ffCdt/r nieuws aruohoch Jeugdtheater Teele in C-drie: 'Ding Dong, doe jij even open?' Optreden samen met gemengd koor "Juliana" Concert Lenny Kuhr in Julianakerk Inbraak kiosk 5 Nieuwe Topklasse C.D.'s De zaak waar u nog geholpen wordt en deskundig advies krijgt. Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Reis door Europa met Lambertus van de Kooij De pottenbakker Ibiza Vrijwilligers Vakature Bank Feestelijke middag voor vrijwilligers Nieuwe expositie in Zonnegloren 'Celia' in Filmhuis Artishock Lezing: 'De Toren van Babel' Ledententoonstelling WOENSDAG 14 NOVEMBER 1990 SOESTER COURANT PAGINA 10 Cultureel Creatief Centrc Expositie foto's De hele maand november is in het witte cafe een fototentoonstelling te bezichti gen. De foto's zijn gemaakt door twee leden van de Fotogroep Soest: Huib Limberg en Wim Pin. Alle foto's zijn in zwart-wit, wat een mooi geheel geeft. Wim Pin toont naast reisverslagen naar o.a. IJsland, de Caribean, Suriname, Peru en Thailand, foto's van de "na tuurlijke schoonheid van de vrouw". Dit laatste is (bijna) naaktfotografie, in een sobere abstracte stijl. Steeds wordt slechts een deel van het vrouwenli chaam 'uitgelicht'. Huib Limberg toont een overzicht van 5 jaar fotografie. Een periode waarin hij zichzelf steeds op drachten gaf en daardoor thematisch te werk ging. Zijn werk bevat zowel ab stracte, esthetische 'landschappen' als het meer concrete 'mensen'. Wie be langstelling heeft voor deze expositie, kan gewoon een keertje binnenlopen deze maand. Het witte cafe is ook de centrale hal van het centrum, dus het kan niet missen. Bovendien kunt u ge zellig wat gaan drinken, terwijl u de ex positie bekijkt. Jam-session Vorig jaar hield C-drie voor het eerst een jamsession. We hadden daarvoor veel jazzmusici uitgenodigd, die bij ons bekend waren en die in de regio wonen. Tot op het laast bleef het spannend of er musici zouden komen, immers een ses- sion is een soort soos. Het werd een groot succes. Veel musici, veel instru menten, veel swingende muziek. Dit jaar opnieuw een jam-session, op zon dag 25 november. We hopen dat er weer veel muzikanten en luisteraars naar C-drie komen. De toegang is gra tis. Parkeren bij C-drie Mensen die regelmatig C-drie bezoe ken, zoals cursisten, bowlers, sporters of bezoekers van de bieb, weten wel waar ze hun vervoermiddel kunnen parkeren. Het gaat juist om die ande ren, de mensen die misschien voor het eerst naar C-drie komen. Mensen van buiten Soest of zij die nooit iets in Ovcr- hees te zoeken hebben gehad. Vooral als het een drukke dag of avond is, zijn de parkeerterreinen direct rond het ge bouw al gauw bezet. Onbekend met het ruime parkeerterrein bij winkelcentrum Overhees zoeken nogal veel autobezit ters een plekje bij onze buurtbewoners. Die zijn daar natuurlijk niet blij mee. Wij vragen daarom ook steeds aan onze bezoekers of ze rekening willen houden met onze naaste buren. Ook door onze gemeente is een zeer positieve actie on dernomen. De bereikbaarheid van C-drie (en de Vijverhof) is beduidend beter geworden door aanpassing van de buslijnen. Alle buslijnen in Soest lopen nu door Overhees. Daardoor heeft C-drie nu ook verbinding met Amers foort, Baarn, Blaricum, Hilversum en Soesterberg/Utrecht. "De Uitdaging" In de herfstvakantie werden de opna men voor het nieuwe programma van de AVRO gemaakt. Angela Groothui zen nam de uitdaging aan om voor de st. Stimulans een nieuwe logeergelegen- heid te realiseren. Ook C-drie heeft haar steentje bijgedragen door het tex- tiellokaal, naaimachines e.d en opslag ruimte ter beschikking te stellen voor het AVRO-team. Wij ontvingen bericht over de datum van uitzending van dit programma. "De uitdaging" wordt uit gezonden op 3 december op Ned. 2, aanvang 20.30 uur. Kijkt u ook? St. Nicolaas Op woensdag 5 december is C-drie ge sloten voor publiek vanaf 17.30 uur. 's Middags kunt u dus nog gewoon terecht voor bowling, partijtjes en cursussen. Kerst en Oud&Nieuw C-drie is gesloten voor publiek tijdens de beide Kerstdagen en Oude- en Nieuwjaarsdag. Vanaf 2 januari zijn we weer geopend. Kinderbios Het is buiten volop herfst, daarom draait in de Kinderbios van 23 novem ber een echte natuurfilm. De film speelt in Oost Europa en wie daar wel eens is geweest, weet hoe mooi de natuur daar is. De film gaat over een jongetje uit de stad. Vasek moet van de dokter naar de bossen en daarom mag hij bij Opa Stra- ka logeren. Opa is boswachter en kan Vasek van alles laten zien in het bos. Va sek is erg enthousiast, maar al zijn goede bedoelingen komen niet steeds goed uit de verf. De film is nederlands onderti teld en geschikt voor kinderen vanaf 7 jaar. Oblomov In het kader van de Vlaams/Neder landse uitwisseling van cultuur heeft C-drie het Vlaamse gezelschap De Kor re uitgenodigd. De Korre brengt een voorstelling, Oblomov geheten, voor slechts een korte periode in ons land. C-drie is dus een van de eerste plaatsen waar u het kan gaan zien. Oblomov is te zien op donderdag 13 december, aan vang 20.30 uur. Wordt verwacht 17 nov. Teele met "Ding dong, doe jij even open" 23 nov.: Kinderbios "Vakantie bij de boswachter" 25 nov.: jam-session 29 nov.: Jenny Arean met "Het huis houdschoolsyndroom" decemb.: cursistenexpositie zeefdruk ken Wie van Soest houdt leest de Soester Courant Wie staat er voor de deur als er wordt aangebeld? Komt een vriendin uit Au stralië op bezoek? Of is daar een verte genwoordiger in Technisch Lego? Of zijn daar misschien drie Enge Heren? Ding Dong, doe jij even open? In een vrolijke voorstelling, waarin het toeval een grote rol speelt, vertelt Teele verhalen. De kinderen gaan zelf een rol spelen, daarin geholpen en aangemoe digd door Teele. Teele wil ook graag dat de kinderen verkleed naar C-drie ko men. Zelf neemt hij van alles mee. Met twee zware koffers, waar bijna alles in zit: de zon, de zee, vijf wolken en een disco, klimt Teele het podium op. En wat er dan gaat gebeuren staat niet van tevoren vast. Misschien komt er een haai op bezoek of een man van de ver zekeringen. En wat kan er gebeuren als je met z'n tweeën op de brommer naar het strand gaat? Heel veel kinderen vinden het leuk om mee te doen aan toneelstukjes, maar er zijn ook kinderen die het allemaal veel te eng vinden en het liefst willen weg kruipen. Natuurlijk hoeft niemand mee te doen van Teele, maar het mag wel. Teele is heel aardig en stelt iedereen op z'n gemak. Zo vroeg hij bijvoorbeeld (tijdens een voorstelling elders in het land) een verlegen klein meisje of ze de rol van een kangoeroe ging spelen. Ze werd door Teele opgetild en met grote sprongen verplaatst. Een als jager ver kleed kind schoot haar neer. Even later werd ze met haar billen in een braadpan geplaatst. Er onder werd met behulp van een rood lapje het vuur aange maakt. Toen was het tijd om te eten. Een van de kinderen vroeg om een mes, maar Teele zei heel beslist dat er in Au- Teele stralië geen messen worden gebruikt. Dit was nog maar een van de vele ver haaltjes die gespeeld werden. Ook in C-drie kan er van alles gebeuren, want Teele heeft alle mogelijke voorwerpen bij zich. Voor de kinderen wordt dit vast en ze ker en onvergetelijke gebeurtenis en voor de toeschouwers een lust voor het oog. "Ding Dong, doe jij even open" is te zien op zaterdag 17 november en begint om 15.00 uur. De toegang is f 5,- zowel voor kinderen als volwassenen. De voorstelling is geschikt voor kinderen van 6 t/m 12 jr. De bekende zangeres Lenny Kuhr geeft op zaterdag 17 november a.s. een concert in de Julianakerk te Soest. Lenny Kuhr is dan solistisch te beluis teren maar ook samen met Het Chr. gemengde koor "Juliana" o.l.v. Ge- rard van Dolder. In 1969 won Lenny Kuhr het eurovisie Songfestival in Madrid met "De Trou badour". Vanaf dat moment was zij een internationaal bekende zangeres. In 1980 scoorde zij opzienbarend met het liedje "Visite", opgenomen met het be faamde Franse jongenskoor Les Pop- pys. In 1986 maakte Lenny de LP "Qua Vadis"; bijna alle muziek was van Len ny zelf, teksten van de bekende schrij ver Herman Pieter de Boer. Onlangs verscheen van Lenny Kuhr "De blauwe nacht", een CD met weer nieuwe prachtige songs. Tijdens het concert zal Lenny daar veel van ten ge hore brengen. Op de CD staan liederen die bij uitstek geschikt zijn om samen met een koor te zingen. Vandaar dat Lenny Kuhr nu door ons land gaat tou- ren om in kerken en theaters op te tre den met plaatselijke koren. De bekende pianist Jan Veenje zal het koor begeleiden en ook enkele improvi- De bekende pianist Jan Veenje bege leidt het koor en Lenny Kuhr. saties ten gehore brengen. Jan Veenje was vorig jaar ook in de Julianakerk sa men met zangeres Vicki Brown en toen gaf het publiek Jan Veenje staande ova ties. Toegangskaarten voor dit concert ad f 12,50 zijn verkrijgbaar bij het VW kantoor in Soest, via de koorleden en aan de zaal. Thema-avond vrouwenraad: 'Vrouw en inkomen' "Economische zelfstandigheid is een belangrijk element in het emancipa tieproces van vrouwen. Een eigen in komen wordt gezien als belangrijk voor het bereiken van deze zelfstan digheid. Met de invoering van de 1990 maatregel heeft de regering een begin gemaakt met een geleidelijke, leef- tijdsgewijze invoering van dit principe van economische zelfstandigheid." Maar niet alleen vanuit emanicaptori- schc overwegingen vindt men het van belang dat vrouwen op de arbeidsmarkt een actieve bijdrage leveren. Ook van wege demografische ontwikkelingen wordt er steeds vaker een beroep op vrouwen gedaan (vergrijzing). Op ver schillende terreinen zijn er belemmerin gen die het vrouwen moeilijk maken te participeren in betaald werk. Het huidi ge fiscale en sociale stelsel dient dan ook te worden aangepast op die plaat sen waar direct of indirect onderscheid wordt gemaakt tussen vrouwen en man nen en waar drempels worden opge worpen om de gelijkwaardigheid van mannen en vrouwen tegen te gaan." Bovenstaande tekst komt uit een dis cussie nota opgesteld door een werk groep van het CDA/vrouwenberaad. Mevrouw Joukje Bosch-Eldering, een van de samenstelsters van deze nota heeft zich bereid verklaard voor de vrouwenraad een thema-avond te ver zorgen waarin zij dieper in zal gaan op diverse ontwikkelingen ten aanzien van een zelfstandig inkomen voor vrouwen. Er zullen deze avond diverse onderwer pen besproken worden zoals: fiscale problematiek voor herintredende vrou wen, pensioenvoorzieningen, knelpun ten voor vrouwen die meewerken in de onderneming van hun echtgenoot, indi vidualisering van uitkeringen. De be doeling is dat mevrouw Bosch een korte inleiding zal houden, waarin zij pro beert een aantal prikkelende uitspraken te doen. Vervolgens zal er alle tijd zijn om over haar voordracht te discussiëren en om vragen te stellen. Het bestuur van de Vrouwenraad no digt alle vrouwen van Soest uit om met hun aanwezigheid een bijdrage te leve ren aan deze avond, die wordt georgani seerd op 14 november, aanvang 20.00 uur in Zaal Credo, Julianalaan 19. Bij een inbraak afgelopen weekend in een kiosk in Soestduinen werden een aantal sloffen sigaretten meegenomen. De inbreker kwam binnen door een schuifraam te forceren. De eigenaresse van de kiosk, een vrouw uit Maarssen- broek, deed hiervan aangifte bij de poli tie. Paul Simon Elton John Phil Collins Kinderen voor kinderen 11 Rhythm of the Saints, de opvolger van het legendarische Graceland album 39,95 The Very Best Of- Al zijn hits nu verzameld op 2 CD's 59,00 Serious Hits Live Extra lange CD in speciale geschenkbox 45,90 Afgelopen dinsdag op televisie, wederom een veelgevraagd Sinterklaaskado C.D. 29,95 cassette 23,90 CD VAN DE WEEK I'M YOUR BABY TONIGHT De nieuwe CD van WHITNEY HOUSTON met de gelijknamige hit. ALLEEN DEZE WEEK GEEN 39.95 MAAR 34.95 Natuurlijk bij de best gesorteerde klassieke speciaalzaak van Soest. Steenhoffstraat 13a -15, Soest, telefoon 12132 Wie van Soest houdt leest de Soester Courant Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 15 november: Van 10.00- 11.30 uur komt groep 6 van de Montesorrischool het programma volgen over 'Kippen'. Dit in het kader van natuuredukatie. 's Middags komt groep 6 van de Achtbaan voor hetzelfde projekt. En na schooltijd viert men twee verjaardagspartijtjes. Vrijdag 16 november: Groep 4 van de Prins Willem Alexan- derschool komt langs voor het projekt over de 'cavia'. En in de middag groep 6 van de Min. De Visserschool. •Zaterdag 17 november: De kinderboerderij werkt met een boel vrijwilligers en stageaires mee aan de in tocht van Sint Nikolaas. Daarom geen aktiviteiten op de kinderboerderij. •Dinsdag 20 november: Van 9.30 - 11.30 uur aktiviteiten voor peuters en ouders. Ouders kunnen hun jongste kind meenemen en langsko men. Zij zorgen voor een leuke sfeer. Kosten slechts drie gulden per ouder/ kindpaar. Groep 3 van de basisschool Soestdijk komt langs voor een natuuredukatie- projekt. Woensdag 21 november: De nieuwe spelers van de theatergroep van de kinderboerderij spelen vanmid dag een toneelstuk over vriendschap. Wat gebeurt er als kinderen elkaar aar dig vinden? Hoe gaat dat? Hoe wordt je vriendjes? De toneelmiddag begint om 14.00 uur en na de voorstelling is er li monade. Tot slot zijn er spelletjes en wordt er iets moois geknutseld. Het kost 1 gulden en duurt tot 16.00 uur. De Soester Courant publiceert we kelijks een schilderij van de bekende Soester schilder Lambertus van de Kooij (70) uit zijn serie 'Reis door Europa in twintig schilderijen'. Deze serie maakt deel uit van zijn meest recente werk. Van de Kooij werd on der meer bekend door zijn ikonogra- fische schilderijen en materieschil derijen. Deze serie laat weer een hele andere kant van de Soester kunstschilder zien. In twintig schilderijen geeft hij weer wat de meeste indruk op hem maakte in de Europese landen die hij allemaal persoonlijk heeft bezocht. Een mooi plekje, een karakteristieke figuur, prachtige bloemen of een rus tiek uitzicht, waarin hij vaak de sym bolen van het land heeft verwerkt, vormen samen zijn visie op Europa. Zijn voorliefde voor Zuid-Europa, gecombineerd met die voor bloemen en het gebruik van heldere, spranke lende kleuren, resulteerde in deze opmerkelijke serie in een stijl die zich moeilijk in een hokje laat plaatsen. Hij noemt het zelf'een typische Van de Kooijstijl'. En dat is ongetwijfeld de enige en beste manier om zijn werk te karakteriseren. Het commentaar bij de schilderijen is van de maker zelf. Souvenirs uitzoeken en mee naar huis nemen is altijd weer een leuke bezigheid. De meest waardevolle souvenir is die je zelf hebt zien maken. Dat kan heel goed bij deze oude pottenbakker. Hij draait een mooi kannetje in terra cotta waar je zelfbij staat. En wil je een bijzondere vorm dan maakt hij dat op jouw aanwijzingen. In het kader van de Internationale Vrijwilligers Dag (IVD) organiseert de WB-Soest een gezellige, informatie ve bijeenkomst voor alle, door haar dit jaar ingeschreven vrijwilligers. Dit feestelijk samenzijn wordt gehouden op vrijdag 7 december van 16.00 uur tot ca. 18.00 uur aan de Smitsweg 311, het vertrouwde adres van de VVB. Middels dit gezellig treffen wil de WB- Soest haar vrij wil lig(st)ers bedanken voor hun directe of indirecte bijdrage aan het welzijn van de medemens in Soest, Baarn en omgeving. Onder het genot van een hapje en een drankje is er, gelegenheid om informatie in te winnen of uit te wisselen, kontakten te leggen of te vernieuwen of gewoon een stukje dankbare saamhorigheid te proeven tij dens het volgen van diverse films. Wie al eerder op deze dag collega vrij willigers of instellingen op het terrein van vrijwilligerswerk wil ontmoeten kan gratis terecht in "de Flint" te Amersfoort waar de internationale Vrijwilligers Dag 1990 groots wordt ge vierd. Tijd: 10.00 uur tot 17.00 uur. Op het programma: informatie-stands, le zingen, excursies, films, theater en mu ziek. Voor meer informatie of folder kan men terecht bij de WB-Soest. Deze week vraagt de Vakature Bank uit haar uitgebreid vakaturebestand, spe ciale aandacht voor de onderstaande vakatures: 9-113 Vereniging van monumentenzorg vraagt enkele vrijwilligers met bouw kundige opleiding of ervaring t.b.v. restauratie-werkkampen voor jonge ren van 16-24 jaar. 12-108 Stichting voor landschapsonderhoud vraagt onbeperkt vrijwilligers voor onderhoud aan landschaps-percelen (snoeien, singels onderhouden, wil gen knotten e.d.). 12-109 Zelfde stichting als 12-108 zoekt twee vrijwilligers (v.a. 25 jaar) voor het begeleiden van de landschaps- ploeg Maartensdijk. 18-113 Lokale radio-omroep zoekt twee be stuursleden waarvan één t.z.t. het voorzitterschap kan overnemen. 19-122 Lokale radio-omroep zoekt meerde re geïnteresseerden voor de bedie ning van apparatuur, het opnemen van programma's (vanaf 18 jaar). 19-121 Zelfde omroep zoekt één vrijwilliger die kan functioneren als technisch lei der wat o.a. inhoudt het begeleiden van de techniek bij het opnemen van de programma's. Inlichtingen over genoemde vakatures of over vrijwilligerswerk in het alge meen, kan men verkrijgen bij de Vrij willigers Vakature Bank Soest aan de Smitsweg 311 te Soest, tel. 02155- 12630, openingstijden: di. t/m do. van 9.00 - 12.00 uur; of in Baarn, Oranje park 1, tel. 02154-81829, geopend: di. van 9.00 - 12.00 uur. Van maandag 5 november tot maan dag 17 december exposeren Diana Nooten en Tamara Sunier in de expo sitie/receptieruimten van ziekenhuis Zonnegloren. Diana Nooten, 26 jaar, woont en werkt in Oosterhout, Noord-Brabant. Na de middelbare school heeft zij de opleiding Kostuum en Couture gevolgd (M.B.O.) te Breda, vervolgens de opleiding mo- de-vormgeving met als specialisatie: mode-illustreren aan de Akademie voor Beeldende Kunsten St. Joost, te Breda, waarvoor zij in juni 1988 cum laude geslaagd is. Naast het mode-illu streren houdt zij zich ook bezig met al gemeen illustreren en schilderen. Haar illudstratief-werk komt men in ve le tijdschriften en vakbladen tegen. Het is daarom plezierig nu van nabij kennis te kunnen maken met het werk van een veelbelovende kunstenares. Haar werk getuigt van kracht, van beweging. Het menselijke lichaam is voor haar iedere keer weer de energiebron om schep pend bezig te zijn Tamara Sunier, begin 30, uit Leersum,. is in 1990 afgestudeerd aan de Hoge school voor de Kunsten te Utrecht. Zij geeft cursussen model-boetseren en ke ramische technieken, waarbij kunstbe schouwing tot vast onderdeel wordt. In Zonnegloren exposeert zij kleine "steengoed" sculpturen en keramiek. Vanuit een zekere aanhankelijkheid voor de aarde en wat zij voortbrengt, komt het werk voort, dat zich om het thema Binding, gebondenheid en het behouden, beweegt. Het verzamelen van "vindsels" en het bewaren ervan zijn voor haar een steeds terugkerend motief. Nu in de vorm van b.v. de in de vitrine opgestelde potten, die een stukje herinnering van haar bewaren. Het keramische werk is ontstaan d.m.v. de Japanse Raku-stook-techniek. Deze techniek werd gebruikt om servies en andere gebruiksvoorwerpen t.b.v. de theeceremonies in de Zen-cultuur te vervaardigen. De expositie is niet alleen voor de pa-" tiënten, medewerkers en artsen van het ziekenhuis/maar is ook vrij toeganke lijk voor een ieder, die geïnteresseerd is in het werk van de kunstenaressen. Wie aan politiek doet leest de Soester Courant Evenementen: Ook op Radio Soest donderdag 10.00 - 10.15 uur) 15 november: Concert van Soester Orkest Vereniging Petrus en Paulus- kerk, aanvang 20.15 uur 16 november: Lezing over oorsprong en betekenis van de Toren van Babel Artishock, aanvang 20.30 uur door Meindert Rasker 23 november: St. Caecilia Concert in St. Joriskerk Amersfoort Handel Haydn Toonkunst Oratorium Vereniging 25 november: Kerstshow van originele trendy kerst versiering De Tuin, Soesterberg van 11.00-17.00 uur 29 november: C Drie Try-out van Jenny Arean's Het huishoudschoolsyndroom, aanvang 20.30 uur Oratorium Paulus van Felix Mendela- sohn Barholdy aanvang 20.00 uur, Ni- colaaskerk Baarn Theater: 7 december: Oude Muziek- Vreden- burg muziektheater 20.15 uur, Haydn, Mozart, Beethoven en Boccerini, Ka mermuziek uit tweede helft 18e eeuw (tussen Barok en Romantiek in) 11 - 13 dec: Paul de Leeuw, Nieuwe de la Mar theater aanvang 20.00 uur. 22 december: Ballet Doornroosje, Nederlands Congresgebouw Den Haag 12-3 - 21-7 '91" Les Misserables, mu sical, Carré aanvang 20.15 uur. Toeristische tips: 16 nov. - 18 febr. Amsterdam V.Gogh en Moderne kunst naar het V Gogh- Museum. Tentoonstelling van werken waaruit de invloed van van Gogh dui delijk merkbaar is. Hilversum November: Dagje Dierentuin Plus, een verzorgde dag voor 65+ door 5 die rentuinen georganiseerd door Artis, Burgers, Ouwehand, Emmen. Utrecht: 350 jaar Botanische tuinen Utrecht, De Uithof ma-vrijd 8.30 - 16.30 uur, Za 10.00 - 16.30 uur, Sys- teemtuin, Rotstuin Buitenfort. Kijkje in eigen winkel: Enige Sinterklaas ideeën: - 20 fietsroutes in Utrecht en Veluwe - Kadobonnen - Wandelroutes - kaarsen met afbeelding Soest en lepel tjes - VVV- kalender - Sportvisakte De Vereniging Artishock, Sleenhoffslrnal 46, Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het socraal-cnlturele le ven in Soest. Door je op Ie geven als lid steun ,c de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van hel lidmaatschap. De kosten bedragen 1 54,- per jaar! voor jongeren l/m 23 iaar ei personen die lot dezelfde hnishouding be horen 127 - per jaar. Kontaktadresledenadmlni- strahe: ParklaaJ 98,3765 GK Soest, lel. 12689. Donderdag 15 november: Op donderdag 15 november vertoont het Filmhuis Artishock de aangrijpen de film 'Celia' uit 1988 van regisseuse Ann Turner, met onder meer Rebecca Smart, Nicholase Eadie en Victoria Longley. De 9-jarige Celia houdt meer van haar oma dan van haar ouders. Haar oma be grijp haar veel beter. Groot is dan ook Celia's schrik en verdriet als zij haar grootmoeder dood in bed aantreft. Bij het opruimen van haar spullen gooit Celia's vader veel boeken en paperassen op de brandstapel: het gekke mens was communist, en dat kun je in het Austra lië van 1957 maar beter niet zijn. Het gemis van oma wordt voor Celia enigszins goedgemaakt doordat ze nieuwe buren krijgen. Celia vindt de nieuwe buurvrouw al bijna net zo lief als haar oma. En de drie kinderen zijn idea le speelkameraadjes, waarmee ze een bende vormt die het opneemt tegen na re kinderen uit de buurt. Ook Celia's va der ziet de nieuwe buurvrouw wel zitten - tot hij er achter komt dat ook zij en haar man communisten zijn. Dan mag Celia opeens niet meer bij de buren ko men. Ter compensatie laat haar vader een ou de wens in vervulling gaan: Celia krijgt een groot, wit konijn. Konijnen vormen in die jaren echter een ware plaag in Au stralië en de overheid gaat in haar anti- Konijnecampagne zo ver dat ook alle tamme konijnen moeten worden inge leverd. Deze derde klap in korte tijd komt bij Celia hard aan. Een verhaal dal ze op school gehoord had, speelt steeds door haar gedachte. De griezelige we zentjes uit dit verhaal lijken haast in hel echt voor te komen, in de gedaante van volwassenen. De grenzen tussen reali teit en droomwereld beginnen bij Celia te vervagen... Communisten en konijnen Het is waarschijnlijk toeval dat in Au stralië het hoogtepunt van de Koude Oorlog, met zijn jacht op alles wat com munist was, samenviel met de grote ko- nijnenplaag. Debuterend cineaste Anr Turner (28 jaar oud toen zij deze fiIn maakte) wist deze twee gegevens fraa dooreen te vlechten. De film begint als een prachtige impres sie van de wereld van een kind. Maar al lengs wordt hij harder. Er sluipen sur realistische trekjes in. De nachtmerrie: van Celia, veroorzaakt door het verhaa dat op school werd voorgelezen, doer zelfs denken aan scènes uit een horror film. Het is waarschijnlijk geen toeva dat 'Celia' een anagram is van 'Alice'. Er net als in 'Alice in Wonderland' vorm ook in deze film een wit konijn het begir van een andere kijk op de wereld van dt volwassenen. De rol van Celia wordt subliem ge speeld door Rebecca Smart. Ondank: haar jeugdige leeftijd was ze al eerder tt zien in het Filmhuis, namelijk in de filn 'The Coca Cola Kid' van Makavejev De voorstelling begint om 20.30 uur Kaarten kosten zes gulden. Voor hou ders van CJP en Pas65+ vijf gulden Rserveren kan vanaf een uur voor aan vang, tel. 19577. Vrijdag 16 november: Op vrijdag 16 november zal de Soester architect Meindert Rasker een lezing met lichtbeelden houden over de To ren van Babel, zoals deze vorkomt in het werk van de beroemde schilder Pieter Bruegel. Deze lezing volgt op de opening van de Ledententoonstelling en is gratis toegankelijk voor iedereen. Bruegel heeft de bouw van de Toren van Babel uitgebeeld in een groot schilderij, dat thans in Wenen hangt. Een kleinere versie van datzelfde schilderij bevindt zich m het museum Boymans van Beu- nmgen in Rotterdam. Sinds ze in 1563 en de daarop volgende jaren zijn ge maakt, hebben ze onafgebroken de aandacht getrokken. In zijn lezing zal Meindert Rasker aan dacht besteden aan de manier, waarop de toren is afgebeeld, en in het bijzon der aan de spiraalvormige opgang rond de toren. Aan de hand van overvloedig illustratiemateriaal zal aangegeven worden in welke traditie deze opzet past, hoe deze kon ontstaan en wat de betekenis van de vorm is. Daarbij zal aandacht worden besteed aan eerdere uitbeeldingen van de Toren van Babel en aan navolgers van Brue gel, aan de vorm van de werkelijke to ren, aan Islamitische spiraaltorens en moderne versies tot en met de recente voorstellen voor de Gemeente Soest. De lezing begint om 20.30 uur en de toegang is gratis. Ook dit jaar organiseert de Vereniging Artishock weer haar traditionele Le dententoonstelling. Op deze expositie geven de creatieve leden van de Vereni ging een indruk van het type werk dat zij maken. Van elke kunstenaar wordt slechts één inzending geëxposeerd. De bezoeker kan derhalve zijn verzekerd van een afwisselende en uiterst boeien de rondgang. In de komende weken is de tentoonstel ling te bezichtigen gedurende alle Artis- hock-activiteiten. Op 16 november wordt de tentoonstelling om 20.30 uur geopend. De toegang is gratis.

Soester Courant | 1990 | | pagina 10