Eenvoudige bekerwinst dames Stam/SoYoCo SPORT SPORT Amsterdamse U.S. met 3-0 verslagen KORFBAL Nefkens Eemvogels gaat de zaal in AGAVS dames verliezen een punt VOLLEYBAL ATLETIEK Lange afstandlopers Baarn (BAV) contra Soest (AV Pijnenburg) Smeeing/BDC heeft eerste nederlaag aan zichzelf te wijten HANDBAL VOLLEYBAL DUIVENSPORT Half-varken-vlucht het Vleescentrum BADMINTON Badso Soesterberg ^Strater Makelaardij o.g HOCKEY M.H.C. Soest Springbokken presteren redelijk, BG&SV uit Baarn superieur GYMNASTIEK Springbokken in Veenendaal DVS Knollentuin laat steekje vallen Bekertopper DVS/Knollentuin - SEC ZWEMMEN Duinkikkers in Almere Budo-Ryu-Soest weer goed in vorm Grote opkomst wintertocht Olympia WANDELSPORT SCHAATSEN Goede prestaties langere afstanden ZAALVOETBAL Drie spelers DVS in PTT zaalvoetbalteam SCRABBLE Jan Hekkenberg met persoonlijk record DAMMEN Winst D.V.S.B. op dammers uit Huizen Zaalprogramma BOWLING Soester Bowling Vereniging SCHAKEN Soester schaakclub te sterk voor Nijkerk SCHAKEN Schaakprobleem (3) i 'itff &&k'- i WOENSDAG 7 NOVEMBER 1990 SOESTER COURANT PAGINA 22 De dames van Stam/SoVoCo deden afgelopen zaterdag datgene wat ze aan hun stand verplicht waren, namelijk een ruime 3-0 bekerwinst met de set standen van 15-6, 15-3 en opnieuw 15-6 tegen het Amsterdamse U.S. Korfbal gaat door, 's winters en zo mers. De competitie in de zaal gaat weer van start. In de zaal wordt gespeeld met achttal len. Het eerste team speelde op maan dag 5 november in Utrecht in een be kertoernooi tegen het sterke Luno, Exalwa en Midlandia. Eveneens in het All/nu Sportcentrum in Utrecht speelt het midweek-team op donderdag 8 no vember in een toernooi. Zaterdag 10 november begint de zaalcompetitie in Beukendal, om 10.00 uur het vierde, om 11.00 uur het tweede en om 12.00 uur het eerste team tegen Hemur Enge. De Amsterdamse dames die maar liefst drie klassen lager spelen dan de Soester dames werden binnen drie kwartier met de neus op de feiten gedrukt. Natuurlijk was deze overwinning voorspeld, maar het is altijd moeilijk om te spelen tegen een tegenstander die qua volleybalni veau ver onder het eigen niveau zit. Gevarieerde services, goede blokkering en harde aanvallen zetten de Amster damse ploeg vanaf het begin op achter stand en de setwinst was snel een feit 15-6. De ploeg uit Amsterdam dacht dat de Soester dames in de tweede set gingen verslappen en kwamen met 3-2 voor. Toen vond de Soester ploeg het echter voldoende en zonder nog maar een punt af te staan werd de ploeg van het veld gewalst: 15-3. In de derde set op nieuw een oppermachtig SoVoCo dat met 15-6 de winst veilig stelde. A.s. zaterdag staat de ploeg voor een zwaardere opgave in de zeer moeilijke uitwedstrijd tegen ATC in Hengelo. Deze ploeg staat op de tweede plaats en lijkt van plan het verloren gegane ter rein van afgelopen seizoen weer goed te maken. De ploeg degradeerde namelijk uit de eredivisie. Het is te hopen dat de ziekenboeg van de Soester dames wat Dames 1 van AGAVS verspeelde in de uitwedstrijd tegen Vollkei 6 uit Amersfoort een punt door onnodig gelijk te spelen. In de eerste twee sets werd een grote voorsprong weggege ven. Het werd een wedstrijd met twee gezichten doordat AGAVS de laatste twee sets makkelijk naar zich toe trok. Heren 4 leed zijn eerste verlies tegen Vollkei in Amersfoort. De uitwedstrijd van dames 1 AGAVS tegen Vollkei 6 uit Amersfoort was een wedstrijd met een slechte en een goede helft. Tegen het op de laatste plaats staande Vollkei werd snel een 2-7 voor sprong genomen. AGAVS dacht mak kelijk de set uit te maken en liet Vollkei dichterbij komen en voorbij gaan. Doordat de draad niet meer opgepakt kon worden wist Vollkei de set te win nen met 15-8. In de tweede set ging het tot 8-13 in het voordeel van AGAVS. De ploeg uit Soest dacht ook nu weer de set gewon nen te hebben en verzuimde de laatste twee punten te scoren. Het einde van de set werd een herhaling van de eerste set: Vollkei won met 15-13. Gewaarschuwd door de eigen zwakhe den speelde AGAVS de laatste twee sets zeer geconcentreerd volleybal en won met 15-3 en 15-8. Vooral Manon van Dijk had een belangrijk aandeel in de grote cijfers van deze sets. "Een wedstrijd met twee gezichten" was het commentaar van coach Marcel van de Wolde. Het vierde herenteam leed in de uit wedstrijd tegen Vollkei voor het eepst dit seizoen een nederlaag. De eerste en tweede set werden door AGAVS verlo ren omdat de routine en slagkracht van Vollkei te veel waren voor de verdedi ging van AGAVS. De derde set werd zeer overtuigend gewonnen met 5-15. Norbert Harskamp scoorde in deze set veel. De opslag van AGAVS was het zwakke punt in de vierde set. Doordat hierbij veel fouten werden gemaakt kon AGAVS niet scoren, terwijl Vollkei juist in deze set met de serve veel scoor de. Vollkei won verdiend de vierde set en de wedstrijd (3-1). In de vierde set moest Henk de Knegt wegens een knie blessure worden gewisseld door de jeugdige Bert van Rooyen. Op dinsdagavond 13 november ont moeten de lange afstandlopers van de Baarnse Atletiekvereniging - waar ook enkele Soesters lid van zijn - en AV Pij nenburg elkaar op de atletiekakkom- modatie aan de Bosstraat om tijdens onderlinge wedstrijden over vijf en tien km uit te maken wie dit jaar de sterkste ploeg heeft. Er valt nu een echte wisselbeker te ver dienen, die beschikbaar is gesteld door de BAV. De senioren en veteranen lo pen tegen elkaar op de tien km, en wel in 2 series. De eerste begint om 19.15 uur, terwijl de tweede serie om 20.00 uur van start gaat. De dames bestrijden elkaar op de 5 km. De resultaten beste drie senioren, veteranen en dames zijn bepalend wie dit jaar voor het eerst de wisselbeker een jaar lang in de prijzen- kast mag zetten. Gij^ Egberts (BAV) en Wim van Dorresteyn (AV Pijnenburg) hebben intussen zo'n tachtig lopers en loopsters in kunnen schrijven, en bei den zullen hun ploegen optimaal aan de start doen verschijnen. De prijsuitreiking volgt direkt na de wedstrijden in de kantine van AV Pij nenburg, waarbij onder het genot van een kopje koffie nog even nagepraat kan en zal worden. Wie getuige wil zijn van deze unieke wedstrijd, die slechts eenmaal per jaar plaats vindt, is vanaf 19.00 uur van harte welkom op het atle- tiekcomplex aan de Bosstraat. Elspeet In Elspeet vonden afgelopen zaterdag wedstrijden plaats over 10,6 km en de halve marathon over ruim 21 km. Elly Moerman van AV Pijnenburg leverde daar een goede prestatie door als derde dame te eindigen op de halve marathon in 1.33.30. Hans Moerman had geko zen voor de 10,6 km, die hij beëindigde in een tijd van 53.30. Na vier wedstrijden op een rij in winst omgezet te hebben, is Smeeing/BDC in Utrecht tegen zijn eerste nederlaag aangelopen. Ondanks een voordelige 11-15 stand bij rust liet met name de aanval de Soesters in het tweede be drijf in de steek. Slechts zes doelpun ten werden er gemaakt en de thuisclub profiteerde dankbaar om zodoende twee punten aan haar totaal toe te voe gen: 24-21. De Soester heren startten twijfelend te gen de offensieve dekking van UDSV 2. De gastheren spelen met zowel het eer ste ais het tweede team in de eerste divi sie, waarbij aangetekend dient te wor den dat het eerste in de zuidelijke klasse speelt. Dit tweede team is vorig kam pioen van de tweede divisie geworden, een jaar nadat Smeeing/BDC vanuit dezelfde klasse promoveerde, en beide teams zijn dus oude bekenden van el kaar. UDSV startte echter het best en nam in een vroeg stadium meteen een 3-1 voorsprong. Na een kleine tien mi nuten spelen nam Smeeing/BDC ech ter het heft in handen en boog de stand om in haar voordeel. De verdediging van de thuisploeg trok herhaaldelijk aan de noodrem, wat de Soesters diver se strafworpen opleverde en daar werd dankbaar gebruik van gemaakt om een marge van vier doelpunten op te bou wen: 6-10 na een kleine twintig minu ten. UDSV ging ertoe over om Paul van den Deijssel van een persoonlijke be waker te voorzien om zodoende het spel van de Soesters te ontregelen, maar dit lukte maar gedeeltelijk. De vijf ove rige spelers wisten nog zoveel ruimte te creëren om tot scoren te komen en me de door twee doelpunten van Peter Stoelenga bleef er een gat van vier doel punten bestaan tot aan de rust. Het begin van de tweede helft leverde een kopie op van de eerste tien minuten van de wedstrijd. Smeeing/BDC speel de werom aarzelend en het was UDSV, dat langszij wist te komen halverwege de tweede helft. De Soester defensie bood weinig steun aan haar dc^elwach- ters, die mede daardoor niet aan hun normale nivo konden komen. De thuis ploeg was inmiddels overgegaan op een tweede mandekker bij Aijan Roest en de aanvallen van Smeeing/BDC lever den met nog slechts vier spelers te wei nig rendement op. Er kon niet voldoen de geprofiteerd worden van de geboden ruimte en de enkele kansen die men kreeg werden niet verzilverd. In de hec tische slotfase bemoeide de luidruchti ge en fanatieke aanhang van de thuis ploeg (zo'n 600 man publiek) zich met het gebeuren op het speelveld en hielp daarmee de Utrechtenaren in het zadel. Smeeing/BDC miste enkele opgelegde kansen (o.a. break-out en een straf- worp) en door een dubieuze beslissing van een van de scheidsrechters werd bij een 22-21 stand een doelpunt van Charles van Zetten afgekeurd. De alles- of-niets tactiek werkte niet voor Smeeing/BDC en UDSV maakte het karwei koeltjes af, 24-21. Doelpuntenmakers Arjan Roest Paul van den Deijssel Cleem Diemers Richard van de Hoef Peter Stoelenga Michel Roest Uitslagen 4 nov. Voice-Welpen Jongens Asp.B-Fortissimo Omega-Dames Jun. Voice-Heren Jun. Dames Sen.3-UHV/DSD Dames Sen.2-Baarn Vriendschap-Dames Sen.1 Heren Sen.3-BSV Heren Sen.2-BSV UDSV-Heren Sen.1 Woensdag 7 november sporthal Beu kenbal 20.00 uur, Bekerwedstrijd Da mes Smeeing BDC - OSC 2. Toegang Jeugd t/m 16 jaar f 1,~, volwassenen f 2,50. 9x 4x 3x 2x 2x lx 5-11 4-9 3-30 12-18 21-4 8-8 19-5 25-10 14-17 24-21 minder druk bevolkt is als de afgelopen weken, want ook afgelopen zaterdag kon trainer Bosschaart niet beschikken over drie zieke of geblesseerde speel sters. Er wordt in Hengelo gespeeld om 16.00 uur. De heer J. den Hartog heeft wederom een half varken ter beschikking gesteld om te vervliegen onder de Soester dui- venliefhebbers op door hem vastgestel de vluchten. De eindstand voor het sei zoen 1990 is geworden: 1. J.P. Stam (de Zwaluw) 10.904.12 m; 2. H. de Bree (de Zwaluw) 10.810.14 m; 3. v.d. Brakel./De Beer (de Zwaluw) 10.674.53 m; 4. A. Rookhuizen (P.V Soest) 10.671.75 m; 5. J. v.d. Brakel Zoon (de Zwaluw) 10.668.43 m; 6. H. Huisman (P.V. Soest! 10.664.50 m; 7. W. Hoffmann (de Vriendschap) 10.650.14 m; 8. A. de Bes (de Zwaluw) 10.597.74 m; 9. J. Wijnands (de Vriendschap) 10.508.60 m; 10. B. Schimmel (de Vriendschap) 10.499.86 Badso 1 speelde uit tegen Pelikaan 1 en won met 5-3. Badso 2 speelde 4-4 gelijk tegen Hoogland 1. Badso 3 speelde met twee invallers: Jan Timmerman en Til Stomp. Een 7-1-overwinning voor dit team. Badso 4 speelde thuis tegen BVO 2: een zware strijd van vijfeneenhalf uur. Zij verloren echter met 6-2. Badso 5 verloor uit tegen ABCA 10 met 6-2 en Badso 6 verloor met 5-3. Badso 7 had een makkie en won met 8-0 van BVO 8. Soesterbergsetraat 79, Soest. 02155- Uitslagen zaterdag 3 november Jongens: Hilversum Al - Soest Al IJsseloever BI- Soest B1 Soest B2 - Baarn B3 IJsseloever Cl - Soest Cl Soest C2 - Voordaan C2 Soest D1 - Amersfoort D2 Soest D2 - Montfoort Dl Meisjes: Soest Al - Woerden Al Soest A2 - Leusden A2 Soest A3 - Nieuwegein A2 Voordaan BI - Soest BI Haaskamp BI - Soest B2 Soest C2 - Huizen C2 Soest Dl - SCHCD3 Schaerweijde D2 - Soest D2 Uitslagen zondag 4 november Heren: Maarssen 1 - Soest 1 Soest 2 - Forescate 2 Soest 3 - Vianen 2 Maarn 3 - Soest 4 Leusden 4 - Soest 5 Soest B - Schaerweijde C Dames: Soest 1 - Maarssen 1 Soest 2 - USHC 2 Soest 4 - Weesp 3 1-1 0-1 4-1 0-2 2-2 2-0 0-3 3-0 1-1 Afgelopen zaterdag was sporthal Beu kendal de plaats om regionaal van gymnastiek te genieten. 33 Ploegen uit Amersfoort, Baarn, Eemnes, Leusden en Soest streden om een finaleplaats van Regio Utrecht op de Mini drie- of vierkamp. Bij de driekamp gaat het bij de meisjes om de toestellen lange mat, brug en balk; bij de jongens om de toestellen lange mat, brug en rekstok. Bij de vier kamp-wedstrijden komt daar het toe stel kastsprong bij. Vooral bij de driekamp-meisjes zeven tot en met elf jaar was het spannend. Met mimiem verschil van 237 tegen 236 werd BG&SV 3 uit Baarn eerste en tweede werd BG&SV 4. Bij de vier kamp-meisjes zeven tot en met elf jaar was BG&SV met 256 pnt. overtuigend kampioen, tweede met 247-5 pnt. werd Springbokken 9 en derde Springbok ken 7 met 246,5 pnt. Bij de driekamp-meisjes twaalf tot en Zaterdag 3 november begon het nieu we wedstrijdseizoen met de eerste wedstrijd in een serie van drie van de D-lijn. In de categorie meisjes namen Valesca Huisman, Anita Bodewes en Elise v.d. Zand deel. Dit was voor deze drie de eerste keer dat ze aan het wedstrijd-tur nen meededen. Dit was heel duidelijk te merken doordat ze van de zenuwen veel van de oefenstof waren vergeten. Afge zien daarvan hebben ze het er niet slecht afgebracht en zullen de andere twee wedstrijden zeker meer resultaat ople veren. In de volgende ronde, de categorie jeugdturnsters, kwamen de wat meer geroutineerde tunsters uit: Tanja Beer- nink, Susan van Noppen, Eva Smink en de twee nieuwelingen Monique Hil- horst en Emma Runia. Deze wat oude re meisjes hadden duidelijk minder last van de zenuwen en de oefeningen op de brug-, balk-sprong en de vrije oefenin gen gingen dan ook keurig. Emma Ru nia haalde zelfs voor haar vrije oefening 8.50 punten. Na de eerste ronde stond zij op een twaalfde plaats, maar er moest nog een ronde geturnd worden en de Spring- bokken-ploeg kon niet op de totaaluit slag blijven wachten. Al met al was het geen slechte start. met vijftien jaar werd EGV Eemnes met krap verschil (193,5 pnt. tegen 192.5 pnt.) eerste en tweede werd Impala Leusden. Springbokken 10 werd met 170 pnt. derde. Bij de vierkamp-meisjes twaalf tot en met vijftien jaar mocht door de geringe deelname één ploeg naar de finale. BG&SV werd met 217 pnt. eerste. Bij de jongens zeven tot en met elf werd alleen een driekamp gehouden. Kam pioen werd BG&SV met 140 pnt., tweede werd Amersfoort '67 met 119,5 pnt, derde werd Impala met 83 pnt. Exact op schema, om 16.45 uur, kon den de winnaars bekend worden ge maakt; door snel rekenwerk van de tel- commissie o.l.v. Hilde Tessels was bijna direct de uitslag bekend. Zonder bles sures en met veel gympiezier sloot het Rayon Eemland haar Mini drie- en vierkamp-wedstrijden af. De mannen van DVS Knollentuin 3 hebben hun eerste nederlaag geleden tegen het eveneens ongeslagen BVV'31 5. Van het begin af aan was duidelijk dat DVS 3 een moeilijke avond tegemoet zou gaan. BVV'31 beschikte over een hele jonge ploeg die voortdurend de bal In de tweede bekerronde om de KNVB-beker hebben de twee Soester verenigingen elkaar geloot. De wed strijd wordt vrijdagavond om 20.00 uur gespeeld in de Banninghal te Soes terberg. Voor DVS is deze vrijdagavond nog steeds een struikelblok om een com pleet team op te stellen. Maandag 5 no vember is het gehele team bij elkaar ge weest om de vrijdagavond kwestie te bespreken. Coaches Looijssen en Kaats hebben de volgende spelers tot hun be schikking: keeper Jan Willem van de Wint, spelers Peter van de Berg, René van de Deijssel, Peter van de Deijssel, Maurice de Aquino, Eric Looijssen, Robbie en René Kaats, Herbert van Schalkwijk, Johnny Brouwer en Peter de Ruiter. Voor de tweede competitiewedstrijd gingen de Duinkikkers naar Almere- haven. Een klein zwembad, maar met zwemwater van een normale tempera tuur en een eigen home, bijgebouwd onder het zwembad. De prestaties van de Duinkikkers lijden erg onder het feit dat zij niet goed kun nen trainen in het subtropische zwem water van de Turf, waarvan de water temperatuur praktisch niet meer onder de dertig graden komt. Niettemin zag Steven Uyland nog kans om de 50 mtr. vrije slag te zwemmen in een tijd van 25.9 en werd hiermee derde. Frits Wib- belink en Jack Belt zwommen deze slag in resp. 26.5 en 29.5. De 200 m. school slag werd door deze heren gezwommen in resp. 2.48.5 (derde) 2.43.7 (tweede en 3.12.4. De "kleintjes" kwamen ook nog goed mee. Tish Kuiper werd tweede met 1.39.4 op de 100 m. wisselslag en met 1.39.7 op de 100 m. rugslag. Vivian Spronk zwom resp. 1.49.2 en 1.45.9, Manja Teunissen 1.57.3 en 1.52.8 en Raymond Honderdors 1.46.3 en 1.45.8 (tweede). Marjolein Kleyn werd eerste op de 100 m. rugslag met 1.25.9 en Jea- nine Pothuizen tweede met 1.29.3. Leontien Loeber zwom hier 1.35.6, Mirjam v.d. Wal 1.32.0 Caspar Arnold 1.23.6 Eric v. Walsem 1.23.2 (eerste) en Harmen Pelleboer 1.33.2. De 200 m. Rugslag werd door Annuska v. Drie gezwommen in 3.05.1 en door Inge v. Nimwegen in 3.16.4. Inge zwom een hele goede tijd op de 100 m. vrije- slag: 1.18.1. Bianca v. Dorresteijn werd op deze slag tweede met 1.11.4 en Lize v.d. Berg eerste met 1.10.7. Maijolein Kleyn werd 3e met 1.13.6. De 200 m. vrij werd gezwommen door Hessel de Vries in 2.52.1, door Ruud Blokzijl in 3.07.6 en door Bastiaan Marsman in 2.40.9. De 100 m. school slag zwom Winnie in een tijd van 1.49.9, Hester Vlaanderen. De opening van het nieuwe judo-wed- strijdseizoen begon voor de judoka's van Budo-Ryu-Soest afgelopen zater dag in Driebergen door een groot aan tal overwinningen op een uitstekende manier. Sportschool Kole organiseerde een ju do-toernooi, waarbij hij verschillende sportscholen had uitgenodigd die per leeftijdsgroep een aantal judoka's mee konden laten doen, zodat er een toer nooi ontstond dat bezet werd door ruim tweehonderd judoka's in verschillende leeftijdsgroepen. Budo-Ryu-Soest ging met veertig leer lingen in de leeftijd van zes t/m 22 jaar naar dit leuk georganiseerde toernooi waar hard gestreden moest worden om in de prijzen te vallen, maar het resul taat was zeer groot doordat meer dan de helft van de Soesters met een prijs naar huis ging. Maar liefst negen eerste prijzen werden er behaald in verschillende leeftijds groepen en gewichtsklassen door: Peter van Asch 9 jaar, Roderick Loeber 11 jaar, Jesse Drost 12 jaar, Wim v.d. Riet 12 jaar, Douwe Post 12 jaar, Sam Drost 15 jaar, Michel Loeber 15 jaar, Remco v.d. Brink 16 jaar en Erik Braspenning 20 jaar. Vier tweede prijzen gingen naar Maar ten Ruis 8 jaar, Koen v.d. Wal 14 jaar, De wandelsportvereniging "Olympia" had zaterdag niet over belangstelling te klagen tijdens de eerste wandeling, die onder auspiciën van de Sticht Gooise Wandelsport Bond (SGWB), werd gehouden in het kader van de 29e Winterserie. Maar liefst 424 deel nemers meldden zich aan de inschrijf tafels in het wijkgebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat in Soest-Zuid. Verleden jaar leverde de eerste win tertocht 272 lopers op. 's Morgens gingen veelal individuele wandelaars van start. Na de middag vertrokken opvallend veel groepen. Ze kwamen uit Dordrecht, Hilversum, Huis ter Heide, Leerdam, Sliedrecht, Zeist (twee verenigingen) en Zwijn- drecht. Ondanks het regenachtige weer geno ten de deelnemers, getuige de vele com plimenten na afloop, van de zeer fraaie bosparkoersen van vijl), tien en vijftien kilometer in de Korte Duinen en Birk- hoven met de Japanse Bosjes en bosvij- ver. Ook roemde men het unieke na tuurgebied, hetgeen normaal niet voor het publiek toegankelijk is, van de Wa terleidingmaatschappij Midden-Ne derland in Soestduinen. Door de com binatie van mos en regen werden de pa den zo glad dat de wandelaars naar be neden glijdend het gebied binnentra den. Enkelen gingen dan ook onderuit. De overige wandelingen in Soest vin den plaats op de zaterdagen 12 januari en 16 maart 1991. Ook bij de zusterver enigingen in de diverse plaatsen kan men terecht voor dergelijke winterwan- delingen. Op 17/11 Zeist (startplaats Den Dolder), 8/12 Huizen, 26/1 Utrecht, 9/2 Huizei) en 2/3 Zeist. j Erik v.d. Heiden 16 jaar en Aad v.d. Heuvel 22 jaar. Voor de derde prijs kwamen in aanmerking, Jori v.d. Struis 6 jaar, Bob Smith 9 jaar, Willem Strij- bosch 9 jaar, Jeroen van Hamersveld 15 jaar, Stefan Schoonderbeek 11 jaar, Re- ne Romein 12 jaar, Wilfred Verhoeven 13 jaar en Jeroen Leive 16 jaar. Meestal zijn het de wat jongere leden die op wedstrijden uitkomen, maar daarop zijn uitzonderingen. Bij sv. Eemland is ook één van de trainers wel eens aan de start waar te nemen. Zo ook afgelopen vrijdagavond. Het was een lust om te zien hoeveel inzet de ze man in zijn slagen wist te leggen. Huig Bongers reed een 500 m. (45.46 sec) en een 1500 m. (2.25.91) Afgelopen week werd op dinsdag een sterke 500 m. gereden door Juliën Smink (48.71), hetgeen een persoonlijk record oetekende met een verbetering van zijn beste tijd met 1 seconde. Op vrijdagavond werden persoonlijke re cords gereden op de lange afstand (1500 m) door Wouter van Lunteren met 2.14.22, Vincent Verburg met 2.24.65 en Gerben de Wilde met 2.34.34, terwijl Eelje Varekamp haar beste tijd op de 1000 m verbeterde (1.57.16). Op zondag werd alleen 's morgens gere den. Het ijs was kleverig maar tot ieders verbazing was er toch nog een rijder die een prima verbetering van z'n beste tijd waarmaakte. Het was Juliën Smink op de 1500 m met 2.32.58, hetgeen een verbetering van 2 sec. betekende. De Vechtse Banen vierde het afgelopen weekend feest met wedstrijden om de Utrechtse City Bokaal. Vele kernploeg leden en veelbelovende jonge rijders uit Nederland, Rusland, Japan, en zelfs Schotland waren aanwezig op vele dis ciplines van het schaatsen, zoals lange- baan rijden, Short Track, ijshockey, en kunstrijden. Helaas was er maar betrek kelijk weinig belangstelling voor dit evenement dat het aanzien toch meer dan waard was. in een hoog tempo rondspeelde. DVS 3 bleef zoals altijd hard werken maar kwam toch iedere keer een stapje te kort. Met de rust keek DVS tegen een 4-0 achterstand aan. Na rust pakte DVS het iets anders aan wat de Soesters ook ver schillende kansen opleverde. Routinier Henk Kramer ging de verde diging organiseren terwijl Jos Kramer doorschoof naar de aanval. Het was Jos Kramer die de enige tegentreffer voor zijn rekening nam. De einduitslag werd 6-1 voor de gastheren uit Blaricum. Het Nederlandse PTT zaalvoetbal team zal op vrijdag 16 november in Breda uitkomen tegen de teams van België Post en België RTT. Het toer nooi wordt gespeeld in het Sportcen trum, Topaasstraat 13 te Breda. Om 13.30 uur vindt de presentatie van het Nederlandse team plaats, waarna om 14.00 uur de eerste wedstrijd wordt gespeeld. In het Nederlandse team spe len Luits Houkes, Ronald de Rooy en René Ribberink van DVS/Knollentuin uit Soest mee. Het team wordt ge- coachd door R. Twilt uit Deventer. Om 17.30 uur volgt de prijsuitreiking met aansluitend een diner. Het drietal uit Soest zal door Henk van de Hoef de ze dag worden begeleid. In de scrabblecompetitie was het don derdag de avond van Jan Hekkenberg. Met 518 punten wist hij een persoon lijk record te vestigen in zijn partij te gen Trudy Danvers. De "vetste pot" was deze avond die tus sen Tineke van Egdom en Jan Danvers. Tineke trok hier met 551 punten aan het langste eind tegen de 544 van Jan. Ook Anne Nuysink zat met 534 aan de goe de kant van de 500-puntengrens, er zo voor zorgend dat deze avond in het te ken stond van hoge scores. Riet de Groot ging aangenaam verrast met de prijs van de week, een grote taart, naar huis. Zij had hier haar zinnen op gezet en haar verlangens werden ingewilligd. De uitslagen van donderdag: R. de Groot - M. Gerth 429-444 D. Koblens - Tr. v.d. Veer 475-379 E. Verrips - A. Nuysink 463-534. J. Danvers - T. van Egdom 544-551 W. Bouman - W. Klute 492-413 J. Hekkenberg - Tr. Danvers 518-454 Donderdag wordt de zevende ronde in de De VanDalen-scrabblecompetitie om de Van der Ven-cup gespeeld. De aanvang is als altijd half acht en de plaats van handeling is Dienstencen trum Honsbergen. Deelname kost twee gulden vijftig per persoon. De reserves van D.V.S.B. behaalden maandag een mooie overwinning op damvereniging Huizen. Deze vereni ging stond na vier wedstrijden gelijk met D.V.S.B., het was dus van belang om te winnen om wat meer afstand te nemen van de middengroep. Na een spannende wedstrijd werd er met 12-8 gewonnen. C. van Oosterom aan bord één haalde er een dure dam uit wat hem drie schijven kostte, maar het was allemaal goed berekend en om tien uur stopte van Oosterom de schijven met een glimlach weer in het doosje. A. van Oosterom wilde bij zijn broer niet achterblijven en verleidde zijn tegen stander tot het nemen van zo het leek een voordelige afruil. De heer Kos zag er wel brood in, maar had na nog een dubbele afruil van vijf om vier schijven een eindstand over waar de honden geen brood van lusten: 4-0. Na enkele remises verloor Oostenrijk en ging de score tot elf uur redelijk gelijk op. E. van de Groep en T. van der Meer die beiden voor de bondswedstrijden nog niet hebben verloren, haalden de volle winst binnen, hoewel Van der Meer niet over geluk te klagen had. In een zuivere remisestand haalde zijn te genstander te vlug een dam en na twee zetten was het gebeurd. Na nog enkele remise partijen was de nederlaag van A. Butselaar voor de uitslag niet meer van belang. De derde overwinning was bin nen. De opstelling: D.V.S.B. 2 (12)-Huizen 2(8) 1. C. v. Oosterom 2-A. Ockhuizen 0 2. H. Oosterom 0-J. van As 2 3. A. v. Oosterom 2-P. Kos 0 4. E. van Klooster 1-M. Versteeg 1 5. M. Lambrechts 1-C. Kruimer 1 6. J. Nuyten 1-R. de Knecht 1 7. A. Butzelaar 0-J. Roelofs 2 8. A. Vreeswijk 1-T. Kos 1 9. E. v.d. Groep 2-G. Heinen 0 10. T.v.d. Meer 2-H. Veerman 0 Volgende week: 5 november D.V.S.B. 1-Loosdrecht 1 6 november Loosdrecht 2-D.V.S.B. 2 Wie aart sport doet leest de Soester Courant Zaterdag 10 november Sporthal Beukendal 09.00 - 13.00 uur Eemvogels korf bal 13.00 - 23.00 uur Red Stars basketbal Sporthal De Banninghal 09.00 - 12.00 uur Badso badminton 12.00 - 22.00 uur KVO korfbal Sportzaal De Bunt 09.00 - 12.00 uur Badso badminton 12.00 - 20.00 uur SoVoCo volleybal Sportzaal C-drie 10.00 - 18.00 uur Selby badmin ton 18.00 - 22.00 uur v.v. SEC zaal voetbal jeugd Zondag 11 november Sporthal Beukendal 10.00 - 15.30 uur BDC handbal 16.00 - 21.00 uur Red Stars basketbal Sporthal De Banninghal 10.00 - 18.00 uur Badso badmin ton Sportzaal De Bunt 12.00 - 14.Q0 uur FDC Quick Mo- Sportzaal C-drie 12.00 - 15.00 uur Selby badmin ton Uitslagen maandag 29 oktober: T.P.P.-Silverstar Video Grillroom Cairo-Bloopers Pindown's-Baanbrekers Arrows-Streepjes dOude Enghe-Heineken Glasserv.v.Ede-Bull's Eye Uitslagen dinsdag 30 oktober: Heppie Hookers-Kegelkeilers Funnel-Bazuintjes Trio Bleeker-H.A.M. Autoschade Koffrie-Cobra's Kapperij-B.B.Engineering Kaasspecial ist- Straj k 0-5 5-0 1-4 2-3 0-5 4-1 0-5 1-4 4-1 4-1 1-4 1-4 Voor het tweede achttal van de Soes ter schaakclub is de start van de nieu we schaakcompetitie uitstekend verlo pen. Vrijdagavond werd Nijkerk 2 met een 6-2-nederlaag naar huis gestuurd. Gezien het vertoonde spel ziet de toe komst van Soest 2 er veelbelovend uit in de tweede klasse van de S.G.S. Rob Wolzak had zijn tegenstander al op de knieën voordat deze zijn damevleugel tot ontwikkeling had kunnen brengen. Eerder was de partij van Paul v.d. Ham men al afgelopen. Nijkerker Mante liet zich op de negentiende zet verrassen door een kleine combinatie, die direct verlies tot gevolg had. Aan het zesde bord tracteerde de jeug dige Marcel Nijman zijn tegenstander op één der scherpste varianten van het Frans. Al snel won Nijman twee pion nen en wikkelde bekwaam af naar een gewonnen eindspel. Aan het zevende bord liet V.d. Berg zich niet van de wijs brengen dooreen openingsfoutje, maar vocht zich naar de overwinning. Cees Goes bracht zichzelf in onoverkomelij ke moeilijkheden door zijn koningsstel ling open te gooien en Henk Gerth kwam er na een vergissing in een moei lijke stelling niet meer aan te pas. Veruit de spannendste partij van de avond werd gespeeld door René Boek- hoff en J. Smit. In een partij van aanval en tegenaanval kreeg Boekhoff de mo gelijkheid in een gewonnen eindspel te belanden, toen zijn opponent inging op stukkenruil. Nijkerker Bakker stond van meet af aan onder druk tegen Rob v. Aurich door een blunder in de ope ning. verzorgd door de Soester Schaakclub Opgave: Wit aan zet wint. Oplossing schaakprobleem 2: 1. Pe6:! Le3: 2. Pc7+ Kd8 3. fe3: en zwart kan het paard niet nemen wegens Pd5+. De Soester Schaakclub speelt elke vrij dagavond in het Medisch Centrum aan de Nieuweweg (hoek Smitsweg). De se nioren beginnen om 19.45 uur, de jeugd om 18.30 uur. Wie belangstelling heeft voor de schaaksport is er - vrijblijvend - hartelijk welkom. Uin

Soester Courant | 1990 | | pagina 22