de zonnebloemen gekomen. Deze worden machinaal ge zaaid. geoogst en de olie wordt machinaal uit de pitten geperst. In Zuid Spanje is een streek die in de volksmond "De hete pan" wordt genoemd, waar men uren kan rij den door eindeloze velden zonnebloemen. Expositie in Hilversum Een grote verscheidenheid aan moder ne aquarellen, gecombineerd met col lagetechnieken, is gedurende de maand november te zien in de Hilver- sumse galerie Gerry van Bockel. Ach ter deze eigentijdse kunst zit de in Soest wonende Jeanne Halma, die met deze expositie voor het eerst naar bui ten treedt. Thema's als relaties en natuur hebben een opvallende plaats in haar werken, die zich laten bekijken als "zoekplaten". Soms zal de beschouwer nauwkeurig willen ontdekken wat is afgebeeld, even later juist afstand nemen en de grote lij nen zien. Fantasie en realiteit geven als het ware een knipoog. Daarnaast vallen de gewaagde kleurschakeringen op. Titels hebben haar werken wel gekre gen, maar ze vindt die niet relevant voor anderen. "Het gaat er niet om wat ik er in zie, maar wat de kijker eraan beleeft," vindt ze. Dat haar werk veel herkenning oproept en de fantasie prikkelt is haar wel gebleken als ze het aan anderen toonde, wat haar stimuleerde tot een expositie. Jeanne Halma is in 1953 geboren in hartje-Rotterdam. Zelf zegt ze dat de bedrijvigheid van de stad-in-opbouw en het feit dat ze klein behuisd was haar creativiteit hebben aangewakkerd. Ze Jeanne Halma aan het werk. volgde geen kunstopleiding, maar vond en vindt haar werk in het welzijnswerk en de gezondheidszorg. Wel volgde ze cursussen bij diverse kunstenaars, maar ze gaat vooral haar eigen weg en kiest een vormgeving die uiting geeft aan haar ruim ontwikkelde gevoel voor vorm, lijn en kleur. Momentopname De tijdens de expositie tentoongestelde werken ziet ze als een momentopname, omdat ze steeds op zoek blijft naar an dere materialen en nieuwe wegen. "Een gedicht kan me inspireren, maar ook een flard van een gesprek dat ik in het voorbijgaan opvang," aldus Jeanne. "Het plezier aan zowel het onderwerp als het materiaal vind ik belangrijk." Zit er dan toch één thema in alle werken? "Als ik er een naam aan zou moeten geven kies ik voor het woord 'beweging' - mensen die in de weer zijn, muziek die je aanzet tot nieuwe inspira tie, natuur die zich roert, maar ook het gegeven dat ik zelf in beweging ben." Deze niet-alledaagse expositie duurt tot 23 november en is te zien in galerie Ger ry van Bockel, Naarderstraat 45, in het centrum van Hilversum, woensdag t/m zaterdag, 13.00-17.00 uur. Twee leden van de Fotogroep Soest zullen in de maand november in het witte café van C-drie foto's exposeren. De liefde voor de fotografie en het lid maatschap van de Fotogroep Soest is de verbindende factor tussen Huib Limberg en Wim Pin. Hun manier van kijken en fotograferen is duidelijk heel verschillend. Ze fotograferen bijvoorbeeld allebei mensen. Bij Wim Pin zijn dan de haar scherpe contouren van een vrouwenli chaam te zien. Huib Limberg toont een groep mensen die vol belangstelling 'er gens' naar kijken, terwijl een hondje verveeld de andere kant uit kijkt. Huib Limberg fotografeert alweer zo'n twintig jaar. Zoals zoveel amateurfoto grafen begon hij met vakantiekiekjes, daarna met het vastleggen van onder werpen uit de natuur: vogels, insecten, zonsondergangen. Nadat hij zich had aangesloten bij een fotoclub ging hij zich meer verdiepen in een persoonlijke stijl van fotograferen. Thans noemt hij zich een thematisch fotograaf; hij geeft zichzelf een opdracht en is daar vervol gens een periode mee bezig. Voorbeel den van dergelijke series zijn: verkeers- Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 1 november: Vanavond wordt om 20.00 uur de vogeltentoon stelling van de vogelvereniging 'De Vrije Vogels' officieel geopend. Reeds een aantal dagen wordt er hard gewerkt om alles op orde te maken voor deze grote tentoonstelling, die duurt tot en met zondag 4 november 16.00 uur. De entTee is gratis. Hapjes, drankjes te ver krijgen. Dinsdag 6 november: Vandaag komt een groep van de Van der Huchtschool langs om mee te doen aan het projekt over 'Nijn, het konijn'. Dit is de eerste groep van vele die ontvangen zullen worden door de nieuwe dierenjuf. Van 9.30 - 11.30 uur is het peuter/ouderak- tiviteit. Gezellig spelen voor jong en oud. Voor alle duidelijkheid wordt ver meld dat men geen lid hoeft te zijn. Ie dereen is welkom. Woensdag 7 november: Op de theatermiddag komt vanmiddag de verhalenverteller langs. Deze vertelt een verhaal over een kind dat 100 jaar geleden leefde. Dat kind leefde heel an ders dan wij nu en maakte hele andere dingen mee. Deze middag begint om 14.00 uur en na de voorstelling krijgen de kinderen limonade en kunnen zij meedoen aan allerlei spelletjes. Huib Limberg: 'Other Attention'. tekens, bewogen bomen, muurland schappen. Huib is naast lid en oprichter van de Fo togroep Soest, ook lid van de fotoclub N.A.F. V. uit Amsterdam en van de lan delijke gespreksgroepen B.M.K. (bondsmeesterklasse) zwart-wit foto grafie en kleurendia. Recentelijk kreeg Huib de eervolle uitnodiging vanuit Si cilië om, als een van zes buitenlandse vrijetijdsfotografen, met 50 dia's te par ticiperen in de Nationale Italiaanse Fo tosalon "Premio Don Bosco". In C-drie toont Huib een overzicht van 5 jaar fo tografie in zwart-wit. Het toont zowel zijn abstracte, esthetische werk als het meer concrete fotograferen van men sen. Dit laatste is een aspect wat de laat ste jaren steeds meer in zijn werk te vin den is. Wim Pin, die zich sinds de VUT voor een aanzienlijk deel van zijn tijd aan zijn grote hobby kan wijden, fotografeert al weer 35 jaar. Doorzijn intensief zoeken naar een persoonlijke stijl heeft hij een zekere naamsbekenheid gekregen in fo tokringen. Het gevolg: publicaties in fo totijdschriften, exposities in galeries en een overzichtstentoonstelling in Slot Zeist in mei 1990. Naast reisverslagen van o.a. Usland, de Caribbean, Suriname, Peru en Thailand fotografeert Wim Pin graag de natuur lijke schoonheid van de vrouw, die hij in een sobere stijl, bijna abstract zichtbaar maakt. Momenteel is hij zich aan het verdiepen in de dichtbij-fotografie van een bepaald soort stillevens. Een twee de hobby, het tekenen en schilderen probeert hij nu te verenigen met de fo tografie. Dit betekent een inslaan van nieuwe wegen en het intensief zoeken naar nieuwe mogelijkheden. Het is voor de tweede keer dat Huib en Wim samen exposeren. In 1988 waren hun foto's te zien in de (bij fotografen zeer bekende) fotogalery F 68, in het sfeervolle kasteel Hoensbroek. Overi gens is al eerder werk van Huib Limberg en Wim Pin in C-drie te zien geweest, in een combinatie met de Fotogroep Soest. De fototentoonstelling is gratis te be zichtigen op werkdagen van 8.30-17.00 uur en van 19.00-23.00 uur; op zater dag van 15.00-23.00 uur en op zondag van 15.00-18.00 uur. De Vereniging Artubock, Sleenhottsmu 46, KL. 1,1 02155-14577, «iell neb nis doel een Se, ie leveren n.n het eodn.l-colrerele Ie- ven fa Soest. Door je op Ie geven «Is lid slenn je de doelstellingen vnn de vereniging en genie ,e dl verdelen van hel lidmaalscbap. De koslen ae ooi voor .oageteQ t/m 23 jrer'enpereonèn die lol derelfde hobhonding be- ner jaai. Koataktadres ledenadmim- spatie' PerUaan^d' 3765 GK Soeal, lel. 12680. Zaterdag 3 november: Kinderfilmhuis: Zaterdag 3 november start de Vereni- oine Artishock ook voor de jeugd in de nieuwe zaal, en wel met de film 'Kunst en Vliegwerk' van de bekende regisseur Karst van der Meulen, met Herman van Veen in één van de hoofdrollen. Roger (13), Chantal 12) en Jeroen (8), de drie kinderen van kunstenaar Hans Drost hebben een spectaculaire hobby: rak»tt'en. Samen met hun vader hebben ze een bijna zes meter hoge, net echte raket gebouwd. Op een dag komt Je roen thuis met een hond die hij op straat gevonden heeft, maar hij krijgt te horen dat het dier niet kan blijven. Teleurge steld besluit Jeroen met de hond naar zijn fantasieplaneet Stellantis te vliegen. Hij leent alle vuurpijlen van zijn broer en maakt die vast onder de raket. Er komt iets tussen en de reis kan niet doorgaan. De raket staat op scherp en het lont is uitgerold. Zijn weggegooide sigaret ontsteekt het lont en de man lan ceert zichzelf. Hij maakt een vlucht van tientallen meters en komt met een enor me klap neer. De man wordt gevonden door de kin deren. Hij is in het bezit van een revol ver en vijftigduizend gulden, maar hij is zijn geheugen kwijt. Roger, Chantal en Jeroen gaan hem helpen zijn verleden terug te vinden. Dat is het begin van een reeks spannende avonturen... Aanvang: 14.00 uur. Entree gratis. Op 1 november zal burgemeester J. de Widt een vogeltentoonstelling openen in kinderboerderij de Vrije Teugel. Deze tentoontstelling is voor alle be langstellenden gratis toegankelijk. De tentoonstelling wordt georgani seerd door 'De Vrije Vogels'. Nadat de expositie om 20.00 uur door de burge meester is geopend, is hij voor het Soes ter publiek tot 22.00 uur te bezichtigen. Op vrijdag en zaterdag 2 en 3 november kunnen belangstellenden van 10.00 uur tot 22.00 uur een kijkje komen nemen. Op zondag 4 november opent de ten toonstelling om 10.00 uur en zal om 16.00 uur met de prijsuitreiking wor den afgesloten. Bovendien zijn er met de tombolo mooie prijzen te winnen. Naar aanleiding van het jubileum van de Algemene Nederlandse Vereniging van V.V.V.'s is een schitterende kalen der ontworpen door de nationaal en in ternationaal bekende fotograaf Martin Kers. Op elke pagina vindt men één fo to, gemaakt op een fraaie plek, telkens in een andere provincie. Martin Kers legt vooral de nadruk op compositie, kleur en dimensie. Zijn be langrijkste inspiratiebron, de natuur en het stille landschap, zal de beschouwer blijven boeien. Deze kalender wordt ter verkoop aan geboden bij het VW Soest, Steenhoff- straat 9a, tel. 12075. Evenementen 27 okt.: gitarist Lydia Gitana, Spaan se muziek, C-drie om 20.15 uur. 21 okt. tot 25 nov.: Nederlandse Beeldende Kunst, waarin "textiel" cen traal staat. Locatie en inlichtingen: Mu seum Flehite en De Zonnehof. Museum Oud Soest: poppententoon- stelling. Deze poppen zijn uit verzame lingen en werk van Soester hobbyisten. Openingstijden: za. en zo. van 13.30 uur tot 17.00 uur. 31 okt: Lunchconcert in St. Aegten- kapel te Amersfoort. Solist: Martin Kaay (gitaar). 12.30 uur tot 14.15 uur, toegang gratis. t/m 17 dec.: in Kasteel Groeneveld een expositie van Stefan Langenberg. Di. en vr. van 10.00 tot 17.00 uur. Za. en zo. 12.00 tot 17.00 uur. Theater Toneelstuk Koningin Sophie in Oran jemuseum te Baarn. 16 en 23 nov. om 20.15 uur, 17,18,23 en 24 nov. om 14.30 uur. 17 nov.: Oscar Peterson in Concert gebouw Amsterdam, nachtconcert. 24.15 uur. 11 t/m 25 nov.: Holiday on Ice, Ahoy. Rotterdam. 6 t/m 16 dec.: Holiday on Ice, RAL Amsterdam. Toeristische tips t/m 5 nov.: Middeleeuwse Neder landse Kunst uit Hongaarse musea in het Catharijne Convent te Utrecht. .gaS'e PariJ's: het Louvre, de Seine, de Eiffeltoren, alles per luxe touringcar, ie- dere zaterdag, het hele jaar door Infor matie VW- tel. 12075. Informatie te verkrijgen bij VW te Soest. Maandag t/m vrijdag van 09 30 tot 16.30 uur, tel. 12075. Jongen Op het kru straat is vrijd gen uit Soe. aanrijding. 1 de Dalweg c een auto, bt Soester. Dej doktersbeha vermoedelijl gelopen. Nog een I In 1957 w houten to meerde sl aangetroï koor uitg De vloer ken, die i Daarop s Overleed nieuwe p En deze: Tot de Ik nen zeszi

Soester Courant | 1990 | | pagina 8