3omm Bericht voor alle inwoners van Soest f Homeopathie werkt alleen als mensen zelf actief mee willen werken' Burgemeester opende vogel-expositie Speeldoos 100.000,- winnen? TOERKOOP I Reisburo Hilversum tnodiging ■ELTENNIS DVOETBAL eugd "Wie is er bang voor Virginia Woolf?" Magnificent 7 in groots spektakel Helena, vrouw van vlees en bloed 'Postcode!' Lezing IVN over voeding en milieu Agressieve Soester mept buschauffeur 06-11 Zeister postzegel- en muntenbeurs Concert Lenny Kuhr in Julianakerk PCOB-Soest viert 5-jarig jubileum PAGINA 16 WOENSDAG 7 NOVEMBER 1990 SOESTER COURANT PAGINA 17 Kultureeï centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 U kent ons denkelijk nog niet, maar dat kan verande ren. Wij zijn een Toerkoop Reisburo dat in het hart van Hilversum gevestigd is (tegenover C A). Momenteel liggen de nieuwe wintergidsen bij ons klaar. Of het nu gaat om een sneeuwvakantie of een zonvakantie in de winter, onze deur staat voor u open. Als u, inwoner van Soest, bij ons, een compleet ver zorgde reis boekt, loopt u de kans korte tijd later 100.000 gulden rijker te zijnl ANVR vivi/iy Kerkstraat 8ó, Hilversum, Tel. 035-43414/43417 mee. Schrijf de op- ng wekelijks op briefkaart. Nor- I frankeren en, zien van minimaal - aan extra opge- te postzegels, ui- k binnen 8 dagen iet verschijnen in- len aan: P GEHANDICAPTE IEREN OP HET !D". bus 510, AM Soest. <ing van de prijzen t onder notarieel icht plaats. De uit- wordt 14 dagen na :sing van iedere el in deze krant ibliceerd. int een onbeperkt al oplossingen in- en. nderen van Stimu- brengen bij deze hartelijke dank aan de gulle spon- wensen U veel elplezier en straks een fijne mid- :-vakantie. nnnen in sneltreinvaart ze- jden op rij, voordat Van de lobbert Huisman nog iets erug konden doen. Shot 2 0-10 lidelijke klasseverschil tus- i Buna kwam in de score drukking. Michiel Croezen, ters en Luc Scheele bleven Victoria 4 5-5 nogal verrassend de punten ekkesluiter Victoria. Toine en Aletta Peelen wonnen ïaal. Erik Merkus tekende Shotpunt. uitwedstrijd kwam de over- n seconde in gevaar. Timo ■vederom goed op dreef en wedstrijden. Laurens van Christiaan ter Linde waren iccesvol. ïsten onder de Hees-jeugd, ■n, speelden afgelopen za- hun leeftijdgenootjes van verloren na een leuke wed- 1. De progressie zit er dui- le eerste overwinning zit er n voor dit jonge team. E-pupillen was geen over gelegd. Het op bezoek zijn- urg bleek een maatje te el de Hees-aanval diverse n op een doelpunt liet lig- :rlaag bleef beperkt tot 0-3 name Yassar Kormaz die rtij speelde in de Hees-ver- l thuis aan tegen Hoogland Ie beste wedstrijd van het a toe. Tot groot plezier van vers werd, met fraaie com- egenstander keer op keer len gebracht. Voor de rust i Walen Hees op voor de rust stelde Tommy de vinning definitief veilig, ijd van de D2-pupillen te- werd in verband met de regenval afgelast. Na twee gen waren de C-junioren I ditmaal een beter resul- en. Vanaf de aftrap wist r de Spakenburgse defen- talken, waarna zich een edstrijd ontwikkelde. Na ■r van Spakenburg slaagde oor de rust in opnieuw op komen door doelpunten 'out van de Broek, helft kwam Hees aanval- it de verf en meer en meer pakenburg scoorde tegen stand in de Hees-verdedi- e vlak voor tijd zelfs nog binnen. ifoortse Boys was geen veggelegd voor de B-ju- :erste helft waren de gast- nt en vooral dankzij de keepende Pascal Kamer- achterstand met de rust 0. Na de rust probeerde jes te verhangen en het ton die uiteindelijk gelijk BI - Hees BI 1-1 kenburg C2 3-3 ogland D2 2-0 kenburg E3 0-3 Soest F4 0-1 Eigentijdse vertolking van Ruim 25 jaar geleden ging Edard Al- bee's "Wie is er bang voor Virginia Woolf?" in Nederland in première. Ank v.d. Moer, Han Bentz v.d. Berg, Femke Boersma en Hans Boswinkel zorgden voor een indrukwekkende voorstelling van een ijzersterk stuk. Kitty Janssen en André v.d. Heuvel waagden zich er jaren later, zij 't met aanzienlijk minder succes, ook aan. In 1990 werd er wederom voor gekozen. Dit keer door Pleuni Touw, Hugo Metsers, Metta Gramberg en Reinout Bussemaker. Deze geruime tijd inge speelde voorstelling was dinsdag 30 oktober j.l. te zien in De Speeldoos. De titel van het stuk is ontleend aan een liedje, een intellectuele dronkemanspa rafrase op het kinderversje "Who's af- raid of the big bad woolf?" Evenals in vroegere jaren komt ook in 1990 dit re quiem voor de illusie volledig tot uit drukking in de opvatting die tijdens de laatste uitgave te zien was. Desondanks toch aanmerkelijke verschillen met de regie-opvattingen in de zestiger en ze ventigerjaren. Situeerde de schrijver de verhandeling in een woonvertrek, regis seur Annemarie Prins koos voor een knalrode sportwagen, van waaruit het gefrusteerde echtpaar Martha en Geor- ge in toenemende dronkenschap elkaar en hun gasten steeds heftiger banale verwijten en tenslotte waarheden naar het hoofd slingeren. Zonder ook maar iets aan de fantasie van de toeschouwer over te laten gooide de regie er volstrekt niet functioneel bloot tegenaan, waardoor het van dik- hout-zaagt-men-planken gegeven er nog een dimensie bijkreeg. Een toevoe ging die afbreuk deed aan de uitsteken de individuele en ensemble-prestaties van de uitvoerenden. De beste toneel schrijver die Amerika ooit heeft gekend werd daarmee geen recht gedaan, een deel van het enthousiast reagerend pu bliek evenmin. "Moet kunnen", hoorde ik na afloop van de zeer onderhoudende voorstel ling opmerken."Moet kunnen", een ei gentijds kant-en-klaar recept, wanneer normen en goede smaak ter discussie worden gesteld, het soms zelfs dreigen te winnen. Desondanks was deze versie van "Wie is er bang voor Virginia Woolf?" er een die qua acteerprestaties kon wedijveren met wat het toneelpu bliek in een grijs verleden te zien kreeg. Lr, Vrijdag waren The Magnificent 7 voor de tweede maal in De Speeldoos. Evenals vorig jaar maakte deze uit lou ter grote sterren uit de lichte en pop muziek er een spektakel-avond van voor een uiterst enthousiaste zaal toehoorders. De groep, bestaande uit Henny Vrien- ten (bas), Fay Lovsky (zang en key boards), Jacob Klaasse (piano en or gel), Jan Pijnenburg (drums), Jan de Hont (gitaar), Joost Belinfante (alles waar geluid uit komt, maar voorname lijk trompet en trombone) en Ronald Brunt, als enig nieuweling ten opzichte van de vorige bezetting (sax en fluit), vertoonde een ongekende muzikaliteit, gepaard gaande met een zichtbaar ple zier in het maken van muziek,die de zaal letterlijk door het dolle heen bracht. Vooral Fay Lovsky en Joost Belinfante bewezen te beschikken over een muzi kaliteit, die van een zeer onwezenlijke aard is. Joost Belinfante is een geluids maniak, die werkelijk overal muziek uit weet te halen. Maar vooral zijn spel op de trombone en de (schuif) trompet was van een hoog gehalte. Het programma was dit keer gebaseerd op de musical door de loop van de jaren heen. Heel fraai waren de decors, die bestonden uit panelen, waarop dia's werden geprojecteerd. Zeer fraai was die bij de muziek van de film Goldfin- ger, een gouden hand met een middel vinger in een zeer bekend gebaar om hooggestoken. Met zeven mensen klonk dit ensemble soms als een werke lijk volledig bezet symfonieorkest, waarbij de door Belinfante gespeelde viool een voorbeeld was van hoe een van muziek bezeten iemand met een in strument weet om te gaan. Alles bijeen een programma, dat werkelijk grote zalen waard is. Een try- out in De Speeldoos, die er wezen mocht en waar zij die er bij aanwezig waren alleen maar trots op mogen zijn. Klassieke homeopaat P. Olthof: Toneelgezelschap Yvonne Lex brengt: Sinds juni dit jaar heeft de Soester P. Olthof een praktijk in klassieke ho meopathie aan de Soesterbergsestraat in Soest. Olthof heeft een uitgespro ken mening over zijn vak en de rol die patiënten daarin vervullen. Met de dooddoener 'baat het niet, dan schaadt het niet' moet men bij hem niet aankomen en hij verlangt van zijn patiënten dat zij zelf actief meeden ken. "De mensen moeten zelf opletten of ze baat hebben bij een bepaalde be handeling. Wanneer een behandeling niet werkt, ga je er toch niet tien jaar mee door!" Meisje gewond na val van paard Een 19-jarige jongedame raakte vorige week dinsdagochtend licht gewond toen zij van haar paard viel. Het onge luk gebeurde in een manége aan de Beckeringstraat, toen het paard waarop het meisje in de bak reed het op een lo pen zette, de bak uit. Het meisje viel van het paard nadat zij met haar hoofd, schouder en been tegen de stenen gevel aanschuurde. Zij werd voor onderzoek naar Zonnegloren gebracht. Ook in de afgelopen periode heeft de politie weer diverse malen fietsen aangetroffen, die op verschillende plaatsen in de gemeente waren ge dumpt of anderzins onbeheerd ach tergelaten. Door het ontbreken van bijzondere kenmerken weet de poli tie daarmee weinig anders te doen dan ze mee te nemen en op te slaan in de kelder van het politiebureau. Vandaaruit wordt de voorraad eens in de zoveel tijd verkocht aan een op koper. Bij de politie vindt men dat eigenlijk zonde en vandaar dat men graag nog eens een oproep doet om fietsen te voorzien van een duidelijk kenmerk: de postcode. Daarmee is de her komst van de "zwerffietsen" veelal snel te achterhalen. Natuurwandeling in De Stulp Zondagmiddag 11 november vormt het natuurgebied "De Stulp" in Lage Vuur- sche het doel van de maandelijkse wan deling van IVN Eemland. Om 14.00 uur wordt gestart vanaf de parkeer plaats van StaatsBosBeheer dagrecrea tie-terrein "Drake-Stein", gelegen pal ten noorden van het dorp, (richting Baarn). I.V.N.-gidsen zullen u dan meevoeren door een afwisselend gebied van loof-, naaldbos en heide. Hierbij zullen ver schillende facetten van de natuur wor den besproken. Welke dat zullen zijn hangt uiteraard van de (weers-)omstan- digheden af, maar ongetwijfeld zullen onderwerpen als herfst, paddestoelen en milieu aan de orde komen. Mogelijk valt er ook iets te vertellen over "sporen in het bos". Vooral in de herfst en winter kan het namelijk een waar genoegen zijn om te speuren naar de aanwezigheid van zelden of nooit zichtbare dieren in de vorm van voorko mende sporen. Komend uit Lage Vuursche richting Baarn neemt u de eerste weg rechts tot het einde. Per fiets is dit punt uit alle omliggende plaatsen via landelijke fietspaden bereikbaar. Het openbaar vervoer brengt u met CN-bus lijn 71 in het dorp waarna u de beschreven route volgt. Voor meer informatie: tel. 24701 (tus sen 17.30 en 19.30 uur). Burgemeester De Widt heeft vorige week donderdag het startsein gegeven voor de grote vogel-expositie van "De Vrije Vogels", de Soester vogelliefheb bersvereniging die haar domicilie heeft op de kinderboerderij De Vrije Teugel aan het Vedelaarpad. De tentoonstelling vond plaats toten met zondag j.l. en trok heel wat belangstelling van vogel-en thousiastelingen uit Soest en omstreken. De burgemeester stak zijn bewondering voor de resultaten van de kwekers niet onder stoelen of banken. Vooral toonde hij zich onder de indruk van de talrijke soorten en variaties. Bovendien reikte hij een bijzondere onderscheiding - de speld van verdienste - uit aan de heer J. Engelsmandie daarmee zijn jarenlange Foto: Goos van der Wilt. inzet voor de club gehonoreerd zag Zondag vond ook de prijsuitreiking in de diverse categorieën plaats. Dat ge beurde door de voorzitter van het district Utrecht van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers, de heer C. van Lunte- ren. Hoe blikt een uitzonderlijk mooie en gevierde vrouw op haar verleden te rug? Wat als schoonheid en succes plaats maakten voor ouderdom en af takeling? Door deze vragen geïntri geerd kwam Yvonne Lex al grasdui nend in de klassieke oudheid terecht waar ze, als Vlaams act., in goed gezel schap verkeerde. Want ook Marnix Gijsen, Rose Gronon, Paul Lebeau enz. situeerden eigen problematiek in een antiek kader, waardoor hun werk op slag meer universeel en minder "gênant" werd. Als actrice bespeelde Yvonne Lex reeds heel wat snaren van de vrouwelij ke psyche, o.a. Xantippe, Amerikaanse Pausin, Nina Glucstein. En ondanks andere bedoelingen en het bedenken van fictief personage Neera (Martine Gerinckx), werd het ook nu weer de vertrouwde- welliswaar gecamoufleer de - monoloogvorm. Als onderwerp koos zij het prototype van schoonheid uit Homeros' Ilias: He lena van Troje. Overbekend is deze Griekse prinses die, op aanstoken van de godin Afrodite, geschaakt wordt door de Trojaanse prins Paris. Verbol gen trommelt haar echtgenoot, de Spartaanse vorst Melanos, al zijn bond genoten op en de oorlog om Troje ont brandt. Na tien jaar en veel bloedver gieten geeft de list met het houten paard de doorslag en Sparta triomfeert. Mooie Helena wordt weer naar huis ge sleept, waar haar strenge echtgenoot opnieuw voor haar charme bezwijkt. Hier eindigde de legende en neemt de auteur Yvonne Lex (=David Cohn) het woord. Helena, oud en eenzaam, leeft nu in een tombeachtig vertrek een prachtig ontwerp van Hans van Omme, duidelijk geïspireerd door het histori sche koepelgraf van koning Atreus). Zelfs Neera, haar trouwe pleegdochter gaat haar verlaten. Ten afscheid vertelt de verbitterde Helena het meisje haar visie op het leven, op de mensen en op zichzelf. Haar schoonheid zag ze als een "vermaledijd geschenk" door ijdele mannen misbruikt in hun eeuwige strijd om macht en bezit. Godsdienst, huwelijk en liefde, rollen- Donderdag 15 november in de Kwekerij Op donderdag 15 november houdt het IVN-Eemland een lezing in het nieuwe milieu-educatieve centrum 'de Kwe kerij' aan de Molenstraat. Het is de eerste activiteit waarmee de organisa tie vanuit haar nieuwe onderdak naar buiten treedt. Joke van Vliet van Milieudefensie afde ling Amersfoort zal de lezing verzor gen. Zij zal over veel onderwerpen die met voeding en milieu te maken heb- Fietsengraveer-actie loopt gesmeerd Vorige week dinsdag werden op de Min. de Vïsserschool 135 fietsen voor zien van postcode, waaronder een aan tal van de ouders van de leerlingen. Afgelopen maandag werden 200 fiet sen van de leerlingen van de Van de Huchtschool ingegraveerd. Inmiddels zijn tien van de 21 scholen aan de beurt geweest. De graveeractie loopt goed op schema, aldus een woordvoerder van de politie. Auto gestolen Een 30-jarige bewoner van de Haver- weerd deed bij de politie aangifte van de diefstal van zijn witte Opel Kadett. De auto is 20.000 gulden waard en werd in de nacht van 30 op 31 oktober gestolen. ben, zoals verpakkingen, kleurstoffen en toevoegingen. Veel mensen vinden het nog erg ge woon om tijdens het boodschappen doen hun waren te laten verpakken in plastic zakken. Ook worden, met name in supermarkten, veel koopwaren rijke lijk verpakt, sommige voedingsmidde len hebben een vier lagen dikke verpak king om zich heen. Dat levert naast enorm veel afval ook veel kwalijke en onverteerbare stoffen op voor het mi lieu, omdat veel plastic nog steeds van PVC wordt gemaakt. Daarnaast zullen ook de bestrijdings- en groeibevorderende middelen onder de loep genomen worden. Nog steeds worden in veel producten middelen ge bruikt om het voedsel langer houdbaar te maken, er een aantrekkelijk kleurtje aan te geven of om het smakelijker te maken. De spreekster zal tijdens de le zing ook aandacht besteden aan de al ternatieven die er op dit gebied zijn. De lezing wordt gehouden op 15 no vember om 20.00 uur in het milieu- educatieve centrum 'de Kwekerij' aan de Molenstraat 157. De politie heeft zaterdagavond een 24-jarige Soester aan het bureau ontboden, die even tevoren aan de Willaertstraat in conflict was geraakt met de chauffeur van een bus. Die had 15 passagiers aan boord die on derweg waren naar C-drie. Bij het cultureel centrum werd de bus bijna aangereden door een auto, waarvan de 24-jarige Soester de bestuurder was. Hij stapte uit en verkocht de chauffeur een mep onder het uiten van de nodige bedreigingen, waarop het complete gezelschap in de bus zich in het incident mengde. De man ging er daarom snel vandoor. Later werd hij - in gezelschap van zijn va der - aan het bureau onderhouden over zijn gedrag. Hij beloofde de kwestie met de chauffeur te regelen en zijn leven te beteren. patroon enz. worden door Yvonne Lex spits en strijdvaardig, laconiek en cy nisch op de korrel genomen. Enkel voor moederliefde maakt zij, in drie ontroerende anekdotes, een uitzonde ring. En "Helena" eindigt met en ver twijfelde ode aan de jeugd, waarbij de actrice haar gelaat ontdoet van alle schmink en glamour. Een moedige daad als symbool voor dit theaterstuk waarin Y vonne Lex haar eigen innerlijk voor een deel blootlegt. Op 8 november in de Speeldoos. Alarmnummer politie, brandweer en ambulance: Speeldoos Theater agenda Donderdag 8 nov., aanvang 20.15 uur: Helena Toneelstuk met o.a. Ivonne Lex en Martine Geerinckx. Regie: Frans Maas. Kaarten f 20,-; Pas 65/CJP f 18,-. Donderdag 15 nov., aanvang 20.15 uur: "Serenata" Muzikaal programma waarin het optre den van Laurens van Rooyen centraal staat. Kaarten f 17,50; Pas 65/CJP f 16,-. V/oensdag 21 nov, aanvang 14.00 uur: "De Grote Meneer Kaktus Show" Kindervoorstelling. Kaarten f 10,-. Donderdag22nov., aanvang 20.15uur: "Cuardo Flamenco" Spaans dansprogramma. Kaarten f 20,-; Pas 65/CJP f 18,-. Zaterdag 24 nov., aanvang 20.15 uur: Cabaret Herman Berkien Kaarten f 20,-; Pas 65/CJP f 19,-. Donderdag 29 nov, aan vang 20.15 uur: "De dood van Iwan Iljistj" Solotoneel door Henk van Ulsen. Kaarten f 15,-; Pas 65/CJP f 15,-. Vrijdag 30 nov., aanvang 20.15 uur: "Mevrouw Bijl" Soloprogramma van Martine Bijl. Kaarten f 30,-; Pas 65/CJP f 28,50. De bosrijke omgeving van Soest-Zuid waarin de praktijk van klassiek homeo paat P. Olthof is gelegen, de mosgroene wanden en de huiselijke sfeer van de ruimte werken weldadig rustgevend. Daar ben ik blij mee," zegt de homeo paat. "Het is de bedoeling dat mensen zich hier kunnen ontspannen en tot rust komen." Sinds juni 1990 houdt hij prak tijk aan de Soesterbergsestraat. Hij be handelt zowel psychische als lichamelij ke klachten. Na zijn studie aan de Socia le Academie en een studie in Kunstzin nige Therapie besloot hij verder te stu deren aan de Academie voor Natuurge neeskunde Raphaèl in Zutphen, daar zijn interesse op dat gebied lag en hij vond dat zijn kennis tekort schoot om mensen echt te kunnen helpen. Inmid dels loopt zijn praktijk, die is aangeslo ten bij de Vereniging Natuurgenees kundige Therapeuten, met veel succes. "Een gave en veel kennis van zaken," verklaart hij zelf. Uitgesproken mening P. Olthof heeft een uitgesproken me ning over homeopathie, met name over hoe er tegenaan gekeken wordt. Hij is van mening dat er veel meer in homeo pathie zit en dat er veel meer mee be reikt kan worden dan men nu weet. Hij is er echter wel van overtuigd dat men niet zomaar homeopatische middelen in iedere hoeveelheid kan gebruiken. Olthof vindt dat zelfs ronduit gevaar lijk. "Het is onzin om van homeopathie te zeggen 'baat het niet, dan schaadt het niet'. We weten nog veel te weinig van de effecten die een bepaald geneesmid del kan hebben. Je kan er een perfecte moord mee plegen. Je moet met lage potenties beginnen. Wanneer je direct een te sterke actieve oplossing voor schrijft, loop je het gevaar dat het mid del wel twee jaar lang werkt en op den duur door de ziekte heenbreekt. Dat kan tot gevolg hebben dat de klachten die je hoopte te bestrijden, juist door het middel worden opgewekt, omdat de ziekte verdwenen is." Het is misschien te vergelijken met een verfafbijtmiddel op hout. Wanneer er teveel op wordt gesmeerd, is de verf op dérr duur verdtfenën, het mi'ddël hMer' echter nog en zal op het hout, wat niet de bedoeling is, gaan inwerken. Hij vindt het dan ook zeer belangrijk dat een homeopaat, voor hij begint, veel kennis van zaken heeft. "De theorie is zeer belangrijk, daar kun je op terugval len. Maar in de praktijk is het natuurlijk wel zo, dat het feit of je kunt genezen de doorslag geeft." Genezing Genezing komt volgens Olthof niet door hem, niet door het homeopatische geneesmiddel dat hij voorschrijft, maar moet vanuit de patiënt komen. "Ho meopathie is alleen een hulpmiddel om de mens met het gezonde in zichzelf in contact te brengen. Ik ben degene die het juiste hulpmiddel moet zien te vin den. Maar als de patiënt zelf niet wil, dan werkt het niet," zegt Olthof. Wan neer de wil er is, en het juiste middel, kan het volgens hem zeer snel gaan. "Ik heb het wel eens meegemaakt dat een vrouw met een acute blaasontsteking in een uur en drie kwartier van haar klach ten af was." Het woord wonderdokter wil hij niet horen. "Maar als zoiets ge beurt, is dat natuurlijk wel een wondfr."^ Hij'vindt het onbegrijpelijk dat mensen Reeds meerdere jaren wordt in Zeist maandelijks een postzegel- en mun tenbeurs gehouden. Deze beurs is voor veel verzamelaars uit heel Nederland, door de centrale ligging en de gezellige sfeer, een grote trekpleister geworden en heeft daardoor veel trouwe bezoe kers. Zowel de gevorderde als de beginnende verzamelaars slagen er meestal wel in iets te vinden om hun verzameling mee aan te vullen; immers, er is altijd een groot aanbod van munten en postzegels uit vele landen. Tussen deze ruime sor tering treft men altijd wel leuke koopjes en voordelige aanbiedingen. Voor Zeistenaren en andere belangstel lenden bestaat de mogelijkheid contac ten te leggen met plaatselijke filatelis tenverenigingen. De eerstvolgende beurs zal worden gehouden op zaterdag 17 november van 10.00 - 16.00 uur in de kantine van de Zinzendorf-Mavo, vlakbij het Zeister Slot; er is daar ruime parkeergelegenheid. De organisatoren rekenen weer op gro te belangstelling en hebben bovendien voor elke vijftigste bezoeker een leuke verrassing klaar liggen. Foto: Goos van der Wilt. jarenlang zonder resultaat bij dezelfd therapeut blijven. "Wanneer een be handeling niet werkt, dan hou je er toch mee op!" Olthof verlangt dan ook van zijn patiënten dat ze zelf actief meeden ken. "Mensen moeten zelf heel goed oplet ten wat een behandeling met hen doet. Ze moeten zelf bepalen of het werkt en niet klakkeloos alles geloven. Het werkt zoveel beter wanneer een patiënt zelf heeft nagedacht over de klachten en de mogelijke oorzaak. Dat geloof in auto riteit moet eraf," vindt Olthof. Het juiste middel vinden is volgens hem, naast de wil om te genezen van de patiënt, het belangrijkste aspect in het genezingsproces. "Hoe vreemder de klacht, hoe makkelijker het is het juiste middel dat werkt te vinden. Kijk, als hier iemand komt met vage hoofd pijnklachten, dan kan ik wel driehon derd oorzaken en evenzoveel mogelijke geneesmiddelen bedenken. Maar komt er iemand die klaagt over het feit dat hij bij het invallen van de schemering waanvoorstellingen ziet, dan is het juis te middel snel gevonden." De praktijk,-van P. Olthof is gelegen,aan de Soesterbergsestraat 135. Telefonisch kan men contact met hem opnemen op woensdagavond tussen 19.00 uur en 20.00 uur via telefoonnummer 22414. Optreden samen met gemengd koor "Juliana" De bekende zangeres Lenny Kuhr geeft op zaterdag 17 november a.s. een concert in de Julianakerk te Soest. Lenny Kuhr is dan solistisch te beluis teren maar ook samen met het Chr. ge mengde koor "Juliana" o.l.v. Gerard van Dolder. In 1969 won Lenny Kuhr het Eurovisie Songfestival in Madrid met "De Trou badour". Vanaf dat moment was zij een internationaal bekende zangeres. In 1980 scoorde zij opzienbarend met het liedje "Visite", opgenomen met het be faamde Franse Jongenskoor Les Pop- pys. In 1986 maakte Lenny de LP "Quo Vadis"; bijna alle muziek was van Len ny zelf, teksten van de bekende schrij ver Herman Pieter de Boer. Onlangs verscheen van Lenny Kuhr "De blauwe nacht", een CD met weer nieuwe prachtige songs. Tijdens het concert zal Lenny daar veel van ten ge hore brengen. Op de CD staan liederen die bij uitstek geschikt zijn om samen met een koor te zingen. Vandaar dat Lenny Kuhr nu door ons land gaat tou- ren om in kerken en theaters op te tre den met plaatselijke koren. De bekende pianist Jan Veenje zal het koor begeleiden en ook enkele improvi saties ten gehore brengen. Jan Veenje was vorig jaar ook in de Julianakerk sa men met zangeres Vicki Brown en toen gaf het publiek Jan Veenje staande ova ties. Toegangskaarten voor dit concert ad. 12 gulden 50 zijn verkrijgbaar bij het VVV kantoor in Soest en via de koorle den. Op maandag 19 november a.s. wil de PCOB-Soest met haar leden en belang stellenden het vijfjarig bestaan feeste lijk gedenken. In gebouw De Rank (achter de Wilhelminakerk), Soester- I bergsestraat. 18 is èen gezellige avond georganiseerd, waar zal optreden het toneelgezelschap "De Rietpluim" uit Soest. De leden zijn vanaf half acht wel kom. Eerst wordt er gezellig een kopje koffie met elkaar gedronken. Na het openingswoord van de voorzitter, de heer Kinderdijk, kan men dan genieten van het toneelstuk "De klok sloeg twaalf'. In de pauze van dit optreden wordt ver volgens een drankje aangeboden. Het is een leuk feestprogramma. De toegang voor leden is gratis, maar ook belang stellenden zijn van harte welkom. Voor hen is de toegangsprijs f 7,50 per per soon. Om inzicht te krijgen op het aantal per sonen dat de PCOB die avond mag ver welkomen, wordt men vriendelijk ver zocht zich voor 10 november a.s. op te geven bij mw. A.H. Frankena, Joh. Poststraat 80, tel. 15590, of de heer J. Schippers, Julianalaan 12, tel. 13683. Autokraak Een 40-jarige bewoonster van de Kam perfoeliestraat ontdekte zaterdag dat een onbekende dader haar auto had opengebroken. De autoradio bleek te zijn buitgemaakt. Ze stelde de politie op de hoogte.

Soester Courant | 1990 | | pagina 17