69. 799r Liever'n Philips 199r PHILIPS Griftlanders verkopen» zelf-ontworpen 'groeten uit Soest' voor Unicef Dierproeven en Cosmetica: met BWC niet meer vanzelfsprekend met elkaar verbonden Ansichtkaarten in de tekenles gemaakt Voor alle zekerheid! Schrijven voor gevangenen bij Amnesty Nieuw PvdA-bestuur Dierproeven voor cosmetica 4» Sportkopij WOENSDAG 21 NOVEMBER 1990 SOESTER COURANT PAGINA 9 Philips draagbare CD-speler AZ 6801 Stationair met netvoeding of draagbaar met batterijen. Programmeren van max. 20 nummers. Introscan. Met 'in-ear' hoofdtelefoon. Aansluiting voor 2 hoofdtelefoons met volumeregeling. V# Philips elektronische klokradio AJ 3380 FM en MG Digitale LED-tijdsaanduiding. Voor- en terug- waartse tijdsinstelling. Wekken met radio of zoemer, ook herhaald. Sluimermogelijkheid. Bufferbatterij. Philips portable radio D 2345 FM, LG, MG en 2 x KG. Fi|nafstemming voor korte golf. Piekvermogen 800 mW. Net-en batterijvoeding. Aansluiting 12\J_ voor hoofdtelefoon. ttupMUPS- bstvreu®1* Philips Café Comfort HD7202 Kapaciteit 3-12 koppen. Watermveau- indikator. Beveiligd tegen overlopen. Leverbaar in wit, zwart en rood. Philips steengrill HD 4396 Natuurlijke, gezonde manier van grillen op gepolijste natuursteen. Tevens gourmet-/ racletteset met 6 anti-aanbaklaag pannetjes en houten spatels. PHILIPS Philips snij staafmixer HR 1580 Voor pureren, mengen, hakken en malen. Ideaal voor milkshakes, soepen en babyvoeding. Sterkei 00 W RKj- motor. Beveiligd tegen overver hitting. Met open hand greep en handige snoer- klem. Knopenrand en af geschuinde j* punt. 4Q PHILIPS beweging verwi deren. bevestigd worden PHILIPS Philips epilator Satinelle HP 2850 Voor aangenaam en effectief ontharen van de benen. Met 6 paar roterende epileerwieltjes die voorzichtig alle been haartjes met wortel en al in één Philips professionele handhaardroger HP 4341 Moderne, ergonomische vorm geving. Lichtgewicht. Super koelstand. Voor zowel links als rechtshandig gebruik. 2 Luchtsnelheden. Krachtige 1200 W motor. Philips luxe licht gewicht strijker HD 1173 PHILIPS Philips kruimelzuiger HR 6810 Snoerloos. Oplaadunit kan tegen de muur Philishave "fracer' HS 8SS A/B 2 Verende '90-Super 15' scheerhoofden. Omschakelbaar van 110 naar 220 volt. Uitklapbare tondeuse. In blauw of graniet. HQ^ Philips krulborstel met lucht HP 4406 Voor het krullen van ingevocht haar. Beveili oververhitting. COMPACT DIGITAL AUDIO Philips midi compact disc stereo- kombinatie AH 500 Tuner met FM, LG en MG, versterker van 2 x 20 W muziekvermogen en 3-bands graphic equalizer, dubbel cassettedeck. platenspeler en afzonderlijke CD-speler. Inklusief luidsprekerboxen (2-weg systeem). Met 3 jaar garantie SPECIALE KADOPRIJS scliocnmkcr VAN WEEDESTRAAT 78 - TEL. 172 53 TECHNISCHE DIENST - TEL. 10344' Diervriendelijke serie make-up en verzorgingsproducten bij Mayindra "Groeten uit Soest". Dat opschrift siert de serie van ca. 20 ansichtkaarten waarmee leerlingen van de tien twee de klassen van het Griftland College vanaf deze week "de boer opgaan". De kaarten zijn geselecteerd uit de ontwerpen die de Griftlanders in de afgelopen maanden tijdens de teken lessen hebben gemaakt. In meestal ragfijne pentekeningen heb ben de leerlingen hun impressies weer gegeven van hun eigen woonplaats en wat ze daarvan als kenmerkend erva ren. De Oude Kerk is uiteraard volop aanwezig, maar ook de Naald, de oude dorpspomp, het gemeentewapen, oude boerderijen en moderne flats, de Eng en de duinen zijn vaak afgebeeld. De te keningen zijn gemaakt onder het pro fessionele toezicht van de Griftland-te- kcndocenten Marcel Kuhne, Coby Os- nabrugge en Sonja Uiterwijk. Een aan tal Baarnse leerlingen maakte om voor- dehandliggende redenen "groeten uit Baarn". Vanaf aanstaande vrijdag (23 novem ber) gaan de leerlingen van de eerste en de tweede klassen de kaarten verkopen. In eerste instantie gebeurt dat in eigen kring, dus bij familieleden, buren, ken nissen, vrienden en wie er nog meer bin nen het eigen "bereik" vallen. De kaar ten worden verkocht voor een vriende lijke prijsje: slechts vijf gulden per setje van acht stuks! Intekenlijst I n totaal worden er zo'n 18.000 kaarten gedrukt, dus de leerlingen rekenen op een flinke afname. Ze gaan op stap met een voorbeeldkaart, noteren de bestel- Sinds de jaarvergadering die vorige week plaatsvond heeft de PvdA Soest/ Soesterberg een nieuw bestuur. Het be staat uit Nico van Waveren (voorzitter), Piel Broersma (secretaris). Hans Moer man (penningmeester) en de leden Sas- kia ten Hove (namens de Rooie Vrou wen), Halil Sert en Erik Bouma. Het se cretariaat van de PvdA is gevestigd aan de Van Hamelstraat 57,3762 JB Soest, tel. 10389. Wit* aan de ene kant van mening is dat er dieren onnodig misbruikt worden om make-up en huidver/orgende mid delen te testen, maar het aan de andere kant ook leuk vindt zich op te maken en er verzorgd uit te zien en de huid zacht, soepel en zo jong mogelijk te houden, kwam vaak in tweestrijd. En vaak koopt men die lippenstift dan toch! Dierproefvrije make-up artike len waren in Soest en w ijde omgeving moeilijk te krijgen. De dierenbescherming schreef welis waar dat ze er moesten zijn en dat de dieren ook werkelijk geholpen worden wanneer men dierproefvrije cosmetica koopt,maar wat als men het niet in de omgeving in een winkel kan kopen? Juist, dan toch maar weer het "gewone" Jippenstiftje. Door het opengaan van de grenzen in 1992 vindt de EG dat het dan nodig is de bestaande nationale wetgeving met betrekking tot cosmetica in een algeheel geldend voorschrift om te zetten. Be staande normen moeten worden ver scherpt en deze eisen zijn uitgemond in ;en voorstel tot wijziging van de Euro- Tesche Cosmetica Richtlijn. In de be gaande richtlijn worden al heel veel ling op een intekenlijst en zorgen er la ter voor dat de kopers de kaarten na on geveer een week krijgen thuisbezorgd. Wie in de betreurenswaardige omstan digheid verkeert géén Griftlander in de familie te hebben - het kómt voor - hoeft zich het aanbod gelukkig niet te laten ontgaan. Hij of zij kan bellen met de school (tel. 11715, even vragen naar de administratie) en daar een bestelling plaatsen. Naast de nieuwe serie "groetenkaar- len" - die men het hele jaar door als dat zo te pas komt kan versturen - is er ook nog een beperkte voorraad kerstkaar ten verkrijgbaar, die de tweede-klassers vorig jaar maakten. Deze kleurrijke kaarten kosten f 5,- per setje van vier. 'Kunst voor een kind' De opbrengst van de kaarten-actie, die tot aan de kerstvakantie doorloopt, is ook nu weer bestemd voor Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties, in het bijzonder voor de Unicef-actie "Kunst voor een kind". Vorig jaar le verde de Griftland-inzet voor deze ac tie de school zelf een prijs op wegens de hoge opbrengst: zo'n 8000 gulden. Dat bedrag was bijeengebracht door de ver koop van de kerstkaarten, de kunstvei ling en een deel van de theaterproduk- tie "Water". Unicef gebruikt het geld o.a. voor waterprojecten in Rwanda. Wie dat sympathieke doel wil steunen en bovendien op een zeer originele ma nier de "groeten uit Soest" wil over brengen, doet er goed aan de Griftlan ders te helpen zo snel en royaal moge lijk van hun kaarten af te komen. Hersenschudding na val met brommer Een 21-jarige jongeman werd met een lichte hersenschudding naar Zonneglo ren gebracht, nadat hij met zijn brom mer ten val was gekomen. Daarbij kwam hij met zijn hoofd op de stoe prand terecht. Het ongeluk gebeurde maandag op de Kampweg in Soester berg toen de ketting van de brommer er af liep en de jongen slipte. (onnodige/) dierproeven voorgeschre ven, maar deze wijziging zal, als ze wordt aangenomen, voor een schrikba rende toename van het aantal dierproe ven zorgen. Alle cosmetica waarvan nu bekend is dat het absoluut geen allergi sche of andere reacties geeft, moeten dan ook weer getest gaan worden. Alle stoffen die nu nog op de voorlopige lijst staan, moeten volgens de nieuwe regelingen alsnog worden getest. En dat terwijl ze door jarenlang gebruik voor de mens veilig zijn gebleken. Tot nu toe worden er alleen giftigheidstesten, waarbij dieren worden gebruikt, geac cepteerd. Geheel nieuw in het Europe- sche voorstel is de eis dat voortaan niet alleen elk nieuw ingrediënt, maar ook ieder kosmetisch eindproduct moet worden getest. Dit staat in het maand blad van de dierenbescherming. Beauty Without Cruelty Sinds korte tijd is er nu wel dierproef vrije cosmetica in Soest te koop! Als enige in Soest is dat Mayindra aan de Kwerkstraat 3-5. Daar worden de enige werkelijk goedgekeurde dierproefvrije make-up en huidverzorgende middelen verkocht. Het merk dat goedgekeurd is heet Beauty Without Cruelty (afgekort BWC). Een cosmetica serie met prach tige. mooie tinten en niet duur. BWC bewijst dal cosmetica uit bloemenex- iracten, kruiden en plantenoliën van uitnemende kwaliteit kan zijn-, zowel voor verzorgende series in ieder huidty pe als voor hel rijke kleurenpalet van lipsticks, oogschaduws, eyeliners en blushers. De gezonde neiging tot een goede goe de uiterlijke verzorging ligt in de natuur \an de mens opgesloten. Met een scala aan fraaie kleuren hebben de vrouwen zich door de eeuwen heen gesierd, zon der dat zij dit eerst op dieren uittestten. Cosmetica, gewonnen uit natuurlijke grondstoffen, geeft duidelijk aanwijs bare voordelen. Zo voorkomt men met deze cosmetica en toiletartikelen vrij wel altijd onnodige irritatie van de huid en beschermt ze deze zelfs. De diep rei nigende werking van deze schoonheids middelen op basis van kruidenoliën en extracten is eén andere prettige eigen schap die door steeds meer vrouwen wordt herontdekt. Daarbij levert Moe der Aarde een compleet gamma schit terende kleuren in welhaast oneindige nuances. Van hard limoengeel tol zacht pastel getint turquoise. De natuurlijke, onovertroffen kwaliteit is zonder twijfel de voornaamste oor zaak van de triomftocht van BWC. Daarnaast spreekt het veel mensen aan dat alle BWC-producten dierproefvrij zijn. Men kan een volledige schoon heidsbehandeling ondergaan met dier proefvrije producten bij schoonheids specialiste Annelies Francke, Beetzlaan 97, Net als Mayindra is zij de enige in Soest die met dierproefvrije producten van BWC werkt. Op alle werkdagen van 10.00 tot 18.00 uur kan men terecht voor verdere infor matie en producten bij Mayindra, Kerk straat 3-5. tel. 25599. Woensdag 28 november komt weer een vaste groep mensen vanaf 10.00 uur bijeen in-de Vijverhof, Klarinet 349, en een tweede groep van zo'n 12 mensen tussen half twee en half vier in het Amnestycentrum aan de Duinweg 21, om (voorbeeld)brieven (over) te schrijven ten behoeve van mensen die ergens op de wereld onrechtmatig wor den gevangen gehouden en daarbij vaak worden gemarteld. Daartoe selekteert het Internationaal Secretariaat iedere maand drie gewe tensgevangenen, die al eerder door één of meer groepen werden geadopteerd, d.w.z. waarvoor al langere tijd wordt ge schreven aan de verantwoordelijke au toriteiten met het verzoek de gevange nen vrij te laten en aan het martelen een einde te maken zo daar sprake van is. Aan deze geselekteerde gevangenen wordt door het schrijven van extra veel brieven speciale aandacht besteed, om dat ze bijvoorbeeld ernstig ziek zijn, al lange tijd onder slechte omstandighe den worden vastgehouden of soms he lemaal 'verdwenen' zijn. Soms ook zijn ze representatief voor een groep gevan genen die extra aandacht nodig hebben. Op basis van de door het Internationale Secretariaat verstrekte gegevens wordt deze maand geschreven voor: Alirio de Jesus Pedraza Becerra uit Colombia. Deze 40-jarige advocaat en mensenrechtenactivist is voor het laast gezien in de nacht van 4 juli 1990 in Bo- gota. Die nuuit grepen volgens oogge tuigen acht zwaarbewapende mannen in burger Dr. Pedraza toen hij uit een winkel kwam in de wijk Suba. Ondanks alle pogingen van familieleden en colle ga's van Pedraza hem te vinden, blijven strijdkrachten en politieautoriteiten zijn detentie ontkennen en blijft hij 'verdwe nen'. Panayotis, Daniël en Pavlos Xidis uit Griekenland. Deze drie broers van res pectievelijk 23,20 en 19 jaar oud, zitten in de militaire gevangenis van Avlona een straf van vier jaar uit, omdat zij wei geren hun militaire dienstplicht te ver vullen. In Griekse gevangenissen wor den op dit moment ongeveer 400 man nen vastgehouden, die op godsdiensti ge gronden weigeren hun militaire dienst te vervullen. Ze zijn allen Jeho va's Getuigen. De meesten van hen zit ten straffen van vier jaar uit. De Griekse wetgeving voorziet niet in de mogelijk heid van alternatieve burgerdienst voor gewetensbezwaarden. Ali Ardalan uit Iran. Ali Ardalan is een 73-jarige gepensioneerde ambte naar. Hij is gehuwd en heeft drie kinde ren. In juni 1990 werd hij samen met twintig andere mensen gearresteerd. Zij hadden een open brief ondertekend aan president Rafsanjani, waarin kritiek werd geleverd op hel niet handhaven door de regering van rechten en vrijhe den, die worden gegaranderd door de Grondwet van de Islamitische Repu bliek Iran en op de economische en bui tenlandse politiek van de regering. Am nesty is van mening dat allen die zijn ge detineerd in verband met de open brief gewetensgevangenen zijn. Voorbeelbrieven en postbladen zijn voor de schrijvers beschikbaar. Nieuwe deelnemers zijn van harte welkom. Voor mensen die niet in de gelegenheid zijn de schrijfochtend of -middag te be zoeken, bestaat de mogelijkheid thuis brieven te schrijven op basis van een ab- bonement op briefschrijven. Voor een vast bedrag, afhankelijk van het aantal brieven, krijgt men voorbeeldbrieven, informatie over de gevangene en lucht postbladen maandelijks thuisbezorgd. Op dit moment schrijven ruim 130 mensen in Soest maandelijks meer dan 225 brieven. Voor informatie over 'schrijven voor gevangenen'kan men terecht bij de heer R. Balvers, tel. 13598, en mevr. J. den Oude, tel 14622. Sportverslagen en -berichten ui terlijk maandagochtend inleveren aan onze redaktie, Van Weede- straat 227. Indien tijdig ingeleverd volgt op name in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redaktie Soester Courant I

Soester Courant | 1990 | | pagina 9