Sj/llie. Hair Syllie Hair introduceert Jeugd Paspoort Moeders en baby's verantwoord sportief Speeldoos Vrijwilligers Vakature Bank Nieuwe geschenkartikelen Unicef unfeef Smeeing/BDC opnieuw koploper Drie zwarte-banders bij Budo-Ryu Cuadro Flamenco PAGINA 38 WOENSDAG 2lTjÖvËMBFRTqörr SOESTER COURANT PAGINA 39 16950,- 1986 13950,- J MET .DENS J 26950 J 28500 11-1990 J 21750 Up to date kapsels met dertig procent korting voor jongeren Syllie Hair, de bekende kapsalon van Sylvia van Welzenis, gaat haar vijftien de bestaansjaar in. In die vijftien jaar heeft zij een grote kring vaste klanten om zich heen geschaard. Stil blijven staan is er echter niet bij. "Je moet aan de weg blijven timmeren. Klanten krijgen is geen kunst, klanten houden, daar g„at het om," meent Syl via. Zij houdt het nieuws op het gebied van haarmode scherp in de gaten en probeert iedereen daarvan te laten profiteren. Een voorbeeld daarvan is het Jeugd Paspoort: een manier voor jonge mensen om voordelig de haar mode op de voet te volgen. Het principe van het Jeugd Paspoort is heel eenvoudig: jongeren van 13 tot 20 jaar krijgen op iedere willekeurige be handeling dertig procent korting. De reden waarom Sylvia voor haar jongere publiek deze vorm van korting instelt, is dat zij vindt dat iedereen er goed uit moet kunnen zien. "Jonge mensen moeten vaak rondkomen van een beurs of een klein inkomen. Voor hen ligt een trendy kapsel nu binnen hun financiële bereik. En natuurlijk hoop ik dat wan neer ze ouder zijn en niet meer in aan merking komen voor het Jeugd Pas poort, ook Syllie Hair blijven bezoe ken. "Daarnaast kost het voor gezinnen han denvol geld om iedere keer weer met vader, moeder en de,lyndty;en naar de kapper te gaan. Op deze manier zijn zij een stuk voordeliger uit. Voor dertig procent minder krijgt men een honderd procent behandeling." Een regel die zij al jaren hanteert, is dat mensen die een coupe in haar salon laten knippen met een lok, ponnie of opgeknipte nekpar- tij, de eerste zes weken dat gratis kun nen laten bijknippen. Haarmodeshows Het .bedenken van speciale activiteiten ging Sylvia in het verleden al zeer goed af. Jaarlijks organiseert zij haarmode- shows, een traditie die zij vast van plan is voort te zetten. Het publiek kreeg zo de kans om een kijkje in de keuken van de kapper te nemen. Vijfjaar geleden, ter gelegenheid van het tienjarig jubi leum kon men een week lang terecht bij Syllie Hair voor de prijs van tien jaar daarvoor. Sylvia van Welzenis: "Het liep storm, een gekkenhuis. Die stunt sloeg heel erg goed aan." Prijzen van vijftien jaar geleden zijn in deze tijd na tuurlijk ondenkbaar. Maar met hel Jeugd Paspoort komt Silly Hair er dicht in de buurt. Om op de hoogte te blijven van de laat ste trends in haarmode, bezoekt Sylvia regelmatig beurzen in binnen- en bui tenland. Om ideeën op te doen en die weer toe te passen in haar eigen salon. "Ik ben een rage-gevoelig type," zegt Sylvia van Welzenis van zichzelf. "Wat ik zie, wil ik direct in huis hebben. Zoals enige tijd geleden met 'jetting', een spe ciale behandeling om kort haar meer volume te geven. Dat is een groot succes geworden, vooral bij mannen." Naast de normale kappersbehandelin gen heeft zij een aantal specialiteiten. Kapsels met lang haar bijvoorbeeld, is een vak. apart, dat zij in haar vingers heeft. Fn het verleden gaf zij daar-ook. cursussen in, nu heeft zij zich meer toe gelegd op bruids- en feestkapsels. Hoe wel zij specialiste is op het gebied van lang haar, kan zij ook met kort haar 'toveren'. Voor feestelijke (Kerst-)kap- sels met strikken, glitter en diadeems Wassen knippen föhnen 48,50 Wassen knippen watergolf 48,50 Wassen föhnen 34,50 Wassen watergolf 33,50 Verven 34,50 Kleurspoeling 29,50 Shampoospoeling 22,75 Dia color,3-2,00 Coupe colour 48,50 Coupe soleil 48,50 Balliage34,50 Permanent 121,25 Heren knippen 32,50 Baard-6,00 Kind knippen t/m 5 jaar10,75 Kind knippen 6 t/m 12 jaar 17,75 Crème behandeling 5,00 Zonnebank 10,00 Jeugdpaspoort 13 t/m 20 jaar 34,00 34,00 24,00 23,00 24,00 20,00 16,00 22,00 34,00 34,00 24,00 85,00 23,00 Kapsalon Zonnestudio S. A. M. VAN WELZENIS-DE COEDE Soesterbergsestraat 39a 3768 EB Soest - Tel. 02155-10706 Liefst op afspraak 10706 U kunt ook zo binnen lopen. 93 Stichting Welzijnswerk Soest Postbus 250-3760 AG De Praatpaal Soos verstandelijk gehandicapten Sinds 1982 organiseert de Stichting Welzijnswerk Soest iedere maandag avond een soos voor verstandelijk ge handicapten in de Praatpaal. Er worden verschillende activiteiten georgani seerd, zoals een bingo-avond, spel- avond of play-backshow. Ook zijn er creatieve activiteiten: koken, verven, kleien, knutselen enz. Wie niet wil mee doen, maar voor de gezelligheid komt, kan sjoelen, tafeltennissen of biljarten. Kortom: er zijn tal van mogelijkheden om leuk bezig te zijn. Deze avonden zijn bedoeld voordeel nemers vanaf 18 jaar, die o.a. op de so ciale werkplaats werken, de ZMLK- school bezoeken of bezocht hebben. Zowel thuiswonenden als bezoekers van GVT's zijn van harte welkom in buurthuis De Praatpaal, Smitsweg 311, tel. 19546. De kosten per deelnemer bedragen f 3,- incl. koffie/thee. Aan vang 19.30 uur. Alles-is-mogelijk-club voor meisjes Maandagmiddag in De Praatpaal: om 4 uur beginnen we en om half 6 stoppen we weer. Kosten: f 12,50 voor 6 weken. Creatieve-avond voor volwassenen Op dinsdagavond is er een creatieve- avond voor volwassenen van 19.30 tot 21.00 uurer worden allerlei handwerk technieken geleerd. Kosten: f 10,- t/m december, excl. materialen. Er is nog plaats voor enkele vrouwen. Kinder-instuif De kinder-instuif is er iedere woensdag middag van 2 tot half 4 voor kinderen van 4 t/m 9 jaar. Woensdag 21 novem ber: papiermaché en poppen verven. Dansavond Op dinsdagavond van 20.00 - 22.00 uur willen we weer met de dansavond voor volwassenen starten. Kosten: f 50,- voor 10 lessen, incl. twee kopjes koffie/thee. Wij zoeken nog mannen! Vrijwilligers Om zoveel mogelijk activiteiten te orga niseren zijn vrijwilligers nodig. Dat kunnen vaders of moeders zijn van clubkinderen, maar ook andere wijkbe woners (vanaf 18 jaar), die het bijv. leuk vinden een middagje met kinderen te werken. Inlichtingen en opgave: Buurt huis De Praatpaal, Smitsweg 311, tel. 19546. kan men bij Syllie Hair terecht. Met bruidjes bespreekt zij graag vooraf wel ke corsages en haaraccessoires er bij de bruidsjurk komen om het kapsel en de kleding een mooi geheel te laten vor men. Serieus Belangrijk vindt zij het vooral dat de klanten weten dat ze serieus genomen worden. "Klachten nemen wij dan ook altijd serieus. Vaak is het al een hele stap om ergens mee terug te komen, maar wij vinden het niet meer dan logisch om dat te bespreken. De klant wordt ge woon opnieuw behandeld," vertelt Syl via. Zij vindt het heel belangrijk dat de klanten vertrouwen in haar hebben. "Haar is andermans goed, daar ga je zorgvuldig mee om," vindt zij, "Mensen klagen wel eens dat er niet goed naar ze geluisterd wordt. Vaak is het probleem dat men niet weet wat men wil. Ik pro beer er dan in ieder geval achter te ko men wat die persoon niet wil, dan kom je vanzelf wel op het kapsel dat men wel graag wil. Ik zeg ook nooit dat iets niet kan. Er zijn veel meer mogelijkheden met welk haartype dan ook zijn dan men denkt." Sylvia is sinds een jaar weer bijna dage lijks in haar salon Syllie Hair aan de Soesterbergsestraat 39a te vinden. Zij heeft een periode wat minder gewerkt, om tijd te hebben voor haar drie kleine kinderen. "Het was leuk om te horen dat mensen me écht gemist hebben. Maar nu werk ik weer vier dagen in de week." Wie een bezoek wil brengen aan Syllie Hair kan een afspraak maken met Sylvia of een van de andere medewerk sters. Gewoon binnenlopen kan ook. Klanten die een afspraak hebben gaan voor, maar wanneer er lijd is, kan men direct op de kappersstoel plaatsnemen. Vakatures 14-106: Ned. Rode Kruis zoekt vrij willigsters voor het bezoeken van aan huis gebonden gehandicapten, zieken en bejaarden. 4-106: Jeugd en jongerencentrum te Baarn zoekt een medewerk(st)er voor het verzorgen van de publiciteit voor het scholierencafé. 7-124: Stichting voor jongerenwerk te Soesterberg vraagt één vrijwil- lig(st)er voor het begeleiden van een groep jongeren tijdens de wekelijkse emailleeravond. 7-125: Dezelfde stichting als 7-124 vraagt een aantal geïnteresseerden voor het bedenken, opzetten en later uitvoe ren van diverse activiteiten voor het jeugdwerk. 7-126: Dezelfde stichting als 7-124 vraagt twee enthousiaste mede- werk(st)ers voor het begeleiden van een groep jongeren tijdens de creativiteits- middag. 7-127: Dezelfde stichting als 7-124 vraagt verschillende vrijwillig(st)ers voor het organiseren en begeleiden van diverse vakantieactiviteiten. 16-105: Jeugd en jongerencentrum te Baarn vraagt één lot vier vrijwil- lig(st)ers voor het opzetten en helpen runnen van een scholierencafé (min. leeftijd 18 jaar). 8-147: centrum voor verstandelijk gehandicapten zoekt een spelleidster die op de woensdagavond éénmaal in de veertien dagen wil assisteren bij een "make-up club" voor elf van haar be woonsters (haar krullen, nagels lakken, opmaken, e.d.). 18-113: Lokale omroep zoekt twee bestuursleden, waarvan één te zijner tijd het voorzitterschap kan overnemen. 18-110: Sportclub voor geestelijk ge handicapten zoekt een voorzitter die belast zal worden met de coördinatie van alle bestuursactiviteiten, de be stuursvergaderingen voorzit, de exter ne contacten onderhoudt en beleids- voorbereidend werk verricht. Inlichtingen over genoemde vavatures of over vrijwilligerswerk in het alge meen, kan men verkrijgen bij deVrijwil- ligers Vakature Bank Soest aan de Smitsweg 311, tel. 12630, openingstij den: dinsdag t/m donderdag 9.00 - 12.00 uur en van 13.30 - 15.30 uur, of in Baarn, Oranjepark 1, tel. 02154- 81829, geopend dinsdag van 9.00 - 12.00 uur. Fietsendiefstallen Uit de stalling van de Montessorischool aan de Steenhoffstraat bleek vrijdag j.1. een fiets te zijn gestolen. Getuigen had den twee jongens het slot zien door knippen. Ze waren vervolgens met de fiets verdwenen. De directeur van de school stelde de politie op de hoogte. Ook vervoegde zich een moeder aan het bureau, die aangifte kwam doen van de diefstal van de mountain-bike van haar tienjarige'dÖchter-. De fiets was ge stolen op de'Steenhoffstraat. Verder deed een 16-jarigé.jongeman uit Soest aangifte van de diefstal van zijn fiets, die hij gestald had bij de sporthal Beukéntlal. Aan de Van Weedestraat tenslotte werd een snorfiets gestolen ten nadele van een 17-jarige Hilversumse. Wenskaarten, kalenders en agenda's voor goed doet Zoals ieder jaar zijn er van Unicef, het kinderfonds van de V.N., weer nieuwe agenda's, kalenders en andere ge schenkartikelen te krijgen. Deze arti kelen staan afgebeeld in de brochure, die op verschillende plaatsen gratis is af te halen, zoals bij het V.V.V., de ge meentelijke Infobalie en de Unicef- winkel aan de Lange Brinkweg 62. De Unicef, bureau-agenda bevat 52 prachtige reprodukties van kunstwer ken van onder meer Picasoso en veel ruimte voor notities. De prentbrief kaartkalender heeft als thema 'katten' en de wandkalender toont elke maanÜ een portret van een kind uit een ander deel van de wereld. Bijzonder is ook de adventskalender voor kleuters. Deze begint op 1 december en op tweede kerstdag zijn alle raampjes open. Unicef maakt zich niet alleen zorgen over kinderen in de wereld. Ook bomen en de aantasting van het milieu hebben de aandacht van de organisatie. Al en- 350 C In de agenda staari prachtige repro dukties. zoals bijvoorbeeld een kunst werk van Picasso. kele jaren worden puzzels en nu ook de agenda, vervaardigd uit kringlooppa pier. Ook hei correspondentiemate riaal en de gekleurde en mini-envelop pen zijn hiervan gemaakt, zonder af te doen aan de hoge kwaliteit. Voor be drijven is er een speciale wenskaarten collectie samengesteld. Een brochure hiervan is af te halen bij de Unicefwin- kel. De geschenkartikelen en wenskaarten zijn verkrijgbaar op de volgende adres sen. In Soestdijk bij mevrouw Weitzel, Van Straelenlaan 44, tel. 16182 en de firma s De Ster aan de Van Weedestraat en Wortmann aan de Burg. Grothe- straat. In Soest-midden kan men terecht in de Unicef-winkel, Lange Brinkweg 62, lel. 10466. In Soest-Zuid is de con tactpersoon de heer Blok aan de Erika- weg 4, tel. 1572. Vincent's Fitness Promotions introduceert Baby Boogie in Soest Wie bij Baby Boogie denkt aan klein kroost dat op de swingende maten van Michael Jackson door een aerobiczaal huppelt, slaat de plant volledig mis. Baby Boogie is een vorm van beweging voor moeders waarbij op het ritme van rustige muziek oefeningen worden ge daan, terwijl de baby lekker op de buik of heel dicht bij de moeder in de buurt op de grond ligt. Het klinkt als het ei van Columbus: moeder kan rustig met andere moeders samen aan haar con ditie en spieren werken en de kleine is haar daarbij niet tot last, maar diens aanwezigheid is juist zeer gewenst. Een - natuurlijk - uit Amerika overgewaai de rage die door Vincent's Fitness Pro motions in Soest wordt geintroduceert. Vincent, eigenaar van Vincent's Fitness Promotions aan de Van Weedestraat geeft het eerlijk toe: hij ging pas echt na denken over hel introduceren van Baby Boogie, toen zijn vrouw Martine in ver wachting was van zijn inmiddels vijf we ken oude zoon Quinten. "Tussen de be valling en soms een tijdje postnatale zwangerschapsgym en het moment dat een vrouw weer iets aan sport kan gaan doen, ligt vaak een hele tijd. De moeder is vaak druk met haar kindje bezig en pas na een jaar denken de meeste vrou wen - en dan nog maar één op de tien - eraan om weer iels te gaan doen. Met Baby Boogie kun je die periode prima overbruggen. Het is niet alleen goed om op een heel rustig tempo weer aan je li chaam te gaan werken, maar ook de ba by komt in een andere ruimte, heeft continue contact met de moeder en ziet andere baby's. Daarnaast is het vaak een probleem dat moeders met een jon ge baby eigenlijk aan huis gebonden zijn, terwijl ze toch graag in hun ritme willen komen. Soms vinden ze het eng om een paar weken oude baby achter te laten bij een familielid of oppas. Dat probleem is met Baby Boogie dus uit de wereld. De baby moet zelfs mee en is in vertrouwde handen," aldus Vincent. Contact Het is dus niet de baby, maar de moeder die beweegt. Moeder en kind houden steeds ofwel oogcontact, ofwel lijfelijk contact. "Het is echt prachtig om te zien, al die baby's die rustig op de buik van hun moeder liggen, terwijl zij buik spieroefeningen doet," vertelt Vincent, die zelf zeer enthousiast is over deze nieuwe fitnessvorm. Hij doet met zijn zoontje wat oefeningen voor, De baby ligt rustig op zijn buik terwijl hij buik spieroefeningen doet. Vervolgens legt hij hem op de grond en houdt oogcon tact wanneer hij op zijn knieën een beenspieroefening uitvoert. Hij houdt daarbij de handjes van Quinten vast. Het ziet er allemaal heel gemoedelijk uit. Het programma is samengesteld in sa menwerking met de fysiotherapeut Eric Veldmeijer. "Hij weet precies wat een In een wedstrijd waarbij de defensie bij beide ploegen op de eerste plaats stond, bleek de aanvalsniachine van BDC toch nog in staal genoeg treffers Ie produceren om de overwinning vei lig te stellen tegen 'angstgegner' De Griffioen uit VVolvega. Na vorig seizoen beide confrontaties met De Griffioen tc hebben verloren, was de selectie van BDC er op gebrand ditmaal aan de goede kant van de score te blijven. De beide coaches hadden het accent zwaar op de defensie gelegd, zo dat scoren voor beide teams uiterst moeilijk was. Dit bleek wel uit het feil dal pas na acht minuten spelen de ope ningstreffer werd gemaakt door Cleem Diemers. De Griffioen had hier een passend antwoord op en wist de stand meteen gelijk te trekken. Het talrijk op gekomen publiek kreeg vervolgens kansen genoeg te zien, maar de keepers van beide teams waren in uitstekende vorm, zodat de doelpunten slechts mondjesmaat vielen. Na 21 minuten was Smeeing/BDC uitgelopen naar een 5-1-voorsprong. Door tweemaal een twee minutenstraf aan BDC zijde, waardoor er slechts vier veldspelers overbleven voor de thuisploeg, konden de' noorderlingen eindelijk hun tweede treffer produceren. Ruststand 5-2. In de tweede dertig minuten leek de BDC trein eindelijk op gang te komen. Binnen drie minuten wisten de Soeste- naren driemaal te scoren en tot de vijf tiende minuut bleef de dekking, onder leiding van de uitstekend keepende Mare Vermaak, zo goed als gesloten en wist de aanval het net regelmatig te la ten bollen, waardoor het 12-4 werd voor de thuisploeg. De wedstrijd zal in de knip en trainer/coach Hein van der Heijden wisselde de basis in, waarbij Frits Bosken en Guus Tourné een op vallende rol gingen spelen. Beide spe lers namen moeiteloos de honneurs waar en wisten met enkele spectaculaire treffers BDC naar een 18-10-overwin- ning te leiden. Door het verlies van Aalsmeer en Olympia Hengelo is BDC ofinieuw alleen aan de kop van de rang lijst komen te staan, maar tussen deze koppositie en een degradatieplaats zit ten slechts zes punten. Westervogels - BDC-dames: 7-18 Na een snelle openingsfase stond Smeeing/BDC na vier minuten met 3-0 voor. Hierna liet BDC het even afwe ten, kansen werden niet benut, en Wes tervogels wist de aansluiting met BDC te behouden. Ruststand 3-7. Na de rust nam BDC het heft weer in handen. Door snelle tegenaanvallen en breaks wist BDC steeds verderop Wes- lervogels uit te lopen en dit vol te hou den tot het einde van de wedstrijd. De dames van BDC zijn weer op de goede weg om hun zelfvertrouwen terug te krijgen. Eindstand 7-18. Overige uitslagen: Welpen - HMS/Achilles 13-2 Meisjes Asp.B - HMS/Achilles 18-3 Fidelitas - Meisjes Asp.A 15-4 Jongens Asp. B - Baarn 10-9 Celeritas - Jongens Asp. A 5-10 DWSM - Dames Jun. 12-14 Heren Sen. 3 - Nederhorst 23-12 Amersfoort - Heren Sen.2 21-22 HHC - Dames Sen.3 3-6 Dames Sen.2 - AAV 9-13 Vincent en Quinten doen samen een buikspieroefening uit het Baby Boogie- programma voor. bepaalde beweging doet. Behalve dat hij fysiotherapeut is, studeert hij span- ningsfysiologie. Juist in omstandighe den die anders zijn dan anders, zoals na een bevalling, weet hij wat een lichaam wel en niet aan kan. Het spreekt natuur lijk voor zich dat een vrouw vlak na de bevalling niet meteen kan gaan sprin gen of joggen. De oefeningen zijn afge stemd op wat een vrouw wel en niet kan na de bevalling. Het is een hele verant woorde manier van trainen," aldus Vin cent. De oefeningen zijn gedeeltelijk af geleid van callenetics, dus kleine bewe gingen worden vaak herhaald. Daar naast zijn er speciaal ontwikkelde oefe ningen voor de bekkenbodem aan toe gevoegd. Vaders Acht weken na de bevalling kunnen vrouwen met Baby Boogie beginnen. Dat heeft niets te maken met de leeftijd van de baby, maar alles met de tijd die de gemiddelde vrouw nodig heeft om enigzins van de zware ingreep die een zwangerschap en een bevalling is, te herstellen. Daarnaast zijn ook vaders van harte welkom, die kunnen natuur lijk meedoen. "Hoelang moeder en kind kunnen deelnemen, weet ik eigen lijk niet. Dat merken we vanzelf. Mis schien dat we op een gegeven moment de groep moeten gaan splitsten. Bij voorbeeld tot zes maanden in dc eerste groep, oudere baby's in een andere groep en met peuters die net kunnen slaan en met hulp wat stapjes kunnen doen, kun je weer hele andere oefenin gen doen. Daar zijn we nog over aan het nadenken," aldus de Soester sport schoolhouder. Op 27 november gaat de eerste cursus Baby Boogie van start in Soest en zelfs de eerste in heel Nederland. Sinds Vin cent zijn nieuwe cursus in de publiciteit heeft gebracht, heeft hij veel reacties ge kregen. In eerste instantie geeft hij twee keer per week les. "Maar men kan ook beginnen met één keer per week. Het is altijd beter om iels te doen, dan hele maal niets," vindt Vincent. Hij denkt, gezien de grote belangstelling die er voor is, al snel het aantal uren uit te moeten breiden. Vanaf volgend jaar voorjaar zal een medewerkster van de sportstudio aan de Van Weedestraat een deel van de lessen voor haar reke ning nemen. De reden waarom zij dat niet eerder doel, kan bijna niet toepas selijker. Vincent: "Zij is momenteel in verwachting. Tegen die tijd zal zij samen met haar baby een deel van de cursus Baby Boogie overnemen." Afgelopen zaterdag zijn in Cothen de Dangraad-examens voor judo afgeno men door de examencommissie van de judo-bond. Budo-Ryu-Soest had drie kandidaten opgeleid voor dit pittige ex amen, waarvan ieder jaar maar een ge deelte het examen haalt omdat de exa meneisen vrij hoog liggen en er vrij veel techniek gevraagd wordt waaraan de judoka's moeten voldoen. De Soester judoka's Remco van de Brink, Michiel Loeber en Jeroen Leive, die al tien jaar de judosport beoefenen, hadden een uitstekende voorbereiding achter de rug door vijf keer in de week op de sportschool te trainen voorde fel begeerde -zwarte band. Het resultaat bleef niet uil: na afloop van een zeer goed verlopen examen mocht de bruine band worden afgedaan en mochten de judoka's met gepaste trots de zwarte hand omknopen. Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 De nieuwe generatie Flamenco-kunstenaars meldt zich Het werd dé sensatie, de relevatie, van de laatste tijd. Op een druilerige okto berdag gebeurde het. In een theater er gens in Amsterdam (de Kleine Kome die). Een dolenthousiast publiek on derging het eenmalige optreden van Cuadro Flamenco. Een ter elfder ure ingelaste extra voorstelling was ook bij na vol. De nieuwe generatie Flamenco kunstenaars is opgestaan. Cuadro Flamenco bestaat uit Ricardo Mendeville, Cora Weggeman en Eric Vaarzon Morel. Drie jonge Flameco- kunstenaars die internationaal hun spo ren hebben verdiend. Zij spelen samen met grote Spaanse Flamenco-namen in een theaterprogramma, waarin alle fa cetten van de Flamenco op overtuigen de wijze aan bod komen. Gitarist Ricardo Mendeville heeft in verscheidene muziekensembles ge speeld; hij is de rechterhand van Fla menco-grootmeester Paco Pena, tevens coördinator van de Flamenco-oplei ding, aan het Rotterdams Conservato rium. Gitarist Erik Vaarzon Morel is langzamerhand uitgegroeid tot de beste Nederlandse Flamenco-gitarist; met de internationale productie "Flamenco en route" bereist hij de gehele wereld. Ook danseres Cora Weggeman toert met dit gezelschap. Na haar balletopleiding koos zij voor de Flamencodans; tegen woordig geeft zij, voor zover haar ande re werk dat toelaat, veelvuldig dansles sen. Als speciale gasten voor de tournee in november/december '90 zijn aange- trokken: Antonio Alonso, de eerste danser van het Ballet National de Espa- nia en voor zang: El Chaparro en Curro Diaz. El Chaparro is een zanger met hoog aanzien in Spanje; hij was o.a. so lo-zanger bij Paco Pena's gezelschap. Curro Diaz is het jonge Spaanse zangta lent dat al vele prijzen won op verschil lende concoursen. Speeldoos Theater agenda Woensdag 21 nov., aanvang 14.00 uur: "De Grote Meneer Kaktus Show" Kindervoorstelling. Kaarten f 10,-. Donderdag 22nov., aanvang 20.15 uur: "Cuardo Flamenco" Spaans dansprogramma. Kaarten f 20,-; Pas 65/CJP f 18,-. Zaterdag 24 nov., aanvang 20.15 uur: Cabaret Herman Berkien Kaarten f 20,-; Pas 65/CJP f 19,-. Donderdag 29nov., aanvang 20.15 uur: "De dood van Iwan Iljistj" Solotoneel door Henk van Ulsen. Kaarten f 15,-; Pas 65/CJP f 15,-. Vrijdag 30 nov., aanvang 20.15 uur: "Mevrouw Bijl" Soloprogramma van Martine Bijl. Kaarten f 30,-; Pas 65/CJP f 28,50. Wie aan sport doet leest de Soester Courant

Soester Courant | 1990 | | pagina 39