Hulleman optiek O 299,- UóhOCK Tien jubilarissen Bouw Houtbond FNV Zet je ogen op scherp F0T0-AKTIE WINKELKRING VAN WEEDESTRAATÜ Poppenshow voor jubilerende ANBO-Soest tuis: iloog 1 2' Atelier -Soestdijk SOES'S EEN EIGEN GEZICHT. d°°rArie B.V. Carnavalsvereniging "De Narre Knollen" volop in beweging Inleveren paketten voor Polen Bedrijfsongeval Prinsenhof: 30 km Sanitair Thema-avond B.M.D en medicijnen kantnor effiriencv Ad PAGINA 12 ing Arlishock, Slcenhoffslraal 46, 2155-19577, steil zich als doel een everen aan hel sociaal-culturele le- Door je op Ie geven als lid steun je ngen van de vereniging en geniet je n van het lidmaatschap. De kosten 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 incn die tot dezelfde huishouding be- per jaar. Kontaktadres ledenadmini- laan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. van zwoegen resulteerden in lorfose van de alom bekende Eindelijk is het zover dat het Imhuis Artishock zijn deuren >s weer kan openzetten voor [hebbers. Een officiële ope- :en bijzonder tintje staat bin- og te wachten! ag 8 november 20.30 uur jystof Kieslowski. 9, kleur, 53 57 minuten, bijzondere film van het afge- is waarschijnlijk de "Deka- Tien geboden). Vele lovende een zeer hoge waardering bij k en druk bezocht in de film- loog" is een ongewoon pro- is een serie van tien heden- rtellingen, van elk een klein pireerd op de bijbelse Tien De Poolse regisseur Kies- >ruikte deze oeroude leefre- 11 een of andere (christelijke) prediken. Hij nam ze als uit- voor een reeks intrigerende ver vrij normale mensen, die krijgen met eigentijdse pro- moeilijke (morele) beslissin- boden zijn niet al te letterlijk Sommige verhalen geven er inisch commentaar op. Kies- :doeIing was vooral de con- it te beelden van de eenvoud spronkelijke geboden met de it van het modeme leven, krtishock vertoont alle tien ilgorde: telkens twee delen in 'an de maand. De Dekaloog /olgserie. Elk deel vormt een eheel en kan zonder meer los lere delen gezien worden. 'g i' ;en afgoden vereren) weduwnaar en docent aan isiteit. Samen met zijn zoon- leidt hij een rustig bestaan, i gek op computers. Hun huis terlijk vol mee en de meest nde vragen losssen ze ermee kundige puzzels tot de meest nde problemen uit het dage- Zoonlief, een hoogbegaafd in uitstekend met zijn vader maar voor vragen over le id moet hij het toch vooral elovige) tante Irena hebben, /stof is en blijft een verstokte Zijn "heilige" vertrouwen in er wordt op een kwade dag ;g.2' iod naam met ijdel gebrui- heeft dit gebod uitgewerkt :elling over de vraag in hoe- nens een ("goddelijke") be- r leven en dood mag nemen, is die mens een oude, erva- ïl laconieke arts. Zijn routi- sstaan wordt verstoord door ouw Dorota. Haar doodzie- nder zijn behandeling en ze f hij nog enige kans op gene- De arts geeft echter ontwij- voorden. Dan legt ze hem na voor: Ze is voor het eerst aar wel van een andere man. ïg of ze het kind zal behou- afhangen van de overle- van haar man. Hiermee gnose van de arts in een heel cht te staan... ;alisme :nten van Kieslowski's film- "Dekaloog" vallen er op: ïeldere, geraffineerd opge- ilisme, waarin desondanks >r kleine "magische" details, chtige, natuurlijke acteren fdrolspelers. De toeschou- ierdoor steeds snel betrok- lofdpersonen. Wie meerde- de "Dekaloog" ziet, zal dan Ieren dat het totaal boeien- e som van de afzonderlijke >t tot ziens dus bij de volgen gen! 0.30 uur. C.J.P./65+ f 5,—. lia ïrinneringen aan het Gele 11 november organiseert zoals op elke tweede zon- naand weer een Open Ate- ïster amateur-tekenaars of ie graag eens naar model ien maar die niet beschik- :n model dat wil poseren, de gelegenheid om onder -geleiding een tekening of n een Artishock-model te reen andere materialen en 'erfereert is het niet moge- sreen materialen in huis te et uw schilder- of tekenge- i, verven en inkten dus zelf Wel bestaat de mogelijk- consumptie aan de bar te invang 12.00 uur. Entree november om 20.00 uur VB haar maandelijkse le ng. Mevrouw Judikje sterdam zal spreken over Ie kunstgeschiedenis'. Ook 'an harte welkom in het van de Emmakerk aan de WOENSDAG 7 NOVEMBER 1990 SOESTER COURANT PAGINA 13 VWandelaar Soest telt, met Soesterberg erbij, drie organisaties die Arie met enige fanta sie de vakbonden van 55-plussers zou willen noemen. In alfabetische volgorde zijn dat: de ANBO - algemene nederlandse bond voor ouderen de K.B.0 - katholieke bond van en voor ouderen de P.C.O.B. - protestants christelijke ou deren bond. Stuk voor stuk organisaties met een "eigen nestluchtje", die elkaar deson danks steeds meer weten te vinden, als het er om gaat belangen onder de aan dacht van de overheid te plaatsen. En dat is nodig ook! Van onverdachte kant, het centraal Bureau voor Statistiek, werd onlangs met cijfers aangetoond dat de koop kracht van ouderen tussen 1980 en 1989 met 11% is gedaald. Een beeld dat er niet rooskleuriger op gaat wor den met de belastingherziening van 'uitvinder' Oort. Het eigenaardige feit doet zich voor, dat aan de maanden die aan de verkie zingen voor de Tweede Kamer vooraf gingen, weliswaar aan ouderen geen gouden bergen werden beloofd, maar er in financieel opzicht evenmin treur nis in het vooruitzicht werd gesteld. Met zoethoudertjes als koppeling van de AOW aan het minimumloon en een eenmalige "Kerstgratificatie" wordt daaraan in 1990 gestalte gegeven. Dichter bij huis, bij ons in Soest en Soesterberg dus, was de fopspeen die voor de gemeenteraadverkiezingen op 21 maart j.l. aan oudere stemgerech tigden getoond werd van dezelfde af meting. Zo het niet werd beloofd, dan werd het in woord en geschrift door al le politieke partijen gesuggereerd dat leven en welzijn van laten we zeggen 55-plussers bijzondere aandacht zou krijgen in de komende vier jaar. Wat daaronder wordt verstaan is tij dens de laatst gehouden beschouwin gen geheel duidelijk geworden. Gemeentebelangen, de aanstormende jeugd binnen de Soester politiek, kwam niet verder dan een advies uit breiding van Hartje-Zuid te benutten voor huisvesting van ouderen. Progressief Soest keek niet verder dan de herhuisvesting van Molenschot. Bij de fractie van GPV/SGP/RPF kwamen de belangen van ouderen in het geheel niet voor, terwijl de christen democraten met de P.v.d.A. op zeer bewogen wijze meelevend zijn, maar tot nu toe niet de indruk wekken in re latie tot de zorg voor ouderen voorop te zullen gaan lopen. Het aandeel van de VVD zet vooralsnog ook geen zo den aan de dijk. Arie zou de waarheid geweld aandoen, indien hij zou stellen dat ouderen in Soest en Soesterberg van de algemene beschouwingen veel of zelfs maar iets wijzer zijn geworden. En dat terwijl de zorg voor leven en welzijn voor oude ren door de Soester politiek voor de verkiezingen en in partijprogramma's zo werd gekoesterd. Toegegeven, er zijn meer zaken dan de belangen van ouderen, die B. en W. en de Raad bezighouden. Keulen en Aken, U weet 't, ze werden niet in een dag gebouwd. Wat Arie echter in deze opvalt is het gegeven, dat er een brij van woorden, niet zelden in wollige en vooral vrijblijvende teksten wordt be steed aan een bevolkingsgroep die zich nu terecht via hun belangenorganisa ties gaat roeren. De SWOS, stichting welzijn ouderen Soest, is ook zo een belangenorganisa tie. Sinds geruime tijd door structuur- fouten een onwerkzaam instituut. B. en W. presteerden het een aanvaring met de SWOS niet uit de weg te gaan en zelfs de indruk te wekken reddings boten aan boord te houden. Adriaan Pothuizen van D'66 dreigt de pompen in werking te stellen om de definitieve ondergang van de SWOS te voorko men. Arie wenst van harte dat ook de overi ge politieke partijen zich nu ook op de pomp-verzuip-party laten zien en ho ren. En als Arie een tip mag geven, dan is het deze. Ga alvorens standpunten in te nemen eens overleg aan met de bestaande ou- derenorganisaties. Ze representeren een doelgroep die steeds meer mens en mans gaat wor den en dat wil laten weten ook. Bovendien kan het soms nuttig zijn be paalde zaken van een ander dan de dienstdoende wethouder te horen. Krijgt medezeggenschap van ouderen in zaken die hen betreffen in Soest toch nog een eigen gezicht. ARIE WANDELAAR. Op vrijdag 26 oktober werden door de afdeling Soest van de Bouw Hout bond FNV maar liefst tien jubilarissen gehuldigd voor hun langdurig lidmaat schap van de Bouw Houtbond FNV in Soest. F. v.d. Breemer (schilder), E.C.J. Kaats (metselaar), J.M. Keijsper en C.W. Lieversen werden voor hun 25- jarig lidmaatschap in het zonnetje ge zet. P. v.d. Broek (schilder) A. Geijten- beek (metselaar), A. Krijt, F.J. Roest, W.G. Westhof (metselaar) en L. Zeg- gelaar (timmerman) werden gehuldigd omdat zij al veertig jaar bij de bond zijn aangesloten. Als afgevaardigde van het hoofdbe stuur was aanwezig Jeroen Sprenger, voorlichter van de Bouw Houtbond FNV. In zijn toespraak tot de jubilaris sen bracht de heer Sprenger de tijd in herinnering, waarin de jubilarissen wa ren toegetreden tot de organisatie. Voor de leden die al vijftig jaar lid zijn ver haalde hij over de tijd van de wederop bouw na de tweede wereldoorlog, een periode waarin door bouwvakkers in het bijzonder een grote prestatie is gele verd om ons land er weer bovenop te helpen. Ook was dit de tijd dat er einde lijk een goed sociaal stelsel werd opge bouwd, zij het dat dit alles maar lang zaam van de grond kwam. De periode waarin de 25-jarige jubila rissen lid werden kenmerkte zich ook door een enorme bouwactiviteit door dat de woningnood nog zeer hoog was, er werd dan ook van regeringswege op aangedrongen om er "een schepje bo venop te doen". Ondanks dat er in die periode een groot aanbod van werk was is de bedrijfstak bouw hout altijd een zeer onzekere bedrijfstak gebleven. In de loop der jaren hebben bouwvakkers vele ups en downs meegemaakt. Door deze onzekerheid in de werkgelegen heid en de ook nu nog vaak slechte ar beidsomstandigheden, is de bouw de laatste jaren steeds minder aantrekke lijk geworden voor jongeren om hierin hun toekomst te zoeken. De bouw houtbond FNV heeft daar om het convenant arbeidsomstandig heden afgesloten met de werkgevers om in de bouwwereld de arbeidsomstan digheden te verbeteren, niet alleen voor de mensen die nu werkzaam zijn in de bouw maar ook om voor de toekomst de bedrijfstak een beter aanzien te ge ven. Enkele voorbeelden van al gereali seerde veranderingen zijn: het terug- iii SPECIAALZAAK VOOR BRILLEN OOGMETING - CONTACTLENZEN Optometristen O.V. - Contactlensspecialist A.N.V.C. BURG. GROTHESTRAAT 8 - 3761 CM SOEST - TELEFOON 02155 - 1 38 5 's Maandags de gehele dag gesloten Het carnavalseizoen '90-'91 staat weer voor de deur, en dat is voor een vereni ging als de Carnavalsvereniging "De Narre Knollen" duidelijk te merken. Over drie maanden barst het carna- valsgeweld weer in alle hevigheid los, zodat de carnavalsvereniging nu al de blik vooruit werpt. Wat kan de Soester bevolking bijvoor beeld van "De Narre Knollen" ver wachten. Allereerst natuurlijk op 10 november het Prinsenbal in Bos en Duin aan de Bosstraat, met om elf mi nuten over elf de bekendmaking van de nieuwe Prins door Burgemeester De Widt. Deze avond wordt muzikaal om lijst door de Hofkapel "De Eemlander Blaaskapel" en 'n Beetje Band". Dezelfde dag zal er een interview plaats vinden door Radio Soesten enkele be stuursleden van de Carnavalsvereni ging. Deze uitzending zal plaats vinden tussen 8.00 en 10.00 uur 's morgens. Op 19 januari, drie weken voor het carna val, is er zoals gebruikelijk het Kleintje Carnaval in Bos en Duin. De Carnavalsoptocht van het afgelopen jaar was een groot succes, maar het be stuur gaat er van uit, dat wat goed is kan beter. Vandaar dat het bestuur besloten heeft, het prijzengeld voor de optocht meer dan te verdubbelen. Met nog drie maanden voor de boeg, hoopt de ver eniging samen met de Soester bevol king op een nog grootser opgezette op tocht. Personen die deel willen nemen aan de carnavalsoptocht kunnen zich aanmelden bij: Henk Steusel Pr. Ber- nardlaan 8f, tel: 21815. In de optocht kan in drie categorieën worden meege daan, te weten: a. individueel, b. kleine groep (2-5 personen), c. grote groep meer dan 5 personen), De Narre Knollen", hoopt onder het motto "Wij doen ons best, doet u de rest", dat er dit jaar weer meer aanmeldingen zullen zijn dan afgelopen jaar. Onze fotograaf is regelmatig op pad om in de Winkel kring-winkels een willekeurige klant op de gevoelige plaat te zetten. Wekelijks vindt U in deze foto-aktie rubriek de 'klant van de week'. Als U zich zelf herkent ga dan met de krant naar het kantoor van de Soester Courant aan de van Weedestraat. Hier ligt een fraai geschenk voor u klaar. DE WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT, HET WINKELEN WAARD. De prijs van deze week is een waardebon t.w.v. f 50,- en wordt aangeboden door Maison VERKLEY, van Weedestraat 76. De jubilarissen op een rij (helaas wa ren zij niet allemaal aanwezig), samen met de heren Sprenger en Van Breukelen van het FNV. Foto: Goos van der Wilt. brengen van het gewicht van cement- zakken naar 25 kilo, het asbest verwer kingsverbod en de arbeidsomstandig- hedenactie onder het motto "een bouw vakker is niet van steen". Ook besteed de hij aandacht aan de mede door de or ganisatie opgerichte stichting "Bouw- Vak-Werk" waarin geprobeerd wordt langdurig werklozen opnieuw te scho len zodat ook zij weer volwaardig deel uit kunnen gaan maken van de maat schappij. Tevens richt deze stichting zich op de toekomst door nu al maatre gelen te nemen om bij een teruglopend aanbod van werk deze zo goed mogelijk onder de ingeschreven leden te verde len. Milieu Ook merkte hij op dat in de toekomst forse maatregelen te aanzien van het milieu moeten worden genomen en dat deze maatregelen niet altijd even popu lair zullen zijn, maar genomen moeten worden om onze wereld leefbaar te houden. Tot slot bedankte hij de jubila rissen voor hun lange ondersteuning van de organisatie en speldde hun daar bij de de versierselen behorende bij de verschillende jubilea op de revers met daarbij een envelop met inhoud na mens het hoofdbestuur. Daarnaast overhandigde de voorzitter van de af deling de heer van Breukelen de jubila rissen voor de verandering eens een portemonnee met inhoud en boodde de echtgenotes een bos bloemen aan na mens de afdeling. De avond werd vervolgd met een bingo onder leiding van de heer Dergent en er kon een dansje gemaakt worden op de muziek van disc'ó 'Hferik Schouten. Al met al kon van een gèsja'agde avond ge sproken worden. Er is weer gelegenheid tot het inleve ren van paketten voor familie, vrien den en kennissen in Polen. Inleveren kan geschieden bij de fam. De Groot, Haverweerd 117 op vrijdag. Voor meer informatie tel.: 24377 De pakketten moeten dichtgeplakt zijn en voorzien van een stevig touw. Tevens dient het adres van geadresseerde en af zender duidelijk leesbaar te zijn. De pakketten mogen geen brieven, tijd schriften e.d. bevatten. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kg. De kosten bedragen zeven gulden vijftig per pakket plus twee gulden vijftig per kilo. De pakketten worden in Polen aan huis afgeleverd. Een 25-jarige man uit Zeist moest met spoed naar het ziekenhuis gebracht worden, nadat hij met zijn hand tussen een machine was gekomen bij een be drijf aan de Koningsweg. De huid van de hand was er door de bewegende rol len afgestroopt. Een zeer attente colle ga voorkwam erger: hij zette de machi ne binnen een aantal seconden uit. effiriencv Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 -1 01 15 VERKOOP VAN OCCASIONS Schrijfmachines Rekenmachines Copieermachines Burgemeester en Wethouders hebben de Belangenvereniging Schrikslaan/ Prinsenhof laten weten dat overeen komstig de inrichting van de Prinsenhof is besloten op deze weg een 30 km-zone in te stellen. De instelling zal ruim van te voren worden aangekondigd. Het ge meentebestuur verwacht dat daardoor een vermindering van de verkeersin tensiteit zal ontstaan. Eén en ander brengt echter niet met zich mee dat de Waldeck Pyrmontlaan weer zal worden opengesteld. Daar blijft de huidige si tuatie bestaan. Verdere besluitvorming zal eerst na evaluatie van het verkeers- onderzoek plaatsvinden. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155)-1 3014 Op donderdag 15 november organi seert de afdeling Utrecht van Balans een thema-avond in Cultureel Cen trum 'de Musketon' in Utrecht met als onderwerp M.B.D en medicijnen. Ba lans is de landelijke vereniging van ou ders van kinderen met leer-, gedrags- en ontwikkelingsproblemen, waaron der dyslexie en Minimal Brain Dis- function. De laatste tijd is er veel geschreven en gesproken over het toedienen van med- cijnen aan personen met M.B.D. Een kind met M.B.D. is vaak ongedurig en overbeweeglijk. Het is gauw driftig en raakt gemakkelijk van streek. Er zijn problemen in de omgang met het kind thuis en op school. Straffen noch belo nen helpt. Een kind met M.B.D. ziet er normaal uit, maar brengt zijn ouders steeds weer in verlegenheid. De buitenwereld rea geert afwijzend en vindt de ouders slechte opvoeders. Een (jonge) volwas sene met M.B.D. heeft moeite zich aan de maatschappij aan te passen. Zijn tempo is laag, het is moeilijk passend werk te vinden en is vaak erg eenzaam. Ouders vragen zich terecht af of medi cijnen voor hun kind gewenst zijn. De thema-avond van Balans wil aangeven welke mogelijkheden er zijn iemand met M.B.D. te helpen met medicijnen. Deze bijeenkomst is in de eerste plaats bedoeld voor direct betrokkenen, maar ook iedereen die te maken heeft met M.B.D. is welkom. Er zijn twee gast sprekers uitgenodigd. Dr. R. Brunsting, kinderarts in Amsterdam die gespecia liseerd is in behandeling van kinderen met M.B.D en dr. J.K. Buitelaar, als kinderpsychiater verbonden aan het AZU. De bijeenkomst vindt plaats in het Cul tureel Centrum 'de Musketon', Honds rug 19 in Utrecht. Het begint om 20.00 uur en de kosten zijn zes gulden per per soon. Men kan zich aanmelden door dit bedrag over te maken op rekening 36 42 43 619 t.n.v. J. v.d. Ploeg, Balans o.v.v. thema-avond 15 november. Voor nade re informatie kan men contact opne men met mevrouw De Vries in Soest, tel. 24709. SQ-1200 S SAMSUNG m Geavanceerde mogeti|kheden Prakisch en stijlvol Voor studie, thuis en kantoor Een heel iaar garantie PORTABLE aFTBONlSCXE SCHRIJFMACHINE y w*T"**wniiwi«iga—oaaw—gqeas 1 Jaar garantie. Niet tevreden, geld terug. Veel extra funkties Door partij inkoop (slechts 100 stuks) voor de speciale prijs van (normaal 595,-) HAAST U OP=OP DE MACHINE BLIJFT - DE PRIJS NIET! SOEST BAARN STEENHOFFSTRAAT 13 NIEUWSTRAAT 29 TELEFOON 1 01 15 TELEFOON 1 23 01 Vorige week woensdag stond ik 's mor gens om kwart over zeven met m 'n gitaar onder m 'n arm op de stoep van het nieu we Veronica gebouw op het terrein "La- pers veld" in Hilversum. Ik was drie k wartier daarvóór uit m 'n bed gerold en om half acht zat ik voorde VOO-micro foon een hommage te brengen aan een Veronica-medewerker van het eerste uur en dat voor een redelijk geëmotioneerd publiek bestaande uit Erik de Zwart, Bart van Leeuwen, een technicuseen mij onbekende juffrouwen Ad Bouman. De laatste was de man waar het om ging. Hoe kwam het nou dat een toch wel nuchter mens als ik, daar zo diep in de morgen met m 'n gitaar het land kond deed van iets waarvan het grootste deel waarschijnlijk geen bal gesnapt heeft? De dag daarvoor meldde Steven Schoen - zetter, promotieman bij platenmaat schappij Dino, dat hij mij dringend no dig had. "Lex Harding van Veronica belde me", vertelde hij toen ik me naar het Dino-gebouw had gespoed. "Mor gen is het vijfentwintig jaar geleden dat Ad Bouman bij Veronica is begonnen. Zij gaan daaraan iets doen, maar hij vroeg of wij van onze kant misschien wat initiatieven kunnen ontplooien. Ik heb wel wat, maar ik heb óók aan jou ge dacht. Ten eerste ken jij Ad al vijfentwin tig jaar en ten tweede kun jij zo goed en snel teksten maken. Dus een speciaal liedje moet voor jou een peuleschil zijn. Nou vind ik geen enkele tekst een peule schil, zelfs Sinterklaas-gedichtjes kosten zweet, maar ik wist wat hij bedoelde. Het is in de muziekwereld niet de bedoeling dat voor elke jubilaris bij een omroep speciale acties worden ondernomen, maar voor diegenen die het wel en wee van Veronica hebben meegemaakt, wordt een uitzondering gemaakt. Voor al vroeger was het artiestengebeuren nauw verweven met de zeezender. Daarom ook had ik een nieuwe tekst ge maakt op het lied "Robbie waarmee ik zo'n zeventien geleden jaar geleden de hitparade haalde; "Hoe lang ken ik jou al Adje, jongen wat een lange tijd. A l een kwart eeuw ligt jouw matje, bij Veronica en zonder spijt.En zo bezong ik drie minuten op een woensdagmorgen in het programma van Bart van Leeuwen, één van die mensen die bij mij nostalgische herinneringen oproepen. Ad is altijd een beminnelijke man ge weest. Een echte levensgenieter, maar ook iemand die verschrikkelijk veel ple zier had en heeft in z 'n werk. Daarbij weet hij heel veel van popmuziek, vooral die uit de jaren zestig en zeventig. Hij be gon bij Veronica als technicus en tegen- Soester Courant goede informatiebron De afdeling Soest van de ANBO organiseerde vorige week als sluitstuk van haar 35-jarig bestaan een feestmiddag voor haar leden. Ruim 200 leden waren aanwezig en genoten van een fantastische show, gebracht door het gezelschap "Alice Bakkenes". Nadat de uitmuntende accordeonist met diverse leuke deun tjes de stemming er in had gebracht, kwam Alice Bakkenes met haar "poppenshow". Diverse door haar zelf ver vaardig- Foto: Goos van der Wilt. de poppen, die allemaal een artiest voorstelden, wist zij met handige vingerbewegingen en techniek liedjes uit hun reper toire te laten zingen. De accordeonist gaf nog diverse "nummertjes" ten beste, waarbij de aanwezigen soms uit volle borst meezongen. De voorzitter, de heer B. Blom, bedankte het gezelschap vooral het plezier dat het deze middag de 200 leden had gebracht. woordig manifesteert hij zich vooral bij het "buitengebeuren", als de VOO-ra- dio het land ingaat, 's Zomers heeft 'ie het poepie druk, want dan gaan de pro gramma's "Nederland Muziekland" en "Wil wil wel" op locatie. Een speciaal daarvoor ingerichte wagen wordt dan er gens in het land op een plein of markt ge stald en daarop maken de DJ's hun pro gramma's en treden artiesten op vooreen vaak duizendkoppig publiek. Ad regis seert dal gebeuren. Hij heeft in de vijfen twintig jaar Veronica al zoveel meege maakt, dat hij door niets meer van z 'n stuk te brengen lijkt. Als een goedige St. Bernardhond wandelt hij rond met de blik van "kalm aan, dan breekt 't lijntje niet." Ik mag 'm graag. Ook omdat hij het ar tiestenleven aan voelt. Ik denk dat hijzelf een artiest is, hoewel hij nimmer op dat vlak daden van groot belang heeft ver richt. Op die woensdagmorgen, hij deed de regie van Bart van Lee wens program ma, dacht hij dat "menzijn jubileum vergeten was en dat prikte hem wel een beetje, vertelde Erik de Zwart me later. "Daarom was de verrassing des te gro ter", gniffelde Erik, "want eerst draafde om tien over zeven een Bunny op met een gedicht een Bunny is een als konijn ver kleed meisje dat je bij een bureau kunt huren voor dit soort gelegenheden), toen kwam jij, daarna een volledig ontbijt met zalm, paling en andere lekkere hap jes en mét champagne en vervolgens kwam Lex Harding met hem nog eens de "Adje Bouman's top-tien" doen.De rest van de dag deden de andere VOO- DJ's het nog eens dunnetjes over. Toen ik voor Ad de speciale tekst aan 't maken was, zag ik weerde begintijd van Veronica voor me. Vijfentwintig jaar ge leden lag het schip pas een jaar voor de kust en was Joost den Draaier (Willem van Kooten)programma-baas. Rob Out was net als broekie begonnen en keek nog op tegen Tineke, die al een tijdje pro gramma's maakte. Ik zie mezelf nog lo pen in het kleine Veronica-pand op de Zeedijk in Hilversum. De allereerste keer viel ik bijna overeen box, midden in de niet al te grote ruimte. Daarin lag de dochter van Tineke en als de baby begon te huilen moest iemand er als de bliksem heen, want de opname-cellen waren niet zó perfekt geluiddicht. "Cowboy" Ge- ra rd de Vries zat er pas, evenals Stan Haag. Bob en Brenda deden toen popu laire programma's en later maakte Jan van Veen er furore. De pionierstijd van Veronica. Als je nu in dat mooie nieuwe gebouw op 't "La- pers veld" rondloopt, weet je zeker dat 99% van de huidige medewerkers zich dat niet meer kunnen voorstellen. De omroep is groot, een echt bedrijf. Na tuurlijk, dat kan ook niet anders, maar de mensen die 't allemaal hebben zien gebeuren, zoals Ad (en ik) kijken soms met gemengde gevoelens rond. Want het ziel er allemaal knap geolied uit. Vijf en - twintig jaar geleden ging dat heel an ders. De programma's werden hoofdza kelijk op de wal (Zeedijk, later Lapers- hoek) een week vantevoren opgenomen en de banden werden in een boot vanuit Scheveningen naar het schip gebracht. Tenminste, als 't weer het toeliet. Op een dag ging ik mee met een disc-joc- keynaarde "tender", die de banden naar 't schip zou brengen. Er stond een kanp- pe wind. "Ga nou eens mee met die ten der", drong de DJ aan. "Hij brengt die tapes en voorraden en gaat meteen weer terug.In de haven leek de wind volgens mij aangewakkerd te zijn tot een echte storm, "Het kan meevallenzei de kapi tein, "we zullen zien of we er door kun nen." Met knikkende knieën stapte ik aan boord. Het viel dus helemaal niet mee, want nog vóór we de haven uil wa ren, draaide de boot al om. "Een beetje te link mompelde de stuurman. E ven later zat ik achter een kom erwten - soep in 't havencafé. "En hoe moet dat nou met die mensen op 't schipvroeg ik. "Hoe krijgen die nou hun voorraden en de banden?" "Dieprogramma's kun nen ze op de boot zelf ook maken.ant woordde de DJ, "de uitzendingen gaan sowieso wel door. Oók als 't stormt. Maar de voorraden krijgen ze pas als de tender erdoor kan. En dat kan soms wel eens een week of langer duren.Ik keek naar de woeste wereld buiten en stond stil bij de mensen op dat rollende en stam pende schip. En dan nog radio-pro gramma's maken óók! Daaraan dacht ik toen ik vorige week woensdag rondkeek in de kantine van Veronica. Een ultra-moderne ruimte waar in een handomdraai volledige maaltijden geserveerd kunnen worden. Op 't schip werd soms dagenlang niet warm gegeten, omdat bij windkracht tien de pannen door de kombuis vlo gen... En een man als Ad weet dat óok nog. Peter Koelewijn.

Soester Courant | 1990 | | pagina 13