i UUR Showavond P.V.O. op 24 november Kodak 235 Kleinbeeld Kompakt Kamera Foto- en inlijstshop 't Hartje maakt nieuwe start met nieuwe mensen 'Ik werd er verlegen van, zoveel bloemen' Ismakogie: nieuwe, revolutionaire manier om het gezicht in conditie te houden Kodak Kolormn Knuffel Kado! IIXAFLKX ll\AMIIEKIJEI)LN(. v(K)|{i;lki: stijl Tetra laat kennismaken Meervallen k Chinees ant 'Op hoop van zegen' Interessante korting-actie in december Veel belangstelling bij heropening buurtwinkel Attent Morgen 'open avond' bij Finishing Touch 'Koninklijk Journaal' ook in de boekhandel fotoservice Bang&Olufsen TV met toegevoegde waarde ISMAKOGIE Uw Luxaflex* produkten-specialist: CnCT/CC TAPIJT EN C.Uoi\CO GORDIJNEN Soesterbergsestraat 28 Soest Tel. 02155 - 2 42 94 Bijna dagelijks wordt er in het PVO- gebouw aan de Rembrandtlaan hard gerepeteerd door PVO. Want orkest, drumband, minirettes en majorettes maken zich op voor de jaarlijkse show avond. En zaterdag 24 november is het zover. Muziekvereniging PVO presen teert zich aan het publiek in de zaal van het Griftland College aan de Noorder- weg. Natuurlijk is het orkest van PVO op vol le sterkte aanwezig. Maar in het middel punt van de belangstelling staan toch de minirettes, de majorettes en de drum band van PVO. Met name de minirettes zijn de laatste tijd in aantal gegroeid. En ook de drumband is inmiddels twintig "man" sterk! En iedereen is er: enthou siast, misschien wat onwennig maar in ieder geval hartverwarmend. Majorettes van PVO zorgen o.a. voor een show op de tonen van het alom be kende "New York, New York". In "Semper Dixieland" en "The march of the Androlds" is het de beurt aan de mi nirettes en zij stelen de show! "Drum- wing" en "Stick Jokes" staan o.a. op het marsprogramma van de drumband, waarbij ook de nodige show niet ont breekt. En op de achtergrond zorgen ruim veertig muzikanten van het orkest voor een muzikale ondersteuning. Kortom: zo'n tachtig enthousiaste P.V.O.-ers staan garant voor een fijne avond met muziek en show. Natuurlijk is iedereen van harte welkom op deze avond. Om 19.30 uur gaan de deuren van het Griftland College open; een half uurtje later klinken de eerste rof fels. En dat allemaal gratis. SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 1 41 52 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 2 12 97 SOESTER COURANT PAGINA 19 PAGINA 18 vember organiseren de leden iiariumvereniging Neon Telra l over een onderwerp dat - ilf zeggen - in hun hobby een hoven rol heeft. Meervallen, Jos Fontaine het op donder- in de Speeldoos in Baarn en. n hebben bij aquariumliefheb- ïen slechte naam, omdat men :e niet kleurrijk zijn, alleen 's ef en ook nog ongeschikt ge- oor de rest van de aquarium- Jos Fontaine, meerval-des- j uitstek, hoopt aan de hand aanwezigen ervan te kunnen dat deze vormenrijke groep de moeite waard is. Jos Fon- 't dat men na de avond naar et het idee: "meervallen, toch :ns te proberen", tantal bekende en minder be ien, komen aanpassingen aan ieu, leefwijze, voedseleisen, elijkheden en inrichting van im aan de orde. De lezing in oos, Rembrandtlaan 35 in int om 20.00 uur. inbraak in een Chinees aan de Burg. Grothestraat ek donderdagnacht, werd en buitgemaakt en voor edrag aan kostbare vazen en e dieven wisten het geld te n door de tomaat open te breken. Het 1 een groter verlies bespaard dieven een aantal vazen wel urant hadden gehaald, maar ens buiten hadden laten KBO-filmmiddag met De maandelijkse KBO-zondagmid- dagfihn vindt deze maand plaats op zondagmiddag 18 november a.s. in "de huiskamer" van dienstencentrum De Vijverhof, aanvang 14.30 uur. Ver toond zal worden de beroemde Neder landse speelfilm "Op hoop van ze gen". De nieuwe versie van deze film heeft in de hoofdrollen Danny de Munk, Renee Soutendijk en Rijk de Gooyer. Het ver haal in deze nederlands gesproken en kleurrijke film handelt over reder Bos, die zijn vissers met wrakke boten en te gen een karig loon de zee opstuurt. On der hen de 15-jarige Berend, die tegen zijn zin moet aanmonsteren. De varende doodkist "Op hoop van ze gen" vergaat met man en muis. Reder Bos incasseert goed geld van de verze kering, voor de machteloze nabestaan den resteert slechts verdriet en armoe de. Macht en liefde staan centraal in dit klassieke meesterwerk van de Neder landse filmindurstrie. "Op hoop van ze gen", een ijzersterke Nederlandse film- produktie met aansprekende persona ges, goed voor een lach en een traan. De maandelijks KBO-filmmatinees zijn gratis toegankelijk, echter alleen voor 55-plussers. Aanvang voorstelling 14.30 uur, Einde ca. 16.30 uur. WOENSDAG T4NÖVÊMBÊRT990 De bewoners van 't Hart keken donder dagmorgen hun ogen uit. Hun vertrouw de buurtwinkel had een gedaantewisse ling ondergaan. Anderhalf keer zo groot, veel ruimte en een uitgebreide versafde ling waren het resultaat van krap drie en halve week verbouwen. Mevrouw Jan maat vertelt: "De reacties waren zo leuk. Iedereen was enthousiast. Ik werd er he lemaal verlegen van, zoveel bloemen als de mensen meebrachtenMaar iedereen vond ook dat de verbouwing hard nodig is geweest!" Op de foto de twee steun en toeverlaten van de familie Janmaat, Ina Kramer, die na 17 iaar niet meer uit de winkel weg te Foto: Goos van der Wilt. denken is, en haar collega Sylvia van de Brink, die drie jaar bij Attent werkt. Me vrouw Janmaat, die zelf vanwege een operatie een tijdje uit de buurtwinkel zal verdwijnenzegt over hen: "Zonder die twee hadden we het nooit gered. En Ina, die hoort gewoon bi/ de familie!" "Inlijsten is onze voornaamste bezig heid, van borduurwerken tot posters en van doopjurken tot originele Van Goghs." Dat zegt Steve Schalkwijk sinds vorige maand de nieuwe eige naar van foto- en inlijstshop 't Hartje Steve en zijn a.s. schoonzusje Trudv van den Brandhof zijn de nieuwe men sen die het winkeltje aan de Koningin- nelaan 11 een nieuwe start geven. Over 't Hartje bestaan volgens Steve nogal wat misverstanden. "De mensen weten er momenteel te weinig van af, en dat willen we graag veranderen." De 'na druk valt op het inlijstwerk en dat wordt met een interessante korting-actie in december nog eens extra onder de aan dacht gebracht. Wie in de komende maand inlijstwerk inievert krijgt een zeer aantrekkelijke korting van tien procent; op foto-vergrotingen plus in lijsten zelfs vijftien procent. In de foto-afdeling van 't Hartje gaat het om pasfoto's, het ontwikkelen en ver groten van foto's en dia's (de zaak is aangesloten bij Presto Print) en de ver koop van filmrolletjes en batterijen. Voor een goed begrip: Steve en Trudy méken dus zelf geen foto's. Daarnaast is er een uitgebreid assorti ment posters - meer dan duizend! - le verbaar, waarvan in de winkel zelf we gens ruimtegebrek maar een klein deel hangt. De klant kan echter wel een keus maken aan de hand van een dik boek werk, waarin alle posters staan afge beeld. Ook voor spiegels in diverse soorten is 't Hartje het aangewezen adres. Ze zijn leverbaar met een lijst die naar wens is afgestemd op elk interieur. In de etalage zijn daarvan enkele voor beelden opgesteld. 'Aankleding' Behalve de shop, waarin Trudy de da gelijkse scepter zwaait, biedt 't Hartje een ongekend scala aan mogelijkheden voor de "aankleding" van bijvoorbeeld een bedrijf. Kantoren en conferentieza len worden door Steve ingericht met wanddeco's, omlijstingen en complete ophangsystemen. Hij verstrekt daar voor graag gratis offerte aan huis of kantoor. Ook de installatie van een en ander vindt gratis plaats en verder is er bij de aankoop sprake van zeer interes sante bedrijfskortingen. 't Hartje hecht aan een klantvriendelijk benadering, wat wel blijkt uit het uitge breide service-pakket. Zo wordt er, in dien gewenst gratis thuisbezorgd, en komt Steve over offertes voor grotere opdrachten graag aan huis praten. Ook eventuele kleurcorrecties worden thuis uitgevoerd - "het licht is in de winkel toch vaak anders dan thuis" - evenals de installatie van het aangekochte werk. Uiteraard wordt er werk van uitsteken de kwaliteit geleverd in een goede prijs/' kwaliteit-verhouding. Ook op het gebied van reclame-ont werpen en copywriting heeft 't Hartje een compleet pakket te bieden. Dat is in handen van Ed Monsjou, die met 't Hartje nauwe banden onderhoudt en beschikbaar is voor het maken van schilderijen in opdracht, op elk denk- Steve Schalkwijk en Trudy van den Brandhof. Foto: Goos van der Wilt. baar gebied, van pentekeningen tot aquarellen, ook van foto's. Binnen af zienbare tijd zal aan de wanden van de winkel een aantal werken van zijn hand te bewonderen zijn, zodat de bezoekers een beeld krijgen van de vele mogelijk heden. "Buurtwinkel' 't Hartje is een nieuwe uitdaging voor eigenaar Steve Schalkwijk, die in het dagelijks leven een drukke baan heeft als adjunct-bedrijfsleider bij de Am sterdamse Makro. Steve: "Ik heb eigen lijk altijd al zelfstandig ondernemer wil len zijn. Dan is je beloning afhankelijk van je eigen inspanning, en dat spreekt me aan. Bovendien: ik kan niet stilzit ten... Toen ik hoorde dat de zaak ter overname werd aangeboden had ik daar dus wel oren naar." Wat hem voor ogen staat is een eenvoudige, klant vriendelijke buurtwinkel - "de klant is meer dan koning" - zonder snelle, com merciële uitstraling, maar met een ge moedelijke sfeer, waar de mensen even kunnen zitten en een kopje koffie drin ken. Foto- en inlijstshop 't Hartje, Koningin- nelaan 11, is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.30 uur; op zaterdag tot 16.00 uur. Het telefoonnummer is 23737, maar 's avonds is Steve Schalk wijk voor zakelijke opdrachten eventu eel ook te bereiken op nummer 21748. Wie vergelijkt leest de Soester Courant "Koninklijk Journaal 1990", de video band met unieke opnamen die Herman van Dam in het afgelopen jaar van de koninklijke familie maakte, is vanaf he den ook in de boekhandel verkrijgbaar. De 58- minuten durende band geeft een uitgebreid overzicht van allerlei evene menten waarbij de Oranjes op een of andere wijze in '89 en '90 betrokken zijn geweest, en bevat historische beel den die in de toekomst steeds waarde voller zullen blijken. Een must voor liefhebbers! De videoband is nu in Soest ook ver krijgbaar bij boekhandel Van de Ven, Zuidpromenade, en boekhandel Im merzeel, Van Weedestraat; in Baarn bij boekhandel Van de Ven, Nieuwstraat. De verkoopprijs is f 62,50. Bij Finishing Touch, de bekende "beauty parlour" aan de Anna Pau- lownalaan 40 in Soestdijk, wordt op donderdag 15 november een "open avond" gehouden, waar belangstellen den kennis kunnen maken met isma kogie: een nieuwe en revolutionaire manier om het gezicht in conditie te houden. Schoonheidsspecialiste Ger- da Serraris verschaft dan uitgebreid in lichtingen en adviezen over de ismako- gie-cursus, die bij voldoende deelna me opnieuw van start gaat op de don derdagen vanaf 22 november. De eer ste cursus, onlangs afgesloten, was een groot succes. Ismakogie, een nog betrekkelijk onbe kend begrip, werd ontwikkeld door professor Anne Seidel uit Wenen en is gebaseerd op bewegings-rytmiek, spe ciaal gericht op de spieren van het ge zicht, de "mimische spieren" zogezegd. Hoewel we ons dat niet voortdurend realiseren gebruiken we deze spieren de hele dag door. Sommige worden echter te veel, andere te weinig, en weer andere verkeerd gebruikt. Dat heeft vaak onge wenste gevolgen. Bij het ouder worden neemt de bloed circulatie in het gezicht af; bij oudere mensen functioneert die soms nog maar voor 25 en in de "midlife" zit het er- i Soesterbergsestraat 57 Winkelcentrum Soest-Zuid 02155-13109 Van Weedestraat 147 Soestdijk 02155-25942 gens tussen de 25 en 100 Een slechte circulatie kan leiden tot "ondervoe ding" en tot zwakke of zelfs uitgerekte spieren, waardoor het gezicht gaat "hangen". "Je gezicht is je fortuin - wordt er tegen fotomodellen, conferenciers en politici wel eens gezegd," aldus Gerda Serraris, "maar voor iedereen geldt: je gezicht is je visitekaartje. Als het lichaam door oefeningen weer in conditie kan wor den gebracht, dan kan dat ook met het gezicht. Het is toch vreemd dat er in de ze tijd zoveel aandacht aan het lichaam wordt geschonken - fitness etc. - maar dat het gezicht eigenlijk wordt verwaar loosd. Met de bewegingsritmiek van de ismakogie zijn we in staat weer even wicht te brengen in de uitdrukking van ons gezicht, de 'levenslijnen' die ons ge zicht tekenen." Met ismakogie worden bijvoorbeeld de holle plekken in de wangen weer gevuld en de spieren rondom de ogen weer vol ler, zodat de kenmerken van de jeugd tot op zekere hoogte herwonnen wor den. Gerda Serraris: "Dat resultaat is niet alleen te behalen met een maande lijks bezoek aan de schoonheidsspecia liste, hoe goed ook, maar wel met goede begeleiding en voorlichting voor dage lijkse oefeningen thuis." Gevoel Naast de huid spelen ook de spieren een belangrijke rol bij het "gevoel". De spieren reageren op de receptoren in de huid ("waarnemingsstations") voor tastzin, gevoel voor warmte, kou en pijn, maar zeker ook op psychische fac toren. Bij depressies gaan de mondhoe ken naar beneden, als we vrolijk zijn werken de spieren in de wangen en om de ogen; bij zorgen komen er rimpels tussen de wenkbrauwen en als we ver bitterd zijn rimpels op de kin; als we verdrietig zijn gaan de oogleden hangen en de wangspieren verslappen, en zo zijn er tal van voorbeelden. "Je voelt je zoals je eruit ziet," aldus Gerda Serraris. De grondgedachte van de ismakogie is nu het bewust "instellen" van de wille keurige spieren (die we onder invloed Gerda Serraris geeft de ismakogie- cursus op de donderdagen. Foto: Goos van der Wilt. buig-acties en lengte- en dwarsspan- ning. In de cursus wordt veel aandacht besteed aan de "beweeglijkheid" van de spieren, de ogen, de wenkbrauwen, waardoor het gezicht in plaats van het "zum Tode betrübt" weer het "himmel- hoch jauchzend" kan uitstralen. Gerda Serraris: "Het gaat daarbij ook om het observeren van jezelf, het ontdekken watje verkeerd gebruikt aan spieren en watje kunt doen om rimpelvorming zo veel mogelijk te voorkomen." Vier onderdelen Ook deze tweede cursus ismakogie be staat uit vier onderdelen, die elk op hun beurt zijn onderverdeeld in vier lessen. De oefeningen worden uitgevoerd met muziek. De deelnemers krijgen op drachten mee voor thuis. Het eerste on derdeel behelst een introductie in de is makogie en kennis van de belangrijkste gezichtsspieren, in het tweede onder deel komt massage thuis - als voorberei ding voor de oefeningen - aan de orde; in het derde wordt de samenhang tussen gezicht en lichaam behandeld en in het vierde onderdeel (in een later stadium) komen make-up en presentatie aan de orde. Dat laatste sluit nauw aan bij de lange praktijk-ervaring die Gerda Ser raris als schoonheidsspecialiste heeft opgebouwd, met name voor vrouwen (maar ook mannen) in de "midlife", o.m. met de collageen-therapie. De cursus wordt bij voldoende deelna me opnieuw gegeven op de donderdag ochtend (10.30-12.00 uur); donder dagmiddag (13.30-15.00 uur) of don derdagavond (20.00-21.30 uur). De eerste cursusdag is donderdag 22 no vember a.s. De kosten bedragen f 120,- per onderdeel van vier lessen. Telefo nisch kan men zich opgeven via tel. 13803 ('s ochtends tussen 9.00 en 9.30 uur), of tijdens het "open huis" van morgenavond, donderdag 15 novem ber. Bij inschrijving ontvangen de deel nemers aan de ismakogie-ctirsus een Schoemaker Bang&Olufsen Center Van Weedestraat 78, Tel. 02155-17253 SOEST Deze akue duurt Hm 31 december 1990 of zolang de voorraad strekt Kompakt en gemakkelijk mee te nemen kamera Gemakkelijk film verwisselen Ingebouwde elektronenflitser Geen afstand instellen Lensbeschermkap 1 jaar garantie GRATIS KodacolorGold film en Kodak Photolifc batterijen. bovendien krijgt u bij aankoop van deze kamera een kleurig Kodak Kolorkin knuffelbeest kado'. Niet zo'n kleintje, maar wel 22 cm groot. Van Bang&Olufsen natuurlijk, deze Beovision MX5500 met de Beocord VX5000 videorecorder. De TV is naar beide zijden 30 draaibaar in de meest ideale positie. Dat doet u met de Beolink 1000 afstandsbediening, waarmee u alle funkties van uw TV en uw video en uw audio-systeem en zelfs uw verlichting kunt besturen Wij laten u dal graag eens allemaal zien

Soester Courant | 1990 | | pagina 19