OPEN HUIS BH J9N5P- vernieuwde bloemenspeciaalzaak. Bewonerscomité 'Haverweerd-oneven' bindt strijd aan met verloedering Grote azalea 20 rozen Soest 50 jaar geleden WOENSDAG 7 NOVEMBER 1990 SOESTER COURANT PAGINA 5 vraagt; uw aandacht; voor Dierenmishandeling: gans toegetakeld, eend doodgegooid KUIJER CITROËN Fractieberaad Progressief Soest Brieven doorgespeeld naar de pers Bestuur Progressief Soest stapt op na kritiek op fractie HYPOTHEKEN "Een hypotheek regelen?..." "Bel ons voor een vrijblijvend advies! Mislukte inbraak aan Acacialaan 'St. Jozef moet inspraak wel serieus nemen' Stichting CMD moeilijk bereikbaar Bouwrijp-fase II Klein Engendaal BLOEMENHUIS Donderdag 8 november a.s. heropenen wij de deuren van onze totaal Deze dag nodigen wij U uit om, onder het genot van een kopje koffie,te komen kijken en genieten van: EEN GROOTS ASSORTIMENT VEILINGVERSE BLOEMEN EN PLANTEN DE LEUKSTE BOEKETTEN, DE MOOISTE BLOEMWERKEN DE NIEUWSTE TRENDS IN POTTERIE, MANDEN EN SMEEDIJZER ONZE SPECIALE OPENINGS-AANBIEDINGEN ZIJN: VOOR 3?^ VOOR 3 2^ BLOEMENHUIS A.A. VAN BREUKELEN B.V. BIEDT AAN: Bloemenhuis Jasmijn in Hartje Zuid feestelijk heropend 8 november 1940 Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver- zsoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het wijzigen van een garage in een mi lieu-educatief centrum en het wijzi gen van een voorgevel, Molenstraat 157. (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening): het bouwen van een woonhuis met garage op een perceel naast Eigen- domweg 38, sectie G. nr. 7418 ged. (artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de woningwet); het bouwen van een woonhuis met garage op een perceel naast Eigen domweg 32, sectie G, nr. 6470 (arti kel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet); het plaatsen van een reclamemast, Rademakerstraat 31 (artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); het plaatsen van een dakkapel, Beu kenlaan 23 (artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); het gedeeltelijk veranderen en ver groten van twee woonhuizen, Birk- straat 80 en 82 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); het verbouwen van een voormalig schoolgebouw tot gezondheidscen trum, Mariastraat 7 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); het bouwen van 6 patiowoningen, Winterkoning 100 tot 112, ter hoogte van Eigendomweg 59, sectie G, nrs. 3218 en 4796 ged. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 8 november 1990, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking he- bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afde ling ruimtelijke ordening en bouwza ken, Raadhuisplein 1, ter inzage. Informaties: INFOCENTRUM, j RAADHUISPLEIN 1, j Telefoon (02155) 93777. j Open maandag t/m vrijdag, j Informatietelefoon met actualiteiten: I tel. 93665 (24-uurs-service). De politie kreeg in het afgelopen week einde meldingen binnen over twee erger lijke gevallen van dierenmishandeling. Het eerste bericht kwam vrijdag van de Klarinet, waar een bewoner van de Vij verhof een gewonde gans had aangetrof fen. Het beestje kon zich slechts met de grootste moeite voortbewegen. De be woner schakelde een vogelkenner in, die het dier bij een plaatselijke dierenarts af leverde. Die constateerde dat de slag pennen van de gans gebroken waren. De politie heeft aanwijzingen dat het dier is toegetakeld door (waarschijnlijk jeugdi ge) "dierenvrienden". De tweede melding van dierenmishan deling kwam zaterdagmiddag van de Dorpsstreek. Een voorbijganger had daar gezien dat een automobilist moest stoppen voor overstekende eenden, wat hem kennelijk zo woedend maakte dat hij zijn wagen stilzette, uitstapte, een jon ge eend greep en deze tegen de grond gooide. Het diertje moest dat met de dood bekopen. De politie stelde aan de hand van het kenteken een onderzoek in, maar ontdekte dat de eigenaar van de auto niet de bestuurder kon zijn geweest. Het onderzoek naar de identiteit van de "eenden-killer" wordt echter voortge zet. AL 25 JAAR BIEN VOOR EEN Korte Brinkweg 36 - Soest Telefoon 02155 - 1 62 15 De raads- en steunfractie van Progres sief Soest houden op maandagavond 12 november a.s. hun openbaar frac tieberaad in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein. Van half acht tot acht uur kan eenieder die dat wil zijn of haar specifieke poli tieke problemen komen bespreken. Daartoe kan dagelijks een telefonische afspraak gemaakt worden met fractie assistent Nel Koster, van Hamelstraat 87 (tel. 13196) na 18.00 uur. Zij leidt deze keer de vergadering, omdat Leidje Tomassen zich in het buitenland be vindt. Na acht uur wordt de raadsagen- da van deze maand besproken. Tijdens deze bijeenkomst zal P.S. zich buigen over de nominaties voor de Gouden Oliebol 1990. Wie suggesties heeft of aanbevelingen, kan dat Pro gressief Soest laten weten. Het belangrijkste onderwerp van de brieven is de gang van zaken rondom het zgn. "rouleer-systeem", dat het be stuur al voor de gemeenteraadsverkie zingen van maart j.1. wilde invoeren, maar waarover de leden zeer uiteenlo pende opvattingen huldigden. De le denvergadering tilde het omstreden voorstel in eerste instantie over de ver kiezingen heen en in juni j.1. viel het be sluit om geheel af te zien van een derge lijk systeem, dat volgens het bestuur de "noodzakelijke vernieuwing en door stroming" had moeten garanderen. Uit de brieven blijkt met name dat Jos van der Leij, in Soest ook bekend als voorzitter van de vereniging "Vrienden Soester Natuurbad", en bestuurslid Ge- rard Snijdelaar zich als gegadigden voor een verkiesbare plaats hadden aange meld. De kritiek op de fractie is vooral dat zij aanvankelijk wel, maar later niet meer instemde met het rouleer-sys teem, dat Van der Leij en Snijdelaar uit eindelijk op de raadszetels had moeten brengen. Na het (verrassende) aantre den van Jan Visser als wethouder be perkte het bestuursvoorstel voor het rouleersysteem zich overigens uitslui tend tot de raadszetel, bezet door Leidje Tomassen. Ommezwaai De "ommezwaai" van Visser en Tomas sen en het ontbreken van voldoende steun bij de leden voor het rouleersys teem wordt hun door het bestuur niet in dank afgenomen. De drie bestuurders maken dat in de uitvoerige brieven een en andermaal duidelijk, evenals het be sluit om zich op grond van deze ontwik kelingen niet opnieuw verkiesbaar te stellen. Ook Jos van der Leij - in eerste instantie in aanmerking komende voor de functie van fractie-assistent - laat weten zich door de fractie geboycot te hebben gevoeld. In haar plaats is on langs Nel Koster tot fractie-assistent be noemd. Gezien het feit dat Progressief Soest tot dusver uiterst prudent is omgesprongen met de "gevoelige brieven" en men de progressieve gelederen naar buiten toe gesloten heeft weten te houden, mag de anonieme "lek"-actie naar de pers wel opmerkelijk heten. Zij heeft de schijn van een rijkelijk vertraagde poging om de fractie alsnog in diskrediet te bren gen. In kringen van Progressief Soest vraagt men zich met enige verbijste ring af wie de brieven naar de pers heeft doorgespeeld, waarin het be stuur van de politieke vereniging begin oktober j.1. zijn aftreden aan de leden heeft bekend gemaakt en gemoti veerd. Ze werden vrijdag j.1. zonder af zender of nadere toelichting aange troffen "op de deurmat" van de redac tiekantoren van diverse in Soest ver schijnende kranten. De brieven behelzen de persoonlijke overwegingen van voorzitter Jan Nuij- ten, secretaris Thea Weenink en pen ningmeester Gerard Snijdelaar om zich niet herkiesbaar te stellen, met het oog op de algemene ledenvergadering die enige weken geleden al werd gehouden. Tevens is een brief bijgevoegd van kan didaat-raadslid Jos van der Leij. In alle brieven wordt lucht gegeven aan be zwaren tegen het optreden van de frac tie in de gemeenteraad: wethouder Jan Visser en raadslid Leidje Tomassen. De zeer persoonlijke ontboezemingen zijn inmiddels nogal gedateerd. De ver gadering heeft plaatsgevonden op 11 oktober, waar ze zonder verdere discus sie voor kennisgeving werden aangeno men. In december wordt opnieuw een ledenvergadering gehouden, waarin naar verwachting nieuwe bestuurskan- didaten aan de leden gepresenteerd zul len worden. Een hypotheek! Altijd weer moeilijk om de juiste keuze te maken. Een belangrijke keuze die wij met onze ervaring op dit gebied voor een stuk kunnen vereenvoudigen. Door onze bemiddeling kunt u rekenen op lagere rente voor uw hypotheek. Meer hierover kunt u vinden in onze gratis hypotheekbrochure Hij ligt voor u klaar' A.A. van Breukelen B.V.: Hypotheekadviseurs hypotheken vastgoed assurantiën A.A. van Breukelen B.V. is een onafhankelijk adviesbureau met 20|aar ervaring in. hypotheken, v vastgoed en assurantiën v Om objectiet te adviseren bemiddelen wij tussen y 35 gerenommeerde bankinstellingen adviseurs in...\ ™e«!utóta6v BEL: 02155 - 17962 /23789 Een onbekende dader heeft vrijdag j.1. een vergeefse poging ondernomen om in te breken in een woning aan de Aca cialaan. De bewoners ontdekten dat zo wel de achterdeur als twee openslaande ramen met een schroevedraaier waren bewerkt, maar dat de inbreker er niet is was geslaagd het huis binnen te komen. Niettemin stelden zij de politie op de hoogte. U 'ff "Nee, we zijn geen gezelligheidsver eniging maar een pure belangenclub ten behoeve van de bewoners. We wil len nu eens met echte voortvarendheid aan de slag om het woonklimaat in en om deze flats te verbeteren. Dat is in derdaad hard nodig." Aldus Elly Groenestein, de kersverse voorzitter van de nieuwe bewoners commissie van "Haverweerd-oneven", met 111 woningen het grootste flatge bouw van Soest. Zelf woont ze er nog maar een jaar of vijf, maar ze heeft in middels genoeg gezien en meegemaakt om alsnog een poging te ondernemen de dreigende verloedering te keren. De grote Haverweerd-flat heeft al eer der bewonerscomités gehad, die daar voor hun best deden, maar vroeg of laat verzandden hun pogingen weer, meest- De Stichting C.M.D., Gezins en Bejaar denverzorging en Algemeen Maat schappelijk Werk, heeft problemen met de telefooninstallatie. De afgelopen weken is het vijf keer voorgekomen dat zij 's ochtends een aantal uren nauwe lijks bereikbaar waren. De technische dienst van de PTT probeert de storing op te lossen. Tot nu toe is dit niet gelukt. De stichting raadt iedereen die hen pro beert te bereikenaan, telefoon niet te snel weer neer te leggen. Vorige week is begonnen met het bouw rijp maken van het plan Klein Engen daal fase II. Het gaat hier om het gebied tussen de Eigendomweg en de Ko ningsweg, waarop volgende maand ge start wordt met het bouwen van premie koopwoningen. Het bouwrijp maken houdt in het opschonen van het terrein en het verwijderen van struiken. Ook zal een aantal bomen moeten worden gekapt. al doordat de leden verhuisden - "dit is echt een doorgangshuis", aldus Elly - of omdat echte resultaten uitbleven. In middels is er een club van negen men sen bereid gevonden het opnieuw te proberen. Cocons "Het eerste wat we gedaan hebben is een brief naar de gemeente over de co cons hier op de parkeerplaats. Ze zijn meestal te vol, en dan deponeren de mensen hun afval er maar naast. Je ziet kinderen in de troep spelen." De situe ring van de cocons is verre van ideaal, aldus Elly. Soms worden er auto's voor geparkeerd, met als gevolg dat de vuil niswagen er niet eens bij kan. Verder zou ze graag zien dat er aparte papier containers werden geplaatst. Eén van de grote zorgen van het nieuwe bewonerscomité is ook de veiligheid. "Veel alleenwonenden durven 's avonds echt hun kelderbox niet meer in. Er zijn allemaal nare gangen met enge nisjes, waar je dan ook allerlei rommel tegenkomt. Veel mensen voelen zich daar beslist niet veilig. Er wordt ook dikwijls ingebroken. Het gevolg is dat heel wat mensen bijvoorbeeld hun fiets maar gewoon mee naar boven nemen, anders hebben ze er geen zicht op." Het bewonerscomité is vast van plan een actieve rol te gaan spelen en daarbij zoveel mogelijk bewoners te betrekken. Het gaat daarbij zowel om de grote als de kleine ergernissen. Aanleiding was o.a. de toestand met het bellenbord in de entreehal op de begane grond, dat niet meer goed functioneerde en van de ene dag op de andere werd weggehaald, zonder nadere aankondiging. "Het bord bleef hangen, maar als er dan iemand kwam kreeg hij geen gehoor. Dat gaf nogal wat problemen. Nu zijn de bellen eindelijk weg en hangt er een groot bord dat de intercom buiten wer king is. Maar zulke dingen kosten ken nelijk veel tijd en moeite," aldus Elly. Inspraak Merkwaardige ervaringen heeft ze ook opgedaan met de "huisbaas", de wo ningbouwvereniging Sint Jozef. "Vori ge week kregen we een briefje dat de boel geschilderd zou worden, in een an- - 'Haverweerd-oneven is de grootste flat van Soest en de problemen zijn er niet gering. dere kleur. Ik belde op en herinnerde aan de pas aangenomen inspraak-ver ordening, waarmee Sint Jozef zelfs de kranten haalde. Daar hadden ze even niet aan gedacht. We hebben nu een compromis bereikt: de oude kleur, en na de renovatie wordt het opnieuw be keken." De renovatie van de HAD-flats (Ha- verweerd, de Akkeren, Dalweg), waar voor Sint Jozef acht miljoen gulden no dig heeft, beschouwt het bewoners-co mité voorlopig nog als een soort lucht spiegeling. "De gemeente moet 1,2 mil joen op tafel leggen. Ook het rijk en de bewoners zullen over de brug moeten komen, anders gaat het niet door. 't Is wel hard nodig - vooral de keukens, badkamers en wc's zijn sterk verouderd - maar een echt concreet plan is er niet." 'Uit de krant' Dat Sint Jozef de met zoveel tamtam aangekondigde inspraakregels ook se rieuzer zou moeten nemen staat voor Elly Groenestein en haar comité als een paal boven water. "Maar vorige week las ik in de krant dat bestuurslid Harry Witte had gezegd dat er huismeesters zouden komen. Terwijl we de avond daarvoor nog met twee (andere) be stuursleden hebben zitten praten en geen concreet antwoord hebben gekre gen op onze vragen daarover! Ze kon den ons niets vertellen. Wij zijn daar he lemaal niet tegen, maar we willen wel weten wat het ons als bewoners bijvoor beeld gaat kosten en welke taken en be voegdheden zo'n man krijgt. Dat vind ik een blamage - je zit te vergaderen en dan moetje de volgende dagje informa tie uit de krant halen..." Elly Groenestein zal zich door deze er varingen niet laten ontmoedigen. "Toen we langs de deuren gingen om mensen te werven voor het comité hoorden we vaak dat het zonde van on ze tijd was, omdat er al vaker bewoners commissies zijn geweest, die zonder iets bereikt te hebben ter ziele gingen. Maar er is zo veel te verbeteren, en met een beetje goeie wil kan dat best." Donderdag 8 november Vrijdag 9 november Zaterdag 10 november Set van 3 schitterende Griekse Terra-Cotta potten, maten: 0 31, 24 en 18 cm. DUS 3 POTTEN VOOR 18?^ Rijkbloeiend In diverse kleuren Diverse kleuren. Zolang de voorraad strekt. WINKELCENTRUM HARTJE-ZUID SOEST TEL. 02155 - 1 68 77 en zaterdag 10 no vember a.s. vanaf 11.00 uur wordt U aangenaam verrast met een spran kelend optreden van mi mespeler en harlekijn Roelino. BKUKEUNbv adviseurs in... hypotheken vastgoed assutonlièn SOEST i Theo Dobbehol Geschakelde middenwoning met vrije tuin en berging. Indeling- entree, toilet, woon- j kamer met open trap naar boven, eikenhouten keuken met gasfornuis en koel- vries- combinatie en v.v. een close- I in boiler. De gehele begane grond is v v. een plavuizen vloer. Verdieping: grote overloop, 3 slaapkamers, badkamer met ligbad, vaste wastafel en 2e toilet. Vaste frap naar de zol der met een grote 4e kamer. Het geheel verkeert in perfecte staat van onderhoud. Gevraagde koopsom 1179.000,- SOEST Laanstraat Vrijstaand woonhuis met grote tuin en geheel onder- kelderde kantoorruimte (2 x 50 m2). Ind.: entree, luxe keu ken met inb app., badkamer met ligbad, woonkamer met aangrenzende eethoek (open haard/plavuizen vloer), serre. Verd.: overloop, 3 slaap kamers, vliering mei trap. Zowel het woonhuis als de kantoorruimte zijn voorzien van c Gevraagde koopsom f 249.000,-. SOEST LIDNBk4 Kerkpad ZZ Vrijstaand woonhuis met schuren en mooi aangelegde zonnige tuin op ca. 1000 m2 grond. Indeling: grote kelder, en tree, zitkamer, grote keuken en bijkeuken, toilet en douchecel. Verdieping: grote overloop, 3 slaapkamers, zolder met vaste trap. Gevraagde koopsom f 339.000,-. SOEST Waldeck Pyrmontlaan 2 percelen bouwgrond nabij het centrum gelegen, in een rustige woonomgeving. Perceel 1groot ca. 760 m2 Gevraagde koopsom f 267.500,-. Perceel 2: groot ca. 715 m2. Gevraagde koopsom f 262.500,-. A.A. van Breukelen B.V. is een onafhankelijk adviesbureau met 20 jaar ervaring in: hypotheken, vastgoed en assurantiën HYPOTHEKEN VASTGOED ASSURANTIËN A.A. van Breukelen B.V. Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest 02155-17962/23789 Optreden mimespeler Harlekijn Roelino Op donderdag 8 november opent Bloemenhuis Jasmijn in winkelcen trum Hartje Zuid de deuren van een geheel vernieuwde bloemenspeciaal zaak. Op zaterdag 10 november zal er een optreden worden verzorgd door de mimespeler Harlekijn Roelino. De feestelijke heropening is over twee dagen gespreid. Op donderdag 8 no vember is er Open Huis, compleet met koffie. Iedereen is dan van harte wel kom het nieuwe assortiment bloemen en planten te komen bekijken. Verder vindt men bij Jasmijn een grote collectie accessoires in de laatste trends. De ver zameling potterie, manden en smeedij zer is een lust voor het oog voor de lief hebbers van het nieuwe warme wonen. Op zaterdag 10 november zal Harlekijn Roelino vanaf 11.00 uur optreden bij de vernieuwde winkel in Hartje Zuid. De ze opvallende en kleurrijke verschijning zoekt op onnavolgbare wijze contact met het publiek. Zijn subtiele en verf ijnde mimiek maken hem tot een bij zonder sierlijk figuur, waar men niet omheen kan. Harlekijn Roelino geeft zaterdag acte de presénce bij Bloemenhuis Jasmijn. Nog zoo gek niet In de pers loopt een aardig verhaal van de Lib. Koerier over de toespraak, wel ke een ambtenaar van den Burgerlijken stand in een kleine Brabantsche ge meente, tot een door hem getrouwd jong paartje zou hebben gehouden. Het verhaal moet dienen ten betooge van de noodzaak, dat er een boekje zal ver schijnen, waaruit zulke ambtenaren "mooier en passender" toespraken kun nen opdreunen. Ik hoop, dat zulk boekje nooit zal uitkomen, want ik stel een woord, dat ongelukkig gesproken, maar goed bedoeld is, meer op prijs dan een schitterende rede, waarvan geen woord echt gemeend is. Een Brabant sche boer mag het al eens eigenaardig zeggen, hij meent het doorgaans goed en zijn redenatie steunt vaak op een gezond inzicht. Zoo ook het woord van den voornoemden ambtenaar van den burgerlijken stand. Hij vergeleek het huwelijk met eentandem. Daar zit werkelijk iets origineels in en de vergelij king was heusch nog niet zoo gek. "De man zit vóór - zei hij - en stuurt; zou de vrouw meesturen, dan gebeuren er ongelukken". En hij vervolgde: zou de man alleen trappen en de vrouw niet helpen, zijn taak zou veel te zwaar zijn. De vrouw moet hem waarschuwen, raad geven: pas op, rijd niet te roekeloos! Een verstandige vrouw zal den man nooit zijn plaats vooraan ontnemen, zij zal nooit ontevreden zijn, als ze niet voorop mag rijden en het stuur in handen nemen. Zulk een huwelijk zou ge vaar loopen te slippen op den huwelijksweg. Eén ding is onmisbaar bij het tan demrijden: het is het evenwicht, 't is de liefde. Waar die ontbreekt gebeuren er vroeg of laat ongelukken en dan is de tandem soms niet meer te repareren. Nogmaals: is dat alles nu eigenlijk wel zoo gek gezegd? Ik apprecieer de tan demvergelijking liever dan die van de twee fietsen. Zeker, een liefdestocht op twee fietsen kan ook heel goed gaan; soms ziet men de jonggehuwden er op gaan, gearmd en wel. Maar er moet niets afwijkends gebeuren, of de armen gaan los en de onderlinge afstand wordt vergroot. Ja, het kan er dan van ko men, dat de eene partij het stuur keert en in tegengestelde richting een eigen weg kiest. Zulke dingen kunnen je op een tandem toch maar niet gebeuren! Dat Brabantsche boertje heeft het goed gezegd; ik heb van m'n leven wel taai er toespraken gehoord. Uitbreiding Politiecorps De uitbreiding der gemeentelijke politiecorpsen, waarvan reeds geruimen tijd sprake was, is dezer dagen definitief geworden. Als gevolg hiervan zal ons po litiecorps worden uitgebreid met één adjunct-inspecteur en 10 agenten. In mindering hiervan komen echter de onlangs aangestelde adjunct-inspecteur en één agent, zoodat nog 9 agenten aan ons corps worden toegevoegd. De aan te stellen personen zullen worden getrokken uit den opbouwdienst, terwijl de opleiding bij het corps alhier zal plaatshebben. De sterkte van het corps zal na deze uitbreiding zijn: 1 inspecteur, 2 adjunct-inspecteurs, 3 rechercheurs, 21 agenten en 1 klerk. Door deze uitbreiding zal het mogelijk worden, dat op be hoorlijke wijze een 3 ploegenstelsel wordt ingevoerd, terwijl ook voor Soes- terberg nu meer personeel beschikbaar zal komen. Vanzelfsprekend brengt deze uitbreiding mede, dat de nu in dienst zijnde hulppolitie, 3 personen in Soest en 4 in Soesterberg, voor hun diensten zullen worden bedankt. Als we hierbij bedenken, dat momenteel ook nog 4 marechaussee's in onze gemeente zijn gedetacheerd ter versterking van het corps, dan kunnen we de hier be doelde uitbreiding geen luxe noemen. De aanslag te Soesterberg Woensdag diende voor het Gerechtshof te Amsterdam de zaak tegen J.L., den 67-jarigen zwerver, die eind Februari van dit jaar een aanslag pleegde op Mevrouw V.d. G. te Soesterberg. De rechtbank te Utrecht had hem van rechtsvervolging ontslagen en zijn plaatsing in een krankzinnigengesticht ge last. Hoewel verdachte ook voor het hof zijn ontkentenis handhaafde, was de procureur-generaal van meening, dat verdachte wel degelijk voor zijn afschu welijke daad aansprakelijk kan worden gesteld. De eisch luidde 5 jaar gevan genisstraf en ter beschikking stelling van de regeering. Uitspraak 20 Novem- Gratis logies Een bewoner van Baarn, die zich Zaterdagavond nog laat en in het duister langs de Soester dreven ophield, wist niet beter te doen dan zich tot de politie alhier te doen dan zich tot de politie alhier te wenden met het verzoek aldaar den nacht te mogen doorbrengen. Hij was op weg naar zijn woning in Baarn en had reeds 'n tijd lang gespeurd in de duisternis, steeds tastend langs hekken en boomen, waarbij hij reeds eenige malen op onzachte wijze met muren enz. in aanraking was gekomen, teTwijl greppels zijn toch reeds tragen gang nog meenden te moeten belemmeren. Waar nog kamers vrij waren. Verleende de hotelier, in dit geval de politie, gaarne gratis logies. Met dank voor den bewezen dienst vertrok de gast Zon dagmorgen naar Baarn, om thans zonder verdere ongelukken zijn woning te bereiken. TT

Soester Courant | 1990 | | pagina 5