:int. f s INGEN "m f a Dames Stam/Sovoco winnen zinderend duel 'Vriendschap' huldigt generaal-kampioenen tst a Eemland SIN SOEST V BAARN amekrant SPORT SPORT Stam/Sovoco jeugd IBAS/AGAVS gehandicapt tot winst VOLLEYBAL Nefkens/Eemvogels start competitie met gelijkspel: 5-5 KORFBAL ^Strater Makelaardij o.g HOCKEY M.H.C. Soest Hulde voor en van Quick Motion Shot 1 op gedeelde derde plaats TAFELTENNIS Regen en wind drukken prestaties SCHAATSEN Heren Red Stars niet tot winst BASKETBAL BADMINTON Selby verspeelt winstpunt Gelijkwaardigheid troef bij scrabble Badso Soesterberg DUIVENSPORT P.V. Soest stelt duiven ten toon Zaalprogramma SCHAKEN Schaakprobleem 5 K itPP pipp i ft <É>i i i JL yin A Jpf A AÉf ÜI A PAGINA 42 en zit- in de proefrit dui- succesnummer is. g katalysator met euwe Accent aan 1. nog maar je uit te ?n dat de nieuwe ner. COSTEN EN METAALLAK. ZOCHT Eemland 13.750,- 9.900,- 5.750,- 12.500,- 15.500,- Eemland 83 7.750,- '88 19.500,- 24.750,- 3* 89 22.500,- 87 18.250,- 27.750,- '86 16.500,- 14.500,- )f s22.500,- - 000 km, 11-'8822.750,- •'88 20.750,- 14.500,- Eemland 40.000 km, 2-'89 28.750,- 25.500,- '-89 59.750,- 12.750,- 44.500 - km 04-'87.20.750,- 10- 89 29.750,- 88 22.500,- emland PG 47.750,- 41.500,- °3"90 46.500,- 47.500,- 48.500,- V14.750.- 1 km, 04-'89 59.500,- km, 01-'90 63.500,- emland 19.750,- 30 14.750,- 13.250,- 03-89 82.500,- !"'87 12.750,- '-'89 17.950,- 5k Dalweg) 643* 12154-15555 WOENSDAG 21 NOVEMBER 1990 SOESTER COURANT PAGINA 43 Pc toeschouwers hebben zaterdag in sporthal De Bunt bij tle volleybalwed strijd tassen de dames van Sovoco en Salora uit Drachten, alles gekregen „al volleybal zo spectaculair maakt. In een wedstrijd van meer dan twee uur was de spanning voortdurend voel baar: spectaculaire ralleys en schitte rende reddingen werden afgewisseld met onnodige fouten en tot het aller laatste moment stond niet vast wie de- re slijtageslag zou gaan winnen. Dat hel uileindelijk de Soester dames wa ren die met 3-2 aan het langste eind trokken was terecht, gezien de fantas tische instelling van het team van trai ner Henk Bosschaart. Dat het een zware middag zou worden stond vast. Salora/ Drachten mag gere kend worden tot de sterkere teams uil de afdeling en de dames uit Drachten willen zo snel mogelijk het verloren ge- gane terrein (de ploeg degradeerde het afgelopen seizoen uit de Eredivisie) herwinnen. Sovoco begon de eerste set voortvarend en nam met geconcentreerd spel een fi-2-voorsprong. Drachten kwam ech ter terug en nam zelfs met 6-7 een voor sprong. Hierna waren het toch de Soes ter dames die het initiatief namen en de eerste set binnenhaalden: 15-9. Zeker van Sovoco-zijde was de tweede set de slechtste van de wedstrijd. Er werden veel fouten gemaakt en de ser- Het was zaterdag een goede dag voor de jeugdteams van Stam/Sovoco. Van de vijftien wedstrijden werden er elf in een overwinning omgezet. [Meisjes Al blijven door een 2-1-overwinning op Spirit Al goed meedraaien in de top. Winst was er ook voor meisjes A2 met een 2-1-overwinning op Leos Al. Bij de overige uitslagen valt in positieve zin het resultaat op van de meisjes C3. Voor dit jonge team kon een overwinning van 2-1 op Leos C4 worden genoteerd. Uitslagen: [Meisjes: Sovoco A1 - Spirit Al 2-1 Sovoco A2 - Leos Al 2-1 Sovoco BI - Switch BI 3-0 Sovoco B1 - Sovoco B2 3-0 Sovoco Cl - Sovoco C3 2-1 Sovoco Cl - Surf Cl 2-1 Sovoco C2 - Leos C4 3-0 Sovoco C2 - Surf C2 3-0 Sovoco C3 - Leos C4 2-1 Jongens: Sovoco BI - Spirit BI 1-2 Sovoco Cl - Spirit Cl 2-1 Sovoco C2 - Mintonet C2 0-3 IMini's meisjes 4: Sovoco 1 - Spirit 1 2-0 Sovoco 1 - Sovoco 2 1-1 Sovoco 2 - Unicornus 1 2-0 vering normaal een van de sterkste wa pens hep van geen kant. De dames uit Friesland liepen dan ook simpel naar een 6-15 setwinst. Hierna begon eigenlijk het meest spec taculaire gedeelte van de wedstrijd, waarbij de kansen voortdurend keer den. In de derde set was het eerst Drachten dat een voorsprong nam en op de overwinning leek af te stevenen. Het werd 3-7 en 4-9, waarna de Sovo co-dames langzaam maar zeker dich terbij kwamen. De spanning was voel baar en de inzet van beide teams opti maal. In deze fase van de wedstrijd was de verdediging van Sovoco uitstekend op dreef en de stand werd 10-12. Op dat moment moest de wedstrijd even wor den stilgelegd, aangezien Astrid de Vries door haar enkel ging en moest uit vallen. De Sovoco-dames lieten zich hierdoor echter niet ontmoedigen en onder grote spanning wonnen zij alsnog de derde set met 15-13. De vierde set gaf veel spanning en de ploegen gingen lange tijd gelijk op, zelfs tot 10-10. Hierna waren het de Friese dames die met 10-15 de setwinst pak ten. De nu noodzakelijk geworden vijf de set, die volgens het ralleypoint-sys- teem gespeeld moest worden, zal door de toeschouwers niet snel worden ver geten. Aanvankelijk was het de ploeg uit Drachten die met 1-6 en 4-9 op de winst leek af te stevenen. De Soester dames knokten voor iedere bal en kwamen langzaam maar zeker dichterbij. Het publiek stond letterlijk op de banken toen de ploegen bij 11-11 op gelijke hoogte kwamen. De score ging om en om, waarbij het leek alsof de rallys steeds langer werden, aangezien beide ploegen voor iedere bal bleven vechten en soms de meest onmogelijke ballen nog over het net gingen. Het werd 14-14 en 15-15, niemand wilde opgeven. Bij 15-16 kwamen de Friese dames op match-point, maar opnieuw maakte Sovoco gelijk: 16-16. De laatste bal moest de beslissing bren gen, want wie het eerste 17 punten heeft is winnaar. Hoogspanning in de Bunt en een explosie van vreugde toen via het Friese blok de bal buiten de lijnen ver dween en Stam/Sovoco een zwaar be vochten 17-16-overwinning binnens leepte. Al met al een fantastische partij volleybal, waarbij beide teams een com pliment verdienen voor de geweldige inzet die zij deze middag toonden. Dames Sovoco 2 - VoCASA Nijmegen: 3-1 Hel tweede damesteam van Sovoco wist in een boeiende wedstrijd de winst naar zich toe te trekken. Ook hier was sprake van veel spanning en bij vlagen prima volleybal. De eerste set leek op een drama voor de Soester dames uit te lopen, want met goed spel namen de liet eerste herenteam van 1BAS/ AGAVS hoekte een nipte overwinning van 3-2 op het Amersfoortse Vollkei 2. Ad van Brummelen speelde een be langrijke rol in deze wedstrijd. In de vierde set liep hij als enige spelverdeler een enkelblessure op. Door in de vijf de set, ondanks de blessure, het spel verdelerschap weer op te pakken werd een kleine winst geboekt. De heren van IBAS/AGAVS speelden in sporthal Midland in Amersfoort te gen het op de vierde plaats staande Vollkei 2. Door het ontbreken van vaste spelverdeler Frits Muller en een nachte lijke reis van middenaanvaller Frank Bredius startte hel team van coach Ja- ques Koole in een wat aangepaste op stelling!) Ad van Brummelen speelde in deze opstelling de spelverdelersrol. Na in de beginperiode van de eerste set op elkaar te zijn ingespeeld werd Voll kei onder druk gezet. Dit resulteerde in een minimale setwinst 13-15). Ook de tweede set waren de teams aan elkaar gewaagd. Middenaanvaller Emile Voest speeld eene voortreffelijke wed strijd op de plaats van Frank Bredius. De tweede set eindigde met 12-15. Vollkei 2 wist echter van geen overgave en kwam in de derde set sterk terug. Met veel aanvallend geweld wist Voll kei deze set, met minimaal verschil. naar zich toe te trekken 16-14). In de vierde set liep spelverdeler Ad van Brummelen een enkelblessure op waar door het spelsysteem omgezet moest worden. Pieter Verstoep en Emile Voest namen de taken over van Ad van Brummelen. Ondanks hevig verzet van IBAS/AGAVS wist Vollkei gebruik te maken van de omzettingen en won de set met 15-13. Na twee uur spelen startte de vijfde "tie break-set". Ad van Brummelen nam hel spelverdelerschap, ondanks de bles sure, weer op zich. Met de uitblinkers Koen Werkhoven en "good old" Ron Gocthals in de hoofdrollen won IBAS/ AGAVS de set met 8-15 en de wedstrijd met 2-3. Dames l speelde eveneens in Amers foort tegen Vollkei 6. Het AGAVS team was hier duidelijk de betere ploeg. Met de cijfers 8-15,10-15 en 6-15 werd bin nen een uur een 0-3 winst geboekt. Trainer Marcel van de Wolde loonde zich na afloop een tevreden mens, on danks zijn opmerking "en toch maken ze nog teveel onnodige fouten". Het in de eerste klasse van het district uitkomende tweede hcrenleam speelde gelijk. Met deze uitslag bevindt het team zich in de sub-top van de ranglijst. Eemvogels begon de zaalcompetitie in Beukendal tegen het eerste team van Ter Leede flitsend. Jeugdspeelster Ilo- na v.d. Hoed nam de eerste bal uit en vlak daarna verraste Linda Bello haar tegenstander met een afstandsschot: 1- 0. Dat beloofde wat voor de rest van de wedstrijd. Helaas voor de Eemvogels bleek Ter Leede goed te schieten, ter wijl de Soester ploeg voor de rust de korf niet meer wist te vinden. De rust stand was dan ook 1-2. Coach Hennie Ditmeyer praatte wat zaken met z'n spelers en speelsters door, wat na rust resulteerde in twee Soester doelpun- ten.(3-2) Wim Oldewarris scoorde door middel van een doorloopbal en Marco Kuil kreeg de bal in de korf door slim van z'n tegenstander weg te draai en en te schieten. Ter Leede liet dit niet op zich zitten en nam de voorsprong weer over: 3-4. Eemvogels knokte voor wat het waard was en Fons Verduin scoorde van af stand. De stand was weer gelijk (4-4) en er waren nog slechts een paar minuten te spelen. Het publiek zat met het zweet in handen op de tribune en toen Ter Leede 4-5 scoordedacht iedereen dat verlies haast onvermijdelijk was. Linda Bello echter behoedde Eemvo gels voor een nederlaag. Ze schoot weer van afstand raak. De 5-5 die toen op het scorebord verscheen, was ook de eind stand. De wedstrijd van Eemvogels 2 tegen Mia 3 was al even spannend. Eemvo gels begon slecht. Na een 1-2 ruststand (doelpunt van Claudia Touwslager) liep Mia uit tot 1-6. Een doelpunt 2-6 van alweer Claudia Touwslager zorgde voor do ommekeer. Eemvogels begon achter elkaar te scoren en gaf Mia geen kans iets terug te doen. Na doelpunten van Robert-Jan Smits, Anima v. Bem- mel, Almar Lijfering, Claudia Touwsla ger en Reyk Muller stond Eemvo gels zelfs voor: 7-6! Het publiek stond op de banken. Zou Eemvogels toch nog de twee punten pakken? In de allerlaatste seconden wist Mia dit te voorkomen. Het zorgde voor een eindstand van 7-7. Eemvogels 3 speelde thuis goed tegen Arena 4. Vooral Manon Nieuwenhuis was goed op dreef; ze scoorde 3 maal. Verder scoorden Ad v.d. Hoed en Hen- riëtte Wisse. Arena vond de korf slechts 3 maal, zodat Eemvogels met 5-3 won en de eerste winstpunten van deze com petitie binnenhaalde. Eemvogels 4 speelde in Opheusden te gen Kesteren 6. Het was een rommelige wedstrijd, waarin Eemvogels de sterk ste bleek. Anneke Boom scoorde drie keer: verder scoorden Alex Pattiha- huan, Frans Bello, Netty Friebel en Ria Wijnen. Het werd 4-6. Zaterdag 24 november (12.00 uur in Beukendal) zal Eemvogels 1 alles ge ven om twee punten te halen tegen Hebbes l. Nijmeegse dames een 11-3-voor- sprong. De Soester ploeg vocht zich echter knap terug, kwam zelfs bij 13-13 langszij, maar bleek niet meer in staat de laatste punten te pakken: 13-15. In de tweede set leek de winst opnieuw naar de Nijmeegse ploeg te gaan, maar een inhaalrace bracht de ploegen op ge lijke hoogte: 14-14. Nu was het echter wél de Soester ploeg die het initiatief nam en met 16-14 de setwinst pakte. De ploeg uit Nijmegen leek aangesla gen en geconcentreerd spelend, met vooral in deze set een goede serve, na men de Sovoco-dames het initiatief en werd de ploeg van VoCASA wegge speeld. De setwinst met 15-4 liet aan duidelijkheid niets te wensen over. In de vierde set herstelden de Nijmeegse da mes zich, maar de Sovoco-dames maakten de wedstrijd bekwaam af: 15- 11. Door dit resultaat blijft de ploeg meedoen in de top van de derde divisie. Heren Vollkei - Sovoco 1: 3-0 Ondanks de 3-0-nederlaag die de Soester heren in Amersfoort leden kan de ploeg van trainer Jan Visser terugzien op een uitstekende wedstrijd, die met name in de eerste twee sets een zeer hoog niveau haalde. De heren van Vollkei beschikken over een zeer goed team, maar toch had de ploeg veel moeite om zich de zeer gemotiveerde Soesters van het lijf te houden. In de eerste set deden de ploegen niet voor elkaar onder. Het was uiteindelijk Vollkei dat met twee goede opslagen de set wist te winnen: 15-13. De tweede set was nog beter dan de eerste met aan beide kanten prima staaltjes volleybal. Het scoreverloop was spannend. Ook nu was het de Amersfoortse ploeg die over de langste adem beschikte en met een 16-14-setwinst een 2-0 voorsprong nam. Het was duidelijk dat de Soester ploeg alles gegeven had en niet meer over de teleurstelling heen kon komen. De derde set was dan ook een formaliteit, want zonder tegenstand van formaat won Vollkei afgetekend met 15-2. Ondanks deze nederlaag kunnen de heren, met uitzondering van die laatste set, terugzien op een prima wedstrijd, waarschijnlijk zelfs de beste die ze tot nu toe hebben gespeeld. De stijgende lijn, die al een aantal weken zichtbaar is,, wordt steeds duidelijker doorgetrokken en dat geeft veel vertrouwen voor de toekomst. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Licht- en Krachtinstallaties Telefoon (02155) -1 30 14 epy' a. M Soesterbergsetraat79, Soest 02155-16151 Uitslagen zaterdag 17 november: longens: Kampong Al - Soest Al 4-0 Voordaan BI - Soest BI 2-1 Laren B4 - Soest B2 5-0 Soest Cl - Gooische C2 1-1 Soest C2 - Bunschoten Cl 0-5 Amersfoort D1 - Soest D1 0-2 Be Fair D2 - Soest D2 6-0 Meisjes: Leerdam Al- Soest A3 7-1 Soest B2 - Spitsbergen BI 0-10 Soest CI - Hilversum C2 4-0 Soest C2 - Laren C2 2-1 Soest D2 - Kampong D2 2-5 Uitslagen zondag 18 november: Heren: Soest 1 - Nieuwegein 7-0 Victoria 4 - Soest 2 2-2 Soest 3 - Amersfoort 7 5-2 Houten 3 - Soest 4 3-4 Laren 11 - Soest 5 4-0 Soest A - Spitsbergen A 2-2 Soest B - Maarn A 0-4 Phoenix A - Soest C 3-0 Dames: Myra - Soest 1 2-2 Kameleon 2 - Soest 2 0-2 Soest 4 - Leerdam 2 1-1 De Soester danssportvereniging Quick Motion is eind oktober in Den Bosch voor de tiende keer Nederlands kam pioen Formation dansen geworden. Het gemeentebestuur wil daarom de dansgroep huldigen. Dat gebeurt mor gen (donderdag 22 november) 's mid dags om 16.00 uur, in de hal van het ge meentehuis. Vanzelfsprekend zal Quick Motion een aantal dansen voor hef voetlicht bren gen. Belangstellende ingezetenen zijn van harte welkom om de huldiging en het optreden bij te wonen. Winst in de uitwedstrijd tegen Blaeu- we Werelt 2 uit Apeldoorn heeft het eerste seniorenteam van ttv Shot op een gedeelde derde plaats gebracht en daarmee uit de degradatiezorgen ge holpen. Shot 2 verloor met 2-8 van koploper SKF 1 uit Veenendaal en heeft, met nog een wedstrijd te spelen, slechts geringe kansen op handhaving. Het derde seniorenteam boekte uit eindelijk weer een aanspreekbaar re sultaat door met 7-3 van Hui/en 2 te winnen. Een verzwakt eerste jeugd- team wist het tegenstander Treffers 1 uit Bovenkarspel flink lastig te maken, maar moest de winst uiteindelijk toch met 4-6 aan de Noordhollanders la ten. Senioren Blaeuwe Werelt 1 - Shot 1:3-7 Met nog een wedstrijd te gaan lijkt het eerste seniorenteam van Shot verze kerd van handhaving in de tweede divi- •.ie. Door de 7-3 winst op de Blaeuwe Werelt 1 staat het team nu op een ge deelde derde plaats. De opmars van Shot 1 wordt overigens gekenmerkt dooreen forse portie geluk. Zowel deze als vorige week trad de tegenstander aan met een invaller. Vorige week, te gen DOV, omdat de kopman door me despelers uit het team was gezet; deze week omdat Blaeuwe Werelt-speler lacco Polman een schorsing uitzit die hij notabene in de wedstrijd tegen Shot heeft opgelopen. Tegen een verzwakt Blaeuwe Werelt 2 had het keurkorps van Shot weinig moeite. Hans de Blan ken, Arjen Hoogeveen en Berend Jon ker wonnen ieder twee partijen en ook het dubbel werd een prooi voor de Soesters. Het geluk deed ook van zich ■>preken in de laatste wedstrijd van Jon ker. Bij een stand van 18-21, 13-16 (in het voordeel van Jonker) kreeg de te genstander een waarschuwing wegens onsportief gedrag. Toen de arbiter daarop door de Blaeuwe Werelt-speler werd uitgemaakt voor rotte vis, staakte hij de wedstrijd en kende de overwin ning toe aan Jonker. Shot 2 - SKF 1:2-8 Geen enkel team in de poule van Shot 2 heeft meer dan drie punten gescoord te gen kampioen SKF uit Veenendaal; meestal werd zelfs met 10-0 verloren. In dat licht bezien zijn de twee tegen- punten van Shot niet slecht. Shot was produktiever dan de concurrentie. SKF irad echter aan met een invaller (ook til"), eveneens een 2de divisie-speler, maar zeker niet van het kaliber van het reguliere SKF-trio. Shot 2 kreeg kans op drie eenvoudige punten. Slechts iwee daarvan werden daadwerkelijk gescoord.René Daselaar had geen moeite met de invaller en ook Sander de Riemer trok, weliswaar in de 3de,game, de winst overtuigend (21-10) naar zich toe. Aksel van Elteren ondervond hoe moeilijk het is om te winnen van een in valler die net iets zwakker is. Van Elte- icn kon de druk niet van ziqh af zetten, speelde verkrampt, reageerde geagi- eerd op elke misser en haalde geen mo ment zijn normale niveau. Huizen 2 - Shot 3:3-7 Het derde seniorenteam revancheerde zich voor de smadelijke nederlaag vori ge week tegen Huizen 3 door van Hui zen 2 met 7-3 te winnen. Een belang- i ijke winsipartij voor Shot 3, dat door de slechte resultaten van de vooraf gaande weken in degradatiegevaar is gekomen. Hans Deijs, Marcel Jansen .mi Arjan Schuiling wonnen ieder twee maal. Winst in het dubbel zorgde voor liet 7de Shotpunt. Overige uitslagen Shot 4 - Pokerface 3 8-2 Bijmaat 2 - Shot 5 4-6 Bunshot 1 - Shot 6 7-3 Shot 7 - Quick 11 8-2 Shot 8 - TOVO 2 5-5 Shot 9 - Huizen 6 1-9 Buna 6 - Shot 10 6-4 Elan 5-Shot 11 7-3 Shot 12-Good Luck 7 6-4 Shot 13 - Vitus 3 6-4 Shot 14 - Foxboro 1 2-8 Jeugd Shot 1 - Treffers (B) 1: 4-6 De spelers van het eerste jeugdteam le verden afgelopen zaterdag een goede prestatie door tegen de Treffers 1 uit Bovenkarspel 4 tegenpunten te scoren. Een opmerkelijk resultaat, want bij de Soesters ontbrak kopman Mark van de Horst. Invaller Niek Fransen deed goed z'n best, sloeg af en toe een 'wereidbai', maar miste toch de vastheid om het de spelers van de Treffers echt lastig te ma ken. De Shotpunten zouden dus van Robbert Huisman en Joost de Visser moeten komen. Dezen waren zich van hun verantwoordelijkheid bewust, speelden bijzonder gemotiveerd en konden met ieder twee overwinningen terugzien op een geslaagd duel. Almeerspin 3 - Shot 2:7-3 Nadat vorige week de kampioenswed strijd verloren ging, is bij het tweede leugdteam de motivatie schijnbaar ver dwenen. Alleen Luc Scheele, maker van de 3 Shotpunten, bleef op niveau. Shot 3 - Bijmaat 5:2-8 Er werd door de Soesters beter ge speeld dan de score doet vermoeden, loine van Elteren en Alette Peelen wonnen ieder eenmaal. ATC 7 - Shot 4:4-6 Uren in de auto (de weg naar Almere bleekopengebroken) konden niet ver hinderen dat Shot 4 tegen ATC 7 de volle winst zou grijpen. Timo Septer scoorde een fraaie hattrick, terwijl Lau- rens van de Hom en invaller Rogier Meun ieder een punt voor Shot mee naar huis namen. Ook het dubbel werd door het duo Van de Horn/Septer in winst omgezet. De generaal-kampioenen van postduiven-vereniging de Vriendschap werden vori ge week zaterdag gehuldigd. De afgelopen week werd het schaatsen sterk beïnvloed door veel regen en te harde en vooral onregelmatige wind. Dit laatste geeft een vertekening van de uitslagen. Sommige uitslagen val len mee, terwijl andere zo slecht zijn, dat er aan de conditie van de betref fende schaatsers getwijfeld wordt. Tijdens de ijstrainingen viel zaterdag morgen op dat schaatsers kunnen af zien. Met drijfnatte schaatskleding wer den de oefeningen nauwkeurig afge werkt. Het seizoen is door de kunstijs banen wel langer geworden, zodat re genperiodes onvermijdelijk zijn. On danks het slechte weer op dinsdag werd door Bianca van de Hoek en Bert Koe- lewijn op twee afstanden een persoon lijk record gereden met op de 500m. respectievelijk 55.68 en 52.78 en op de lOOOm. rèsp. 1.55.72 en 1.49.34. Tijdens de vrijdagwedstrijden was het al niet droger toen de sprintafstanden moesten worden afgewerkt. Slechts drie van de tien deelnemers verbeter den hun beste tijd. Het waren Wouter v. Lunleren met 11.54 (110m.), Klaas Koelewijn met 12.44 (lOOm.) en Vin cent Verburg met 12.74 (lOOm.) en 30.76 (300m.). Opvallend was dat be kende rijders als Arie van de Berg en Bert van de Weert duidelijk moeilijkhe den ondervonden vanwege de slechte weersomstandigheden. Van deze schaatsers is bekend dat het echte vech ters zijn, die dit seizoen zeker nog van zich zullen laten horen. Zondagmorgen werd in Utrecht niet veel opzienbarends gepresteerd. De weersomstandigheden drukten weder om hun stempel op de prestaties. Het beeld werd nog eens extra onderstreept door een dramatische val van Robin Baltus op de 500m. De hieraan vooraf gaande slechte wissel bij het uitgaan van een bocht en een op het ijs gevallen herfstblad was er vermoedelijk de schuld van dat deze rijder totaal gedes illusioneerd over de finish kwam. Zon dagavond reed Bas van de Coterlet op twee afstanden een persoonlijk record, met 61 sec. (500m.) en 2.09 (lOOOm.). Voor een junior C die nog maar kort rijdt is dat een aardig begin. Juliën Smink verbeterde zijn tijd op de lOOOm., in 1.39.4, op dezelfde dag waarop hij eerder provinciaal kam pioen veldrijden was geworden. Hef eerste herenteam van Red Stars blijft het dit seizoen in de rayon eerste klasse bijzonder moeilijk houden. Het team, vorig seizoen gepromoveerd naar deze afdeling, lukt het maar niet tot winst te komen. Van de tot nu toe gespeelde negen wed strijden werd er slechts één gewonnen tegen Binnenland in Barendrecht. En kele malen zat winst er wel in, maar door gebrek aan voldoende teameen heid komt het team net iets te kort. Af gelopen zaterdag speelden de Soester heren tegen New Stars. Het team uit Nieuwegein was duidelijk sterker. Het heeft zich in de breedte goed versterkt en bij rust was de achter stand al te groot om in de tweede helft nog enige bedreiging te vormen: 34-56. De tweede helft was dan ook meer een formaliteit en gelegenheidscoach Har- rie Kippers kon alleen maar vaststellen In de laatste wedstrijd van de eerste helft van de badmintoncompetitie speelde Selby voor de vierde keer gelijk. Als debutant in de 4e klasse van de lan delijke competitie is een gelijkspel dik wijls een punt winst. Ditmaal was het een verliespunt voor Selby, omdat het gelijke spel behaald werd tegen hekke- sluiter KBVA 4 uit Amersoort. Met 6 punten uit 7 wedstrijden staat Selby verdienstelijk in de middenmoot. De wedstrijd begon met een ongekend spannende partij tussen René Inken- haag en Amersfoorter De Laak. De kemphanen waren dusdanig aan elkaar gewaagd, dat de beslissing pas na twee verlengingen in het voordeel van De Laak viel: 15-17 en 14-18. Marcel Pas kon zijn veel jongere tegen stander net niet bijbenen. Met 12-15 en 9-15 ging hij door de knieën. Na verlenging in de derde game ver overde Gerdie van Kooten het eerste winstpunt voor Selby (11-6,7-11 en 12- 10). Een zeer wisselvallig spelende Jea- nette Westerveld capituleerde met de onbegrijpelijke cijfers 2-11,11-2 en 11- 2. De 1-3-achterstand met de niet best draaiende dubbels nog voor de boeg deed voor Selby het ergste vrezen. Het herendubbel Inkenhaag/'Pas kreeg van de Amersfoorters alle kansen, die dan ook dankbaar benut werden: 15-8 en 15-10. De Soester dames, die deze prestatie wel wilden evenaren, kwamen niet ver der dan een game winst: 17-15,4-15 en 7-15. Het vrijwel ongeslagen duo In- kenhaag/Van Kooten stelde door winst in het eerste gemengd dubbel het gelijke spel voor Selby veilig. Door verlies van de 2e mix zat er voor Selby niet meer in dan de reeds eerder genoemde 4-4. Uitslagen junioren: Poona 81 4 - Selby 1 2-6 Selby 4 - Eemnes 4 8-0 dat het verschil niet groter werd. 71-93 was de eindstand. Volgende week krijgt het Soester team een zware tegenstander, BC Verkerk en de Soestenaren zullen uit een ander vaatje moeten tappen om dit seizoen niet direct uit deze rayonklasse te val len. Dames 1 speelt dit seizoen wisselvallig. De ene wedstrijd met duidelijk verschil in winst, dan weer met ruime cijfers ver lies. Afgelopen zaterdag in Den Haag was er weer een wedstrijd, die beide kanten op kon gaan. Uiteindelijk was het Argus uit Den Haag dat thuis met de eer ging strijken: 72-70. Uitslagen: Red Stars MC2-Shooters MCI 55-69 Red Stars XD1-OSG XD1 65-33 Red Stars JA 1-New Stars JA 1 65-78 Red Stars 3-Shooters 3 82-57 Red Stars JC4-J. Giants JC1 41-51 Red Stars JB1-Crackerjacks JB1111-59 Red Stars MCI-Blue Herons MC 190- 18 Red Stars JC2-New Stars JC1 49-68 Red Stars 4-Midland 3 60-44 De scrabblecompetitie stond donder dag geheel in het teken van de gelijk waardigheid. Praktisch alle partijen ga ven een bijna gelijke eindstand te zien, terwijl de resultaten van de partijen ten opzichte van elkaar niet veel uiteenlie pen. Ook de strijd om de prijs van de week na de pauze was spannend. Uit eindelijk ging Tineke van Egdom er mee aan de haal, zij het dik verdiend. De uitslagen van afgelopen donderdag: I. Hekkenberg - D. Koblens 366-470 R. de Groot - T. van Egdom 486-467 M. Gerth - A. Nuysink 433-523 D. Koblens - Tr. Danvers 490-556 W. Witkamp - W. Klute 474-421 De negende ronde om de Van de Ven cup vindt donderdag plaats in diensten centrum Honsbergen. De aanvang is 19.30 uur en de deelnamekosten zijn f 2,50 per persoon. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Uitslagen: RFL Arnhem 4- Badso 1 3-5 Irene 1 - Badso 2 1-7 Badso 3 - Vale Ouwe 1 3-5 Badso 4 -'t Slot 3 1-7 VUSS 3 - Badso 6 8-0 Selby 7 - Badso 7 1-7 Badso 8 - Hoogland 4 8-0 Badso 2 moest uit spelen tegen Irene 1 en had meer tegenstand verwacht. Alle teams staan dicht bij elkaar. Met name het herendubbel was zeer spannend. Winst na de 3e set en verlenging 17-16. Badso 2 is van de zesde naar de derde plaats gestegen. De postduivenvereniging De Vriend schap had j.1. zaterdag de jaarlijkse feestavond met de huldiging van de ge neraal-kampioenen. Eerste generaal is geworden B. Schim mel; hij werd tevens keizergeneraal. Tweede generaal W. Hoffman, derde generaal J. Wijnands, vierde generaal J. Koster, vijfde generaal Comb. Rini. Tevens werd er een grote loterij gehou den t.b.v. de Stichting Stimulans, de op brengst was f 1.500,-. Voorzitter Ka merbeek overhandigde dit bedrag 's avonds aan de secretaris van de Stich ting, mevrouw Den Braber. Mede door de grote opkomst en het geweldige suc ces van de loterij was deze avond zeer geslaagd. Op zaterdag 24 november a.s. houdt de P.V. Soest voor het eerst in haar be staan een tentoonstelling van postdui ven in het clublokaal aan de Eëmweg (naast de parkeerplaats van V.V.Z.). De ongeveer 100 duiven, afkomstig van de leden van de P.V. Soest, zullen ge keurd worden door dhr. J.J. v.d. Brakel uit Soest. De tentoonstelling is open van 10.00 tot 17.00 uur. Belangstellen den in de postduivensport kunnen alle informatie krijgen. De toegang is gratis. Zaterdag 24 november Sporthal Beukendal 09.00 - 13.00 uur Eemvogels korfbal 13.00 - 16.00 uur Red Stars basketbal Sporthal De Banninghal 09.00 - 12.00 uur Badso badminton 12.00 - 17.00 uur KVO korfbal 19.00 - 23.00 uur LTV Soesterberg Sportzaal De Bunt 09.00- 12.00 uur Badso badminton 12.00 - 20.00 uur SoVoCo volleybal 20.00 - 24.00 uur Hermans Groep Sportzaal C-drie 10.00 - 18.00 uur Selby badmin ton 18.00 - 22.00 uur s.o.Soest voetbal Zondag 25 november Sporthal Beukendal 10.00 - 15.30 uur BDC handbal 16.00 - 22.00 uur MHC-Soest hockey Sporthal De Banninghal 10.00 - 18.00 uur Badso badmin ton 18.00 - 22.00 uur MHC-Soest hockey Sportzaal De Bunt 15.00 - 17.00 uur Quick Motion dansen 11.00 - 13.00 uur Red Stars basketbal Sportzaal C-drie 11.00 - 15.00 uur Selby badminton 15.00 - 22.00 uur MHC-Soest hockey verzorgd door de Soester Schaakclub ft - tgi Opgave: Wit aan zet wint materiaal. Oplossing schaakprobleem 4: 1. Pc3 - d5 e6 x d5 2. Lb2 x f6 met mat of damewinst.

Soester Courant | 1990 | | pagina 43