)RN RAAT 491, -10264 Sint Nicolaas-intocht in Soest hangt toch weer aan een zijden draadje Oosterse gastronomie en gastvrijheid bij Indonesische party-service van 'Dessa' FOTO-AKTE WINKELKRING VAN WEEDESTRAATÜ Dakwerken Nico Haak SOES'T Winkeliers voelen zich niet verantwoordelijk SINTERKLAAS KIJKEN Collecte-vergunning Verpleegster bestolen Sieraden gestolen Succesvolle Franky thuisbreng-service groeit uit Voor altijd aparts Geeft glans aan feest. WEEK 47 GOUDA door Arie Wandelaar Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155) -1 3014 PAGINA 21 WOENSDAG 21 NOVEMBER 1990 SOESTER COURANT lachen meteen ANWB-er, dus, meen ik, is 't een vergissing. Maar nadat ik naar kantoor had gebeld, wist ik dat 't menens was. Ik wilde eerst nog omkeren, maar in ons vak doe je dat niet. "The show must go onen ik weet dat Nico er precies zo over had ge dacht. Bij Radio Oost was de verslagenheid groot. Ze hadden daar 't bericht om tien over half tien op de telex gekregen en had den direktingebroken "in het lopende pro gramma om het de luisteraars mee te delen. Ze draaiden ook nog een plaatje yan Niek. Op de terugweg kwamen zovele herinne ring op aan de tijd, meer dan tien jaar, dat ik zeer nauw heb samengewerkt met Nico. De tijd van het "collectief", Polle Eduard, Jan Eland, Job Maarse, Nico en ikwaarmee zoveel hits werden gescoord. "Joekelille, "Fox Foxtrot", "Is je moeder niet thuis", "Honkie Tonkie Pianissie", "Sokkiesstop pen, schoentjes poetsen"Niet geschoten Ls altijd mis", "Een heel gelukkig kerstfeest" en samen met Boudewijn de Groot "Tante Julia". Het enorme succes in Duitsland met de Duitse versie van Foxy Foxtrot, dat daar "Schmidtschen Schleicher"heette. Deplaat stond daar een half jaar in de top tien en ver kocht meer dan een half miljoen stuks. Ik dacht aan al die waanzinnige anekdotes, want met Nico Haak was 't altijd lachen ge blazen, hij was niet alleen zanger, hij was ook nog een begaafd komiek, fk zag weer voor me hoe, bij een borrelpar tij, de direkteur van platenmaatschappij Phonogram opmerkte dat hij er wel wat te eten bij wilde hebben. Nico rukte zonder zich te bedenken een kastdeur open en riep, alsof het 't aangeef luik van de keuken was: "Jongens, de kroketten en gehaktballen kunnen door!" Ik zag 'm weer samen met Rob Out, toen hel schip Veronica er nog was. We waren overdag met een clubje doorgezakt in "De Jonge Haan in Hilver sum. "laten we naar de platenfirma gaan zei iemand. Rob stapte in zijn open sport wagen tje toen Nico aan kwam lopen met een stoel van 't terras. "Weet jij zeker of ze daar wel stoelen genoeg hebben vroeg hij aan Rob en zette het ding op de achterbank. Met stoel en al stapten ze het Phonogram- kantoor binnen waarbij Nico het later on sterfelijke "Haak gevraagd, feest geslaagd" lanceerde. Nog honderd andere herinnerin gen trokken aan me voorbij. Vrijdag was de begrafenis. Natuurlijk wilde hij op het kerkhof rusten naast zijn zoon Erik, die zo 'n twaalf jaar geleden heel jong verongelukte. Het eerste grote drama in het leven van Sjaan. Broer Dick Haak kon zijn tranen niet bedwingen toen hij vertelde hoe hecht de band met hem en Nico altijd is ge weest en ik zat als verstijfd naar hem te luis teren. Na Dick zou ik wat over Niekie zeg gen, maar ik kreeg 't gevoel alsof ik dat niet kon opbrengen. Maar toenik begon, viel de beklemming enigszins weg. Imca Marina droeg onder andere nog een ontroerend ge dicht voor en Lenny Kuhr zong heel ingeto gen "De Troubadour". Er was voor gezorgd dat er geen fotografen bij de, zeer besloten, plechtigheid zouden zijn en daar was ik ma nager Nico Spring in 't Veld, de man die bij na twintig jaar Nico Haak's belangen be hartigde, dankbaar voor. In de kleine aula van begraafplaats Jaffa in Delft dacht ik terug aan mijn gesprekken met Niek over het geloof en wat er na de dood zou zijn. Hij was niet gelovig, maar toch dacht hij vaak diep en goed over reli gieuze dingen na. Op een dag hadden we de volgende conversatie: "Laten we nou eens aannemen dat er iets als een hemel bestaat. Dan speelt daar nu de beste band van de we reld. En alles op z'n best. Rock 'n roll met Elvis, Buddy Holly, Gene Vincent, John Lennon, Bill Haley, en nog wat van die gro te jongens, reggae met Bob Marley blues met Janis Joplin, soul met Otis Redding, Marvin Gayeen Billy Holiday, op de gitaar Jimi Hendrikx en Brian Jones, drums Keith Moon en ga zo maar door. Wat een waanzinnige band moet dat zijn. Als 't wdar is, zal ik er niks om geven om te gaan als mijn tijd gekomen is. Maar dan speel ik wél mee". Een vreemde gedachte misschien. Maar misschien is 't waar. Dan weet ik zeker dat Niekie nu al z 'n plaats daar gevonden heeft. Als mijn tijd gekomen is, kom ik 'm daar vast en zeker tegen. PETER KOELEWIJN PAGINA 20 vijf versnellingen, vier ris en koplampen... eigen- u dat deze Favorit van... ;king, valt u weer in een i twee jaar is tenslotte niet or, de katalysator én de i iets teveel van het goede naar de Skoda-dealer te 1 niks verbazen. Beroemde, vriendelijke en geef- grage bezoekers von de manden november en december. Dus: Sinten, Pieten en Kerstman nen, 't is maar dat U 't weef Kom, kijk en kies Uw kado. Kan delaars zelfs 3, 4 en 5 ar- mig. Geslepen en gegra- feerde karaffen metglazen Dierfiguren in gids en kristal. Eerlijk gezegd er is veel meer. Tip: Stenen van Swgrovsks kristal gébruikt voor Sieraden in een Nederlandse vormgeving en aantrekkelijk geprijsd. Heeft u hef ook in de gaten? Dit was een afschuwelijke week. Een zeer dierbare vriend, Nico Haak is overleden. Zo maar. Ik bedoel, hij had niks, ging 's avonds naar bed en om vijf uur 's morgens werd zijn vrouw Sjaan wakker naast hem. Hij was niet meer. Als iemand dood gaat is dat steeds een ge beurtenis van grote droefenis, voor iedereen die diegene na stond. Vaak is het overlijden een zichtbare naderbijsluipende ramp als een ziekte zich van de geliefde persoon heeft meester gemaakt. Soms komt de dood on verwacht, als een terrorist die een schijn baar willekeurig doelwit heeft uitgekozen. Bij Nico k wam de dood als een on voorziene kernexplosie. De echo daarvan galmde de hele week door in de Nederlandse showbu siness. Ik hoorde van zijn overlijden toen ik dins dagmorgen op weg was naar Radio Oost in Hengelo. De nieuwslezer van tien uur ver telde; "De zanger Nico Haak is vannacht in zijn huis in Baarn overleden. Hij is 51 jaar geworden Ik heb m 'n auto langs de snelweg gezet en heb een tijdje voor me uit zitten staren. Want zoiets geloof je gewoon niet. Daarna heb ik op de radio alle zenders afgezocht, want ik hoopte wat meer te horen. Jan Douwe Kroeske praatte op Radio 3 vrolijk verder, alsof er niets aan de hand was, en op de an deregolflengten had men 't ook over van al les en nog wat, behalve over de vreselijke tij ding die n et op 't nieu ws was geweest. Ik be greep er niets van. Die programmamakers moesten 't toch óók gehoord hebben? Dan sta je daar toch even bij stil? Nico Haak no- tabene, zo'n markante figuur uit de show business, daar ga je toch niet zo maar aan voorbij? Ik werd nog even kwaad ook maar tegelij kertijd dacht ik: Het is misschien niet waar, ik heb 't niet goed gehoord. En toen ik even later bij een benzinestation stopte, deed de pomphouder ook heel gewoon. Die stond te effitiemy VERKOOP VAN Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 - 1 01 15 Jennifer Kartosentono is Dessa's 'lea- ding ladybij party 's en feesten. Afgelopen zaterdag had Arie, in af wachting van de komst van Sin terklaas, beschutting gezocht in een Soester café. De ramen van het bruine etablisse ment rammelden in de najaarsstorm. De waard ging er niet onder gebukt. "Zo mag ik het horen", sprak hij hoopvol, "laat de zondvloed maar ko men, daar worden mensen dorstig van". Arie informeerde of het iets anders mocht zijn en bestelde een balletje ge hakt. "Waarom maakt dit weer mensen dor stig?", vroeg hij, nadat de bal voor hem had plaatsgenomen. "Weet ik veel, slaat nergens op", be kende de eigenaar met grote openhar tigheid. "Weet U wat het is? In deze sector van het bedrijfsleven is het zo dat ze je arm eten en rijk drinken. Van daar dat ik in alle jaargetijden natte consumpties aanbeveel." De intocht van Sinterklaas en het weerbericht waren de nering-doende niet ontgaan. Voor de grote en kleine mensen, die eventeel tijdelijk asiel zouden zoeken, had hij extra tafels en stoelen aan de ramen geplaatst, daar mee tijdelijk afstappend van het onge schreven principe dat in een café, waarin het drinken een hoogst serieu ze zaak is, het daglicht geen toegang mag hebben. De wolkbreuken buiten zorgden er voor dat de gasten binnen kwamen druppelen. De zaak vulde zich als een film die met dubbele snelheid wordt opgenomen. Flesjes en glazen choco mel, cola's, koppen koffie en andere producten die in het Soester anti-alco- holbeleid passen, vidden de tafels. Consumenten, die daarbij een bijpas sende gevulde koek dan wel rondo's dachten moesten teleurgesteld wor den. De vraag ernaar werd afgedaan met de mededeling: "Daar heb ik niet voor gestudeerd." Ongehinderd door enige gêne werd hel volume van de gesprekstoon door jong en oud opgevoerd. Arie, behept met een nimmer te lessen nieuwsgie righeid, luisterde dankbaar naar de in ventaris die werd uitgestald, want laten we eerlijk zijn, deze wekelijkse rubriek zou geen enkel bestaansrecht hebben zonder bijdragen van buitenaf. Ter rechterzijde van hem waagde een dame, die een jongetje met zich mee voerde, een poging bevallig neer te strijken. Het geluid van de stoel waar op ze neerplofte toonde aan dal de landing niet vlekkeloos was verlopen. De persoon in kwestie leek Arie een IVfaij Weggen-type toe, maar dan zon der voorgevormde cups. Bijbelvast was ze ook. Onder het motto "De laatsten zullen de eerste zijn" ontbood ze op luide toon de baas van de zaak hij zich aan tafel, liet duurde.even. "Wanneer komt hij eigenlijk?", wilde ze van Arie weten. Arie aan het uitleg gen dat het hier een eenmanszaak bë- Irof die niet op Sinterklaasdrukte was ingesteld. "Ik heb 't niet over de ober, maar over Sinterklaas. Hoe laat komt die hier langs?" Om de handel van de cafébaas levendig te houden sprak Arie de veronderstelling uit dat het hooguit nog tien minuten zou kunnen duren. I let kleine jongetje wicbelde met enig ongeduld op zijn te grote stoel. Aanlei ding voor de moeder om naar de wa terstand te informeren. Hoog water leek er in aanvang niet te zijn. "Als Sinterklaas voorbij is gekomen gaan we", besliste de moeder, kennelijk le vend in de veronderstelling dat in dit soort zaken de regel "opgestaan is plaats vergaan" geldt. "Ik moet nu", oordeelde de kleine man, daarbij w ij zend naar de deur van het toilet waar het spitsuur geworden was. "Jij moet niks", stelde de opvoeder vast, die ver volgens van de gastheer te horen kreeg dat zijn bedrijf niet op de leveranties van kopjes thee was ingesteld. Een droge sherry werd de plaatsver vangende bestelling. Hij gleed erin zo als in vroeger tijden hel woord van de kapelaan bij zijn beminde gelovigen. De bij een intocht van Sinterklaas pas sende muziek bereikte langzaam maar /.eker de trommelvliezen van de in houd van het café. De volboezeniige vrouw trok haar jasje aan, dat opge raapt leek uit een herfstig bos, strak, en commandeerde het jochie slaande Datasafes Inbouwkiuizen Kluizen Brandkasten O.G.L.: Burgemeester en Wethou ders hebben de O.G.L.-afdeling 't Gooi toestemming gegeven om in de week van 25 november tot en met 2 decem ber een collecte te houden in de ge meente Soest. Kerstpotten: het Leger des Heils heeft van Burgemeester en Wethouders toestemming gekregen voor de collecte met de bekende Kerstpotten. Zaterdag 8 december en zaterdag 15 december mag men in het Winkelcentrum Soest- Zuid staan. Een onbekende dief heeft 250 gulden gestolen van een verpleegster die bij Mariënburg werkt. Het geld werd ge stolen toen de dader het sleutelkastje vernielde en met de bemachtigde sleu tel bij haar eigendommen kon komen. Vermoedelijk heeft dc dief zich in laten sluiten in de' nacht van woensdag op donderdag. Bij een inbraak in een woning aan de Hildebrandlaan werd van een 56-jarige vrouw een gouden horloge en een gou den ring gestolen. De dief kwam de wo ning binnen door de schuifpui te force ren. Q.n.donebian. ffetvice SOEST Ueukonlaan b5 J763 AG lol 02155 ?<110() GCXIDA iRteparf') 2803 AN Tol 01(520 32544 op een stoel naast haar plaats te ne men. Een misverstand. I Iet kleine manneke had, na een aan moedigend knikje van Arie, de benen genomen. De moeder liet 't voorlopig maar zo. Tijdens de natte omgang ontwaarde Arie droeve blikken in de ogen van de dappere, dienstdoende Sinterklaas. Zelden een jaargang met zo een verzo pen Goedheilig man gezien. "Zo dat hebben we weer voor een jaar gehad", stelde een der stamgasten vast, nadat de stoet voorbij getrokken was. "Kunnen we nu eindelijk weer gaan biljarten", informeerde hij op korzelige toon. "Waar heb jij gezeten. Wouter Jan?, vroeg de moeder op boosaardige toon aan haar zoontje. Zonder het ant woord af te wachten vervolgde ze: "Sinterklaas is allang voorbij." krie weet zeker dat het kleine baasje, ook op latere leeftijd, aan deze teleur stellende mededeling geen complexen zal overhouden. "Kan mij het schelen", sprak het opge luchte jongetje op berustende toon. "Hij bestaat toch niet." "Dat zullen we nog eens zien", beloof de de geschokte moeder. "Hij bestaat loch niet." Arie in het complot betrek kend besloot ze: "Wat zegt u ervan, meneer?" Arie /ei er niks van en bestelde iets bij de natte gemeente. "Heb ik het niet gezegd dat de regen dorstig maakt", stelde de kastelein bij liet afleveren van de consumptie tevre den vast. ARIE WANDELAAR De Sint Nicolaas-intocht in Soest is ditmaal - afgezien van het onverwacht slechte .weer - zonder problemen ver lopen. Of dat ook in de toekomst het geval zal zijn is uiterst twijfelachtig. Het voortbestaan van de intocht hangt toch weer aan een zijden draadje, nu de Federatie MKB - waarin alle win kelcentra samenwerken - nog eens heeft uitgesproken zich niet verant woordelijk te voelen voor de organisa tie van het traditionele evenement. De intocht van zaterdag j.I. was wellicht de laatste gelegenheid waarbij Soest de "gezamenlijke Sint" te zien heeft ge kregen. De negatieve opstelling van de winke liers is opnieuw een tegenslag voor de organisatoren - de Stichting Welzijns werk Soest (voorheen Jeugdzorg) en Kinderboerderij De Vrije Teugel - die hadden gehoopt dat de gezamenlijke middenstand net als vroeger de kosten van de intocht had willen dragen. Vorig jaar kwam het evenement al op de tocht te staan, maar de organisatoren hadden nu een goed plan, meenden zij, dat de winkeliers zou overtuigen. "We weten wel dat Soest te uitgestrekt is om de Sint langs alle winkelcentra te la ten rijden, maar daarom hadden we dit jaar juist gekozen voor alleen Soest- Zuid, Smitsveen, Overhees en Klaar- water. Volgend jaar zou de Sint dan op het station Soestdijk aankomen en van- daaraf een route door de Van Weede- straat en de Koninginnelaan kiezen. Op die manier komen alle winkelcentra eens in de twee jaar aan de beurt," aldus directeur Jaap van der Kooij van Wel zijnswerk. De Federatie MKB heeft in oktober al laten weten zich niet speciaal verant woordelijk te voelen voor de intocht, al thans niet méér dan andere Soester bur gers en instellingen, en er geen specifiek zakelijk belang bij te hebben. Óm hun "historische verantwoordelijkheid" niet te ontlopen hebben ze zich in 1987 en 1988 weliswaar nog garant gesteld voor de kosten, maar in 1989 de organi satoren al aangeraden een beroep op gemeentelijke subsidie (bijvoorbeeld de Kermispot) te doen. "Wij zijn slechts één van de potentiële subsidiegevers," aldus de winkeliers, die kennelijk nog wel bereid waren een min of meer pro portionele bijdrage te leveren. Volgens Jaap van der Kooij is er echter van die zijde geen financiële bijdrage binnen gekomen. "We hebben nog voorgesteld de zaak te koppelen door alle kinderen van bijvoorbeeld 4 tot 7 jaar bij het gemeentehuis een cadeautje namens de winkeliers te laten geven, maar dat idee is verder niet opgepikt." Geld over De intocht 1990 is niettemin financieel geen probleem, omdat de organisatoren kunnen terugvallen op de door Yves Rocher vorig jaar al toegezegde 5000 gulden. Yves Rocher-directeur Kant toonde zich een jaar geleden uiterst te leurgesteld over de lakse houding van winkeliers en gemeentebestuur; hij stel de zich garant voor het tekort van 1989 en beloofde voor dit jaar vijf mille. Van individuele winkeliers is een bedrag van 700 a 800 gulden aan giften ontvangen en een schriftelijk bedelactie onder Soester bedrijven en instellingen bracht ook ongeveer 1000 gulden op. "Daar voor hebben we 220 brieven geschre ven; positief reageerden er zegge en schrijve zeven: vier met een eenmalige gift, drie met een jaarlijkse toezegging," aldus een teleurgestelde Jaap van der Kooij. "Maar we hebben nu in elk geval wat geld over." Deze week gaat hij praten met de heer Kant, om hem verantwoording af te leg gen over de uitgaven. Zeker zal hij de Yves kocher-directeur polsen of deze eventueel bereid is ook in de toekomst als sponsor op te treden. "Als dat niet lukt, en wie zou hem dat kwalijk nemen want hij heeft meer dan wie ook zijn goede wil getoond, zullen we ten einde raad wel weer een beroep moeten doen op de gemeente. Maar als die dan niet over de brug komt leggen wij het bijltje erbij neer. Dan is het echt afgelopen met een gezamenlijk Sinterklaas-in tocht in Soest." Gemeentelijke zaak De heer Kant bevestigt desgevraagd dat zijn gebaar van vorig jaar volstrekt werd ingegeven door zijn ergernis over het feit dat zowel de gemeente als de winke liers het lieten afweten. "Ik ben van me ning dat Sinterklaas voor alle kindertjes van Soest komt, en dus is het een ge meentelijke zaak. Omdat dal niet lukte vond ik het m'n plicht tegenover de Soester gemeenschap om in te springen. Ik wilde er in elk geval mee bereiken dat de organisatoren tijd genoeg kregen om een oplossing te zoeken en met de ge meente en de winkeliers om de tafel te gaan zitten. Regel wat, heb ik gezegd. Ik weet niet of dat gelukt is, ik hoor het nog wel." Op de vraag of hij inderdaad bereid zou zijn de intocht ook in de toekomst te fi nancieren antwoordt de heer Kant met enige bedachtzaamheid: "In principe niet. Het was wat ons betreft eenmalig een helpende hand. Daar kunnen we niet eeuwig mee doorgaan, want het moet allemaal uit de pot waarvan ook de voetbalclub en de atletiekvereniging worden gesponsord. Die grijpen er dan naast. Bovendien zou je het anderen té makkelijk maken om buiten schot te blijven..." Hoe de zaak afloopt is op dit moment volstrekt onduidelijk. Of er volgend jaar en daarna weer een Sinterklaas-in tocht zal komen lijkt op z'n minst du bieus. Soester ouders doen er wellicht goed aan hun kroost alvast zachtjes voor te bereiden op de afwezigheid van de Kindervriend in Soest in 1991 en vol gende jaren. Niet alleen in Soest en wijde omge ving, maar in het hele land en zelfs daarbuiten geldt "Dessa", het beken de Indonesische restaurant in Soest - op de hoek van de Beukenlaan en de Dalweg - als een van de meest gere nommeerde Indonesische établisse menten. Bij "Dessa" kun je genieten van de onvervalste West-Javaanse keu ken. Het restaurant heeft zich dan ook terecht bij kenners en liefhebbers een onaantastbare reputatie verworven. Het succes van "Dessa" is voor een be langrijk deel terug te voeren op de au- thentiek-Indonesische wijze waarop de gerechten worden gemaakt. Eigenaar Frank de Leeuw heeft wat dat betreft het voordeel dat zijn moeder - zelf af komstig van West-Java - de scepter zwaait in de keuken. Ook zelf is hij meer en meer in de "schatkamer" van het res taurant te vinden om zich de geheimen daarvan eigen te maken. Zeven jaar geleden gestart heeft Frank de Leeuw "Dessa" een vooraanstaande plaats weten te geven. Het restaurant behoort tot de top-vijftig in zijn genre en wordt veelvuldig genoemd en ge roemd in vaktijdschriften en populaire bladen. In het jaarlijks verschijnende Indonesisch restaurantboek van Neder land werd er onlangs nog een lovend ar tikel aan gewijd. "Soms blijkt dat men sen beter de weg naar ons restaurant kunnen vinden dan naar het nieuwe ge meentehuis," zegt Frank de Leeuw la chend. Er zijn zelfs vaste gasten die spe ciaal uit het buitenland komen overvlie gen om even bij "Dessa" te komen ge nieten en na afloop van de maaltijd weer in het vliegtuig stappen. Vorig jaar zette Frank de Leeuw een be langrijke stap verder met de start van "Franky-catering", de "Indonesian Food Service" waarbij de speciale me nuutjes (er zijn tien variaties!) worden thuisbezorgd. Het is inmiddels zo'n suc ces geworden dat deze "tweede poot" van het restaurant niet meer is weg te denken. 'Derde poot' Het succes van het restaurant en de "tien menuutjes" is nu ook de basis voor de "derde poot", de complete verzor ging van party's en feestjes, grotere en kleinere, zowel voor bedrijven als parti culieren, onder de naam "Dessa Indo nesian Party Service" die sinds drie we ken officieel bestaat. "We hadden al heel veel klandizie van bijvoorbeeld bedrijven, die gebruik maakten van de menuutjes," aldus Frank de Leeuw. "En het kwam steeds Onze fotograaf is regelmatig op pad om in de Winkel kring-winkels een willekeurige klant op de gevoelige plaat te zetten. Wekelijks vindt U in deze foto-aktie rubriek de 'klant van de week'. Als U zichzelf herkent ga dan met de krant naar het kantoor van de Soester Courant aan de van Weedestraat. Hier ligt een fraai geschenk voor u klaar. DE WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT, HET WINKELEN WAARD. De prijs van deze week is een waardebon t.w.v. f 50,- en wordt aangeboden door SILVER STAR Video en CD, Dillenburglaan 12. De winnaar van vorige week was Mevr. Rijnders, Julianalaan 35, Soest. vaker voor dat we gevraagd werden complete maaltijden 'aan huis' te ver zorgen, niet alleen hier in de omgeving, maar langzamerhand door het hele land. Het is een beetje uit de hand gelo pen, zou je kunnen zeggen." In eerste instantie legde Dessa zich uit sluitend toe op de verzorging van het eten. Franks zuster, Jennifer Kartosen tono, die bij dergelijke gelegenheden als "Ieading lady" optreedt, weet evenals haar moeder en haar broer van wanten en heeft inmiddels een rijke ervaring als gastvrouw opgedaan. De party-service staat dan ook onder haar leiding. Tot de mogelijkheden behoren verschillende buffetten, luisterend naar exotische na men als "Sawa", "Kampong", "Kota" en "Dessa", waarop overigens allerlei variaties mogelijk.zijn voor wat betreft samenstelling en uitserveren. Het gaat bij deze bijzondere dienstver lening al lang niet meer om eten alleen. "Dessa" is in staat het gehele feest com pleet te verzorgen, van kleine hapjes bij het aperitief tot en met uitgebreide war me buffetten en voorzieningen op het gebied van dans en muziek, uiteraard met een Indonesisch tintje en eventueel zelfs een echt tropisch decor. Door de uitstekende relatie met een vooraan staande theaterbureau kan "Dessa" ook zorgen voor optredens van ver maarde artiesten. Bovendien heeft Frank de Leeuw in de loop der jaren prima kontakten gelegd in de televisie- en artiestenwereld, waaruit veel vaste gasten afkomstig zijn. Paradepaardje De Indonesische keuken - hetgeen, het moet nog maar eens gezegd, iets totaal anders is dan wat veel Nederlanders verstaan onder de Chinese of Chinees- Indische keuken - kent een nog altijd groeiend aantal liefhebbers. Wie een maal de geneugten ervan heeft leren kennen zal enthousiast raken over de wijze waarop daar bij "Dessa" uitvoe ring aan gegeven wordt, of het nu in het restaurant zelf is, of thuis met een van de menuutjes, of tijdens de kennismaking met een door "Dessa" verzorgd feest. Wie besluit zijn party door "Dessa" te laten verzorgen zal daar beslist geen spijl van krijgen. Ook hier kan men re- Foto: Herman van Dam Frank de Leeuwen zijn zusje Jennifer. kenen op de typisch Oosterse gastrono mie en gastvrijheid die zo kenmerkend zijn voor het restaurant in Soest, dat volgens Frank de Leeuw natuurlijk het "paradepaardje" van de onderneming blijft. De party-service van "Dessa" is voor nadere informatie, afspraken en op drachten dagelijks bereikbaar bij het restaurant aan de Beukenlaan 55,3762 AG Soest, tel. 24100, of via Jennifer Kartosentono, Leliepad 9, 2803 AN Laanstraat 41 a Baarn Tot ziens Hannie Sipkema Tel. 02154-2 47 39

Soester Courant | 1990 | | pagina 21