I 1g EFSTAL f d FF ST BV r nn poon □non Catering- en Partyservice 'De Tromslager' specialist in salades en koude buffetten Firma Van den Berg pakt telecommunicatie persoonlijk aan 'Vision on the Road' trekt veel publiek Foto Swager maakt na vijftien jaar nieuwe en verfrissende start Soester firma's Mets en Van Hengstum 'te goeder naam en faam bekend' ..J Bromfietser redt het vege lijf met spoorboom Studiefinanciering Opleiding in automatisering voor herintreedsters Heel veel mogelijkheden voor feesten en partijen Werken aan meer zelfvertrouwen Van doorkiestelefoon tot bedrijfsadvies op maat: Brilcentrum Nota 15 jaar Ultramodern interieur met smaakvolle kleuren PAGINA 18 155 -10762 eren: ^smachines, eurentelevisies, jivers, 'oux, tafels, :o. etc. nmodore 1968 tswagen Kever 1983. 10 ONUITWISBAAR TEN IS DE BESTE VAN UW AUTO IWIJLU WACHT WOENSDAG 7 NOVEMBFR 1990 SOESTER COURANT PAGINA 19 (VERHUUR De politie heeft vrijdagmiddag on geveer een uur de wacht moeten houden bij de spoorbomen op de overweg aan de Steenhoffstraat, bij station Soestdijk, nadat een van de bomen door een 16-jarige bromfiet ser uit Soest was vernield. De jonge man had sinds de vorige dag een bromfiets en wist nog niet precies hoe hij moest remmen. Toen hij de overweg naderde bleken de bomen dicht en naderde de trein al. Hij red de het vege lijf door in het voorbij gaan de spoorboom vast te grijpen. Die brak echter onder zijn gewicht af, zodat de knaap viel. Hij liep ge lukkig geen noemenswaardig letsel op. De bromfiets schoot onder de bomen door, maar miste de trein omdat de machinist bijtijds afremde. Honderden Soesters - al dan niet in het bezit van goede ogen - hebben vrijdag J-l- een bezoekje gebracht aan het mo biele voorlichtingscentrum "Vision on the Road", dat het bekende Soester Brilcentrum Nota ter gelegenheid van zijn 15-jarig bestaan naar Soest haal de. Van 's morgens elf tot 's avonds acht uur was het een komen en gaan van mensen, die zich graag nog eens van alles lieten uitleggen over hun "kijk-organen". In januari 1991 start de Vrouw en Werkwinkel Amersfoort, in samen werking met het Arbeidsbureau Amersfoort en de gemeente Amers foort opnieuw de opleiding 'Automati- seringsadvisieuse micro-computers'. Uit de resultaten van de afgelopen twee opleidingen is gebleken dat vrouwen heel goed kunnen werken met de com puter, daar plezier aan beleven en een reeële kans hebben op een baan met perspektief. De opleiding is bedoeld voor (herintre- dende)-vrouwen vanaf 25 jaar met een vooropleiding op mulo/mavo-nivo, re delijke typevaardigheid, interesse in computers en op zoek naar een betaal de baan van minimaal 20 uur in de week. De opleiding begint in januari 1991 en De mobiele voorlichtingsshow was in gericht in een enorme truck/trailer combinatie, die positie had gekozen op het parkeerterrein naast de Amrobank op de hoek van de Van Weedestraat en de Stadhouderslaan. De oplegger, als het ware omgebouwd tot een reusachtig oog, trekt het hele land door ter gele genheid van de (eveneens jubilerende) fabrikant van o.a. de beroemde Ray Ban-zonnebrillen, Bausch Lomb. Brilcentrum-directeur J.S. Nota, zelf omvat 24 weken theorie en 12 weken stage. De theorielessen worden 4 och tenden per week gegeven met aanslui tend één of enkele uren tijd om te oefe nen op de computer. De stageperiode beslaat min. 20 uur per week. Geduren de de schoolvakanties zijn er geen les sen, kinderopvangvergoeding voor kin deren tot 4 jaar is mogelijk. De opleiding wordt verzorgd door de Stichting IVIO en afgesloten met exa mens en een diploma/certificaat. Vrouwen die belangstelling hebben voor deze cursus kunnen zich wenden tot: de Vrouw en Werkwinkel, Bree- straat 59, Amersfoort (dagelijks ge opend van 9.00 - 12.00 uur). Tel. 033- 614737. Sluitingsdatum aanmelding: eind no vember. Foto: Goos van der Wilt. voortdurend aanwezig in het "oog", was na afloop bijzonder tevreden over de belangstelling. Speciale gasten wa ren de kinderen van de groepen 7 en 8 van de kath. basisschool Soestdijk, die 's morgens als eersten een kijkje kwamen nemen. Dat vormde tevens de afsluiting van het schoolproject "Zien", waarmee de school de week tevoren druk in de weer was geweest en waarin het 15-jari- ge Brilcentrum een belangrijke rol speelde. De bezoekers konden uitgebeid kennis nemen van allerlei informatiemateriaal over oogzorg. Daarnaast was er een mogelijkheid om de ogen te laten "doormeten" en om vast te stellen of - en in welke mate - men eventueel aan kleurenblindheid leed. Heel wat men sen namen de gelegenheid te baat om hun ogen te laten testen. "Het bleek wel drempelverlagend te werken," stelde de heer Nota na afloop vast. "Heel veel mensen deden de ogen- test, die anders misschien niet zo ge makkelijk bij een opticien binnenlopen. En het opmerkelijke was toch dat er een behoorlijk aantal was dat inderdaad aan een nieuwe bril toe is." In het INFOrmatiecentrum (nal ge meentehuis) liggen gratis twee nieuwe brochures gereed op het gebied van de Studiefinanciering. Het zijn de brochu res: "De terugbetaling" en "De aflos sing van. het renteloos krediet". Foto: Goos van der Wilt. Bij Stichting 'De Koepel' in Zeist wor den in het voor- en najaar zelfvertrou- wengroepen georganiseerd. De groe pen zijn bedoeld voor mensen die niet tevreden zijn met zichzelf of anderen en daar verandering in willen brengen. In de groep leert men eigen mogelijkhe den ontdekken om situaties, waarin men gewend was vast te lopen, zelf op te lossen zonder anderen nodeloos te kwetsen. Waardering voor jezelf en waardering voor de ander staat hierbij voorop. In de groep worden oefeningen gedaan om bijvoorbeeld mensen te leren 'nee' te zeggen, anderen aan te durven kij ken, positief over zichzelf te denken en hun eigen mening te geven. Ook wordt geprobeerd uit te vinden waar het ge brek aan zelfvertrouwen aan te wijten is. Het is een doe- en praatgroep. Met elke deelnemer wordt vooraf een kennismakingsgesprek gehouden. De bijeenkomsten worden iedere week ge houden op dinsdag en donderdagavond of woensdagavond van 19.30 tot 22.15 uur. De cursus duurt veertien weken. De kosten zijn ongeveer 84 gulden. De organisatie drukt iedereen die de stap eigenlijk niet durft te nemen op het hart toch te bellen. De vele mensen die eer der aan de groepsgesprekken deelna men, waren zeer positief. Inlichtingen kan men verkrijgen bij Stichting 'de Koepel', Bergweg 92a, 3703 AE Zeist, tel. 03404 - 19492. Sinds vorige week is aan de Ossen- damweg 24 - voorheen de bekende bakkerij Van Bruinmelen - de salade- en koudbuffet-specialist "De Trom slager" gevestigd. In de werkplaats voeren hapjes en salades de boven toon, en vandaaruit vinden ze hun weg naar allerlei feestelijke gelegenheden in en buiten Soest. Elke week is er een wisselende salade in de aanbieding. De Tromslager is gespecialiseerd in de complete verzorging van feesten, zowel voor bedrijven als verenigingen en par ticulieren: trouwerijen, recepties, ver jaardagen of zomaar een gezellig feest. Er is keus uit vele soorten salades en hapjes, die allemaal met de hand wor den vervaardigd, zónder kleur-, geur- of smaakstoffen! "Puur natuur", dat is de kracht van het bedrijf. Koude buffetten worden in nauw over leg met de cliënt samengesteld en ge heel verzorgd uitgevoerd. De verschil lende salades, vis- en vleesschotels wor den uiteraard rijk voorzien van garne ring, zoals o.m. gevulde eieren, tomaten en komkommer, ham/asperge-, ham/ augurk- en rauwe ham/meloen rolletjes en Franse kaas met stokbrood en kruidenboter. Salades zijn in vele soorten bij De Tromslager verkrijgbaar. Zo prijken op de lijst bijvoorbeeld Waldorf-, huza ren-, zalm-, eier-, aardappel-, bieten-, Russisch ei- en zure haring-salades. En uiteraard is er ruime keus uit diverse soorten vlees en vis, waarbij ten over vloede onderstreept mag worden dat al le ingrediënten vers worden verwerkt. Barbecue-feesten Naast koude buffetten verzorgt De Tromslager ook complete barbecue feesten, bijvoorbeeld in bedrijven of el ders. Daarbij wordt gebruik gemaakt van professionele gas-barbecues, met eersteklas vlees, sauzen, stokbrood en kruidenboter. De complete service van De Tromslager strekt, indien men dat wenst, zich zelfs uit tot de verzorging van de muziek. Er is een lijst van topartiesten beschikbaar, zoals de Bob East Show Band, Les Ci- gales, No Limit, de Havenzangers, Lee Towers, Anita Meijer en vele anderen. Bij dergelijke feestelijke gelegenheden verzorgt de catering- en party-specialist uit Soest ook een bar met tap en voor het dessert een Italiaans ijskarretje, waar men zelf een toetje kan samenstel len uit het heerlijkste ijs in diverse sma ken, vruchten en slagroom. De Tromslager draait ook zijn hand niet om voor een sfeervolle aankleding van een bedrijf, dat door middel van decors kan worden omgetoverd tot een gezelli ge feestruimte met verschillende sfeer variaties, zoals "Caribbean Night", "Parijs", "Zaans", "Wild West", "In disch" of "Beiers-Tiroler", compleet met bijpassende muziek en entertain- Gisteren, dinsdag 6 november, werden de deuren opnieuw geopend van de in Soest en omstreken welbekende Foto Swager in de van Weedestraat. Op dit "oude" adres, geopend op exact de zelfde datum in 1975, is het nu, in 1990, duidelijk dat directeur Piet Swa ger, samen met zijn vrouw Annemarie en adjunct-directeur Pieter Paul Swa ger, mensen zijn met een jonge en fris se kijk op het leven, want dit is onmid dellijk terug te vinden in de evenzo frisse en moderne aanpak die de totale verandering van hun winkel onder streept. Binnenkomend valt het direct op dat, behalve het ultra-moderne interieur in combinatie met een smaakvolle keuze van kleuren, het bedrijf vooral een ze kere rust uitstraalt, waarin men zich ter stond op zijn gemak voelt. "Maar daar gaat het juist om", legt het tevreden echtpaar Swager uit. "Behalve het inspelen op en het aanpassen aan de nieuwe vraag, of 'trend' hebben we be wust een situatie willen creëren van een soort winkel-recreatie, waarbij de klant niet het idee heeft iets te móeten kopen, maar gewoon en vooral vrijblijvend kan rondkijken naar die artikelen waar op dat moment zijn of haar belangstelling naar uitgaat. Mij dunkt, ik geloof wel dat we alles in huis hebben." Ook adjunct-directeur/zoon Pieter Paul is een voorstander van dit principe. Hij is van mening dat drempelvrees op deze manier aanzienlijk zal worden te ruggedrongen. "We hebben daarom meteen alle drempels gesloopt, zoals u ziet", grapt hij. 'Beeldzaak' en 'funhoek' Foto Swager heeft in de nieuwe opzet gestreefd naar overzichtelijkheid en een aanzienlijk efficiëntere klantenhulp. Tevens stond uitbreiding van de te ver lenen diensten hoog in het vaandel, zo als b.v. de nieuwe video-afdeling - ook wel 'beeldzaak' genoemd. Ook nieuw in deze omstreken is de 'fun-hoek', waar de jongere klanten foto's van hun favoriete coryfeeën kunnen laten prin ten op hun T-shirts en foto-puzzels ge maakt kunnen worden van een door de klant meegebracht negatief, enz. Uniek in de streek mag de "picture wall" worden genoemd, een enorme presentatie van fotolijsten en paspar- touts op een speciaal voor dit doel ge construeerde uitschuifbare muur. Het tevens volkomen vernieuwde ate lier biedt thans de mogelijkheid tot het maken van groepsfoto's tot 20 perso nen. Opvallend is het totaal ontbreken van fotografische attributen op het vloeroppervlak. Alle apparatuur is be vestigd aan de muren en plafonds en ademt de rust uit die nodig is voor zowel de vakman-fotograaf als voor zijn cliënt. Foto Swager is in vernieuwde gedaante een niet onbelangrijke aanwinst voor Soest. Het echtpaar Swager, zoon Pieter Paul en hun ervaren charmante mede werkster Monique Koks zullen in deze nieuwe ambiance zeker het succes be halen dat hen toekomt. De firma Van den Berg ziet een grote toekomst in telecommunicatie. 1 No vember openden zij een eigen afdeling op dit gebied. Foto: Goos van der Wilt. neer men besluit met ons in zee te gaan, nemen wij alles, de aanvragen, de in stallatie, uit handen. Daarnaast hebben de klanten steeds met één man te doen. Die persoonlijke aanpak is ook heel be langrijk." De firma Van den Berg aan de Ooster straat in Baarn bestaat al ruim dertig jaar. Achttien jaar geleden namen G. Stap en W. van den Berg de scepter over. Oorspronkelijk verkocht de firma audio-visuele- en huishoudelijke appa raten. "Maar wij zagen een grote toe komst in telecommunicatie," vertelt G. Stap. Naast de audio-visuele appara tuur, begonnen zij een aantal jaren gele den met het importeren van apparatuur op dat gebied, maar dat liep in eerste in stantie niet echt soepel. "Het was op zich wel een succes, maar er heerste toen veel onduidelijkheid over wel ge keurde en niet door de PTT gekeurde toestellen. Niet gekeurde apparatuur veroorzaakt een storing op het net. Pas vorig jaar was er zo'n groot aanbod in gekeurde telecommunicatie-appara- tuur, dat wij de stap genomen hebben," vertelt Stap. Veel vraag Begin dit jaar richtten zij een klein hoekje in met telefoontoestellen en ant woordapparaten. Binnen een half jaar was er zoveel vraag naar, dat zij tot een grote uitbreiding besloten. De beide fir manten verwachten veel van de richting die zij gekozen hebben. De persoonlijke aanpak, de kennis van zaken en de mo gelijkheid naar bedrijven en particulie ren een op maat gesneden - vrijblijven de - offerte te overleggen geeft volgens hen meer dan duidelijk aan dat zij een bedrijf zijn dat de wensen van de klant op het gebied van telecommunicatie se rieus neemt. "De Tromslager" is gevestigd in het voormalige bakkerspand aan de Ossen- dam weg. ment. Het zijn feest-arrangementen die klinken als een klok. Belegde broodjes Tenslotte verdient vermelding dat men bij De Tromslager ook uitstekend te recht kan voor belegde broodjes in ve lerlei soorten en variaties op het gebied van o.a. vlees-, kaas- en visbeleg, en met keuze uit witte, harde, sesam-, bruine of maanzaad-broodjes. Bestellingen hier voor dienen minimaal twee uur tevoren te worden opgegeven. Het is zeker mo gelijk dat de broodjes worden bezorgd. Voor de salades en hapjes dient men minimaal drie dagen van tevoren be stellingen op te geven, met het oog op de versheid van de produkten en de zorgvuldige bereiding. De Tromslager is als extra service ook graag bereid om de verschillende wensen aan huis te ko men bespreken, en uiteraard is de sala de- en koudbuffet-specialist ook recht streeks te bereiken aan de Ossendam- weg 24. Voor alle duidelijkheid: de werkplaats ligt achter de voormalige bakkerswinkel; staande voor de etalage loopt men rechtsom naar de tweede deur. In principe is De Tromslager de hele dag telefonisch bereikbaar; even tueel wordt men overgeschakeld op het antwoordapparaat. Het telefoonnum mer is: 22871 (b.g.g. 18950). Op 1 november opende de Baarnse fir ma Van den Berg d« gloednieuwe tele- communicatie-afdeling in de ver trouwde zaak aan de Oosterstraat in Baarn. Alle denkbare appatuur op dit gebied is er te vinden. Maar wat wel licht belangrijker is, is dat de firman ten G. Stap en W. van den Berg en hun twee medewerkers service en persoon lijke aanpak van alle mogelijke wensen op het gebied van telecommunicatie hoog in het vaandel hebben staan. Eigenlijk is deze stap van de firma Van den Berg niet meer dan logisch. De heer G. Stap heeft acht jaar bij PTT Tele communicatie gewerkt. De heer W. van den Berg had al enige tijd contacten met een fabriek in telecommunicatie-appa- ratuur. Beiden weten van de hoed en de rand, de know-how is aanwezig. Toch heeft het tot vier jaar geleden geduurd voor de uitgebreide telecommunicatie- afdeling van de Baarnse firma vorm be gon te krijgen. Op 1 november werd de zaak dan ein delijk feestelijk heropend. Een groot deel van de winkel wordt in beslag ge nomen door telecommunicatie. Of men nu op zoek is naar een eenvoudig toestel voor huiselijk gebruik of een telefoon centrale met zesendertig lijnen vooreen groot bedrijf: het is er allemaal te vin den. Daarnaast levert de firma ook huiscentrales, antwoordapparaten, fax apparatuur, omroep- en oproepsyste men, semafoons en autotelefoons. Sterk punt De heer G. Stap is commercieel direc teur van de firma Van den Berg Tele communicatie in Baarn. "Ik denk dat het sterkste punt van onze zaak niet al leen de kennis van zaken is die wij heb ben van telecommunicatie, maar vooral het feit dat wij alles voor de klant kun nen regelen. Wanneer een bedrijf bij ons komt omdat ze bijvoorbeeld gaan verhuizen en de telecommunicatie ge regeld willen hebben, maken wij een plan op maat. Ze worden niet van het kastje naar de muur gestuurd omdat ze voor een nieuw telefoonnummer daar moeten zijn en voor de semafoon weer daar. Zij leggen hun wensen bij ons neer en wij komen met een totaalplan. Wan- De delicatessenspeciaalzaak Joh. Mets en de firma Van Hengstum b.v. mochten vorige week uit handen van burgemeester Hans de Widt het predi kaat 'hofleverancier'ontvangen. De Ne derlandse vorstin besloot enige tijd gele den alle bedrijven die reeds het konink lijk wapen met de toevoeging 'hofleve rancier bij koninklijke schikkingdroe gen, onder de loep te nemen. De regels waren gewijzigd en men wilde bezien wie het predikaat mocht voortzetten. Burgemeester de Widt zei verheugd te zijn dat de beide Soester firma's er goed uit waren gekomen. Het houdt immers in dat de bedrijven te goeder naam en faam bekend staat, waarbij het zeker niet alleen om de produkten gaat. De Foto: Goos van der VVilt. burgemeester mocht namens de konin gin de oorkonde wederom overhandi gen. "Het houdt wel de verplichting in," waarschuwde De Widt, "dat u alles moet nalaten wat de goede reputatie kan scha den. De aanwezige directeuren beloof den de oorkonde een mooi plekje in de zaak te geven. iï

Soester Courant | 1990 | | pagina 19