fLdr/v nieuws artï6h0CK Kinderbios, vrijdagmiddag in C-drie 'Marischka en het wolvenkasteel' Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Unieke lezing over de Eiffeltoren Expositie over Universiteit Open Horeca-startersdag Kamer van Koophandel Vrijwilligers Vakature Bank De WB en individuele hulpaanvragen Zaterdag reünie Sav. Lohmanschool Reis door Europa met Lambertus van de Kooij (5) Parels Mallorca Jazz-club 9 november in Artishock Stichting Welzijnswerk Soest Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' iI i Workshop haptonomie Solo-soosavond Kerstversiering bij Plattelandsvrouwen Filmhuis: 'Dekaloog 1 2' Open Atelier NCVB-Soestdijk WOENSDAG 7 NOVEMBER 1990 SOESTER COURANT PAGINA 12 Cultureel Creatief Centrum Verwarring Het blijkt steeds weer dat veel mensen niet weten wat C-drie nu eigenlijk in houdt. Dat blijkt uit verkeerd getrokken conclusies, maar ook uit onschuldige vragen en zelfs uit opmerkingen van mensen toch wel regelmatig met C-drie te maken hebben. De naam geeft al aan leiding tot vragen als: Wat betekent dat nou? De drie C's staan voor: Cultureel Creatief Centrum. Wat een creatief centrum is, is voor de meeste mensen wel duidelijk. Er wor den alleen cursussen gegeven op het ge bied van de Kunstzinnige Vorming, (een kookcursus valt hier bijvoorbeeld niet onder). Het aanbod van C-drie be staat ieder seizoen uit ongeveer 50 ver schillende cursussen. Dit seizoen ma ken er ruim 750 mensen gebruik van. De coördinator is Idelette de Nooy. C-drie is ook een cultureel centrum. Dit is eigenlijk een overkoepelend begrip voor veel soorten activiteiten: theater voorstellingen, muziekuitvoeringen, tentoonstellingen en exposities, jeugd voorstellingen en films, shows en mani festaties enz. De theatervoorstellingen vormen een onderdeel van het totale pakket. C-drie is dus geen theater! Hiermee voldoet C-drie aan zijn uit gangspunt, nl. een eigen programma bieden, met een breed scala aan moge lijkheden, en een podium vormen voor amateuristische kunstbeoefenaars. Maar meestal wordt alleen gekeken naar bezoekersaantallen. De kinder- bios draait zo goed dat het kostendek kend is. De jeugdvoorstellingen worden door gemiddeld zestig kinderen be zocht, wat landelijk gezien aan de hoge kant is. Niet te verwarren met de schoolvoorstellingen, waar scholen op inschrijven en die door gemiddeld 150 kinderen wordt bezocht. De jazz-con- certen trekken een constant publiek van om en nabij de 50. Het aantal bezoekers van exposities is een beetje moeilijk te schatten, want iedereen die door het Witte Café loopt komt in aanraking met de tentoongestelde werken. C-drie als centrum ontvangt gemiddeld per week 2000 bezoekers. Voorstellin gen van amateurgroepen (toneel, zang, muziek) hebben het voordeel van het 'eigen publiek' en trekken zonder pro blemen tussen 100 en 200 belangstel lenden. Het onderdeel professioneel theater is voor C-drie nog steeds een zorgenkindje. Het aantal bezoekers is puur afhankelijk van de bekendheid van de artiesten (overigens, de bekend heid van een artiest is goed te merken aan het prijskaartje!). Over het alge meen zijn we niet bepaald tevreden met deze bezoekers aantallen. C-drie heeft ook een afdeling horeca, die de bowling, het Witte Café en zalen- verhuur onder haar hoede heeft. De ho reca moet open zijn voor de cursisten en de bezoekers van culturele activiteiten. Dat betekent: (bijna) altijd open. De za len worden verhuurd voor vergaderin gen, bedrijfscursussen, recepties, partij en, lunches en personeelsfeesten. Nog een ander punt waaromtrent ver warring is ontstaan, vormt onze aan vraag voor een aanpassing van de subsi die. Heel veel mensen denken dat dit ten behoeve van het theater is. Niets is minder waar. Hoewel het onderdeel professioneel theater beslist wel een ho ger budget kan gebruiken, is onze aan vraag gebaseerd op personeelskosten (onze coördinator cusussen, een halve kracht op de administratie, en een halve kracht voor de huishoudelijke en tech nische dienst). C-drie kampt dus niet met een tekort op zijn begroting, wat wel eens gedacht wordt. C-drie is een zeer druk bezocht centrum met een heel duidelijke functie in het sociaal culture le leven in Soest. Is het niet logisch dat waar steeds meer mensen over de vloer komen ook steeds meer werk ontstaat? Als wij de kwaliteit en de dienstbaar heid willen handhaven hebben we ge woon meer mensen nodig. Expositie foto's Vanaf 1 november is in het Witte Café een expositie te bezichten, bestaande uit foto's van de fotografen Huib Lim- berg uit Soest en de Amersfoorter Wim Pin. Kinderbios Op vrijdag 9 november wordt een leuke poppenfilm gedraaid. Om 15.45 uur begint "Marischka en het wolvenkas- teel", een sprookjesfilm die geschikt is voor kinderen vanaf 4 jaar. De film duur 40 minuten en de toegang is f 2,50. Jeugdtheater Iedere maand is er jeugdtheater, soms in een vakantie, soms op een zaterdag middag. Jeugdtheater Teele komt op zaterdagmiddag 17 november met de voostelling "Ding dong, doe jij even open". In deze voorstelling worden de kinderen uitgenodigd om mee te spe len, daarom vindt Teele het leuk als de kinderen verkleed komen. Aanvang 15.00 uur. Toegang f 5,00. Leeftijd 6-12 jaar. Jam-session Op 25 november houden we een jam session, een soort instuif voor jazz-mu- sici en luisteraars. De musici spelen met elkaar in gelegenheids-formaties of so lo; alles is mogelijk. Het publiek heeft ook een rol, verzoeknummers zijn toe gestaan! Programma We zijn alweer druk bezig om de nieuwe folders voor cultuur en cursussen sa men te stellen. Deze folders worden zo als altijd in januari verspreid en het nieuwe aanbod tot de zomer is erin ver meld. Twee voorstellingen willen we nu alvast verklappen: Liesbeth List komt op 10 januari met een try-out van haar voorstelling "List en omstreken". Op 9 februari komt schrijver/dichter/ performer Jules Deelder met zijn nieuwste programma "Deelder draait door Wordt verwacht: november:expositie foto's 8 nov: schoolvoorstelling Warawara van theatergroep Pruim. De sprookjesfilm van vijdagmiddag 9 november a.s. is een heel bijzondere, want het is geen speelfilm en ook geen tekenfilm. Het sprookje wordt gespeeld met poppen. Het verhaal is heel span nend, maar loopt, zoals in elk sprookje, gelukkig toch nog goed af. Het meisje Marischka ontdekt in een bos een romantisch kasteel. Over dit kasteel wordt gefluisterd, dat er 12 meisjes in zijn verdwenen. Marischka gaat er maar eens kijken en vindt een betoverde wolvin van goud. Marischka mag van de wolvin overal kijken, behalve achter één deur. De nieuwsgierige Marischka kijkt tóch en ontdekt het geheim van het kasteel. Als ze de wolvin en de meisjes wil redden, dan mag Marischka aan niemand iets vertellen. Dat belooft ze. Maar het valt niet mee, want er gebeuren vreemde dingen.... Deze prachtige poppenfilm komt uit Tsjecho-SIovvakije en wordt Neder lands gesproken. De film duurt niet zo lang: 40 minuten, maar vooraf is er een leuke tekenfilm over het Molletje. "Ma rischka en het wolvenkasteel" begint om 15.45 uur en de toegang is f 2,50. Geschikt voor kinderen vanaf 4 jaar. De Eifeltoren, gezien door het oog van de kunstenaar. Rond de bouw van de Eiffeltoren (voltooid in 1889) is aan vankelijk veel heftige discussie geweest tussen voor- en tegenstanders, met na me in kunstenaarskringen. Maar met de jaren raakten de Parijzenaars gewend aan zijn vaste plaats in het stadsbeeld en ging de hele wereld hem zien als het symbool van Parijs. Geleidelijk aan ontstond er een mythe rond de toren, die dan ook een geliefd object werd voor de souvenirhandel, voor de recla me, voor fotografen en cineasten. Na de eerste aarzelingen raakten ook steeds meer schilders gefascineerd door dit onderwerp. Robert Delaunay en Mare Chagall hebben er tientallen doeken aan gewijd, in verschillende periodes van hun carrière. En ook bij de heden daagse naleven in de Franse schilder kunst is het nog altijd een veel voorko mend thema. In de lezing zal aan de hand van een groot aantal dia's geschetst worden hoe de werkelijkheid tot mythe is geworden en op welke - vaak amusante - manieren de Eiffeltoren vorm heeft gekregen in de beeldende kunsten, vanaf de bouw tot heden toe. Datum:Dinsdag 11 december, 20.00- 22.00 uur Docent: Drs. F. Eijkhout, Kosten: f 7,50 Adres: De Open Hof, Veenbesstraat 2 Tijdig inschrijven bij Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, Kerkplein 1, Tel. 22195; maandag 10.00 - 12.30 uur, donderdag 10.00 - 13.30 uur. Reserveren Bij lezingen, georganiseerd door de volksuniversiteit Soest/Soesterberg, is het van belang dat vóóraf (eventu eel telefonisch) gereserveerd wordt, om teleurstelling te voorkomen. 9 nov: kinderbios: Marischka en het wolvenkasteel. 17 nov: Teele met Ding dong, doe jij even open" 23 nov: kinderbios: Vakantie bij de bos wachter 25 nov: jam-session. 29 nov: Jenny Arean met "Het huis houdschoolsyndroom" Pro Memorie Cultureel Creatief Centrum C-drie is gevestigd aan de Willaertstraat 49 te Soest. Het telefoonnummer is 22188. C-drie is geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 - 12.30 uur, 13.00 -17.00 uur en 18.30-23.00 uur. Op za terdag is het centrum open van 15.00 - 23.00 uur. In de Openbare bibliotheek van Soest is van t/m 28 november een tentoonstel ling ingericht over de Open Universiteit (OU). Deze onderwijsinstelling richt zich op mensen, die van hun studie geen dagtaak willen maken. De tentoonstel ling geeft informatie over de verschil lende studierichtingen en inschrijfmo- gelijkheden van de OV. Ook cursusma teriaal ligt ter inzage. Iedereen van 18 jaar of ouder kan stu deren bij de Open Universiteit. Wel heeft men een goede ondergrond nodig om de studies te kunnen volgen. Het onderwijsaanbod gaat uit van een HA VO-VWO-niveau. De studenten kun nen zelf hun studieprogramma's sa menstellen, afhankelijk van persoonlij ke belangstelling, behoefte of ambitie. Er kan gekozen worden uit cursussen met een studiebelasting van 50, 100 of 200 uur binnen zeven leerstofgebieden: rechtswetenschappen, economische, bedrijfs- en bestuurswetenschappen, natuur- en technische wetenschappen, sociale en cultuurwetenschappen. Daarnaast is het mogelijk om kort ho ger onderwijs-programma's te volgen. Studietempo Het studeren is niet gebonden aan een vaste plaats en kan thuis plaatsvinden. Men kan zelf bepalen wanneer men wil beginnen met de cursus. Ook het tempo bepaalt men zelf. Het is in principe mo gelijk elk moment van het jaar in te schrijven voor een cursus. Het studie materiaal wordt aan de studenten thuis gestuurd. Het studiecentrum van de OU organiseert begeleidingsbijeen komsten voor studenten in de Regio Utrecht aan de Burgemeester Reiger- straat 89 in Utrecht. De tentoonstelling is gedurende de openingstijden van de bibliotheek vrij toegankelijk in Soest aan de Albert Cuyplaan 202. Horeca Nederland organiseert in sa menwerking met de samenwerkende Kamers van Koophandel in de provin cie op 21 november a.s. een themadag voor startende ondernemers in de hore- ca-branche. Deze dag, die wordt ge houden in het gebouw van de Kamer van Koophandel te Utrecht, is speciaal bestemd voor mensen die het plan heb ben zelf een restaurant, hotel, coffee shop of ander horecabedrijf te begin nen. Doel van de bijeenkomst is de aspi- rant-horeca-ondernemers beter voor bereid van start te laten gaan. Elk jaar zetten duizenden mensen die stap naar het zelfstandig horeca-onder- nemerschap. Bij het starten van een be drijf in de horeca doen zich, naast de ge bruikelijke problemen waarmee star tende ondernemers te maken krijgen, een aantal branche-specifieke proble men voor. Zo krijgt men bijvoorbeeld te maken met talrijke regelingen. Tijdens de themadag wordt onder an dere aandacht besteed aan: vestigings wetgeving; afnameverplichtingen (brouwerij-contracten, automatenhan del);, bestemmingsplannen; bedrijfs formule; financiële analyse; verzeke ringen. De themadag op 21 november duurt van 10.00 tot 17.00 uur. De kosten van deelneming bedragen f 75,- per per soon. Voor nadere informatie en aan melding kan men terecht bij de Kamer van Koophandel in Amersfoort, drs. H.G. Kroon, tel. 033-612964. "Mijnheer, heeft u iemand om enig on derhoud aan mijn tuin te verrichten, of iemand die een paar ochtenden op mijn dochtertje van 2 kan passen, of een vrij williger die mijn man 3x per week naar Zonnegloren wil rijden, of een me vrouw die een paar keer per maand, vanwege de gezelligheid, eens langs wil komen voor een praatje, of een die..." Zo maar een greep uit de vele hulpaan vragen die regelmatig bij onze mede werksters binnenkomen en waaraan de Vakature Bank Soest graag zou wil len voldoen, maar helaas... De WB Soest bemiddelt tussen men sen die vrijwilligerswerk zoeken aan de ene kant en aan de ander kant instellin gen die vrijwilligerswerk aanbieden. Daarnaast geeft zij informatie, voor lichting en adviezen, zet vrijwilliger- sprojecten op en begeleidt ze, bemid delt in arbeidsconflicten, houdt zich be zig met opleidings- en bijscholingsmo gelijkheden en verder met alle zaken die aan vrijwilligerswerk verwant zijn. Individuele hulpaanvragen Op dit soort aanvragen verkoopt de Va kature bank nooit "neen"! Dat betekent echter niet dat de VVB voor elk pro bleem een oplossing in huis heeft; wel dat zij actie onderneemt om de hulp aanvrager tevreden te stellen. Hoe? 1. De VVB noteert en beoordeelt de hulpaanvrager en gaat, als zij vindt dat de aanvraag voor vrijwilligerswerk in aanmerking komt, binnen haar vrijwil- ligersbestand op zoek naar mensen die deze werkzaamheden zouden willen en kunnen verrichten. 2. De WB verwijst de aanvraag door naar instanties die naar haar mening daarvoor eerder in aanmerking komen, b.v. Buro Vrije Tijd, klusjeshulp, oppas- centrale, e.d. Let wel: hulpaanvragen voor werk zaamheden die eigenlijk dor betaalde beroepskrachten moeten worden ge daan of arbeidsplaatsverdringend zijn, kunnen niet door de VVB in behande ling worden genomen. Vakatures 1-118: werkgroep die zich bezig houdt met aspecten van de voedselsi tuatie in de wereld vraagt vrijwilliger die lx per maand een vergadering wil notuleren en wat typewerk wil ver richten. 15-107: Dezelfde werkgroep vraagt iemand met een auto met trekhaak, die bereid is lx per maand de zgn. Voedselkraam" te installeren aan de Van Weedestraat en weer op te halen. 7-123: Rode Kruis vraagt vrijwil ligster voor heb coördineren van de activiteiten van ae jeugdafdeling. 19-121: Radio Soest zoekt technisch leider, die kan helpen bij het opne men van programma's e.d. 19-122: Radio Soest zoekt technisch medewerker voor de bediening van apparatuur, opnemen programma's, enz. 12-108: Stichts Landschapsbeheer zoekt vrijwilligers voor het knotten van wilgen, snoeien van vruchtbo men, onderhoud aan houtwallen, sin gels en bosjes. 12-109: Stichts Landschapsbeheer zoekt begeleiders voor de land- schapsbeheersploeg bij bovenge noemde activiteiten. Inlichtingen bij de Vrijwilligers Vakatu re Bank Soest, Smitsweg 311, tel. 12630, di. t/m do. 9.00 - 12.00 uur; of in Baarn, Oranjepark 1, tel. 02154- 81829, dinsdag 9.00 - 12.00 uur. Op veler verzoek heeft de commissie, die de reünie voor oudleerkrachten en oud-leerlingen van de de Sav. Lohman school organiseert, besloten om de in schrijvingstermijn voor het bezoeken van de reünie zo lang mogelijk te hou den. Uiterlijk vrijdag 9 november kan men zich nog telefonisch voor de reünie aan melden bij de heer v.d. Pol (tel. 12652) en bij mevrouw Verrips (21752). Men kan dan tevens opgeven of men aan de broodmaaltijd van f5,- wil deelnemen en/of de beschikking wil krijgen over een historische schoolkrant van f 7.50. De Soester Courant publiceert we kelijks een schilderij van de bekende Soester schilder Lambertus van de Kooij (70) uit zijn serie 'Reis door Europa in twintig schilderijen'. Deze serie maakt deel uit van zijn meest recente werk. Van de Kooij werd on der meer bekend door zijn ikonogra- fische schilderijen en materieschil derijen. Deze serie laat weer een hele andere kant van de Soester kunstschilder zien. In twintig schilderijen geeft hij weer wat de meeste indruk op hem maakte in de Europese landen die hij allemaal persoonlijk heeft bezocht. Een mooi plekje, een karakteristieke figuur, prachtige bloemen of een rus tiek uitzicht, waarin hij vaak de sym bolen van het land heeft verwerkt, vormen samen zijn visie op Europa. Zijn voorliefde voor Zuid-Europa, gecombineerd met die voor bloemen en het gebruik van heldere, spranke lende kleuren, resulteerde in deze opmerkelijke serie in een stijl die zich moeilijk in een hokje laat plaatsen. Hij noemt het zelf 'een typische Van de Kooijstijl'. En dat is ongetwijfeld de enige en beste manier om zijn werk te karakteriseren. Het commentaar bij de schilderijen is van de maker zelf. '-f Ook wel genoemd "Parel van de Middelandsche Zee". Maar eerst brengen wij een bezoek aan het klooster waar Chopin heeft gewoond en vele van zijn muzikale com posities schreef. De kamer van Chopin is nog geheel intact, met een schitterend uit zicht over de Middellandsche Zee. Maar ook de fraaie tuinen van dit klooster com pleet met Johannesbroodbomen, zijn de moeite waard. Zijn grootste bekendheid kreeg dit eiland door de beroemde Mallorca parels. Zij lij ken veel op de echte oesterparel maar zijn het niet. Ze worden machinaal gemaakt van een soort opaalgJas. Als men het tegenwoordig over jazz heeft, denken veel mensen aan antieke swing van voor de oorlog of aan piep en kraakwerk. Volgens de organisato ren van de Artishock Jazz-club is dat onterecht, want naast deze twee stijlen zijn er nog vele andere. Zij zijn van mening dat jazz-muziek juist heel fris kan klinken en nog steeds actueel is. Ook omdat de muziek niet stilstaat, maar steeds in beweging is. Met andere woorden' "Jazz is hip". Artishock beschouwt het als zijn taak mensen de mogelijkheid te bieden de muziek te leren kennen in een gezellige omgeving. Zij nodigen iedereen uit vrij dag 9 november zichzelf te overtuigen. Vanaf 21.30 uur is men van harte wel kom om te komen luisteren naar Perron 03 Postbus 250-3760 AG De Vangrail Nachtegaal 8, tel. 17615. Op zaterdag 10 november wordt de maandelijkse bingoavond gehouden. Dit keer is er weer veel tijd gestoken in het uitzoeken van geschikte prijzen. Twee hoofdprijzen zijn in ieder geval: een stereo miniset en een stofzuiger. Er is zowel gedacht aan het werk in huis als aan de vrije-tijdsbesteding. De zaal is open om 19.30 uur en om 20.00 uur precies begint de eerste ronde. Het Kruispunt Albert Cuyplaan 200, tel. 21987. Woensdag 7 november: Instuif voor kinderen van 4 t/m 9 jaar. Vandaag gaan we plaatjes-bingo spelen om leuke prijsjes! Tijd: 14.00 - 15.30 uur. En tree: f 1,-. Maandag 12 november: Elke maandag van 16.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 20.00 uur is er klachten uurtje van de buurtvereniging de Engh in het Kruis punt. Bewoners kunnen met ideeën of problemen voor of over de buurt te recht bij leden van de buurtvereniging. Dinsdag 13 november: Koffie/thee-ochtend voor vrouwen van de Engh. Gezellig praten, elkaar ontmoeten, koffie drinken, enz. U mag uw breiwerkje meenemen. Hebt u nog ideeën voor deze ochtend, kom er dan vooral mee! Tijd: 9.15 tot 11.15 uur. Woensdag 14 november: Instuif voor kinderen van 4 t/m 9 jaar. Vanmiddag kun je boetseren met papier rond een ballon, zodat je er iets leuks in kan doen! Volgende week kun je het ver ven. Tijd: 14.00 - 15.30 uur. Kosten: geen. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 8 november: 9.30 - 11.30 uur: Knutselen voor vol wassenen, samen de mooiste dingen maken. Kosten f 2,50 inclusief koffie en materialen; 10.00 - 11.30 uur: deelna me van de K.B.S. Soestdijk aan het na- tuurprojekt over de cavia's; van 15.45 - 17.45 uur, komen twee kinderen ver jaardag vieren. Vrijdag 9 november 10.00 - 11.30 uur komt de Montesorri- school genieten van het projekt over de cavia's en 's middags komen de oudere kinderen van de KBS Soestdijk grieze len met de spin. Vanaf 19.00 uur: Kin derdisco. Vanavond gaan we eerst de winnaars huldigen van de danswed strijd van de vorige keer. Tevens gaan we vanavond de Grote Playbackshow houden. Er hebben zich al meer dan ge noeg deelnemers opgegeven. Uiteraard wordt er ook gedanst en zijn er hapjes en drankjes tegen redelijke prijzen te verkrijgen. De entreeprijs is slechts 1 gulden. Zaterdag 10 november: Vandaag vieren drie kinderen hun ver jaardag bij ons en dat vinden wij prettig ja ja- Dinsdag 13 november Van 9.30 - 11.30 uur is er Peuter/ou- deraktiviteit. Gezellig spelen met de kleinsten, samen praten met andere ou ders maakt dit een fijne ochtend voor jong en iets ouder. Kosten: drie gulden per ouder/kind paar. Van 10.00-11.30 uur komt groep 3 van de ZOnnedauw meedoen met ons natuurprojekt over het konijn. Woensdag 14 november Om 14.00 uur komt op onze theater middag de sprookjesverteller langs. Hij vertelt een verhaal dat zich lang geleden afspeelde en waarin veel avonturen voorkomen. Na dit verhaal en de limo nade gaan we spelletjes doen. Kom jij ook? Het kost 1 gulden. 5B en het Paul Weiling trio. De deuren gaan om 23.30 uur dicht en de entree bedraagt f 2,50 inclusief één consump- tie. Tenslotte nog iets om naar uit te kijken: Vrijdag 14 de december speelt in Artis hock het Ben v.d. Dungen/Jarno Hoo- gendijk-kwartet: wereldberoemd in Nederland. In de praktijk voor haptonomie en psy chomotorische therapie in Baarn star ten de komende tijd diverse workshops haptonomie. Deze workshops zijn ge schikt voor mensen die kennis willen maken met haptonomie en bewuster met hun lichaam om willen gaan. Bij voldoende belangstelling zal er een speciale groep voor vrouwen georgani seerd worden. Voor informatie: Anne- lies Roozenburg, tel. 02154 - 12264. Wie van Soest houdt leest de Soester Courant Naast de maandelijkse solo-ontmoe- tingsavond voor alleenstaanden is er nu iedere vrijdag (behalve de vrijdag voor 1 december) een solosoosavond in buurthuis de Praatpaal, Smitsweg 311. Op vrijdag 9 november is er een oud Hollandse soosavond met boerenkool met worst en als toetje gezelschapsspel letjes. Men kan om 18.30 uur aanschui ven. De toegang bedraagt voor eten en entree f 6,-. Voor wie niet mee willen eten, is de soosavond geopend van 20.00 tot 23.30 uur, voor gezelschaps spelletjes of een gezellige babbel. De toegang bedraagt dan f 3,50. Informatie: Kitty, tel. 21009. De afdeling Soest van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt dinsdag 13 november de maandelijkse bijeenkomst in het Medisch Centrum, Nieuweweg 14, aanvang 20.00 uur. Met de feestdagen voor de deur wordt het een gezellige doe-avond. Onder lei ding van mevr. H. v.d. Lit-Koster uit Baarn worden gezellige en aparte kerst versieringen gemaakt. Belangstellen den zijn welkom; wel wordt een kleine bijdrage van f 3,- gevraagd. Evenementen 9 november: in C-drie voor de klein tjes vanaf 4 jaar. Film: Marischka en het wolvenkasteel, aanvang 15.45 uur. 9 november: Jazz Club in Artishock, aanvang 20.00 uur. 10-11 november: Sinter marktweek- end in Dorpshuis in de Hoge Vuursche. Kunstnijverheid demonstraties, aqua rel, keramiek, etc. 15 november: Grote Kerk in Naar- den, concert tbv Diabetesfonds. Man nenkoor Haagse Zangers en Haags Ma- trozenkoor, aanvang 20.00 uur. 17 november: Concert van Lenny Kuhr in Juliana Kerk, aanvang 20.00 uur. Begeleiding Chr. Gem. Koor en de pianist Jan Veenje. Kaarten verkrijg baar bij de VW, Steenhoffstraat, f 12,50. Theater 15 november: In Ahoy, Rotterdam, B.B. King. 17 november: Blues Estafette, Euro pa's meest vermaarde Bluesfestival. Vredenburg Utrecht, van 15.00 uur tot 03.00 uur. Informatie en kaarten VW. 19 - 25 november: Carré Amsterdam, Dear Fosg een musical gebaseerd op de epos 'Van den Vos Reynaerde". Ko ninklijk Ballet van Vlaanderen met life orkest. 19 november: Ned. Congresgebouw, Den Haag, The Young Beethoven. 22 november: Jazz Inn concerts, Bob Berg Band, Randy Breaker, Musis Sa- crum, Arnhem, aanvang 20.30 uur. 24 november: Jazz Inn Concerts, Bob Berg Band, Randy Breaker, aanvang 24.00 uur. Tuschinsky Theater. 26 november: Gianna Normini, Car ré Amsterdam, aanvang 20.15 uur. 27 november: Vredenburg Utrecht, "Something Happens", Frank Boeyen Groep, Stadsschouwburg. Kijkje in eigen winkel Nu reeds te boeken voor talloze kerst markten, verzorgd per luxe-touringcar, bijv. naar Aken, Dortmund, Essen, Keulen, Münsteren Brussel. Voor meer informatie: VW Soest, Steenhoffstr. 9a, tel. 12075. Openingstijden ma. t/m vr. 9.30 - 16.30 uur. 3 7 De Vereniging Artishock, SleenhnHsIrnn] 46, Snest, lel. 02155-19577, stelt zich als doe een bijdrage le leveren nnn hel socinnl-cullurele le ven in Soest. Door je op le geven nis lid sleun ,e de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van hel lidmaatschap. De kosten bedragen I 54,- per jaar; voor jongeren l/m 23 iaar ei personen die lol dezelfde huishouding be horen f 27.- per jaar. Kontakladres ledenadmini- straliel Parklaan 98,3765 GK Soest, lel. 12689. Maanden van zwoegen resulteerden in een metamorfose van de alom bekende filmzaal. Eindelijk is het zover dat het Soester Filmhuis Artishock zijn deuren donderdags weer kan openzetten voor de filmliefhebbers. Een officiële ope ning met een bijzonder tintje staat bin nenkort nog te wachten! Donderdag 8 november 20.30 uur: Regie: Krzystof Kieslowski. Polen 1989, kleur, 53 57 minuten. De meest bijzondere film van het afge lopen jaar is waarschijnlijk de "Deka loog" (De Tien geboden). Vele lovende kritieken, een zeer hoge waardering bij het publiek en druk bezocht in de film- huizen. De "Dekaloog" is een ongewoon pro jekt. Het is een serie van tien heden daagse vertellingen, van elk een klein uur, geïnspireerd op de bijbelse Tien Geboden. De Poolse regisseur Kies lowski gebruikte deze oeroude leefre gels niet om een of andere (christelijke) moraal te prediken. Hij nam ze als uit gangspunt voor een reeks intrigerende verhalen over vrij normale mensen, die te kampen krijgen met eigentijdse pro blemen en moeilijke (morele) beslissin gen. De geboden zijn niet al te letterlijk genomen. Sommige verhalen geven er zelfs een ironisch commentaar op. Kies- loswki's bedoeling was vooral de con frontatie uit te beelden van de eenvoud van de oorspronkelijke geboden met de complixiteit van het moderne leven. Filmhuis Artishock vertoont alle tien delen op volgorde: telkens twee delen in het begin van de maand. De Dekaloog is geen vervolgserie. Elk deel vormt een afgerond geheel en kan zonder meer los van de andere delen gezien worden. 'Dekaloog V (Gij zult geen afgoden vereren) Krzystof is weduwnaar en docent aan een univerisiteit. Samen met zijn zoon tje Pawel leidt hij een rustig bestaan. Beiden zijn gek op computers. Hun huis staat er letterlijk vol mee en de meest uiteenlopende vragen losssen ze ermee op, van wiskundige puzzels tot de meest uiteenlopende problemen uit het dage lijks leven. Zoonlief, een hoogbegaafd jongetje, kan uitstekend met zijn vader opschieten, maar voor vragen over le ven en dood moet hij het toch vooral van zijn (gelovige) tante Irena hebben. Vader Krzystof is en blijft een verstokte rationalist. Zijn "heilige" vertrouwen in de computer wordt op een kwade dag beproefd... 'Dekaloog 2' (Gij zult God naam niet ijdel gebrui ken) Kieslowski heeft dit gebod uitgewerkt tot een vertelling over de vraag in hoe verre een mens een ("goddelijke") be slissing over leven en dood mag nemen. In dit geval is die mens een oude, erva ren en nogal laconieke arts. Zijn routi nematige bestaan wordt verstoord door de jonge vrouw Dorota. Haar doodzie ke man is onder zijn behandeling en ze wil weten of hij nog enige kans op gene zing heeft. De arts geeft echter ontwij kende antwoorden. Dan legt ze hem haar dilemma voor: Ze is voor het eerst zwanger, maar wel van een andere man. De beslissing of ze het kind zal behou den laat ze afhangen van de overle vingskansen van haar man. Hiermee komt de diagnose van de arts in een heel ander daglicht te staan... Helder realisme Twee elementen van Kieslowski's film stijl in deze "Dekaloog" vallen er op: Het kristalheldere, geraffineerd opge bouwde realisme, waarin desondanks plaats is voor kleine "magische" details, en het prachtige, natuurlijke acteren van de hoofdrolspelers. De toeschou wer raakt hierdoor steeds snel betrok ken bij de hoofdpersonen. Wie meerde re delen van de "Dekaloog" ziet, zal dan ook concluderen dat het totaal boeien der is dan de som van de afzonderlijke delen. Alvast tot ziens dus bij de volgen de afleveringen! Aanvang: 20.30 uur. Entree: f 6,-; C.J.P./65+ f 5,--. Agenda: 15 nov.: Celia 22 nov.: Herinneringen aan het Gele Huis 29 nov.: Monsieur Hire. Zondag 11 november: Op zondag 11 november organiseert Artishock - zoals op elke tweede zon dag van de maand weer een Open Ate lier. De Soester amateur-tekenaars of -schilders die graag eens naar model willen tekenen maar die niet beschik ken over een model dat wil poseren, hebben hier de gelegenheid om onder bekwame begeleiding een tekening of schilderij van een Artishock-model te maken. Omdat iedereen andere materialen en technieken perfereert is het niet moge lijk voor iedereen materialen in huis te halen. U moet uw schilder- of tekenge rei, potloden, verven en inkten dus zelf meenemen. Wel bestaat de mogelijk heid om een consumptie aan de bar te nuttigen. Aanvang 12.00 uur. Entree gratis. Donderdag 8 november om 20.00 uur houdt de NCVB haar maandelijkse le denvergadering. Mevrouw Judikje Kiers uit Amsterdam zal spreken over de vrouw in de kunstgeschiedenis'. Ook gasten zijn van harte welkom in het wijkgebouw van de Emmakerk aan de Regenesselaan. F

Soester Courant | 1990 | | pagina 12